Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) MC Pite válasza <Adamsky> (#24000) üzenetére


MC Pite
veterán

Viszont akkor adná hogy összemérd. Tegnap megint nekiálltam Locust kipróbálni, de 5 perc alatt tucatnyi korlátba futottam a freevel (ovis 4-5 pontos túráa terveztem, 5km), úgyhogy leszedtem (előtte osm-el tornáztam). Ha te az ingyenessel tudod, akkor frankón kiiismerted, nekem erre nincs plusz pénzem, időm :R , habmeg fizus locusnkell hozzá, főleg te tudod tesztelni. Mapy.cz-t használok telefonon, azt szeretem, és azt csinálja amit szeretnék. Próbáltam ennek az utasításait is órán, de az inkább zavaró volt mint hasznos.

Ha jól értem, a letöltött (gc tolja rá?) gpx-ben így ugyanúgy turn by turn, max a garminos extrák hiányoznak (ami keveseknek kell, főként akik határ közelében tolják, nem elég fegyelmezett futók, szeretnek magukkal versenyezni, vagy van strava előfizujuk a szegmensekhez).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24002) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!

Okosórát keresek s23 samsung telóm mellé.
Fő célom, hogy kicsit monitorozzam az egészségi állapotom. Magas vérnyomásomra gyógyszert szedek, de nem szoktam méregetni. Kérdés, hogy a samsung megoldása megközelítőleg alkalmas arra, hogy, ha úgy érzem valami nem oké, akkor mérjek egyet? Havonta 1-2x pedig kalibrálnám rendes mérővel.
Első körben samsung watch 5 pro-t néztem, de ha erre alkalmatlan teljesen, akkor 100 e huf körül néznék egy garmint, ami amit tud mérni az legalább nagyjából pontos (pulzus stb.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24003) <Adamsky> válasza MC Pite (#24001) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Lehet így egyszerűbb lett volna ...
Feltettem ide 2db gpx-et. Mindkettőt a Locus-al csináltam. Az egyikben vannak navigációs pontok (ezt a Locus waypoint-nak nevezi), a másikban nincs.
Ha nem akarsz vele nagyon bohóckodni, akkor bedobod mondjuk az online GPSVisualizer-be, és látni fogod a különbséget.

" ... 5 perc alatt tucatnyi korlátba futottam a freevel ... "
Én a classic-ot használom. Egyszer kellett megvenni (nem subscription-ös, mint a 4-es), és 1/2 - 1 évente, – vagy mikor szükségét érzem, mert már rég frissítettem, és jött ki új – fillérekért (30 pont a magyar térkép, 100 pont = 298 Ft) megveszem az új térképet.

" ... nekem erre nincs plusz pénzem, időm ... "
Én 2016-ban vettem a szoftvert kemény 1.190 Ft-ért, amire rájön a fenti térképfrissítési "költség". Nem mondom, hogy profi Locus-os vagyok, de amire igényem van, azt eddig mindig meg tudtam csinálni. Nekem bőven megéri így, hogy nem kell váltogassak a térképek, app-ok, weboldalak, stb. között.

" ... max a garminos extrák hiányoznak ... "
Ja, lehet. Én viszont ezzel nem vagyok tisztába, hogy milyen "Garmin"-os extrák vannak. Lehet, ha terepfutnék, akkor érezném a hiányát, de így nem.
Egyébként szívesen "rajzolok" neked egy kis útvonalat arrafelé, amerre laksz, ha szeretnéd tesztelni a dolgot (Locus vs. Connect app). Írj rám privátba, ha gondolod.

#24002 G4RWIN
Szubj. vélemény (sose láttam közelről Samsung órát): én nem bíznék egy ilyen órában, ha vérnyomásgondokkal küzdenék (pláne, hogy gyógyszereket kellene bevegyek a mért értékek alapján).
Nemrég volt itt téma (sokadjára), és épp az én hsz.-emre írta egy fórumtárs, hogy neki volt Huawei-es órája (ami rendesen felfújja a kis mandzsettát), és még az is pontatlan volt. Egész egyszerűen a felkaron – és nyugalmi állapotban (!) – mért vérnyomás értékeket szabad / lehet figyelembe venni.
A pulzussal nem sokat érsz, ha vérnyomásproblémákkal küzdesz ...

(#24004) BBoldi


BBoldi
csendes tag

Sziasztok!

Olyan órát keresek, amivel pontosan tudnám mérni az alvásomat. Napközben semmi esetre sem szeretném hordani, még esetleg sportközben (kondi, futás, úszás, bicaj) lenne érdekes. 30.000 körül, ha ez nem irreális.

(#24005) MC Pite válasza BBoldi (#24004) üzenetére


MC Pite
veterán

30ezerért olyan eszközöket kapsz, amik azt mondják, aludtál 6 óra 58 percet, és saccométer pontosággal tippelik a fázisokat. Ha beteg vagy és fél napot ágyban töltesz, megdicsérnek milyen faszán soka aludtál. Ez elég, számodra így hasznos infó? Ezt bármi tudja 30ért, ami szimpi (azaz a xiaomi/redmi/amazfit/huawei termékei közül, mert újonnan ezek férnek bele).
Nekem nem hasznos, mint szoktam mondani nekem a Body Battery sokkal sokkal hasznosabb adatokat szolgáltat az alvásomról, energiaszintemről, és használtan 30-40 ezeres órák is tudják már ezt. Anno az Amazfit XiaomiStratos3 tapsolt mennyit aludtam mikor covidos voltam, később a garmin a következő covidnál a fél napos ágyban létre közölte hogy egész éjjel és nappal nem ment 5% fölé a body batterym - ez az alsó érték, és mivel cefetül voltam, reálisnak is tűnt.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24006) BBoldi válasza MC Pite (#24005) üzenetére


BBoldi
csendes tag

Köszönöm az infót. Milyen órát ajánlanál akkor, akár használtan is?

(#24007) MC Pite válasza BBoldi (#24006) üzenetére


MC Pite
veterán

Én a sportosabb legjobban látható vonalon mozgok, Instinctet preferálom. De vivoactiveok (3,4), venu-k, forerunnerek is jók lehetnek. Párom Vivomove sportja is tűrhető ezen a téren, de az hibrid.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24008) axioma válasza MC Pite (#24005) üzenetére


axioma
veterán

A nem olcso vilagban tudsz hasonloan [jol?] mukodo funkcionalitast? Eredetileg a fitbit sense 2-re gondoltam, de masrol is jo ha tudsz esetleg infot.
A garmin orai muszakilag hiaba szimpik foleg MIP-esen, mind bumszli, mert mindenallo es pasiknak keszul [nem is sportolok, neha sok seta meg evi egy hosszabb uszast kiveve]. Amoled meg garminpay kompromisszummal max venu sq 2, az legalabb nincs a kereten korbeirva [amikor a 10 perc jeloleseket meglatom az ideg kerulget h hova jutott az atlag akikre ezt szabjak...].

[ Szerkesztve ]

(#24009) juuzer válasza juuzer (#23795) üzenetére


juuzer
addikt

Nos, köszi a helpet, elgurult a gyógyszer és beruháztam egy Epix Gen2-re :')

Eddig kicsit love-hate relationship, de nagyon tetszik! :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#24010) MC Pite válasza axioma (#24008) üzenetére


MC Pite
veterán

Fitbitekről eredendően jót írnak tesztekben, de előben sose próbáltam, passz. Nekem szimpi a garmin ökoszisztéma, és nekem a strapabíróság, navigációs lehetőségek fontosak, így az érdeklődés középpontjában a Garmin szokott lenni, vagy hasonló modellek (Coros, Suunto, Polar).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24011) axioma válasza MC Pite (#24010) üzenetére


axioma
veterán

ok, koszi a valaszt

(#24012) Timer válasza axioma (#24011) üzenetére


Timer
veterán

Fitbit pontosságával nem volt bajom. Azért váltottam hosszú évek után, mert az értesítések kezelése instabil volt, hívásról megesett, hogy percekkel később kaptam csak rezgést. A probléma idővel megoldódott magától, majd ismét jelentkezett, soha nem lehettél biztos benne egy frissítés után, hogy menni fog rendesen, vagy nem. Amazfit ebben sokkal jobb, viszont a szenzorok csapnivalóak.

(#24013) axioma válasza Timer (#24012) üzenetére


axioma
veterán

Koszi ezt is, amazfit bip s van, az meg pont azzal idegesitett fel - bar me'g csak egyszer tortent -, hogy felvettem telon a hivast es nem hagyta abba a rezgest, letenni meg nem mertem nehogy megszakadjon. De teny, a pulzusnak se hiszek nyugalmiban se, az alvas meg vicc. Epp lebetegedtem de az elso napot 'nem veszes' alapon vegighuztam, lehet hogy ha azt is skip-eltem volna melobol, hamarabb javulnek, ezert is kezdtem ujra vadaszni erre alkalmas orat.

(#24014) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Most kicsit meg vagyok lőve, mert van nekem egy Huawei watch GT 3 pro-m amit imádok de asszony lenyúlta így kéne valami a karomra.
Ami fontos, hogy elegáns megjelenésű legyen mint ez a pro is volt, megbízható, több napos üzemidővel (nem 1-2 nappal mint a samsungok pedig azok is tetszenek és még régen volt is watch classic-om de az idegeimre ment a naponta töltése annak is...elég a telefont rakosgassam...)
Értesítések, ekg funkció, lépésszámláló kb ennyi amit kihasználok egy okosórán meg a cserélhető számlapot...sport nem érdekel, sportfunkciókat amióta óráim meg band-jeim voltak nem igazán használtam ki sosem.
Nézegettem a Xiaomi S3-at smooth a rendszere de nem tudok dönteni...szerintetek mi lenne az ideális számomra? -ha minden kötél szakad megveszem újra a GT3 PRO-t :DDD

(#24015) <Adamsky> válasza Ezekiel Ston (#24014) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Egyikkel sincs tapasztalatom, így szubj. vélemény következik: én maradnék a GT3 Pro-nál. Egyfelől az neked már egyszer bizonyított, másfelől én abban a márkában jobban bízok, mint a Xiaomi / Amazfit-ben.

(#24016) Sirandrish válasza axioma (#24008) üzenetére


Sirandrish
legenda

Asszonyka vékony karján pl tök jól mutat a 965..
Bár az pont nem mip-es, csak azért írom hogy érdemes lehet ránézni hogy hogy néznek ki csuklón :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24017) axioma válasza Sirandrish (#24016) üzenetére


axioma
veterán

Koszi, ertekelem, de nem a vekony csukloval van bajom hanem nagyon nem tetszik a design (nagy keret a kijelzo korul, plane ha az tele van analog oraknal erdekes jelolessel). Ha garmin akkor venu sq 2 a jelolt, csak kerdes hogy az-e a kisebb kompromisszum vagy a nem garmin-fele body battery. A sportfunkciokat nem tudom kihasznalni belole semmikepp.
Ja, nyilvan tudom, merethez eloben kene kiprobalnom oket... majd igyekszem.

[ Szerkesztve ]

(#24018) Timer válasza axioma (#24017) üzenetére


Timer
veterán

Pixel Watch? Fitbit szenzorokkal elég pontos mindkét generáció, de ag üzemidő finoman szólva is botrányos. Ettől még élhető lehet.

[ Szerkesztve ]

(#24019) axioma válasza Timer (#24018) üzenetére


axioma
veterán

Szoba johetne, de nem latom elonyet az en felhasznalasomhoz a tudtommal fitbittel azonos szenzorkeszlettel es velhetoen a health szoftverek is azonosak (miota megvettek). Bar jo kerdes, hogy ha a sense2 csak elofizura adja azt a stat-ot amit a pixel alapbol, akkor nyilvan ertelmes alternativa, nem mentem ennyire bele.
uzemido amolednel nekem mindenkepp botranyos lesz:) de nem tesz idegesse, ez van sajna

[ Szerkesztve ]

(#24020) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem, olyan 200000 ft-ig keresnék okos órát, persze ha van olcsóbban is ami megfelel az se gond. :R

Iphone 15 pro Max-al legyen kompatibilis, kártyás fizetés, messenger, hívás, fogadás ilyenek legyenek, gondolom az Apple Watch lenne az igazi, de én inkább kör alakú órát szeretnék .
Garminokat nézegettem, de nem tudom melyik lenne jó.

Köszönöm a válaszokat. :R

(#24021) csaplar55


csaplar55
csendes tag

Sziasztok !
30 ezer körül keresek okosórát, ehhez kérek tippeket.
Feltételek: hívás fogadása - kezdeményezése ( csak bluet. nem e-sim !); értesítések fogadása(mail, insta, stb.);
por és cseppenő víz ellen védett (nem úszáshoz kell !);
hosszú készenléti idő (ne kelljen két naponta tölteni. Éjjel nem hordom. Alvásfigyelés és egyéb myalánkságok nem érdekelnek)
Ha lehet akkor fémházas. Kerek vagy szögletes, az mindegy.
Röviden ennyi lenne ami fontos. Jaa, és Android -Samsung.
Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#24022) MC Pite válasza Dave567 (#24020) üzenetére


MC Pite
veterán

Venu 3 ha a hívásfogadás az mikrofon + hangszórót jelent.
Ha nem, FR165/255, Vivoactive5.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24023) Ezekiel Ston válasza <Adamsky> (#24015) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Köszönöm, akkor marad ez...
:DDD

(#24024) xhege válasza Dave567 (#24020) üzenetére


xhege
addikt

Maradj az Apple Watch vonalon. A Garmin okos funkciók tekintetében nem tart ott.

(#24025) hibavissza


hibavissza
veterán

Samsung Fit3. A szerkezet jó, viszont a szoftveres körítés bugos, béna.
- Adaptív fényerő minimumon már olvashatatlanná teszi az órán lévő szöveget. Túl kevés.
- Gyári számlapok bénák. Az jó, hogy bármilyen fotót betehetünk, viszont a fotóhoz az óra számlapja nem konfigurálható normálisan. Nem adhatom meg az óra típusát és azt, hogy milyen adatokat akarok látni.
- Időjárás app nem frissül magától.
- Gyaloglásnál alapértelmezett a cél beállítása, ami 30 perc. Tehát 30 perc gyaloglás után leáll. Bosszantó, mire rájössz...
- Utángyártott szíj alig van. Az is gyerekméretű.
- Lépésszámláló összeakad a Samsung Health app számlálójával. Hiába írják, hogy automatikusan választ az óra és telefon közt, nem teszi, hanem összeadja a kettőt. Van megoldás némi keresgélés után, de na....
- Alvásfigyelés leáll, ha felkelsz inni vagy pisilni. Hiába alszol be szinte azonnal, nem indul újra.
- Nem készülékspecifikus, de a folyamatos BT kapcsolat miatt a telefon kb. fele akkuidőt bír.

Ez egy még épp használható szintre butított marketingeszköz. Célja, hogy vegyél Watchot. Nekem megért 18 ezret, de azért ez még vastagon a hulladék kategória. Nem a hardver miatt, hanem amiatt, hogy a gyártó letojja a szoftveres környezetet.

[ Szerkesztve ]

(#24026) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Samsung Watch Active 2. Meghalt az óra kijelzőjének az alja. Igy nem tudom visszaállitani az alap beállitásokat. Service menü előhozható ebbe valahogyan? Vagy PC tudom e nullázni? Alkatrésznek elvinnék.

(#24027) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok,

Édesanyámnak keresek (akár a másodlagos piacon) Android-os készülékkel jól szinkronizáló okosórát.

Ami fontos szempont:
- Telefonálási képesség (mikrofon - hangszóró)
- Nőies forma (kisebb koronaméret)
- Hosszú akkuidő (nyilván normál használat mellett).
- 30-40e Ft-os ársáv

Leginkább úgy tudnám specifikálni, mint a Huawei GT 3 42 mm-es változatát, csak az már egy kicsit drága, van olcsóbb alternatíva?

Köszönöm a válaszokat.

(#24028) Kbali válasza Metacska (#24027) üzenetére


Kbali
nagyúr

Amazfit gtr mini?

(#24029) <Adamsky> válasza AMD Power (#24026) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

(#24030) Dave567 válasza MC Pite (#24022) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm Szépen a segítségedet!!
Utána nézek ezeknek, jobban. :R

#24024xhege: igazából csak legyen benne, nem biztos, hogy mindent fogok rajta használni, de Appleből melyik jöhetne szóba?

(#24031) xhege válasza Dave567 (#24030) üzenetére


xhege
addikt

Appleből ennyi pénzért már a legújabb Watch Series 9 is elérhető, de 110 körül nagyon jó vétel lehet egy Watch SE 2022.
Egyébként a Garminok nagyon jók, de az okos funkciók visszafogottak. iPhone mellé meg nagyon sok jó dolgot tud hozni egy Apple Watch. Neked kell tudni mi a fontos számodra. Én a magam részéről visszaváltottam egy Apple Watch Ultrára.

[ Szerkesztve ]

(#24032) csaplar55 válasza csaplar55 (#24021) üzenetére


csaplar55
csendes tag

Kettőre szűkíteném a feltételeket: hívás fogadás indítás, és minél hosszab készenléti idő. ( nem az az idő kell, amit megadnak az adatlapon, hanem amit ténylegesen tud a tapasztalaok alapján)
Köszönöm előre is !

(#24033) Kbali válasza xhege (#24031) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor már inkább az idei SE. 40-est most vettem a nejemnek 102-ert az Alzatól.

(#24034) MC Pite válasza csaplar55 (#24032) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem nincs ilyen, ami mikrofonos hangszórós, max a gagyi kínai fér bele, 2-3*oda inkább a normális márkáknál.
Példát nem tudok, engem a Xiaomi és Huawei órái se tudták megtartani 2-3 éve, ezek alatt nem is próbáltam/olvastam, az a kevés input ami ilyenektől jött, katasztrófa volt.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24035) xhege válasza Kbali (#24033) üzenetére


xhege
addikt

Eddig két SE jelent meg összesen. Az egyik 2020-ban a másik 2022-ben. Az idén még nem jelent meg Apple Watch. Tavaly jelent meg az S9 és az Ultra 2. 2022-ben az S8, az Ultra és az SE2. A második szériás SE-t továbbra is hivatalosan forgalmazzák (vannak boltok, ahol 2023-as modellként, de tévesen).
Szóval ugyanarról a modellről beszélünk. :K

(#24036) Badboys válasza G4RWIN (#24002) üzenetére


Badboys
őstag

Ezerszer le lett írva, vérnyomás mérésre órát nem használunk mert teljesen megbízhatatlan. Olyan embernek aki vérnyomás problémával küzd nem opció az óra. Amit (jól) mér EKG, pulzus, Véroxigén. GPS kismértékben pontatlan lépésszámláló úgyszintén. Amennyiben mindenképpen venni akarsz várd meg a 7 es generációt. Vagy inkább az 5 pró verziót ajánlom. Nekem volt 3,4,5 pro, most 6 classic van. Az 5 Pro akkumulátorban jobb mint a 6. Még annak sem ajánlott a vérnyomás mérés órával akinek stabil a vérnyomása.

(#24037) Kbali válasza xhege (#24035) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztos megzavar mondjuk az iStyle névkonvenciója:

(#24038) csaplar55 válasza MC Pite (#24034) üzenetére


csaplar55
csendes tag

Köszi az infót. Mi az az árkategória, (tipus, marka) amit Te tudnál ajánlani . Akkor maradjunk csak a hosszú üzemidőnél...

(#24039) zolnagy


zolnagy
őstag

Keresem a Fitbit Versa2 és Polar V800 órám utódját.
Az elvárásaim: jó optikai pulzusmérés, beépített GPS, a telefonomra érkező hívásokat folyamatos rezgéssel jelezze, amíg fel nem veszem, NFC fizetés.

Nos vettem egy Garmin Venu SQ órát használtan.
Ami pozitívum vele: jó optikai pulzusmérés, jó GPS, kompakt méret a mindennapi használatra. Ami negatív: csak egyszer rezeg bejövő hívásnál, az is elég gyenge, az érintőképernyő érzékenysége csapnivaló. A fizetés a bal oldali gyorsmenüre van nálam állítva. Többször nem érzékeli, amikor elhúznám, illetve a kód beütésénél is nagyon esetleges, így nem is használom, pedig a Garmin pay már az otp kártyámat is elfogadja, de így számomra használhatatlan.
Ezzel szemben a Fitbit Versa 2
Pozitív: jó anyagminőség, kiváló érzékenységű érintőképernyő, NFC fizetés egyszerű vele, bár itt csak a revolut kártyámat tudom használni, de tudom használni, a hívást erős és folyamatos rezgéssel jelzi
Negatív: nincs beépített GPS, a pulzusmérés nála egy vicc: elvittem egy 35 km-es bringatúrára mindhárom órát, a Polart a H7-es mellkaspánttal, ez volt a referencia. A Garmin kis késéssel, de optikai létére nagyon jól lekövette a pulzusváltozásokat, míg a Fitbit nagyon lassan és sokszor 20-30 ütésszám eltérés volt közte és a Polar/Garmin között. Ekkor a bal kezemen volt a Garmin, jobbon a Fitbit. Majd ma kipróbáltam fordítva (jobbon Garmin, balon Fitbit), ugyanaz, a Fitbit mérése egy vicc.

Szóval keresem azt az órát, ami a Garmin sport funkcióját és a Fitbit jó érintőképernyőjét és a folyamatos és erős rezgést egyesíti. Jó lenne, ha a kompakt méret megmaradna, ami mindkettő sajátja.
Amit eddig néztem a Garmin Venu SQ2 és a Fitbit Versa4 vagy Sense2
Nem tudom, hogy a Fitbit pulzusmérése ezeknél az újabbaknál jobb-e, mert akkor azt preferálnám. Vagy az SQ2 érintés érzékenysége jobb lett-e és tudja-e a folyamatos rezgést (zajos környezetben sokszor hasznos nekem)
Ha valakinek van tapasztalata ezekkel az órákkal, azt szívesen veszem, illetve, ha ezen kívül van más óra ami tudja a fentieket.
Köszönöm!

(#24040) blueye válasza MC Pite (#24034) üzenetére


blueye
veterán

@csaplar55
Szvsz van: kínai ugxan :) , nekem most nagyon tetszik - [xiaomi_watch_2_pro]

[ Szerkesztve ]

(#24041) xhege válasza Kbali (#24037) üzenetére


xhege
addikt

Nézz rá az iStyle esetén az órák összehasonlítására. SE-ből van SE1 és SE2 egyik 2020 másik 2022. Ezen nem akarok vitatkozni, ha akarod utána tudsz nézni. Jelenleg a 2022-es a legújabb. Az SE3 talán idén ősszel jön.
[Eddig megjelent Aplle Watch-ok ]

[ Szerkesztve ]

(#24042) Sirandrish válasza Kbali (#24037) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezen kép alapján is 2 SE van :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24043) blueye válasza blueye (#24040) üzenetére


blueye
veterán

Tévedtem, nincs komoly üzemidő de van gyorstöltés :)

(#24044) MC Pite válasza csaplar55 (#24038) üzenetére


MC Pite
veterán

Rengeteg szempont van még ami hasznos lenne.
Én elsősorban a (használt) garminokkal kezdeném.

Szeretem hogy kiforrott, megbízható az órákon is a se, illetve a Garmin connect is. Baromi hosszan látni az üzeneteket, és tudok rájuk sablonokkal válaszolni - ez nem tűnik hasznosnak, de az igen, nem ,köszi, elindultam, úton vagyok, nem kell semmi a boltból, a kedvenc emojik, stb pont megférnek amiket válazolni szoktunk pár gombnyomásra. Az 5 gombos modelleket nagyon gyorsan lehet kezelni, mert csomó kombináció van, meg úgy rakod össze a menüt, hogy csap párat kell fel vagy lefelé nyomni.
Sportra, navigációra nem kérdés, minden egyéb szolgáltató kompatibilis vele (kajankövetés, útvonalak, bármi). Habfejlődni, fogyni, stb akarunk, ingyen kínál sok olyan dolgot, ami másutt fizetős.
Egészség követés terén szerintem potensek, hrv, Body Battery, edzés felkészültség, stb tényleg egész jól használható, a BB eleve köröket ver hasznosságban és pontosságban sok konkorenciára.
Többféle kijelző technikát kínálnak, ami megint nagyon hasznos - bizonyos sportot űzőknek meg feltétel, és sokféle design és orientáció van (ellenben olyan márkákkal, ami 30-300e Ft-ig alig tér el, plusz nem ezer féle modell van, hanem 1-1 modellnek van több változata - karcálóbb anyag, nagyobb memória, térképes vagy nélküle, nfc fizetés vagy sokat verzió vagy sima, stb. Sokkal tisztább a portfólió, és könnyebb frissen tartani, mint sok tucat alig különböző modellt. És a frissítés nem kamu, az én Instinct 2esemre 1-3 havonta jönnek javítások, újnfunkciók folyamatosan, ahogy a legtöbb Garmin órára; azbén kezelésim ma negyedével legalább hosszabb mint mikor megjelent az óra.

Strapabíró, remekül olvasható vonalon az Instinctek, színesebb, elegánsaggon a Fenixek vannak, ettő olcsóbb de az aktív vonal tetején a Forerunnerek (ezek az 5 gombos keménymag) . Hibridek főként a Vivomove vonalon, okosórásabb vonal a Venu széria. Vivoactive középen helyezkedik el.

Leggyengébbek üzemidőben az olcsóbb Vivomoveok, heti 2 töltés kell átlagos használatnál, Vivoactive és Venni már legalább heti szintre tolja, az ötgombosok 2-3 hétig elketyegnek.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24045) Balázs_Sz válasza MC Pite (#23956) üzenetére


Balázs_Sz
csendes tag

Úrja rátérnék a témára.
49 évesen, főleg ülő tevékenységet végzek, eddig semmi mozgás, testsúly/vérnyomás/pulzus magas. Elkezdenék egészségügyi mozogni + jó lenne követni az állapotom minél több dimenzióját, amit órával + egészség appal csak lehet (+spotify), (vérnyomásmérős órákban nem bízom, azt nem kell tudnia). Futásra nem jó a gerincem, így gyaloglás és biciklizés jön szóba (ha mondjuk annyit pilatesezek, hogy az izom helyén tartja már a csigolyáim, akkor futás is, de ez egyelőre még sci-fi).
Ilyen kondíciókkal is ugyanazokat ajánlanád (Forerunner 166, 255, Vivoactive5, Instinct 2) ?

[ Szerkesztve ]

(#24046) zsamiatt válasza Balázs_Sz (#24045) üzenetére


zsamiatt
őstag

Meg uszas is mehet erre ha tudsz es szeretsz. Az se terhel ha jol csinalod.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24047) Balázs_Sz válasza zsamiatt (#24046) üzenetére


Balázs_Sz
csendes tag

Igaz, igaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#24048) csaplar55 válasza MC Pite (#24044) üzenetére


csaplar55
csendes tag

:R Nagyon szépen köszönöm a részletes választ, nagyon hasznos volt számomra. Akkor egyenlőre marad a hirdetések böngésszése, hogy mi fér bele a családi költségvetésbe...😉

(#24049) MC Pite válasza Balázs_Sz (#24045) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, ezek tök jók rá. A kijelző az egyik difi, rendes bringázásnál az amoled kiesik napsütésben (emelgetni kell a karomat, hogy látszódjon), gyalog az is jó. Nekem a Vivoactive túl sérülékeny, és jobban szeretem a gombos kezelést, egyéni preferencia kérdése, ha tudod, próbáld ki valahol (nálam feltétel hogy kesztyűben vagy vízben is tudjam kezelni az órát). FR255, I2 lenne amiket előre tennék, hozzá mérd a többit.

zolnagy: Elevate 4 szenzoros garminokat nézz (bár ha H7-el használod mindig, nem számít annyira).
Amoled kell? Forerunnerekből is vannak kicsik, ill a Vivoactiveokat is bevenném a pakliba. Rezgés passz, nekem idáig amik voltak, elég erősek voltak ilyen téren (Instinctek, Epix, FR955). Utóbbiak érintésre elég jól működtek, pl párom Vivomoveja azért nem túl patent ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24050) zolnagy válasza MC Pite (#24049) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem már az SQ-n levő (talán az Elevate 3?) is megfelelő. A H7-t a V800 mellett használtam, mert ott nem volt más. Nyilván a legpontosabb az, de az SQ optikaija is elég nekem.
A fő kérdés az érintőképernyő érzékenysége (ebben jó a Fitbit) és a vibrálás hossza (tud-e végig jelezni a hívás alatt) és erőssége, mert ezt én nem csak sportolásra, hanem napi használatra is tervezem, melóba meg kell a vibra, mert nem hallom meg a telefont (ebben is nagyon jó a Fitbit)
Amoled egyébként nem feltétel, sőt a V800 monochrom MIP kijelzője sokkal jobb volt nappali bringázáshoz. De ezekben nagyon kevés az olyan, amiben NFC fizetés is van, tudom FR255 az ilyen. De ha az is feltétel, hogy olyan kompakt legyen, mint az SQ, akkor olyan óra nincs sztem, Szóval nehéz a döntés.. :)

(#24051) Dave567 válasza xhege (#24031) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm!
Elfogok menni megnézni őket, Applenek van bemutatóterme mint a Garminnak ?

(#24052) MC Pite válasza Dave567 (#24051) üzenetére


MC Pite
veterán

[https://icentre.hu/]

zolnagy: Végig rezegtek a sajátjaim, és szerintem a Vivomove is.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24053) G4RWIN válasza Badboys (#24036) üzenetére


G4RWIN
tag

Értem, köszi.

Az 5 pro-t néztem. A többi nem jöhet számításba a rövid üzemidő miatt.

(#24054) xhege válasza Dave567 (#24051) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem pl iStyleban biztos meg tudod nézegetni őket.

(#24055) zolnagy válasza MC Pite (#24052) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi! Akkor FR-ekben ezek szerint müxik.

(#24056) Kbali válasza Sirandrish (#24042) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez így igaz: van egy SE (új) és egy SE 2022 - ami akkor ezek szerint pont ugyanaz (merthogy az SE1-et újonnan már nem kapni).

(#24057) Metacska válasza Kbali (#24028) üzenetére


Metacska
aktív tag

Nincs benne beépített hangszóró és mikrofon (ha jól látom a spec-et). :(

(#24058) xhege válasza Kbali (#24056) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem a 2022 egy véletlen (vagy tudatos elírás). Ott 2020-at kellett volna írni. 2022 óta nem jelent meg új SE. Van ahol SE 2023-ként forgalmazzák :)
Ahogy írtam a 3. generáció talán idén szeptemberben kerül bemutatásra. Egyelőre csak találgatások vannak ezzel kapcsolatban: [link]

(#24059) Kbali válasza Metacska (#24057) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor esetleg Honor Watch 4?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.