Hirdetés

2019. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#3651) vlevi válasza Bodz (#3646) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Nekem elkezdett telepulni. De az uj telepito kepernon 3%-nal azthittem, megdoglott, mert percekig nem lattam valtozast. De aztan megindult, 20%-nal tart...

(#3652) pzstm válasza vlevi (#3643) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

nekem 10 perce 0% a WU...

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3653) vlevi válasza pzstm (#3652) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Akkor egy kicsit szemétkedek, nekem most ért 100%-ra a telepito, ebben a pillanatabn jött be a bejelentkezési képernő

(#3654) csixy

csixy
(PH! addikt)

Ez már az új. ;)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi.

(#3655) vlevi válasza csixy (#3654) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Annyira nem új :(
Start menü ugyan átláccó lett, de az ikonok átrendezésekor ugyanúgy összeomlik. Ráadásul eltűnik az az ikon, amit mozgatni akartam, kereshetem meg megint :(

(#3656) ReSeTer válasza Воланд (#3650) üzenetére

ReSeTer
(senior tag)

Nem érted még mindig. Elvileg a Microsoft írta, hogy még kalóz verziókról is lehet felfrissíteni 10-re. Erről írtam eleve a kérdést.

Erről bővebben semmit se lehet tudni?

(#3657) pzstm válasza ReSeTer (#3656) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

mit szeretnél? warez windows7-re is felmegy a win10.....attól még nem eredeti lesz a Windowsod...

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3658) csixy

csixy
(PH! addikt)

Kint van a defender ikon végre a tálca jobb oldalán és ugyanúgy működik ,mint a MSE. Egész gyors a teljes víruskergetés.

(#3659) Milestone2 válasza Воланд (#3650) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Woland kedves. Meg tudod mondani, ha netán sikerül mobilneten vagy valahogy netet kreálnom erre a dög gépre, és valami csoda folytán le tudnám tölteni a frissítést, hová menti az ESD fájlt a rendszer? Köszi.

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp... Vigyázat: Patologikus Maximusz Xiaomikusz -ban szenvedek!!! Mi3W, Redmi3S, Redmi5Plus, Mi6X, MiMIX, Mi8Lite, Redmi7

(#3660) pzstm válasza vlevi (#3653) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

most lett 100% :)

(#3661) Воланд válasza Milestone2 (#3659) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

ha felraktad a frissitest, akkor a C:\RecoveryImage konyvtarban van, ha meg csak letoltotted, de nem telepitetted, akkor meg a C:\$Windows.~BT\Sources​-ban kell lennie.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3662) zolion01

zolion01
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Legális magyar 7-et frissítenék angol 10-re, vajon amikor már hivatalosan is megejlenik a magyar verzióra tudom majd frissíteni?

(#3663) csixy

csixy
(PH! addikt)

(#3664) csixy

csixy
(PH! addikt)

Még nem hagyja magát magyarítani. :(

(#3665) Milestone2 válasza Воланд (#3661) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Köszönöm!

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp... Vigyázat: Patologikus Maximusz Xiaomikusz -ban szenvedek!!! Mi3W, Redmi3S, Redmi5Plus, Mi6X, MiMIX, Mi8Lite, Redmi7

(#3666) csixy

csixy
(PH! addikt)

Fürge !

(#3667) csixy

csixy
(PH! addikt)

Félóra alatt lefutott ! :R

[ Szerkesztve ]

(#3668) Tournament

Tournament
(fanatikus tag)

Ugyan az mint a 10036 csak a start menüt fixálták de az app és minden más bug benne van

A telepítő semmit nem modosult ami a gépházból inditot updatelt új fekete háteres számolás % dizájn valojába nincs ... csak az upgrade /recovery / Windowson belüli telepítésre vonatkozik ... amúgy minden maradt ugyan ugy ahogy eddig volt clean installba .. Nagy munka volt MS-től beirt 1 parancsot power Shellbe amit a 10036 is lehetet már tudni Az APP fixálás startmenu regedit stb ugyan ugy lehet beirkálni mint a 10036on mert itt ugyan ugy maradt a hiba

[ Szerkesztve ]

(#3669) ReSeTer válasza pzstm (#3657) üzenetére

ReSeTer
(senior tag)

*facepalm

[link]

Erről beszélek.

(#3670) prolad

prolad
(őstag)

Megvolt a frissítés, mintha kicsit fürgébb lenne. Viszont a Store nem működik, azt írja, van egy 0,0mb-os (??)frissítés töltsem le, ezután majd bezárul, utána indítsam újra a store-t és jó lesz. Ehelyett ha rámegyek a letöltésre, bezárja a Store-t,majd ha megint elindítom, ugyanazt az ablakot dobja fel....

Szerk:

Most nézem, ezt csak a szürke ikonos (beta) store-nál csinálja, a zöld gond nélkül megy. Ezek szerint 2 Store is lett? Mert mindkettőt meg tudom nyitni egyszerre :F

[ Szerkesztve ]

(#3671) Tournament válasza prolad (#3670) üzenetére

Tournament
(fanatikus tag)

Nem javított semmit MS ugyan az mint a 10036 a start menüt se vagyok biztos benne hogy nem bugos .

Ugyan úgy powershellezni és developer parancsozni kell hogy életre keltesd a dolgokat .

regedit / store / app mind ugyan az a bug csak hogy csend legyen azért tolt ki valamit ...

[ Szerkesztve ]

(#3672) prolad válasza Tournament (#3671) üzenetére

prolad
(őstag)

Azt a buidet nem próbáltam,9926-ról frissítettem, de sok minden nem változott.

Szerk:

De mégis,jobban tekeri a CPU-t a .NET Runtime Optimization Service nevű task (min 10-20%+) :W

[ Szerkesztve ]

(#3673) Tournament válasza prolad (#3672) üzenetére

Tournament
(fanatikus tag)

Nem maradtál le semmiről akkor mert a 2 bulid közt semmi különbség " xxxx36* - xxxxx41* " egy ugyan az

A build update dizájn se ujdonság mivel 36ba is ugyan ugy benne volt .. A Isoval a clean install maradt ugyan úgy mint a 9926-ba

[ Szerkesztve ]

(#3674) csixy

csixy
(PH! addikt)

Ez nem tud önmagáról. :F
Újratölti as buildfrissítést. :W

na kikapcsolom.

(#3675) Tournament válasza csixy (#3674) üzenetére

Tournament
(fanatikus tag)

Én holnap reggel tőrlőm le ezt a buildet ezzel még anyi se megy mint a 36oson semmit nem lehet fixálni szét tekeri a gépet

[ Szerkesztve ]

(#3676) csixy válasza Tournament (#3675) üzenetére

csixy
(PH! addikt)

Annyira azért nem b@sytatja magát:

(#3677) csixy válasza csixy (#3674) üzenetére

csixy
(PH! addikt)

Na mégis kilépett a build ujratöltési loopból. :K
A Store beta nem megy.
Ez volna a P2P update? Torrent? :

(#3678) bzoley válasza Tournament (#3675) üzenetére

bzoley
(PH! kedvence)

Hogy lesz ebből nyáron megjelenés. Január óta szinte csak az apró hibák szaporodtak.

(#3679) pzstm

pzstm
(Topikgazda)

Ma délelőtt a Microsoft egy hivatalos közleményt fog kiadni a tegnapi "kalozfrissitessel" kapcsolatban. Szóval stay tuned. Bár szerintem üdvözlendő a dolog ;)

Tegnap este csak fél órát volt idom nyomkodni, de egyértelműen kellemesebbnek hat mint a 9926, legalabbis Surfacen. Bár lehet nagyban hozzájárul, hogy van mindenhez driver :U

[ Szerkesztve ]

(#3680) pzstm válasza bzoley (#3678) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

Simán. Teljesen normális ütemben haladnak eddig, nemsokára kezdődik a branchek számának csökkentése. Lassan OEMek is megirhatjak drivereiket, mármint lassan erdemes nekiállniuk. Május végére én már almodnek egy RC-t amúgy;)

(#3681) Milestone2 válasza Воланд (#3661) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Hát éjjel -mobilnet, hotspot módban nethez jutva- nem jutott el a frissítés végéig... :O
Ma délután elindítva megkísérlem újra, bár még reménykedem, hátha valaki megosztja az ESD fájlt, amit átalakíthatok, vagy esetleg már egy elkészült ISO-t...

(#3682) CharlieDrop válasza csixy (#3642) üzenetére

CharlieDrop
(PH! kedvence)

Sikerült meglátni? Van benne? :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3683) Воланд válasza ReSeTer (#3669) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

[link]

tovabbra sem eredeti a lopott os-ed.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3684) bzoley válasza pzstm (#3680) üzenetére

bzoley
(PH! kedvence)

Reméljük a legjobbakat. Csak nehogy megint kapkodás legyen, és összecsapják ezt is. Az új buildet még nem volt sok időm próbálgatni, lefekvésre sikerült visszavarázsolnom a tévé hangját, de pl. Az "üzenőfal" mintha még mindig véletlenszerűen üzengetne, előkerült a defender is, ami folyton okoskodik, hogy nagy a veszély. Véleményt majd csak a véglegesről alkotok, egyelőre csak figyelem az esetleges pozitív, és negatív irányú változásokat.

(#3685) Воланд

Воланд
(Jómunkásember)

itt vannak az esd fajlok.

(#3686) ReSeTer válasza Воланд (#3683) üzenetére

ReSeTer
(senior tag)

Továbbra sem az én windowsom a kalóz, hanem van a háznál másik gép, és arra is jó lett volna egy eredeti.
Jó lenne már ha levetkőztetnétek magatokról ezt a fajta viselkedést, mert bárki kérdez BÁRMIT a nem eredeti dolgokról, rögtön bélyegzitek az embert.

Ráadásul úgy kérdeztem, hogy hivatalos cikk szólt róla, tehát még annyira a szabályzatba se ütközhet...

[ Szerkesztve ]

(#3687) Milestone2 válasza Воланд (#3685) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Nagyon szépen köszönöm!!!

(#3688) ArsenalF

ArsenalF
(fanatikus tag)

Tegnap én is felcsaptam az új buildet, viszont azt vettem észre hogy a beállításokból eltűnt a "new builds" vagy valami iylesmi opció volt az update menüpont alatt, most csak a WU van a Backup, meg a Recovery.

Illetve valamiért a Chrome nálam teljes képernyőn olyan mintha kicsit kilógna felül illetve oldalt is 2-3 pixelt a monitorról. Másnak nem csinál ilyet?

(#3689) vm93hun

vm93hun
(tag)

Hát eléggé WTF lett ez a mai Build.

- A DPI Scaling ami volt a 9926-ban most nincs
- Ablakoptimalizálás egy halál - teljes képernyőre az ablak tartalma nem terjesztődik ki (pl. ami kis méretben lemaradt szöveg az ugyanúgy marad ha teljes képernyőre váltok)
- A Store nem működik (frissítés előtt sem volt jó)
- Start gomb az kissebb - de minek?

Viszont tetszik az, hogy a Feedback appban végre vissza tudom nézni a visszajelzéseimet.

Végül ez a baja a Store-nak. Az első mondattal teljesen egyetértek :D

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#3690) vm93hun válasza ArsenalF (#3688) üzenetére

vm93hun
(tag)

Azért nincs "New builds", mert a Windows Update-ről tölti le az új Buildeket - én is úgy szedtem le.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#3691) ArsenalF válasza vm93hun (#3690) üzenetére

ArsenalF
(fanatikus tag)

Aha már látom, csak a 9926-ban még nem így volt azért volt fura. Akkor már csak a Chromeos teljes képernyő zavar, illetve hogy a start menü még mindig trágya, hol megnyílik hol csak a keresődoboz jön elő, hol semmi nem történik ha rákattintok másdopercekig...

(#3692) csixy válasza CharlieDrop (#3682) üzenetére

csixy
(PH! addikt)

Nem találkoztam vele.

(#3693) Milestone2 válasza Воланд (#3685) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Sajnos hibával leáll a decrypt.cmd, ami eddig simán megkreálta az ISO-t, marad a letöltés.... :((

(#3694) Sanyi.mTs

Sanyi.mTs
(őstag)

van már hivatalos gépigény?

(#3695) pzstm válasza Sanyi.mTs (#3694) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

For desktops:

Firmware: UEFI 2.3.1 Secure Boot enabled
Memory: 2GB for 64-bit, 1GB for 32-bit
Storage: Equal to or less than 16GB if 32-bit Windows 10 OS is to be installed. For 64-bit Oses, users' systems will require to possess at least 2GB RAM.
Graphics support: DirectX 9
For Mobile devices:

Firmware: UEFI 2.3.1 Secure boot enabled
Memory: At least 512MB for 32-bit
Storage: Greater than or equal to 4GB of flash. SD card required for 4GB devices, for updates.
Graphics: DirectX 9

(#3696) CharlieDrop válasza csixy (#3692) üzenetére

CharlieDrop
(PH! kedvence)

Köszi, pedig kiváncsi voltam rá :)
OS/X-en már kint van a béta :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3697) worxland válasza pzstm (#3695) üzenetére

worxland
(őstag)

Ez honnan jött: "Firmware: UEFI 2.3.1 Secure Boot enabled"
Eddig ilyesmiről nem volt szó.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3698) tatararpad válasza worxland (#3697) üzenetére

tatararpad
(őstag)

Valahonnan onnan mint mikor PH!-n lehozták hogy Windows 10-ből nem lesz 32 bites változat, mikor tán már a 2. TP is kijött 32 bites verzióban. Ha a TP fut nélküle, márpedig igen, szerintem nem kell félni.

(#3699) gV

gV
(őstag)

mi a hiba a képen?

(nem a net hiánya, az csak azért gond mert nem tudom jelezni)

(#3700) pzstm válasza worxland (#3697) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

UEFI-hez gondolom ez kell, ha nem akarod használni nem kell

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.