Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110501) Magnum_ válasza bitpork (#110491) üzenetére


Magnum_
nagyúr

I am sorry, pontosítok: lement nullára a benzin fogyasztásom.
;]

I humbly and respectfully decline™

(#110502) zoo8800 válasza -v- (#110479) üzenetére


zoo8800
veterán

Pitsába, nem néztem meg. De hazafelé megnézem, és csinálok dashcam videót is az útról.
Hétfőtől vonatozok, egy darabig nem lesz fogyasztás. :(

rip and tear, until it is done

(#110503) stickermajom válasza kisza25 (#110434) üzenetére


stickermajom
addikt

Adsz egy 600 lovas Fiestát mutatok 1-2 dolgot szívesen. :)
De Block attól még nem lesz drifter, csak egy üzletember. Utóbbinak viszont elég jó.

(#110504) lorcsi


lorcsi
veterán

antal szerel
majdnem nagy sz.ás lett a vége

(#110505) stickermajom


stickermajom
addikt

Majom blogol, episode 728283:
Még mindig rossz a forgalomba helyezés dátuma. Ezzel nem lehet a fogyasztóvédelemhez fordulni?

(#110506) Qru válasza stickermajom (#110505) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A vezér képviselttel/importőrrel felvetted már a kapcsolatot?

#nincsbennetarcsi

(#110507) -v- válasza zoo8800 (#110502) üzenetére


-v-
addikt

Fogyasztasi adatok nelkul vissza se gyere.

(#110508) stickermajom válasza Qru (#110506) üzenetére


stickermajom
addikt

Van egy ügyem nyitva az Opel Magyarországnál, csak ma szabin van az illetékes. Azt beszéltük vele még múlt héten, hogy ha most hétfőig nem módosul, akkor csörögjek és rápirít a kereskedésre megint, de kiment a fejemből.
Én értem, hogy nincs mindenkinek joga mindenhez a rendszerben, de hihetetlen, hogy nyári szabadságolások ide vagy oda, 3 hét alatt nem sikerült keríteni valakit, aki átírhat egy számot.

(#110509) szőröscica válasza stickermajom (#110508) üzenetére


szőröscica
addikt

Legalabb keveset fogyaszt?

(#110510) stickermajom válasza szőröscica (#110509) üzenetére


stickermajom
addikt

Tsebacsi fókájánál kevesebbet. Bár ahogy látom, annál minden. ;]

(#110511) Qru válasza stickermajom (#110508) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most a kgfb-mel vagyok szívóágon.
Évfordulóra felmondtam az Allianznál a kgfb-met, vissza is írtak, hogy vették a felmondást, kaptam is egy 0-ás számlát, hogy nincs tartozásom feléjük. Megkötöttem az új biztit az Uniqa-nál, akik meg is küldték a kötvényem. Egy nappal később jött egy levél az Uniqa-tól, hogy mivel van már érvényes biztosításom felmondják a náluk lévő kgfb-m, mert 2 aktív biztosításom nem lehet. WTF?

Kiderül, hogy az Allianz ugyan tudomásul vette, hogy fordulónapra felmondtam és hiába jól kötöttem meg az újat (nincs átfedés) de elfelejtették a KKR-ben (Központi Kárnyilvántartó Rendszer) lejelenteni ezért a központi rendszer szerint továbbra is az ügyfelük vagyok. :W

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#110512) Speeedfire válasza Qru (#110511) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

És az Uniqa nem képes ilyenkor ezt elintézni? Az ő érdekük is lenne, hogy egy új ügyfelet kapjanak. Helyetette a juzer bokszolja le...szánalom.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#110513) outsiders válasza Qru (#110511) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nem alkuszon keresztül kötötted, hanem egyiknél magad felmondtad, másiknál meg kötötted? Nekem sose volt még úgy ilyen problémám hálistennek :F

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#110514) stickermajom válasza Qru (#110511) üzenetére


stickermajom
addikt

Cascomban a mai napig nem vagyok 100% biztos. :D Először emeltek árat, igazoltam a bónuszom, azzal lecsökkentették, de arról már nem jött semmi. Telefonon mondtak egy összeget, azt elutaltam, majd jött egy számla -6000Ft-ról, de az sehogy nem adja ki azt az összeget amit mondtak. Csak szólnak ha valami nem stimmel..

[ Szerkesztve ]

(#110515) Qru válasza Speeedfire (#110512) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem az Uniqa hibája, nem javíthat bele akármelyik biztosító kénye-kedve szerint. Csak a jelenlegi (ez eseteben ex) biztosítód módosíthatja az adatot. Szóval felhívtam az Allianzot, hogy intézzék. Egyszerűen az ügyintéző nem rögzítette a központi nyilvántartásban a felmondás tényét és mivel ugye ilynkor automatice hosszabbodik a szerződés a gép szerint folytatólagosan az Allinaz-nál van élő biztosításom. Ilyenkor az a biztosítás él amelyiket előbb kötötted. Vagyis az Uniqa felmondta a szerződést és visszautalja a lóvét.

Most írtam nekik, hogy ne tegyék mert az adatbázisban téves adat szerepel és már intézkedtem a kijavításáról. Nagy gáz nincs mert a fedezetlenségi gari miatt, így is van érvényes kgfb-m, csak na... Allianz vt a hüle.

outsiders: Nem alkuszon keresztül mert 5k-val olcsóbbra jött ki az éves díj így (az alkusz hasznát nem fizetem ha nem muszáj). De még ha alkuszon keresztül is intézem, akkor is ugyan ez lenne a szitu, mert az Allianz bakizott. A biztosítást megkötő személyétől független a dolog.

stickermajom: Ha be van fizetve akkor nincs gond. Reméljük nem lesz rá szükség.

#nincsbennetarcsi

(#110516) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Tegnap este kicsit marhultunk a Pilisben, hogy ez az ES mekkora egy fos gumi.... Nem gondoltam volna, hogy MX5-tel lehet négy kerékkel keresztbe csúszni terhelésváltásnál.

Sima aszfalton, féktávon nyekereg egy meleg nyári napon? Könyörgöm, wtf?!

Asszem, következő szezonra felpattan az SSR felnire egy szett Advan Fleva.
Addig is, driftelni legalább kurva könnyű vele. :D

A fék cserébe legalább bitang jó, semmi fading nem volt, pedig Budakalász és Esztergom között azért van pár kanyar.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#110517) Snoop-y válasza Tsebacsi (#110499) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ahhoz elo kene fizetnie. En peldaul tudok tiltani ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#110518) Tsebacsi válasza Snoop-y (#110517) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jól ki vagy pirosodva látom. Viliből viszont kinézem, hogy megmókolja a rendszert ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#110519) szőröscica válasza EQMontoya (#110516) üzenetére


szőröscica
addikt

Kene lonod valahonnan egy szett MXT-t. Azzal tudnal csak igazan keresztben menni. Es hamarabb rohadna szet az autod, minthogy a gumi elkopna alatta.

(#110520) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Megvan h emelik a palyamatrica arat? Nem is kicsit.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110521) szőröscica válasza bitpork (#110520) üzenetére


szőröscica
addikt

Eveset kell venni.

(#110522) Peter.70


Peter.70
őstag

Drágul a 10 napos matrica Népnyúzó banda :((( :W

Látom Bitpork már linkelte :D

[ Szerkesztve ]

(#110523) Tsebacsi válasza bitpork (#110520) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

6,6%, az szép... Legalább az éves megyeiket még békén hagyják...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#110524) szőröscica válasza Peter.70 (#110522) üzenetére


szőröscica
addikt

De most ez akkora gaz? Akinek egy evben egyszer kell, hogy lemnjen a Balcsira, nem hal bele, a kulonbozetbol egy langos se jon ki a parti bufeben. Aki gyakrabban jar, az ugyis vesz megyeit/eves orszagost.

A sok vendegmunkas meg fizessen csak tobbet, veluk van tele minden autopalya az M6-ot leszamitva. Mert arra meg a roman se jar.

(#110525) gzbotii válasza bitpork (#110520) üzenetére


gzbotii
veterán

Wtf.

Szerintem eddig is drága volt... :U

(#110524) joamilestoné: évi 5-6 alkalom megyek valamerre - éves nem éri meg, megyeiből 4 kellene (és nem is egy irányba járok mindig, nem lenne jó megoldás - M1, M3, M5). Nem látom, miért volt indokolt az emelés

(#110526) Integrale: nemtom', 8 500Ft a 10 napos? :U
Ausztriában is olcsóbb

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110526) Integrale válasza gzbotii (#110525) üzenetére


Integrale
veterán

Mennyinek kéne lennie?
Amerre fixen járok egy évben, oda megveszem a megyei évest, ez kb 4-5 megyét érint.
Olasz, horvát irányba pedig egy 10 napos matricát, és nem ez a 10 napos a legdrágább jegye/költsége az útnak, hanem a szlovén, horvát, olasz pályák.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#110527) tomcsi23 válasza Tsebacsi (#110518) üzenetére


tomcsi23
veterán

Naigen, egyesek régen is kibszták a mobilt az övre. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#110528) kisza25 válasza Magnum_ (#110500) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az egy régi teljesen elektromos citroen saxo electric volt.
Gondolom a mostani elektromotorok hatékonyabbak.
Meg mondjuk talpalta is

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#110529) Peter.70 válasza szőröscica (#110524) üzenetére


Peter.70
őstag

A gond azzal van, hogy olyanokért kell fizetni, ami szar minőségű. Lásd M3, M1 és még emelik is a díjat

[ Szerkesztve ]

(#110530) bitpork válasza szőröscica (#110524) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Gaz bizony. Meg nekem is 100km nyal. Egy kisebb gepnek meg akar tobb is. Ha eves matriZSabol adnanak teljesitmenyado kedvezmenyt -no nem a teljes osszegre- akkor ok mert biztos tobben vennek. De eves szinten 2-3-4 alkalomra tul draga. szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110531) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#110476) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Erre valaki?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#110532) szőröscica válasza gzbotii (#110525) üzenetére


szőröscica
addikt

3500 lesz, nem 8500. :D

Az allapot meg valoban szar, de most talan elindult mar a szandek, hogy rendbetegyek a dolgokat. Csak lehet, olcsobb lett volna ez 2-3 evvel ezelott, mikor meg nem volt minden tonkremenve.

(#110533) stickermajom válasza Tsebacsi (#110523) üzenetére


stickermajom
addikt

A 6,6% emelés hogy jött ki? Én 3500-at olvastam.

(#110534) gzbotii válasza Integrale (#110526) üzenetére


gzbotii
veterán

Magyarország területén nyolc megyei matrica fedné le azt, amerre én járok. 5*8=40
Akkor már az éves, teljest jobban megérné... De mivel egy évben 5-6x utazom, nincs értelme.

Jó lenne, ha bevezetnék az egynapos/háromnapos opciót esetleg :U

(#110532) joamilestoné: iróniából írtam, arra, hogy mennyi kellene legyen, Integrale kérdésére.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110535) Speeedfire válasza Dyingsoul (#110476) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ha nem jó, akkor azt általában cserélni szokás.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#110536) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ma láttam a helyi suzukinál van baleno, mondom itt van helyben csak meglesem.
Igazából kicsit az i20 alatt van minőségben, de árban is.
Ami nem tetszett:
a kormány csak két irányba állítható?
Az ülés legalacsonyabbra állítva is elég magas,
Az ülések anyaga elég izzadós gyanus (bár mostanában egy kategóriával feljebb se sokkal jobb a helyzet)
Ami tetszett:
Térkinálat 4 embernek kényelmes és a csomija is hosszabb mint az i20-nak, van benne egy térelvállasztó aminek köszönhetően síkba dönthető és alá is lehet pakolni.

Sajnos nem volt belőle tesztautó...az országban sincs, ha más színt akarsz nem is tudják megmondani mikor lesz...kb január
Mondták próbáld ki az ignist, ugyanaz a motor/váltó/súly,
csak a dinamika miatt.
Mondom ok.
Ignis:
Kívülről szerintem pofás kis városi gyösz.
Belül elég keskeny, de azért nem mondom, hogy kényelmetlenül ültem azon a pár km-en
Minden kopog belül.
Magasan ülsz és ez mellé ez egy 16" alus változat volt, ami minden úthibát visszaadott, olyan volt kb, mintha egy szekérrel mennénk.
A kormánya agyon szervózott, de városi kisautónak ez megbocsáltható
A gáz jól adagolható, egyből megindul, a váltója pontos, viszonylag rövid úton jár, elinduláskor kis gázzal is már picit elforgott a kerék, mondjuk elég virslik vannak rajta.
90nél motorhang semmi, viszont a kerekeket és a szélzajt rendesen hallani.
A rugózása túl kemény pláne városba rosszabb utakra, nagyon ráz.
Ilyet biztos nen vennék.
Mivel 3 fölé nem igazán volt lehetőségem pörgetni a motorról sem tudtam meg sokat, de azt mindenki dicséri, nagyon rossz nem lehet.
Mondtam az embernek, hogy szoljanak ha lesz baleno tesztautó.
Az is ilyen akkor biztos, hogy nem fog kelleni

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#110537) bitpork válasza stickermajom (#110533) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt en is szamoltam de mivel soha nem voltam matek zseni nem rofogtem :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110538) Integrale válasza gzbotii (#110534) üzenetére


Integrale
veterán

De nem értem az iróniát.
3500 a 10 napos, mennyinek kéne lennie, ha a 3500 sok, és eddigi 3000 is sok volt?
Azzal a részével egyet értek, hogy nincs cserébe érték, mert rá kell döbbennem, hogy utálok itthon autózni, állandóan feszítem a seggem, mert kátyú, hatalmas gyűrődés keresztbe (joamilestoné biztos ismeri a 17.kerületnél levő M0 felhajtó aljában levő bordát.)

Íreknél ellenben még az isten háta mögötti utak, ahol azt gondolnád, hogy senki, soha nem téved, csodaszép, tükörsima, és étkezésre alkalmas tisztaságúak. Nem fostos sakktáblák, mint a Dobogókői út, vagy a Bakonyban szinte az összes.

"Bad reklám is reklám too"

(#110539) Qru válasza szőröscica (#110524) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1

Pont ez a lényeg, hogy az átutazó forgalmat szankcionálják (vendégmunkások szevszatok), ez teljesen oké így. :K

#nincsbennetarcsi

(#110540) gzbotii válasza Integrale (#110538) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem egy 2000 Ft lenne reális a 10 naposra.
Nem a növelés értékével van bajom (azt az 525Ft-ot kibírom, szerencsére nem ott tartok, hogy ezen múljon a családi kassza csődje), DE nem látom indokoltnak.
Nem az érték, maga a tény, hogy emeltek az árán.

+ Kelet - Magyarországon olyan szinten gatya sok helyen az utak állapota, hogy még Erdélyben sincs olyan...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110541) Jaffa75 válasza Qru (#110539) üzenetére


Jaffa75
őstag

"az átutazó forgalmat", ne minket... arról nem beszélve, hogy a minősége hagy némi kívánnivalót maga után. A dugókról ne is beszéljünk, ami az átgondolt felújítási tevékenységüknek köszönhető... Most nem feltétlenül az M0-ra gondolok (hiszen nem díjköteles a mostani problémás szakasz), hanem mondjuk a 64-es km javítása 2 hétig az M7-en június közepétől. De van még rengeteg negatív példa sajnos... :(((

(#110542) bitpork válasza Qru (#110539) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak ug ha ezt a helyi nem szivja meg. 3500 + kenyelmi dij ha smsben veszed ami megint 300 ft. Mennyi is az? Es akkor meg ott van a szar es zsufolt ut a koszos lelakott hugyoldak. Szoval joval dragabb mint amit er effektive.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110543) Qru válasza Jaffa75 (#110541) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor demonstráld, hogy nem átutazó vagy: vegyél évest vagy megyeit. :))

mod:

bitpork: Nem kényszerít senki, hogy sms-ben vedd meg így a kényelmi felárral nem számolnék. Tankolni gondolom szoktál akkor a kúton meg is tudod venni a matricát felár nélkül.

Útalapba megy a lóvé, ha nem fizet senki nem lesz soha jobb út a talpad/kereked alatt. Így meg leginkább az átutazók zsebéből tudják kivenni a lóvét. Nyilván nincs olyan konstrukció ami mindenkinek jó...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#110544) Tsebacsi válasza stickermajom (#110533) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem kizárt, hogy elbasztam, pedig büszkén vigyorogtam anno az 5-ös matek érettségimre :DDD Lehet inkább 17,6% :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#110545) EQMontoya válasza Qru (#110539) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt csinálják amúgy máshol is, a Szlovén matrica is brutál drága aránylag.

Same rules apply!

(#110546) bitpork válasza EQMontoya (#110545) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De pl meg a slovakiai minimalber is jobb. Ugyanakkor legutolso utam sogoreknal 8€ volt amikor nalunk mar 10. Es most tekintsunk el a mi osegbeli aranytalansagtol.

QRU: miert vegyek ha nem hasznalom? Pont az aranytalansag a bajom. Olcsobb lenne sokkal tobben vennek es a bevetel is none a leptekbeli kulonbsegtol. Szerintem. Amih viszont a helyieket sarcoljak aranytalanul gusztustalannak tartom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110547) stickermajom válasza bitpork (#110546) üzenetére


stickermajom
addikt

Helyieknek a megyei matrica pl. szerintem könnyítés volt.

(#110548) szőröscica válasza Qru (#110543) üzenetére


szőröscica
addikt

Online is veheto kenyelmi dij nelkul. :)

(#110549) gzbotii válasza bitpork (#110546) üzenetére


gzbotii
veterán

Én sok embertől hallom, akik pl a budapesti átlagnál kevesebbet keresnek, 5-600 000 autót hajtanak, hogy inkább mennek +1 órát országúton, mert nekik számít a 3 000 a matricára

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110550) xEon1337 válasza gzbotii (#110549) üzenetére


xEon1337
őstag

Az nem zavarja őket, hogy a +1 óra alatt épp ~3.000 forintnyi üzemanyagot használnak el pluszban? :D

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.