Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111601) Integrale válasza Tsebacsi (#111589) üzenetére


Integrale
veterán

Hatulrol ertelmezhetetlen, a szep nem ilyen.

"Bad reklám is reklám too"

(#111602) Doki16 válasza _q (#111600) üzenetére


Doki16
addikt

Na én még ilyet nem hallottam :) De ha akksit lopnának akkor már sokkal egyszerűbb és jövedelmezőbb felnit lopni. Ahhoz hogy kivedd az akksit a kocsiból masszív több órás szerelés vár rád. Komplett hátulját szét kell bontani hozzá :)

Amúgy meg a "drága" autó lopás nem hiszem, hogy Hybrid specifikus. Ugyanannyi eséllyel lopnak/rongálnak meg egy A4-est. 3+ milla meg nem is olyan sok, ha azt nézzük. Tele vannak a parkolók vadonat új kocsikkal.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#111603) kalapacsolok válasza simonjoe (#111568) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi! :)

(#111604) Qru válasza _q (#111600) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Önmagában az akksit nem mert macera kiszedni. Elviszik keréken autóstul.

#nincsbennetarcsi

(#111605) gzbotii válasza Qru (#111594) üzenetére


gzbotii
veterán

Hétfő este, Dózsa: egy E32 elzörget alsó hangon 90el, utána kb 5mp rendőrkocsi, normál tempóval, majd egy J Astra kb 100al éri utol a rendőrt, láthatóan nagy tempóval érkezett be mögé. Érdekelte a B Mercis rend őreit? Nem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#111606) Snoop-y válasza kisza25 (#111564) üzenetére


Snoop-y
veterán

Suzukit vedd ha nincs 500+ kp-d a masikhoz es erre hitel kell akkor nem kell az az auto neked.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#111607) gzbotii válasza Snoop-y (#111606) üzenetére


gzbotii
veterán

500.000 Ft nem az világ pénze, ha annyit kellene felvenni, miért ne?
Ha a többi pénz megvan neki, sanszos, hogy nem minimálbérért gürcöl...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#111608) sagesz93 válasza Snoop-y (#111606) üzenetére


sagesz93
addikt

Szerintem sem érdemes +500 k-t "berizikózni" azért, hogy fiat tipo legyen a baleno helyett + a suzuki jobban fogja tartani az árát, azt a +500k-t simán el fogod bukni az értékvesztésen.
A baleno szerintem tök jó gép! Számomra is megfontolandó a későbbiekben :K

[ Szerkesztve ]

(#111609) Qru válasza gzbotii (#111605) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a könnyű lóvé kell, dolgozni luxus. :((

mod:

Így nem csoda, hogy nem hogy nem csökken a balesetek száma hanem nő.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#111610) Snoop-y válasza gzbotii (#111607) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha meg ekkora eletcsaszara az ember akkor meg var mondjuk mennyit is? Egy honapot? Kettot?

Nekem a leirasabol inkabb ugy tunt ,hogy a masik az meg pont kijon ugy ,hogy robbantja a csaladi kasszat es marad benne egy kis tartalek. A masikhoz meg meg hitel is kell. Egy auto sem er ennyit.

Ez persze szigoruan az en velemenyem. De hat en csak mosogatok amugy is :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#111611) gzbotii válasza Qru (#111609) üzenetére


gzbotii
veterán

Trafi nélkül és ha sofőr nem ismeri be, nem nagyon van mit tenni, de azért egy kis vegzálás a láthatóan rozsdás BMW-ért, ezt-azt biztos találnának...stb. De ha azt látják, hogy semmi következménye nincs az egésznek, jó, hogy ilyen a morál.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#111612) Tsebacsi válasza Snoop-y (#111610) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha szabad belevau: Ez a várjunk 1-2 hónapot mert életcsászár vagyok szerintem ott bukik, hogy egy átlag háztartás nem tud 1-2 hónapa alatt a fizetésből félretenni autóra fél milliót... Ha így lenne nem 3,5 milliós autót vennének... 500.000 Ft hitelre kb. lókaki, 1 év alatt simán visszatörleszti és heppy van, vagy alacsonyabb törlesztővel mondjuk 2 év és ha közben beesik zsé akkor nagy összegben törleszti.
(Mindez persze akkor ésszerű ha elmondhatjuk, hogy stabil fizetésünk van és a főnök nem fog 2 hónap múlva felmondani nekünk.)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111613) Qru


Qru
MODERÁTOR

A Toyota/Lexus hibrid is kapott részecske szűrőt az Euro 6d miatt . :Y

Mondjuk ez az UX oldalnézetből ritka randa...

#nincsbennetarcsi

(#111614) stickermajom válasza sagesz93 (#111608) üzenetére


stickermajom
addikt

Azért azt az 500k-t nem nevezném rizikónak. Üljön bele, próbálja ki, vegye meg amelyik tetszik.

Ilyen alacsony kamatok mellett nem ördögtől való dolog a lízing, ha az embernek stabil munkahelye van.

[ Szerkesztve ]

(#111615) Tsebacsi válasza Qru (#111613) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Belül szerintem pazar, nekem nagyon tetszik. Végre újra a vezető felé fordul a konzol. Azokat a szarvakat meg már láttam valahol, de hol????
A formát meg lehet szokni, a kerékívek fekete betéte nem illik egy lexushoz, nem az zavar be?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111616) barnam_ válasza gzbotii (#111522) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kultúrsokk, az egyszer biztos.

Reggel a buszhoz sétálva ez a látvány fogadott:

Nem tudom mi történt, éjjel/hajnalban nem is hallottam szirénázást. Gyakorlatilag a két hátsó keréken kívül semmi nem maradt szegény Fókából :(
Még a szemét is égett mellette. Nagyrészt minden úgy van most is, ahogy reggel fotóztam.

(#111617) Qru válasza Tsebacsi (#111615) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a kerékjárati ív... egy bekólázott ovis hátrakötött kézzel szebbet rajzol... :N

A többi az oké, hozza az aktuális Lexus formanyelvet.

#nincsbennetarcsi

(#111618) Tsebacsi válasza barnam_ (#111616) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem lehet hogy a szemét égett és arról ment át az autóra? Csak nem kapott állva rövidzárlatot és attól gyulladt ki... Vagy menet közben és ide állt meg? Csúnya látvány annyi szent, szegény autó, szegény gazdi :(

(#111617) Qru: Nemtom Főnök, nekem annyira nem randa látvány, de én úgyse vagyok normális :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111619) Snoop-y válasza Tsebacsi (#111612) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pont erre akartam kilyukadni. Ha kozben barmi beut akkor fajni fog a plusz 10-20K torleszto es mellette a csaladi kassza is le van rabolva.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#111620) Magnum_ válasza Snoop-y (#111606) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Dobpergeeeeeees! Veled ertek egyet, csatlakozom :R

I humbly and respectfully decline™

(#111621) Tsebacsi válasza Snoop-y (#111619) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én ezt úgy látom, hogy ha ennyire félünk, akkor ki sem mennék az utcára, mert elüt egy vonat a nagykörúton :U De nincs ezzel gond, mások vagyunk.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111622) EQMontoya válasza Tsebacsi (#111615) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szarvak az LC-ben és az ES-ben is vannak.

Same rules apply!

(#111623) barnam_ válasza Tsebacsi (#111618) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tegnap délután is ott sétáltam el, sajnos nem emlékszem hogy akkor ott állt-e már. De ott szokott állni a ház előtt amúgy. Kevésbé tartom valószínűnek, hogy szándékosan gyújtották fel, inkább valami rövidzárlat lehetett.

(#111624) EQMontoya válasza barnam_ (#111623) üzenetére


EQMontoya
veterán

Száraz időben az is elég, ha valaki szerencsétlenül dob be egy csikket/gyufát a szemét közé, az begyullad, aztán terjed tovább gyorsan.

Same rules apply!

(#111625) Integrale válasza Qru (#111613) üzenetére


Integrale
veterán

Elölről mondanám csúfnak, oldalról pont a fekete ívek tetszenek. Az ajtókárpitok illesztését még gyakorolni kellene kicsit, mert egyik oldalon szakadék van, a másik oldalon pedig passzos.
Viszont a kilincsek elhelyezése nagyon zavarja a szemem. Első kilincs rajta van egy élen, de más vonalat követ, a hátsó meg csak úgy odarakva, mert kell hátra is kilincs. Ugyan olyan otromba megoldás, mint a C mergán, hátsó kilincs egy élen, az első meg csak úgy ott van, ráadásul feljebb mint a hátsó, házon belül az E osztályét meg tudták csinálni kívánatosra...

Más:
Kész a kormány. :Y

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#111626) barnam_ válasza EQMontoya (#111624) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az is lehet.

(#111625) Integrale: wow, ez nagyon szép lett! Hol és mennyi volt? :)

(#111627) gzbotii válasza Snoop-y (#111619) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#111628) simonjoe válasza _q (#111600) üzenetére


simonjoe
senior tag

nem mondod, itt tartunk, h kilopják az akkupakkot a kocsiból??? :W Azért ez több oldalról aggályos. Főként arra gondolok, h ez nem egy-két perces manőver. :((

Joe

(#111629) _q válasza simonjoe (#111628) üzenetére


_q
addikt

Nem most, még tavaly olvastam róla cikket (már amennyire hihető), főleg a fővárosban jellemző az állítás szerint.

(#111630) Integrale válasza barnam_ (#111626) üzenetére


Integrale
veterán

Best Kárpit 18-at beszéltünk meg először, aztán meglátta, hogy van benne illesztés 10:10-nél, és végül 20 lett. Itt csináltattam a váltógombot is, remek lett az is, aztán ahhoz képest csufi volt mellette a kormány, nem tudtam tovább nézni. :D

Jövőhéten viszek még egy váltógombot, nekem beváltak, ajánlom őket!
Viszont elég hosszú a várólista.

"Bad reklám is reklám too"

(#111631) hacki87 válasza _q (#111629) üzenetére


hacki87
senior tag

De gondolom autóval együtt viszik majd szétbontják.

(#111632) barnam_ válasza Integrale (#111630) üzenetére


barnam_
nagyúr

Elmentettem őket, köszönöm :R

(#111633) _q válasza hacki87 (#111631) üzenetére


_q
addikt

Nem emlékszek pontosan, de igen ezt tartom valószínűbbnek, hogy egész autóval viszik majd szedik ki.

(#111634) kisza25 válasza tomcsi23 (#111576) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem fizettek meg rendesen, látod fiat-ot, meg suzukit nézek:P
Snoop-y: igazad van, de nem ilyen egyszerű a dolog, a másik is meg lenne kp-ra, csak nem akarom, hogy kiürítsem a kasszát, de 5 év alatt már csak 150eFt drágább a fiat, mert arra ingyenes a szerviz.

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#111635) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ma tesztvezettem végre a baleno-t, igaz Szigetvárig kellett érte elmennem, ha azt veszek megérdemlik, hogy ott vegyem meg.
Szóval alul gyengébnek, felül erősebbnek éreztem a motort, a hangja 3500 felett kifejezetten tetszik.
A kuplung sokkal puhább (ez akkor tünt fel mikor visszaülten a hyundai-ba, a váltó rövidebb úton jár, viszont nem érzed olyan jól, hogy bevette a sebességet, mint az i20-ban.
Futóműve olyasmi, mint az i20 nak, elég jól nyeli a hibákat, de nem billeg, elmentünk nagyon gagyi útra is, meg kicsit meg is tudtam hajtani.
A kormány dölésszöge elsőre kicsit zavaró.
A háttámla nem tart úgy oldalt, mint az i20-ban, de a hátamat jól tartja az ülés az szélesebb, de picit rövidebb.
Hátsó sorba is beférek, csomi meg nagyobb.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
Ilyen is volt lehet tesztvezetni:
[kép]

Ja holnap lehet viszik az i20-at :O :))

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#111636) zoo8800 válasza Doki16 (#111572) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem az Auris nemcsak a tengelytáv miatt van eltolva. A Passatnál sokkal rövidebb Golfban ennyi hely van mögöttem.

-------
Ha már a kocsinál jártam, csináltam egy másik fotót is, mert ... sokan hiányolják ;]

rip and tear, until it is done

(#111637) kisza25 válasza zoo8800 (#111636) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az értékesítő srác mondta, hogy rendszerint nézik az átlag fogyikat szervizkor az autóknál és a baleno-k 4,2-4,7 között kajolnak átlagban, van egy általuk vaddisznónak titulált, aki kinyomja a szemit, annak 5,1 az átlaga!

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#111638) Tsebacsi válasza kisza25 (#111637) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az nem nyomja neki rendesen. Ha valamit taposok az 10+, akármi lehet.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111639) Magnum_ válasza kisza25 (#111635) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Porognek az esemenyek!

I humbly and respectfully decline™

(#111640) BigBlackDog válasza kisza25 (#111635) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A lényeget kihagytad; Fiat vagy Suzuki? ;]

(#111641) kisza25 válasza Tsebacsi (#111638) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pedig baromira nem fogyaszt mondjuk nálad ez is többet enne:P
BigBlackDog: honda civic/golf4, legalábis, ha holnap viszik az i20-at akkor azok felváltva:D
A fiatot vagy pénteken, vagy jövő hétfőn tudom kipróbálni, nagyon rossznak kell lennie, hogy ne azt vegyem.

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#111642) zoo8800 válasza kisza25 (#111637) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez nem csoda, könnyű pici modern autó. :)

rip and tear, until it is done

(#111643) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Beszéltem ma Fordos értékesítővel, elhintette, hogy a következő ST 2.3-as 4 hengeres motort kap, 280 LE-vel. :))

(#111644) richie900812: Mármint az 5 hengeres? Az lehet... :K

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#111644) Richard! válasza Tsebacsi (#111643) üzenetére


Richard!
addikt

A régi sokkal jobb vót :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#111645) vans?


vans?
őstag

sziasztok!

hala Istennek sikerult vennunk egy megkimelt 1,2TSI Rapidot, ezzel kapcsolatban lenne 1-2 kerdesem.

Hogy erdemes hasznalni? 1500-2000 kozti fordulat jo? Mindig javasolja a felvaltast, de en korainak erzem olyankor.
Erdemes elindulaskor / leallitaskor varni vele igaz?

Kotottem biztositast, amikor elhoztuk (maganszemelytol), de most ujra A0-en vagyok igy. Ha eladom a regi autot, akkor jeleznem kell mindket biztositonal, hogy szuntessek meg a korabbit es visszaternek B3-ra az ujnal?

Koszi a valaszokat!

hábm bábm

(#111646) BigBlackDog válasza vans? (#111645) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Biztosítással kapcsolatban emlékeim szerint jók az infóid. Eladod a régit, érdekmúlás miatt felmondod a régi biztosítást, majd a kapott papírokkal át szoktam battyogni az új autó biztosítójához és kérem a bónuszom átvitelét. Legfeljebb 2-3 hét alatt rendeződni szokott és utalják vissza a különbözetet.

(#111647) kisza25 válasza vans? (#111645) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A nagyon alacsony fordulat egyik motornak sem tesz jót, föleg, ha gyorsítani akarsz, nem csak tartani a sebességet. (A dugattyú nekifeszül a hengerfalnak, ha alacsony fordulaton nagy gázt adsz, hordósan kopik ki a turbós nagy nyomatéktól.)
Ne helyben járasd, hanem indulj el, csak ne pörgesd amíg bemelegszik.
Elindítás után 30 másodperc-1percet várj, hogy az oaljkör végig érjen, aztán indulj el 1750-2500rpm finom gyorsításokkal, aztán ha bemelegedett a víz akkor mehetsz feljebb, de az olaj ilyenkor még nem üzemmeleg. Teljes terhelést ~10 perc után lehet ha muszáj.
A turbó hűtése meg nagyobb terhelés után szükséges pl. lejösz az autópályáról, de ha nem állsz meg egyből, hanem 50-60-as tempóban mész 1-1,5 km-et már nem kell külön hűteni.
Amúgy van egy trükkje a hűtésnek, pályáról lesorolsz akkor motorfékkel lassíts, mert ilyenkor töltés nélkül megy át a levegő a turbón és gyorsabban hül.

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#111648) Qru válasza Integrale (#111625) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kicsinek hat a kerék. Az illesztési észrevétel jogos, de ezek még 0 szériások nem a végleges verziók. Reméljük ezt javítják.

Szép lett. Kis színes cérnával azért feldobhattad volna.

#nincsbennetarcsi

(#111649) Integrale válasza Qru (#111648) üzenetére


Integrale
veterán

Gondolkodtam rajta, de nem akarok eltérni a gyári dolgoktól sehol. Másrészt a váltógomb előbb készült, az is fekete varrású, csúnya lett volna, ha felemásak.

Plusz szerintem monokróm belsőbe nem illene bele más szín, talán csak a szürke. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#111650) Magnum_ válasza Qru (#111648) üzenetére


Magnum_
nagyúr

bután nézne ki abban a beltérben a színes cérna.

(#111649) Integrale nekem nagyon tetszik és szép tiszta is

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.