Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111851) tboy93 válasza _q (#111849) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mi a kerdes ebben? :D accord kell neked, akarmelyik motorral, kombi is van, sedan is, jol megy, jol eszik, kenyelmes.

(#111852) _q válasza tboy93 (#111851) üzenetére


_q
addikt

A kérdés, hogy a leírás alapján milyen autó ajánlható a kategóriában :D

Igen néztem is az accordot, de az a hallottas kocsi stílus nem jön be :(

(#111853) kisza25 válasza b4zsi- (#111848) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen
jut eszembe ma reggel elütöttem életem első állatát, mikor máskor mikor megvették az autót, az autón semmi nem látszott, de szegény kis mókus kilehelte a lelkét, pedig nagyon nagyot fékeztem, még ugrott 3-at :(
4,5M től kapható az új kia ceed

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#111854) tboy93 válasza _q (#111852) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kár, mert a technika nagyon jó.

(#111855) hülyegyerek válasza stickermajom (#111842) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Csak nem bírod befejezni....
Ha neked ugyanolyan durva a check engine, mint a tpms szenzor figyelmeztetése, akkor járj bkv-val, de tényleg. Elég kényes vagyok a járműveim állapotára (mivel évi 50k km-t vezetek pályán), ezért is cseréltem le a régieket újakra.
A radaros tempomat, a sávtartó, az automata kézifék, a ráfutás-gátló, a jó lámpák/gumik/futómű/fékek mind a biztonságos közlekedést segítik, a szájbatekert tpms viszont nem. Folytathatod, poénkodhatsz, ócsárolhatsz, hogy ha ezt leszarom, akkor biztos mást is az életben, de szerintem kurvára nincs igazad. Pont.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#111856) Mágus2 válasza _q (#111852) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ford ficus c-max, 1.6 ti-vct. Nevével ellentétben szívóbenzin. Kellően dinamikusan mozgatja a bódét.

(#111857) pècsimunkás válasza hülyegyerek (#111855) üzenetére


pècsimunkás
addikt

+1 ! A tpms szenzor egy baromság ! Csak az autósok lehúzása !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#111858) bitpork válasza pècsimunkás (#111857) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez konkrétan nem igaz. A laposabb gumi félrekopik. Több lesz a fogyi, a gumi sem olcsó.
A lassan eresztővel ha látom nem megyek pályára tempósan mert ha likas akár fel is robbanhat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111859) EQMontoya válasza tboy93 (#111850) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ugye kresz szerint nem lehetsz vele egy sávban, mikor megelőzöd, tehát ha sikerül lefröcskölni, már nem lehettél szabályos, mert sokkal közelebb mentél, mint lehetett volna. Az meg nyilván hab a tortán, hogy ugyan nem tilos véletlenül előzés közben ablakot mosni, de eléggé életszerűtlen.
Ez kicsit olyan, mint amikor a tüsszentésre fogjuk a driftet, mert "hapci, és lecsúszott a lábam a kuplungról, így történt, biztosúr!" :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#111860) stickermajom válasza hülyegyerek (#111855) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt hittem befejezted. :U

Mivel eddig nem "szavaztam" ezért most leírom: jó dolognak tartom a tpms-t, de nem feltétlenül értek egyet az aktív változatával: az ABS/ESP miatt amúgy is pontos adat van mindegyik kerékről -> ha bizonyos mértékben változik a forgás, akkor baj van. De mivel ez nem volt választható opció rendeléskor, ezért ez van, együtt kell vele élnem. Viszont nagyon nem szeretem, hogy jó magyar módira ebben is a kiskaput utat keresik az emberek. Szerintem a "nem kell tpms egy szezonra", igenis a "jó még a hét éves téli szett", a "most nyáron még lejárom a télit" és az összes többi ilyen gyökérség előszobája. Pont. Ha megvetted az autót, akkor azt üzemeltesd úgy, ahogy az elő van írva.
Én tudom, hogy ebben a topikban elég magas az egy főre jutó Fittipaldik száma, akik hang alapján századra pontosan megmondják melyik kerékben mennyi van (no offense, tényleg kinézem pár autób*zi kollégából), de induljunk ki abból, hogy alapból az emberek nagy része hülye az autókhoz. Nem nézegeti hetente a kereket, azt sem tudja mekkora nyomásnak kell benne lennie, beül és megy vele. Kerékcsere után a gumis felfújja, és az bőven jó neki a következő cseréig. A tpms leginkább az ilyen embereknek szól. Vezethetsz te 50-100, akár 150k km-t is évente, ha Átlagjóska a másfél bar-on használt bal elsővel vészfékezéskor átsodródik a sávodba..
És nyugi, nagyrészt bringázok és bkv-zok, eszem ágában nincs kimenni a hülyék közé. ;)

[ Szerkesztve ]

(#111861) _q válasza Mágus2 (#111856) üzenetére


_q
addikt

Köszi, de ez kicsit régebbi modell a gyártás kezdetét tekintve, így felszereltségben is talán. Ennél kicsit újabbat keresnék, ami nagyobb előre lépés a g astra után.

(#111862) stickermajom válasza EQMontoya (#111859) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez kicsit olyan, mint amikor a tüsszentésre fogjuk a driftet, mert "hapci, és lecsúszott a lábam a kuplungról, így történt, biztosúr!"

Egy hasonlót a múlt héten kaptam el a Lechneren. :DDD E34 540i-s srác bizonygatta a rendőröknek, hogy hát az automata visszaváltott kettőt, azért gyorsult hirtelen akkorát. Nem nagyon akarták elhinni neki, csak annyit hallottam, hogy "de uram, azt mondja 120-ra gyorsult a váltó miatt"? :DD

(#111863) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ma megállított a melós parkolóban egy kolléga, hogy majd megnézheti-e az autót, mert egy haverja ilyet akar venni és hogy milyen. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111864) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Valaki valahol valamikor kérdezte, hogy mennyit fogyaszt a Volvóm. Minden esetre ebben a topikban osztom meg, mert legnagyobb eséllyel itt kérdezte valaki :D
Nos, megvan az első tankolás átlaga, ami számítógép szerint 10,1 liter/100 km, rátankolással 10,73 liter/100 km lett.
Ez kb. 300 km város és 430 km autópálya. A városban új autóhoz méltón gyakori taposással, az autópályán sietség miatt tempomat 180-nal. Aztán mikor hazafelé gyorsabban fogyott a nafta mint vártam, akkor az út végén beálltam 120-ra, hogy hazaérjünk :DDD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#111865) bitpork válasza Johnny_vT (#111864) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Milyen nehéz az a volver?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111866) b4zsi- válasza kisza25 (#111853) üzenetére


b4zsi-
őstag

Megismertem a Hamburgerházról. Én 10 kmre vagyok Blellétől :) Kicsi a világ

(#111867) Johnny_vT válasza bitpork (#111865) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Forgalmiban 1430 kiló áll.

Szerk.: Kifelejtettem, hogy ezzel voltunk Glashütte múzeumban is, az kb 60 km országút volt. Ez, meg az autópályás lassú szakasz lehúzza azért.

Részletesebben BC szerint:
város: 11-12 liter
országút 90: 7 liter
autópálya 130: 9-9,5 liter
autópálya 180: 13,5 liter

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#111868) bitpork válasza Johnny_vT (#111867) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

sez végig klímásan?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111869) -v- válasza Tsebacsi (#111863) üzenetére


-v-
addikt

És mondtad hogy szar, mert geci sokat fogyaszt :F ;]

(#111870) Johnny_vT válasza bitpork (#111868) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Az éjszakai hazaút 250 km-ét leszámítva igen.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#111871) kisza25 válasza b4zsi- (#111866) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a hambiházat a volt csajom csinálja, csak annyira kicsi:P
10km? Fonyód,Szemes,Toti?

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#111872) bitpork válasza Johnny_vT (#111870) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk a 180 az lehet tényleg megdobhatta de kicsit soknak érzem. Nálunk 11.5 a nagy átlag.Igaz a kurva dupla klíma legalább 1 litert rátesz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111873) b4zsi- válasza kisza25 (#111871) üzenetére


b4zsi-
őstag

Balatonszárszó

(#111874) kisza25 válasza bitpork (#111872) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és kiderült vala, MAX fogyasztása vala:D

Qru: : GoodYear a 4 évszakos, az jó?
Fiat nyáriban: Nexen, Pirelli és Michelin

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#111875) _q válasza Mágus2 (#111856) üzenetére


_q
addikt

Itt egy totalcar cikk. Itt azt írja a CVT váltó kerülendő mret sok a gond vele.

"Kerülendő a CVT váltó, mert elromlik, méregdrága és megszűnt a gyár, ahol az alkatrész készült. Néhány népítélkező megszívta az erősebbik egyhatos benzinmotor, a TI-VCT szelepvezérlésállító-mechanizmusával. Ezúttal jobb az olcsóbb kivitel, bár azzal tényleg nem egy versenyautó a kompakt Ford."

[ Szerkesztve ]

(#111876) Johnny_vT válasza bitpork (#111872) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Fél év múlva újra jelentkezem tankolási adatokkal, addigra lenyugszom :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#111877) Mágus2 válasza _q (#111875) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem automatát ajánlottam, hanem ti-vct motort. ;) Ha szerinted van jobb, vegyél másat, de kíváncsi vagyok, két milláig mi lesz, ami megbízható motor, és nagyobb autó, mint egy zsebibaba.

[ Szerkesztve ]

(#111878) pècsimunkás válasza kisza25 (#111874) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nemrég láttam az egyik eisenachi Opel kereskedèsnèl , hogy zsír új autókat a Goodyear 4 èvszakosával szerelnek fel . Gondolom akkor rossz nem lehet ...

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#111879) bitpork válasza kisza25 (#111874) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hát jóvan. Úgy néz ki ez nem az én hetem :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#111880) focvis válasza Speeedfire (#111829) üzenetére


focvis
veterán

Nagyon baba lesz. :K

@Qru: pénteken mindig mínusz 10 Ft, ma kaptam további mínusz 10 Ft-ot. És eleve egy olcsó kút.

@hülyegyerek TPMS témára; pénzt nem adnék érte, az indirekt legalább ingyen van.
A kötelező jelleg nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#111881) Tsebacsi válasza -v- (#111869) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mondtam de nem számít állítólag. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111882) focvis válasza kisza25 (#111874) üzenetére


focvis
veterán

Azt kell tisztázni, hogy Goodyear Vector 4 vagy Vector 4 Gen-2. Az utóbbi - tudtommal - jó; az előbbi elég régi minta ÉS gyanús hogy abból láttam Fiat specifikusat.

*Nem személyes tapasztalat, csak összegereblyézett információ. (Télire gondolkodom majd ilyesmi négyévszakosban, idén még nem aktuális.)

[ Szerkesztve ]

(#111883) _q válasza Mágus2 (#111877) üzenetére


_q
addikt

Elnéztem a CVT nem Ti-VCT, de a cikkben és amit bemásoltam belőle ott sajnos a Ti-VCT-re is vonatkozik, hogy nem annyira jó. Vagy ezt úgy kell érteni, mint minden más motornál is lehet pl egyiknél folyik az olaj, másiknál túl sok olajat eszik egy két példány de döntő többségében a Ti-VCT egy jó kontrukció?
Viszont ahogy nézem focus kombiban is van ez a motor, igaz elsőre nem gondolnám túl erősnek a 116 Le-t. Jelenleg kicsit könnyebb 90 Le G Astra után ha tömeg-teljesítmény arányt összevetem, akkor közel annyival több a Le, mint amennyivel több a súlya egy focusnak, legyen az c max vagy kombi.

Egyébként sajnos nem tudok jót választani, azért nézegettem 2008 körül mert úgy voltam vele azok a modellek talán "modernebbek", így kényelmesebbek és több extrával van felszerelve. A C max meg mivel 2004-ben is volt már így gondoltam ott még nem annyira pakolták tele ABS és ESP-n kívül nagyon mással. Pl sötétedő belső tükör és ehhez hasonló "apróságok". A 2 millió körül úgy értettem, hogy mondjuk +- 300 ezer, de gondolom ezzel sincs sokkal jobban kiszélesítve a választék.

(#111884) Integrale válasza stickermajom (#111860) üzenetére


Integrale
veterán

+10!

Ireknel nem volt ritka, hogy lapos, felrekopott szar gumikkal jarnak, egyszeruen leszarjak, hogy melyik kerekben mennyi van, a legtobbjuk azt sem tudja, hogy hogy kell ellenorizni. 4 kereken 4 kulonbozo gumi, lapos, lyukas, teljesen leeresztett kerekkel is sokszor jarnak. Aero is tudna errol meselni, mert az angolok sem kulonbek.

"Bad reklám is reklám too"

(#111885) -v- válasza stickermajom (#111860) üzenetére


-v-
addikt

Én tudom, hogy ebben a topikban elég magas az egy főre jutó Fittipaldik száma

Inkább a fogyasztást nézegeti itt mindenki ;]

(#111881) Tsebacsi: nem számít neki a fogyasztás :F akkor ebben a topikban nincs helye :(((

(#111876) Johnny_vT: fél év :F minden nap reportolni kell a fogyasztást!

[ Szerkesztve ]

(#111886) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Imadok pentek este 23.00korul autozni. 3 savos uton egy 1.6vti honda izmozott egy 206nak. Harmadiknak mellejuk alltam, hogy a hondas erezze.... Ugyis reg kapcsoltam mar be a sport modot 😈
Amugy jol megy a vti a mai napig.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#111887) EQMontoya válasza Magnum_ (#111886) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát a vti-vel állóból tudsz menni valameddig, aztán szerintem 70-től nagyon elmegy.
Indulni nyilván nem tud első kerékkel, rendes difi nélkül, de utána kijön, hogy sok a ló, és rohadt könnyű.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#111888) Magnum_ válasza EQMontoya (#111887) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ket lampa kozott el sem lehet erni nagyobb sebesseget adott szakaszon. Ott meg jo vagyok meg ugye.

60km-t mentem ma delutan ota, kiscellin mar beakpcsolt a gőzös, most garazsban toltom :/
Pazarlas.

I humbly and respectfully decline™

(#111889) Tsebacsi válasza Magnum_ (#111888) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A bébifókák ma éjjel álomba sírják magukat miattad :(((

;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111890) Magnum_ válasza Tsebacsi (#111889) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg gondolj mar bele. Otthon toltom... $$$$$

I humbly and respectfully decline™

(#111891) Tsebacsi válasza Magnum_ (#111890) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én monitorra költöttem a benzinpénzt, még jó hogy van itthon pár vonaljegy :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111892) focvis válasza kisza25 (#111853) üzenetére


focvis
veterán

Ázsiai, új, 4 misi, nagy, 1.2 turbó, kifutó Nissan Pulsar. [link]

(#111893) BigBlackDog válasza focvis (#111892) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nofene, ez nem túl drága (új autóhoz képest).

(#111894) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#111893) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ne ajánljatok neki olyat amit most szüntet meg a Nissan mert a kutyának sem kellett. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111895) focvis válasza Tsebacsi (#111894) üzenetére


focvis
veterán

Ez jogos; drágán a kutyának se kellett, befejezik a gyártását. Most 400 ezer Ft-tal lenne drágább az alap 1.4 szívó Fiat Tiponál - csak emiatt linkeltem.

(#111896) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#111894) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként mi miatt nem kellett? A motor + váltó gondolom Rönó, az embléma meg "japán". Szimplán csak volt jobb választás az eredeti árában?

(#111897) Gergőke88 válasza Tsebacsi (#111894) üzenetére


Gergőke88
addikt

De méretben 1.5x akkor mint a Fiat.

(#111898) Snoop-y válasza Integrale (#111884) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez igy van vizsgan is csak az szamit UK-ben hogy egy meret legyen egy tengelyen. Az hogy az egyik nyari pirelli a masik teli falken azt leszarjak. Mondjuk kopott gumival nem megy at a muszakin.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#111899) Snoop-y válasza EQMontoya (#111887) üzenetére


Snoop-y
veterán

Van amelyikben volt sperr

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#111900) Snoop-y válasza Magnum_ (#111886) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mennyi alatt vagy 100-on?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.