Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Milestone2 válasza #73029888 (#2565) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Helyesbítek.
Csak kiírta, hogy hiba.
De ettõl még telepítette.
Ma reggel újra elindítottam a WU-t.
És kiírta UP TO DATE.
Sikerültek a telepítések.

Más. Szerintem a TP aktivál magától.
Telepítés után azt írja aktiválni kell.
De elsõ indítá ls után már azt: Aktiválva van.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2602) bzoley


bzoley
veterán

Átment a házi vizsgán az új build, nem hülyült meg a mozizástól. Újabb hibát még nem találtam.
Egy zavaró dolog van, a programok nem kapják vissza a hangjukat, ha egy másikat bezárok, de ez nem biztos, hogy az OS hibája.

(#2603) samgar válasza szabonagyur (#2599) üzenetére


samgar
őstag

Volt egy rollback opcio, kiprobalom, hatha visszaall a regi rendesen.

Oppo Find X5 PRO

(#2604) Ringman válasza Воланд (#2589) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez csak a win frissítésekre vonatkozna?

win7 alatt felajánl vga-drivertől kezdve mindent (többek között a hardverkulcsaim driverének frissítéseit is) az update.

ezt meg nagyon nem lenne jó, ha frissítené automatikusan.

(#2605) Воланд válasza Ringman (#2604) üzenetére


Воланд
titán

csak az os frissiteseket tudom igy elkepzelni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2606) samgar


samgar
őstag

Vissza is tette rollback-el a 9879-et :C

Oppo Find X5 PRO

(#2607) Ringman válasza Воланд (#2605) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez így részemről elfogadható lenne, most a fentiek miatt van kézi frissítésre állítva a rendszer.

felőlem frissítse csak a rendszert + tűzfalat/antivírust, abból még nem volt problémám (lehet kivétel vagyok), hogy feltett egy os/biztonsági frissítést a win.

(#2608) samgar


samgar
őstag

Hol tudom beállítani a 9879-es buildban, hogy ne frissítse fel automatikusan az új buildra? Mert tegnap megtette sajnos.

Oppo Find X5 PRO

(#2609) ricshard444


ricshard444
veterán

Ha felteszem a legfrissebb Windows-t, akkor az automatikusan frissítgeti magát mondjuk 9900-ról 9995-re és nem vész el semmi?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#2610) Milestone2 válasza ricshard444 (#2609) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha frissítesz nem vész el semmi.
Ha clean install, akkor elvész minden.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2611) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!A windows 10 tartalmaz magyar nyelvet?

(#2612) Sdi válasza Misi1980 (#2611) üzenetére


Sdi
addikt

Nem

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2613) Smiley


Smiley
őstag

Sziasztok,

Gondoltam megosztom veletek, egy nem windows-os user elmenyet. Ez vmi felelmetesen jo rendszer lesz ha elkeszul, mar az elozo build is nagyon tetszett. En az XP-nel hagytam fel a windows-al, az osszes baromsagaval egyutt. Azota csak egy-ket jatek miatt volt windows-om, de meg a 7-tol is kivert a viz, viszont ez baromira tetszik, Kezdi megkozeliteni OS X vagy az uj Ubuntu felhasznaloi elmenyet, ez az ut amin elindultak igazan igeretes. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#2614) westcoastog válasza Smiley (#2613) üzenetére


westcoastog
veterán

Kivert a víz a 7-től? :DDD
Mi volt a gond vele? Én még a Vista-t is imádtam anno.

(#2615) szabonagyur válasza westcoastog (#2614) üzenetére


szabonagyur
félisten

XP után OSX meg közben néha Win7 mellett megértem, hogy bármelyik Windows rühellte.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2616) vlevi


vlevi
nagyúr

Azért még igencsak van mit reszelni a "felhasználói" élményen, vagy hogy is nevezzem.
Azt vettem észre, hogy a start menü, az intéző, és például a Win+P gombra feljövő monitorválasztó ablak nagyon akadozik. Van, hogy befagy, hiába kattintok egy háttérben lévő intéző ablakra, nem jön előrébb, a windows gomb megnyomására előhívott start menü az esc gombbal nem tűnik el, és az előbb említett monitorválasztó is butább lett, mint korábban. Eddig ha folyamatosan nyomtam a win+p gombot, akkor lépkedett a különböző üzemmódok (csak tv, duplikálás, kiterjesztés, csak monitor) módok között, és amikor elnegedtem, akkor váltott át. Most a Win+P csak felhozza az ablakot, ott még kurzorral, vagy egérrel kell kiválasztani, és utána becsukni. Ennekmiértelme???

(#2617) Smiley válasza westcoastog (#2614) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt nehez megertenie annak aki vilag eleteben csak windows-t hasznalt, Sok-sok ev OS X vagy linux hasznalat utan odaulsz egy windows 7 ele, akkor elkezded hianyolni azt a rengeteg kenyelmi extra-t ami neked termeszetes, de a windowsban nyoma sincs, ezert irtam, hogy en tobb mint 10 eve nem hasznaltam a microsoft rendszereit, mindig csak kenyszerbol kellett valami miatt.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#2618) szabonagyur válasza vlevi (#2616) üzenetére


szabonagyur
félisten

A lagg nem meglepő, azért a bemutatón is lehetett látni, hogy egyes részek meg-meg rezzentek kicsit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2619) westcoastog válasza Smiley (#2617) üzenetére


westcoastog
veterán

Igen ez teljesen igaz csak kíváncsi voltam. :)
Osx-et én is kipróbálnám, de linuxoznék szívesen én is, csak hát játszom és kell a windows emiatt.
Még anno mikor tört win7-em volt évekkel ezelőtt megfordult a fejemben a linuxra váltás, de aztán csak vettem egy 7-est.

(#2620) Misi1980 válasza Sdi (#2612) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszi választ! :R

(#2621) Smiley válasza westcoastog (#2619) üzenetére


Smiley
őstag

En a 10.3-as OS X-el kezdtem, akkoriban az mellett kb minden rendszer elbujhatott. Viszont most mar kezdik behozni a tetemes lemaradast. Az ubuntu es az OS X kozott mar nincs nagy kulonbseg, es most vegre a microsoft is kapcsolt, hogy valamit lepnie kene..,

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#2622) negyedes válasza Smiley (#2617) üzenetére


negyedes
addikt

3 eve folyamatosan hasznalom a 4 rendszert(xp, win7, win8, os x) de meg most sem tudom azt mondani hogy huh ez vagy az megfogta a szivem. os xben is van egy csomo hianyosag amit meg kellett hogy szokjak. :)

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2623) emvy válasza Smiley (#2617) üzenetére


emvy
nagyúr

Forditva is igy van, azert. Eddig en csak az OSX-ben nem talaltam semmit, amit mashol hianyolnek. :)

while (!sleep) sheep++;

(#2624) Smiley válasza emvy (#2623) üzenetére


Smiley
őstag

En pl rohadtul hianyolom, kulon hangero az alkalmazasokhoz cuccot ami a windowsban van, ettol fuggetlenul, nem akartam vallasi haborut inditani es mar varom a vegleleg verziot :)

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#2625) #73029888


#73029888
törölt tag

Ez az új változat eléggé hibás. Kétlem hogy ez lenne a CP változat.

Hiába rakok fel VGA drivert,az egész asztal kezelése lassú nagyon és akadozik. Pedig nincs gyenge gépem. Oké tudom Alpha/Beta változat,de ennyire instabilnak nem kéne lennie hogy a Chrome összeomlik mert felszeretnék egy képet tölteni az FB-re és bejönne az ablak hogy válasszam ki a fájlt. Vagy az hogy ha fület húzom akkor miért hoz létre egy új ablakot? Vagy az hogy néha időnként a második Boot-ra áll fel a rendszer. Ma reggel meg azt játssza hogy nem kapcsol ki a gépem.

A WU problémámat megoldottam,most jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#2626) emvy válasza #73029888 (#2625) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem magatol felrakta a hivatalos NVidia drivert egyebkent.

while (!sleep) sheep++;

(#2627) #73029888 válasza emvy (#2626) üzenetére


#73029888
törölt tag

Most én is a WU által felrakott drivert használom,de most is lassú a rendszer.

Asszem vagy W7 lesz ismét vagy Linux.

Pedig tetszik a W10 nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#2628) SharpSA válasza Smiley (#2617) üzenetére


SharpSA
veterán

És ez fordítva is igaz. Egyik ismerősömnek új laptopként egy rágott almásat javasoltak. A windows alatt megszokott dolgok ott nem működnek, például jobb egérgomb, mert nincs is. Word, Excel lett rá telepítve, mert az kellett neki.. Pár nap után visszavitte, mert nem tudta megszokni.
Egyébként egy átlagos felhasználót teljesen nem érdekli a "felhasználói élmény". Mindegy hogy nyílik meg a böngésző, csak menjen teljes képernyő, más lényegtelen...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#2629) Воланд válasza #73029888 (#2625) üzenetére


Воланд
titán

nincs olyan, hogy cp. insider program van, azon belul van egy pro meg egy enterprise build.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2630) emvy válasza #73029888 (#2627) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalam konkretan a legfrissebb driver van fent, NV control panellel, meg minden. Erdekes.

while (!sleep) sheep++;

(#2631) #73029888 válasza emvy (#2630) üzenetére


#73029888
törölt tag

A legelső W10 Technical Preview Build is hasonlóan ment mint a mostani,annyi különbséggel hogy ott 30p elteltével az asztal meghalt mindig és resettel tudtam megoldani a problémát.

(#2632) silver87


silver87
tag

Dell venue 8 pro tabletemre boot USB-ről feltudom telepíteni? Updateből nem megy mert az os mellett nincs elég hely h engedje :S

(#2633) King Unique válasza samgar (#2606) üzenetére


King Unique
titán

Rendszerindításnál csak rámentél és lefutott automatikusan, nem kérdett semmit :F
Csak mert vki korábban mondta, h ha lemezkarbantartok, eltünteti indítóból a Rollback/ setup bejegyzést, de nálam nem tüntette...vsz csak mcsonfig ablakot megnyitva lehet.
Ami pozitívum, h a lemezkarbantartó elég gyors lett, 10 GB+ tárhelyet szabadított fel, alig pár perc alatt. :K Korábbi Windowsokon pár-néhány 100 megával, volt hogy elszórakozott órákig...

[ Szerkesztve ]

(#2634) samgar válasza King Unique (#2633) üzenetére


samgar
őstag

De termeszetesen lehetett valasztani.

Oppo Find X5 PRO

(#2635) King Unique válasza samgar (#2634) üzenetére


King Unique
titán

Mármint, akár ki is lehetett lépni, megszakítható volt a folyamat?

(#2636) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, mi van a mostani Win10-el, de 1-2 játékot kipróbáltam, sokkal rosszabbul futnak.
Project Carst alig bírom 40fps fölé erőszakolni (pl. Zolderben), pedig mindent kikapcsolok, de semmi.
Win7 alatt kicsit feljebb tudom tornászni a grafikai beállításokat, és úgy is jóval több az FPS, ráadásul a bekapcsol AA és egyéb apróságok miat sokkal szebb a kép is.
Elvileg ugyanaz a Catalyst van telepítve, ugyanúgy beállítva, és csak a pCars-ban próbálok variálni.
Raceroom is hasonlóan, szinte használhatatlan.
Ezért most egyelőre megint visszakerült a win7.

(#2637) King Unique válasza vlevi (#2636) üzenetére


King Unique
titán

Pedig még DX12 is van benne....de nyilván nincs még rajta minden belőve.
"megint visszakerült a win7" - le sem kellett volna venni, ilyen xy Preview rendszerek eleve csak másodlagos OS-ként jöhetnek szóba, dualbootban, legalábbis nálam.

(#2638) szabonagyur válasza vlevi (#2636) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel Win10-re írt drivered sincs ez nem meglepő, majd ha lesz AMD részről valami direktben írt akkor lehet nézelődni igazán.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2639) sz.balazs.95 válasza vlevi (#2636) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nálam a 9926-os build-en szépen futnak a játékok. vagy legalábbis hozzák azt a szintet, amit Win7-en produkáltak. A 9879 viszont elég gyengén teljesített nálam játékok szempontjából.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2640) ArsenalF válasza #73029888 (#2625) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Hogy oldottad meg a WU problémát?

(#2641) Воланд


Воланд
titán

Windows 10 Technical Preview 2 Tip: Enable the New Clock and Calendar Flyout

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2642) vlevi válasza King Unique (#2637) üzenetére


vlevi
nagyúr

""megint visszakerült a win7" - le sem kellett volna venni"
Másik meghajtóra van telepítve a 10-es, próbarendszernek. Ilyenkor csak átdugom az a Sata és a tápkábelt. Közben a másik vinyó nincs a rendszerben.

(#2643) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Felraktam a tabletemre a win10-et. Én vagyok vak, vagy tényleg nincs fényerő gyors beállítás sehol?
A másik, hogy a Cortana megy, de nem tudok neki semmit mondani, ezt a hibát írja ki: Sorry, speech failed to start. Van ötletetek, hogy mi lehet a baja?

(#2644) Negyven válasza hkari (#2643) üzenetére


Negyven
tag

Magátol meggyogyul

(#2645) hkari válasza Negyven (#2644) üzenetére


hkari
őstag

Nem lehet valami driver gond? Csak azért, mert ha bemegyek a speech beállításokba, akkor ott sem szólal meg :U

[ Szerkesztve ]

(#2646) Jani18


Jani18
aktív tag

Feltettem én is a 9926-os build-et.De valami nem tetszik neki.Tiszta telepítés után,ha bármi programot,vagy driver-t felrakok.1 percenként kékhalál lesz.Újraraktam még egyszer,de ugyan az.Sajnos a hiba üzenetet nem jegyeztem meg.Valaki másnál is csinálta ezt?Hotfix-et nem szedtem le hozzá azonnal.Segíthetne rajta?

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#2647) Negyven válasza hkari (#2645) üzenetére


Negyven
tag

nem driver

(#2648) szabonagyur válasza hkari (#2645) üzenetére


szabonagyur
félisten

Cortana nagyon kezdetleges még szóval ilyen hibáktól nem kell megijedni, igazából játékra jó másra nem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2649) cellpeti


cellpeti
veterán

az új böngésző mikortól lesz benne?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2650) Negyven válasza szabonagyur (#2648) üzenetére


Negyven
tag

nekem nincs hangja

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.