Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110901) BigBlackDog válasza Integrale (#110900) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azt a nagy lapostévét középen nem lehetett volna kicsit beledogozni a környezetébe? :D Mondjuk végül is még mindig jobb, mintha minden beszállás után USB kábellel kéne csatlakoztatni a kocsihoz és gumipókkal rögzíteni a légbefúvó rostélyokon.

[ Szerkesztve ]

(#110902) -v- válasza Tsebacsi (#110893) üzenetére


-v-
addikt

Magyarul .. :U semmit nem nézek magyarul, ilyet pláne nem.

(#110903) tboy93 válasza Integrale (#110900) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egészen rákívántam :K

(#110904) Snoop-y válasza Integrale (#110900) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vicces ezt olvasni. Astraba akkor se ulnek ha fizetnenek erte :D

Szurkebb barminemu karaktert nelkulozo unalmas autot kevesebbet talalni. Legalabbis szamomra.

Tipikus A---->B auto.

Bocs ha esetleg valakit megbantok ezzel.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#110905) Declare válasza Snoop-y (#110904) üzenetére


Declare
őstag

Ez mondjuk az autoknak a 70% ra elmondhato, szoval nem hiszem, hogy barkit megbantasz vele :))

(#110906) Declare válasza Integrale (#110899) üzenetére


Declare
őstag

En speciel sokkal jobban szeretem a nemet autoknal azt, hogy van egy fapad auto, amit ugy szerelsz fel, ahogy szeretned. Szerintem sokkal jobb, mint a japanoknal, hogy van kb 3 valktozat aztan valassz....aztan ha akarsz automata klimat, akkor ahhoz csak automata valto valaszthato...kis tulzassal persze :)

(#110907) stickermajom válasza Snoop-y (#110904) üzenetére


stickermajom
addikt

"Tipikus A---->B auto."

De hát pont erre való. Élményre meg kell egy másik mellé, aztán le van tudva.

[ Szerkesztve ]

(#110908) nLali


nLali
senior tag

Az elektromos autók nagy előnye, hogy lopott árammal olcsón üzemeltethető.
Nem általánosítok. Örülök, hogy egyre többet látni elektromos autót. Viszont felháborító, hogy kinyitja valaki elosztó szekrény és vagy mit, hogy töltsön.
Mostantól lakattal lesz zárva, nem Rittal kulccsal.

(#110909) Integrale válasza Snoop-y (#110904) üzenetére


Integrale
veterán

Egy szot sem irtam a karaktererol, minoseget irtam. Amikor egy uj Avensis Fiat Tipo szinten van belul (anyag es osszeszerelesi minosegben), ket kategoriaval feljebb es nagy, es hibatlan Toyota nevvel atitatott pedigrevel, nem ezt varod.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#110910) Integrale válasza Declare (#110906) üzenetére


Integrale
veterán

Csak en nem latom, hogy utaltam volna hasonlora?
Annyit irtam, hogy mashol 10+ eve alapfelszereltseg resze volt a kodlampa es a sotetedo belso tukor, most meg legombolnak minden szarral kulon-kulon. (Plana a nemetek) egy F30-ba nem alap a hatso konyoklo? A hatso rostely?
Na ne mar!

"Bad reklám is reklám too"

(#110911) kisza25 válasza Integrale (#110899) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tudod van ennek a 5 ajtósnak egy normális alap változata 4M -ért (17" alu, navi...), nyugaton az alatt nincsen, mert úgy sem lehet eladni, de a keleti piacokra mint mi is csinálnak egy fapadot 400-500eFt olcsóbban.
Ez lenne a 4 ajtós 3,49M és 5 ajtós 3,59M.
Fiatnál viszont vannak csomagok, meg egyesével is bele lehet kérni dolgokat.
Nekem a fapad+ nekem szükséges dolgokkal 3,6M a 4 és 3,7M az 5 ajtós, ebbe minden benne van ami nekem kell, a többi nekem kb felesleges extra. Azokért minek fizesek?
A ködlámpát is azért kérem csak bele, mert jobban néz ki az eleje, valahogy úgy teljes, évente kb 1x kell, de 35eFt az nem pénz érte 1% az autó értékének.
A másik, hogy kb ez a lélektani határ, és amit még a pénztárca elbír.
Innentől 5évig csak tankolnom kell, de beleszeretek, akkor megtartom amíg elporlad:P
Meg is volt az első kettő jelentkező az autóra, azt hiszem még pár hívást le kell bonyolítanom, de már az i30 sw 1,4crdi-hez képest most jobb a helyzet:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#110912) Integrale válasza kisza25 (#110911) üzenetére


Integrale
veterán

De nem erted?

"ködlámpát is azért kérem csak bele" errol magyarazok, hogy kerni kell ilyesmit, kulonben nincs.

"Bad reklám is reklám too"

(#110913) Tsebacsi válasza nLali (#110908) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a pofátlanság + szarrágás tipikus megnyilvánulása (a BMW-s részéről persze) :C Én kitennék rá egy papírt, hogy vajn a boltból is fizetés nélkül viszi el a zsemlét?!

(#110909) Integrale: Izé az első lámpa széle az skoda superb (kicsit, de én belelátom), a hátsó ív és lámpa picit Seat Leonos, belül meg ez a tablet, nagyon igyekeztek a letisztultságot megvalósítani, de szerintem majd a facelift lesz ebből patentebb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#110914) Snoop-y válasza Integrale (#110912) üzenetére


Snoop-y
veterán

Modellje valogatja.

Az STI-ben is extra volt anno a kodlampa. Legalabbis ami nekem volt pedig ez volt a top modell.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#110915) szőröscica válasza nLali (#110908) üzenetére


szőröscica
addikt

Respect :R

;]

Galambos

(#110916) -v- válasza Integrale (#110912) üzenetére


-v-
addikt

Igazabol az a csoda, hogy mar nem kurblis ablakot adnak alaparon hatra a premiumgyartok :D

[ Szerkesztve ]

(#110917) kisza25 válasza Integrale (#110912) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

De értem, másról beszélünk.
Tudod a Fiat Tipo egy olyan autó ahol megpróbálták úgy spórolni, hogy azért minőségben a peugeot 301, citroen c elysee, Dacia Logan ... fölött legyen, ezt extrák elhagyásával érték el és hidd el, hogy tudják melyik extrákat kell elhagyni, hogy ne fájjon annyira, vagy azt úgyis belekérik ...
Ha minden dolog benne lenne az alapba, ki venné meg az extrákat?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#110918) brumi1024 válasza Integrale (#110910) üzenetére


brumi1024
veterán

Máshogy nem jön ki a 10 alatti alapár. Nem véletlen vagy egy csomag, ami egyben tartalmazza ezeket az extrákat (Advantage csomag). Ez egy 3er továbbra is, a legnagyobb eladást produkáló modell, ebből kell megélniük. A 7-esbe már sok minden alap és pl nem is kapható 6 henger (és 260 ló) alatti motorral, de annak 30 a listaára (és rájöhet még akár 20 extraként).

[ Szerkesztve ]

(#110919) Declare válasza Integrale (#110910) üzenetére


Declare
őstag

Soha nem is volt a nemeteknel ;) Az alapferszeletseg annyit takar, hogy megkapod az autot, hogy alkalmas legyen a közlekedesre kb :)) . Ha neked ködlampa kell, akkor 30 ezer :) jo-nem jo...nem tudom, de mint irtam, inkabb ez, mint az, hogy van egy extra ami kell, de ahhoz meg kell venned 20 masik extrat egy csomagban, h megkapd.

5-10 eve nem a hatso könyöklö, de az elsö sem volt szeria felszereltseg egy A6 audiban pl. Az hogy ma benne van, az annak tudhato be, hogy igy van megdizajnolva az a közepsö resz az üles között, igy nem tudjak kihagyni :))

(#110916) [vilike] szerintem csak azert nem, mert ma mar a kurblis ablak oldtimer es dragabb lenne beszerezni, mint 1€ ert az elektronikat, kinabol :D

[ Szerkesztve ]

(#110920) Integrale válasza Declare (#110919) üzenetére


Integrale
veterán

Na ez a fillerbaszas, es valahol szanalmasnak tartom, hogy egy A6-ba nem volt alap anno. Ahogy az is, hogy a B5-os A4-et kaphattad 4 tekeros ablakkal.

Az fapad lehetne ugy is fapad ugyan ennyiert, hogy ne bokje a segged a szalka.

"Bad reklám is reklám too"

(#110921) -v- válasza Integrale (#110920) üzenetére


-v-
addikt

Hat, bimmernek jobban megy a szeker, mint valaha, szoval mukodik az uzleti modelljuk, fuggetlenul attol, mi mit gondolunk ...

(#110922) Elektrosokk válasza Integrale (#110899) üzenetére


Elektrosokk
addikt

elektromos fejtámla ? kappa pl. tényleg vicc ami most van, nem csak az extrák tekintetében, olyan füles kárpit ülések mintha utaznál időben. ;]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#110923) Integrale válasza Elektrosokk (#110922) üzenetére


Integrale
veterán

Abba nem volt alap, csak a villany szekekhez, ami masszivan felaras volt.
Az elektromos derektamasz az amire te gondolsz, az mindben volt.
De azt pl megrendelni sem tudtad, ha bele szakadtal sem, klima, konyoklok, 4 elektromos ablak, elektromos, futheto es behajthato tukrok nelkul.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#110924) Qru válasza szőröscica (#110915) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#110925) Declare válasza Integrale (#110920) üzenetére


Declare
őstag

Hat ezt nem latjuk akkor egyforman :)

Vannak olyan modellek, meg markak, amik a kivaltsagokrol szolnak (pl 7 es bmw, porsche, maserati, de pl egy ferrarit sem fogsz elhozni 1,4 tsi vel :D ). Ott igen, ez van, hogy az extralistan van még kb 5 rubrika, amit beixelhetsz, hogy akarsz e az elektromos heremaszirozora swarovski diszitest vagy sem, de amugy megkapsz minden fele földi jot, alapbol.

Egy A6, 5 bmw nem erröl szol...ott még böven benne vannak a ceges vasarlok, ahol van egy keret, amibe bele kell ferni, abba belefer a navi, esetleg az alap börüles egy 30d motorral es mindenki örül...de nem igeny, hogy a kedves vevönek ne kelljen mar x-elgetni az extralistan :))

(#110926) barnam_ válasza Qru (#110872) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez egy mennyivel értelmesebb cikk ugyanebben a témában: [link]

(#110927) Tsebacsi válasza barnam_ (#110926) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csikós újságíró (és autóbuzi), Winki nem az, csak egy csapongó mindenhezérteniakaró. Nem tud helyén kezelni bizonyos autókat, ez ékes példa erre.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#110928) szőröscica válasza Declare (#110925) üzenetére


szőröscica
addikt

Ceges 5er az huszde lesz muborrel.

(#110929) Magnum_ válasza barnam_ (#110926) üzenetére


Magnum_
nagyúr

majdnem mótváztam ;]

I humbly and respectfully decline™

(#110930) barnam_ válasza Tsebacsi (#110927) üzenetére


barnam_
nagyúr

Amit nem bírok megérteni - és nyilván nem csinálná, ha újságíró lenne - az a :DD smiley használata. Szerintem ilyen nem kell egy online "újság" cikkébe.

Maga az autó tényleg elég ronda a vajszínű belsővel és a világos fa utánzatú kormánnyal, de sötét színben egész vállalható.

Saint_: nem jött össze :P

[ Szerkesztve ]

(#110931) brumi1024 válasza szőröscica (#110928) üzenetére


brumi1024
veterán

Nincs műbőr az 5-ösben. Kevered a Mercedes-szel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#110932) Declare válasza szőröscica (#110928) üzenetére


Declare
őstag

azert mübört csak nem adnak hozza :Y :Y

(#110933) -v- válasza Tsebacsi (#110927) üzenetére


-v-
addikt

Winkler nagyon jo ujsagiro szerintem, es jo meglatasai is vannak. Nagyon ritkan erheto tetten szerintem, hogy alapvetoen o nem autobuzi, es nem a karotta fele iranybol jon, bar emiatt szerintem sokkal jobban olyan szemmel nezi az autokat meg jobban ugy gondolkodik, mint az atlagpistike, aki venni fogja az autot.

(#110934) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Üdv!
Urak, tapasztalatokat és véleményeket szeretnék kérni ezekkel a Puretech motorokkal kapcsolatban. Citroen C4 Grand Spacetourer-ben gondolkozom, de mivel nem vagyok egy nagy szakértő, így furcsa nekem, hogy ilyen nagy autóban, ilyen kicsi motor van.
Vagy elég ez? Érdemes egyáltalán benzines verzióban gondolkozni?
Előre is köszönöm.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#110935) molnarpeter válasza Gabesz77 (#110934) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Konkrétan ovijáratra való szerintem. 1.6 szívót próbáltam, kis turbós valamivel jobb a nyomaték miatt, de pályán sokat forog az is (évente egyszer ki lehet bírni), és üzemanyagra érzékenyebb. Összességében a szívó az egyszerűsége miatt arra, amire való, jobb szvsz, vezérlés elvileg már javított verzió.

[ Szerkesztve ]

(#110936) Integrale válasza -v- (#110933) üzenetére


Integrale
veterán

Pluszegy

"Bad reklám is reklám too"

(#110937) Integrale válasza Declare (#110925) üzenetére


Integrale
veterán

Nem latjuk egyforman, es nincs ezzel gond. Szerintem maxigaz, hogy alapveto dolgokert penzt ker egy premium gyarto, szerintem ezekkel a fapad modellekkel bizonyitjak, hogy ez a premium szo csak egy humbug.

"Bad reklám is reklám too"

(#110938) Snoop-y válasza Integrale (#110937) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez mondjuk igaz :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#110939) Declare válasza Integrale (#110937) üzenetére


Declare
őstag

En mindig is ezt mondtam, mondom....es mindig le vagyok hurrogva, hogy wuuuuuuuu az audi meg a bmw az premium....losz@rt....vannak premium modelljei igen, de az nem az 1er, meg 3 er, meg 5 er...egy fullos 5 er az ad premium erzetet, de igazabol erre a 7er van kitalalva....meg vannak premium autogyartok, de azokat ugy hivjak, hogy maserati, meg porsche meg stb.....

(#110940) Tsebacsi válasza -v- (#110933) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez lehetne +1 ha nem lenne mellé néha ilyen ripacskodó, legalábbis nekem ez a siralom amit eltolt a cikkben ezt mutatja. Persze ettől az ő stílusa, de nálam ettől nem nőtt semennyit, sőt inkább csökkent, de biztos nem emiatt fog dunának menni :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#110941) Integrale válasza Tsebacsi (#110940) üzenetére


Integrale
veterán

Azt birom benne, hogy leirja ami a helyzet, talan o a legkevesbe szelkakas. (Autonavigatot es vezess reszrehajlo cikkeitol hanyni tudnek).

"Bad reklám is reklám too"

(#110942) brumi1024 válasza Declare (#110939) üzenetére


brumi1024
veterán

A Maserati pont BMW szint, csak sokkal gyengébb beltérrel. Egy jól felszerelt 3er (inkább mondjuk egy A4/A5, vagy a következő 3er) pedig egyértelműen prémium. Csak meg kell élni valamiből, így lesznek olcsóbb modellek is. Ne essünk át a ló túloldalára, a 7-es nagyon messze van ettől, ne az 50 milliós autót nevezzük csak prémiumnak.

[ Szerkesztve ]

(#110943) Integrale válasza brumi1024 (#110942) üzenetére


Integrale
veterán

BMW-nel gyengebbel? Egy Ghibli rohogve tudja az 5-os belterenek a szintjet.

Legyenek olcsobb modellek, nem kerdes. Csak valahol szerintem onlejaratas ez a szintu fapad.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#110944) brumi1024 válasza Integrale (#110943) üzenetére


brumi1024
veterán

Az F10 utáni 5-ösét? Viccnek is rossz.

Önlejáratás vagy sem, de a német trió él és virul, az olaszok meg lélegeztetőgépen tengődnek évek óta. A privát vevők nagy része korrektül felextrázva veszi az autókat (lehet, hogy "csak" 20d-vel, de 190 ló 400 NM és a 7.3-as 0-100 egy 5ernél hova nem elég?), a cégek meg meg tudják venni olcsón, fapadosan. Win-win.

[ Szerkesztve ]

(#110945) Integrale válasza brumi1024 (#110944) üzenetére


Integrale
veterán

Nem hoztam fel az olaszokat, azzal pedig nincs gond szerintem, hogy 20d, boven eleg mindenre.

Az F10-et hasonlitsd ossze a videoban levo Ghiblivel, azota volt egy facelift. Mellesleg, mi a gond a kapcsolokkal? Egy 5-osben aranybol vannak? Nem, ugyan olyan muanyag, mint abban a Maseratiban.
Anyagok minosege alapvetoen jo egyebkent, nem ugy mint egy M6 GC-ben, dragabban. (Nem volt meg olyan Maserati, amibe ne kotott volna bele, hol okkal, hol szorszalhasogatoan)

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#110946) Peter.70


Peter.70
őstag

(#110947) -v- válasza Tsebacsi (#110940) üzenetére


-v-
addikt

Hat legalabb egy egyeniseg, szerintem egy jo ujsagiro ne tolja tul a PC-t, es legyen stilusa meg karaktere. Winklernek, Csikosnak, Karottanak, Valyinak van ... ezeknek az uj gyerekeknek nincs, az meg hogy eroltetik, csak meg rosszabb ..az ilyen sotlan, semmirol nem szol "teszteket" meg minek elolvasni, kepeket meg szamokat a katalogusban meg tudom nezni en is.

[ Szerkesztve ]

(#110948) brumi1024 válasza Integrale (#110945) üzenetére


brumi1024
veterán

Az X5 elődje egy F10 volt, egész jól ismerem. A design, a kapcsolók nyomásérzése, hangja, stb. Érdemes végignézni a videót, elég sok problémát elmond Doug.

(#110949) Integrale válasza brumi1024 (#110948) üzenetére


Integrale
veterán

Végignéztem már párszor, mindig nézem a videóit. :D
Tudom, hogy F10 volt előtte, és világos, hogy ismered a kapcsolókat, hangjait, érzetet. Maseratié megvolt?
Mert az addig oké, hogy formára olyan a gomb, mint a Dart-ban, de a kapcsoló mögötte nem feltétlenül, mert a kapcsolási érzet jó. Ez már korábban is egy mellélövés volt sokszor újságíróktól, amikor sok tesztben az szerepelt, hogy a 156, Lybra, és a Fiatok kapcsolói ugyan azok, messze nem, alakra van hasonlóság, más nem igazán.

Facelifttel szerencsére elég jól kikupálták az egyébként valóban gáz Ghibli ellátmányt, és a belterén is javítottak.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#110950) -v- válasza Integrale (#110949) üzenetére


-v-
addikt

Ez a mennyire premium erzes tekergetni a kapcsolokat dolog szerintem olyan mint a fek ;]

Amugy nem ez a premium definicoja :F
Megy = premium
Nem megy = szar

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.