Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) pzstm válasza gV (#3699) üzenetére


pzstm
titán

remélem nem a Skype alatti csempére gondolsz :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3702) Warter válasza pzstm (#3701) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem arra, hogy alul van a kereső/Cortana és felül a taskbar.

(#3703) pzstm válasza Warter (#3702) üzenetére


pzstm
titán

jogos...virtualban bőven belefér(meg még éles vason is)...simán lehet amiatt van, majd ma próbálom én is előcsalni...

nagyon ajánlom, hogy az idióta átlátszóság kikapcsolható legyen amúgy :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3704) Воланд válasza worxland (#3697) üzenetére


Воланд
titán

forras

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3705) gV


gV
őstag

:( az a gond, hogy eltakarja az all apps-t a kereső sáv

(#3706) pzstm válasza gV (#3705) üzenetére


pzstm
titán

tényleg...kipróbálom este élesben is

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3707) Gyick


Gyick
őstag

hi!

Gondolkozom rajt hogy vmelyik particioból lecsipek és kiprobálom így is van 3 os gépemen most :P
Driverek amik a win 8-hoz valók azok a 10-el kompatibilisek?gondolok itt hangkártya,vga driverekre

Van valami jelentőseb újitása ami miatt esetleg gyorsabb mint az elődje?

(#3708) prolad válasza Gyick (#3707) üzenetére


prolad
őstag

Elvileg igen, nálam nem volt gond.Minden driver automatikusan települt.

(#3709) tatararpad


tatararpad
őstag

Ez a build még bugosabb mint az előző. Posta alkalmazást miért törölte, és nem engedi újra telepíteni? Vezérlők össze vissza lógnak mindenhol, immár a Win32-es alkalmazás fér ki a képernyőre. A rendszer reakcióideje pedig a macskáméval versenyez. Meg kb. semmi új dolog nincs benne. Ezzel a tempóval kezdhetem a 10.1-et várni, ha kész oprendszert akarok.

(#3710) Warter válasza tatararpad (#3709) üzenetére


Warter
őstag

Jaja, a hónap vicce ez a build. Április 1-én kellett volna kiadniuk. Nem elég, hogy tekeri a vinyót állandóan és hót lassú, de az ablakok alja kilóg a képernyőből. A skype-nek pl hiányzik az utolsó sor+a beíró rész.

(#3711) szabonagyur


szabonagyur
félisten

2 óra alatt 76% jött lett a 10041 frissítésből 100Mbit nettel :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3712) vlevi válasza Warter (#3710) üzenetére


vlevi
nagyúr

"de az ablakok alja kilóg a képernyőből"
Nálam a teteje.
Most már megint win7 alól írok, de win7-ben így néz ki valahogy a firefox fejléce:

win10 alatt viszont le van vágva 3-4 pixel, mert valami ilyesmi (nem pontosan ez, mert csak photosoppoltam)

Azonkívül fagy, (alvásból felébredve úgymaradt, akkor tettem wissza a hetest), de amikor ment, akkor is a desktopon a windows intéző másodpercekig nem tudja, mit kezdjen magával, szóval jájjjj.

És nálam is, posta alkalmazás nem megy, helyette csak valami kék téglalap van a startmenüben, feliratként pedig egy értelmezhetetlen betűhalmaz.

Még egy kicsit "javítanak" rajta, és akkor már ingyen sem kell majd :D

[ Szerkesztve ]

(#3713) szabonagyur válasza Gyick (#3707) üzenetére


szabonagyur
félisten

VGA drivereket a laptopoknál nem nagyon kedveli, legalábbis nálam Intel HD + AMD HD Win8.1 driver nem megy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3714) Warter válasza vlevi (#3712) üzenetére


Warter
őstag

És igen, ott is kilóg, de alúl 3x annyi lóg ki. Az előző buildbe nem voltak ilyen anomáliák.

(#3715) gV


gV
őstag

tudom, hogy nincs valóságalapja, de mégis nekem az az érzésem, az MS legjobb programozói az Office stb-re vannak ráálítva, a Windowst, meg a legsz.. gyengébbek írják, itt gondolok pl arra, hogy a Office igaz "csak" 1 program család nem egy op rendszer, ettől függetlenül ott nem kérdés, hogy a felülete egységes, nincsenek oda nem illő elemek stb.

(#3716) #73029888


#73029888
törölt tag

Az a véleményem hogy az MS direkt ad ki ilyen BUILD-eket hogy a nép "csöndben" legyen,és a háttérbe már javában egy bugmentesebb változatot tesztelnek.(Kérdés hogy ha így van,akkor miért nem adják ki?),Nem hiszem el hogy ez a 3.dik olyan TP ami a gépemen használhatatlan, Nagyot fog az MS égni ha ilyen "Previeweket" fog kiadni az RTM előtt,mert sokak kedvét elveszi,ahogy tette az enyémmel is. A Linux nem ilyen hibásan futkos mint ez a "valami"

Per pill W7 használok én is.

(#3717) Aarpok válasza szabonagyur (#3713) üzenetére


Aarpok
őstag

Nálam a driverek frissítésével szenved és mindig hibára fut.A hangkártyát telepítettem (realtek) a gyártó honlapjáról lévő 8.1 - es driverrel.El is fogadta,de a WU szerint van frissítése na ezt már nem sikerül neki feltenni.A VGA (Geforce GT320M) szerinte a legfrissebb van (341.44 nv oldala szerint ez a legutolsó) de még is birkozik a WU. :D

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#3718) #58000384 válasza vlevi (#3712) üzenetére


#58000384
törölt tag

A blogon írták, hogy a posta app hibás:

"In this build, the Mail, Calendar, and People apps may be broken due to a licensing issue with the Store Beta. To get these apps working again, you need to follow these steps:

- Open powershell as administrator
- Run the command Get-appxprovisionedpackage –online | where-object {$_.packagename –like “*windowscommunicationsapps*”} | remove-appxprovisionedpackage –online
- Re-install Mail, People and Calendar from the Store (green tile)"

Régebben ritkák voltak a kiadások, most mivel sűrűn adják ki (és mindenben kérik a visszajelzést), ezért ilyen hibás a rendszer. Mindig valamit éppen aktuálisan tesztelnek, vagy kikapcsolnak benne, ezért nem való éles rendszernek. De jó, hogy nem raktam fel... :)

(#3719) Воланд válasza #58000384 (#3718) üzenetére


Воланд
titán

ja, ez amugy tok jo, mikor egy szoftver onkentes teszteloi azert sirnak (miutan kisirtak magukat, hogy "meee nincs hetente uj build"), mert az eppen aktualis valtozat tele van bug-okkal.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3720) vlevi válasza Воланд (#3719) üzenetére


vlevi
nagyúr

"egy szoftver onkentes teszteloi azert sirnak"
Hát, nem azért adták ki? ;)

Viccet félretéve, a 9926-os elég hosszú ideig használatban volt nálam, és az egész használhatónak tűnt.

(#3721) szabonagyur válasza Aarpok (#3717) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen driver szempontból szívás a WU jelenleg mivel ha kell ha nem felrakja a drivert is, ezt nem tudom miért kellett így. Ja és igen ki van kapcsolva telepítéskor, hogy automatán szedjen le drivert.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3722) prolad


prolad
őstag

Haladunk, működik a Store (csak tudnám miért van 2).Processzort se hajtja annyira, mint tegnap, nálam ablakok se lógnak le, bár eddig nem sok mindent próbáltam.

(#3723) netpeti98 válasza prolad (#3722) üzenetére


netpeti98
addikt

Az új Store hajlamos még működési problémákra mivel Beta, ezért megmaradt a régi is.

(#3724) #58000384 válasza Воланд (#3719) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ezt az adatszopó telemetriát is okkal tették bele, most mindenki kb. olyan, mint anno a belső tesztelők az MS-nél (insider, ugye). Ennek ez a menete.

szabonagyur: Gondolom a tesztelés céljából nem utolsó szempont, hogy a gépeken ugyanazok a driverek futnak, mint amit az MS szeretne, ennek meg ez a módja.

(#3725) szabonagyur válasza #58000384 (#3724) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen csak az MS amit szeretne használhatatlan hozzá :D Az egyel ezelőttin volt nagy nehezen egy használható driverem, erre a 10041 megint felrakott valami külsőset melynek hatására összeomlik az asztal teljes mértékben, a gép nem alszik el stb. Én elhiszem, hogy egységesség kell neki, csak noti szintjén ahol sok gyártó tiltja a külsős driver használatot (főleg Intel HD+AMD HD kombó) eléggé instabil rendszer keletkezik és ha ezeket feedbackelem vissza eléggé felemás eredmény lehet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3726) #58000384 válasza szabonagyur (#3725) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát elhiszem, ez így elég kellemetlen... a csoportházirendek között sem lehet amúgy tiltani? 8 alatt elvileg letiltott WU mellett is lehet kézzel telepíteni a frissítéseket (nem tudom, hogy fájlból lehet-e TP-re, meg nem is túl kényelmes).

(#3727) szabonagyur válasza #58000384 (#3726) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ennyire nem akarok belefolyni az egészbe...illetve a WU-ba nyúlkálás vége szerintem az lenne, hogy nem frissülne tovább a TP-kre. Hát mindegy marad így aztán várni az első driverekre, Win8 esetében azért az AMD-nek már volt megoldása szerintem a végleges előtt is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3728) bzoley


bzoley
veterán

Vajon egy nappal a 10041-re frissítés után miért állt neki újra letölteni? Csak nem akarja újra végigcsinálni a procedúrát? Nem kéne.

(#3729) bzoley válasza bzoley (#3728) üzenetére


bzoley
veterán

Szerencsére más terve nem volt, csak letöltötte. Ennek is sok értelme van, most már két példányban is tárolja. Korábban mintha helytakarékosságról lett volna szó, nem pedig pazarlásról.

(#3730) Воланд válasza bzoley (#3729) üzenetére


Воланд
titán

esd hiba volt egyes sku-k eseteben, azokat ujra publikaltak. gondolom egy bug miatt toltotte le megint.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3731) csixy válasza Воланд (#3730) üzenetére


csixy
addikt

Már a 3674-es és 3677-es hszben is írtam ezt a hibát. Az a furcsa, hogy akkor egyből a frissítés után máris újra letöltötte az egészet.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3732) bzoley válasza Воланд (#3730) üzenetére


bzoley
veterán

És mára harmadszor is szeretné letölteni:)

(#3733) LámaZ


LámaZ
addikt

Olyant ír az Index, hogy kalóz vindózra is frissíthető lesz a Win 10?
Ez így igaz? :Y

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#3734) King Unique válasza LámaZ (#3733) üzenetére


King Unique
titán

Igaz, de attól még ugyanúgy kalóz marad, nem lesz legális...és ez eddig is megvolt, a korábbi verzióknál is.

(#3735) LámaZ válasza King Unique (#3734) üzenetére


LámaZ
addikt

Bocs, nem -hat/-het, hanem jár, de értem én, most végig elolvastam a cikket. ☺

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#3736) azopi74 válasza LámaZ (#3733) üzenetére


azopi74
addikt

Igaz. De jogtiszta ettől nem lesz.

(#3737) azopi74 válasza King Unique (#3734) üzenetére


azopi74
addikt

Azért az nem igaz, hogy eddig is megvolt. Egyedül a win 8-> Windows 8.1 frissítés esetében.

(#3738) kisapa válasza azopi74 (#3736) üzenetére


kisapa
senior tag

Mit értesz azalatt,hogy jogtiszta? Ha minden igaz kapsz egy kulcsot amivel feltelepítheted a 10-est. Miben lesz más annak a kulcsa aki eredetiről frissít?

[ Szerkesztve ]

(#3739) Negyven válasza kisapa (#3738) üzenetére


Negyven
tag

Nektek is ki van irva oldarla hogy aktiváld a windowst

(#3740) prolad


prolad
őstag

Nálatok is ilyen sok helyet foglal a TP? Most tűnt fel, hogy elég kevés a hely az SSD-n, most már értem miért...

(#3741) szabonagyur válasza kisapa (#3738) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kulcs eredeti, de nem jogtiszta az egész mivel nincsen meg a jogtisztatásgot igazoló papirjaid, stb.

Tehát annyival vagy előrébb, hogy nem aktivátoros lesz a Win10-ed.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3742) worxland válasza prolad (#3740) üzenetére


worxland
addikt

Disk cleanup-ot (lemezkarbantartó) futtasd.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3743) Megane2000 válasza szabonagyur (#3741) üzenetére


Megane2000
aktív tag

De otthoni userként szerintem ez tök jó dolog.

(#3744) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

A Windows frissítésről szeretnék kérdezni.

Nekem van egy eredeti Win 8.1-em, bár jelenleg a Win 10 van a gépen, éles rendszerként. A frissítés az hogy lesz majd, ha megjelenik a végleges változat? Gondolom ezt a bétát nem lehet majd arra frissíteni, de akkor hogy jutok majd hozzá a végleges Win 10-hez?
Fel kell tennem a Win 8.1-et, amit majd a WU lefrissít nekem, vagy a Win 10 ISO telepítésénél kéri majd a rendszer a 8.1 kódját?
Tehát ez ugye nem úgy fog működni, hogy minden egyes géptelepítésnél nekem majd fel kell tennem a 8.1-et, majd azt frissítenem a 10-re? Ugye nem?

Bocs a hülyeségekért, de nagyon nem vágom ezt a frissítős dolgot, remélem tud valaki segíteni ebben. :R

(#3745) pzstm válasza AthlonXP (#3744) üzenetére


pzstm
titán

Gondolom ezt a bétát nem lehet majd arra frissíteni,

rosszul gondolod. Ha valami csúnya dolog nem jön közbe, akkor igenis lehet majd ;)

többiről nincs hivatalos infónk még

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3746) AthlonXP válasza pzstm (#3745) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na az nem volna rossz. De akkor hogy tudom majd igazolni, nekem van egy eredeti 8.1-em? Mert szeretném, ha a Win 10-is az lenne majd.

(#3747) pzstm válasza AthlonXP (#3746) üzenetére


pzstm
titán

erre még nincs végleges/hivatalos workflow.

Amúgy aki eddig Insider volt, annak jó eséllyel lesz lehetősége bentmaradni az Insider programban a "végleges" megjelenése után is. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3748) hege69 válasza AthlonXP (#3746) üzenetére


hege69
újonc

Szerintem megtaláltam a választ. A 8.1-es kulcsoddal tudod majd aktiválni. Voltam bátor és most kipróbáltam. Átírtam a licence kulcsot a 8.0-ás kulcsomra és elfogadta. Rendesen aktiválta is a 10041-es build.

(#3749) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Akkor ez az UEFI marhaság (vagy annak hiánya) nem fog akadályozni, ha van a gépben TPM chip?

(#3750) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Mit csinalok rosszul? Szeretnem feltenni a win 10 tp-t erről [link] az oldalról letöltöm a szükséges telepítőt, amit ha elindítok felugrik a windows uppdate keres egy darabig aztán nem történik semmi. Hogyan kell ezt telepíteni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.