Hirdetés

2019. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#3751) szabonagyur válasza FoxiestFox (#3749) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

A TPM meg UEFI 2 teljesen különböző dolog, nem sok közük van egymáshoz.

(#3750) nababika: ne Windows alól telepítsd, vagy ha onnan ne a frissítést válaszd ki.

(#3752) nababika válasza szabonagyur (#3751) üzenetére

nababika
(fanatikus tag)

Megoldodott, most a hangkartyaval kuzdok, ASsus s200e Laptop. Van valami trukk? Probaltam win 8.1 kompatibilitas modban, de nem akar mukodni.

[ Szerkesztve ]

(#3754) pzstm válasza nababika (#3752) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

UPDATE: Audio issues in Windows 10 Technical Preview Build 10041

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3755) FoxiestFox válasza szabonagyur (#3751) üzenetére

FoxiestFox
(PH! félisten)

Akkor kevertem valamit, csak olvasgattam itt. Akkor UEFI nélküli gépre nem lehet majd telepíteni?

http://www.flickr.com/photos/sansphoto/ - https://www.instagram.com/alxreedxx/

(#3756) Воланд válasza #41133696 (#3753) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

ebbol mondjuk pont nem derul ki a lenyeg, hogy a cpu-nak milyen utasitaskeszleteket kell tamogatnia.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3757) #41133696 válasza Воланд (#3756) üzenetére

(törölt tag)

Az nem, de ha az UEFI-t kötelező teszik, akkor szempontomból nézve alaplap cseréig (ami egyébként nálam tradicionálisan gép cserét is jelent) lényegtelen is :D

(#3758) NZKK

NZKK
(tag)

link

Itt melyik build-et lehet lehúzni? 10041?

Oh yeah !

(#3759) Jani18 válasza NZKK (#3758) üzenetére

Jani18
(fanatikus tag)

9926-os build

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/ https://www.twitch.tv/mazodox

(#3760) Tournament válasza NZKK (#3758) üzenetére

Tournament
(fanatikus tag)

9926

(#3761) szabonagyur válasza NZKK (#3758) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Nem, a januári van még fent (tegnap előtt legalábbis még az volt).

(#3762) NZKK válasza Jani18 (#3759) üzenetére

NZKK
(tag)

S telepítés utan frissitheto a legujabbra?

Vagy inkabb torrentorszagbol töltsem egybol a legfrisebbet?

ma a win8am megszüntette a normalis működést szal gondoltam adok egy esélyt a w10nek

Oh yeah !

(#3763) Воланд válasza #41133696 (#3757) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

alapvetoen az egesz cikk egy baromsag, ugyanis azok az adatok itt lettek kozze teve, es ez az eloadas az oem-eknek szolt, hogy az uj eszkozoknek mi a minimum hw kovetelmenye.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3764) #41133696 válasza Воланд (#3763) üzenetére

(törölt tag)

Hehe, köszi :)

(#3765) nababika válasza pzstm (#3754) üzenetére

nababika
(fanatikus tag)

De nekem 10036.-os bulid van fent. Mindenesetre a realtek audio nem megy sehogy sem. :-(

(#3766) pzstm válasza nababika (#3765) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

az egy belső interim build volt, de miért nem 10041-est használsz? :F

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3767) nababika válasza pzstm (#3766) üzenetére

nababika
(fanatikus tag)

Mert egy marha vagyok. Nem talált frissítést mert slow-ra volt állítva a frissítés. Most mar telepíti. :W De ahogy olvasom az sem oldja meg a hang problémát.

(#3768) Redneck

Redneck
(PH! kedvence)

Üdv!

Láttam a hírekben hogy a Windows 7 verziókat is lehet egy évig Win 10-re upgradelni ingyen. A Win 10 rendszerkövetelményeinél hogy UEFI kell hozzá. Úgy tudom az újabb grafikus BIOS-okat takarja. Nekem még régi klasszikus BIOS van az alaplapomon és csak az újabb revíziókhoz van UEFI. Ez azt jelenti hogy én nem tudom telepíteni és átfrissíteni a Windows 7 verziómat?

netpeti98: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#3769) netpeti98 válasza Redneck (#3768) üzenetére

netpeti98
(PH! kedvence)

Az UEFI az OEM gyártóknak szánt gépigényben volt benne. A felhasználóknak szánt gépigény még nincs kiadva.

(#3770) szabonagyur válasza Redneck (#3768) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

AZ UEFI nem egyenlő azzal, hogy grafikus a BIOS vagy sem.

(#3771) DS39 válasza Redneck (#3768) üzenetére

DS39
(PH! nagyúr)

szerintem fognak menni a Win10-ek, sima BIOS-os gépen is. a TP is megy nálam egy ilyen gépen, kétlem hogy a kiadás előtt ezt bekorlátoznák, nagyban csökkentené a rendszer gyors elterjedését. (amit ezzel az ingyen upgrade-del próbálnak elérni szvsz)

[ Szerkesztve ]

(#3772) csixy válasza nababika (#3767) üzenetére

csixy
(PH! addikt)

Nekem ezzel van hang. 10041-es buid ,Acer Aspire E1-531-es vas.
Most akar tolni egy realtec frissítést, de nem megy neki.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi.

(#3773) Milestone2 válasza pzstm (#3754) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Érdekes. Most hogy végre sikerült telepitenem a 10041-et, van hang remekül. De ay updater akar telepiteni egy új Realtek drivert, lehet az fogja nekem elrontani...???

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp... Vigyázat: Patologikus Maximusz Xiaomikusz -ban szenvedek!!! Mi3W, Redmi3S, Redmi5Plus, Mi6X, MiMIX, Mi8Lite, Redmi7

(#3774) Milestone2 válasza DS39 (#3771) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Sima, BIOS-os öreg gépemen fut, szépen.... :P

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp... Vigyázat: Patologikus Maximusz Xiaomikusz -ban szenvedek!!! Mi3W, Redmi3S, Redmi5Plus, Mi6X, MiMIX, Mi8Lite, Redmi7

(#3775) Redneck válasza DS39 (#3771) üzenetére

Redneck
(PH! kedvence)

Köszönöm!

Ezzel a kalóz updateléssel kapcsolatban mi a hír? Olvastam hogy nem kapnak csak úgy licenszet a nem eredeti verziók tulajdonosai.

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#3776) nababika válasza csixy (#3772) üzenetére

nababika
(fanatikus tag)

Végre nekem is megjavult. Simán bamba voltam.

(#3777) AthlonXP válasza hege69 (#3748) üzenetére

AthlonXP
(őstag)

Na az érdekes lesz, kipróbálom majd anno, ha megjelenik végre! :)

Már várom nagyon, bő egy hete használom élesben a rendszert, de eddig tetszik. Játékok is mennek ugyan úgy, mint a 8.1 alatt, driver gondok sincsenek, mindent felismert a rendszer.

Mondjuk most az új build-del előjött egy érdekes dolog, amit eddig nem tapasztaltam.:

A gépet én mindig alvó módba teszem, nem kapcsolom ki külön. Ébresztésnél jelszót kér a rendszer, de alapból először csak a lezáró képernyőt látni, az adott háttérrel. Itt nyomtam egy entert korábban és utána már írhattam a jelszót. Most CTRL+ALT+DEL kell neki ( "Press CTRL+ALT+DEL to sing in or unlock" ), majd ez után írhatom a jelszót.
Ez érdekes, mert eddig nem volt ilyen az előző verzióban és most nem értem, ennek mi célja, miért került bele?
De végül is nem gond, csak furcsa. :F

Egyelőre én sem látom úgy, hogy vissza tenném a 8.1-et. Sztm marad ez most már, a végleges verzióig. Persze a 8.1-et is szeretem, de most van újabb és az újdonság varázsa ugyebár! :B

[ Szerkesztve ]

(#3778) kisapa válasza AthlonXP (#3777) üzenetére

kisapa
(senior tag)

Sziasztok! Ez a frissítés hogy fog működni? Tiszta telepítést kell csinálni vagy a meglévő 8.1-et lehet úgy frissíteni,hogy nem kell mindent utána visszarakni? Már nem emlékszem hogy csináltam amikor a win7-ről frissítettem. azt tudom hogy le kellett tölteni a telepítőt és miután kifizettem az árát megkaptam a kulcsot. Bocs közben megtaláltam a választ[link]

[ Szerkesztve ]

(#3779) kisapa

kisapa
(senior tag)

Frissítés: A Microsoft időközben maga is pontosította kijelentését és megerősítette a PC Fórum értelmezését. Ezek szerint "bár a nem eredeti PC-k is frissíthetők lesznek majd a Windows 10-re, ez nem fogja a licenc jogállapotát megváltoztatni. A jogszerűtlen Windows-t nem a Microsoft adja ki. Az nincs megfelelően licencelve és a Microsoft vagy általa megbízott partnerek nem is nyújtanak támogatást hozzá".
"Ha egy eszköz nem minősült eredetinek vagy megfelelően licenceltnek a [Windows 10-re] frissítés előtt, akkor az az eszköz nem fog eredetivé és megfelelően licenceltté válni a frissítést követően sem", tette egyértelművé korábbi kijelentését a cég.
A Microsoft ezen kívül felhívta a felhasználók figyelmét arra is, hogy "iparági szakértők szerint a kalózszoftverek használata - beleértve a nem eredeti Windows-t is - megnöveli a kártevők vagy csalás (identitáslopás, hitelkártyacsalás, stb.) áldozatává válás és a személyes adatok kiszivárgásának, valamint a teljesítménycsökkenés és hibás működés kockázatát is"
Ez mindent elmond a kalóz verziók frissítéséről.

[ Szerkesztve ]

(#3780) nababika

nababika
(fanatikus tag)

Felraktam a 10041.es bulidot, a keresősav a tálcán nem működik nem tudok bele írni. A defender kikapcsolva üzenet fogad indítás után, és bekapcsolni sem lehet. Olyan érzésem van, hogy az ablakok tetejéről levág néhány pixelt, próbáltam módosítani a felbontast de ugyan ez marad.

(#3781) nababika válasza nababika (#3780) üzenetére

nababika
(fanatikus tag)

A kereső megjavult néhány újraindítás után. Bocs csak lejárt az idő a szerkesztésre.

(#3782) Barthezz2

Barthezz2
(PH! nagyúr)

Hát ez az új build valami katasztrófa nálam.. Kezdjük azzal, hogy akad az egér. Kb 5cm-ként megáll egy pillanatra, utána ugrik odébb. Öröm így használni a gépet..
A WiFi kapcsolatoknak végre van felugró ablaka, nem a gépházat hozza fel, csakhogy nekem tök üres, így csak a gépházból tudok továbbra is csatlakozni, merthogy automatikusan még mindig nem teszi meg.
A tálca ha nem lent van még mindig nincs kereső. Azt meg meg sem említem, amit mindenki mond, hogy lelóg a megjelenítés a kijelzőről.

Ez amit így 2 perc alatt megállapítottam.

Nem panaszkodás, mert nyilván teszt verzió, nem is éles rendszernek használom, de most annak mi értelme, hogy egyre rosszabbat adnak ki? :U

Everybody lies.

(#3783) szabonagyur válasza Barthezz2 (#3782) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Nálam ezek mind jól mennek, csak a frissítés letöltése volt egy fél nap... :D

Kicsit meglepő a WP8.1-et így nagyban látni, de nem rossz.

(#3784) ferensz válasza szabonagyur (#3783) üzenetére

ferensz
(senior tag)

A képkilógáson és a kereső textbox hülye helyzetén kívül a többi nálam sincs jelen.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#3785) szabonagyur válasza ferensz (#3784) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Nálam még az sem jött elő szerencsére.

(#3786) pzstm válasza Barthezz2 (#3782) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

egyiket sem tudom reprodukálni :(

(#3787) Barthezz2 válasza pzstm (#3786) üzenetére

Barthezz2
(PH! nagyúr)

Miután lerántott magának egy Intel VGA drivert és csontra fagyott az egész, kinyomtam, majd indítottam:
-Kereső már van akkor is, ha fent van a tálca, az más kérdés, hogy úgy jön be, hogy a kereső előbb, aztán nyílik le a start menü.
-Az egér még mindig rettentő szar. Olyan, mintha fullra lenne terhelve a gép, és nem lenne kraft az egérmutatót mozgatni. Kb Pentium II korszakban tapasztaltam ilyet. Jött egy Razer update(nem WU-n), nem lett jobb. Néha megy rendesen, de inkább nem. Viszont most, hogy írom ezt a hsz-t, a gépelés is akad. Lehet mindezt az Intel VGA driver okozza, csak akkor meg sokat nem tudok tenni, ha egyszer ezt szedi le magának.. :U
-WiFi kapcsolatok listája továbbra is ilyen. Ha fent a tálca, meg fel se jön semmi.

De most, hogy 249x is rányomtam az automatikus csatlakozásra, már végre kapcsolódik indítás után.

Szerk.: Egér gond megoldódik, ha leszedem a drivert. Mondjuk ez nem megoldás, de ez már nem a Win sara. Viszont előző build megvolt vele, ez már nem..

Szerk2.: Jah, Cortana végre nálam is van, csak nem mindig megy. Sokszor csak azt mondja, próbáljam később, mert "something went wrong". Illetve nem éled fel a hey cortana mondatra.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3788) pzstm válasza Barthezz2 (#3787) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

hmmm..marha érdekes, mert nyolc gépből egynél sincs ilyen jelenleg.

Tipp esetleg: device managerből uninstall/remove VGA, majd WU-n keresztül megkerestet és úgy felrak majd restart. (VGA driver install issue-t egyik gépnél ez megoldotta)

(#3789) Telda

Telda
(PH! addikt)

Hali!

Az 10041-es build létezik telepíthető ISO formájában?

(#3790) Red@Arc válasza Telda (#3789) üzenetére

Red@Arc
(tag)

Például

...csak álmodni mentél! https://www.flickr.com/photos/138293221@N04/

(#3791) Aarpok válasza pzstm (#3754) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Köszi szépen a megoldást nagy nehezen sikerült feltenni.

Аарпок

(#3792) Sanya

Sanya
(PH! nagyúr)

store bétát sikerült valakinek megjavítania?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3793) Aarpok válasza Sanya (#3792) üzenetére

Aarpok
(őstag)

USA ra kell állítani mindent utána észhez tér. :D

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#3794) Negyven válasza Telda (#3789) üzenetére

Negyven
(kvázi-tag)

Miért kéri a win 10 hogy aktiváljam amikor csak 9926 tol frissitettem

(#3795) Milestone2 válasza Negyven (#3794) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Ne foglalkozz vele…

(#3796) Telda válasza Red@Arc (#3790) üzenetére

Telda
(PH! addikt)

Köszi, közben én is megtaláltam a piszkos ablakok oldalon :) .

(#3797) prannk

prannk
(őstag)

Honnan tudom letölteni a legfrissebb buildot?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#3798) szabonagyur válasza prannk (#3797) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

7 kommentet kéne visszaolvasnod maximum.

(#3799) azopi74

azopi74
(PH! addikt)

Honnan lehet letölteni az ISO-t?

(#3800) szabonagyur válasza azopi74 (#3799) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

9 kommentet kéne visszaolvasnod maximum.

(#3802) Gyick: nagyon vicces játék, de kiröhögte magát mindenki, térjünk vissza a nem OFF témához.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.