Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gericooper


gericooper
aktív tag

ismerősöm kérdését tolmácsolom felétek:

b.mely sz.gépes formátumú videot akar vcd formátumba cd-re írni, és azt
az asztali dvd játszójával (filipsz) lejátszani. a konverziót elmondása szerint eddig nero 5.5-tel csinálta.
a probléma az, hogy a dvd csak az anyag hosszát mutatja meg, nem akarja lejátszani. milyen szoftverrel meg hogyan kéne ezt megoldani (ennyi az info). ja az égető az plextor.

ezek alapján kérném segítségeteket.

(#2) Prozac válasza gericooper (#1) üzenetére


Prozac
aktív tag

Sima VCD vagy SVCD?

Mert nem mindegyik DVD lejátszó ismeri mondkettőt...

''Fussatok bolondok...''

(#3) Sefter válasza gericooper (#1) üzenetére


Sefter
veterán

Lejátsza a DVD a VCD/SVCD-ket?
Mi a típusszáma a DVD lejátszónak?

Psn ID: sefter_hun

(#4) Elek


Elek
csendes tag

Sziasztok!
Nem ez a problémám, de hasonló, azért írok ide:

TV-ről felvett filmeket (mpeg) szeretném divX-szel tömöríteni. Milyen alternatívát ajánlanátok? Értem ez alatt, hogy milyen programot, ill. honnét lehetne szerezni? Sürgős!

Előre is kösz
Elek

(#5) bitfarkas válasza Elek (#4) üzenetére


bitfarkas
őstag

DivX encoder. www.divx.com. freee progi

(#6) bitfarkas válasza gericooper (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

A PCWorld februári mellékletében van egy VcdEasy nevű progi, ami részben magyarul is kommunikál. Sajna a gyakorlatban nem volt módom ellenőrizni, mert nincs asztali DVD-m. A progi - a leírás szerint - az MPEG állományokból megcsinálja azt az image-t, amit a DVD lejátszók megesznek.

(#7) guess.who válasza bitfarkas (#5) üzenetére


guess.who
senior tag

A DivX a lejátszásnál (decode) valóban ingyenes, de a kódoló része (encoder) már fizetős, regisztrációra van szüksége...

(#8) xyzzy válasza Elek (#4) üzenetére


xyzzy
csendes tag

Az XVid viszont ingyenes vidkészítésre is. Amúgy ugyanolyan jó.
http://xvid.org

(#9) sysID válasza Elek (#4) üzenetére


sysID
csendes tag

Elek

Szerintem próbáld meg a VirtualDub-ot. Eléggé fapados progi, de videótömörítésre ideális. Én is ezt használom.

Innen tudod letölteni: http://virtualdub.sourceforge.net/

LoL

(#10) bitfarkas válasza guess.who (#7) üzenetére


bitfarkas
őstag

''Divx.com/divx/

Cost: Free
Original DivX encoder and decoder
MPEG-4 Simple Profile
Includes official
DivX Player''

Én innen töltöttem le és gyönyörűen működik.


(#11) bitfarkas válasza xyzzy (#8) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nekem az a szubjektív tapasztalatom, hogy jobb a minősége az Xvidnek, mint a DivX-nek, de ez tömörítés függő is lehet. (Azonos méretű kimenőfájlok esetében lehetne igazán összevetni)

(#12) gericooper


gericooper
aktív tag

kösz mindenki.
továbbítom a kérdéseket, válaszokat a srác felé aztán még jelentkezem.

(#13) Elek


Elek
csendes tag

Kösz a tippeket mindenkinek.
Biztos ami nem alapon kipróbálom a DivX-et és az Xvid-et is.
A baj az, hogy pont a Virtaldub-bal befürödtem korábban, számos téren.

Na majd most...

(#14) Crion válasza sysID (#9) üzenetére


Crion
aktív tag

fapados? Szerintem nem annyira:)

(#15) Old_Kovi


Old_Kovi
csendes tag

Hi mindenkinek!

Ha tudtok segíteni egy probléban negyon hálás lennék!

A gond a következő:

SVCD készítésnél (AVI-ból) a hang csúszik!A hangfájl hossza megegyezik az avi film hosszával (25 fps, 44.1 Khz)!Azt tudom,hogy lehet késleltetni vagy siettetni a hangot DE, ha beállítom a fil egy részletéhez tökéletesre akkor a film elejés siet a hang később (15-20 perc) pedig késik!
Van egy gyanúm,hogy a gond az avi-ban van mert csak azoknál a filmeknél jelentkezik amelyeknél a hang változó bitrátával lett tömörítve!
Már próbáltam 1-2 dolgot de nem jött be!
Ha valaki tud erre megoldást kérem ossza meg velem ill. velünk mert biztosra veszem nem én vagyok az egyetlen ezzel a problémával!
(A progik amiket használok: Virtualdub,Wavelab,Tmpeg,)

A segítséget előre is köszike!

(#16) ViperMav


ViperMav
csendes tag

Segitsetek kellen egy dvd-ből video cdbe tálo progi Ja meg egy darabolo is

(#17) klepto


klepto
addikt

Egy 22 perces AVI fálj SVCD-be konvertálása kb. 2 órát vett igénybe :(((
Ez természetes, vagy a progi a ludas, esetleg ilyen gyenge a procim, vagy mindkettő közösen :F
Amivel csináltam, az a Boliosoft AVI to VCD/SVCD/DVD Converter v1.21 Azért ezzel, mert ezt találtam először meg a neten :U
Van ettől jobb, gyorsabb progi? Ennek a kezelése igen egyszerű volt, ha ettől csak bonyolultabb van, ami jobb, akkor az lehetőleg magyar nyelvű progi legyen. Néztem annó a VirtuaDab-ot, de az már nekem bonyolult volt :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#18) I_Am válasza klepto (#17) üzenetére


I_Am
veterán

1. A konfigod nincs sehol (vagy csak Én vok türelmetlen keresni:B)
2. Ha pl 5 passba kódolsz az eltart jó ideig (ettől is lehet lassú)
3. Tmpeg Encoder-t nem találtad meg?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#19) klepto válasza I_Am (#18) üzenetére


klepto
addikt

A konfigom tényleg nincs sehol, de már sok helyen leírtam. Pótolom, és beteszem az adatlapomba ;)

Szerk:
Az adatlapomon mostantól virít a konfigom (gyengesége :U)
A progi, amivel csináltam teljesen autómata, nem tudom, hogy milyen plassba kódol, de tény, hogy a végeredmény jobb lett, mint a hibásan és pixelesen tömörített AVI forrás.
A Tmpeg Encoder-t már hallottam valahol, vagy láttam is, de akkoriban még csak demó verziót sikerült belőle szerezni. Erről a progiról írnál bővebben?

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#20) I_Am válasza klepto (#19) üzenetére


I_Am
veterán

1. kérdés: az avi és a kész mpeg ugyanazon a vinyon van?

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#21) klepto válasza I_Am (#20) üzenetére


klepto
addikt

Igen, 1 vinyó van a gépben, és 1 partíció

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#22) I_Am válasza klepto (#21) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor az is lassitja a kódolást, mert először olvas róla majd ír.
Viszont ha jó a minőség amit elérsz, akkor valószínű több pass-ban dolgozik és ha egyszerű is, akkor szvsz megéri használni, amig nem tanulsz meg másikat. Én ugy vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy dolgozzon a gép rajta egyszer sokat és kapjak jó minőséget, mintsem 10 perc alatt sokkal gyengébbet.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#23) klepto válasza I_Am (#22) üzenetére


klepto
addikt

Na igen.
Neroval próbáltam előszőr konvertálni, de ahoz hiányzik az SVCD puglingom, és VCD-be konvertáltam. Mondanom sem kell, hogy hibázott. Az eredeti lemezen is sérült, adathiányos az AVI fálj, de ameddig átkonvertálta, addig szőrnyen pixeles volt, szinte centis kockák voltak a képen. Ehez képen ez a kis progi, ami 2 órát szenvedett vele, szinte tükörsimára konvertálta, csak a végén van egy kis pixelesedési hiba, de az is csak egy tűnő másodpercekig tartó valami, nem az egész film lett sz@r minőségű. Még magam is meglepődtem, mert jobb lett a végeredmény tv-n, mint az eredeti a monitoron!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#24) I_Am


I_Am
veterán

Megnyugtatásul: Én szoktam a miniDV-ről levett avikat kódolni és az Én konfigommal is átlag 10fps-el megy a megfelelő minőség eléréséhez.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#25) klepto válasza I_Am (#24) üzenetére


klepto
addikt

Akkor csak elmegy ez az idő, a minőség oltárán ;]
Köszi a hozzászólást ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#26) #54715584


#54715584
törölt tag

Én a winavi nevű progit használom konvertálásra.
Nagyon jó, minőségre és gyorsaságra is.
Én mpeg2ben szoktam konvertálni a filmeket, lehet darabolni is, csak arra kell figyelni, hogy ha szélesvásznú a film, akkor pal 16:9es arányban kell átkonvertálni, különben a 4:3as tv-k automatikusan széthúzzák a képet.
És a hanggal sem volt eddig semmi probléma sem, az 5.1 is megmarad... :)

(#27) posthuman


posthuman
csendes tag

Sziasztok,
lenne egy olyan problémám, hogy a 29,97 fps-es mpeget szeretném tkonvertálni 25 fps-be...Igazából nincs jelentősége a minőségromlásnak sem, mert kicsi videókról van szó, tehát az sem baj, ha nem lesz tű éles.
Ha esetleg lenne valami progi, mi gyorsan és egyszerűen megcsinálja annak nagyon örülnék...
Köszi...

posthuman

(#28) boyzooon


boyzooon
csendes tag

hy! nem tudnátok 1 olyan programot ami dvd-ből csinál avi-t?
lécci ha tudtok akko linket adjatok?!
:D

azt hol tom beállítani és ha beállítottam akkor hol tom megnézni hogy amit beállítottam azt télleg jól állítottam-e be???

(#29) Scream007


Scream007
őstag

hi!
.avibol szeretnék wmv-t csinálni a létező legkisebb méretben minőség annyira nem érdekes.
mivel tegyem???
sony vegas nekem túl nagy méretűt csinál a dr divx jó lenne csak ugye kéne 1 kulcs:DD

egyébb progi?

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#30) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

Van egy filmem mpg formátumban, és a hozzá tartozó inf fileben azt írták, hogy tmpgenc xpress programmal át kell kódolni. Jelenleg szinte le sem lehet játszani, szaggat stb.
Van hozzá kég 2 file: *.txpe és *.mcf.

Ezek elvileg filterek az xpresshez, de nem olvassa be őket a program.
Lehet hogy valami plugin hiányzik?

(#31) norbull


norbull
csendes tag

Ha valakinek van magyarítása vagy magyar leírása a videostudió 7-hez megköszönném ha elküldené.A samsung mini dv-hez kaptam.Fent van gépen de nem tudom még használni.Csomó időt spórolna nekem aki elküldené.Ha valaki tud segiteni beszéljünk:skype-n.Küldj emailt.Milyen formátumba vesz fel a szalagra a mini dv?Milyenbe kell konvertálni,hogy az asztali dvd is lejátsza?Előre is kössz.

(#32) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

xvides aviból szeretnék divx eset csinálni, ehhez kérnék kis segítséget.
virtualdub ot leszedtem, csak igazándiból normális xvid codecet nem találok, amit szedtem xvid.org -ról , avval nem tudok mit csinálni..

ha valaki leírná honnan, mit hogy, nagyon megköszönném!

..

(#33) VladimirR válasza bbazsy (#32) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igazabol nincs szukseged xvid codec-re, mert az xvid-es videot a divx (es mas mpeg4 codec-ek is) le tudja(k) jatszani, tudjak encode-olni
amennyiben ugy erzed megis kellene, a koepi's binary-t innen tudod letolteni => Bovebben: [link]

norbull: asztali lejatszok mpeg1-et (VCD), mpeg2-t (SVCD, DVD), illetve nemelyik mpeg4-et (divx, xvid, ms-mpeg4) tudnak lejatszani

[Szerkesztve]

(#34) bbazsy válasza VladimirR (#33) üzenetére


bbazsy
őstag

ööö, virtualdub kéri beolvasásnál
azért kell átkonvertálni, mert DVD lejátszó nem eszi meg az xvides filmet.

mod: OK, most meg tudtam nyitni, csak valami hozzáértő írja le pls, h csinálok belőle DivX -est. köszi :R

[Szerkesztve]

..

(#35) MikySoft


MikySoft
tag

üdv,

olyan kérdésem lenne, hogy milyen progival tudok DVD átírni avi ba?
valami 5 let?

(#36) bbazsy válasza bbazsy (#34) üzenetére


bbazsy
őstag

valaki pls :U

..

(#37) MikySoft válasza MikySoft (#35) üzenetére


MikySoft
tag

senki? :F

(#38) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

sziasztok segitsetek pls!
nandub-al van egy kis problemam, beallitom bit rate calculator-nál hogy 700mb-os legyen maxmimum a video amit készit de ö erre 70gb-osat csinál bármit állitok be!
avi-bol avit csinálok(csak feliratot rakok rá) ennek mi lehet az oka?

(#39) Noxy válasza MikySoft (#37) üzenetére


Noxy
veterán

Bővebben: link

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#40) MikySoft válasza Noxy (#39) üzenetére


MikySoft
tag

köszi szépen :R :R

(#41) bbazsy válasza bbazsy (#34) üzenetére


bbazsy
őstag

uPsz, valaki csak tudja, hogy kell :f

..

(#42) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

szeretnék 2 teljesen egyforma minőségű avi -t egyberakni, tehát film 2 részbe, egymás folytatása, de ki szeretném írni DVD -be..

Hogyan, mivel?


köszi

..

(#43) Benmartin válasza bbazsy (#42) üzenetére


Benmartin
senior tag

nero vision express tökéletes erre a feladatra.

(#44) bbazsy válasza Benmartin (#43) üzenetére


bbazsy
őstag

letoltottem, megnéztem, nem találom

még1x: 2db aviból szeretnék vágás, minden nélkül 1db -ot csinálni.

..

(#45) bbazsy válasza bbazsy (#44) üzenetére


bbazsy
őstag

igérem legközelebb keresek mielőtt kérdezek :U

[link]

..

(#46) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok! Esetleg megtudnátok mondani hogy mivel és hogyan lehet átkonvertálni avi formátumú filmet divx filmet?

(#47) Benmartin válasza eastsider (#46) üzenetére


Benmartin
senior tag

'hogyan lehet átkonvertálni avi formátumú filmet divx filmet?' aviból divixet vagy divxből avit?
[link]

(#48) ollie válasza eastsider (#46) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mire akarod konvertálni?

***

(#49) Steelheart


Steelheart
senior tag

Hi

Van pár videóm (konkrétan Warcraft és Diablo intrók) melyek elvileg teljesen DivX-ek, valamiben mégis különböznek a sima DivX-ektől. Kérdésem az lenne, mit kel bennük átírni és hogyan, hogy lejátszható legyen szimpla divx aviként. Vmelyik topicban már megemlítette valaki ezt, csak nem elég pontosan és már arra sem emléxem, hol.

DivXplayer a fájl megnyitásakor ezt írja ki:
[kép]

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#50) Fauszt válasza Steelheart (#49) üzenetére


Fauszt
senior tag

hát ha így van, akkor próbálkozz ezzel [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.