Hirdetés

2019. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2751) szabonagyur válasza Tinúviel (#2748) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Kicsit el vagy tévedve drága a HD4600 a legutolsó Intel HD vga, van hozzá natív 8.1 támogatás is.

(#2752) E.Kaufmann válasza Tinúviel (#2748) üzenetére

E.Kaufmann
(őstag)

szabonagyur: az intel szopatja a jónépet, kapásból le volt tiltva a legutolsó intel meghajtóban a Windows 10, az inf-ben egy üres bejegyzés volt a 6.4-es verzióhoz

Meg lehet patkolni!
A Zip-es verziót kell letölteni és az inf-et át kell írni. De most máshogy kell, mert megváltozott a kernel verziószám, eddig 6.4 volt, most meg 10.
https://communities.intel.com/message/261938 ebben leírják, hogy kellett régen csinálni.

A januári update után én azt csináltam, hogy a fórumon írt módon patkolt driverben a [IntelGfx.NTamd64.6.4]-t átírtam [IntelGfx.NTamd64] -re, töröltem a többi [IntelGfx.NTamd64(akármi)] bejegyzéseket a hozzájuk tartozó sorokkal.
Valamint az inf elején még valahol egy sorban fel voltak sorolva a bejegyzések IntelGfx.NTamd64.6.1,...,IntelGfx.NTamd64.6.4, ezek helyére beírtam, hogy IntelGfx.NTamd64
Ezek után újraindítottam a gépet, olyan módban, hogy a driver aláírásokat ne figyelje, elindítottam a telepítőt és viola.

[ Szerkesztve ]

(#2753) Boonen007

Boonen007
(őstag)

Van aki érintőképernyős eszközön használja? Mert lenne egy kérdésem. :)

(#2754) Warter

Warter
(PH! addikt)

Fyi, Oracle fixed this. Latest Testbuild VirtualBox 4.3.21 r97849 works with 9926.

[ Szerkesztve ]

(#2755) Telda válasza sz.balazs.95 (#2749) üzenetére

Telda
(PH! addikt)

Köszi, akkor ezt megnézzük :K .

(#2756) gabor85

gabor85
(őstag)

Hali.
A legfrissebb megjelent rendszert win 8.1 alól indítva lehet telepíteni leválasztott 30 GB-os partícióra?
Tehát a kérdés magyarul, lehet partíciót választani telepítés közben?

Semmi, rágugliztam, megoldva, lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#2757) sz.balazs.95

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

Szerintetek a régi játékokkal való inkompatibilitást hogyan tudnám megoldani?

Pl. a SWAT 3 baromi alacsony FPS-sel megy, a Get Medieval meg el sem indul, mondván hogy a 64 bites rendszer nem tud mit csinálni a 16 bites programokkal. :(

A végső megoldás egy külön retro gép összerakása lenne, külön az ilyen esetekre, de addig is valami más megoldás kéne, amíg az nem jön össze.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2758) szabonagyur válasza sz.balazs.95 (#2757) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A 16 bitessel nem tudsz mit tenni, max egy 32 bites host OS virtualizálva.

(#2759) sz.balazs.95 válasza szabonagyur (#2758) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

És az pontosan miből állna?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2760) szabonagyur válasza sz.balazs.95 (#2759) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Vagy felraksz egy másik particióra egy 32 bites Win10-et vagy vmware/vpc vagy bármibe egy 32 bites rendszert majd abba a játékot. Annyi, hogy én max Win7et raknék, Win10 alatt még 32 bit alatt is kitudja mennyi inkompatibilitás jönne elő.

Vagy a retro PC XP-vel.

(#2761) sz.balazs.95 válasza szabonagyur (#2760) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

Ezek közül a retro PC + valamelyik Windows, NT 5.0-tól 5.2-ig lenne számomra a leg kompromisszum mentesebb.

(#2762) vlevi válasza szabonagyur (#2760) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Van olyan régi játék (mily meglepő :) ), ami még XP-n sem indul el. Ezzel én csak azt tudtam csinálni, hogy VMWare, vagy Virtualbox alá egy win98-at telepítettem.
Persze a Win98 olyan hulladék instabil, hogy az nem kifejezés, de pl. az 1994-es Indycar racing II csak azon futott.

(#2763) MoP_FX 57 válasza vlevi (#2762) üzenetére

MoP_FX 57
(őstag)

DosBox?

(#2764) E.Kaufmann válasza vlevi (#2762) üzenetére

E.Kaufmann
(őstag)

Próbáltad a Windows 98 SE-t? Amúgy Ha DOS-os játékot akarsz, akkor DOSBox, mert az emulál pár régebbi videó és hangkártyát.

[ Szerkesztve ]

(#2765) Telda válasza Warter (#2754) üzenetére

Telda
(PH! addikt)

Én nem birtam rá tegnap felrakni, bár szerintem csak elbénáztam valamit, így maradt wmplayer, arra gond nélkül felment.
Most láttam először élőben a rendszert, kicsit kattingattam benne, lehet feldobom majd laptopra.
Viszont úgy látom a 8ban lévő hírek, gasztronómia, árfolyam, egészség, stb. itt is megjelennek, amik számomra teljesen hasztalanok, csak fölöslegesn foglalják a helyet és az erőforrást :(.

(#2766) szabonagyur válasza Telda (#2765) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hűha mekkora hely meg erőforrás... Ha nem kell letörlöd.

(#2767) pzstm válasza Telda (#2765) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

semmi erőforrást nem foglalnak ha nem indítod el őket (ha igen is a nevetséges kategóriába esnek)

Amúgy simán törölheted ezeket az appokat. ;)

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2768) betyarr

betyarr
(PH! kedvence)

valami rémlik,mintha olvastam/hallottam volna valahol,hogy a spartan-ra letölthetőek lesznek a chrome extension-jei.ez tényleg így lesz?mennyire biztos a dolog?

CURVE meghívó privátban kérhető! 5 fontot kapunk mindketten!

(#2769) szabonagyur válasza betyarr (#2768) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Majd ha kijön akkor kiderül ;) Mindig az a biztos csak.

(#2770) betyarr válasza szabonagyur (#2769) üzenetére

betyarr
(PH! kedvence)

jah!pedig jó kis jóság lenne!

azt azért halkan megjegyzem,hogy nagyonnagyon bízom abban,hogy a spartanban megmarad az ie-ben szuperul kidolgozott webes oldalak tetszés szerinti százalkéra történő nagyíthatósága!ezt semelyik "nagy" böngészőben nem sikerült eddig megoldani/felülmúlni :( nem is értem...

(#2771) tatararpad válasza betyarr (#2768) üzenetére

tatararpad
(őstag)

Szerintem ebben azért ne reménykedj, a Microsoftnak már volt korábban egy böngésző bővítményes projektje, és elég jó is volt, szerintem azt fogják leporolni. Ráadásul MS oldalon is van sok fejlesztő sok technológiával, én inkább ezeket használnám ki a helyükben. És extraként az MS is kijelentette, hogy ők nem kérnek a Googleból, ezért is nem használják a Blinket.

[ Szerkesztve ]

(#2772) betyarr válasza tatararpad (#2771) üzenetére

betyarr
(PH! kedvence)

nagy kár.pedig ha az ie,illetve a spartan keveredne a chrome jó tulajdonságaival,akkor a legjobb böngésző lehetne a piacon.persze szigorúan szvsz.

(#2773) sz.balazs.95 válasza betyarr (#2772) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

"keveredne a chrome jó tulajdonságaival"

Miért, van olyan? ;]

(#2774) tatararpad válasza betyarr (#2772) üzenetére

tatararpad
(őstag)

Szerintem a Chrome is csak egy n+1-ik böngésző, és semmi olyan tulajdonsága nincs amit más böngészőben ne tudnának a fejlesztői reprodukálni, az MS-nak meg van pénze dögivel, azt másol át amit akar. Ha neked kifejezetten egy bővítmény kell, hogy azonnal elérhető legyen Spartan alatt is, az már más tészta.

(#2775) vlevi válasza E.Kaufmann (#2764) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Nem volt komoly az érdeklődésem a win98 iránt, csak kipróbáltam azt a nagyonrégi játékot. Elindult, de képzelheted, hogyan nézett ki 23" monitoron a 640x480 256 szín :D

(#2776) KaLeun válasza sz.balazs.95 (#2757) üzenetére

KaLeun
(senior tag)

Megpróbálhatod az opengl wrappereket is, ezek a régebbi directdraw/direct3d hívásokat "lefordítják" opengl-re és így sok játék tökéletesen fut vagy legalábbis játszható. Ilyen a DXGL vagy esetleg a ddhack és linuxnál pedig Wine (ebből is van win változat). Nekem pl. a Comanche Gold a SimHQ-s fanok ajánlása alapján DXGL alatt megy, és így a Catalystből bekapcsolható a Morphologic filtering is (nvidiánál az FXAA).

Éppen ma telepítettem fel W10-re a Commanche Goldot, egyedül a installshield telepítő akadt be a searchui miatt.

Tuci, Szuper Kicsi Kis Cilkó és Vaki

(#2777) Dr.FantastiK

Dr.FantastiK
(őstag)

a 9926-on nektek megy a Virtualbox 4.3.20 ??

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2778) betyarr válasza sz.balazs.95 (#2773) üzenetére

betyarr
(PH! kedvence)

tény,hogy nem sok ;] én sosem szerettem,pedig próbáltam huzamosabb ideig használni.aztán a vége mindig az lett,hogy az ie-nél kötöttem ki :U szvsz ami jó benne,hogy van rá sok jóféle extension.igaz van ffoxra is...

tatararpad: igen,bővítmény miatt örülnék neki.bár ki tudja mit hoz a jövő.lehet fejlesztenek egy olyan spartant,amihez elkezdenek bővítményeket írni.sőt,ebben biztos vagyok,mivel ez a legnagyobb hátránya az ms böngészőnek a többivel szemben.

(#2779) sz.balazs.95 válasza betyarr (#2778) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

Én ugyanígy vagyok a Chrome-mal, annyi különbséggel, hogy én az Operánál, majd később a Firefoxnál kötöttem ki. :D

(#2780) adam.zoltvai

adam.zoltvai
(tag)

Sziasztok!
Most fogok uj gépet venni,s az a kérdésem,hogy elég stabil a win 10?
Milyen nagyobb hibái/hiányosságai vannak?
Ajánlott/nem ajánlott a használata?

(#2781) emvy válasza adam.zoltvai (#2780) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Nem eleg stabil, mert meg nem jelent meg. Ennelfogva sok hianyossaga van es nem ajanlott a hasznalata.

while (!sleep) sheep++;

(#2782) vlevi válasza sz.balazs.95 (#2779) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Chrome-ból és az új operából két nagyjából egy dolgot hiányolok, ami még az IE-ben is benne van. A címsor végén a kis háromszöget, amivel a korábban megnyitott lapokat tudom újranyitni. Marha kényelmes, mert nem kell elmászkálni valami böngészőelőzmények oldalra, és ott variálni. Amit sűrűn nézegetek, az tulajdonképpen könyvjelzőzés nélkül is elérhető onnan.
Ezt tudja a FF, és az IE, a másik kettő nem.
A másik pedig a könyvjelzők kirakása oldalsávba. Sokat nem érek a címsor alatt egy sorban lévő Chrome-os könyvjelzőkkel, 5-6 darab fér ki belőlük egy sorba. Akinek van párszáz könyvjelzője, az tudja, hogy a rég bevált, fastruktúrás megjelenítésnél nincs jobb. Az új Operában is próbálnak valami variálni vele, szép-szép, látványos, de nem hatékony.

(#2783) tatararpad válasza adam.zoltvai (#2780) üzenetére

tatararpad
(őstag)

Tipikus béta, villogó ikonok, lehaló alkalmazások, félkész funkciók, helyőrzők, erőforrás zabálás, nem létező hivatalos driverek. Belehalni nem fogsz, én is napi szinten használom, de nem összehasonlítható egy kész rendszerrel.

(#2784) Pisztillus válasza Dr.FantastiK (#2777) üzenetére

Pisztillus
(senior tag)

Az nem, de az ebben a hozzászólásban ajánlott 4.3.21 tesztverzió viszont igen. Így hát utólag is köszönet érte! :R
Épp egy Mageia 5 beta2-t tesztelgetek benne, és gond nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2785) HuSudoSu

HuSudoSu
(újonc)

Ha feltelepítem a Windows 10 Tech Preview változatot, akkor a jövőben amikor megjelnik a Windows 10 akkor tudom frissíteni arra? :)
Lehet butaságot kérdezek, de érdekelne!

Köszi!

(#2786) pzstm válasza HuSudoSu (#2785) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

jelenleg ez a cél, hogy a previe verzió is frissíthető legyen, igen :K ;)

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2787) Boonen007

Boonen007
(őstag)

De megbantam, hogy felraktam a tabletre... Reggel meghalt a rendszer rajta... Semmifele visszaallitast nem enged. Reggel ota azon kinlodok, hogy valamilyen rendszer menjen rajta... Telepitok nem veszik a touch screent valamiert. Usb billem nincs, es ahol bekellene irni a gep nevet az egeret sem erzekeli... Kb kezd szerviz szagu lenni.

(#2788) 42 válasza adam.zoltvai (#2780) üzenetére

42
(senior tag)

Mivel csak tesztelési céllal ajánlott használni, "éles" rendszerként kvázi öngyilkosság. Bármi előfordulhat, adatvesztés, lefagyás, "kék halál" stb. Vagy olyan gépre telepítsd ami nem az elsődleges (ha van), vagy virtuális környezetben futtasd. Én pl. egy olyan laptopra raktam fel ami direkt ilyen célra van.

(#2787) Boonen007

Ezt próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

Viszlát, és kösz a halakat!

(#2789) csixy

csixy
(PH! addikt)

Ez kínlódik,de hibára fut:

lejött már valakinek?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi.

(#2790) osztszoroz válasza csixy (#2789) üzenetére

osztszoroz
(fanatikus tag)

(#2791) csixy válasza osztszoroz (#2790) üzenetére

csixy
(PH! addikt)

csak akkor miért erőlködik még nálam?

(#2792) szabonagyur válasza csixy (#2791) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Olvasd végig a cikket is ne csak a címet... írják, hogy hiba van a rendszerben így ilyenek előfordulhatnak.

(#2793) csixy válasza szabonagyur (#2792) üzenetére

csixy
(PH! addikt)

köszi , O.K.

más :
Hyper-V virtuális gépbe szájbarágósan hogyan kell a hálózati hozzáférést beleszerkeszteni?
Jelenleg egy AP wifijén lóg a masinám WIFI kártyája, modjuk az SSID legyen AKARmi és vpa2-es jelszó van és ennyi az egész hálózat. A WIFI kártyának kell valahogy nevet adni, vagy mit kell csinálni, hogy működjön a Hyper-V -ben.
Próbáltam rá linuxot telepíteni ,de a virtuális disket nem tudtam partícionálni és így csak live CD módban tudtam kipróbálni a telepítőt a virtuális gépen.

[ Szerkesztve ]

(#2794) csixy

csixy
(PH! addikt)

Ha Windows10-re Hyper-V-re tudnék linuxot telepíteni, akkor azzal biztonsággal bankolhatnék például?

(#2795) sz.balazs.95

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

Azt egyébként nem lehet tudni, hogy az OEM-ek (gondolok itt elsősorban a mobil gyártókra) mennyire veszik komolyan a Win10-et?

Azt nézegettem mostanában, hogy az ideális mobil nekem a Zenfone Zoom lenne, csak Win10-zel.
De ez jelenleg ugye több dolog miatt sem lenne lehetséges.

Várható, hogy ez a jövőben változni fog?

(#2796) azopi74 válasza tatararpad (#2783) üzenetére

azopi74
(PH! addikt)

"Belehalni nem fogsz, én is napi szinten használom, de nem összehasonlítható egy kész rendszerrel."

Mit nem adtam volna érte annak idején, ha a win9x-ek (vagy akár az XP) ilyen szinten álltak volna stabilitásban "kész rendszer" állapotukban :)

(#2797) sz.balazs.95 válasza azopi74 (#2796) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

:C

(#2798) azopi74 válasza sz.balazs.95 (#2795) üzenetére

azopi74
(PH! addikt)

Ha a fullos, Win32-es, desktopos win10-re gondolsz, akkor:

"8" & up = "desktop" w/ win32 apps. < 8" = phones, phablets, sm tablets. No dsktp," (Joe Belfiore)

[link]

(#2799) azopi74 válasza csixy (#2794) üzenetére

azopi74
(PH! addikt)

Csak annyira, amennyire biztonsággal bankolhatsz Hyper-V-re tolt Linux nélkül is közvetlenül a Win10-en. Ha a keylogger a host OS-en fut, akkor az látja a guest OS-nek küldött inputot is, szóval a MS lenyúlhatja a bankszámládat, ha akarja, a Hyper-V nem okozhat nekik különösebb problémát :D

(#2800) csixy válasza azopi74 (#2799) üzenetére

csixy
(PH! addikt)

Na nem bankolok rajta.
Most egyébként vmware lett rátolva és arra egy chakra linux. A Hyper-V-vel nem boldogulok.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.