Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171401) rbalint88 válasza pècsimunkás (#171400) üzenetére


rbalint88
addikt

km alapú előírt cserében nem érzek akkora problémát, nyilván értelmes intervallummal. de a márkaszervizes megjelenés nem azt jelenti, mint a sarki Jóska bácsinál, hogy olajat és szűrőket cserél, hanem egyben revíziót is, magyarán át kell nézzék az autót és ha olyan alkatrészt találnak, amit cserélni kell, akkor cseréljék. valamint a revízió része a szoftveres diagnosztika is.
mármint ez kellene legyen a helyzet, aztán sokszor örülj neki, ha az olajat lecserélik egyáltalán és még a bele valót is öntik bele... itthoni szervizek jó részét felégetni és sóval behinteni kellene, amilyen a morál. márkaszervizeknél legalább még aranyáron is kapod a szart... mint a passaton a 170 ezres olajcsere... jó, mondjuk ahhoz is két hülye kell, már én is megjártam ezzel egyszer, árajánlatot kell kérni mindenre, több helyről. 3 közeli, szimpatikus szerviztől be kell kérni az ajánlatot.

(#171402) Qru válasza rbalint88 (#171380) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a bemérés is sokszor annyit ér mint halottnak a homlokcsók. A legtöbb helyen ilyen olcsó vackokkal nézik amik tipp jellegű értéket dobnak ki.

Látom a fogyasztás téma lekerült napirendről ezért a mai 460 km-es út átlaga: 7,8 (bc 7,6) végig pálya csiga tempóban (és beszívtunk egy baleset miatti több km-es dugót is az M3-on), nem végig klímázva. Sajnos az automata kúton nem volt 98 E5, így életében először kapott Bubi E10-et.

#nincsbennetarcsi

(#171403) sutszi válasza Qru (#171402) üzenetére


sutszi
veterán

Legutóbbi tankolás óta: 8,3 Klíma non-stop...kell az életben maradáshoz.

Tegnap Szilvásváradon voltunk(baromi jó hely), és 19.30 után indultunk vissza. Az M3-as dugó végét beértük... :( Induláskor a helyi kúton tankoltam, így most 95-ös EVO-t kapott.
Hatvannál mentünk csak fel a pályára. Mostanában kicsit élvezzük a tájat. Az út néhol burtál fos, de amúgy tűrhető... Eseti naplemente előtti 1 órában elképesztő jól néz ki az a vidék...
Fun fact. Fő út, záróvonal, előzni tilos tábla... előttem fehér Passat nagyon kényelmesen autózgatott. Látom hogy, előzgetve kapaszkodik fel egy Duster...majd mögöttem elkezd villogni... Nem bírta sokáig, aztán lakott terület tábla előtt egy padlóval beesett a faluba úgy 90 körül... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#171404) AMD Power válasza #89309696 (#171385) üzenetére


AMD Power
titán

Ez a fékolyadék olyan mumus nálunk mint a váltoólaj. Miért azt is kell cserélni? Jön sokszor a kérdés....

sutszi Sokat járok arra felé. Egyik kedvencem. Mondjuk a brutál útszakasz az Eger és Lilafüred között van. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#171405) CactuS válasza pècsimunkás (#171400) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Márkaszerviz mindig azt mondja, hogy cserélni kell. :B

Én most vittem asszony autóját kis szerviz 0w20as olajjal + hybrid gari + hűtőköz takarítás + apróság (zörgött a kipufogón az egyik hőterelő egy bizonyos fordulaton) volt 70k. És otthon láttam, hogy szarul tették össze az orrát a takarítás után... Csak azért vittem márkaszervizbe, hogy meglegyen az utolsó hybrid garancia az autón.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#171406) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Budapesti autósoktól kérdezném, a jelenlegi forgalom jelentősen kisebb, mint a koronavírus előtt? Most elkezdtem kocsival bejárni dolgozni tömegközlekedés helyett és lekopogom egész jól lehet haladni. De ha ez még nagyon nem a valóság, akkor nem vagyok olyan boldog :)

(#171407) BigBlackDog válasza tepenzed (#171406) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért nem mondanám, hogy jelentősen kisebb, de érdekes módon eddig nem sikerült még se a reggeli, se a délutáni csúcsban olyan dugót kifogni, mint ami fél-egy évvel ezelőtt általános volt (pl. 7 és 8 óra között, vagy 16-17 óra magasságában). Reggel M1-en jövök befelé, majd Budáról Pestre kell átszenvednem magam, míg délután meg visszafelé járok. Mondjuk másik irányba mindig nagyobb kocsisort látok.

[ Szerkesztve ]

(#171408) radi8tor válasza BigBlackDog (#171407) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert amikor emelkedett volna a forgalom, akkor lett nyár/bezártak az iskolák és elmentek nyaralni a népek. Szeptembertől jön megint a pokol.

⭐ Stella

(#171409) tepenzed válasza BigBlackDog (#171407) üzenetére


tepenzed
őstag

Albertfalváról járok Újpestre, szóval pesti rakpart vagy Nagykörút...
Mondjuk én reggel negyed 7kor indulok, így a suli nem biztos, hogy bezavar, csak visszafelé (3 körül indulok vissza)

[ Szerkesztve ]

(#171410) Gergőke88 válasza radi8tor (#171408) üzenetére


Gergőke88
addikt

POntosan.
Szerintem a szokásos nyári forgalom van, de a rakparton így is cumi délután 5 után....

(#171411) BigBlackDog válasza radi8tor (#171408) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ettől félek én is. :D

(#171412) radi8tor válasza tepenzed (#171409) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az még pont jó lehet, de pl délután fél 4-kor már jelentősen többen lesznek, mert sokan gondolják úgy hogy fél órával korábban indulva elkerülik a dugót.

⭐ Stella

(#171413) BigBlackDog válasza tepenzed (#171409) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Még a békeidőben 6:00-6:30 közötti idősávban értem be reggel és 14:45-15:15 között hagytam el a várost. Legtöbbször nem volt gond, lehetett haladni (Könyves Kálmán körút - Lágymányosi híd - Egér út vonalon).

[ Szerkesztve ]

(#171414) rbalint88 válasza BigBlackDog (#171407) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat a kollegak azt mondjak, hogy durvabb a helyzet, mint covid elott volt es ezt nem a megerzesekre alapozzak, hanem a menetidore. Ugye Budaorson van az iroda, jonnek Dunakeszirol, Zuglobol, 17. es 18. keruletbol is. Mindegyikuk azt mondta, hogy az utobbi ket hetben nagyon besurusodott a forgalom es mar tobb ido bejutni, mint a virushelyzet elotti nagy dugok idejen volt :( Dunakeszirol multkor reggel 6-os indulassal is 75perc volt, ami normal esetben 50p korul van. Nekem kifele nincs valtozas (30p kb), hazafele 40-45 volt anno, mostanaban inkabb 50p 5 ora koruli indulassal.

(#171415) BigBlackDog válasza rbalint88 (#171414) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor ezek szerint nem általános, szimplán csak jó időben és jó irányban próbálkozok közlekedni. :(

(#171416) AMD Power válasza tepenzed (#171406) üzenetére


AMD Power
titán

Békásról - szentendrei út az Árpádhíd felé reggel azért a felüljáró után már kicsit beáll. Én ezért kerültem szinte mindig a MO-ra és onnan rá a Váciútra.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#171417) hacki87 válasza AMD Power (#171404) üzenetére


hacki87
senior tag

Szilvásváradról Mályinkán keresztül Lillafüredre az brutál, főleg ha veled van az asszony. Csak azt ismeri, hogy lassabban vagy fék fék fék. Pedig a gázt gázt gázt mennyivel oda illőbb lenne. :D

(#171418) Peter.70


Peter.70
őstag

[Pofátlan(tan)ítás motorral]

(#171417) hacki87: Az szép szakasz :)

[ Szerkesztve ]

(#171419) CactuS válasza tepenzed (#171406) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szeptember 1. után nézd meg, most az volt a mázli, amit radi8tor írt, mire visszajöttek volna koronavírus után, addigra a sulikban szünet van. Plusz egy csomó multinál augusztusig még home office van.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#171420) BigBlackDog válasza hacki87 (#171417) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem csak a fogyasztás miatt aggódott. ;]

(#171421) szimi57 válasza Magnum_ (#171393) üzenetére


szimi57
őstag

BMW esetében hogyan működik a fékfolyadék csere? Bármelyik szervizbe beeshetek, vagy csak márkaspecifikusba?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#171422) CactuS válasza hacki87 (#171417) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Valahogy így? :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#171423) Tsebacsi válasza Qru (#171402) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

10 kereken, a BMW-ről majd délután :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#171424) Magnum_ válasza szimi57 (#171421) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kizart, hogy valami nagy trukk legyen, szerintem ezen barhol meg tudjak csinalni. Belevalo folyadekot tegyenek bele.

Nalam annyi volt az e46-nal, hog ex-markaszervizes szerelo van otthon, akinek hogy, hogy nem, de vannak gyari szervizfelszerelesei :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#171425) hacki87 válasza CactuS (#171422) üzenetére


hacki87
senior tag

Pontosan! :DD

(#171426) cappa72


cappa72
nagyúr

A 86-os út még mindig veszélyes szakasz?
Azért kérdem, mert lehet, hogy arrafelé kell mennem pár napon belül.
Régebben "ódákat" zengtek a veszélyességéről, változott ez mára valamit?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#171427) BigBlackDog válasza cappa72 (#171426) üzenetére


BigBlackDog
veterán

M86 nem jöhet szóba? Az a nyugalom szigete szokott lenni, legalábbis hétköznaponként ezt tapasztaltam.

(#171428) cappa72 válasza BigBlackDog (#171427) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ó... dejó... ezt nem is néztem...
De most, hogy a guglimaps-nál kikapcsoltam az autópályák elkerülését, m86--ot hoz. :B
Szóval :R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#171429) molnarpeter válasza szimi57 (#171421) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amíg nem fogy ki a tartályból a cucc csere közben, akárki megoldja. Géppel is lehet, de amíg folytonos a folyadék és nem jut levegő a rendszerbe, szerintem nem szükséges :F

(#171430) 6030D válasza Qru (#171402) üzenetére


6030D
Ármester

Számolós tankolás 530 km-re 6,92 (bc 6,6). Ez ilyen vegyes, város, vidék. Kapott MOL táltost, tegnap Vác - Fehérvár odaút lassú, dugulós M7-tel 5,9, visszafelé egy 10 km-es sűrűbb szakaszt leszámítva haladósan 6,5. A sötétszürke Octavia road presence még mindig nagyon király. ;]
Gyöngyszemek az úton: SPEED-1 rendszámú almazöld Camaro/Challanger/Charger? :U, meg a Volvo XC60-as bácsi, aki az M2-n a megengedett 110-zel ment, majd tök normálisan elkerültem tempomattal, erre megelőzött (150 ?), és elvette a gázt 110-re. Ezt 3-4x eljátszottuk az M0-ig, utoljára villantva előztem meg, meg csúnyán ránéztem, hogy ez miért jó :F . Jött mögöttem, majd amikor lehajtottam a Megyeri híd felé, ő meg ment az M3 irányába, és már annyira a felhajtón voltam, hogy nem tudtam volna "elmenni utána" vadul elkezdett villogtatni. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#171431) EQMontoya válasza 6030D (#171430) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tegnap egy "buzi aki lemarad" feliratu E34-et autoztam korbe, majd - mivel elotte nem volt tul udvarias - kapott egy lefele mutato huvelykujjat. Lathatoan erzelmileg el volt fogulva utana, de hat ez van, sem a homofobokat, sem a bunkokat nem szeretem. :)

Same rules apply!

(#171432) DonThomasino válasza DonThomasino (#170385) üzenetére


DonThomasino
veterán

Végül megvettem frogum szőnyeget, de valami
sumákolás biztos hogy van mert Petex es dobozban kaptam.
Elsőre jónak tűnik.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#171433) Magnum_ válasza EQMontoya (#171431) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nagyon rossz véleménnyel vagyok az ilyen feliratok iránt, szerintem ezek csípik a közösség elleni uszítás haátrait. Nem csak a felhasználást nem értem, de azt sem, aki ezt elkészíti.

I humbly and respectfully decline™

(#171434) EQMontoya válasza Magnum_ (#171433) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1.

Same rules apply!

(#171435) Tsebacsi válasza Magnum_ (#171433) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 Aki készíti annak ez munka, sajnos nem érdekli, pénz van belőle, etetni kell a gyereket/macskát/tankolniafocust

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#171436) EQMontoya válasza Tsebacsi (#171435) üzenetére


EQMontoya
veterán

tankolniafocust

Na meg ugye olajat is kell venni bele. :))

Same rules apply!

(#171437) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,
Autós "fedélzeti kamerából" melyiket ajánljátok? Egymillió fajta van, nem tudok kiigazodni.
Az biztosan fontos, hogy motorindításra kapcsoljon be, és az SD kártya betelte után automatikusan írja felül, a legrégebben felvetteket, mert ha manuálisan kell mondjuk 2 óránként törölni, az biztosan nemgyerebe.

Pl. ez jó? [link]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171438) Magnum_ válasza Tsebacsi (#171435) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Azzal, hogy valaki a munkajat vegzi, nincs gond (azzal se ertek egyet, hogy a napokban a perui volt nagykovet ugyvedjet tamadjak, mert egyreszt a vedelemhez mindsnkinek joga van, masreszt a vedonek kotelessege a vedelem erdekeben mindent megtenni jogszabaly alapjan, masik pelda, ha a gazszolgaltato kikapcsolja az ellatast, akkor se azt a szemelyt tamadjuk, aki ezt munkaviszony kereteben teszi, 30perc mulva meg mashol gazorat fog telepiteni es a kikapcsolasnak is megvan az oka), tehat nem az ugyvedjet kell tamadni, a cserelkmenyerol nyilvan nekem is van velemenyem, itt arra utaltam, hogy mivel szerintem csipi a kozosseg elleni uszitas hatarait a felirat, igy annak elkeszitese adott esetben bunsegedlet, ha szigoruan veszem, abban pedig a vallalkozonak nem kell egyuttmukodnie, a felirat ellenerteke mondjuk 500-2000Ft, csak van azert ezen felul megrendelese a dekorosnak :-)))

Dorian: en a smartba xiaomit fogok venni, a kabelt es a kartyat pont tegnap rendeltem meg.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#171439) hacki87 válasza 6030D (#171430) üzenetére


hacki87
senior tag

JÁRMŰTÍPUSRA VONATKOZÓ ADATOK
Gyártmány
CHEVROLET
Kereskedelmi leírás
CAMARO
Hengerűrtartalom3 564 cm³
Teljesítmény241 kW
A német rendszáma is jó volt :Pa Li

(#171440) Coyot válasza cappa72 (#171426) üzenetére


Coyot
őstag

Jártam sokat arra régebben, annyira volt veszélyes mint bármelyik másik út az országban :DDD

Má' nem

(#171441) EQMontoya válasza Magnum_ (#171438) üzenetére


EQMontoya
veterán

Olvass Dietas Magyar Muzsat, szerintem nagyon sok dologban egyet fogsz erteni veluk. Illetve Esik kifejezetten jol ir.

Same rules apply!

(#171442) Pttypang válasza hacki87 (#171417) üzenetére


Pttypang
veterán

Kormanymu felujitasom a tanu ra, a gaz-gaz-gaz nem a megoldas.. de olyan jo erzes volt ;]

Everybody lies.

(#171443) Tsebacsi válasza Magnum_ (#171438) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#171444) CactuS válasza Dorian (#171437) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Xiaomi mai 70 1S van nekem, automatán indul, rögzít, ha úgy érzi, hogy valami esemény van, akkor azt külön menti (a hörcsögnél elő szokott fordulni szerinte, mert kemény a futóműve). Egyébként felülír mindent, azt hiszem 1 vagy 3 perces videókkal.

Matrica: az enyémen is van, de nem polgárpukkasztó szerintem. Nekem mondjuk a karácsonyi ajándéklista sem szokott bejönni az autók oldalán, olyan F&F módra. Az ilyen és hasonlókat meg már csak azért sem értem, mert nem áll meg soha közterületen? Egy lelkileg érzelmesebb, ám annál tettre készebb kolléga simán mintát rajzol kulccsal a fényezésbe. Arról ne is beszéljünk, hogy gondolom ebben az esetben is az E34 nem éppen egy OTs M5 volt, hanem valami félig elrohadt csotrogány.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#171445) Magnum_ válasza CactuS (#171444) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Matricaval onmagaban nkncs gond, en is tele vagyok M logokkal es M performance feliratokkal. ;]

I humbly and respectfully decline™

(#171446) szimi57 válasza molnarpeter (#171429) üzenetére


szimi57
őstag

Ladánál sk. csináltam a fos munkahengerek miatt a cserét, légtelenítést, de akkor itt is megoldható. Arra is gondoltam, hogy x km-enként kiszívatok a tartályból amennyit csak lehet és feltöltöm frissel. Ez a megoldás több ponton is támadható, így nem is lehet jó. Mivel a fékfolyadék nem cirkulál a rendszerben nem fog lecserélődni egy része soha.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#171447) CactuS válasza Magnum_ (#171445) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

:DDD Nekem nincs mit rátenni ilyen téren, max. a Gordini lehetne, de hát na, ahhoz meg kéne a bőr belső is. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#171448) Qru válasza sutszi (#171403) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lassan elverekedtük magunkat a lehajtóig de ott meg az első körforgónál lett baleset (teljes útzár), így kvázi csöbörből vödörbe kerültünk. Végül az oda 2 órás utat hazafelé közel 4 óra alatt sikerült abszolválni. :(

Mindegy azért mára is hoztam egy fogyi adatot Skormival: 6,6 a tankolt érték. Kevés város kevés autóút és sok pálya végig klímázva. Az elég baba. :K

#nincsbennetarcsi

(#171449) 6030D


6030D
Ármester

Nálunk valami kormolós szutykon volt fennt 20 centis betűkkel az "Ez dízel, te k*rv*!" magas röptű kijelentés. Aztán egy fehér Swiften megjelent az "Ez k*rv* te dízel!" :D
Én lehet, hogy kirakok az oktávra egy "Gyere előzz meg, nem kamerás, becsszó" feliratot. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#171450) Qru válasza radi8tor (#171408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Szeptembertől jön megint a pokol."

A második hullámra gondolsz? ;]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.