Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171651) kisza25 válasza AMD Power (#171642) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egy nyáron kb 2x megyek le a partra :P
Gyerekkoromban reggeltől estig lent voltunk, de mikor már vendéglátóztam azért nem mentem le, mert reggeltől estig a konyhában voltam, utána 10 évet kint voltam Ausztriában a hegyekben, most meg már egyáltalán nem vonz ez a sok túrista, hogy lemenjek. Akkor voltam idén strandon, mikor ügyfeleknek megmutattam, hogy milyen a part :B A Blellei sétálóig nem mentem le még idén, pedig 800 méterre kakom tőle :P Sőt, ha lehet akkor még a hetes útig sem megyek le, hanem az elkerülő utakat használom, meg az autópályát
dj79: faterék 2x ettek, ha a Becsali csárdára gondolsz, ami Blellén van, nem Bogláron, egyszer jó volt, egyszer nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#171652) focvis válasza bandus (#171644) üzenetére


focvis
veterán

Ha fél 7 előtt szólsz... akkor dirty maradt volna a Volvo. De így, 67 nap és 4200 km után megmostam.

Ezúton köszönöm az asszisztenciát és géptér-kitörlést RB-nek!

(#171653) #89309696 válasza kisza25 (#171651) üzenetére


#89309696
törölt tag

Gyerekként fürödtem utoljára a Balatonban, de a parton is akkor voltam utoljára. Mondjuk én nem vagyok amúgy se vízmániás. Meg miért is mennék oda, télen zárva minden, nyáron tömve van és atomdrága minden, sokszor ráadásul átlagos is. Fizesse az akinek hat anyja van.
Látni akkor látom a vizet, ha épp a 71-en kell mennem valamiért vagy fent van munka a hegyoldalban akkor rálátni, annyi elég is belőle.
Pont ma kérdezték tőlem turisták, hogy mit tudok ajánlani látványosságnak mivel helyi lakos vagyok. Mondom semmit, itt élek mindent hatszázszor látok naponta, nekem minden átlagos és hétköznapi. Aztán otthagytam őket.

(#171654) kisza25 válasza #89309696 (#171653) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mikor kimentem dolgoni, szép 2000 méter magas hegyek, mindenütt hó. Hű,meg há, de amikor minden nap esik 10-50 cm hó és decembertől márciusig csak fehéret látsz, elveszti a varázsát :P ja meg azt a havat a kocsiról le is kell pucolni minden nap, ha mész, ha nem, mert a nap megolvasztja és ráfagy, szabadnapon meg egy órád elmegy mire levakarod :N

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#171655) emvy válasza bandus (#171644) üzenetére


emvy
nagyúr

+1 :)

while (!sleep) sheep++;

(#171656) sutszi válasza bandus (#171644) üzenetére


sutszi
veterán

Egy nagyobb autónál nem szakadna meg a szíved? Nem értem mi ez a hiper-érzékenység a mai világban. Retkesen akarsz járni...tessék. De ne kezdjünk szerintem pálcát törni más felett a környezetvédelem és egyéb nagy eszmékkel a hátunk mögött, csak azért mert másoknak nem a havi kosz adja a fényezésben a metált... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#171657) MasterMark válasza sutszi (#171656) üzenetére


MasterMark
titán

Az a víz amúgy is újra lesz hasznosítva.

Ahogya wc lehúzás is, ha már feljött.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#171658) Qru válasza rbalint88 (#171650) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a fehér kényes, annyival jobb a feketénél, hogy a por kevésbé látszik meg rajta.

focvis: Az szép, itt végül Skormi is ki lett porszívózva több mint fél év után. Ennyit a carcare-ről. :D

#nincsbennetarcsi

(#171659) #89309696 válasza Qru (#171658) üzenetére


#89309696
törölt tag

Porszínűt kell venni. :DD

(#171660) Qru


Qru
MODERÁTOR

Az csak nekem tűnt fel, hogy sok gyalogos (fiatalok) mintha direkt csiga lassan kelnének át az úton? Ha gyalog vagyok próbálok minél gyorsabban átérni gyalogtempóban nem kezdek el korzózni átkelés közben... :F

Fehér Farkas: :D A szürke amúgy egész jól tűri a koszt.

#nincsbennetarcsi

(#171661) eastsider válasza kisza25 (#171640) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi, az OMV-vel szembenit még nem próbáltam. úgyis csak a bogarak leveretéséhez kell, hogy ne égjenek rá nagyon a fehér fényezésre. extrák nem kellenek, green start kap úgyis előtte.
bogláron nőttem fel, de már 10 éve nem lakom ott. :))

Qru:
kedvencem amikor bringával teszik ugyan ezt. Ha jól tudom még mindig tolni kell zebrán a bringát, vagy nincs elsőbbsége. De ezt nem szokták tudni. Én is sokat bringázom a városban, de zebrán elengedem a kocsikat, és utána megyek át...

[ Szerkesztve ]

(#171662) Chereiose


Chereiose
addikt

Ha 08.22-én van a biztosítási évfordulom, akkor mikor tudok újat kötni? Jelenleg az allianznál vagyok,de azt neztem, hogy így az új évfordulóra a k&h sokkal olcsóbb lenne. Nem csináltam még ilyet, azért kérdezem. Meg pl. az autó pontos súlyát a forgalmibol nézzem ki?

(#171663) Tsebacsi válasza Qru (#171660) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem tűri jól :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#171664) #89309696 válasza Qru (#171660) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én inkább olyannal találkozom, hogy elkezd átrohanni a zebrán a túloldalról, de az utolsó másfél méteren lelassul, mintha ott már biztonságban lenne mert épp előtte a járda. Én mondjuk ettől ugyanúgy nem férek át mellette még, sőt ha kikalkulálom az odagurulási sebességet még fékezésre is késztet.
Jó hát nem tragikus főleg itt 10 ezres kisvárosokban, de pont ez a fajta viselkedés nem való a zebránál, mert egy forgalmasabb helyen ebből fellökés van olykor.

[ Szerkesztve ]

(#171665) Qru válasza eastsider (#171661) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen tolni kell a bicót. :K Volt itt aki elcsapott egyet így de felmentették mert a bicós nem tolta, hanem tekerve ment át az úton keresztben.

Fehér Farkas: Igen pont ma csinálta ezt egy gyalogbéka. Jött konstans sebességgel és az út felénél lelassította a lépteit. :(

Tsebacsi: Az előző Superb előtt (azt is utáltam, azt írtam már?) volt egy B5.5-ünk (azt szerettem) az világos szürke vt (aka. bádog színű), az elég jól rejtette a porosságát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#171666) CactuS válasza Qru (#171660) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Egyszer volt egy ilyen vitám két agyhalott gyalogossal (jó 50-60-as férj+feleség). Majdnem elcsapta őket a zebrán egy futár és nekiálltak veszekedni vele. Egy ~1,5 perc után meguntam és ledudáltam, hogy húzzanak már le a zebráról és ott folytassák a futár kioktatását. Erre nekiállt magyarázni neki ehhez joga van, ha akar, leülhet a zebrán, oda vissza rohangálhat, anélkül, hogy elhagyná a zebrát. Mondtam, hogy ezt szívesen hallgatnám tovább is, bár nettó hülyeség, viszont mindjárt leparkolok és akkor meghallgatom, csak haladjunk. Erre a felesége közölte, hogy jó, akkor ő addig rendőrt hív. Mondtam, hogy helyes, legalább akkor kompetens szervtől is megtudjátok, hogy milyen hülyék vagytok. Mire visszaértem a leparkolásból (pont abba az üzletbe mentem ami zebra mellett van amúgy), már sajnos eltűntek, de szívesen megmutattam volna nekik telefonon a kresz szabályokat az átkelésről.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#171667) Qru válasza Chereiose (#171662) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legkorábban 60 nappal és legkésőbb 30 nappal előtte, szóval most már kötheted. Csak ne felejtsd el felmondani a régi biztosítást. Igen a szükséges adatok a forgalmiban vannak benne (amik nem feltétlenül felelnek meg a valóságnak de ez részletkérdés).

#nincsbennetarcsi

(#171668) kisza25 válasza eastsider (#171661) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Arra jó és mivel új versenyző időben tovább megy, múltkor bedobtam 300 Ft-ot és már végeztem a mosással, de még mindig ment, körbe mentem még vagy 2x :DDD

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#171669) kisza25 válasza #89309696 (#171664) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

itt vidéken sokszor van olyan, hogy megállok a gyalogosnak a zebránál, az meg integet, hogy menjek (öregek), na attól szokott elborulni az agyam :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#171670) Dluinet válasza CactuS (#171666) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha tudná, hogy csak akkor léphet le az úttestre (zebrára is), ha előtte meggyőződött az áthaladás veszélytelenségéről.
Tehát nem csak úgy lelépünk, mert elsőbbségünk van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#171671) stickermajom válasza Qru (#171660) üzenetére


stickermajom
addikt

Én múltkor Pécsett ledudáltam egy ilyet. Főúton mögöttem állt még 4 autó és arra vártunk, hogy a huszonéves srác átsétáljon végre a nagy lazaságával.

(#171672) emvy válasza stickermajom (#171671) üzenetére


emvy
nagyúr

Zebran radudalni valakire kb. az egyik legnagyobb prosztosag, amit el lehet kovetni. Gratulalok :) En valoszinuleg kiszedtelek volna az autobol :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#171673) Dluinet válasza emvy (#171672) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad.

A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#171674) oliwire válasza emvy (#171672) üzenetére


oliwire
őstag

De mit csinálnál, ha valamelyik fiatal láthatóan szándékosan iszonyú lassan megy át? Aki vezet autót, az gyalogos üzemben is próbál úgy közlekedni, hogy a közlekedés többi résztvevőjét a lehető legkevésbé zavarja, gondolom :F Észre lehet venni a gyalogosok közül is, kinek van jogsija és emellett rutinos vezető. Más a morálja a zebrán is pl.

(#171675) Qru válasza stickermajom (#171671) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Múltkor nekem is leállt magyarázni egy ilyen fiatal csiga, de egyszerűen kikerültem és otthagytam. Remélem agyvérzést kap(ott) és akkor nem hátráltat másokat a jövőben. :D

#nincsbennetarcsi

(#171676) stickermajom válasza emvy (#171672) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszönöm köszönöm! :R Mondjam a címet, hogy itt is nagy legyen a szád? ;)

(#171677) emvy válasza stickermajom (#171676) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyszerubb, ha nem dudalsz ra a gyalogosokra :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#171678) emvy válasza oliwire (#171674) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha valaki tenyleg, direkt f*szkodik, akkor oke, elfogadom; viszont gyakran latom azt, hogy az autos azt varja el, hogy kapkodjon a gyalogos, es erezze magat megtisztelve, hogy elengedik.

while (!sleep) sheep++;

(#171679) stickermajom válasza emvy (#171677) üzenetére


stickermajom
addikt

Mindjárt gondoltam.

Amelyik nem tart fel 5 autót, nem is kap dudát.

(#171680) emvy válasza stickermajom (#171679) üzenetére


emvy
nagyúr

> Mindjárt gondoltam.

Interneten emberkedni '90-es evekben volt divat :DDD, de majd ha ram dudalsz valamikor valahol, akkor esetleg megoldhatjuk, bar tudjuk, hogy forumon mindenki 120 kilo, 195 centi, es K1 bajnok

(o baszki, nem hittem, h meg valaki itt tart, na fejezzuk is ezt be)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#171681) Magnum_


Magnum_
nagyúr

En nem ertem a noket.
Kisfelesegem utalta az astra TT-t.
Ha a smartba beul, MINDIG elhuzza a tetot, mert az milyen jo.

I humbly and respectfully decline™

(#171682) MunezXBK válasza oliwire (#171674) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Megkérdezem, hogy segítsek-e a gyorsabb haladás érdekében?

Ez a kérdés általában gyorsító jelleggel hat a mozgásra. ;]

(#171683) stickermajom válasza emvy (#171680) üzenetére


stickermajom
addikt

Mondjuk azt azért vizsgáljuk meg még egyszer ki is az aki nagyon megmondta itt.

De ezentúl minden bilikék Superbet ledudálok, hátha összehoz a sors. :DDD

(#171684) 6030D


6030D
Ármester

Ezt most csak itt hagyom. :) Remi Gaillard youtube

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#171685) Szoszo94 válasza eastsider (#171661) üzenetére


Szoszo94
őstag

Engem az nem szokott zavarni, ha áttekernek - persze ha nem lendületből jön át. Ha áll a bringával és megállok neki, akkor külön örülök is, ha felpattan és átteker. Gyorsabban átér, kevesebb ideig "tart fel".
Ha viszont megállás nélkül akar valaki áttekerni, az meg is érdemli, ha felfekszik egy motorháztetőre :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#171686) emvy válasza stickermajom (#171683) üzenetére


emvy
nagyúr

PETROL BLUE avagy LAVAKEK, keremszepen, semmifele bili!

while (!sleep) sheep++;

(#171687) oliwire válasza emvy (#171678) üzenetére


oliwire
őstag

Tényleg helyzetfüggő. itt Nyíregyen "vidéken" kevésbé jellemző, sőt azt kell, hogy mondjam, bizonyos zebráknál szinte születni kell a másik oldalra, mert az autósok olyan tempóval mennek, hogy a gyalogos le sem mer lépni. Ez inkább az autósok szemszögéből szomorú. Lámpával szabályozott átkelőhelyeken meg nem szokott probléma lenni.

(#171682) MunezXBK

Lehet ez a legdiplomatikusabb megoldás :DDD

(#171688) Qru válasza emvy (#171686) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha erről az jut eszembe, hogy itt világosítottak fel, hogy milyen színű a Skormi. :D

#nincsbennetarcsi

(#171689) stickermajom válasza Qru (#171688) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is csak ebben próbáltam segíteni a kollégának. ;]

(#171690) CactuS válasza oliwire (#171687) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gyalogosként nem szokott ezzel problémám lenni, ha belegyintem a pici testem, akkor bevillan a sofőrök agyában az ütközés és szarvassal vagy valami hasonló és mindig megállnak. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#171691) Qru válasza stickermajom (#171689) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt hittem Business szürke aztán kiderül, hogy nem. Mondjuk a színlátásom sosem volt az erősségem. Nálam a barack az egy gyümölcs, nem egy szín. :DDD

mod:

Cactus: Azért csak óvatosan, nem mindegy mi elé lépsz ki. Az új Superb pl pont most bukott meg a jávorszarvas teszten. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#171692) Superhun válasza eastsider (#171661) üzenetére


Superhun
addikt

Sehol sincs a kreszben, hogy tolni kell a zebrán a bicajt. A kocsit sem tolod át, ha párhuzamosan keresztezed a zebrát :DDD. Egész egyszerűen nincs elsőbbsége a bicajosnak a zebrán, ha a bicajon ül. Elektromos rolleresek detto. Kizárólag a gyalogosoknak van a zebrán elsőbbsége.

(#171693) emvy válasza oliwire (#171687) üzenetére


emvy
nagyúr

> Lámpával szabályozott átkelőhelyeken meg nem szokott probléma lenni.

Pl. a Varosmajor-Csaba sarkon a Csaba utcarol a Varosmajorra kanyarodo autosok kozul neha radudalnak a zold lampanal atkelo gyalogosokra.

while (!sleep) sheep++;

(#171694) CactuS válasza Qru (#171691) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

:DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#171695) Qru válasza CactuS (#171690) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó csak iV bukott meg, a TDI elé kiléphetsz. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#171696) emvy válasza Qru (#171695) üzenetére


emvy
nagyúr

Vannak javorszarvasok a forumozok kozott?

while (!sleep) sheep++;

(#171697) szimi57


szimi57
őstag

A hölgyek profibbak a zebra kezelésben. A minap épp oda ért egy hölgy a zebrához, már majdnem felkészültem a lassításra amikor hátat fordított az úttestnek, ezzel jelezve, hogy mehetek.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#171698) Qru válasza emvy (#171696) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cactus vetekszik velük, igaz a formája más. :))

#nincsbennetarcsi

(#171699) oliwire válasza CactuS (#171690) üzenetére


oliwire
őstag

:DDD :DD

(#171693) emvy

Gondolom a jobbra kis ívben haladni akaró autósok dudálnak olykor az egyenesen áthaladó gyalogosokra.. :F Igen, mikor Pesten közlekedek negyedévente 1x, mindig tapasztalom, hogy sokkal rövidebbek a lámpák, és könnyű lemaradni a zöldhullámról, főleg ha valaki sárga majd zöld lámpánál még a kuplungot keresi a kocsijában.. :DDD Itt vidéken a jobbra kisívű kiegészítős zöldnél tapasztalatom szerint türelmesebbek, és eddig a gyalogosok tempója is azért kellően megvolt ahhoz, hogy még utánuk én is tudjak kanyarodni :D

(#171700) CactuS válasza Qru (#171698) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ja, anno amikor még görkoriztam néha a városban, akkor sem volt soha problémám a gyalogosokkal, mint másoknak, mert mindenki félrelibbent, nem is értem miért. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.