Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) vlevi válasza Bodz (#2949) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én "hülye", meg megint visszakonfigoltam a gépet win7-ről, win10-re (másik HDD-t dugok rá ilyenkor), hogy lássam a nagy csodát, de semmi :)
Mindegy, mostmár ígymarad, míg nagyon fel nem bosszant valamivel.

(#2952) mefistofeles válasza ArsenalF (#2938) üzenetére

Sata2-es mezei merevlemezzel, gyakorlatilag azonnal nyílik a settings.....
Nem 3 de 2 sec sincs az tuti! Mondjuk az enyém asztali PC....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2953) csizi90 válasza mefistofeles (#2952) üzenetére


csizi90
aktív tag

Ettől függetlenül a wifi settings rossz helyen van. :W

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#2954) Barthezz2 válasza csizi90 (#2936) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A fullscreen start menü ugyan az, mint a tablet mód start menü. De egyébként az utóbbira gondoltam. Nekem nem tabletes. Oldalra ilyenkor nem kellene az app lista, meg a tálca se. Így a fullscreen appok sem azok, csak kvázi teljes méretűre állított alkalmazásablakok, amikről hiányzik a fejléc. Balról swypeolva előhozott task lista is tök jó, de akkor meg minek, ha közben meg ott a tálcán minden nyitott app tablet módban is(ok, lehet több asztalt csinálni, de az meg pont nem nagyon kell tablethez). 8 ilyen szempontból jobb volt tabletre. Szerintem. A többi swype mozdulat meg nálam nem megy, hiába kellene. Alulról felfele mondjuk egy pillanatra eltünteti a tálcát, de gondolom ez nem tudatos funkció :)
Plusz mondjuk nekem a start menü sem jön be. Ha már mindenáron vissza kellett tenni, akkor a vista/win7 féle start menü kellene a csempék mellé, mert így, hogy kb a Windows Phone-ból ismert abc-s rendezést tették oda, de úgy, hogy közben kvázi könyvtáras is(tehát egy Photoshop pl nem a P-nél lesz, ahol keresnéd egy app listában, hanem az A-nál, mint Adobe könyvtár..) nem valami jó kombó..

Nekem egyébként egy hibrid laposom van(Acer R7), szóval pont tuti egy ilyen Win teljeskörű teszteléséhez.

Szerk.: Egy dolgot megfejtettem. Ha a tálca alul van, akkor van a start menüben keresősáv, ha máshova teszed, akkor meg nincs.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#2955) csixy válasza Воланд (#2940) üzenetére


csixy
addikt

Sehol sincs.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2956) pzstm válasza csixy (#2955) üzenetére


pzstm
titán

Mi? Cikkben levo linkre ha kattintasz az a beta storeba visz.

Azt nenfelejtwuk el, hogy ehhez majd jon még egy Outlook mail és Calendar app is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2957) csixy válasza pzstm (#2956) üzenetére


csixy
addikt

A beta storeba a cikk nélkül is be tudok lépni, de benne mit keressek, mert ott nincs semmi ilyesmi ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2958) pzstm válasza csixy (#2957) üzenetére


pzstm
titán

preview, és WP-hez hasonlóan ami még BETA/Preview azt nem dobja ki a kereső. Cikkből kattintva miért nem jó? :S

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2959) samgar


samgar
őstag

Segítsetek, Outlook állandóan feljön ez a két ablak egymás után, hogyan tudom eltüntetni? A jelszó biztos jó.

Oppo Find X5 PRO

(#2960) lupus_l válasza samgar (#2959) üzenetére


lupus_l
aktív tag

A felhasználónév nem, oda az e-mail címet kell Gmail esetén beírni.

(#2961) samgar válasza lupus_l (#2960) üzenetére


samgar
őstag

Átírtam de ugyanaz a helyzet. :F

Oppo Find X5 PRO

(#2962) M3kk válasza samgar (#2959) üzenetére


M3kk
őstag

Irja a hibat, ne probalgasd, kibannolt a sok probalgatas miatt. Majd holnap probald csak ujra.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2963) Barthezz2 válasza pzstm (#2956) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Végignéztem a linkeket, nálam egyik sem oda visz, csak bemutató videók, de egyébként most mondjuk ezzel kezdődik a cikk:

Update 10:30 AM: We’re seeing some reports of issues accessing and downloading the apps. The team is working on a fix now. Please check back later.

Mondjuk részemről mindegy, mert beta store-ból egy facebook-ot se tudok letölteni..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#2964) Воланд


Воланд
titán

word

excel

powerpoint

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2965) samgar válasza M3kk (#2962) üzenetére


samgar
őstag

Ez már több hete így van. Szerencsére van más kliens is.

woland: elindul a linkre a beta store, nyomok egy install gombot és annyi. Semmit sem csinál.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#2966) bzoley


bzoley
veterán

Le lehet valahogy tiltani a csipogó felugráló üzeneteket, hogy az ikon átszinezésén kívül mást ne csináljon?
Mármint nem ideig-óráig, hanem permanensen. Filmnézés közben ijeszteget a bimbamjával, meg mutogatja, hogy frissíteni kéne. Kicsit zavaró.

(#2967) csizi90 válasza samgar (#2965) üzenetére


csizi90
aktív tag

Nekem ezt csak a Reset Windows oldotta meg.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#2968) csixy válasza Воланд (#2964) üzenetére


csixy
addikt

Így már eljutok az install gombig, de rákattintva nem történik semmi.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2969) King Unique válasza csixy (#2968) üzenetére


King Unique
titán

Nálam is dettó...vártam is 10-20 percet, mondom biztos a háttérben tölti, telepíti, se semmit sem csinált, semmi folyamatkijelzés....meguntam és léptem is ki a 'csába... :W

(#2963) Barthezz2: én is pont FB-t akartam felrakni, h egyáltalán működik-e vmennyire ez a beta Store, live fiók is van ugye, ami kell hozzá, de még így se csinált semmit....rakás kaka :DDD

(#2970) Secunda


Secunda
csendes tag

Nekem sincs a start menün belül keresőmező, de ha megnyomom a windows gombot (ami felnyitja a menüt), a kurzor automatikusan az amúgy inaktív cortana keresősávba ugrik, és ott lehet keresni a gép cuccai között . . . az eredmény lényegében ugyanaz, mint a win7 alatt, csak kibővítve a store meg a net keresési eredményeivel.

Egy hét utáni tapasztalat:

- Nem tudtam parancsikont csinálni a dsl kapcsolatomnak az asztalra, mint a Win7-ben. Ott a kapcsolatnál egyszerűen csináltam egy ikont az asztalra (a hálózati központból), csatlakozásnál elmentettem az adatokat, és legközelebb már csak egy duplakatt + csatlakozás kellett. Itt nem találtam hasonlót, ezzel ellentétben lehet ugyanúgy parancsikont csinálni ugyanonnan, csak az éppen a network centert nyitja meg, persze még véletlenül se a dial-up fülnél, hanem a vpn-nél. macera, végül turkáltam, és hasonló állapotot hoztam létre, valami rasphone.exe-t paraméterezve (mert az a panel ugyanúgy megvan, amivel csatlakozok, csak nem lehet elérni közvetlenül).

- Nem tudom megakadályozni, hogy emlékezzen rá, hogy ki volt bejelentkezve. Két user van a gépen, mindig az utolsónál lép be automatikusan. Elvileg van egy beállítás a felhasználóknál, amivel ezt ki lehet kapcsolni, de egyszerűen nem hallgat rá.

- Kellene az Aero.

Viribus Unitis -- Bernie says: "$$$$$ $$$$$$ $$$ $$$$$."

(#2971) vlevi


vlevi
nagyúr

Ma felrakatta welem a win10 az AMD Catalyst 14.4-et. Teljességgel esélytelen, hogy az egy Win10-es driver legyen, de működik. Szerintetek a 14.12-es drivert (ami szintén csak Win8.1-es) érdemesebb-e felrakni?

(#2972) mefistofeles válasza vlevi (#2971) üzenetére

Nem hiszem, hogy túl sok cucchoz találnál egyenlőre win 10-es drivert. Elvben a 8.1 esek simán működnek. Nekem is az van fent pl. a videokarimon is semmi gond.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2973) vlevi válasza mefistofeles (#2972) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hallgatok rád, felraktam.
Nekem is ugyanez volt a gyanúm, ha a windows a 14.4-et (2014 áprilisi) drivert ajánl fel, akkor az tuti nem win10-es.
Majd meglátjuk. Kicsit meghajtom Project Cars és hasonlókkal.

(#2974) ledgeri


ledgeri
nagyúr

nemsoára én is felrakom az OS-t.. Az lenne a kérdésem, hogy Off-line is lehet telepíteni, vagy onine kell lenni hozzá? (egyik sem probléma, csak úgy érdekel..)
+
Esetleg bármi egyéb hasznos dolog?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2975) csixy


csixy
addikt

Na lett egy kék hátteres újraindításom.
Utána egy darabig fekete volt a hátterem, de aztán sikerült azt is elindítani.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2976) Bkrisz9 válasza ledgeri (#2974) üzenetére


Bkrisz9
őstag

sry nem ide :D

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#2977) ledgeri válasza Bkrisz9 (#2976) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Már a válasznál jártam... pont időben..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2978) Bkrisz9 válasza ledgeri (#2977) üzenetére


Bkrisz9
őstag

2 lap volt megnyitva a telefonomé meg ez és hiába kattintottam nem váltott és jajj :D

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#2979) Beri


Beri
addikt

Az imént telepített a vindóz update-eket, újraindítás óta nem működik a search. A start menüben nincs többé search bar és a nagyítóra kattintva sem történik semmi. Igaz, hogy botrányosan rossz a kereső (már win7ben is az volt), konkrétan a saját fájljaim között nem hajlandó keresni, de alkalmazásokat mindig úgy indítottam, hogy ráfejeltem a start gombra és elkezdtem gépelni az app nevét. Most már ez sincs.
Az update-ek erőszakos telepítése is egy vicc. Feldobta az ablakot kétszer a 15 perces visszaszámlálással, bezártam kétszer, aztán egyszer csak újraindult kérdezés nélkül. Egészen csodálatos.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#2980) betyarr válasza Beri (#2979) üzenetére


betyarr
veterán

először indexelni kell a fájlaidat,aztán kereshetővé válnak.a többit meg majd megoldják mire készen van a tíz.legalábbis bízom benne h nem félkész állapotban fogják kiadni a végleges verziót :DDD

(#2981) Sub-ZeRo válasza Beri (#2979) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

hogy botrányosan rossz a kereső (már win7ben is az volt), konkrétan a saját fájljaim között nem hajlandó keresni,

Tényleg? Lehet hogy gyárilag nem indexeli a fájlaidat?! Meg kell adnod neki, hogy hol indexeljen, hogy ha rákeresel, meg is találja?! Igen, user error lesz... Lehet hogy még a windows 7-et sem ismerted ki?! Igen. ;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2982) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Van egy AMD 280-as kártyám, amihez a windows már 2 frissítés óta mindig leszedi a driver update-t, holott a legfrissebb van fent. Ez miért van? AMD oldalát nézegetve, nincs újabb, ez valami fejlesztés a Win10hez, vagy csak kicsit még hülye a rendszer?
Másik kérdés: Start menüt hogy lehet szélesíteni?

[ Szerkesztve ]

(#2983) samgar válasza Balazs_ (#2982) üzenetére


samgar
őstag

Mégis milyen legyen egy alfa? Nem lehet szélesíteni.

Oppo Find X5 PRO

(#2984) mefistofeles

Na csak előjött egy probléma!
...persze lehet, hogy csak én vok láma.
Miért nem tudok a store-ból semmit letölteni? Rámegyek az install gombra, elszineződik aztán annyi. Semmi sem történik.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2985) sz.balazs.95 válasza mefistofeles (#2984) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A béta Store nálam sem működik, már ha a letöltésről van szó. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2986) King Unique válasza sz.balazs.95 (#2985) üzenetére


King Unique
titán

Neked se sikerült semmit, a 3 Office appot se felrakni, mert nekem se... :F Nem is értem másik másoknál hogyan működik, v milyen feltétel kell hozzá...ha normálisan telepített (upgrade) oprendszer, live MS fiók nem elég a telepítéshez, akkor nem tudom mi... :U

(#2984) mefistofeles: dettó uez... tegnap Word Preview telepítésénél vártam vagy bő fél órát, mondom 80-90 MB-ot azalatt csak leszed, telepít, de sehol semmi...

[ Szerkesztve ]

(#2987) sz.balazs.95 válasza King Unique (#2986) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én nem csak az Office-t, hanem konkrétan semmit nem tudok leszedni.
Olyan, mintha az Install gombhoz elfelejtettek volna funkciót rendelni.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2988) pzstm válasza sz.balazs.95 (#2985) üzenetére


pzstm
titán

Mindent rakjatok US beállításra, még a régió formatumot is ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2989) King Unique válasza sz.balazs.95 (#2987) üzenetére


King Unique
titán

Én se...először azt hittem, csak Office appok nem mennek, de konkrétan semmi, még egy FB-t se tudok installálni Store-ból... :U Nem tudom, akik itt lelkesen beszámoltak az új Word ás társairól mért/ hogyan sikerült működésre bírni, de hogy másoknál is előjön a hiba, némileg megnyugtat...ezek szerint nem én csesztem el valamit.
Minden WU frissítés fel van téve, de semmi....kb ennyi volt egyelőre a Win10-zel való szarakodásom, majd, ha kijön vmi ténylegesen működő build, ránézek ismét.

(#2990) Aarpok válasza King Unique (#2989) üzenetére


Aarpok
őstag

Ahogy pzstm írja US - el megy nekem is azon van és működik a store beta ;)

(#2988) pzstm Ennek ellenére mikor megnézek egy appot amit már telepítettem szintén a telepítést ajánja fel majd rákattintva egy kis idő múlva írja,hogy már telepítve van még hozzá dátummal együtt.Szerintem ez valami bug a beta store - ban.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#2991) King Unique válasza Aarpok (#2990) üzenetére


King Unique
titán

Na jó, teszek még egy utolsó próbát. :R
Azzal Cortana is működésre bírható vajon?

(#2992) Aarpok válasza King Unique (#2991) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen a Cortana is működni fog :K

Аарпок

(#2993) csixy válasza pzstm (#2988) üzenetére


csixy
addikt

Köszi !
Én is mekkpptróbálom ! :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2994) tatararpad


tatararpad
őstag

[link] 2. komment.

(#2995) sz.balazs.95 válasza tatararpad (#2994) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és ez mikor lesz kijavítva?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2996) tatararpad válasza sz.balazs.95 (#2995) üzenetére


tatararpad
őstag

Ha tippelnem kellene szerintem ez nem számít hibának náluk, úgyhogy legkorábban a CP-ben.

(#2997) King Unique válasza Aarpok (#2992) üzenetére


King Unique
titán

Igen, már müxik is, de egyelőre elég kezdetleges. Alig ért meg vmit, v csak én beszélem kínaiul az angolt... :DDD

(#2994) tatararpad: kösz a linket, mert gépházból hiába állítgattam, teljesen csak a vezérlőpultban való állítgatás angolosította. Utána már az Office telepítés is ment, nem csak Cortana.

(#2998) tatararpad válasza King Unique (#2997) üzenetére


tatararpad
őstag

Nekem Cortana most sem megy de annyira nem hiányzik hogy kisakkozzam miért, írták itt korábban hogy két ugyanolyan telepítés után is volt akinél működtek dolgok volt akinél nem. A beta Store ezeken kívül még lehúzott pár frissítést úgyhogy akit nem zavar szerintem hagyja ezeken a beállításokat, mondjuk mikor magát akarta frissíteni már hibát írt ki, ilyen ez a popszakma.

(#2999) King Unique válasza tatararpad (#2998) üzenetére


King Unique
titán

Én azt hittem Cortana többet tud, mármint bemondom neki nyisson meg egy weboldalt, v nyissa meg feladatkezelőt, gépházat stb., de ahogy látom, főleg csak keresni tud, IE+ Bing...hangosan, jól artikulálva és kiejtve mondtam neki, de csomó mindent nem ért meg. Lehet most is tud többet, csak én szerencsétlenkedtem vele, de majd a végleges lesz izgi, azt lesz érdemes babrálni.
Frissítés nálam is van Store-ban, 3 nem sikerült (1 a Store önmaga).

Játszadozni jó volt, így délután folyamán, de komoly és stabil munkára irány vissza a nyócegy / hét. :)

(#3000) Воланд válasza sz.balazs.95 (#2995) üzenetére


Воланд
titán

mar ki van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.