Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111051) Snoop-y válasza bitpork (#111046) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem teged a bogracs mellett megsutott a nap vagy a hus nem volt friss ezert mar ilyeneket hallucinalsz :P

Brit tudosok hosszas kutatomunkaval megallapitottak ,hogy elso autoja is egy kiszuperalt Volan busz volt.

Szerintem B-s jogsija sincs csak D vagy E

;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#111052) stickermajom válasza Snoop-y (#111034) üzenetére


stickermajom
addikt

Én nem. :(

Fél 8 körül szokott még valaki lenni a talin? :D Hazaugrom az autóért előtte szerintem.

(#111053) Qru válasza stickermajom (#111052) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán, nem egyszer voltunk már ott éjfélig... :K

#nincsbennetarcsi

(#111054) Peter.70 válasza stickermajom (#111052) üzenetére


Peter.70
őstag

Mindenképpen gyere, mert többen meg akarjuk vizuálni a K Astrát :K :)

(#111055) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Jó erre indulni, belülről berepedve, azt ne is kérdezzétek hogy...

(#111056) BigBlackDog válasza B-L-A-C-K (#111055) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nabasszus. :( Gondolom kívülről sem a szélvédőn, sem az A oszlopon nem látható sérülés.

(#111057) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#111055) üzenetére


Gergőke88
addikt

Múltkor kicsereltetted? Lehet rosszul tettek bele és a feszültség hatására elrepedt...

(#111058) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#111057) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudtam végül, mert olyan jó biztosítást kötöttem, hogy csak jégnél lett volna free.

(#111059) xEon1337


xEon1337
őstag

Tegnap láttam először élőben egy új Focust. Hogy ez az alap halogén fényszóró mennyire gagyi arra szavak nincsenek. Miért nem voltak képesek legalább projektorosan megoldani?!

"Less but better" - Dieter Rams

(#111060) Tsebacsi válasza xEon1337 (#111059) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mert már a LED-re vannak koncentrálva. Valahol láttam egy cikkben 3 képpel illusztrálva, hogy 3 féle lámpa van az autóhoz, sima és 2 féle led. Az alap lámpája eddig is gagyi volt, a xenon volt projektoros formájú csak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111061) Qru válasza B-L-A-C-K (#111055) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá ez végig fog szaladni. :( Csere. Ugyan így jártunk Kormival is pár hete.

#nincsbennetarcsi

(#111062) B-L-A-C-K válasza Qru (#111061) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szép. Mondjuk szerencsére ebbe nem 100 ezrek, ~30ból megvan. Egy hülye kérdés, amin a rendszám van cimke, hogy kerűl vissza?

[ Szerkesztve ]

(#111063) tboldi válasza Qru (#111061) üzenetére


tboldi
nagyúr

Apum meg a WagonR-rel. Út közben kapott egy kavicsot, aztán folyamatosan repedt tovább, és mire hazaért, már teljesen végigfutott a tetejétől az aljáig.
Cascóra cseréltettük, de most újra kelleni fog, mert pont a látómező kellős közepén van egy nagyobb nyom, és így nemigen megy át műszakin.

(#111064) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#111062) üzenetére


Gergőke88
addikt

Okmányirodaba tudod intézni.

(#111065) Declare válasza B-L-A-C-K (#111055) üzenetére


Declare
őstag

:Y :( Csak hogy jol induljon a reggel...

Uh viszont szelvedö temaban nagyon brutal, amit most felfedeztem. Azt mar regen az opelnel is lattam, hogy a sok autopalya durva modon nyirja a fenyezest. A motorhaztetö tele volt ilyen pici festek lepattogasokkal....na most a Passaton ert ilyen elsöre meglepö felfedezes....1 eves az auto es ugy nez ki a szelvedö, mintha homokfuvoval vegigmentek volna rajta :Y Mindig azt hittem, hogy dzsuvas, meg bogaras. Legutobb moso elött bogaroldoval is befujtam :D . Aztan tegnap ugy sütött a nap, hogy megint baromira latszodott. Megalltam megneztem es elkepedtem. Full lyokacsos a szelvedö.

Igazabol ezzel nem lehet semmit csinalni nem?

Pont azon gondolkodtam utana, hogy ugye nem nagy wunder azert. Tegnap is ugy jöttem, hogy elöttem ment egy masik auto, hasonlo 210 es tempomattal, követesi tavolsaggal, de akkor is. Azert a kis pici ködarabok ahogy kilöhetnek a hatso kerekröl, aztan szembetalalkozik a szelvedövel, basszus ott lehet hogy ilyen temponal 200-300km/h között csapodik a szelvedönek...nagyon durva. Megoldas igazabol nincs szerintem. :F

(#111066) Qru válasza B-L-A-C-K (#111062) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

- hajszárítóval megmelegíted óvatosan lehúzod és az újra átragasztod (gányolás de ingyen van)

- okmányirodában igényelsz újat de ehhez le kell adnod a régit hiánytalanul és van költsége is

mod:

Declare: Azon csak a csere segít. :(

Megoldás? Menj 90-el mint a kalapos Swiftesek és akkor nem lesz gond. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#111067) Magnum_ válasza Qru (#111066) üzenetére


Magnum_
nagyúr

2k. Es noszogathat erte a rendor, ha hibas az atpakolt.

I humbly and respectfully decline™

(#111068) BigBlackDog válasza Magnum_ (#111067) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1, én inkább intézném hivatalosan, eddig még nem láttam olyan átragasztást, amin ne látszódott volna a művelet.

(#111069) tboldi válasza BigBlackDog (#111068) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pont ezt akartam írni én is. :K

Főleg, amikor a szélei felkunkorodnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#111070) Qru válasza Magnum_ (#111067) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az átragasztást nem reszkíroznám meg, már csak azért sem mert randa. Viszont elég sok autón látok átragasztottat amúgy. :(

#nincsbennetarcsi

(#111071) szőröscica válasza xEon1337 (#111059) üzenetére


szőröscica
addikt

Szamomra az nevetseges, hogy nagyon draga autok eseteben is legtobbszor kisporoljak a fenyszoromosot a LED lampahoz, mert csak a xenonhoz kotelezo. Pedig dzsuvas idoben nagyon hasznos szerintem, ez is egy biztonsagi felszereles.

(#111072) Qru válasza szőröscica (#111071) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem szeretem mert hamar kiürül a tartály miatta, az ablakmosás meg fontosabb sztem. :D

#nincsbennetarcsi

(#111073) BigBlackDog válasza szőröscica (#111071) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én nem tudom megérteni ezt a problémát, nálam sohasem volt olyan koszos az autó és a fényszóró, hogy hasznosnak gondoljak egy fényszórómosót. ;]

(#111074) szőröscica válasza BigBlackDog (#111073) üzenetére


szőröscica
addikt

Hosszu autopalyazas soran szar idoben igen jo tud lenni. :)

(#111075) Magnum_ válasza BigBlackDog (#111073) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én is így vagyok ezzel.
nem szeretem használni sem az ablakmosót, sem a fényszóró mosót (Jettában van - azért nem volt, mert az autó még létezik, működik, forgalomban van és gyanítom, az új, nálam jobb gazdája sem használja - Amperában nincs, nem fért bele ennyi pénzért ;]

I humbly and respectfully decline™

(#111076) Qru válasza Magnum_ (#111075) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Átszoktam arra, hogy ha városban kell mosni ablakot akkor lekapcsolom a tompítottat amíg mosok akkor nem bassza össze az egész kocsi orrát löttyel meg nem fogy ki 3 nap alatt a tartály.

#nincsbennetarcsi

(#111077) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Lehet, hogy volt már itt kérdés. De bp környékén kit tudtok ajánlani kasztnizásra? A küszöbjeimet kellene megcsinálni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#111078) Magnum_ válasza Speeedfire (#111077) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, valóban volt.

;]

I humbly and respectfully decline™

(#111079) Declare válasza szőröscica (#111074) üzenetére


Declare
őstag

:K

Amikor ilyen latyakos, taknyos, sós dzsudva van mindenhol, akkor jol tud jönni. AZt viszont nem tudtam es nem is ertem, hogy a LED hez nem kötelezö :Y Egy LED lampa felaraert masok autot vesznek es akkor egy spricni mar nem fer bele? :U

(#111066) Qru de hülye vagyok...tenyleg :D nincs amugy olyan, h szelvedö foliazas? :))

(#111080) BigBlackDog válasza Speeedfire (#111077) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Korábban volt egy ilyen ajánlás. Nekem nincs tapasztalatom a témában, de asszem, hogy w333 meg volt elégedve velük.

[ Szerkesztve ]

(#111081) Speeedfire válasza BigBlackDog (#111080) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi! :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#111082) stickermajom válasza Declare (#111079) üzenetére


stickermajom
addikt

Én örülök, hogy nincs benne, legalább nem kellett lekötnöm. ;]

(#111083) kisza25 válasza B-L-A-C-K (#111062) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem átrakták

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 31,5 eFt, posta van

(#111084) brumi1024 válasza Qru (#111076) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez főleg akkor kellemetlen, amikor indulás után mosnék ablakot, és a random kisutcában 5 autót összeablakmosózom, miközben haladok el mellettük, mert elfelejtettem lekapcsolni a tompítottat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#111085) Magnum_


Magnum_
nagyúr

reggeli közben összekapkodott cikk

I humbly and respectfully decline™

(#111086) mdani01 válasza Qru (#111076) üzenetére


mdani01
aktív tag

Erre rászoktam én is, amikor megvettem az első hónapban nem értettem miért jelez már megint, hogy elfogyott a lötyi😃

Bimmer: Megtörtént a motorolaj, váltóolaj, szervóolaj csere is, most figyelem fogy e az olaj ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#111087) Tsebacsi válasza Magnum_ (#111085) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

" de amint kifogy a szufla, izomautós magasságokban kezd el fogyasztani a 1,7 tonnás testet vonszoló szerencsétlen Ecotec-motor."
Sajnos a végére írta le mert itt veszítette el hitelét az úriember... :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111088) Declare válasza Magnum_ (#111085) üzenetére


Declare
őstag

Melyik reszevel nem ertesz egyet? Szerintem tök jol leirta, en is ezeket kepzelem a Priusrol :)

(#111089) Qru válasza brumi1024 (#111084) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe hasonlóan jártam én is, egy bringást sikerült megfürdetnem így. :D

mod:

Declare: Van rá kőfelverődés elleni a fólia. A hazai hatóság mondjuk nem szereti...

Tsebacsi: Látszik, hogy nem használt Priust csak ment vele egy karikát. Ez egyszerűen nem igaz, hogy benzin üzemben sokat eszik.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#111090) Integrale válasza Qru (#111089) üzenetére


Integrale
veterán

Az Audinak rovid ideig nem volt beallitva a hatso mosofej, az ablakkal parhuzamosan locsolt, parszor elofordult, hogy degecrol jottem. ;]

Qru: par napja irtam, egy jo baratomnak van Priusa, palyan benzinbol nem eszik keveset, varosban ehezik, de amint gyorsabban kell haladni 100+, ahol nincs villany, megugrik egy normal benzines szintjere.
Igy jon ki neki 5,7 literes atlag.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#111091) Magnum_ válasza Declare (#111088) üzenetére


Magnum_
nagyúr

1 oldal, amelyben több a kép, mint a szöveg. sok okosság nincs benne, de amit Tse írt, az is alapos tesztelés eredménye lehet.

I humbly and respectfully decline™

(#111092) brumi1024 válasza Qru (#111089) üzenetére


brumi1024
veterán

"A hazai hatóság mondjuk nem szereti..."

Ez miben nyilvánul meg? És miért?

(#111093) Qru válasza Integrale (#111090) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D

És még mázlija volt, hogy nem télivel hanem finom citrusos nyárival kapott.

#nincsbennetarcsi

(#111094) szőröscica válasza Tsebacsi (#111087) üzenetére


szőröscica
addikt

Sose volt hitele. Ki az a ludvigh karcsika?

(#111095) xEon1337 válasza szőröscica (#111071) üzenetére


xEon1337
őstag

Amikor anno az Audi szalonban beszélgettem az értékesítővel a LED fényszórókról, ő mondta, hogy a sima LED-nél még nem kell fényszórómosó, de a mátrix LED-hez már kötelező, mivel annak nagyobb a fényereje és ezzel van összefüggésben jogszabályi szinten is?! A sima valami 3.xxx a nagyobb meg 4.500 lumenes.

Szerk.: Nekem tegnap cserélték a szélvédőt a Volvónál, gyárira, 158k volt kompletten a művelet, ebből a Casco miatt 10%-ot kellett állnom. A matricát átragasztották, de két sarkánál kicsit eláll az üvegtől.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#111096) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Srácok olvassatok, az Ampera-t szidja, Ecotec motort említ. Saint és Joamilestoné elmondása alapján az az autó nem 10+ litereket eszik benzinüzemben... Mind1 a faszi fél napot ült egy autóban plusz olvasott kicsit korábbi prius totalcar teszteket azt annyi. írni kellett egy cikket, ezt böffentette, köszönjük, ő ezért fizetést kap mi meg agylágyulást :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111097) Qru válasza brumi1024 (#111092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hatóságnál a fényáteresztő képességre hivatkoznak, 75% áteresztőnek kell lennie amibe beleszámít az eleve színezett szélvédő. Szóval speckó fólia kell rá és akkor mehet. De ha nem okosműszakira mész akkor méregetni fogják aztán elég egy szarul kalibrált mérő és már ugrik is a forgalmi...

mod:

Integrale: A sokat eszik az relatív. Az viszont egzakt tény, hogy annyit eszik mint egy hasonszőrű benzines.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#111098) Magnum_ válasza Tsebacsi (#111096) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyébként ha végig 169-el tolnám neki, akkor se tudna annyira felmenni a fogyasztás szerintem.

I humbly and respectfully decline™

(#111099) szőröscica válasza Tsebacsi (#111096) üzenetére


szőröscica
addikt

Meg tavasszal jartam egy ideig sima hibriduzemben az amperaval. 4.7 volt a fogyasztasa Budapesten...

Tudni kell hasznalni. Hidegen, mig be nem melegszik, valoban sokat fogyaszt, de szerintem akkor a Prius is.

(#111100) Doki16 válasza Integrale (#111090) üzenetére


Doki16
addikt

Pályán nagyjából olyan 5,5 körül eszik nekem és ez végig óra szerint tartott 130-al. A városban nem ritka 4 liter alatti átlag amíg beérek a munkába. De ami a legjobb, hogy simán a forgalomban messzebbre menve a 90-es főutakon is eszméletlen jó a fogyasztása. Ennyire jött ki nekem legutóbb egy 100 km-es táv: [kép]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.