Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

:U

All Black...

(#2) -szabi-


-szabi-
őstag

Hello

Itt [link] már volt róla szó, hogy beszereztek egy ilyen gépet, most, hogy megvan már semmi akadálya, a lentebb említett [link] ''Egy tucat 20'' wide monitor tesztje'' cimű teszt eljövetelének? :)
Ha lehet lenne még két jelőltjeim, igaz igy már nem egy tucat. ;)
NEC LCD20WGX2
Philips 200WB7ES

Valamint a nagyobb (21''; 22'') méretkategóriaból 9 monitor:

Eizo S2110W-K
Samsung 215TW

Acer AL2216wd
Asus MW221U
Benq FP222W (b)
FSC L22-1W
Iiyama E2200WS
Samsung 225BW
Viewsonic VX2235wm

Mivel a 22'' kategóriának jól alakul az ára.
Az Eizo meg csak referenciának.
Ilyen tesztet remélhetünk mostanában?

Üdv
szabi

[Szerkesztve]

(#3) killahdrums


killahdrums
senior tag

Maximalriszpekt, nagyon jó kis cikk! :)

There is no God, just Technology...

(#4) KrAt


KrAt
veterán

Rettenet komoly cikk, respekt érte :R

(#5) Csokis


Csokis
tag

2. oldal Device Manager-es képre rákattintva ''404 Not Found'' üzenet! ;)

Jobban vonz a sötét, mint egy félig szétrohadt világ!

(#6) Sanya


Sanya
nagyúr

gratulálok a cikkhez, szép kis leírás. csak sajnos ezekhez kell ez a külyü :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) Necc


Necc
addikt

''sőt, ha van az embernek még egy monitora, akkor feltehetőleg azon sem olyanok a színek, mint kellene''

Ezt személyes tapasztalatom szerint is alá tudom támasztani, használtam én dual-display módot, és egyszerűen hihetetlen, hogy 2 monitoron is milyen hatalmas mértékben el tudnak térni a színek, sőt a fényerő meg a kontraszt is!

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#8) gyvi


gyvi
csendes tag

Fless!

- Érdekes lehetne egy panelteszt is, S-IPS, S-PVA, P-MVA na meg TN, illetve egy jó CRT...
Mondjuk ez erősen függ a tesztalanyoktól is.
A TFT-k képe nagyban függ a panelt vezérlő elektronikától, valószínű nem ugyanazokat a értékeket kapod egy ugyanolyan panellel szerelt Eizo-tól, illetve egy alsókategóriás megjelenítőtől.
Láttam már jó panellel rendelkező TFT-t, amit az istennek sem lehetett bekalibrálni rendesen, mert a 90% feletti feketék összefolytak... (pici overdose, hogy a ''legszebb feketéje'' legyen az MM-ben :) ).
Mindenesetre jó minőségű alanyokat feltételezve érdekes lehet a teszt.

- Nyomdában 5000K az alapérték, vajon egy monitor hasonlóan viselkedik a 2 különböző Kelvin érték mellett is színhelyesség szempontjából? ;)

- Egy Eizo CG-t is elkaphatnátok, kíváncsi lennék rá :).

(#9) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nagyon drága ez a kis kütyi, sajna. :((( Viszont nagyon megérné használni, éppen ezért nincs valahol az országban (nehezítésképpen: Szegeden) olyan hely, ahol ilyesmiket lehet bérelni... Még egy nagyobb cég is, amely nem grafikai munkákra használja a moncsikat, is meggondolja egy ilyen beszerzését, hogy aztán a több tucat, esetleg párszáz moncsin végigszaladjon vele, nemhogy egy magánszemély... Még esetleg olyan hely, ahová beviszem a vasat és bekalibrálják? :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) [CaveMaN] válasza macilaci78 (#9) üzenetére


[CaveMaN]
tag

google: +color +management +site:hu

(#11) TommyGun válasza -szabi- (#2) üzenetére


TommyGun
őstag

Nem akarok a listádba belekötni de ezek a moncsik igen igen húzós áruak és nem igazáán mondható el hogy átlagosan ilyet venne manapság a célközönség...
Ezen márkák 19-es variánsai árban és minőségben is közelebb állnak az átlaghoz szerintem kicsit lejebb kéne adni a nívót :)
Referenciának meg Eizo 1931 :R

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#12) Sanya válasza [CaveMaN] (#10) üzenetére


Sanya
nagyúr

:C :C :C :C

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) joghurt


joghurt
addikt

Jó dolog ez a kütyü, de persze vannak más módszerek is. 50-80 dollár körül mérnek pl. nyomtatott kalibráló lapokat, amikhez hasonlítani lehet a monitoron megjelenített színeket. A dolog felhasználóbarátságán persze lehet vitatkozni, mégis eléggé elterjedt.

Hogy gamma-állításhoz ''mindenképpen szoftverre van szükség'', azt nem cáfolom, már ha beleértjük a videokártya, sőt némely monitor belső szoftverét, amikkel szintén állítható a gamma. :P Bár néhány régi analóg monitoron ez potméterrel elvégezhető művelet. ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#14) makon


makon
csendes tag

sziasztok
odáig értem, hogy csinálok egy képernyő profilt és nyilván azt állítom be a photoshopban is
de akkor ez a profil lesz beállítva a fotón is amit editáltam és nem egy képernyő független mint az srgb
hogyan jelenik meg egy másik képernyőn
bocs a hozzá nem értésért

(#15) Arpee78 válasza makon (#14) üzenetére


Arpee78
senior tag

A photoshopban nem kell beállítanod a monitorod profilját. A monitor speciális beállításai között van 1 színkezelés fül, ott kell beizzítanod a profilod (ha még nem lenne ott). A ps ezt automatikusan használja. A ps-ban a legtöbb embernek az sRGB a megfelelő rgb munkatér, állítsd vissza erre.

(#16) Aggódó Apuka


Aggódó Apuka
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!

Aggódó Apuka vagyok, már nyugdíjas, de van egy fiam, aki a Gábor Dénes Informatikai Főiskolára jár. Most írja a szakdolgozatát, témája a képernyős megjelenítők, TFT paneltípusok (TN, MVA, IPS) szoftveres és hardveres tesztelése, szoftveres vizsgálat (tesztképek alapján, pl. színátmenet), hardveres vizsgálat (fogyasztás, fényero/kontraszt, színhuség/színeltérés, reakcióido)



A szakdolgozat gyakorlati részeként a fenti vagy más elvégezheto vizsgálatokat és méréseket kellene végeznie. Tesztpéldányok és muszerek nem állnak rendelkezésére. A mérés folyamatában szemléloként szeretne részt venni, illetve végso esetben meglévo teszteredmények is megfelelnek, de lehetoség szerint szeretne a laborban mérést végezni személyesen is, gyakorlati tapasztalat szerzése végett.

Kérdésem az, hogy hol lehetne ilyen tesztelésben részt venni, hol van ez a kalibráló, amiről olvasott.

Sajnos nem értek a számítástechnikához, de csak javaslatot, ötletet szeretnék kapni.

Egy üveg konyakot felajánlok annak, aki használható tippet ad.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#17) Norcs


Norcs
csendes tag

Sziasztok,

beszereztem egy Pantone Eye-One Display LT típusú színkalibrálót. A napokban tesztelgetem és egész szép eredményeket tapasztalok. MÁr csak egy olyan progi kellene mint a LAcie Blue Eye-nak a tesztelő része. Vagy maga a program sem lenne rossz :)
A lényeg hogy számszerűsíteni tudjam a kalibrálás előtti ás utáni állapotot. Nem tud valaki esetleg segíteni? Megköszönném.

(#18) frankie! válasza Aggódó Apuka (#16) üzenetére


frankie!
őstag

Ezek engem is érdekelnének, mert hasonló cipőben járok én is. A piát is megbeszéljük. ;]

(#19) Dexter68


Dexter68
addikt

Szopatom magam egy ideje a monitor vs. nyomda témakörben, eddig nem nagyon voltak problémáim ezügyben, szabadszemmel kalibráltam a monitorom, de mostanában valahogy vannak árnyalatnyi eltérések, és emiatt hajlanék arra, hogy vegyek valami baráti árú kalibrációs cuccot.

Kétfélét találtam, ami árban még beleférne:
1. ColorVision Spyder3Pro - 33 900.-
2. Pantone huey Pro - 27000,- +fa

Szóval a kérdés, hogy melyik legyen (ha legyen egyáltalán)?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#20) old_artist válasza Dexter68 (#19) üzenetére


old_artist
addikt

A választások közül mindenképpen (pláne monitor vs. nyomda) az elsőt, de inkább a GMB eye-one i1 lenne a legmegfelelőbb céljaidra (100e alatt).

Ha bekalibrálod a kijelződet, akkor megdöbbentően nagy változásokat fogsz tapasztalni, pláne akkor, ha még van egy "kiváló" monitorod is (pl.: EIZO vagy profi NEC).

(#21) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Hello!

Szegeden nem tudna valaki monitort kalibrálni olcsón? (Olcsón, mondjuk úgy szívességből, ingyé, vagy 1 sörért. )

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#22) frankie! válasza PowerBuldog (#21) üzenetére


frankie!
őstag

Vagy Győrben esetleg egy rövidért vagy borért? ;]

(#23) i are robot válasza old_artist (#20) üzenetére


i are robot
senior tag

Tökre OFF, de ha már említetted, NEC monitorokat kis hazánkban lehet egyáltalán kapni? A már-már legendás 2490 WUXI-ra gondolok. Dollárért egészen baráti az ára, de ugyebár kis pénz kis foci, emiatt eddig sehol nem találtam magyarországi forgalmazónál. Persze lehet hogy csak én vagyok a béna.

(#24) old_artist válasza i are robot (#23) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

De van forgalmazó/disztribútor, aki a NEC monitorokat forgalmazza, most hirtelen a a DNN Professional Graphic Kft. jutott az eszembe, nézz be ide és érdeklődj.

(#25) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Nem tudtok egy oldalt, ahol ilyen kalibrált ICC profilok vannak? :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#26) i are robot válasza old_artist (#24) üzenetére


i are robot
senior tag

Köszönöm szépen.

Nézem, nézem, de 2490WUXi-t sehol nem látok a listában. Majd írok nekik fénypostán, lehet hogy csak átmeneti készlethiányról van szó.

(#27) ithomas válasza PowerBuldog (#25) üzenetére


ithomas
őstag

Na ez engem is érdekelne!
Főleg Samsung 2253LW-hez. :U :K

Real eyes realize real lies!

(#28) old_artist válasza i are robot (#26) üzenetére


old_artist
addikt

Nincs mit!

Ha nincs is a listán, biztos vagyok benne, hogy be tudják szerezni, mivel dealerek!

(#29) old_artist válasza PowerBuldog (#25) üzenetére


old_artist
addikt

Elvileg az adott termék, amik hardverileg kalibrálhatók (pl. EIZO), az adott monitorok honlapjáról letölthetők!

Viszont, ehhez elengedhetetlen a monitor vezérlőpaneljének is az adatai %-ban megadva, fényerő, kontraszt, RGB, stb., hogy az icc szoftveres profil normálisan illeszkedjen a hardveres kijelzőhöz!
Ezért érdemes hardverileg bekalibrálni a monitorokat (ezt csinálom már évek óta egy koloriméterrel), mivel ahány féle VGA, annyi féle monitor, és nem is biztos, hogy megfelelő egy icc profil egy fél éves készülékhez, vagy egy 1000 órát ment monitorhoz! :K

Amelyik termék honlapján nem található az icc profil, az a fent említett kritériumok miatt van!

(#30) old_artist válasza ithomas (#27) üzenetére


old_artist
addikt

Ha nincs a honlapján (vagy az adott monitor CD lemezén), akkor hardveresen kell bekalibrálni a készüléket!
De olvasd el, a (#29) hozzászólást is!

(#31) PowerBuldog válasza old_artist (#29) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Az a baj, hogy a Belinea nem sokat foglalkozik a monitorjai kalibrálásával. :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#32) old_artist válasza PowerBuldog (#31) üzenetére


old_artist
addikt

De én igen, foglalkozok kalibrálással, ha érdekel ... GMB LaCie Blue Eye Pro harveres kalibrátorommal/koloriméteremmel be tudnám kalibrálni, pü.-ben leírom - ha érdekel - milyen occsóóón! :K

[ Szerkesztve ]

(#33) old_artist válasza i are robot (#23) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Véletlenül találtam Neked még egy forgalmazót, ahol lehet kapni még profi NEC monitorokat, ők a "Képkovács műhely - Elinfo.hu", ahol profi szakik és guruk is vannak! Keresd meg őket, vagy vedd fel velük a kapcsolatot!

[ Szerkesztve ]

(#34) PowerBuldog válasza old_artist (#32) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Sajnos szegedi vagyok... :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#35) i are robot válasza old_artist (#33) üzenetére


i are robot
senior tag

Köszi, megkeresem őket. Úgy látom elég sokmindennel foglalkoznak még, határozottan nem rossz. :DDD

(#36) old_artist válasza i are robot (#35) üzenetére


old_artist
addikt

Örülök neki, mivel ma reggel bevillant az emlékezetembe, hogy ők is profi monitorosok, csak nem emlékeztem a nevükre - de ez is megoldódott, vagy megoldani látszik! :U :K

(#37) frankie! válasza old_artist (#33) üzenetére


frankie!
őstag

Szerinted egy Fujitsu-Siemens L22W-3 ICC profilja után van értelme vadászni? A honlapon nem találtam semmit. Ha írok nekik egy mailt, van rá esély, hogy elküldik?

(#38) old_artist válasza frankie! (#37) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, van értelme kutakodni, de mivel most jó a kedvem :C , ne bajlódj vele, íme:
a Fujitsu-Siemens L22W-3 ICC profilja!
Ha beépíted a Color Management-be, azért érdeklődjél, hogy mások milyen fényerőt, kontrasztot és RGB szineket állítanak be, és átlagolva próbáld belőni "szemre" a Neked megfelelőt! Valamivel jobb lesz a panel színtere, de a hardveres kalibráció azért az igazi - tapasztalatból mondom! :K

Jó "monitorozást", üdv, old_artist

[ Szerkesztve ]

(#39) frankie! válasza old_artist (#38) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi szépen!

Beraktam így:

Indítsa el a Megjelenítés programot a Vezérlőpulton.
A Beállítások lapon kattintson a Speciális gombra.
A Színkezelés lap Hozzáadás gombjára kattintva nyissa meg a Profiltársítás hozzáadása párbeszédpanelt.
Keresse meg a képernyővel társítani kívánt új színprofilt.
Kattintson az új profilra, majd a Hozzáadás gombra.

Erre gondoltál? Vagy ezt a Color Management-et hol találom? Sztem nem vlátozott semmi, és a színprofil mappában is csak icc, icm fájlok vannak, ez meg vmi wbmp képfájl.

(#40) old_artist válasza frankie! (#39) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Először is letöltöd, a "C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\color\" könyvtárba a
"Fujitsu Siemens L22W-3.icm" file-t, és
a Desktop>jobb egérgomb>Display Properties>Setting>Advanced>Color Management>Add...>ahova letöltötted, onnan keresd ki az icm file-t > Set As Default>Apply>OK>OK> és készen is van!
Közben, mikor lenyomod a Set As Default>Apply gombokat meg is változik a kijelződ - figyeld majd!

(#41) frankie! válasza old_artist (#40) üzenetére


frankie!
őstag

Na végre! A baj az vvolt, hogy Operával akartam letölteni a hivatkozott tartalmat, és más kiterjesztéssel mentette el.
Most már jó, de változást most sem látok...majd még kísérletezgetek vele. De érdekes, a Windows más alapprofiljait (pl. AppleRGB, Adobe RGB) is próbálgattam, és semmi változás. Esetleg tudnál küldeni olyan profilt, ami nagyon eltérő beállítású? Hogy kiderítsem egyáltalán működik-e.

(#42) old_artist válasza frankie! (#41) üzenetére


old_artist
addikt

Hah!
Nézd meg ezzel, és a Set As Default + >Apply gombokat mindenképpen aktivizáld, mert akkor nem kezeli defaultként, és a régi marad, amivel nem változik semmi! (Ezt azért majd töröld ki, nehogy később bekavarjon!)

A Color Managementben próbáld csak az egyiket benne hagyni, a többit meg töröld ki - az a biztos!

[ Szerkesztve ]

(#43) frankie! válasza old_artist (#42) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi, változás nem látszik ezzel se. :(

(#44) old_artist válasza frankie! (#43) üzenetére


old_artist
addikt

Én most kipróbáltam az előzővel (EIZO-m van), és hatalmas a változás! - nálam!
Elküldöm akkor az EIZO-nak az icm-jét, ha ezzel sem fog változni, akkor valamit rosszul csináltál! [L:www.eizo-downloads.com/downloads/icc/lcd/S2231WINF_W.zip]IME![/L]! - zip file, csak az icm-et kell a már megadott helyre be-copy-zni!!!!

A My Computer jobb egérgomb Properties>Hardware>Device Manager>Monitors -ban benne van a monitorod inf file-je (cd-ről kell felinstallálni, vagy "Driver Details ..."-sal megkeresni, és beépíteni)?

(#45) frankie! válasza old_artist (#44) üzenetére


frankie!
őstag

Semmi változás! Nem tudom mi lehet..

Mi van az eszközkezelőben, amit írtál, ott mit kellene látnom? Sztem monitorhoz én nem kaptam semmilyen CD-t, nem telepítettem semmit. Lehet ez a baj? Mintha olvastam volna, hogy vmilyen kiegészítőt telepíteni kell az XP-hez, hogy kezelni tudja ezeket a profilokat...lehet ez a baj?

(#46) old_artist válasza frankie! (#45) üzenetére


old_artist
addikt

Tulajdonképpen igen, lehet hogy ez a baj, hogy nem telepítetted a monitorod CD-jét! Elviekben szvsz minden monitorhoz szoktak egy "kézikönyv" szerű CD-t mellékelni! Nézz utána!!! :DDD :K
Az eszközkezelő - monitor részében meg kell jelennie a monitorod "inf" file nevének, ami valami ehhez hasonló lehet: FujitsuSiemens L22W-3.
Ha a CD-ről telepíted a szofvereit, akkor autómatikusan be fogja rakni, és még sok mindent, köztük az eredeti icm file-t is.
Keresd meg, vagy ha nincs meg, akkor írj a support-nak, hogy küldjön egyet, vagy egy letölési helyet, ahonnan letöltve fel tudod installálni!

(#47) frankie! válasza old_artist (#46) üzenetére


frankie!
őstag

Megnéztem a dobozát, papírok, audio kábel megvannak, de a CD SEHOL! De nem is emlékszem rá, hogy kaptunk volna, mert akkor megnéztem volna. Ez egy utolsó darab volt, a gyerek a kiállítási darabot csomagolta be, és úgy hozta valahonnan elő a papírjait meg a dobozát. Lehet hogy elfelejtette belerakni? Ugye minden monitorhoz adnak CD-t?
Inf fájlt se találtam, a Details (Részletek) résznél ablakban azt írja ki hogy nincs telepítve.
Azt hiszem írok a supportnak, hogy a drivert küldjék el..talán nem lehet sok MB...

[ Szerkesztve ]

(#48) old_artist válasza frankie! (#47) üzenetére


old_artist
addikt

Megnéztem különböző (és külföldi) oldalakat, és bizony létezik hozzá CD!!! :K
Amúgy, kételkedtem, hogy egy 22"-os monitorhoz, ami DVI és integrált hangszóróval is rendelkezik, nem járna hozzá CD! :F
Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot a gyártó support-jával, esetleg a Mo.-i forgalmazójával! :K

[ Szerkesztve ]

(#49) frankie! válasza old_artist (#48) üzenetére


frankie!
őstag

Na, csak most írok, de korábban írtam a Serconak, és meglepő módon fél éven belül felhívtak telefonon. A fickó nagyon segítőkész volt, a hivatalos oldal letöltéseihez irányított (amit magam is megtaláltam), itt a driver letöltésnél azt írja, hogy nem szükséges driver ehhez a modellhez. Ezt mondtam neki, erre már ő sem tudott mit mondani, de őketajánlotta. Tőlük azt a választ kaptam, hogy ezekhez a monitorokhoz egyáltalán nincs ilyen driver,mivel nem szükséges hozzá.

(#50) old_artist válasza frankie! (#49) üzenetére


old_artist
addikt

Hááát, akkor szvsz csak a manuális állítgatások útján juthatsz az eredményességhez!
Lehet, hogy ehhez a monitorhoz fix megjelenítési és hardveres beállítások szükségeltetnek - amik adottak, jelen esetben!
Bár ezeket találtam - azért: http://www.fsc-pc.de/support/softwareassist.asp és még ezt - alul!

Itt pl. írja (lenyíló menükben), hogy létezik hozzá Service & Support - :U :K :F

De, barátod lehet az olvasgatáshoz a gugli!, vagy marad a hardveres kalibrálás!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.