Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110601) tomcsi23 válasza szőröscica (#110584) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem csak azt nézte, mennyire látszik, hogy megnyomta. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#110602) Mr X válasza proof88 (#110595) üzenetére


Mr X
veterán

Igen, ezért is vettem meg, mert nem rohadt sehol.

To all:

Köszi a tippeket, a belső takarítást ma megejtettem, kívülről majd valamelyik nap, aztán újrafotózom.

(#110603) tboldi


tboldi
nagyúr

Köszönöm Szevamnak és BigBlackDognak a látogatást! :)

szerk.: Az a világos folt a lökhárítóm alján csak valami növényi maradvány, ami odatapadt.

[ Szerkesztve ]

(#110604) stickermajom


stickermajom
addikt

Na csak, hogy mindenki nyugodtan tudjon aludni: 28,52l MM100-at tankoltam most, így 6,74l/100km-re jött ki a teli autós országúti fogyasztás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#110605) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Asszem törlöm a kedvencek közül a topikot. :U

(#110606) Magnum_ válasza Mr X (#110602) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Gyors vagy. Nekem a kepek alapjan csak belterre kellene egy nap.

I humbly and respectfully decline™

(#110607) F_Zolee válasza stickermajom (#110604) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mekkora tank van ehhez?

(#110608) tboy93


tboy93
nagyúr

Gyerekek, meghulyult a szerelom :( Fater vagy 20 eve, en ~8 eve hozza hordom minden automat, otthon a kis garazsaban eddig mindent megoldott gyorsan, olcson. Na a heten elviszem a Corsat hogy muszakiztassa le, meg csereljen benne ki 4db gyertyat. Megcsinalta, majd mondja, hogy ki kellett takaritani mert milyenmarhogy koszosan fotozzak a műszakin. Mondom de rendi, meg ki is takaritotta a vasat. Erre bebofogi hogy 48.000Ft lesz. Mondom wtf, egy muszaki meg egy gyertya csere?

Lenyeltem.

Tegnap leadtam nala a hondat is, olajcserere. Mindent vittem, semmit nem kellett vennie. Ma megyek, hozom el, mondja hogy 10.000 :U mondom mi? Hat le is mosta, sok vegyszer fogyott, meg motort mosott lol. Tavaly ugyan ez a muvelet ketto (2!!!!!) ezer forint volt nala, itt van az excel tablamban.

Lenyeg a lenyeg, kereshetek uj szerelot a kornyeken, ennek elgurult ...

(#110609) Peter.70 válasza tboy93 (#110608) üzenetére


Peter.70
őstag

Ekkora volt az infláció ;) :D

Egyébként drága, másik szerelőt kell nézni, én úgy szoktam, hogy megkérdezem előre, hogy mennyit fogok fizetni, mielőtt viszem az autót

[ Szerkesztve ]

(#110610) focvis válasza tboldi (#110603) üzenetére


focvis
veterán

Mit mondott, milyen volt az M1 odafelé?
Holnap megyek, mire készüljek...

@tboy: elgurult neki. Márkaszerviz számláz 15-öt, ha én viszem az olajat, de ők adják a gyári szűrőt.

[ Szerkesztve ]

(#110611) tboldi válasza focvis (#110610) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vegyes. :D

Majd beszámol bővebben, ha hazaért, gondolom.

(#110605) MunezXBK: :F

[ Szerkesztve ]

(#110612) Snoop-y válasza hülyegyerek (#110600) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk 40 CHF az eves (mondjuk mas nincs is)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#110613) Magnum_ válasza tboy93 (#110608) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Amikor meg nem magamnak csereltem, Bp-en szamlasan 5k volt. Joskabacsinal kevesebb, de az meg nem tudja, mi az a szamla.

I humbly and respectfully decline™

(#110614) Mr X válasza Magnum_ (#110606) üzenetére


Mr X
veterán

Én nem a te ligádban játszom, nekem nincs elég lelkierőm olyan takarítási maratont tartani, mint amit te szoktál. :)

(#110615) tboy93 válasza Peter.70 (#110609) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, de erted, 8 eve hozza vittem a verdat, sose baszott at :(

(#110616) rbalint88 válasza bitpork (#110594) üzenetére


rbalint88
addikt

Itt nem az az alapfelvetes, hogy az auto milyen, hanem a hirdetes milyen. Es hat a kepek vackok, ettol nem kezd el csorogni a telefon.

(#110617) bitpork válasza rbalint88 (#110616) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az sem alapvetés , hogy egy használatban lévő autó csak mert nem csöpög róla a szilikon szar lenne. Aki csak erre indul be és nem emeli meg a telefont az biza megérdemli a saját fszkorbácsát.
De ez az én nyomott pont agyam szüleménye, bárminemű hasonlóság a valósággal kizárt, és különben is a fókabébik tömegével halnak miattam.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110618) Mr X válasza bitpork (#110617) üzenetére


Mr X
veterán

Azért ölre ne menjetek. :)

Kitakarítottam, kidobtam a trikót, lemosattam, újrafotóztam. Meglátjuk, így kelendőbb lesz-e. Ha nem, maximum betolom a Dunába. :D

(#110619) bitpork válasza Mr X (#110618) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ölelgesse a szőrös csávót akinek hat térgye kalácsa van :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110620) Magnum_ válasza Mr X (#110614) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Bocsma', lehet, hogy kicsit tultolom, DE a) tokre nem vagyok igenytelen a kornyezetemre b) szart sosem adok el, eddig kifizetodo volt, hogy mindig mindent patent esztetikai ES muszaki allapotban adtam el.

Apam mindig azt mondja, arra kell vigyaznunk, amink van.
En meg azt vallom, hogy az auto allapota is jellemzi a tulajdonosat. (Mondjuk az otthonombam is minden elere van allitva)

I humbly and respectfully decline™

(#110621) molnarpeter válasza Peter.70 (#110609) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mindig, mindenhol előre kérdezni helyes :K Boltban is ki van írva, mennyit fogsz fizetni az adott termékért a kasszánál. Az szokott gyanús lenni, mikor x és y között mondják az árat, kb mindig a drágább lesz a vége (Seiko szerviz egyszer pozitív csalódás volt ilyen szempontból, de más nem rémlik :DDD).

(#110622) MunezXBK válasza Magnum_ (#110620) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg patika autóba jó érzés beülni.

(#110623) stickermajom válasza F_Zolee (#110607) üzenetére


stickermajom
addikt

Hivatalosan 48 literes.

(#110624) Jaffa75 válasza Mr X (#110618) üzenetére


Jaffa75
őstag

most ennyire patent lett tényleg? Nincs fent a hirdetés? :C :P

(#110625) BigBlackDog válasza tboldi (#110611) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na, most értünk haza. Egyben szerencsére. Örültem a talinak, remélem a jövőben gyakrabban lesz majd ilyen a Győr környéki társasággal.

Mosonmagyaróvár > Biatorbágy táv megállás nélkül ~2,5 óra lett, ha jól számolom. :DDD Győr alatt az M1-en baleset, az 1-es is beállt Győr előtt kegyetlenül. Viszont Óvár és Győr között az 1-es egész tűrhető (egy-két durvább húszméterecske volt), rosszabra számítottam.

(#110626) BigBlackDog válasza focvis (#110610) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Bevallom, punci voltam, Tatabánya után mentem csak fel a pályára. Onnantól még egy rövid szakaszon érezhető volt a romló minőség. Két üzemmódban mentem; 1. kamionok mögött, külső sávban, 85 km/h-val (ilyen sebességnél még tűrhető volt a külső is), 2. belső sávban 130 km/h körül, félrehúzódva, ha kell. Nem mondom, hogy nem volt elviselhető, de megdolgozott a futómű az pénzéért. :DDD

Visszafelé M1-en jöttünk és csak Bicske előtt mentünk le. A belső sáv rendben volt, talán Óbarok környékén, egy kis szakaszon volt érezhető a ?foltozás/kátyúk?. A "navigátor" viszont aszondta, hogy a külső is jónak tűnt, ha sokáig nézte a sötétben.

[ Szerkesztve ]

(#110627) hülyegyerek válasza BigBlackDog (#110625) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Mi pont akkor értünk haza melóból, mikor a főút kezdett feltorlódni, így röpke 35 perc alatt otthon is voltam a lehajtótól :(((

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#110628) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Viszont most ki kellett mennem, hogy elkészítsem ezt a képet a topik nyugalmának megőrzése érdekében. ;]
Benne van 4 napnyi ingázás, meg a múltkori Bitpork által szervezett tali megközelítése/elhagyása is. Fogadjátok sok szeretettel, nem keveset szptam miatta a kamionok mögött! ;]

[ Szerkesztve ]

(#110629) kisza25 válasza tboldi (#110573) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezt most nem tudom honnan szűrted le, kb ugyanaz a tudású és karakterű motor van az i20-ban, mint a balenoban/ignisben :F
focvis: csak azért érzed fickósabbnak, mert sokkal rosszabb a rugózása és a hangszigetelése
hasonlítsad össze, kb ugyanazt tudják, sajnos az i20-nál 1-et elváltja 4500-nál, így kis hátrányba kerül, de azt végig tartja
i20
baleno

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#110630) Magnum_ válasza MunezXBK (#110622) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Naná :K

I humbly and respectfully decline™

(#110631) focvis válasza BigBlackDog (#110626) üzenetére


focvis
veterán

Köszi! Szóval Tatabánya után már nincs útépítés? Addig viszont van? A belső sávban tervezek menni, figyelve a kiemelt közúti ellenőrzésre (max 160).

@kisza: 85 lovas i20-at novemberben béreltem egy hétig, ha forgattam, tisztességesen ment, akár hegyre fel is. Az Ignis meg simán megy, ha forgatom jól megy; tippre azért mert 150-200 kilóval könnyebb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#110632) barnam_ válasza BigBlackDog (#110628) üzenetére


barnam_
nagyúr

Elég jól fogyaszt ez a Volvo :K
Amúgy mi a tököm van, hogy lassan nem találni olyan (főbb) utat az országban, ahol nincs dugó?

(#110633) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor összefoglalom a topik elmúlt két napját , mondjuk egy malacra nézve:
-kurva sokat fogyaszt a tehén, bébifóka és tömeggyilkos is vagyok
-a kocsim koszos és lelakott, mint ilyen gazdája egy sz@r ember is lettem
Hát, azért ezt jó tudni.

Akkor most megyek és pattintok egy doboz váltóolajat sert.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110634) kisza25 válasza focvis (#110631) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

170 kg van közöttük kb, meg az ignis virsli gumis és sokkal nagyobb benne a sebességérzet. én ma vezettem oda vissza mindkettőt ég és föld a futómű az i20 javára+ a zajszigetelés. :)
igen az ignis 810kg indul, az i20 meg 980kg
Na igen a baleno is 865-920kg, tehát hasonló tudású motorral (a váltó kiosztásuk is közel azonos) jobban kell, hogy menjenek
bitpork: a földi lét túlélésére én minden este pattintok egy söröcskét, van, hogy 2-öt is:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#110635) barnam_ válasza bitpork (#110633) üzenetére


barnam_
nagyúr

Akkor most megyek és pattintok egy doboz váltóolajat sert.

Ezt jól teszed! :D Nálam van Löwenbrau, Valentins, és Budweiser ma estére.

(#110636) Magnum_ válasza bitpork (#110633) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Malasz, ne nekuuuunk ;]

I humbly and respectfully decline™

(#110637) focvis válasza kisza25 (#110634) üzenetére


focvis
veterán

Én leszek az utolsó aki egy Balenora akarna rábeszélni, de tény hogy műszakilag igényes a motorja. Mekkora a "nem-virsli-gumi" az i20-on, 185/65r15? ;] Az Ignisé tényleg keskenyebb, 1 centivel (175/60r16).

#110633) bitpork: Most miért? Vasárnap még tiszta volt a Dög.
A szombati talira én retkes autóval merészeltem menni; a belseje már komolyan kezd zavarni.

[ Szerkesztve ]

(#110638) Kornel válasza focvis (#110637) üzenetére


Kornel
veterán

Baleno bölcsője fél év után rozsdás...
Igen, az újé, a régi is ilyen volt, lehet innen a név?

Ismerős most akart venni, és több helyről erről számoltak be.

Made in India.

Ha a motor japánban készül, akkor abba nyilván nem lehet belekötni.

[ Szerkesztve ]

(#110639) stickermajom válasza barnam_ (#110635) üzenetére


stickermajom
addikt

Itt Kronenburg Blanc pörög a PS-ezéshez. :K Végre kimenőt kaptam estére. :D

[ Szerkesztve ]

(#110640) kisza25 válasza focvis (#110637) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lehet a 16" is közre játszott, az 1cm az 4x 1 cm ;]
az a helyzet, hogy a balenó forgalomba helyezve névre írva 3,315M metálfény nélkül és ehhez még hozzájön 80eFt az 5év garira, az i20 3,375M a 75 lovas és 3,475M a 84 lovas 5év km korlátozás nélkül és ennyi a rio is 7 év garral, szerintem előbb lesz új rio-m, mint balenom, de a fiat tipo tesztvezetés még hátra van, csak bacnak visszaszólni, majd kérek időpontot máshonnan...(vehetek én máshol is autót, ha ők nem szeretnék, hogy ott vegyek...)
Kornel: köszi az infót :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#110641) focvis válasza kisza25 (#110640) üzenetére


focvis
veterán

A 75 lovast venném mínusz 100-ert. A keszthelyi / b.keresztúri Gadácsi sincs messze (Kia, Fiat).

[ Szerkesztve ]

(#110642) kk831228


kk831228
addikt

Ezt itt hagynám, esetleg ha valaki rászorulna ... ;] :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#110643) Mr X válasza Jaffa75 (#110624) üzenetére


Mr X
veterán

Persze, annyira jó lett, hogy inkább megtartom. :D

[link]

Saint:

Félreértettél, nem beszólni akartam, egyszerűen csak jeleztem, hogy én nem vagyok ebben olyan szinten, mint te. Ha ettől igénytelen leszek, ám legyen.

(#110644) Magnum_ válasza Mr X (#110643) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En csak az altalad linkelt auto hirdeteseben szereplo kepeket lattam. A kepek alapjan az elhanyagolt auto. :U

Latom az uj hirdetest.
En nem rogton a magasnyomasu mosas utan fotoztam volna, egyertelmu, hogy csak a kepek kedveert csapattad le, a kasztni is vizes (foleg az also koptaton latszik) es korulotte a aszfalt.
En megvartam volna, amig megszarad (gondolom, nem szoktal te szarazolni) meg arrebb alltam volna 10metert.

Ebbol en megint arra kovetkeztetnek megtekintokent, hogy na, legalabb a hahu fotok kedveert lecsapatta, de nem masert. Next pls.

Remelem, nem felreertesz.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#110645) kisza25 válasza focvis (#110641) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

most is az van, akkor meg minek:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#110646) Motion_Blur válasza Mr X (#110643) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem:

Mosás után töröld szárazra, kifakult koptató + gumiknak ápoló, ha a fényezés karcos akkor egy 20k-s nepperpolír és újra mehet fel.

Körbecsöpögve nem szabad befotózni, nem a legjobb az üzenete.

oké hogy csak 300k-s autó, de pont itt soka számít a külsőség szerintem

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#110647) barnam_ válasza Motion_Blur (#110646) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én a karbon fóliától is megszabadítanám, cigányos szerintem.

(#110648) stickermajom


stickermajom
addikt

Amúgy ha már jól kitárgyaltuk a fogyasztást: Blancpain GT-re megy ki valaki a hétvégén a ringre?

(#110649) barnam_ válasza stickermajom (#110648) üzenetére


barnam_
nagyúr

Eddig nem hallottam róla, de érdekesnek tűnik!

(#110650) molnarpeter válasza Mr X (#110643) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nyilván nem milliós autó, így inkább egy kis idő és törődés rentábilis, semmint full kozmetika, érthető, ha nem akarsz sokat szórakozni vele. Pár meglátás:
-jó kép elad, akár meg is kérnék ismerőst, vagy kölcsön teló, stb
-szárazolás szerintem is
-szélvédő repedésre kérnék ajánlatot, riasztó az egyszeri embernek
-matrica&fólia eltávolítás (hajszárító+nap)
-kép erejéig ártábla és tükörre akasztott cucc levenni
-szöveg elejére nagy betűvel írnám, hogy nyári alu+téli szett benne van az árban (nepper dolog, de jó csali), illetve feltüntetném, hogy jó/egyszezonos/új gumikkal
-kiállítás és 20 éves rész szvsz nem kell, ha matt, képen látszik, esetleg mannol manuál polír pár ezres és utána gyorswax mondjuk
-jéghideg klíma még hozzátenném, nem ereszt és gyorsan hűt (mint minden jó klíma :D )
-friss vezérlés (x km y év múlva kell), friss olajcsere
-leírásba is írj esetleg pár szót, hogy ilyen légzsákos meg olyan rádió van benne (pl. aux kábel vagy usb)
-ülésről olyan fotót csinálnék, amin látszik, hogy nem szakadt (az a rész kilóg, de innen épnek tűnik)
-"rozsdamentes" és kész, nem kell frédibéni :D
-műszerfalon semmi se világítson szerintem, alapjárat és addig nyomd a féket
-kormányon a cucc nekem sem jön be
-első sor+műszerfal képre egy tipp: első ülések hátradönt, és hátsó ülésről fotózd (csukott ajtóval)
-beltér képekre verőfényes napsütésben valami árnyék - mondjuk épület mellett - praktikus, hogy ne égjen ki/ne essen be, szórt fény szépen mutat mindent
-ami szép jó, emeld ki (pl. másfél év műszaki, az említettt rozsdamentes kaszni, gyári állapotú beltér, vagy 4 tárcsafék blokkolásgátlóval), korból eredő dolgok látszanak képen, de ha pl ülés hiányzik, azt nem árt leírni :D itt mondjuk a fóliázást feltüntetném, ha nem akarod leszedni bizonyos okokból.

(Nyilván nem szapulom, csak eszembe jutott pár dolog :) ) Amúgy a hátsó lökösön jobb oldalon van valami, ami bal oldalon nincs?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.