Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110551) Integrale válasza xEon1337 (#110550) üzenetére


Integrale
veterán

Vagy kevesebbet... országúton mész 90-100 körül, remek fogyasztással, pályán meg 130-cal, magasabb fogyasztással. Pl.: Bp-Győr 121 az M1-en, és 130 az 1-esen.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#110552) tboy93 válasza Qru (#110543) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem kenyszerit senki, de multkor bementem a kutra hogy veszek matricat ha mar ugyis tankolok es az lett a vege, hogy 30 percet malmoztam ugy hogy nem volt elottem senki :U kartyaval fizettem, a penzt levonta, de az utdijkezelo visszadobta a matrica vasarlast, ergo se matricat nem kaptam, se penzem nem vót :C ossze-vissza telefonalgatott az osszes kutas, hogy akkor most mi a tosz legyen. ggwp

[ Szerkesztve ]

(#110553) EQMontoya válasza xEon1337 (#110550) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt gondold át mégegyszer. (Segítek: fizikából egyes :) )

Same rules apply!

(#110554) Jaffa75 válasza Qru (#110543) üzenetére


Jaffa75
őstag

Van évesem... :K Viszont ha egy évben 7-8x megyek a Fejér megyei szakaszon akkor vehetek még egyet.. A Somogy megyeiről nem is beszélek, amikor kb 2085-ben lesz kész a Siófok környéki pályafelújítás, addig meg lehet csorogni gyökkettővel. Na az aránytalanság ami gond - illetve talán érdekes az a tény, hogy "Egy túlsúlyos kamion nagyobb kárt csinál, mint 200 ezer autó.." - forrás Origo

(#110555) bitpork válasza gzbotii (#110549) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

En nem szeretek palyan menni. Egyszeruen nem elvezem. A kis utak mellett ott a sok zold, a malacok a bocik meg a pacik, neha megallunk fagyizni meg possenteni. A palya egy kenyszer rossz nekem es most meg melyebbre loktek. Ezutan a nagy faluba sem fogok palyan menni xarom le.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110556) Integrale válasza Jaffa75 (#110554) üzenetére


Integrale
veterán

Azt kellene szorgalmazni, hogy az átmenő kamionok a határnál vonatra kerüljenek. Nem kell +1 sáv (legalábbis nem lenne élet-halál kérdése), ritkábban kellene széttúrni az országot útfelújítás miatt, nincs dugó, kevesebb baleset bla-bla.

"Bad reklám is reklám too"

(#110557) -v- válasza Tsebacsi (#110544) üzenetére


-v-
addikt

Nem lehet, a fogyasztas is igazabol 6.5, csak az 5-os matek erettsegivel jon ki 10-re :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#110558) stickermajom válasza -v- (#110557) üzenetére


stickermajom
addikt

:DDD

(#110559) Jaffa75 válasza Integrale (#110556) üzenetére


Jaffa75
őstag

Volt hajdanában RO-LA, feldobták őket a nyugati határnál, Kiskundorozsmán meg le... Max nem az autópályakezelő gazdagodna, hanem a MÁV. Levegő tisztább lehetne, az utak nem mennének oly hamar tönkre, illetve az autópályák forgalma is lényegesen csökkenhetne! Valamiért nem ez a fontos... :U :W

(#110560) Integrale válasza -v- (#110557) üzenetére


Integrale
veterán

Jaffa75: Tudom, asszem 2012 óta nincs. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#110561) Qru válasza stickermajom (#110547) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jócskán, 2 megyei matricával kiváltom az éves matricát konkrétan. :K

#nincsbennetarcsi

(#110562) EQMontoya válasza Integrale (#110556) üzenetére


EQMontoya
veterán

Határozott +1.

Same rules apply!

(#110563) Speeedfire válasza Integrale (#110556) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én alapból nem értem, hogy a nemzetközi fuvarozás, miét kamionokon megy, és miért nem vonattal. Belföldön még meg tudom érteni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#110564) Richard! válasza BigBlackDog (#110363) üzenetére


Richard!
addikt

Én pedig már visszajöttem merkelékhez :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#110565) stickermajom válasza Qru (#110561) üzenetére


stickermajom
addikt

Néggyel nekem is meglenne, de van több olyan alkalom amikor kéne még venni hozzá hetit, így inkább évest szoktam, hogy ne kelljen nézegetni merre mehetek és merre nem. Meg is őrülök most, hogy csak naptári évre lehet venni.. :D

(#110566) EQMontoya válasza Speeedfire (#110563) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mert A és B pont között ritkán mozog 1200 tonna áru, ami indokolná a vonat használatát, illetve a nyamvadt sín sem megy minden ipartelepre.
Szóval a kezdő- és a végpontoknál mindenképp kell kamion, ettől függetlenül viszont nagyon is értelmes koncepció az, hogy főbb tranzitútvonalak mentén (amelyeken nagyobb kamionforgalom van) inkább utaztassuk őket vonattal.

Same rules apply!

(#110567) Tsebacsi válasza -v- (#110557) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azt a BC számolja, nem én, sőt ő még lefele csal. Az átlag számítás bonyolultabb, és lehet a szoftvere csak 2-es volt matekból, majd megkérdezem tőle...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#110568) Integrale válasza stickermajom (#110565) üzenetére


Integrale
veterán

Jövőre én is éveset veszek. Most 5 matricára fizetek 25-öt, + veszek pár 10 naposat, már ott tartok, hogy majdnem megéri az éves, nem számolva a görcsölést, hogy most arra mehetek, hol is van a megyehatár?!

"Bad reklám is reklám too"

(#110569) barnam_ válasza -v- (#110479) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az én autómban nincsen BC, nem tudok fogyasztást fényképezni :(

(#110516) EQMontoya: tegnap este én is gurultam egyet a Pilisben :) (Mondjuk én nem nagyon forszíroztam.) Pomáz-Dobogókő-Esztergom-Dömös-Szentendre
Ami meglepő, hogy még éjjel is találkozni olyannal, aki 60-70-el megy, és hogy még mindig elég szar a Pomáz - Esztergom útvonal. 3x kellett előznöm, abból 2 BMW volt.

(#110570) Tsebacsi válasza barnam_ (#110569) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

"Az én autómban nincsen BC, nem tudok fogyasztást fényképezni"

(#110571) joamilestoné: Csak kaputelefonos fényképet fogadunk el! :o

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#110571) szőröscica válasza barnam_ (#110569) üzenetére


szőröscica
addikt

Dehogynem! Nullazod a szamlalot, csurig tankolsz, aztan mobillal kiszamolod. Annak a kijelzojet mar csak le tudod fotozni (printscreen nem er)

Vagy beepitesz egy BC-t, biztos van valahol bontva W124-bol. A topik erdekeben erre szukseg lenne.

[ Szerkesztve ]

(#110572) EQMontoya válasza barnam_ (#110569) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pont ezt a karikát toltam én is. :)
Szóval ha láttál egy zöld MX5-öt barom módon közlekedni, akkor az én anyámat szidtad. :D

Same rules apply!

(#110573) tboldi válasza kisza25 (#110536) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tetszik, hogy be lehet vele sorolni? ;] :DDD

Én pont ezt a pörgős karaktert szeretem a WagonR-ben, ha egyedül vagyok, szinte mindig végigforgatom az egyest-kettest. Csak a futóműve ne lenne olyan gagyi! :D

(#110574) barnam_ válasza Tsebacsi (#110570) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez gonosz volt :P

(#110571) joamilestoné: van (*), de elég drága lenne :( (óracsoport jobb oldala)
* dízelhez nincs, 3 literes benzinhez, meg V8-hoz volt

(#110572) EQMontoya: barom módjára közlekedővel nem találkoztam :))

(#110575) Snoop-y válasza Speeedfire (#110563) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vonat macera. Es a vonatig is el kell jutnia a kacatoknak amiket felraknak. Aztan mikor beer a celorszagba onnan megint at kell rakni. Ez mind koltseg. Kamionra felbasszak gunter elindul megerkezik lerakjak.

Minden egyes rakodasnal meg kene nezni megvan e minden nem serult e etc.

Es ugye vonatot nem inditanak ugy hogy te Jozsi ezt nagyon surgosbe kell vinni induljal azonnal ha 6-ig odaersz akkor meg ma felpakolnak es indulhatsz tovabb. Vonatnal menetrend van.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#110576) Integrale válasza Snoop-y (#110575) üzenetére


Integrale
veterán

Sok helyen ezt ügyesen képesek megszervezni, akarni kell, nem pedig a kifogásokat keresni. Plusz ha azt mondanák, hogy vonattal!! PONT akkor nincs kérdés.

"Bad reklám is reklám too"

(#110577) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Ugyanazt nyomtam, mint focvis. Egy 2 savos uton a szelsoben alltam a pirosnal elol. Jobbrol(!) Mellem allt a kismotoros. Szoltam neki, hogy padlogazzal fogok indulni. Erre visszakerdezett, hogy kost tenyleg tanitani akarom? Valaszoltam, hogy nem lenne szukseges, hogy tanitsam, akkor nem szabalytalankodna ekkora es ha o is meghuzza, akkor sem lesz nalam gyorsabb. Majd padlo. Es nem.lett gyorsabb

I humbly and respectfully decline™

(#110578) focvis válasza szőröscica (#110524) üzenetére


focvis
veterán

Erre +1.

Szlovéniában 15 € (4900 Ft a 7 napos) van kb. 1,5 db autópálya; Ausztriában 8,8 €, 3000 Ft, de nincs havi, ami nálunk csak 5 k Ft helyette 2 havi van 26 euróért, 9 k Ft. SK árakat nem vágom, kb. 4 k Ft, nincs sok pálya.
Szóval kb. ajándék a Balkánnak, aki átrobog az országon (lásd. M1, M7, M5 a sok olasz és spanyol rendszámos autót, ők mind oda tartanak).

[ Szerkesztve ]

(#110579) Snoop-y válasza Integrale (#110576) üzenetére


Snoop-y
veterán

De erted egy cegnek mi a benefit ,hogy duplazni kell a logisztikat? Es raadasul megkockaztatom ,hogy a vonatos szallitas nem olcso.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#110580) focvis válasza barnam_ (#110574) üzenetére


focvis
veterán

Jó sok pénz és szvsz elég csúf is - a klasszikus W124 műszercsoport viszont adja.

@kisza: Hasonlóan tboldihoz, ha a kezem közé kerül az Ignis, én is leforgatom a motorját, tök jól megy (az i20-nál - ami szintén élhető - egyértelműen fickósabb). Az autó maga, viszont nem családi kivitel.

A hajónapló kedvéért; kb. 2 év után, ma ismét cirkót javítattam, hőcserélő csere. Faxom kivan a thermal management cuccoktól (lásd. termosztát, hőcserélő). A villany a jövő - az okosok szerint 10 év távlatában szinte ingyen a lakossági áram (nem én találtam ki).

[ Szerkesztve ]

(#110581) focvis válasza focvis (#110580) üzenetére


focvis
veterán

*javíttattam (@Munez ;] )

(#110582) molnarpeter válasza focvis (#110580) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kicsit sarkos a kijelentés, de van alapja. A nyomtatott napelemre kíváncsi leszek, ha bejön, megérte nem befektetni 2-300 mihályt naperőműbe :D

(#110583) brumi1024 válasza Snoop-y (#110579) üzenetére


brumi1024
veterán

Energiatakarékosság pl.

(#110584) szőröscica válasza Magnum_ (#110577) üzenetére


szőröscica
addikt

En ma egy igen lengen oltozott, csinos csajszinak meseltem az Amperarol. Mentem a csomagtartohoz, aztan latom, hogy nagyon nezegeti, belul is meg az elejet is.

Felnyitottam a csomagtartot, aztan elnezest kert, mondtam, h semmi gaz, ilyet szeretne venni? Kiderult, hogy ez es a cr-z kozott vacilal, utobbi jobban tetszik neki, de az Ampera nagyobb es zold rendszamos, szoval bizonytalan.

[ Szerkesztve ]

(#110585) Speeedfire válasza szőröscica (#110584) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Vég a végén kiderül, hogy igazi csajozós verda.

;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#110586) Peter.70 válasza szőröscica (#110584) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor ezek szerint nem csak kutyával lehet jól ismerkedni, hanem Amperával is :DDD

(#110587) stickermajom válasza Peter.70 (#110586) üzenetére


stickermajom
addikt

Kutyánál idegesítő, hogy mindenki beszélgetni akar. Talán az Amperára legalább a nyugdíjasok nem ugranak. :D

(#110588) Mr X


Mr X
veterán

Urak, megkritizálnátok ezt?

Egy hét alatt egy érdeklődő volt. Mit rontottam el a hirdetésben?

[ Szerkesztve ]

(#110589) Qru válasza focvis (#110578) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szlovákoknál a 10 napos10€, 30 napos 14€, az éves meg 50€. - [link]

mod:

joamilestoné: CR-Z-t, ne a Honda IMA rendszere egy kalap kakit nem ér. :(

Nem képes önállóan villannyal haladni egyáltalán, az akksija gyenge nem csak kapacitásra de minőségre is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#110590) hülyegyerek válasza focvis (#110578) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az éves osztrák matrica 87.5 euró. Nálunk mennyi is ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#110591) Magnum_ válasza Mr X (#110588) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A kepek.
Le kell mosni. Rendesen. Muanyagapolni. Kibaszni belole a kek trikot. Es rendesen lefotozni.
Komolyan.
Ez szenne fekporosodott felni lefotozva azt mutatja, hogy lefostak ezt az autot.
Nem vicc, szep tiszta, apolt allapotban kell fotozni.

I humbly and respectfully decline™

(#110592) aero. válasza Tsebacsi (#110567) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem is annyit eszik a volvo, mint a focusod. Egy a tanulsag: kell a chips ;]

[ Szerkesztve ]

(#110593) rbalint88 válasza Mr X (#110588) üzenetére


rbalint88
addikt

Amit Saint is irt. Igy utosvagos melosautonak tunik, nem a csalad kedvencenek, apuci szeme fenyenek.

(#110594) bitpork válasza rbalint88 (#110593) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jah mert nem lehet venni kiglancolt ipari hulladékot sem? :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110595) proof88 válasza Mr X (#110588) üzenetére


proof88
addikt

Tényleg van olyan kocsi, ami 20 évesen nem rohad? Benéztél alá?

(#110596) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kell. Mármint a szekrény.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#110597) focvis válasza Mr X (#110588) üzenetére


focvis
veterán

Ha nincs széthullva a kormány és az ülés, akkor vedd le a fotóhoz a védőket. Illetve tényleg jó lenne lemosni, stb.
Nem tűnik rossz ajánlatnak. Mindenki Opelt, Suzukit keres ennyi pénzért, nekem tetszik amúgy a gép.

[ Szerkesztve ]

(#110598) focvis válasza hülyegyerek (#110590) üzenetére


focvis
veterán

Hivatkoztam éves matrica árára? Nem. :N Az nálunk sajnos drága, a Balkán nem is vesz olyant.
Részemről van 5 db megyeim (M7, M1), 25 papír / év.

(#110589) Qru: Thx! De nincs valami sok autópálya. Prágába menet szívom a fogam, hogy 2x80 km miatt ki kell pengetni a 10 €-t.

[ Szerkesztve ]

(#110599) MunezXBK válasza Mr X (#110588) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#110600) hülyegyerek válasza focvis (#110598) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nálunk az 5db megyei kerül majdnem annyiba, mint az osztrák éves, szóval én fenntartom, hogy nálunk iszonyatosan drága az egész.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.