Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120401) Richard! válasza Johnny_vT (#120386) üzenetére


Richard!
addikt

Ment pm ügyvédi ajánlásokkal! ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#120402) Johnny_vT válasza Magnum_ (#120397) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Fogalmazásgátlót vettem be, sorry. Azt akartam ott kifejezni, hogy jogilag védve van az előző tulaj, így az adásvételi is érvényesnek tekinthető annak ellenére, hogy azon balesetmentes az autó. Tehát a szerződés szándékosan hamis kitöltésével nem érvelhetek, még ha így volt sem.

Ha ezen a szálon indulnék el, nekem kéne bizonyítanom, hogy az előző tulaj tudott a sérülésekről. Lássuk be: hamarabb hullik piros hó az égből :D Szóval most a WHIPS miatti veszélyeztetésre gyúrnék rá inkább, az kivételt képez privát eladás esetén a jótállás nélküliség alól.

(#120401) richie900812
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#120403) ZavaBalazs válasza molnarpeter (#120399) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ő volna az? az alatt mit értünk, hogy a telefon beszédhangját nem hangosítja ki? van saját mikrofonja, és azzal vesz telefonhíváskor, vagy (ezt nem tartom valószínűnek, de) nem is megy vele a kihangosítás? illetve gondolom nem véletlen mondtad rögtön ezt, ez miben jobb, mint egy mezei bármilyen másik gyártmány, teszem azt ez? most tekintsünk el attól, hogy ennek vannak gombjai, nem kifejezetten izgat.

Integrale: köszi a tippeket, később lehet visszatérek rá, bár vezetékmentes megoldást szeretnék, jelenleg meg mindenképp egy plug and play megoldás kell.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#120404) rbalint88 válasza ZavaBalazs (#120398) üzenetére


rbalint88
addikt

Pont most rendeltem sogornak ilyenhez egy Yatour usb+bt kihangosito+bt streamer eszkozt, 32 ezer volt szallitassal, paypal miatt szar euron valtva. Ebay.de-rol jon.

(#120405) jozsi252 válasza focvis (#120358) üzenetére


jozsi252
veterán

Fusso az egy fokkal jobban bírja a lúgos sampont mint a Collinite, valószínű azért mert szintetikus viasz. De a nem szintetikust érdemes csak pH semlegessel mosni. :K Szóval viasz vs önkiszolgáló mosók nem túl jó barátok. Főként azért mert mindenhol olyan mosószert adagolnak a vízhez ami lúgos, más nem is hozná le a retket a kocsiról.
Lágyvizes jó megoldás ha óvni akarjátok a viaszt, de azért érdemes télen a sok só miatt néha beiktatni egy rendes mosást. Igaz így valamennyire beáldozzátok a viaszt, de ha nem megoldott otthoni mosás pH semleges samponnal, akkor nincs mit tenni.

iPhone 13 Pro Max

(#120406) Magnum_ válasza Johnny_vT (#120402) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tisztasor ertem, itthon is neked kell bizonyitani a rejtett hibat :/

Amugy tenyleg ennyire erdekel a dolog? Egy uj autonal, vagy 5+++M Ft ertekunel engem is baszna, a mostaninal nem kulonosen.

I humbly and respectfully decline™

(#120407) gzbotii válasza Johnny_vT (#120402) üzenetére


gzbotii
veterán

És mi az esélye, hogy nyersz? Látod valaha viszont a belefeccelt pénzt?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#120408) molnarpeter válasza ZavaBalazs (#120403) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van a 3S, az csak zenél. A 2S kihangosítani is tud, és beépített mikrofonnal rendelkezik, _viszont_ nem kompatibilis minden szivargyújtó aljzattal, és ha messze van a vezetőtől a szivargyújtó, nem biztos, hogy jól fognak hallani. A 3S esetén simán hangszóróra szoktam tenni a hívást és kész :) Banggood, gearbest ajánlott bolt ezekhez. Szóval, ha kihangosítás is kell, az bonyolultabb történet.

(#120409) Johnny_vT válasza Magnum_ (#120406) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Elsőre egy ingyenes tanácsadást kértem két német ügyvédi irodától, aminek valószínűleg híg a leve, de legalább a helyi jogszabályokat elmagyarázzák. Illetve richie900812 kontaktjainál is érdeklődöm, hogy megéri-e vesződni az üggyel. Több pénzt nyilván nem tervezek kidobni az ablakon, ha már a kocsi értéke kevesebb mint amennyit fizettem érte.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#120410) Magnum_ válasza Johnny_vT (#120409) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a kocsi értéke kevesebb mint amennyit fizettem érte.

Es tobb mar amugy se lesz...

I humbly and respectfully decline™

(#120411) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Gumik a kiscelli ut felso reszet, a kanyart is jol megoldottak. Csak mondom

I humbly and respectfully decline™

(#120412) máyköl válasza Johnny_vT (#120409) üzenetére


máyköl
veterán

Nem mérted körbe az autót festékmérővel mikor vetted?

(#120413) Johnny_vT válasza máyköl (#120412) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Előző este kórházba került a szaki, akit vittem volna magammal, nekem pedig nem volt festékmérőm. A sors iróniája, hogy ő éppen fényező :DDD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#120414) grizlisandor


grizlisandor
addikt

A mai hazautam során nem sok híja volt, hogy baj történjen.
Meló (16:00) után indulok haza itt vidéken, főúton haladok 90-100 km/h között egy nyíl egyenes szakaszon. Szembe sávon feltornyusult a sor (~25 autó), a végéről elkezdi végigelőzni a sort egy bömös. Láttam, hogy nyomja neki, mondom felengedem a gázpedált, mert nem fogja tudni végig előzni a sort, legyen ideje besorolni. Aha, de a bömösbe most vagy nem volt index vagy nem is akart visszasorolni. Mikor már elég közel volt, kb ~2-300 méterre voltam tőle, konstatáltam magamba, hogy ez akkor is végig előzi a sort, akkor is, ha jövök. Beletapostam a fékbe, meg rákönyököltem a dudára, kihúzódtam a szélére az útnak, felkészültem a legrosszabbra, hogy ha reakcióidőm engedi ráhúzom a kocsit a szalagkorlátra. Egyszer csak látom, hogy sikerült az okosnak végigelőznie a sort és előttem egy pár méterre visszasorol a sávjába.

Haza felé úton azon filóztam, hogy mi van, akkor ha én a szalagkorlátot "választom", a frontális ütközés helyett. Ugye az autóm jobb oldalát végighúzom meg még ki tudja, bömös rendszámát nem jegyeztem meg, ugye ő meg elhajt valószínűleg mivel végigelőzte a sort, mert tudjuk jól a bömös nem éppen a fehér ember autója vidéken...
Hívom a rendőrséget, hogy mi történt. Ilyenkor mi lenne a dolgok menete?

(#120415) Doki16 válasza SzlobiG (#120383) üzenetére


Doki16
addikt

Nézd a grafikont is hozzá. Az a 25 perc nem pontos mert az annyit jelent, hogy mikor váltott pont 90-re. Az reális üzemi úgyis 80 fölött van minden kocsinál. Azt meg jóval hamarabb elérte.
A másik meg, hogy nagyon bonyolultak ezek a HSD motorok mint kiderult. 5 fázisa van a motornak mire teljesen bemelegedik. És az utolsó fázis csak akkor történik meg ha egy kicsit megallunk a kocsival vagy lassabb tempóban megyünk. Röviden ennyi :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#120416) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Jól emlékszem, hogy a 4 keréknél csak a radiál vagy diagonál szerkezetnek kell egyeznie, minden más csak tengelyenként? Mert első tengelyre picit nagyobb gumik kerültek fel, mint a hátsóra. Viszont tengelyenként azonosak mindenben.

(#120417) Mágus2 válasza #89309696 (#120416) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Van abs vagy esp?

(#120418) #89309696 válasza Mágus2 (#120417) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ezen semmi nincs.

(#120419) Mágus2 válasza #89309696 (#120418) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akkor legalább 4 egyforma jó gumi legyen, meg fék.

(#120420) bitpork válasza Mágus2 (#120419) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#120421) #89309696 válasza Mágus2 (#120419) üzenetére


#89309696
törölt tag

Fék van pár éve lett felújítva futóművel együtt, a gumik is jók, a szarokat dobtam le róla. Csak méretben nem volt normális egyik se (használtak). Jogszabály nem tiltja, nem ér bele semmibe, gyári mérettől 2% az eltérés, kasznin nem lóg ki, elektronika nincs. Igazából nem kéne semmi akadálynak lennie.

[ Szerkesztve ]

(#120422) Mágus2 válasza #89309696 (#120421) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egy adott méret kellene mind a 4 kerékre, de Te feltettél két nem rá valót meg két még kevésbé rá valót... mit neked jogszabály. :U Furcsán értelmezed a szabályokat.

[ Szerkesztve ]

(#120423) footy válasza Johnny_vT (#120393) üzenetére


footy
addikt

Nem tudom hogy anyagi szempontbol megeri-e beleallni. Van egyaltalan sansz hogy bizonyitsd hogy mar vasarlaskor fentallt a hiba? Ha Nemetorszagban meg kell bizni egy szakertot az nem lesz olcso...

(#120424) #89309696 válasza Mágus2 (#120422) üzenetére


#89309696
törölt tag

Olyan szabályt ami nincs is elég nehéz értelmezni. Nem kell ennyire kiakadni, 4 darab lefosott életveszélyes gumit cseréltem le 4 jóra. A méret így jött ki, Köhém nem tiltja, józan ész keretein még belül van -7mm 2%-, téma lezárva. Nem kell ezen ennyit rugózni, csak a Köhém rendelet nem rémlett pontosan.

(#120425) Qru válasza #89309696 (#120416) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Méretben és sebesség indexben is az autó típusengedélyében foglaltak szerinti szerelhető csak fel (manual-ban benne van vagy a nyomástáblán). Utóbbival felfelé bármikor el lehet térni de lefelé csak téligumi esetén.
Illetve személyautóknál az összes tengelyen egyezőnek kell lennie az abroncsok szerkezetének (radiál/diagonál).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#120426) Mágus2 válasza footy (#120423) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nálatok mindent lehet, de ilyennel azért ne gyere ide, mert leveszik a rendszámot. ;)

(#120427) stickermajom


stickermajom
addikt

Na ma elkezdett a K szórakozni velem: BT megszakadt hívás közben, nem is sikerült életre kelteni. Fél óra pihi után most jó. 5 hónapig volt nyugodt életem.

(#120428) Magnum_ válasza stickermajom (#120427) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Most meg kevesbe fajfalmas bukoval kiszallhatsz. Az arabol veszel 2 H astrat (egyik TT persze), a maradekbol elviszed asszony vegasba

;]

I humbly and respectfully decline™

(#120429) sutszi


sutszi
veterán

Holnap meg kéne látogatni az egyik robotwash-t ahol megy a touchless program... Ilyen hidegbe én meg sem próbálom az önkiszolgálót. Mester utca(OMV) vagy Váci út (Mol) ami képben van. Váci közelebb van, de a másikról írtatok már jókat. Melyikkel próbálkozzak? Van ezeknek nyitva tartása? Azt nem találtam meg sehol.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#120430) szőröscica válasza Magnum_ (#120428) üzenetére


szőröscica
addikt

Akarod mondani egy 725tds-t es egy twintopot.

(#120431) focvis


focvis
veterán

Aki E39 530d-t venne, siessen. [link]

(#120432) SzlobiG válasza focvis (#120431) üzenetére


SzlobiG
félisten

:D

Kíváncsi leszek, hogyan akarják megoldani, hogy ne érje meg behozni őket. Pl regadót az egekbe emelik EU 5 alatt.

(#120433) bitpork válasza focvis (#120431) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondtam h a fszparasztok mindent ész nélkül átvesznek :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#120434) Magnum_ válasza szőröscica (#120430) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:K

Sutszi: a Vacin van erintesmentes?
A gumikedereket mar atkented valamivel? Pl szilikonzsirral? Garazs nincs, igaz? Nehogy befagyjon.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#120435) stickermajom válasza Magnum_ (#120428) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem lehet, mert épp a családi gyűjteményen dolgozunk. ;] Már csak egy G hiányzik.

Sutszi, tegnap napközben a Mester utcait én zárva találtam.

(#120436) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Ilyen cikkekre bukkan az ember, amikor egy félresikerült Google keresés eredményeit böngészi:

Életveszélyes lehet Vajna Timi autója!!!!44!!4
(Csak háromszoros áttétes agyf*szom lett a "cikk" olvasása közben.)

Bónusz: egy Schobert Norbis cikk is feljött a keresésben. Ez viszont már tanulságosabb:
"Nyugodtan araszolok haza Rékával a rakparton, szemben egy robogós kielőz és bebicskázik. Én fékezek és jobbra lehúzódok. Erre a mögöttem jövő - mellette egy terhes nővel - jól telibever. Azt mondja a motoros a hibás, meg én, mivel túl erős a fékem. A motoros boldogan elhúzott. Két óra ügyintézés, rendőr és jó csomó olvasóriporter, de egy szót senki nem mond: Segíthetek valamit? Ez egy ilyen ország...."

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#120437) Qru válasza sutszi (#120429) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A vecsési a reptérnél működik azt csekkoltam 2 hete. Kár, hogy kiesik... Azért a mosás után töröld át rendesen mert megmarhatja a fényezést ha rajta marad a vegyszer. Durva cuccot nyomnak.

#nincsbennetarcsi

(#120438) Tsebacsi válasza Johnny_vT (#120436) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mondjuk csapjon belép egy villám, de a Sobertéket nem tudom sajnálni, amekkora szardarab, beképzelt újgazdag ******** lettek. Én még jártam hozzájuk tornára a régi TF tornacsarnokba 20 éve. Akkor normálisak voltak, azóta kicsit megszaladt a lovacska és vele sokminden más is. Jelen esetben persze nem ő a hibás, de ez a "senki se kérdezi meg segítsen-e" Miben bzmeg? Rendőrt hívjunk vagy toljuk be az autót a dunába?? Hozzám se jött oda senki buksisimogatva mikor februárban belém jött a yarisos nőci...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#120439) mandras81 válasza rbalint88 (#120404) üzenetére


mandras81
senior tag

Ez megvan?

(#120414) grizlisandor: ez engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#120440) Johnny_vT válasza Tsebacsi (#120438) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Megragadtad a lényeget ;]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#120441) Tsebacsi válasza Johnny_vT (#120440) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem szabad bulvársajtót olvasni mert ilyen hülye posztok születnek, amit írtam?! ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#120442) kisza25 válasza Tsebacsi (#120441) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Túl erős volt Norbi féke, biztos az is gyúrni járt:P

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#120443) Johnny_vT válasza kisza25 (#120442) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Carrerával volt. Attól függetlenül: ha belemész valakibe hátulról, akkor nem érdemes nagyon kardoskodni, mert kábé nincs olyan szituáció, amikor az elötted haladó a hibás.

A Vajna Timis cikken még mindig nem tudom túltenni magam. Mintha csak anyukám írta volna :))

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#120444) sutszi válasza Magnum_ (#120434) üzenetére


sutszi
veterán

A weboldaluk szerint igen... :( De nem érzem, naprakésznek az oldalt.

Sajnos gumikat idén még nem kezeltem semmivel... Nem volt időm foglalkozni a témával, hogy mi az ajánlott kenőanyag. Fél szemmel olyasmit láttam, hogy szilikon nem oké... Meg olyan kellene amivel a kerekek oldalát is lehet szépíteni..ha már ilyesmi.

(#120435) stickermajom: Az príma lesz így...

(#120437) Qru: Már bekészítettem a kendőket a kocsiba, csak azért választanám ezt mert itt legalább van valamennyi szárítás is, aztán nem egy hekto vizet kell leitatni. Meg papírtörlő is van. Mindenképp áttörlöm utána.

Viszont elég kétséges, hogy működnek-e ezek a helyek rendesen...Lehet telefonálok egy-kettőt... :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#120445) Magnum_ válasza sutszi (#120444) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg papírtörlő is van.

karcol, pls ne.

gumik oldalát szoktuk kezelni, én magam szilikonnal általában, más egyéb gumiápolóval. Prevent gumiápoló nagyon jó termék, ajánlott hozzá egy ilyen letörölni a felesleges [link]

I humbly and respectfully decline™

(#120446) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

2019.02.16. van biztosítási évfordulóm. Jól számolom, hogy 2018.12.16. és 2019.01.16. között van lehetőségem váltani? (ha akarok) Eddig idősebb autóim voltak, mindig a novemberi időszakban váltottam, de tavaly óta új autóm van.

Köszi!
T

(#120447) barnam_ válasza tomi5244 (#120446) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, és ha biztosítási alkuszon keresztül kötötted (pl. netrisk, vagy biztositas.hu) valószínűleg úgyis küldenek majd emlékeztetőt.

(#120448) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az EU döntött: jön a 2,5 literes átlagfogyasztás

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#120449) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Érdekes lesz ez... olyan szopatás fog indulni mint állat.

kisza :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#120450) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Amilyen ütemben ezt akarja vinni az EU...
1. Az autógyártók szerintem tökönrúgják magukat
2. Ezálltal mi is
3. Ha csak a villanyautózásra nyomulnak akkor szívó lesz mert még mindig nagyon kevés a töltő, lassan sorbanállás lesz, ami nagyon de nagyon nem buli.
4. Ha ki is találnak vagy behoznak valami alternatív hajtást (hidrogén?) olyan kút se sok van, jön a 3-as pontban vetített probléma.

Hol lehet jegyet venni a marsra? :)) :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.