Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170601) tboldi válasza Magnum_ (#170600) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ofkórsz. :K

(#170602) focvis válasza Magnum_ (#170569) üzenetére


focvis
veterán

Not bad.

Enyém jövő héten lesz 1 éve nálam; majd összeírom szépen, miből áll össze a 800 K. Ami hiba; az az akkumulátor (43-10= 33 K), valamint a turbó-vezérlőszelep cseréje (biturbó motor) 35 ezerért.

(#170603) Magnum_ válasza tboldi (#170601) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kaphatott K nagy katyut, kormany kisse ferden all, annyira be van rohadva a csavar, hogy melegitesre se mozdul, cserelni kene a gombfejet(?), most epp autovillamossagisnal van ket hiba miatt: feklampa kapcsolo + jobb oldali vilagitas megszunt letezni :D
Ha ez elkeszul, akkor kerek idopontyot a smurtos csavohoz, hogy akkor nezze at, csereljen vezerlest, ha kell, gombfejet(?), aztan fenyezest javitok majd.
Osszel kell 4S gumi ra.

Focvís:
Nem akarom elkiabalni, de ez a kis bmw -eddig legalabbis biztosan- jo vetel volt.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#170604) tboldi válasza Magnum_ (#170603) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vészesebbre számítottam. :B

(#170605) Szoszo94 válasza focvis (#170602) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nálam most telt le az egy év.
2 olajcsere (72k amiben benne van a mosható K&N), vétel után BH tőcsavar el volt nyalva így mind az ötöt cseréltettem egy kosszal (14,7e márkaszervizben). 20e km került bele, sokat állt a járvány alatt. Ami hiba van jelenleg:
- JE lámpa párásodik
- lökhárítót fényezni kell
- minden elemen van hiba, teljes polírért kiált
- felnik padkázva vannak, egyet sem hagyott érintetlenül az extulaj :DDD
- gumik utolsó szezonosak, minta van bőven, de öregek már

Motorikusan, futóműügyileg minden rendben (kopp-kopp [nem, nem a futómű kopog ;] ]), esztétikailag kell majd rá költenem. Nagyon meg vagyok vele elégedve :K

Ma voltam fóliásnál, garis javítás - hátsó szélvédőn észrevettem egy 6-8cm-es csíkot ahol felrakásnál megtörhetett az anyag. Vicces volt, előbb legávott egy darab anyagot ami kicsi lett - még fel tudja használni másik autóra -, majd jó méretűt ami felrakáskor szintén megtört és 10-12cm-es törés lett, majdnem ugyanazon a helyen. A negyedik fólia lett végül a nyerő, kicsit már ideges volt a végére a srác :DDD két órát voltam ott összesen.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#170606) stickermajom válasza Szoszo94 (#170605) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem idegesnek kell lenni, hanem elsőre rendesen megcsinálni. ;]

(#170607) fant0mi válasza Zoli-bácsi (#170596) üzenetére


fant0mi
addikt

A sok mosastol.

(#170608) Szoszo94 válasza stickermajom (#170606) üzenetére


Szoszo94
őstag

Így van :D Korrekt volt egyébként, szegény a végén már mindenféle témáról beszélt, az orvosi hibákig bezárólag, hogy ott is hibáznak és ott következménye is van ez meg csak fólia. Pedig egy rossz szót sem szóltam, de valószínűleg kényelmetlenül érezte magát. Mondtam neki, hogy ha kész lesz meghívom egy cigire és egy kötetlen beszélgetésre közben, hogy kiadja magából a felgyülemlett feszkót :D Negyed órát beszélgettünk még így a végén, úgyhogy már mosolyogva integetett mikor eljöttem. Sajnáltam szegényt kicsit, hogy "miattam" ment a levesbe pár autónyi fólia, de ez benne van a pakliban. Na meg napi három autót fóliáz, kábé 300 nap egy évben, úgyhogy azt mondta belefér az a kb évi 20 autó amivel valamiféle garanciális gond van :K

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#170609) Zoli-bácsi válasza fant0mi (#170607) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

A sok vontatástól gondoltam. ;]

(#170610) barnam_ válasza Magnum_ (#170569) üzenetére


barnam_
nagyúr

A Mercivel 73e km-t mentem eddig 4,5 év alatt, mindennel együtt (tényleg minden: olajcserék, kopó dolgok, műszaki, javítások, stb. stb.) 1634247 Ft-ot költöttem rá, ez havi 30 ezer. De ez hobbi is, nem csak napi közlekedőedény, cserébe nem kocsmázok/cigizek/kurvázok :DDD
Kívülről csúnya és rozsdás, de még mindig csendes és komfortos, a sor6 dízelben is jól szól.
Összehasonlításképp gázolajból eddig 1,8 MFt-nyi folyt bele :)

Ebben az évben amit javítani kellett:
- 1db izzítógyertya 3261 Ft
- bal első ablakemelő mechanika 13421 Ft
- berepedt a szélvédő, azt ki kellett cseréltetnem 35 e Ft (ezzel nem vagyok maradéktalanul megelégedve, rosszul rakták vissza a díszléceket, így -szerintem- nagyobb a szélzaj mint eddig)

(#170611) kisza25 válasza brumi1024 (#170597) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az enyém is sport futómű (nem cupra) de az autó nem lesz nagyobb, picit nehezebb, de annyi, ebben érezni azért a tempót.
Pl. 540i-ben nem tűnt soknak a 200 sem

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#170612) tboldi válasza kisza25 (#170611) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem csak a felszereltség neve a sport? ;] :P
...........................................................

Jut eszembe, egy hete egyedül furikáztam a WagonR-rel, úgyhogy volt alkalmam kicsit kevésbé kalapos módon vezetni. Amúgy is olyan "lötyi" a futóműve, de a magas súlypont miatt néha már félelmetes, ahogy dülöngél minden irányba. Elszoktam már ettől, a Jazz sokkal kisebb mértékben bólint előre-hátra gázadásnál és fékezésnél, és a body roll sem olyan jelentős.

[ Szerkesztve ]

(#170613) Magnum_ válasza tboldi (#170604) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Varja-varja.
Az ajanlott autovillamossagis klassz szakember. 16-ig vannak nyitva. 15.00-kor felhivtam, hogy mizujs? Hatoooo most alltunk neki. Ok, good luck.
15.15-kor hivas, nem tudjuk megoldani 16.00-ig el kellene vinni. Aha, jok vagytok, koszi, odamentem, kialltam (nyilvan meg se kerdezem, mivel tartozom), fonokuram 130kg-os c.

Smart szervizes szaki nem elerheto telefonon. Ok, msg utenet, elolvassa, semmi.
Meg nyitva van, jovo heten inteznem hozza, de hat semmi valasz.

Vigasz: hetvegenatni fogja az egesz varos a krom veset :D

Imadom a smartot 😅

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#170614) Jorus


Jorus
nagyúr

Az 1 literes wannabe RS :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#170615) K Norbi válasza Jorus (#170614) üzenetére


K Norbi
addikt

Inkább ez.. ;]

(#170616) MasterMark válasza K Norbi (#170615) üzenetére


MasterMark
titán

Kicsit aránytalanok azok a felnik rajta.

Switch Tax

(#170617) Jorus válasza K Norbi (#170615) üzenetére


Jorus
nagyúr

De ez legalább télleg RS :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#170618) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

(#170619) Tsebacsi válasza Jorus (#170614) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez egy ST vagy egy ST-Line és hátulra tett kamu diffuzort és kipuffokat? Az RS feliratra nem tudom mit mondjak :DDD :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#170620) Zoli-bácsi válasza Tsebacsi (#170619) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Miért, ez nem lehet egy RS? Vagy ezt miből látni?

(#170621) tboldi válasza Zoli-bácsi (#170620) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ebből a generációból tudtommal még nem dobtak piacra RS-t.

(#170622) Jorus válasza Tsebacsi (#170619) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem, ez egy 1 literes méregzsák, 3 henger, 85 paci. :D A rendszámot kimaszkoltam, de JSZP-ben látszik a pontos típus.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#170623) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Nekem valahogy nemigen sikerült rágerjednem a fogyasztásra, de ma a városban prüntyögve kínomban már a BC kezdtem pötyögtetni.

Alfa GT JTS, bp-i ügyintézős krúzolás : 14,2 l

Délután É-Buda, D-Buda, D-Pest, É-Pest útvonalon, ~60km, hazaérve ~90km és lement 13 l-re az átlag.

Egyébként országút tipikusan 8-9 l, pálya 10-12 l.

Egyébként ha kérdezik, én annyit szoktam válaszolni: az átlag átlaga 10 l tökön-paszulyon át.

Nevermind...

(#170624) Magnum_ válasza Magnum_ (#170613) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Folyt.kov.

Tekintettel a peksegekre, lementem a kocsihoz, elkezdtem a biztositekokat atneznumi egyesevel volt egy rossz, csere, alakukt a helyzet, feklampa meg nem volt, minden mas igen. Kiszedtem tobbity ketto darab erosen korrodsltat csereltem es lon feny. Szo szerint. Megint.
Most pedig (egy szurkebarat froccs mellett) megirom a review-t errol a peksegrol google-ba es FB-ra, persze ugy, ahogy en azt fogyasztokent (meg jogaszkent ;] ) megtehetem.

I humbly and respectfully decline™

(#170625) sutszi válasza Magnum_ (#170624) üzenetére


sutszi
veterán

Nem lenne rossz egy olyan pékség lista, kvázi szégyenfal, ami hiteles....és jogilag is fel lehet építeni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#170626) Magnum_ válasza sutszi (#170625) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En egesz egyszeruen fogom a fejem, tenyleg. Katasztrofa.

Erted, ha agt mondja, hogy atkotottem ket kabelt, nagy melo volt, 30k, megkoszonom, kifizetem.
De ra se neztek.
Az autovillamossagis miert nem a bizrositekokkal kezdi?
Tenyleg, ott akartam hagyni penzt.

I humbly and respectfully decline™

(#170627) focvis válasza Magnum_ (#170624) üzenetére


focvis
veterán

Nagyon helyesen teszed. :K

@ Jorus : Egész pofás gép.
85 nyiha, dupla dörrentő? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#170628) fant0mi válasza Magnum_ (#170626) üzenetére


fant0mi
addikt

Csutortokon ebedelek a Csillagvarban egy kisebb tarsasaggal. Ha esetleg nem menu, akkor mit ajanlasz?

(#170629) mohabá 007


mohabá 007
aktív tag

Urak tanácstalan vagyok, kellene egy kis segítség.

Egy neves autóalkatrész kereskedéstől rendelten neten alkatrészt,amit visszaigazoltak, számlát is elküldték neten, amin pontosan szerepelt minden adat,és stimmelt azzal, amit a megrendelőlapon előzőleg leigazoltak. Fizetési módok közül az utánvétet választottam. A futár meghozta a cuccot, ami nem az általam megrendelt alkatrész volt, ezért nem vettem át a futártól. Elálltam a vételtől, (nem vettem át, semmit nem fizettem) mert szerintem az eladó nem megfelelően teljesített, nem azt küldte amit rendeltem, és az ő katalógusuk szerint se építhető be az autómba amit küldtek. Konkrétan középső kipufogó dobról van szó. 1/2 11-től du1/2 4-ig folyamatosan hívtam egyetlen elérhetőségű mobil tel számukat, senki nem vette fel :(

Kérdésem: azzal, hogy nem vettem át, a rendelés érvényét vesztette, esetleg van még teendőm, ha igen mi? :F

[ Szerkesztve ]

Murphy fel lett véve a céghez és keményen dolgozik. Vectra B 1.8 16V ( X18XE )

(#170630) sutszi


sutszi
veterán

Holnap Balaton északi része...Főleg Tihany. Ott vagy a közelében van valami nagyon ajánlott hely, ahol jó minőségű ételt szolgálnak fel?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#170631) pit stop


pit stop
addikt

Igényes spoiler tetőcsomival fél lámpával kicsit lerúgva :DDD

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#170632) AMD Power


AMD Power
titán

(#170633) Magnum_ válasza fant0mi (#170628) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az A-menut. Semmi mast.
Nem egy high level etterem ez, az A-menu jo.

I humbly and respectfully decline™

(#170634) CactuS válasza Qru (#170503) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

E38 a legszexibb 7-es széria, egy small blokkos, gen5 merev hidas cuccért nem cseréltem volna el, bármennyire is bírom az amcsi vasakat. Ráadásul v6, kb. annyira értelmetlen, mint gen6ból a 4 hengeres ecoboost. Elveszíti az értelmét egy ilyen autó ( nem a 450 ló, hanem a hang miatt).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170635) Magnum_ válasza focvis (#170627) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha en elvallalok egy megbizast ugyvedkent, majd miutan az ugyfelem bizik a megoldasban, menet kozben nyomok egy ilyet, felnyom a kamaranal azonnal.
Es az csak megbizasi, ez vallalkozasi, azaz eredmeny kotelezettsege van.
Miert tarolja ott a kocsit egesz nap, hogy aztan ra se nezzen es elmondja ezt?

I humbly and respectfully decline™

(#170636) CactuS válasza Magnum_ (#170594) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pöpec. A lökhárító fekete részét nem lehet krómosítani, kb. hasonló elven, mint az e28nál? :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170637) parandroid válasza focvis (#170627) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minap ment előttem valami nagy batár, asszem cayenne. 4 kipufogóvég volt rajta, de kettő volt csak kormos, a másik kettő krómosan csillogott. Nem csak körben, belül is jól láthatóan le volt falazva. Kicsit röhejes, hiába tudom, hogy alsó hangon 100k eur körüli autó (zsír új modellnek tűnt, modern csík-ledek az autó teljes szélességében, meg minden).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#170638) kisza25 válasza tboldi (#170612) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem és mégsincs rajta vasalódeszka ;]
Sport futómű, ültetés, sport ülések, nagyobb és szélesebb kerekek, mondjuk ennyiben ki is merül :P

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#170639) kisza25 válasza focvis (#170627) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hengerenként 1db, na jó másfél hengerenként:P

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#170640) Qru válasza Jorus (#170614) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dugóban ugyanolyan gyors minta tiéd. ;]

#nincsbennetarcsi

(#170641) AMD Power válasza AMD Power (#170632) üzenetére


AMD Power
titán

(#170642) Qru válasza CactuS (#170634) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem is értem... vagyis de. Túlságosan féltette. Pöpec volt, forgatásokra lehetett kibérelni meg esküvőkre (az enyémen is ez vt) de ez már inkáb garázsdísz vt mint használati tárgy.

Aggregátor:

Kb 50k km ment bele Bubiba vétel óta azóta:
- vezérlés csere vétel után, preventív jelleggel (gyári illetve görgőkből Ruville)
- 4 új gyertya (NGK)
- 1 új akksi, preventív jelleggel (Rocket)
- 5 olajcsere (Motul)
- 1 szett új gumi (Michelin)
- 2 db gombelem cseréje (Energyzer/Sony)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#170643) fant0mi válasza Magnum_ (#170633) üzenetére


fant0mi
addikt

:R

(#170644) brumi1024 válasza tboldi (#170621) üzenetére


brumi1024
veterán

És nem is fognak, ha jól rémlik elkaszálták az RS-t.

kisza25: Nehezebb/nagyobb tényleg nem lesz, de ez a sport futómű nem ugyanaz mint a Cupran. A Mininél is tapasztalom, hogy nagyobb tempónál jelentősen stabilabb a JCW, mint az S.

(#170645) AMD Power


AMD Power
titán

(#170646) brumi1024 válasza AMD Power (#170645) üzenetére


brumi1024
veterán

Pletykaltak az utobbi idoben, en nem banom.

(#170647) Richard! válasza AMD Power (#170645) üzenetére


Richard!
addikt

Ez még mindig csak kérdés? Fülüket-farkukat behúzva kellett volna már elsunnyogniuk... :(((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#170648) Magnum_


Magnum_
nagyúr

SmUrt kalandok vol.vegtelen:
Forgalomban vezetes tok jol megy, semmi gond.
Parkolas orral elore nagy helyre problema mentes (:DDD)
Betolatni valahova mar stresszes, gyakoroltuk most. Sokat. Meg ugy a tolatast hosszan, honnan hova kell tolatva.
Itthon ment elsore a beallas tolatva a parkoloba. cabrio mode on, klima megy, de varosba ne klimazzunk mar.
Este folytatni kell :D

I humbly and respectfully decline™

(#170649) fant0mi válasza Magnum_ (#170648) üzenetére


fant0mi
addikt

Majd belejossz... ;] :DD :DD

(#170650) tboldi válasza Magnum_ (#170624) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem akarsz szervizt nyitni? :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.