Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) szabonagyur válasza King Unique (#2548) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaa a kis zászló, az fel sem tűnt, ugye ahelyett van a notification center, szóval az sem lesz.

(#2550) negyedes: a hálózati dolgos marhaság WP-ről jött okosság :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2552) King Unique válasza negyedes (#2550) üzenetére


King Unique
titán

Virtualbox se jobb egyáltalán, sőt..., nálam csomó OS stabilabban megy VMware alatt.

(#2553) Tournament válasza negyedes (#2550) üzenetére


Tournament
aktív tag

Nem tudom ez egy regfájlhoz van kőtve csak [link] de ha ezt modositod akkor helyete egy hello world jőn fel a charm bar helyett valami más reg van átirva mert az oldal charm megy majd valaki megtalálja az új reg bejegyzést is

(#2554) negyedes válasza szabonagyur (#2551) üzenetére


negyedes
addikt

he? wpben hol van ilyen? :F

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2555) szabonagyur válasza negyedes (#2554) üzenetére


szabonagyur
félisten

Wp-ben pl ki akarod kapcsolni a Wifit egyből a beállításokba dob le, nem elég ha lehúzod és ráböksz, hogy kikapcsolod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2556) vlevi válasza netpeti98 (#2546) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ezek az új ablakkezelő gombok"
Aztán majd, nehogy az Office is kapjon egy frissítést, és ilyen legyen :D
De azok tényleg jobban néznek ki.
Ráfér még szerintem a felhasználói felületre a csiszolás, például az intézőnek a narancssárga színei kiégetik a szememet :)
Persze egy TP rendszernél nagyjából az utolsó prioritás, hogy milyen színűek az ikonok, de, akkor meg minek változtatgatják?

(#2557) negyedes válasza szabonagyur (#2555) üzenetére


negyedes
addikt

tudom, de bt mar nem. szamomra hasznos funkcio, de egy asztali gepnel???? masik meg minek kapcsoljam en ki a wifit vagy barmi mast?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2558) szabonagyur válasza vlevi (#2556) üzenetére


szabonagyur
félisten

Túl jó a monitorod.... TN monitoron csak kellemes sárgás :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2559) Bkrisz9 válasza szabonagyur (#2558) üzenetére


Bkrisz9
őstag

jóból is megárt a sok tipikus esete? :F :D :D

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#2560) szabonagyur válasza Bkrisz9 (#2559) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet lesz majd ajánlott monitor lista ahol az MS színprofillal minden más :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2561) vlevi


vlevi
nagyúr

Vajon mi ébreszti fel a gépemet?
Megnyomom az alvás gombot, elmegy rendesen sleep módba, de 10másodperc múlva újra megy a gép, igaz, a monitor nem kapcsol be. powercfg /lastwake szerint semmi nem ébresztette fel a gépet. Megnéztem, az egér és a hálókártya úgy van beállítva, hogy nem ébresztheti a gépet, a billentyűzet PS/2-es.

(#2562) csixy


csixy
addikt

A TP próba miatt csináltam egy új MS accountot, ez eleinte elküldte nekem a biztonsági kódot SMS-ben,de ujabban ez nem működik, csak a telefonközpontos kisasszony tudja bemondani telefonon, még jó, hogy van egy biztonsági email címem is regelve.
Lehet-e valahogy javítani ezt a hibát?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2563) szabonagyur válasza csixy (#2562) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tegnap sms-ben kértem le és ment...
Amúgy a legjobb szerintem a biztonsági alkalmazás használata, elérhető minden okosabb telefonra az alkalmazás és pofon egyszerű, nem kell várni rá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2564) Tournament válasza csixy (#2562) üzenetére


Tournament
aktív tag

Túlterhelt enyhén MS nekem csak emailra ment tegnap ota kod másnak ment sms-re is van akinek a telepítő is alig akar lejőnni

[ Szerkesztve ]

(#2565) #73029888


#73029888
törölt tag

Másnál se működik a WU?

(#2566) King Unique válasza #73029888 (#2565) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy innen is nagy ötlet volt kivenni a Preview builds lehetőséget, ahogy a WU-t is, kizárólagosan ide átpakolni...

(#2567) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Feltettem én is, de ez a Build eléggé elhamarkodottra sikerült (a lent leírtak kizárólag a magánvéleményemet tükrözik).

-Mappa ikonok valami hányinger
-Ha már ennyire hangoztatták a Spartan-t akkor illett volna belerakni (félkész rendszerhez félkész böngésző, nagy bajunk nem lehetett volna belőle)
-Az új Store-ra ha azt mondom, hogy visszalépés, akkor még dicsértem is. A vásárlási előzményeimet az appon belül nem tudom megnézni, és az alkalmazásokhoz sem tudok frissítéseket keresni. Hamburger-menü meg pont ehhez nincsen :U Ez még hagyján, de még a dizájn megtervezését sem gondolták át. Tele van vízszintesen görgethető szalagokkal, amikben javaslatok vannak. Ha elkezdek görgetni, és a kurzor odaér az egyik ilyenhez, akkor azt fogja görgetni és nem megy lejjebb.
-A OneDrive maradt az eddigi, DE! A képnézegetőből már a legújabb verzió van fent így az anélkül is kiolvassa a képeket a felhőből, hogy leszinkronizálnám őket. Ez már egy jó pont. Zene meg Videolejátszónak kell még ugyanezt tudnia.
A Tálca naptárja maradt az az ótvaros Vista szerű valami, pedig a 9901-ben már a modernizált volt [link]. Registry-ben való matatással elő lehet hozni, de ettől én tartózkodnék.
-Windows Update-ben nem tudom beállítani a frissítések módját (értesítsen, de én döntsem el, hogy letöltsem)
-Sajátgép ikon NoComment kategória (előttem linkelt képen látszik is)

Szerk:
-Levelező alkalmazás továbbra sem értesít

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#2568) bon válasza vm93hun (#2567) üzenetére


bon
őstag

Levelező alkalmazásban bevan kapcsolva, hogy minden érkező levélről értesítsen? Nekem alapból nincs és kézzel kell átállítanom minden email fiőkomra.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2569) worxland válasza vm93hun (#2567) üzenetére


worxland
addikt

"A Tálca naptárja maradt az az ótvaros Vista szerű valami, pedig a 9901-ben már a modernizált volt" - ízlések és pofonok. Kipróbáltam a modernt, én attól kaptam sikítófrászt. Lób@szó nagy lett és első ránézésre hiányzik belőle egy csomó funkció. Második ránézésre ott vannak, csak máshogy lehet előcsalni és az a része még a régi kinézetű maradt - így végeredményben lett belőle egy feleslegesen óriási méretű, feleslegesen túlkomplikált, hibrid kinézetű förmedvény. Visszaköszön a 8-as buktát okozó csempemánia - mindegy, hogy van-e értelme, mindegy, hogy van-e rá igény, mindegy, hogy használhatóbb lesz-e, csak mindenáron módosítsunk a régin. Ha van egy kis eszük (nyugi, nincs), akkor választhatóvá teszik vagy legalább a véglegesben is registry-módosítással elérhető lesz a jelenlegi.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2570) vm93hun válasza bon (#2568) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Direkt azzal kezdtem, mert tudtam, hogy alapból nincs úgy beállítva; és végeztem vele egy tesztet is. Telefonom csippant, a Mail app meg csak hallgatott.

Lehet nem is akarnak vele foglalkozni, mert a múltkori műsoron mondták, hogy lesz külön Outlook app amiben integrálva van a naptár is és inkább annak a fejlesztése a fontosabb.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#2571) Воланд válasza vm93hun (#2570) üzenetére


Воланд
titán

kulon lesz outlook naptar es outlook mail app.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2572) JasL


JasL
senior tag

Települt már Valakinek Hyper-V-re a 64 bites verzió? Milyen beállításokkal kell létrehozni az új VM-et? Valahányszor nekiállok bele telepíteni egy Gen 2-es emulációba az x64-es verziót, elakad a felmásolgaáts után és újraindítás után a Get ready... fekete képernyőn.

(#2573) ntomtb


ntomtb
tag

Kinézetre meg úgy összességében tényleg jobban sikerült a 9901es built. Szerintem

[ Szerkesztve ]

(#2574) Воланд válasza JasL (#2572) üzenetére


Воланд
titán

nekem igen. nem allitottam semmit. gen2

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2575) bon válasza JasL (#2572) üzenetére


bon
őstag

32bit-est tudtam csak felrakni.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2576) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Elhatároztam, hogy ma felrakom a win10-et mint fő rendszert (az itteni hsz-ek alapján nem tűnt vészesnek), de az normális jelenség, hogy 30kb/s-al tölti le?

(#2577) szabonagyur válasza zsírsámán (#2576) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mikor mennyire halott az MS szervere szóval akár az is lehet, du/este mindig jobban az.

Amúgy fő rendszernek nagyon nem ajánlott, ilyet szerintem senki nem ajánlott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2578) zsírsámán válasza szabonagyur (#2577) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nem, de a mostani gépemet is csak netezésre használom meg office-ra, arra meg tökéletesen meg fog felelni. Minden fontos dolgom onedrive-on van, így nem is kell szórakoznom az adatokkal. Max ha nagyon nem jön be, 10 perc alatt megy vissza a 8.1

(#2579) szabonagyur válasza zsírsámán (#2578) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy gondolod én szóltam, hogy nagyon nem alkalmas még netezni vagy office-ra sem, főleg ha az munka.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2580) zsírsámán válasza szabonagyur (#2579) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Rendben, majd meglátom még mi lesz. Szerencsére MSDNAA-ról gyorsabban jön :D

(#2581) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

1. generációs atomos netbookra van értelme feltenni? ideapad s12, nvidia ion chipset, N270 proc
alapból win7 van rajta - ami elég lassú, igazából a gépet mostanában be sem kapcsoljuk emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#2582) prolad


prolad
őstag

Felraktam az új buildet,sajnos nem ment elsőre,telepítésnél elakadt,utána nem tudott bootolni a gép (végül win 8-t fel,és onnan másodszorra ment minden).Driverekkel nem volt gond (előtte 8-nál igen),semmit nem kellett külön telepíteni.Gyors,sokkal stabilabb,mint a 9901-es eddig 2 hibát találtam.
-PC settings ikonja nem látszik a tálcán.
Wi-fi hálózatot minden indításnál elfelejti,hiába állítok be automatikus csatlakozást,azt is kiveszi (ez már a 9901-ben is ott volt,reméltem javítják).

Storage sense miért csak azzal a meghajtóval működik,amin a rendszer van (másikat látja,de nem történik semmi ha rákattintok)?
Battery saver valahogy paraméterezhető?
Cortana-t hogy lehet beállítani?PC settingsnél nem történik semmi,ha rámegyek.Későbbi buildben jön?

(#2583) Tournament válasza prolad (#2582) üzenetére


Tournament
aktív tag

Internet settings megszünt nem lesz tőbbé charmbol , csak gépházbol vagy asztalra kidobsz egy ikont és szépen be kell joinolni ... vehetsz routert máskép nem fog menni tőbbé soha auto dial . a 9901 meg ne hasonlitsd mert az egy unofficial bulid ami x64 virtualizált mindenes 10.0 kernel volt azt a verziot leis zárták csak az az 1 build volt bug tanya és leis állt a teljes project ...

[ Szerkesztve ]

(#2584) Tournament válasza prolad (#2582) üzenetére


Tournament
aktív tag

Cortanat csak teljes angol beállítással használható a tartozkodási helynek tuti angolt kell beállítani . Ha mindent angolon hagytál és ugy telepítetél mennie kell :R

[ Szerkesztve ]

(#2585) szabonagyur válasza prolad (#2582) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvass vissza csináltam teljes leírást hozzá képekkel ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2586) Tournament válasza szabonagyur (#2585) üzenetére


Tournament
aktív tag

[link] Király leirás :R aki el állítóta a nyelvet , így átudja állítani .

(#2587) Milestone2 válasza #73029888 (#2565) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Na igen.
Letölti a frissítéseket, de nem telepíti.
Az sem tetszik (nem is logikus) hogy nem lehet kiválasztani az új WU-ban, hogy miket frissítsen és miket ne.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2588) szabonagyur válasza Tournament (#2586) üzenetére


szabonagyur
félisten

Erre gondoltam mondjuk ami itt a témában is benne van, de ja ugyanaz mint a blogomban: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2589) Воланд válasza Milestone2 (#2587) üzenetére


Воланд
titán

ha jobban belegondolsz teljesen logikus, hogy nem lehet kivalasztani a telepitendo frissiteseket. nem lehet ugy fenntartani egy egyseges paltformot, hogy a userek ossze-vissza frissitenek (vagy inkabb nem frissitenek). szvsz a vallalati verzio kivaltsaga lesz a frissitesek manualis kezelese (mondjuk ott eddig is igy volt a wsus segitsegevel), a home usereknek meg marad az ido megvalasztasa. aztan lehet, hogy meg a nagyon beta allapot miatt van ez, de a "windows as a service"-bol kiindulva ketlem, hogy ne szigorodna a frissitesi rendszer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2590) samgar


samgar
őstag

Nem akartam, de felfrissítette magát az új buildra. Mivel tudom aktiválni? :F

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#2591) Milestone2 válasza Воланд (#2589) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen, de így megint úgy járhatok, mint az elõzõ verziónál, hogy Tudom melyik frissítéstõl nem indul többé a gépem (mint az elõzõ verziónál) de nem tudom megakadályozni a telepítését.. .
Mindegy, ez úgy is kisérlet...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2592) szabonagyur válasza samgar (#2590) üzenetére


szabonagyur
félisten

2473 &2475 hozzászólás

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2593) samgar válasza szabonagyur (#2592) üzenetére


samgar
őstag

Egyiket sem fogadja el sajnos :(

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#2594) szabonagyur válasza samgar (#2593) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig azokat kell elfogadnia. Rendszer tulajdonságoknál mit ír ki milyen verzió van fent?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2595) samgar válasza szabonagyur (#2594) üzenetére


samgar
őstag

Oppo Find X5 PRO

(#2596) samgar válasza samgar (#2595) üzenetére


samgar
őstag

a 2473 és 74-ben írt kulcsokat sem fogadja el. Viszont nem rémlik, hogy enterprise lett volna fent. Akkor hogyan frissített arra? Vagy csináljak egy tiszta telepítést?

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#2597) szabonagyur válasza samgar (#2595) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes... Az Enterprise kulcsot még nem próbáltam csak a simát, és az oldal sem írja ki valamiért hogy mi a kulcs.

Enterprise-t is ki tudtál próbálni: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2598) samgar válasza szabonagyur (#2597) üzenetére


samgar
őstag

De ha az onnan leszedett isot feltelepítem, ahol kulcs is van azzal jó lesz nem? Ahol a képet beszúrtad.

Oppo Find X5 PRO

(#2599) szabonagyur válasza samgar (#2598) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az persze, hogy jó, nekem is az volt fent, a sima insider.windows.com oldalról volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2600) samgar válasza szabonagyur (#2599) üzenetére


samgar
őstag

Okés akkor lehet újrahúzom az egészet.

Oppo Find X5 PRO

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.