Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120051) barnam_ válasza Magnum_ (#120050) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nincs még meg a téligumi?
(nem tudom, hogy volt-e alapból hozzá)

(#120052) pècsimunkás válasza hülyegyerek (#120048) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Abban remènykedek , ha az ezres motorokat ilyen szèpen lehet húzni , akkor az 1,2 nek sem lehet 150-160 le , 240-250 nyúlmókus problèma.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#120053) ΞΔGLΞ válasza Mágus2 (#120034) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

V8 az V8 nincs párja, fantasztikus hangja van.

(#120054) Richard!


Richard!
addikt

#győr

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#120055) ΞΔGLΞ válasza pècsimunkás (#120052) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyszerű a történet. fent az elérhetőségek, hívd, vagy írj nekik, nyilván könyökből megmondják mit lehet csinálni a motoroddal. :)

(#120056) Magnum_ válasza barnam_ (#120051) üzenetére


Magnum_
nagyúr

4evszakosra varok. Eladtam a telit vasarnap. Hivtam reggel a futart, kerik a depobol a kiadast, de nem tudjak, hogy menni fog-e ma...
Mindegy. Elindulunk kisfeleseggel, van dolgunk, aztan menet kozben csak osszejon

I humbly and respectfully decline™

(#120057) ΞΔGLΞ válasza Richard! (#120054) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kb itt is ennyi eset, épp az előbb lapátoltam el a havat, amit egyébként ebben a tetves utcában csak én szoktam megtenni, már ha éppen itthon vagyok és van időm rá.

Előtte:

[ Szerkesztve ]

(#120058) Magnum_ válasza ΞΔGLΞ (#120057) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mecsekoldal?

I humbly and respectfully decline™

(#120059) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#120058) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen Mecsek oldal, de annak inkább az alja még. Kb 150 méter magasan a várostól

[ Szerkesztve ]

(#120060) pècsimunkás válasza ΞΔGLΞ (#120055) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:R !
Megírom itt , hogy mit mondtak.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#120061) Integrale


Integrale
veterán

Tegnap este telenyomtam Haller Shellnél az autót, lekattant 3x is. Hazamentem, kb 10 km, reggel elmentem a Móriczra aztán a mesterhez, ez összesen 23 km a tankolás óta.
Viszont a mutató furán állt, szerinte fért még bele bőven, úgyhogy most reggel visszamentem és belement 9 liter.
Ennyit biztos nem fogyaszt, létezik, hogy a hőmérsékletkülönbség ennyit jelentene?

"Bad reklám is reklám too"

(#120062) gzbotii


gzbotii
veterán

...és mivel munkanap van, így a parkolás is fizetős :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#120063) ΞΔGLΞ válasza pècsimunkás (#120060) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ok nincs mit, kíváncsi vagyok.

(#120064) focvis válasza Magnum_ (#120050) üzenetére


focvis
veterán

Úgy döntöttem, ma Vilivel utazom. Feleslegesen nem cseszem össze sós trutymóval az autót. (Kisfeleség bérletét kikölcsönöztem.)

(#120065) Tsebacsi válasza focvis (#120064) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én bevittem melóba asszonyt. Most vagy van a hó alatt egy kis jég, vagy pedig ezek a Kleber Krisalp HP3-ak hóban lószarok, ha akarom, az autó kézifékessel úgy csúszik, hogy öröm terelni, a Civic ilyenkor már rég lefékezte magát és ejnyebejnyézett. A Focusban meg nem látom, hogy villogna a menetstab, pedig be van kapcsolva. Néha hóban kanyarodáskor is nem durva tempónál túrja az orrát... :F

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#120066) stickermajom válasza ΞΔGLΞ (#120016) üzenetére


stickermajom
addikt

Az az utca tényleg rettenet, most az "elkerülő" megépítésével a környéket is szépen tönkretették..

Bitpork
Mondjam az utcát, hogy perelhess? :DDD

Szerk.: Nálunk is van hó, ellapátoltam az autók körül. Asszony nem panaszkodott a Krisalpra, én lassan megyek Gödöllőre csapatot építeni, meglátjuk mit tud a TS860 hóban.

[ Szerkesztve ]

(#120067) Integrale válasza Tsebacsi (#120065) üzenetére


Integrale
veterán

Helyenként biztos van jég, vagy már le van taposva a hó. Michelin Alpin is meg- meg csúszott a Hallernál.

"Bad reklám is reklám too"

(#120068) ΞΔGLΞ válasza stickermajom (#120066) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, a gyönyörű Rókus domb felének annyi. :(
De még mindig nem adták át, pedig elméletileg késznek látszik. Ennyi idő alatt, majd 1 évig elbaxakodni egy ilyen kis elkerülővel, nonszensz...

Damjanich utca nem titok, kamerák is jól látszanak itt is a ház két oldalán... :)
Vedd figyelembe, hogy ez már/még 2013-as kép, sok minden változott...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#120069) BigBlackDog válasza ΞΔGLΞ (#120068) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem akartam eddig lelőni a "poént", de a GPS tagek alapján is látszik. :D Egyébként szép lehet a kilátás, de a közlekedés/parkolás mondjuk tényleg nem tűnik egyszerűnek. :(

(#120070) ΞΔGLΞ válasza BigBlackDog (#120069) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szar az egész, már nagyon-nagyon rühellek itt lenni.
Ebben a percben jött a szemetes, talán annyi hely van az autó mellett, hogy az öklömet nem tenném már oda a két autó közé...

[ Szerkesztve ]

(#120071) Magnum_ válasza focvis (#120064) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En ma nem.dolgozom, a varost jarjuk, nem szivesen alltam ki a csodaAstraval.

I humbly and respectfully decline™

(#120072) Qru válasza Magnum_ (#120071) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Powered by nyári gumi. :D

#nincsbennetarcsi

(#120073) pècsimunkás válasza ΞΔGLΞ (#120063) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Felhívtam az ATC - t . Annyit mondtak , nem lesz egyszerű eset , mert eddig nem kereste őket senki Auris 1,2 t ügyèben . Elküldöm az autó adatait e- mailban , aztán meglátjuk.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#120074) focvis válasza Magnum_ (#120071) üzenetére


focvis
veterán

9-től 12-ig csak kibírom :B , de van is mit dolgozni.

(#120075) ΞΔGLΞ válasza pècsimunkás (#120073) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Érdekes, na kíváncsi vagyok.

--------

Elfelejtettem írni, most eszembe jutott...
Tegnap szemben állva, piros lámpánál láttam, hogy az Octávia-ban a rendőr be sem volt kötve. Az octavia nem pampog emiatt, amíg be nem köti magát?

(#120076) Qru válasza Integrale (#120061) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb ki lehet számolni. A föld alatti tartályban nagyjából pincehőfok van szóval legyen mondjuk 16 fokos a benzin, kint most +1-0 fok van ami kb 15 fokos hőmérsékletkülönbség.

A benzin ugye keverék, van benne bioalkohol (leginkább oktánszám növelés és a környezeti előírás miatt) aminek a hőtágulása 1 literenként +/-11 ml / +/-1 C fok. A petróleumé 9 ml, a motorbenziné literenként kb +/-10 ml / +/- 1 C fok. Az egyszerűség kedvéért számoljunk 10-el, akkor literenként 15x10=150 ml volt a tágulás (apadás ez esetben) literenként. Ha ezt beszorozzuk a tankolt mennyiséggel kijön hogy kb mennyivel csökkenhetett a szint. Ha mondjuk belement 50 liter akkor kb 50x150=7500 ml a difi és ehhez a 7,5 literhez hozzájön a fogyid akkor kb ott vagy a 9-nél (és akkor nem számoltunk azzal, hogy a különböző töltőpisztolyok nem ugyanott kattannak le).

Szóval nagyságrendileg stimmel szvsz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#120077) Integrale válasza Qru (#120076) üzenetére


Integrale
veterán

Köszönöm! :R

"Bad reklám is reklám too"

(#120078) Mágus2 válasza ΞΔGLΞ (#120075) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

2 perc után elhallgat. Csak a piros ikon marad a műszerfalon.

(#120079) Peter.70


Peter.70
őstag

(#120080) BigBlackDog válasza Peter.70 (#120079) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez nem a régi?

;]

(#120081) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#120080) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon ki van nyílva a csipád manapság, ideje lenne valami hibának előjönni azon a fránya tökéletes Volvo-n :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#120082) Peter.70 válasza BigBlackDog (#120080) üzenetére


Peter.70
őstag

Nem, ez az új, nézd meg a hátulját :)

(#120083) BigBlackDog válasza Peter.70 (#120082) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, ott feltűnt némi változás. Szerintem rondább lett azzal a hatalmas felületű C oszloppal. Nekem valamiért az Ignis jutott róla eszembe (bár hiányzik még néhány "vágás" is róla).

(#120081) Tsebacsi: Nem tökéletes az, csak egy 11 éves használtdízel. :N Mindig lehet vele szöszölni valamit.

(#120084) Integrale válasza BigBlackDog (#120083) üzenetére


Integrale
veterán

Képről nem csak az a baj, hogy vastag a C oszlop oldalról, hanem, hogy egy ív mentén befelé is dől a teteje. Nem is igazán fotózzák onnan, ahogy kerestem képet, mert elég szerencsétlen nézete.
Elég szopott gombóc a hátulja ettől, az elődnek legalább az övvonala megtörte azt a felületet.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#120085) Mágus2 válasza Tsebacsi (#120081) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nyugi kerepel benne valami melegen. ;)

(#120086) Doki16 válasza ΞΔGLΞ (#120075) üzenetére


Doki16
addikt

Úgy tudom a taxisokkal egyetemben nekik nem kötelező bekötni magukat. meg hát ilyenek is vannak. [link] Vagy számítógéppel is kiüthető belőle. (ami egyáltalán nem javasolt)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#120087) BigBlackDog válasza Mágus2 (#120085) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Naja, már kezd is az agyamra menni lassan. :C

(#120088) MunezXBK válasza Magnum_ (#120071) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én tegnap leverettem, -2-ben. :D

(#120089) ΞΔGLΞ válasza Doki16 (#120086) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, ha nekik is szabad, akkor nem szóltam. :)
Mondjuk ez alapján érthető és ez nem mém, videó fent a youtube-on.

----------------

(#120078) Mágus2

:R

[ Szerkesztve ]

(#120090) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Reggel arra ébredtem h az udvaron a szomszéd gyerekei üvöltenek h HAV! és ANYANÉZZEDMEKKORAMÁN! stb, stb. Gondoltam is magamban milyen jó nekik még élvezhetik. Kis magamhoztérés után , amikor már elcsendesedett a nagy játék kinéztem az ablakon. Jól összejátszottak a lurkók mindent. Annyira hogy Max orráról a havat jól láthatóan kaszáló mozdulatokkal törölték le. Uh most megebédelek, majd elmegyek lecsapatom az autót és megnézem milyen állapotú a fényezése a kocsinak. És ha összekarcolták akkor gyerekét egyedül nevelő anyuka ide vagy oda, kurva dühös leszek...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#120091) Magnum_ válasza MunezXBK (#120088) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is le fogom ma.
Itt konyorgom mar a depoban, h 4db gumit, kettesevel osszefoliazva nem nehez megtalalnindobozok kozott. Elindultak.

Bitmalasz: ertheto.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#120092) pècsimunkás válasza Peter.70 (#120079) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Biztos , hogy nem ennyi lesz az eladási ára . Legalábbis a legolcsóbb tuti nem ennyi lesz . Ha mègis , sok nem lesz majd belőle az utakon . Amúgy ebből is - mint ahogy eddig is , a szedán nèz ki jobban ( szerintem ) . 1-200 km- nèl hosszabb útra viszont nem indulnèk el vele , nehogy kirohadjon alólam , mire az uticèlhoz èrek ;] .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#120093) Qru válasza Doki16 (#120086) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól tudod, taxisnak, rendőrnek, mentősnek, tűzoltónak nem kötelező az öv használat. Többször láttam már, hogy az anyós ülésen lévő övet kötik a vezetőoldali csatiba az anyós ülés mögött elvezetve az övet (a másik oldalon meg fordítva).

#nincsbennetarcsi

(#120094) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ket gyors kerdes:
-Lejart jogsi megujitasanal mennyi ido alatt keszul el az uj? Tudom, hogy adnak egy papirt, amivel addig is lehet vezetni, de azzal nem szivesen mennek kulfoldre.
-Tud valaki ajanlani olyan szivargyujtos USB toltot, ami tud tisztessegesen 2 ampert, van rajta 2 csati, es nem vilagit valami rohadtul mesterseges szinu leddel a Marsig?

Same rules apply!

(#120095) Magnum_ válasza EQMontoya (#120094) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lehet, hogy 3 nap alatt megvan (nekem megvolt. Semmi soronkivuliseget nem kertem)

I humbly and respectfully decline™

(#120096) Qru válasza EQMontoya (#120094) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hektikus, attól függ a gyártókapacitás menyire van lekötve. Nekem 1 hét alatt kész lett legutóbb. Amúgy az a leggyorsabb ha az okmányirodába kéred és akkor nem kering a postán.

mod:

Saint: Nekem az útlevél volt meg 3 nap alatt, szintén nem kértem soronkívüliséget. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#120097) focvis válasza Qru (#120096) üzenetére


focvis
veterán

Idén cseréltem személyit, jogsit, útlevelet - mindhárom egy héten belül átvehető volt, normál eljárásban.

(#120098) mycso válasza EQMontoya (#120094) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Múlthéten csináltattam, 5 munkanap volt (Miskolc).

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#120099) ΞΔGLΞ válasza EQMontoya (#120094) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én is 5-ik nap mehettem érte, de egyébként két hetet mondtak. Előtte küldtek SMS-t, hogy kész lehet menni...

(#120100) Qtya123 válasza ΞΔGLΞ (#120070) üzenetére


Qtya123
őstag

Áhh, nekem nagyon hiányzik Pécs. Szerettem a Mecsekoldalban járni, meg ahol a lakásunk van a Mecsekoldalt nézni. Kár, hogy számomra nincs ott olyan és annyit fizető munka, ami miatt maradni tudtunk volna. :(

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.