Hirdetés

2019. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#3951) FLATRONW

FLATRONW
(őstag)

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy elérhető e a Win10-ben a klasszikus Windows Update?
Azért érdekelne a dolog, mert ebben az újban például automatikusan letölti a frissítéseket és nem lehet azt kiválasztani, hogy én döntöm el a telepítés módját. Például az is jó lenne, ha ellehetne rejteni egyes frissítéseket, mert a hangkártyához tartozó frissítés valamiért nem települ fel (ettől függetlenül a régivel nincs semmi baj), de minden egyes frissítés során megpróbálja feltelepíteni.
Vagy ez az egész frissítés erőltetése csak a bétának köszönhető és a véglegesben más lesz?

(#3952) pzstm válasza FLATRONW (#3951) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

utolsó mondatod nem kérdés, hanem kijelentés. Véglegesben választható lesz Win 8.1-hez hasonlóan

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3953) Smiley

Smiley
(őstag)

Sziasztok,

Nem sokat ertek a windows-hoz, de azert van jopar ev unix uzemeltetesi tapasztalat a hatam mogott... hogyan van windows alatt az "strace" vagy egyaltalan letezik valami hasonlo cucc, esetleg kicsit bovebb log, mert nem indul el az uj build-en a jatekom, es hetvege is van es tuti ossze tudnam takolni ha nem csak annyit mondana, hogy unknown :) Tudom nem kene preview build-et hasznalnom... de a sok eves win7 vegleg megadta magat, es az eddigi build-kel semmi gond nem volt, pedig a legelso ota hasznalom.

Faulting application name: iw5mp.exe, version: 0.0.0.0, time stamp: 0x50b9061a
Faulting module name: unknown, version: 0.0.0.0, time stamp: 0x00000000
Exception code: 0xc0000005
Fault offset: 0x00000000
Faulting process id: 0x1488
Faulting application start time: 0x01d069840c7e20d3
Faulting application path: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Call of Duty Modern Warfare 3\iw5mp.exe
Faulting module path: unknown
Report Id: 4d3b0664-d577-11e4-ab8a-0016e6851124
Faulting package full name:
Faulting package-relative application ID:

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#3954) emvy válasza Smiley (#3953) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

WinDBG-nek hivjak, amit keresel. '90-es evek UI-javal rendelkezik, de valami elkepesztoen szeleskoru debuggolast tesz lehetove (VS-nel is erosebb, szerintem).

while (!sleep) sheep++;

(#3955) FLATRONW válasza pzstm (#3952) üzenetére

FLATRONW
(őstag)

Köszönöm, végül is érthető és elfogadható döntés.

(#3956) vlevi válasza pzstm (#3949) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

A lényeg az 1 év ingyenesen van, és az, hogy hogyan értelmezzük. Mert teljesen más, ha 1 év haladékot kapnak a win7 felhasználók, hogy átálljanak, és ezzel szert tegyenek egy "örökre" szóló win10-re, vagy, megint nagyon mást jelent, ha ez az 1 év ingyenes csak azt jelenti, hogy a korábbi win7 licensz átváltozik valamiféle éves előfizetésre (mint az office365), és ennek az első éves díját a microsoft ajándékba adja. De gondolom ez utóbiról szó nincs. Nagyon sok embernek nem opció az éves előfizetés, hiába írják sok helyen, hogy előnyös az ára, gondoljunk csak azokra, akik a 2000-es évek első felében megvásárolt windows xp-t használják még mindíg.
A virágbolti windowsok win10-re frissítését én sosem értelmeztem úgy, hogy azzal legalizálnánk a korábbi lopware-t. Azt én úgy olvastam, hogy a microsoft inkább letett arról, hogy mindenféle nyakatekert regisztrációs és aktiváló folyamatokba kényszerítse a jelenlegi windows felhasználókat, megkeserítve ezzel az átállást. Ezzel szemben, aki eddig is lopta, az két kattintással kikerüli. Nekem is van pár programom, amit "rendesen" nem tudok használni, hiába vettem meg, mert pl. a CD eredetiséget ellenőrző progi nem települ win7x64-re, ezért kénytelen vagyok belőle a tört változatot használni. De volt olyan is, amit inkább megvettem a steamen mégegyszer, mert a falramászok a "tegye be a CD-t" kérdésektől. Főleg, ha nincs is CD meghajtó a gépben :O

(#3957) -FreaK- válasza -FreaK- (#3943) üzenetére

-FreaK-
(PH! kedvence)

Még két dolog nem megy admin fiók alól:

- Nincs windows update
- Nincs számológép sem, mert csak metros progam van a rendszerben :Y

Arra esetleg nincs lehetőség, hogy normál felhasználói fiók alól egy programot ha indítok az mindig admin módban fusson?

(#3958) Smiley válasza emvy (#3954) üzenetére

Smiley
(őstag)

Koszi :R
a unix utan eleg korulmenyesnek tunik, de valahol ezt is el kell kezdeni :)

(#3959) emvy válasza Smiley (#3958) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

A WinDBG meg az strace nem egy sulycsoport. Meg hat zart forrasu OS, nehezebb ugy.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#3960) F_Zolee

F_Zolee
(PH! nagyúr)

Hello

Lehet volt már róla szó. De ha valaki upgradeli majd az előző win-t 10re akkor az azt jelenti, hogy már nincs visszaút ha mégse jönne be?

(#3961) szabonagyur válasza F_Zolee (#3960) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Szia

NIncs még erről konkrét infó.

(#3962) F_Zolee válasza szabonagyur (#3961) üzenetére

F_Zolee
(PH! nagyúr)

Akkor kb semmi mást nem tettek közzé csak azt, hogy ingyen válthat az ember de többet ne akarjon tudni. :)
Valahol kell, hogy hátulütője legyen ennek az ingyenes hullámnak...

(#3963) szabonagyur: nem keresem a rosszat csak egy ekkora cég(profitorientált) nem jótékonykodhat ekkorát. :) Akkor már azt is megtehetnék, hogy olcsóbban adják. Az nem lenne kifizetődőbb?

[ Szerkesztve ]

(#3963) szabonagyur válasza F_Zolee (#3962) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Mert mi lenne a hátulütő? Nem kell egyből mindenhol a rosszat keresni.

(#3964) netpeti98 válasza F_Zolee (#3962) üzenetére

netpeti98
(PH! kedvence)

(#3965) Smiley válasza emvy (#3959) üzenetére

Smiley
(őstag)

Megvan a gubanc, a steamexe a hibas, megvaltoztattak valami symbol-t, asszem ezzel semmit nem lehet kezdeni, csak varni az uj verziora :W

(#3966) kisapa

kisapa
(senior tag)

Kipróbáltam a win10-et. Néhány dolgot már át is tudtam állítgatni rajta. Az első probléma akkor jelentkezett amikor elindítottam a OneNote nevű programot. Lefagyott a rendszer. Semmire nem reagált még a alt+crt+del kombinációval sem tudtam újra indítani. Gondolom ez is a próba verzió hibája,legalábbis remélem.

(#3967) kisapa válasza FLATRONW (#3951) üzenetére

kisapa
(senior tag)

A settings update&recovery menüben be lehet állítani,hogy emlékeztessen az újra indulásnál.

(#3968) LógaGéza

LógaGéza
(PH! addikt)

Üdv!
Felment ma reggel nekem is az utolsó Win10 TP. Anno már próbáltam, de akkor nem ment egy általam minden nap használt program, de úgy látszik ki lett küszöbölve a probléma, mert vidáman szaladgál már.
Viszont van egy nagy bajom: ha lemegy/leküldöm Sleepbe, akkor sehogy se tudom felébreszteni. Ahogy nézem kikapcsolja az USB-s eszközöket, ami azért nem szerencsés, mert azon van az egerem, és a billentyűzetem is.
Hogyan tudnám ezt a problémát megoldani?

Köszönöm!

OnePlus 5 - ǝןʇʇǝs ɹǝʌǝu

(#3969) bobalazs

bobalazs
(PH! kedvence)

Elindítottam a windows 10 frissítőt. ujraindította a gépet majd 2%nál megállt a telepítője. 10 perc múlva még mindig semmi. Kinyomtam, vissza betöltődött a win 8.1. Részemről ennyi, nem is érdekel.

(#3970) netpeti98 válasza bobalazs (#3969) üzenetére

netpeti98
(PH! kedvence)

Egy teszt rendszert még mindig nem érdemes ráfrissíteni az éles rendszerre. :U

(#3971) LógaGéza válasza LógaGéza (#3968) üzenetére

LógaGéza
(PH! addikt)

Jó, VGA driver volt a hibás... Nem kell elhinni mindent, amit az Interneten olvastok, inkább frissítsetek :U

OnePlus 5 - ǝןʇʇǝs ɹǝʌǝu

(#3972) bobalazs válasza netpeti98 (#3970) üzenetére

bobalazs
(PH! kedvence)

Tök mindegy, képmentést toltam volna vissza.

(#3973) ricshard444

ricshard444
(PH! nagyúr)

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy meglehet e oldani valahogy azt, hogy az ilyen "monitorozó programok" ablakai csak az egyik asztalon legyen láthatóak /Aida, HwInfo/? A többi "virtuális" monitoron ne, mert pont ez lenne számomra a lényege, hogy a fő asztalon ne foglalják az értékes helyet.

Vannak dolgok...

(#3974) T_chris válasza bobalazs (#3969) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Nálam 15 percet állt 3%-on, aztán lefeküdtem aludni... :) Dolgozik azért közben...

Aki érti a humort az mindent tud. Aki nem, az pedig mindenre képes.

(#3975) pzstm válasza ricshard444 (#3973) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

ha több vdesktopod van akkor simán drag&droppal átrakod amit akarsz arra az asztalra.

A másikon meg csinálod a dolgodat. Vagy nem erre gondolsz?

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3976) ricshard444 válasza pzstm (#3975) üzenetére

ricshard444
(PH! nagyúr)

Mind a 2 asztalon ott van:

A szimpla ablakokat lehet mozgatni.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#3977) pzstm válasza ricshard444 (#3976) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

jah hogy ez ilyen widget-féleség (ezt nem tudtam mert nem használom)

akkor arra nemigen tudok megoldást, amíg fejlesztő át nem írja programját....

(#3978) ricshard444 válasza pzstm (#3977) üzenetére

ricshard444
(PH! nagyúr)

Sajna sejtettem, emellett olyan bugot találtam még, hogy /egyelőre/ 1 alkalmazás bezárása után az egeret ki kell húzni és újra bedugni, mert nem működik. Aztán a kormány drivere sem megy fel mondván, hogy fentvan, de nincs. Az egerem és billem is ugyanaz a márka /Logitech/ és azoknak a szoftverei szépen felmentek.

Aztán az Asus hangkártyám nem akar 5.1-ben szólni, csak 4.0-ban.

Ezen kívül még nem találkoztam más hibával, vannak benne jó dolgok.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#3979) pzstm válasza ricshard444 (#3978) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

akármelyik alkalmazás bezárása után kell ki-be húzni az egeret? (tuti valami driver vagy valamilyen 3rd party app okozza amúgy...csak marha érdekes)

(#3980) ricshard444 válasza pzstm (#3979) üzenetére

ricshard444
(PH! nagyúr)

Egyelőre csak 1-t találtam, az is egy MMO, amihez most sem gépem, sem időm nincs. Az alkalmazásban még működik, bezárom és abban a secben leáll az egér.

Vannak dolgok...

(#3981) kisapa válasza ricshard444 (#3978) üzenetére

kisapa
(senior tag)

Nekem a Wifi mondja néha,hogy "limited" és nem csatlakozik. Újra indítás megoldja de érdekes. Egyébként én is próbálgatom a leggyakrabban használt programjaimmal. Eddig mindegyik működött. Saját értem ezalatt MS Office programot nem próbáltam de az szerintem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#3982) pzstm válasza kisapa (#3981) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

wifi tiltás és engedélyezés esetleg nem oldja meg? (érdemes lehet kipróbálnod, és akkor spórolsz egy restartot;))

(#3983) netpeti98 válasza ricshard444 (#3980) üzenetére

netpeti98
(PH! kedvence)

Sok játék átveszi az egér fölött az irányítást a saját egérbeállítások miatt.
A kormányod esetében nem lehet, hogy a Windows Update szedett le hozzá valami alap drivert?

(#3984) kisapa válasza pzstm (#3982) üzenetére

kisapa
(senior tag)

Azt még nem próbáltam lehet,hogy működik.

(#3985) DS39

DS39
(PH! nagyúr)

felraktam egy új vhd-ra a 10041-et, hát... őszintén szólva csalódtam. van egy-két jó újítás, de a rendszer stabilitásában úgy érzem visszafelé fejlődtek. a start menü/screen egy javítás telepítése, és újraindítás után gyakorlatilag megszűnt létezni. mindez az érdemi használatot akadályozza, mert win gomb, és írom, máris ott van, amit akarok... ki van lőve. ráadásul a searchbar ilyenkor "ráfagy" a tálcára amivel kitakarja az oda rögzített gombokat. de Cortana fejlődött, ebben a voice search még nem halt le, és név szerint szólít engem :D
az itt is olvasott ablak fejléce felülről kilóg hiba nálam is megvan, igaz eddig csak a Firefoxnál vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#3986) -FreaK- válasza DS39 (#3985) üzenetére

-FreaK-
(PH! kedvence)

Egy rakat ilyen apró hibával találkoztam én is. Felraktam egy Classic shell-t, egy darabig ment egymás mellett a két start menü, aztán nemrég eltűnt a gyári és nem is tudom visszahozni sehogy, hiába szedtem le a C.S.-t.
Volt több fagyásom is, az egyik attól, hogy kihúztam a hdmi-n gépre kötött TV-t, megállt a rendszer mint a szög. Sok apró bosszantó hiba is van, de ez még csak teszt verzió ugye, szóval számolni lehetett vele.

(#3987) azopi74 válasza DS39 (#3985) üzenetére

azopi74
(PH! addikt)

"de a rendszer stabilitásában úgy érzem visszafelé fejlődtek."

Még mindig nem feature complete a cucc,ilyen státuszban még nincs nagyon értelme egy korábbi build stabilitásához hasonlítgatni az aktuálisat.

(#3988) E.Kaufmann válasza azopi74 (#3987) üzenetére

E.Kaufmann
(őstag)

Na meg nem biztos, hogy ez a folyamatos "dist-upgrade" mindig sikerül. Azért az újrahúzott win10-em egy picivel jobbnak érzem, mint a tavaly telepítettet. Kíváncsi vagyok, a picipuhának hogy sikerül megoldania, hogy ne kelljen újrahúzni a rendszert egy elkefélt upgrade után. Ha nincs elég hely a C meghajtón, akkor gyakaran fut hibára akár az upgrade, akár a visszaállítás.
Ok, hogy kell a hely a művelethez, de ezt jelezhetné előre és beinthetne időben, hogy ne legyen baj, de nekem még nem panaszkodott soha előre, csak utólag sipákolt.

(#3989) Telda

Telda
(PH! addikt)

Hali!

Az normális hogy telepítéskor minden drivert felrakott a telepítő?
Bluetooth, touchpad, intel vga, nvidia, hangkártya?
Csak azért kérdezem, mert ezeket win7-8 esetében nekem kellett felrakni kézzel.

(#3990) RaZroX válasza Telda (#3989) üzenetére

RaZroX
(PH! addikt)

:DDD

Igen, ennek már épp itt volt az ideje. Én baromira örültem, hogy feltette nekem a Realtek drivert, mert az AsRock oldaláról egy jó 20 perc alatt jön csak le a driver... :W

[ Szerkesztve ]

(#3991) Telda válasza RaZroX (#3990) üzenetére

Telda
(PH! addikt)

Hát ez q*rva jó! :C
Telepítés után gyakorlatilag egy használható gépet kaptam.
Még felraktam a TC-t, FF-t, meg egy videólejátszót és kész is :K .

(#3992) szabonagyur válasza RaZroX (#3990) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Csak az a baj az esetek felében meg a driver nem jó amit felrak :/

(#3993) osztszoroz válasza szabonagyur (#3992) üzenetére

osztszoroz
(fanatikus tag)

jaja..én most tettem vissza a 7-et.feladtam.Sajnos amit az Intel vga-hoz felrak,azzal behal a startmenü,a search bar,és az OpenGL is.Amíg nem lehet szabályozni a driverek telepítését,addig sajnos nem tudom használni.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#3994) RaZroX válasza osztszoroz (#3993) üzenetére

RaZroX
(PH! addikt)

Töröld le amelyik nem jó és tedd fel a megfelelőt.

Bár nekem meg a letöltött nvidia driver nem ment fel, mert nem ismerte fel a rendszert, szóval elég jó volt, hogy feltette magának. Bár sokra nem mentem vele mert fele annyi fps-em volt mindenben...

(#3995) szabonagyur válasza RaZroX (#3994) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Akkor is visszarakja WU-ról a szerinte frissebbet, pl nekem Dell gépben Realtek a hang cucc, de csak a Dell driverrel normális, de van WU-n frissebb realtek amit mindig rá akar rakni és igy tovább. Laptopnál szivás csak az auto update.

(#3996) juve600

juve600
(PH! nagyúr)

üdv

nekem eredeti win 8.1 van,akkor én ha jól értelmezem majd ingyen le tudom frissiteni a 10-re ??

steam-es játékok mennek már rajta ?? vag driverek ??

thx

(#3997) kisapa válasza Telda (#3991) üzenetére

kisapa
(senior tag)

Én a nyomtató telepítésénél vettem észre. Amikor felismerte,hogy HP-ről van szó felrakta a drivert és kiírta hogy elérhető hozzá a teljes funkciós szoftver amit szépen le is töltött a hp szerveréről.

(#3998) szabonagyur válasza juve600 (#3996) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Szia

Jól érted.

Steam egy része megy van ami nem megy, drivernél szintén. Amíg nincs meg a hivatalos Win10 támogatás addig minden szerencse kérdése.

(#3999) Brett001

Brett001
(fanatikus tag)

Feltettem a win10 build 10041-et, tiszta telepítés (csak kis próbálgatásra) előtte teljes win7 képfájl mentés, szóval bármikor vissza állhatok. ;) Csak egy napja próbálgatom, de van egy nagyon idegesítő dolog, amit nem értek...hiába állítom az energiagazdálkodási lehetőségeknél, hogy ne kapcsolja ki soha a vinyót, de b@szik rá. állandóan kikapcsolgatja 10 percenként. :((( Valaki tapasztalt ilyet?

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#4000) T_chris válasza szabonagyur (#3992) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Yep... 9926 alatt volt a laptopomon kártyaolvasó, 10041 alatt meg nincs... :)

Aki érti a humort az mindent tud. Aki nem, az pedig mindenre képes.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.