Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Aarpok válasza csizi90 (#2843) üzenetére


Aarpok
őstag

:R Rendbe jött most nem ír új verziót és a rendszer naprakész.

Аарпок

(#2852) mefistofeles

Skacok!
A win 8.1-emen alapból sok beállítás van a felhőben mentve. Ha váltok win 10-re (nem most, hanem mikor már kész lesz) akkor gondolom simán átveszi ezeket a beállításokat igaz? :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2853) szundybence


szundybence
aktív tag

Internetezésre érdemes már felrakni?

(#2854) mefistofeles válasza szundybence (#2853) üzenetére

Nem vagyok szakértő, de általános használatra még nem hiszem, hogy megfelelő egy technikal prewiew....
...csak internetezéshez felraknál egy külön oprendszert?.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2855) tatararpad válasza szundybence (#2853) üzenetére


tatararpad
őstag

Ugyanazzal a szoftveres környezettel kb. 800 MB-tal több memóriát foglal alapjáraton, a merevlemezt is véletlenszerűen felpörgeti a WU vagy másik folyamat, kevés memória és lassú merevlemez mellé én nem tenném, még netezésre sem, mert nem lesz jó élmény. A neten is dolgozik valamit mert játékokban dupla annyi volt a pingem. A másik hogy nálam a Chrome is kínlódik alatta, néha egy videót nem tud folyamatosan lejátszani, de ez egyéni jelenség is lehet. Szerintem tesztelésen kívül másra ne használd, hacsak nem kell egy ingyen Windows.

(#2856) Tails111 válasza szundybence (#2853) üzenetére


Tails111
aktív tag

Nyugodtan használhatod internethez. Office is megy és sok felhasználói program is rendben megy. Windows 8.1 driverek és felhasználói programok is futnak nagyrészt. Természetesen mivel béta hiba előfordulhat. Én Dell notim már most jobban működik vele mint win 8 vagy 8.1 el.

(#2857) bzoley


bzoley
veterán

Tényleg nem lehet ezt a nyomorék WU-t kézire állítani, hogy utána működjön is?
Eleve rossz ötlet ellenőrzés nélkül frissítgetni, de most kiírt nekem egy nvidia drivert, persze miután megnyomtam a gombot, és hozzáfogott a letöltéshez. Simán tönkrevágta volna a gépet. Hirtelen csak újraindítani tudtam, még a feladatkezelőben sem tudtam kilőni a frissítést. Ilyen idióta ötlete még nem láttam, hogy nem tudom eldönteni, mit akarok frissíteni. Ha bárhol hozzányúlok a beállításokhoz, már nem is működik semmi.

(#2858) FіkuszKukіsz válasza bzoley (#2857) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ez ilyen. A TP megjelenésekor külön kiemelték, hogy a WU automatikusan fog menni. Mivel automaikusan megy az adatgyűjtés és a feedback, a valós eredmények miatt van szükség arra, hogy minden pecs települjön.

Romanes eunt domus

(#2859) tatararpad válasza bzoley (#2857) üzenetére


tatararpad
őstag

Ha a Szolgáltatásokban letiltod (Disabled) a Windows Update-t akkor is keres?

(#2860) bzoley válasza FіkuszKukіsz (#2858) üzenetére


bzoley
veterán

Attól az még valós lenne, ha nem frissítenék minden hülyeséget, főleg ha hibás.
Mivel csak akkor láttam, mikor már hozzáfogott, nem tudtam beleszólni. Azt tudtam, hogy baj lesz belőle, az is lett, mert nem lehetett leállítani. Egyből rakhattam vissza az előző drivert. De több, mint valószínű, hogy legközelebb megint nekiáll frissíteni. Ezek után csak egy lehetőség van, letiltani az egészet, mert naponta nem szívesen játszom el ezt az egészet. Egyáltalán egy WU mi a francért telepítget drivereket?

tatararpad:
Nem tudom, de nem az lenne a cél, hogy letiltsam, csak az hogy ki tudjam választani azokat, amik valóban fontosak, és nem veszélyesek a működésre.

[ Szerkesztve ]

(#2861) tatararpad válasza bzoley (#2860) üzenetére


tatararpad
őstag

Akkor valszeg várnod kell egy olyan buildre ahol ez megoldott. Vagy kikapcsolod az eszközillesztők automatikus telepítését és akkor hátha nem dobja fel mindig. TP-ben alapvetően az az egyik cél, hogy felfedezzék ezeket veszélyes elemeket, ezért is nem ajánlott szerintem fő rendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#2862) sz.balazs.95 válasza V.Stryker (#2848) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem eddig még nem volt vele különösebben bajom.
9926 van fent nekem is.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2863) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Oracle VM VirtualBoxra telepíteném a W10 x64-et próba céljából.

Megpróbáltam Other Windows, Win7, Win8, miegymás, de mindig ebbea futok bele. Megjelenik a kék logo, majd kis idő elteltével ennyi:

Van erre valami megoldás? :F

...

Ha már megírtam a kérdést, közzéteszem. Megnéztem és a 8.1-et is és azzal már elindult a telepítés. :))

═════════════════════════════════════════

(#2864) szundybence válasza tatararpad (#2855) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.

(#2865) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Windows betöltődés közben ki lehet kapcsolni a jelszóbekérést? Tehát azt szeretném, hogy bekapcsolom a gépet, elmegyek és mire visszajövök egy használható gép várjon.

Kösz: RR

═════════════════════════════════════════

(#2866) sz.balazs.95 válasza RootRulez (#2865) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha jól látom, akkor itt lehet, a PC Setting-en belül, az Account résznél:

(bár lehet, hogy ez nem erre jó, nem próbáltam ki :B )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2867) Bodz válasza RootRulez (#2865) üzenetére


Bodz
nagyúr

Futtatásba (jobb klatty a start gombon, run) netplwiz, vedd ki a pipát.

[ Szerkesztve ]

(#2868) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Mi keltheti fel a gépet? A 9926-os build update óta bármikor elküldöm hibernálással vagy kikapcsolással a gépet pihenni, nagyjából 1 perc múlva magától bekapcsol.

Az eszközkezelőben kikapcsoltam a hálózati kártya, egér és billentyűzet energiagazdálkodásánál, hogy felkelthessék a gépet.

Ezen kívül van-e bármi, ami triggerelheti a bekapcsolást?

SZERK: kicsit alaposabban átnéztem az eszközkezelőt, és találtam még egy jó pár eszközt, ahol be volt pipálva, hogy felkeltheti a gépet. Főleg USB-vel kapcsolatosak, USB hubok és maguk az USB eszközök. Kíváncsi vagyok változni fog-e valami.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#2869) samgar válasza msgt.fubar (#2868) üzenetére


samgar
őstag

Maga a build. Minden egyes gépen más és más problémák jönnek elő. Van akinek szinte semmi, van akinek szétfagy az egész és használhatatlan. TP.

Oppo Find X5 PRO

(#2870) msgt.fubar válasza samgar (#2869) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Nekem eddig lekopogom, semmi bajom az ég egy adta világon a TP-vel. Azóta használom, mióta kijött októberben, azóta ez a fő rendszerem. 8.1-ről frissítettem rá.

gottagofast

(#2871) RootRulez válasza sz.balazs.95 (#2866) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen itt keresem én is, de nekem nem nincs itt ilyen legördülő menüm. :N


Bodz: kipróbáltam és pipkivétel után bejött vmi jelszóbekérő ablakocska, akkor megadtam az eleve megadott fiókjelszót, újraindítottam és most úgy tűnik jó. Bár érdekes, hogy a betöltődéskor két fej kép jelenik meg egymás mellett. :F

Mindenesetre köszi mindenkinek, mert a lényeg sikerült. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2872) Bodz válasza RootRulez (#2871) üzenetére


Bodz
nagyúr

Bug a két kép, már az előző buildben is benne volt.

[ Szerkesztve ]

(#2873) RootRulez válasza Bodz (#2872) üzenetére


RootRulez
félisten

Így már értem. :DDD Köszi még egyszer!

mod:
Akkor valszeg sz.balazs.95 buildjátol is eltérek, hogy nekem nincs olyan menüpontom... :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2874) tatararpad válasza RootRulez (#2873) üzenetére


tatararpad
őstag

Az amúgy sem arra vonatkozik ami neked kell, az csak az elalvásból való visszatérésnél kapcsolja ki a jelszókérést.

(#2868) BiG G3ry: Azt próbáld meg hogy az energiabeállításokban kikapcsolod a felébresztési időzítőket, ha be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#2875) szaki26a válasza tatararpad (#2861) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Eszközillesztők automatikus telepítését hol lehet kikapcsolni?

(#2876) tatararpad válasza szaki26a (#2875) üzenetére


tatararpad
őstag

Vezérlőpult => Rendszer => Speciális rendszerbeállítások => Hardver => Eszköztelepítés beállításai. Angolul most nem tudom fejből. Az hogy a Windows Updatetes telepítést is kikapcsolja vagy a PnP-t nem tudom, még sosem próbáltam.

(#2877) csizi90 válasza csizi90 (#2842) üzenetére


csizi90
aktív tag

Ezzel a problémával nem találkozott senki más?

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#2878) tatararpad válasza csizi90 (#2877) üzenetére


tatararpad
őstag

Nekem is ilyen meg gondolom másnak is. Használd a másik Store-t.

(#2879) Rasiel válasza bzoley (#2857) üzenetére


Rasiel
senior tag

Megoldható. Én tiltottam teljes egészében, mert számomra felesleges, mivel manuálisan szoktam frissítgetni a rendszeren. Picit meglepődtem, hogy Win 10 TP-n nem lehet konfigurálni a WU beállításait.
Teljesen az alábbi módon lehet kikapcsolni:

1. Feladatütemező
2. AVG PC TuneUp (XP óta ezt használom, persze, akkor még nem ez volt a program neve. ezzel végeztem el, de biztos vagyok benne, hogy a registry-ben is meg lehet oldani)
3. Szolgáltatások

Ha kézire szeretnéd állítani, akkor az első két pont elvégzése után értelemszerűen a Szolgáltatások résznél a számodra megfelelő módon kell beállítani.

----------------------------------------------------------------

Egyébként magáról az OS-ről pár nap használat után összességében pozitív a véleményem. Természetesen még bugos. Pl., amikor teljesen kikapcsoltam az UAC-ot (ez alatt nem csak a Vezérlőpultban elérhető beállítást értem) eltűnt a Start Menüm. :) Megfelelően bekonfigurálva teljesen jól használható, lassulásokat nem tapasztaltam, pedig csak egy régi HDD-re telepítettem fel.

(#2880) Rasiel


Rasiel
senior tag

Ha valakit esetleg érdekel, akkor a Felhasználói Élmény Fokozása Program, illetve a Hibajelentések küldése is teljes mértékben kikapcsolható. Tegnap rászántam egy kis időt, így előbbit a Regisztrációs adatbázis szerkesztőben találtam meg, míg a másikat a Csoportházirend szerkesztőjében.

Disable Customer Experience Improvement Program (CEIP): [link] Start\Futtatás\regedit. Majd ellépkedünk a képen pirossal jelölt helyre és a CEIPEnable névnél a "Data" mezőben található értéket kell átírni az 1-ről 0-ra.

Disable Windows Error Reporting and Sending: [link]

Ha ezeket megcsináljuk, akkor a Műveletközponton belül ezt kapjuk majd (sajnos alapértelmezettként ezeket is inaktívvá tette a Microsoft, ezért sem két kattintás a beállításuk).

A gond az, hogy ez csak egy nagyon kis része annak, amelyeket érdemes kikapcsolni Win telepítés után. Az ősrégi XP-t sokkal gyorsabban be lehetett konfigurálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2881) Geresics


Geresics
addikt

Arról van valami hír, hogy mikor lesz benne magyar nyelv? Vagy az csak a véglegesben várható?
(Nem okoz gondot az angol, de az akikhez járok még szervizelni, majd úgy is magyarul használják...)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#2882) Aarpok válasza csizi90 (#2877) üzenetére


Aarpok
őstag

Szia!

Van egy teljesen USA fiókom azzal próbáltam az előbb és nálam telepített alkalmazást (GuitarChordsScale)

Аарпок

(#2883) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Ha van most egy működő rendszer, fel lehet rá frissítésként rakni a 10 TP-t, vagy csak új telepítést enged? Illetve ha most felteszem, akkor a későbbi(beta, RC stb, nem tudom milyen verziók lesznek, ha lesznek) verziók felmennek rá, vagy újra kell húzni? Illetve ugyan ez a kérdés a véglegesre is áll. El lehet addig frissítegetni, vagy ugyan úgy tiszta telepítés kell majd neki, mint a 8 esetében is volt a végleges változatnál?

Köszi :R

Everybody lies.

(#2884) #58000384 válasza Rasiel (#2880) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ugyanígy kapcsoltam ki annak idején az első buildeken a dolgot, csak aztán a WU nem akart működni, állítólag ezért. De az fura, hogy egy akármilyen registry-módosítás miatt elszáll a frissítés lehetősége. Az viszont kérdéses, hogy ezen kívül még milyen service küld visszajelzést? Mert ha van ilyen, akkor kb. tökmindegy, hogy az ember kikapcsolja-e.

(#2885) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

sziasztok.

Feltettem a visual studiot hogy tudjam a lumia telomat dev-elni, sikerült is, a studio kicsit bekavart a hálozati kapcsolatokba, uninstall, azóta nincs start menü, keresőbe nem tudok beirni, a notification sem jön elő de látom hogy van new notification.
Korábbi visszaállítási pont sem segített.
Találkozott már valaki valami hasonlóval, nem szívesen tenném újra a rendszert...
9926 build

[ Szerkesztve ]

(#2886) csizi90 válasza FreedomHUN (#2885) üzenetére


csizi90
aktív tag

WinRT-re amúgy mennyire nehéz a fejlesztés, milyen programnyelvek kellenek hozzá? Illetve van-e ingyenes fejlesztői környezet?

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#2887) FreedomHUN válasza csizi90 (#2886) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Fogalmam sincs :)
De a lumiam igy kapja csak meg a developer prewiew wp frissítést szimplán ezért csatlakoztam :)

(#2888) csizi90 válasza FreedomHUN (#2887) üzenetére


csizi90
aktív tag

Én ahhoz valami netes toolban ügyködtem, nem telepítettem gépre semmit. :)

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#2889) FreedomHUN válasza csizi90 (#2888) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

közben rájöttem hogy elméletileg nem kellett volna hozzá a studio, de valamiért a wp dev tool-t nem tudtam elindítani mert hiányolta, felraktam akkor ment simán, csak bezazult a win....

(#2890) kispx válasza csizi90 (#2886) üzenetére


kispx
addikt

Az említett visual studionak van ingyenes változata.
C++, C#, HTML5/CSS3/JavaScript nyelvvel érdemes megpróbálkozni. (Szerk.: Nem kell mindegyiket megismerned. Szerintem legelőször a C# nyelvvel kezdj)
C# könyv
Windows 8 fejlesztes lepesrol lepesre.

[ Szerkesztve ]

(#2891) mefistofeles

Srácok.
!
Win 8.1 mellé feldobta már valaki második rendszernek? Mik a tapasztalatok?.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2892) samgar válasza mefistofeles (#2891) üzenetére


samgar
őstag

Nekem csak ez van fent mióta megjelent, semmi bajom vele. Már nem tudnék 8.1-en menni :K

Oppo Find X5 PRO

(#2893) mefistofeles válasza samgar (#2892) üzenetére

...én is játszok a gondolattal....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2894) Warter válasza samgar (#2892) üzenetére


Warter
őstag

Vicces, hogy valaki szerint még notepad használata is erősen kérdéses rajta. Mások meg nyugodtan használják kezdetek óta. :)

(#2895) netpeti98 válasza Warter (#2894) üzenetére


netpeti98
addikt

Elég konfig, driver és programfüggő, hogy kinél, hogy viselkedik.

(#2896) samgar válasza Warter (#2894) üzenetére


samgar
őstag

Notepad tapasztalatom nincs, a saját notimon szépen fut.

Oppo Find X5 PRO

(#2897) Aarpok válasza mefistofeles (#2891) üzenetére


Aarpok
őstag

Feldobtam a 8.1 mellé és eddig szépen megférnek egymás mellett :)

Аарпок

(#2898) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#2883) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Erre senki?

Everybody lies.

(#2899) netpeti98 válasza Barthezz2 (#2898) üzenetére


netpeti98
addikt

Elvileg a TP vonalon lesz végigfrissítve. A végleges változatra való frissíttetés egyenlőre kérdéses.

(#2900) csizi90 válasza kispx (#2890) üzenetére


csizi90
aktív tag

:R Köszi, ezekkel elleszek egy darabig.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.