Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) emvy válasza CharlieDrop (#3900) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha virtualboxrol van szo, akkor a vdi nem fog csak ugy magatol osszemenni.

while (!sleep) sheep++;

(#3902) enyan


enyan
tag

Sziasztok!

Most frissült a win 10041-re és a windows defender hibaüzenettel nyit minden indulásnál. Avast van a gépen, eddig is az volt, de nem jött semmilyen üzenet. Vegyem ki msconfigból a defendert, vagy szedjem le az avastot, vagy mi megoldás ilyenkor?

Köszi!

(#3903) pzstm válasza enyan (#3902) üzenetére


pzstm
titán

Hibauzenet nélkül is leszednem avastot. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3904) Dumi86 válasza enyan (#3902) üzenetére


Dumi86
senior tag

Én Avastot hosszú évek után cseréltem kb egy hete 360 total security-re,eddig nagy megelégedéssel használom :R Oldaluk szerint müködik windows 10 TP-n is,bár én 8.1en használom. Avast nagyon fogta a gépet már(fájlmüvelet,böngésző sebesség stb). Szóval én ezt ajánlanám helyette.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#3905) osztszoroz válasza #33253120 (#3897) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

A rescue disk that includes the Boot Repair Tool

remélem segít.

tutorial:

How to boot repair Linux grub

[ Szerkesztve ]

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#3906) CharlieDrop válasza emvy (#3901) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jah, szóval törlés, új image, install.

Várható mostanság új build?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3907) #33253120 válasza osztszoroz (#3905) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszi. Délután ránézek.

(#3908) emvy


emvy
nagyúr

Ha valakit erint: felraktam early 2013 MacBook Pro Retina-ra, eddig elfogadhatoan megy. A kulso Thunderbolt display is oke, bar installalas utan az NVidia driver egyszer lehalt, ujrainditas utan mukodik. A HiDPI scaling meg mindig szar ket monitor eseten.

while (!sleep) sheep++;

(#3909) CharlieDrop válasza emvy (#3908) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Klafa, én csak Virtualboxban használom :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3910) tDr1v3r válasza emvy (#3908) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Egy monitornal milyen?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3911) emvy válasza tDr1v3r (#3910) üzenetére


emvy
nagyúr

A DPI scaling? Amilyen volt. Nyilvan a 27" Cinema Display-en teljesen oke, mert ott nem kell skalazni, a retina displayen meg olyan, amilyen (elfogadhato).

while (!sleep) sheep++;

(#3912) tDr1v3r válasza emvy (#3911) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Akkor okádék. Remek, még pár évig várhatunk a HDPI kijelzők elterjedésére...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3914) fuze válasza tDr1v3r (#3912) üzenetére


fuze
őstag

Komolyan nem értem őket... PSD preview is alap lenne ma már.

adms.hu | UI Designer

(#3915) vlevi


vlevi
nagyúr

Ma a lassú update is elkezdte letölteni a 10041 buildet.

(#3916) pzstm válasza vlevi (#3915) üzenetére


pzstm
titán

két napja kezdték slow ringbe kitolni ;)

Akkor váltak az ISO-k is letölthetővé ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3917) Megane2000 válasza fuze (#3914) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Annak én is örülnék egyébként.

(#3918) fuze válasza Megane2000 (#3917) üzenetére


fuze
őstag

Sőt, az lenne az igazi, ha jobban ráfeküdnének az OS designereknek szánt részére. Én úgy látom, hogy főként az irodai vonalat nyomják, ami tökjó de nem ártana már olyan alapvető dolgokat tudnia a rendszernek mint különböző kép és vektoros formátumok előnézete, normális HDPI stb...

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#3919) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok! Ezzel mit lehet kezdeni ? Újraindítás sem segít.

This is the way

(#3920) pzstm válasza RaZroX (#3919) üzenetére


pzstm
titán

lehetőség szerint mindened legyen USA

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3921) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, kíváncsiságból ki szeretném próbálni a W10-et az egyik gépemen, melyen Windows 7 fut, a W10-et virtualboxban szeretném, csak nem tudom, hogyan kell. Tudna vki segíteni? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3922) Red@Arc válasza junior11 (#3921) üzenetére


Red@Arc
tag

Ez a video szerintem jó a lépések bemutatásához.

...csak álmodni mentél! https://www.flickr.com/photos/138293221@N04/

(#3923) RaZroX válasza pzstm (#3920) üzenetére


RaZroX
addikt

Köszi!

Project Spartan majd a 10046-os build-től lesz kipróbálható ?

This is the way

(#3924) junior11 válasza Red@Arc (#3922) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, megnézem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3925) miresz


miresz
veterán

Helló Windows10,helló DX12. :K Brutális a különbség. (Ja,és köszönjük Mantle! :) )

[ Szerkesztve ]

(#3926) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Az előbb felraktam a 10041-et és rögtön problémám is akadt vele, a felhasználói jogokkal. Korábban Win8.1 alatt engedélyeztem az Administrator fiókot és azt használtam, de gondoltam most "jófiú" leszek és egy sima fiókot használok.

Viszont így nem enged fájlokat menteni letöltéskor egy másik vinyóra, mert hogy nincs jogosultságom hozzá. Ez miért van? Csak a saját download mappájába enged letölteni. Hogy tudok engedélyt szerezni bárhova?
Átléptem ezért inkább Administrator fiókba.

Itt viszont nincs alul a taskbaron a kereső sáv, és a start menüből sem indítható el. Ez valami direkt korlátozás lenne? Úgy sejtem igen, mert a Settings sem nyitható meg...

A vélmenyem a rendszerről eddig (~10p használat után):
Röhelyes. Röhelyes, hogy át kellett ugrani egy teljes verzió számot de a UI továbbra is inkonzisztens, a négyezer éves beállítási paneleket még mindig nem sikerült eltűntetni, pl.: egér beállítások. Komolyan, ez még talán a Win98 alatt is így nézett ki. Ha már új beállítások panel készült, akkor miért nem lehetett mindent alá rakni az új felülettel? Bár az sem tetszik mindenhol, mert túl minimalista lett, hiányoznak az opciók, pl. az update-nél.
A Setting\System-nél rendszeresen bezáródik magától az egész ablak... oké még csak béta..

[ Szerkesztve ]

(#3927) Warter válasza -FreaK- (#3926) üzenetére


Warter
őstag

RÖHEJES :))

Felvillanyoztad a reggelem. :D

(#3928) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Kedvet kaptam ahhoz,hogy kipróbáljam a w10-et. A kérdésem az,hogy lehet-e usb-ről telepíteni,illetve a meglévő win7 mellé külön partícióra fel lehet-e rakni? Még annyi,hogy ha jól emlékszem volt valami program amivel lehetett usb-s telepítőt készíteni de már nem emlékszem a nevére.

[ Szerkesztve ]

(#3929) DS39 válasza kisapa (#3928) üzenetére


DS39
nagyúr

ez vagy ez (Win 10-essel nem próbáltam, de gondolom ha a 8-ast viszi, akkor ezzel sem lesz gond)

illetve igen lehet meglévő Win 7 mellé, külön partícióra telepíteni vagy akár VHD-ra. (utóbbi esetén bukod az winupdate-n keresztüli új build telepítésének lehetőségét, viszont nem kell partícionálni)

[ Szerkesztve ]

(#3930) netpeti98 válasza -FreaK- (#3926) üzenetére


netpeti98
addikt

A rendszer távol van még a véglegestől. Amúgy pont az a céljuk, hogy a vezérlőpult funkcionalitását átültessék a Settings-be.

(#3931) mefistofeles válasza kisapa (#3928) üzenetére

Én Rufussal szoktam és igen minden további nélkül települ USB-ről. Más win mellé nem próbáltam de itt a kollégák már írták, hogy az is oké!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3932) miresz válasza kisapa (#3928) üzenetére


miresz
veterán

Én mindig ezzel csinálom az USB-s telepítőket. Windows 7 USB-DVD Download Tool Windows 10 is szépen működik rajt. :K

[ Szerkesztve ]

(#3933) #33253120 válasza osztszoroz (#3905) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez nem segít. Nincs bios, hogy kiválasszam az usb bootot. Ha lenne akkor megoldanám a grub helyreállítását.

De nincs bios. Nem enged belépni. Ez a fő gond, erre kellene megoldás.

(#3934) -FreaK- válasza Warter (#3927) üzenetére


-FreaK-
veterán

Jó, ez valóban szép (nagy baki) volt.. bocsi. :D

(#3930) netpeti98:

Az a helyzet hogy nagyon nincs már távol, ha igaz, hogy már nyáron (Június?) piacra szeretnék dobni.
Azt látom, hogy mi a céljuk, de nagyon sok dolgot lehetne még tenni az ügyben és szerintem nem fogják már megcsinálni.

Valaki fel tudna homályosítani hogy hogy is működnek ezek a jogosultságok? Korábban is adminisztrátor fiókot használtam csak így nem tudom hogy ez most normális-e vagy csak nálam nem jó valami.
Mondok két példát:

- Normál felhasználói fiókban indítok egy Total Commandert, akkor az nem tudja még a saját beállításait sem elmenteni az ini fájlba, valamint a winchestereim között sem tudok fájlokat másolni csak ha külön engedélyezem minden egyes másoláskor.

- Firefox-al letöltenék egy fájlt az egyik meghajtómra, nem engedi mert nincs jogosultságom.

Azt tudom még csinálni hogy minden egyes alkalommal "run as administrator" paranccsal indítom őket, de ez macera. Ez nálatok is így van? Ti hogy csináljátok?

(#3935) netpeti98 válasza -FreaK- (#3934) üzenetére


netpeti98
addikt

Majd ha a végleges verzió lesz félkész akkor lehet háborogni. Attól, hogy a preview buildekben nincs benne valami, nem jelenti azt hogy nem dolgoznak, esetleg nem csinálták meg. :)

(#3936) -FreaK- válasza netpeti98 (#3935) üzenetére


-FreaK-
veterán

Te nagyon optimista vagy :) már a Win8-nál is elkezdtek felépíteni egy új UI-t, de akkor sem csinálták meg rendesen. Most megint frissítenek rajta, bevezetnek új dolgokat, de még nem látom hogy az egészet rendbe szedték volna. Mint írtam, a megjelenés már nincs messze, szerintem már nem fogják ezeket megcsinálni, persze ne legyen igazam! :)

[ Szerkesztve ]

(#3937) pzstm válasza netpeti98 (#3935) üzenetére


pzstm
titán

Nem lesz végleges belőle, lesz egy olyan milestone, amit RTMnek hívnak, majd ezekhez is folyamatosan erkeznek olyan frissítések melyek akár a GUI-t, akár egyes elemek funkcionalitasat is megvaltoztathatjak. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3938) netpeti98 válasza -FreaK- (#3936) üzenetére


netpeti98
addikt

Annyira azért nem vagyok optimista, főleg hogy 1-2 helyen visszalépésnek tűnik a korábbi buildekhez és 8-hoz képest (legalább is nekem), itt a dizájnra gondolok.
De amíg nincs RTM közeli állapotban addig felesleges arról beszélni, hogy nem fejezik be. :)
Plusz, beszélnek arról is, hogy a későbbiekben is fognak feature csomagok érkezni és gyakrabban, mint a 8-as esetében volt.

Szerk.: pzstm köszönöm a pontosítást! :R

[ Szerkesztve ]

(#3939) pzstm válasza -FreaK- (#3934) üzenetére


pzstm
titán

Later this summer azt is jelentheti, hogy augusztus 30-an lesz gold az adott RTM-escrow...nem feltétlen jelenti azt, hogy Te meg is kapod akkor;) (Júniust kizártnak tartom)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3940) Воланд válasza -FreaK- (#3934) üzenetére


Воланд
titán

sajat tulajdonba kell venni az adott meghajtot es akkor eleg lesz a normal fiok is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3941) #33253120


#33253120
törölt tag

Szépen lassan haladunk.

Szétszedtem a laptopot, kivettem a rendszer ssd-t, így feloldódott a bios lock.
Visszaraktam, bebootoltam pendrive-ról, helyreállítottam a grubot, megy is mindkét oprendszer, de a windows boot sajátosságai miatt minden rendszerindításnál ki kell választani a bootolni kívánt lemezt a biosban. A rendszereket tartalmazó lemez nem állítható be a bios boot szekciójában, ezért minden rendszerindításnál az advanced-ben kell kiválasztani, hogy most erről bootoljunk be.

Ahhoz, hogy ezen javítsak két fontos tudás kellene. És ehhez kellene segítség.
- Egyrészt a (most nem tudom mi a neve, de régen valami ilyesmi volt) Secure boot kikapcsolása a windows10-ben.
- Másrészt a Fast boot jellegű megoldás kikapcsolása. Ahhoz, hogy le legyen fájlkorrupció, és hasonló bolondságok amelyek a dual bootból adódhatnak normál leállítást, és rendszerindítást kellene a Windows10-en beállítani.

A vinyólehúzós ötletért köszönet ngabor2-nek. :R

PS.: Az utolsó tech preview-t használom.

[ Szerkesztve ]

(#3942) Warter válasza #33253120 (#3941) üzenetére


Warter
őstag

A Fast Boot a Power options alatt van. A másik dolgot meg ha jól rémlik megszüntették a Win10-ben. De lehet, hogy még reszelnek rajta.

Secure Boot

[ Szerkesztve ]

(#3943) -FreaK- válasza netpeti98 (#3938) üzenetére


-FreaK-
veterán

Sok bosszantó dolgot találok találok a rendszerben én is. (küldöm is a feedback-et) A hibákat valószínűleg javítani fogják előbb/utóbb, de én még mindig azt mondom hogy nem fogják rendbe rakni az egész UI-t. Lehet, hogy szerinted felesleges erről beszélni amíg nincs kész, de szerintem ha kész lesz, akkor sem lesz jól megcsinálva :) na mindegy, térjünk majd vissza erre a végleges változatkor ;)

(#3939) pzstm: Értem, köszi :) mondjuk nekem sem tűnt túl reálisnak a Június..

A felhasználói jogosultságok ügyében meg mivel nem írtatok, ezért próbáltam utána olvasgatni arra jutottam, hogy ezt tényleg így tervezték.
Két választásom van:

1: Normál fiókot használok, ekkor:

A programok nem férnek hozzá a saját mappájukhoz sem, fájlokat sem tudok letölteni, a saját meghajtóimhoz sem férek hozzá rendesen (agyrém... nem tudom hogy ez hogy lehet megfelelő bárkinek is), kivéve persze ha mindig két jobb klikk után adminisztrátor módban indítom el őket.
Így viszont működnek a metrós modern programok, a kereső sáv a tálcán, stb.

2: Az engedélyezett adminisztrátor fiókot használom, így:

A programjaimat úgy használom ahogy tervezték őket, hozzáférek a saját adataimhoz ahogy elvárható stb.
Ekkor viszont nem tudom használni a modern programokat, keresősávot, meg igazából az egész start menü teljesen feleslegesség válik, még az új settings sem indítható el.

Biztos a korral jár csak, de az idegrendszerem már nagyon nehezen viseli ezeket a dolgokat :N

(#3944) -FreaK- válasza Воланд (#3940) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az Owner jogok átállítására gondolsz mint itt? Kép1 Kép2

Egyszer szenvedtem ezzel, de nagyon el lettek cseszve a dolgok, nem fértem hozzá a saját adataimhoz sehogy, még asszem hogy a windows sem látta a meghajtót a végén és még Linux is kellett hogy hozzá férjek. Ezeket a jogokat már csak akkor kezdtem el piszkálni miután már problémáim voltak a hozzáféréssel.
Nem is tudom hogy sikerült megoldani aztán, már homályosak az emlékeim.

(#3945) osztszoroz válasza #33253120 (#3933) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

How To Reset CMOS

esetleg ez életre keltheti..jumpert áthelyezed,ráindítasz.évekkel ezelőtt nekem segített egy fujitsu siemernsnél.. :K

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#3946) zolion01 válasza DS39 (#3929) üzenetére


zolion01
tag

Köszi a VHD-s tippet. Így fel is dobtam a gépre, nem volt zökkenőmentes az első pár indítás, de aztán rendbe jött. Persze erről főként a laptop intel+ati vga tehet. :)

(#3947) #33253120 válasza Warter (#3942) üzenetére


#33253120
törölt tag

Aha, meg is lett. Köszönöm... :)

(#3945) osztszoroz: Laptop. Itt kicsit macerásabb volt, de meglett... Azért köszönöm.

(#3948) King Unique


King Unique
titán

Másik topikban felvetődött egy kérdés, melynek ez a cikk az alapja [link].
Ezt a választ jól gondolom, vagy 1 év után is ingyenes lesz az upgrade, mert utóbbiról arról hivatalos infók még nincsenek :F

(#3949) pzstm válasza King Unique (#3948) üzenetére


pzstm
titán

Jelenlegi hivatalos álláspont az, hogy 1 évig van lehetőség ingyen upgradelni. Utána már nem, de pontos árról nincsen még végleges infó.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3950) King Unique válasza pzstm (#3949) üzenetére


King Unique
titán

Igen, elvileg én is így tudom. Csak ugye egyes topikokban felröppentek hírek egyes kollegáltól, h utána is, illetve a kalózt upgrade-elve, az is legális lesz, nem lesz különbség, ugyanolyan lesz mintha eredeti, megvásárolt rendszer volna stb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.