Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) szabonagyur válasza Negyven (#2650) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amikor megjelent akkor használtam, kérdeztem 1-2 dolgot ment, de amúgy értelme semmihez közelít. Túl sok dolgot úgysem tud mutatni egyelőre, szerintem mindenki kibírja ha nem megy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2652) silver87


silver87
tag

Na akkor mégegyszer.

Dell venue 8 pro tabletemre miként tudom úgy feltenni, hogy ne 8.1-at upgradelje hanem teljesen frissen kerüljön fel. Mert a pendriveot nem tudom bootoltatni boot menu hiányában.

(#2653) szabonagyur válasza silver87 (#2652) üzenetére


szabonagyur
félisten

Boot menü nélkül sehogy. Vidd vissza a tableted, szedjék le róla a jelszavat és használd Win8.1-rl, nem kell neked a Win10 még.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2654) samgar


samgar
őstag

Felraktam újra a 9926-ot és továbbra sem tudom aktiválni azzal a kulccsal ami az iso fájlletöltési olalon szerepel :W

Oppo Find X5 PRO

(#2655) silver87 válasza szabonagyur (#2653) üzenetére


silver87
tag

ennyire szar vagy mi? Gondoltam tableten letesztelem és feedbackelek gőzerővel. Kétlem hogy csak szervízben lehet megoldani az usb-ről bootolást. A cortana meg a notification center miatt akartam főleg :)

Milyen jelszót kellene leszedetnem?

[ Szerkesztve ]

(#2656) szabonagyur válasza samgar (#2654) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hagyd akkor, úgysem szól érte a rendszer szerintem :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2657) samgar válasza szabonagyur (#2656) üzenetére


samgar
őstag

Megpróbálom, bár még délelött egy nagy kék ablak villogott a képernyőn, hogy aktiváljam :(

Oppo Find X5 PRO

(#2658) szabonagyur válasza silver87 (#2655) üzenetére


szabonagyur
félisten

Cortana kb használhatatlan, bemutatón szép és jó volt de annyi, kb annyit is tud ha működik (net nélkül egyáltalán nem). Amúgy meg ha megvetted tőlük akkor ingyen le kéne szedni a jelszót de ez már más téma... :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2659) hkari válasza silver87 (#2652) üzenetére


hkari
őstag

Ha az ISO-ban lévő setuppal telepíted, akkor van olyan opció, hogy ne maradjanak meg a beállítások. Aztán törlöd a windows-old-ot, ha jól sejtem, akkor ez majdnem megfelel egy friss installnak.

(#2660) vlevi válasza silver87 (#2652) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy írták előttem, a telepítés megkérdezi, hogy frissítés (upgrade) legyen-e, vagy új telepítés.
Az újat kell választani, és, amikor a telepítő a lemezen lévő partíciók felől érdeklődik, akkor érdemes letörölni a partíciókat, és a windows telepítőre bízni, hogy hozza létre, amit akar. Esetleg, ha nagy a HDD (pl. 500giga, vagy felette), akkor egy 100-ast leválasztani a rendszernek, és a maradékot adatoknak.

Természetesen ezzel végérvényesen elvész minden a régi adatokból, tehát azt előtte külsőhdd-re le kell menteni.

Vagy venni kell párezerért egy másik HDD-t a gépbe, és arra tenni az új windowst. Ha bejön, akkor maradhat, ha nem, akkor visszateszed a régi meghajtót. Ezzel viszont, hogy a garancia ilyenkor hogyan alakul, nem tudom megmondani.

(#2661) szabonagyur válasza silver87 (#2655) üzenetére


szabonagyur
félisten

A jelszavas dolgot nem neked szánta, hiszed vagy sem egyik témában volt egy kolléga egy szintén 8-as tabbal, talán avatar is ugyanez és vele beszélgettem a tab újratelepítéséről, neki sem volt boot menü stb.

Bocsi a keverésért. :R

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2662) silver87 válasza hkari (#2659) üzenetére


silver87
tag

És vlevi-nek is szól. Lehet más telepítési módszert választottam és az a baj. Pendrivera készítettem elő a boot-ot majd a win-en belül indítottam a setupot de csak upgradel mást nem csinál. megkérdezte mit akarok megtartani és kiválasztottam h semmit. ezután jött a setup de nem hozta fel a partíciókészítés részét. És az accountomat is felismerte tehát tuti upgradelt.

Maga a rendszer nagyon szar. amellett h akad regengeteg designbeli visszalépés van a 8.1hez és a win10 előző bulidjéhez képest.
- az ui alapséma háttérszine már neí változik magától. csak a kék szint hozta be és csak az van.
- automatikusan a közepes képernyőméretezést adja be de a start gomb megfelelő nagyságához a nagy kell de akkor minden nagy lesz. az ideális csempeszámokhoz meg a kicsi de akkor meg a startgombot nehéz eltalálni.
-már rég használom tsbleten a win8at és nagyon hiányzik a notification helyett a startgomb. mert a tálcásat nem használtam.
- a stratgomb miatt a csúnya kék tálca mindig ott van még tablet módban is. szinte semmi haszna nincs de legalább ha tablet módra váltok eltűnik a használt programok ikonjai róla h még ez a funkció se legyen.
- a kezdőképernyőn a csempéket lefelé görgetve kell keresni tehát már nem jobbra ami az egyik egyediségét vágta haza.
-- a startmenü nem méretezhető, mint az előző buildben.
- a notification centerben ha hajlandó is megjelenni valami (ami nagyon ritka) akkor van h hiába kattintok rá.
- nem értem a searchben és a notification centerben ezt a sima fehér színt. miért nem alkalmazkodik a startmenü és az egész rendszer dizájnjához.
- a charmbar nehezen hozható be, lassabb a kezelése amit nem is értek hisz rengeteg app erre a funkcióra épült.
- és akkor még a rengeteg crashről nem is beszélek amit betudok a beta verziónak.

Írtam már nekik vagy 10 feedbacket. Ez így egy hulladék. És szinte olyan rossz tableten mintha win7 lenne rajta.
Remélrm nem marad így mert akkor tableten visszaállok 8.1 amig nem adnak ki egy használható ui-t.

(#2663) silver87 válasza szabonagyur (#2661) üzenetére


silver87
tag

ne gond :)

(#2664) JasL


JasL
senior tag

Rohadt életbe, nem tudom telepíteni Hyper-V alá! Windows 8.1 x64 a host, pár hetes a rendszer, viszonylag kevés programmal... odáig jutok el, hogy elindul a telepítő, és örök pörgettyűzésbe kezd ez a képernyő (ez a fájlmásolgatós, licenszelfogadós dolgok után van már, újraindítás után):

Már próbáltam:
1) x64 és x64-os verziókat
2) Enterprise és nem Enterprise verziókat
3) Hyper-V feature ki és bekapcsolása a Windows Feature-ök között
4) Minden egyes alkalommal új VM-et hozni létre a konfignál
5) 4GB RAM-ot adni neki
6) Virtual LAN Switch-csel és anélkül

Egyéb ötlet? (A Windows 8.1 újratelepítést még ne...)

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#2665) JasL válasza JasL (#2664) üzenetére


JasL
senior tag

(Ja és ugyanezen a gépen Windows 8.1 tökéletesen fut Hyper-V alatt, helyi telepítéssel!)

(#2666) Воланд válasza JasL (#2664) üzenetére


Воланд
titán

nekem frissiteskor csinalta ezt, nyomta neki egy restartot, akkor meg visszaallitotta az elozo buildet. szoval letrehoztam egy uj wm-et (gen2), kivalasztottam, hogy kesobb telepitem az operacios rendszert, majd a merevlemezt is kesobb adtam hozza. miutan letrehozta a vm-et, hozzaadtam az iso-t, merevlemeznek egy dynamic disk-et (20gb), es ennyi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2667) JasL válasza Воланд (#2666) üzenetére


JasL
senior tag

Köszi! Hát jó, megpróbálom még ezt is... de értelmét nem látom sokat, hiszen ha magával aVM-lel lenne gond, a telepítés sem indulna el, nemde?

Esetleg nem tudna valaki megosztani egy előretelepített Win10-et? Vagy nincs gyárilag valahol fent MS-en?

[ Szerkesztve ]

(#2668) Воланд válasza JasL (#2667) üzenetére


Воланд
titán

igazabol valami hibauzenetet kellene dobnia.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2669) JasL válasza Воланд (#2668) üzenetére


JasL
senior tag

Az nincs, csak örök homokóra.. ha jól sejtem a színséma választó képernyő előtt halok le vele. Hibaüzenet egy szál sem.

(#2670) worxland válasza JasL (#2669) üzenetére


worxland
addikt

Csak Hyper-V jó? Én hiba nélkül használom vmWare Player-rel (host: 8.1 Pro x64, client: 10 Pro x64).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2671) E.Kaufmann válasza JasL (#2664) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van elég szabad hely a rendszernek? Akár a vendég akár gazdaoldalon nézve.
A VMVare Player és most már szerencsére a VirtualBox is müxik a legfrissebb hivatalos Win10 alatt, igaz a VMWare player telepítéskor igényli, hogy a HyperV le legyen lőve. A VirtualBox-ot nem izgatta.

A frissítés amúgy nekem is behallt elsőre, pörgött órákig a kerék, de utána csináltam több mint 20 giga helyet és kikapcsoltam az NTFS tömörítést, ezután már felfrissült :) .

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2672) JasL válasza E.Kaufmann (#2671) üzenetére


JasL
senior tag

Nem szívesen telepítek VMware-t, de lehet, h. sajnos az lesz a vége. Egyébként van hely igen, bőven, 127GB adtam neki SSD-s partíción, a rendszeren is sokkal több van.

Még jó h. mondtad, hogy Hyper-V-t lelöveti a VMware... akkor az nem lesz soha a gépemen! (Hyper-V kell a munkához néha).

Nálam a helycsinálás és NTFS így nem tud működni.

Esetleg még vki, vmi ötlet?

(#2673) Tails111


Tails111
aktív tag

Dell Latitude E6510 re raktam fel a 9926 x64 est. Nagyon jól működik. Win 7 x64 volt rajta sokáig rendesen működött.
Win 8 vagy 8.1 nem vált be rajta, igaz gyorsabb volt a win 7 nél de egyrészt driver másrészt apróbb hibák miatt nem volt igazán használható.
Win 10 bétában végre minden hardverhez akadt használható driver.
Észrevehetően gyorsabb a win 7 nél. Ablak kezelés böngésző indítás nagyon gyors lett.

(#2674) front3r


front3r
őstag

Project Spartan engine bekapcsolása IE11 alatt!
Röviden: IE11 megnyit, "about:flags"-et beírjuk a címsorba, majd az Enable Experimental Web Platform Features-t Enabled-re kell állítani! Majd IE11 bezárása, és újra megnyitása!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2675) JasL


JasL
senior tag

Ez hihetetlen, VirtualBox-szal is pont ugyanaddig jutok el, mint Hyper-Vel.. Getting ready képernyő a telepítés után. Mi a f***?

Talán valami lesz, most átlépte...

[ Szerkesztve ]

(#2676) nightshadow


nightshadow
veterán

Sziasztok. Jelenleg van egy hibátlanul működő XP-s játékgépem kb. 40-45db eredeti játékszoftverrel. Majd ezt akarom lecserélni a közeljövőben egy Windows 10-es gépre. Kinőttem már a játékokból, újakat nem nagyon akarok vásárolni, viszont a régiekkel még akarok játszani. Tudom, hogy még kevés info van a Win 10-ről, de ez előreláthatólag szerintetek megoldható Win 10-el vagy mission impossible? Hogy tudom megmenteni a 40 db játékot?

(#2677) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Technikai jellegű kérdésem lenne :)
Microsoft bejelentették, hogy a Windows 7 - 8 - 8.1 tulajdonosoknak ingyenes lesz 1 évig az átállás a 10-re.
Így elgondolkodtam, hogy ideje lenne már akkor leg.... Windowst használnom az upgrade miatt :)

Ezt a két verziót néztem ki, szerintetek melyiket lenne érdemes most megvenni?
Windows 7 Home Premium 64-bit HU 1pk OEM software /GFC-02057/
Windows 8.1 64 bit HU 1PK DVD OEM /WN7-00610/

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#2678) JasL


JasL
senior tag

Fú ez kemény menet volt... HyperV-ben nem tudtam inicializálni a virtuális eszközöket valamiért telepítés közben... a megoldás nem volt egyszerű, hogy fusson Hyper-V-ben a build 9926:

1) VirtualBox 4.3.20 telepítése
2) Hpyer-V feature eltávolítása
3) Windows telepítése VirtualBox-ba (ez külön litániát érdemelne a beállítások miatt), VHD választással!!
4) VHD elrakása jó helyre
5) VirtualBox eltávolítása
6) Hyper-V újra engedélyezése
7) Genenration 1 választása (különben csak VHDX-et ismerné a VHD helyett)
8) VHD betallózása, jó helyre pakolása
9) Win 10 TP elindítása (imádkozás a megfelelő VirtualBox hardverek előzőleges választására)
10 Használat...

Reggeltől mostanáig küzdöttem vele, de végül sikerült... marhára remélem, hogy megérte!

(#2679) JasL válasza Xeon7 (#2677) üzenetére


JasL
senior tag

Ha OS-t is veszel, akkor semmelyiket, várd meg a véglegest, majd meglátjuk, mennnyibe kerül a licensz, de valszeg nem fogja jobban megérni, mint új 10-est venni, vagy csak 1-2 ezer forinttal, úgy meg már hülyeség.

(#2680) pzstm válasza nightshadow (#2676) üzenetére


pzstm
titán

megnézed, hogy legalább Win 8.1-en mennek-e, van-e hozzájuk patch. Ha nem, akkor így jártál sajnos

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2681) nightshadow válasza pzstm (#2680) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez nem túl biztató...köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#2682) JasL válasza nightshadow (#2681) üzenetére


JasL
senior tag

Kinőttem már a játékokból <- != -> viszont a régiekkel még akarok játszani.

Na igen, ez így mission impossible :) Akartam mondani, hogy játszál újakkal, de így nehéz mondani okosat :U

(#2683) nightshadow válasza JasL (#2682) üzenetére


nightshadow
veterán

Értsd: újakra már nem akarok költeni, a régieket meg - ha már megvettem őket - nem akarom kidobni. Néha el lehet velük ütni az időt, de már nem megszállottként játszom, mint 10-15 éve.

(#2684) JasL válasza nightshadow (#2683) üzenetére


JasL
senior tag

Akkor probléma megoldva. Azzal játszol csak, ami fut az új rendszeren is! Mivel amúgy nem is akarsz nagyon, elegen lesznek azok is :) Ez az utolsó tippem számodra!

[ Szerkesztve ]

(#2685) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdvözletem!

Fent van a legújabb build és a zárképernyőn láttam egy csudiszép sivatagos fényképet. Lehet tudni az ott megjelenő képek helyét a (merevlemezen) vagy azok éppen akkor, internetről kibogarászott darabok?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2686) Воланд válasza Petyyyyy (#2685) üzenetére


Воланд
titán

%SystemRoot%\Web\Wallpaper

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2687) Petyyyyy válasza Воланд (#2686) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Majdnem -> %SystemRoot%\Web\Screen
De ezer köszönet! :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#2688) Xero válasza SharpSA (#2628) üzenetére


Xero
nagyúr

Már hogy a viharba ne lenne jobb klikk? Toucpad jobb széle, két ujj vagy ctrl-click. ;)

Az Office valóban sz*rabb OS X-en, de ez ilyen. Majd jön a következő és akkor rendben lesz, addig meg lehet virtuális gépen is használni normálisan.

Egy virtuális gépre és a gameboy pc egyik lemezére most én is frisset raktam fel. Kezd egyre inkább összeállni a dolog, bár itt-ott még kilóg a lóláb. Ha befejezik, akkor ismét lesz egy jó Windows. :K

(#2689) E.Kaufmann válasza JasL (#2678) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:C

Én csak Windows NT 4.0-val játszottam, de az Hyper-v gen1-el se indult, végtelen boot ciklusba került egy létező telepítés lemezképével. Viszont mind a Virtualbox, mind a VMware alatt elindult.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2690) Xero


Xero
nagyúr

Egy érdekes dologba futottam bele:
Az utolsó chrome beta build és 9926 build páros valamiért pár oldal felé mobil böngésző user agentet reportol. Csak pár példa amit teljesen véletlenül vettem észre: totalcar.hu, sielok.hu.

OS X-en, Win 7-en ugyan ez a Chrome build normális user agentet küld.

(#2691) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Jól látom, hogy az új IE Edge WebKit alapú, vagy ez csak ilyen kamu user agent, mint amilyen a WP-nél is van, hogy iOS-nek "hiszi" magát?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2692) emvy válasza sz.balazs.95 (#2691) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem Webkit-alapu.

while (!sleep) sheep++;

(#2693) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

9926 a legfrisebb build?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#2694) netpeti98 válasza CharlieDrop (#2693) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen.

(#2695) front3r válasza Xero (#2690) üzenetére


front3r
őstag

Használd a Spartant! Az előző postomban írtam, hogy hogyan kell aktiválni!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#2696) Xero válasza front3r (#2695) üzenetére


Xero
nagyúr

Próbálgatom azt is, de attól függetlenül ez a chrome és win build páros bugos. :)

(#2697) Negyven válasza front3r (#2695) üzenetére


Negyven
tag

Nem a spartant használja

(#2698) Воланд válasza front3r (#2695) üzenetére


Воланд
titán

attol meg nem lesz spartan.

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2699) Xero válasza Воланд (#2698) üzenetére


Xero
nagyúr

Na igen a render engine csak egy dolog a tételben. :)

(#2700) Tournament válasza front3r (#2695) üzenetére


Tournament
aktív tag

Spartan már 9879 ota használhatatlan aki átálitja instabil bőngészőt kap sok funkcionalitás letiltással pl bizonyos forumokon semmilyen extra dolog nem mükődik smyle . spoler stb . PL ha felmész windowsnext-forum-ra . de még itt se megy rengeteg funkcio ph-n ha aktiválod . sok embernek még automatán is rossz ilyenkor disablere kell váltani . Volt aki panaszkodot feltelepítés után IE bugos ott pl ki kelett kapcsolni ezt a motort mert auton a sparta indult be nem a gyári . :)) vicces

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.