Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120851) ΞΔGLΞ válasza BigBlackDog (#120850) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gratula! Tényleg frankó a "téma". :R
A volvo topikot egyelőre nem nagyon olvasom, túl új a verdám ahhoz, hogy bármi kérdést feltegyek ott és remélem egy jó darabig nem is kell. :) Viszont több külföldi S90 fórumon ott vagyok, ott olvasgatok néha az autóról, de lényegében alig van valami, ami hibáról szól. A legdurvább eddig az volt, hogy kitört az első futóműve, de azért, mert belehajtott egy nagy gödörbe, viszont az sem az autó hibája.
Egyelőre még úgy igazán nem tudtam jól megküldeni, de 28-án megyek Heidenheim-be, majd onnét Böblingen-Stuttgart- Pforzheim, majd vissza és akkor kapni fog a pofájára az biztos k élet. :)

(#120852) MunezXBK válasza ΞΔGLΞ (#120851) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Böblingen a szomszédban van, a rendszámom is böblingeni. Beugrasz egy sörkávéüdcsire?

(#120853) ΞΔGLΞ válasza MunezXBK (#120852) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak nem Weil Der Stadt-ban laksz?

(#120854) BigBlackDog válasza ΞΔGLΞ (#120851) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kíváncsi leszek, hogy hosszabb úton mi lesz a tapasztalat. Szép-szép az S90, meg nem is tudok belekötni. Csak saját felhasználásra, olyan mérettel nem kéne autó egyelőre. :D

Viszont meglepődtem, hogy fórumokon ezek szerint nem panaszkodtak nagy hibára. Eddig nem egy helyről hallottam, hogy van bőven nyűg velük és nem olyanok már ezek, mint a régebbi Volvo´k.

(#120855) gzbotii


gzbotii
veterán

Tegnap reggel hétkor senki nem volt a mosóban, így szépen lemostam a verdat, bealltam a
garázsba. Reggel óta szakad a hó (Gyergyószentmiklós), most végeztem a hólapátolással, csak, hogy ki tudjak állni majd a garázsból :D

Kellemes ünnepeket mindenkinek ❄️🎄

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#120856) ΞΔGLΞ válasza BigBlackDog (#120854) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én, nem tudom, de eddig nem olvastam durva hibákról. Az autó meg garanciális, úgyhogy ez a része nem érdekel, max 2022-ben úgy is felkapcsolom a villanyt én is, addig meg bírja ki, főleg, mert nem éppen két forint volt. :U :)

(#120857) focvis válasza BigBlackDog (#120850) üzenetére


focvis
veterán

Nagyon ügyes, gratulálok! 👍

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

(#120858) BigBlackDog válasza ΞΔGLΞ (#120856) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Legyen úgy! :R Akkor ezek szerint ez nem hibrid? Visszaolvasva látom, hogy a T6 az turbó + kompresszor párossal vadított "sima" benzines.

(#120859) MunezXBK válasza ΞΔGLΞ (#120853) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sindelfingenben.

Kérdésre nem válaszoltál.

(#120860) ΞΔGLΞ válasza BigBlackDog (#120858) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen ez a 322 lovas benzines. Asszonynak van Leaf (előtte golfja volt), de nekem az sem tetszik belülről, neki igen. Városi autónak viszont nagyon is kiváló és ez nissan is megtud ám lódulni, mint akit ...csán rúgtak...40kwh .

(#120861) Integrale


Integrale
veterán

Egy pofatlan kerdesem lenne. Van olyan koztetek, aki uresen jar Nemetorszagban, es elhozna 4 felnit?

[link]

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#120862) ΞΔGLΞ válasza MunezXBK (#120859) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Online leszek, és bár az utam nagyon rohanós lesz, de szerintem belefér, kb reggel 7- 8 körül érek oda. :) :R
Nem tudom, hogy érsz akkor rá, de majd "megbeszéljük", útközben többet látok majd előre. :)

Egyébként meg, hajrá BB. :DDD Asszony volt autója...

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#120863) pècsimunkás válasza MunezXBK (#120841) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem tetszik a kék műszerfal világítás .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#120864) gzbotii válasza pècsimunkás (#120863) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem is.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#120865) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Apammal megvolt a szokasos kor, az egyik hasznalaton kivuli, de futott garazsaba tisztan letamasztottam a vasat.
Ezzel kivanok mindenkinek kellemes unnepeket!

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#120866) thefreeman válasza gzbotii (#120855) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Csik fele sem jobb a helyzet, ma Gyimesből jövet volt is egy kis szituáció alig sikerült megfogni az autót.

(#120867) gzbotii válasza thefreeman (#120866) üzenetére


gzbotii
veterán

Jó kis anti-trafi van az órrán. Igaz, ilyenkor nincs rá szükség. De holnap jön a -8°, rafagy, jó lesz az ;]
Ma még nem álltam ki a garázsból, olyan tiszta, nincs szívem összekoszolni.

Holnap viszont korcsolyapalya lesz egész Székelyföld :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#120868) Richard!


Richard!
addikt

Nekik is boldog lehet a karácsony....Baleset a 83-ason

Gondolom nem 60-nal vette be az idióta golfos a kanyart...

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#120869) Qru válasza Richard! (#120868) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erősen valószínű, hogy nem voltak bekötve a Golfban ha a másik autóban ülők csak könnyebben sérültek. De legalább egyszer nem a vétlen húzta a rövidebbet (leszámítva a lányokat hátul).

#nincsbennetarcsi

(#120870) Johnny_vT válasza Johnny_vT (#119762) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Urak, tehát az év végi mini topiktalálkozó időpontja december 30. 14:00. Helyszínre még mindig várok javaslatokat, mert sosem voltam hasonló eseményen és nem tudom milyen helyek alkalmasak/alkalmatlanok rá. Részemről BP egésze és annak környéke is jó, Üllőről fogok érkezni.

Aki eddig részvételét jelezte még: BigBlackDog, Qru, focvis, illetve EQMontoya kérdéses. Jaffa, te gondolkodtál már a dolgon?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#120871) Qru válasza Johnny_vT (#120870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végük úgy alakul a program, hogy nem fog beleférni nekem. Sajnálom. :(

#nincsbennetarcsi

(#120872) BigBlackDog válasza Johnny_vT (#120870) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Helyszínen gondolkoztam már, de egyelőre sok ötletem nincs. Ha kicsit meg akarnák járatni a gépeket is, akkor nem lenne célszerű szerintem a belvárosban összefutni. Mondjuk, ha csapadék nincs, akkor engem a hideg nem riasztana el egy szabadtéri találkozótól. :D

Mondjuk még kicsit nálam is bizonytalan az időpont, de eddig nem valószínű, hogy más program lenne.

[ Szerkesztve ]

(#120873) MunezXBK válasza BigBlackDog (#120872) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor mindenki otthonról jelentkezzen be skype-on oszt kész. ;]

(#120874) Jaffa75 válasza Johnny_vT (#120870) üzenetére


Jaffa75
őstag

talán jó lehet, de nem biztos - van egy sörözés tervezve aznap délutánra... ha az 4-kor kezdődne, akkor akár 1 órára is szívesen elmegyek...
Ha lehet 1-2 napra nyitva hagynám még a dolgot! :K

(#120875) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Boldog karácsonyt Mindenkinek!

A stresszmentes autózás titkai Volt már?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#120876) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#120865) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szép tiszta! Ezek gyári felnik?

(#120877) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Klímatisztítással kapcsolatos kérdésem lenne hozzátok.
Észrevettem, hogy egyes klímabombánál azt írják, hogy menjen a klíma a fertőtlenítés közben, míg más klímabombán pedig nem írja, csak a belső keringtetés használatát.
Ha nem kapcsolom be a klímát a kocsiban, csak a belső keringtetést, akkor is áthalad a levegő a klíma hőcserélőn?

Köszi a segítséget előre is,
Ndrew
(Renault Scenic 2. 1.9 Dci )

(#120878) Magnum_ válasza ΞΔGLΞ (#120876) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Termeszetesen.

I humbly and respectfully decline™

(#120879) MunezXBK válasza NdrewSunix (#120877) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Keringetésen csináld.

(#120880) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Szigligetre Budapest felől ki merre menne? 77-esen, esetleg északi parton végig a 71-esen, vagy M7 és Keszthely felől "hátulról"? Utóbbi csak 40 kilométerrel és 5-10 perccel több gúgli szerint.

(#120881) Qru válasza BigBlackDog (#120880) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha sietsz M7 Keszthely felöl, ha nézelődnél akkor az északi oldalon mennék.

#nincsbennetarcsi

(#120882) focvis válasza BigBlackDog (#120880) üzenetére


focvis
veterán

Odafelé az első, visszafelé a második útvonalon; vagy fordítva.
(Legközelebb meg a harmadikon, de az amúgy felesleges kerülő. A Blelle utáni M7 meglehetősen unalmas.)

[ Szerkesztve ]

(#120883) barnam_ válasza BigBlackDog (#120880) üzenetére


barnam_
nagyúr

Menj le az M7-en Balatonvilágosig, onnan Veszprém, és 77-es út. Km-ben a legkevesebb, és látsz is valamit a környékből :)

(#120884) Johnny_vT válasza BigBlackDog (#120880) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Anno a hagyományőrző csapatommal sokszor mentünk Szigligetre fellépni és Fehérvárról mindig Veszprém felé mentünk. Nem rossz, nem hosszú és van kilátás.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#120885) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#120886) bitpork válasza kisza25 (#120885) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Most komolyan a saját blogodat tolod? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#120887) Jorus válasza bitpork (#120886) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én eddig azt hittem, hogy az ilyen értelmezhetetlen, különösebb jelentés nélküli telefonos képernyőmásolatok véletlenül postolódnak. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#120888) NdrewSunix válasza MunezXBK (#120879) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Tehát akkor nem szükséges a klímát bekapcsolni ahhoz, hogy a hőcserélőn is átmenjen a levegő.?

(#120889) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Asszem nem volt meg: [link] Megis marad az elsosegely vizsga.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#120890) kisza25 válasza bitpork (#120886) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem csak itt van blogom, de már rég nincs rá időm.
Jorus: jól gondolod, rossz képet raktam be, aztán gyerek akart valamit és már nem tudtam módosítani
Egy N szériás hyundai roadster jöhetne?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#120891) szőröscica


szőröscica
addikt

Jo ez az Ampera, nyomtunk ma egy Miskolc-Szegedet orszaguton (M3 Fuzesabony - Heves - Ujszasz - Szolnok - Szentes - Szeged), ures akkuval indultam, mert a 230 voltos toltot Pesten hagytam, es inkabb soroztem, minthogy kiguruljak egy utcai oszlophoz, szoval nem lett feltoltve. 6 alatti fogyi 100-as utazoval, azert ez tovabbra sem rossz egy 1.7 tonnas benzinestol, ami elozesi kepessegekben barmikor oktat egy 2 literes dizelt.

Ugy lenne meg kiralyabb, ha nem egy nyamvadt sornegy lenne benne, hanem egy szep hangu sor6. :D

(#120892) Magnum_ válasza szőröscica (#120891) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem 10et eszik a koldus auto autopalyan 140-145korul. Az eleg hard, most direkt megneztem hazafele. (I dont care)

I humbly and respectfully decline™

(#120893) Mágus2 válasza szőröscica (#120891) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

azert ez tovabbra sem rossz egy 1.7 tonnas benzinestol, ami elozesi kepessegekben barmikor oktat egy 2 literes dizelt. kéred a kúpot... :DDD

Nyomhatunk egy előzést 160-210km/h között... :DDD ha gondolod, bármikor. Ingyen megszámítom az oktatást. 5.-ben vagy 6.-ban legyen a racse?

[ Szerkesztve ]

(#120894) szőröscica válasza Mágus2 (#120893) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem realis, hogy orszaguton szeretnek megelozni egy kamionsort 160-rol indulva :)

(#120895) F_Zolee válasza Mágus2 (#120893) üzenetére


F_Zolee
veterán

Duplakúpra megy. :D

(#120896) Mágus2 válasza szőröscica (#120894) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hirtelen nem reális, vagy csak a zamperával nem az? :DDD. Vigyázz azért a kétliteres dízelekkel, nehogy felhergeld őket. ;)

(#120897) Doki16 válasza Mágus2 (#120893) üzenetére


Doki16
addikt

160-ról 169-ig simán odaver :D ;]

Hivatalos sebességhatárok mellett maradva az Ampera azért nagyon jó.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#120898) Mágus2 válasza Doki16 (#120897) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ott már az ampera sem fickós, amúgy persze, jól megy, de belengeti itt az M3-at, ami nekem kvázi hazai pálya, nem hagyhattam komment nélkül. ;)

[ Szerkesztve ]

(#120899) rbalint88 válasza Mágus2 (#120896) üzenetére


rbalint88
addikt

Azert tenyleg ne legyunk mar hulyek. Orszaguton egyreszt tenyleg nem 160-ROL elozol, hanem max 160-IG, masreszt meg a dajcse autobahnon kivul hol realis a 160-ROL elozesi kepesseg? Meg a fasza jurgenwagen 2.0tdinek is olyan kupot bevagnak ott a rendes motoros autok, hogy csak pislogsz, nem kell ra ekkora arccal lenni. focvis is barmikor elpicsazhatna meg teged is a gtivel, aztan megse all bele az amperakba allandoan. Masra jo az ampera es masra az octavia, csak ezt neked nehezedre esik elfogadni... Es tudod, bar nalam sok szemponton megbukik az ampera abban a tekintetben, hogy vegyek egyet, de az a helyzet, hogy igazabol az egy kurva jo auto, csak a dobozon kivul is kell tudni kell gondolkozni ahhoz, hogy ertekelni tudja az ember.

(#120900) Mágus2 válasza rbalint88 (#120899) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem tudok több szmájlit közzészúrni, azt hittem világos, miről van szó. Ha úgy érzed, hogy nagy az arcom, akkor sajnálom, de jogod van a vékeményedhez.

Focvis? Na ne viccelj, bedugok egy rongyot a kipufogóba, a felhajtóig sem ér fel. :

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.