Hirdetés

2019. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2101) FoLey-v válasza szabonagyur (#2098) üzenetére

FoLey-v
(őstag)

Hát én sem,de amiket mondott kész röhej,ha neki nem tetszik az új oprendszerek akkor nem,de azért nem kéne többieket is rávennie a hülyeségeivel.

vlevi Igen valakinek bejön,valakinek meg nem,mint írtam,hogy ízlések kérdése és remélem a 10-ben is meghagyják vagy legyen telepítésnél 2 választható design aero és flat között,de ugye ez úgy sem fog valóra válni.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64GB Black Global Version •

(#2102) szabonagyur válasza FoLey-v (#2101) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Rengeteg ilyen hozzáállás van csak azok nem kerülnek fel a netre.

(#2103) Negyven

Negyven
(kvázi-tag)

Kb leszarom az ilyen embereket.Kiprobáltam 50 féle linuxot win7 win8-8.1 és most win 10 alol vagyok.
egy öreg laptopon.A win 10 a 10-11" gépekre lesz tökéletes.Minden fut majd ablakosban is nekem ennyi a lényeg

(#2104) csixy válasza FoLey-v (#2095) üzenetére

csixy
(PH! addikt)

Én négy percig bírtam nézni , akkor elővett a h@@@nyinger és bezártam az ablakot.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi.

(#2105) csixy válasza bzoley (#2100) üzenetére

csixy
(PH! addikt)

Hát igen, egyenlőre még a nyóc giga ramot szereti.

(#2106) sz.balazs.95

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

Az egyébként mesteri volt, amikor a Windows hardverigényét összekapcsolta a játékok gépigény-növekedésével...
Mi foglal 50 GB-ot? talán a HD textúrák, a hatalmas pályák, stb... :U :W

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2107) Edween válasza bzoley (#2100) üzenetére

Edween
(őstag)

9879 a 9841-hez képest elég nagy hátra arc.

(#2108) bzoley válasza Edween (#2107) üzenetére

bzoley
(PH! kedvence)

Hasonló aggályok miatt érdeklődtem meg telepítés előtt, hogy van-e olyan használható ez a build, mint az előzőek, de túl sok válasz nem nagyon érkezett. A legtöbben itt is azzal vannak elfoglalva, hogy ki mennyire idióta. Érdemi társalgás alig van.
Mindegy, valószínűleg így marad a következő frissítésig, ha nem lesznek nagyobb gondok.

(#2109) osztszoroz válasza bzoley (#2108) üzenetére

osztszoroz
(fanatikus tag)

nálam sok csodát művel,de mivel Ubuntu mellett használom,néha még szórakoztató is.Például ha bezárom a konzolt,azonnal újraindul.A Store-ból nem tudok semmit telepíteni.(nem mintha szükségem lenne rá ;) )Rákattintok a kiszemelt alkalmazásra,install,majd néhány perc múlva leáll a telepítés. ;) Napokig a PC Settings-be sem tudtam életet lehelni.Egy számomra érthetetlen parancssor életre keltette,amit a yt-on kukáztam és 8.1-es rendszer megoldásaként javasolták.Bevált.Újra van Pc Settings.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#2110) sz.balazs.95 válasza osztszoroz (#2109) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

egy pre-alpha rendszernél kb. már az is nagy dolog, hogyha elindul. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2111) osztszoroz válasza sz.balazs.95 (#2110) üzenetére

osztszoroz
(fanatikus tag)

ja,nem is panaszként írtam..kicsit tamagochi-feelingje van..mindig igényli a törődést. :B

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#2112) sz.balazs.95 válasza osztszoroz (#2111) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

ja kb. :D

(#2113) Aarpok

Aarpok
(őstag)

Nálam is volt egy-két furcsaság.Először nem akart 2 appot frissíteni (OneNote,Posta).Utána olvasva és javításokat próbálva sem.Fogtam töröltem őket majd újra telepítettem és helyrejöttek.A másik inkább grafikai bug volt eltűntek az ikonok a tálcán és a modern appoknál is csak a keret látszott még kijelentkezés sem volt.Ctrl + Alt + Del kijelentkezés és újra helyreállt a rend. :D

Аарпок

(#2114) sz.balazs.95

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

nálam most 3 appot nem tud (vagy nem akar) frissíteni: Posta, Naptár és Kapcsolatok - ez elvileg egy app :D Olvasó és OneNote

(#2115) King Unique válasza FoLey-v (#2095) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Megnéztem én is....no majd a második rész, az lesz érdekes.
Amúgy nem értem, milyen programhoz kell annyira az Aero, sima Aero 8.0+ verziókban is van, amiről ő áradozik, az az Aero Glass?
Meg ez az, h ilyen nyilvános videókkal befolyásolni a laikus, hozzá nem értő réteget.....de legalább akkor fogalmazna pontosabban, objektívebben, kevésbé trágárul... Én is épp unatkoztam és Windows 10-ről kerestem nem éppen szakmai véleményeket, értékeléseket (gyakori kérdések és társai), és akkor akadtam rá az ő munkásságára... :DDD Csak ennyi erővel más is könnyen ráakadhat, megosztja face-en, stb., ez itt a baj.
Azért látom használja a Start gomb jobb klikkes menüjét, azt bezzeg nem említette milyen jó, h mindent elérni 1 kattal, nem mint korábbi verzióknál. :)

[ Szerkesztve ]

(#2116) netpeti98 válasza King Unique (#2115) üzenetére

netpeti98
(PH! kedvence)

Az egyik videójában azt mondta hogy a Frapshoz. Való igaz a régebbi Fraps verziók nem mindig működnétek a nyolcason, de az újak elméletileg tökéletesen működnek. Gondolom valahonnan lewarezolt egy régi verziót és azt próbálja ráerőszakolni a rendszerre. Azt meg már nem képes felfogni, hogy van aero a rendszerben.

(#2117) King Unique válasza netpeti98 (#2116) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Ja, értem, az új verziót meg nem akaródzik használni...+ Aero is valóban van.
Megjelenik nemsokára az új Win10 build, van rá esély, h azt is majd véleményezni fogja. :DDD Gondolom biztos objektívebben, mint innen pzstm kollega szokta, nem is tudom kettejük közül majd kinek a szavára adjak...? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2118) szabonagyur válasza netpeti98 (#2116) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Szerinte a Vista alatt a minialkalmazást csak a sávba lehet rakni... :F Pedig ki lehetett bárhova csak a sávot nem lehetett kikapcsolni.

(#2119) netpeti98 válasza szabonagyur (#2118) üzenetére

netpeti98
(PH! kedvence)

A videóiból az jön le, hogy elégé el van a saját valóságában :DDD
Az is sokat elárul, hogy 2 videó alatt nem sikerült rájönnie, hogy a tálcán az a gomb a virtuális asztalokat kezeli és nem izé, meg a Vistában megismert alkalmazásváltó.
Elmondja, hogy mennyi mindennek nincs értelme, de az ő mozgó ikonjainak már lenne értelme. :DDD

Más: a következő lépcsőfok a CP lesz vagy folyamatosan frissülni fog a TP a továbbiakban is?

[ Szerkesztve ]

(#2120) szabonagyur válasza netpeti98 (#2119) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Elég mókás a figura az tuti, valaki nem akarja meghívni köreinkbe? :DD

(#2121) pzstm válasza sz.balazs.95 (#2114) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

nekem csak reader és mail, contact, people app nem frissül :B

már egy hete kb :D

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2122) FoLey-v válasza szabonagyur (#2120) üzenetére

FoLey-v
(őstag)

Másik oldalon árasztja a hülyeségeit még pedig gépigény oldalon,áthívni szerintem rossz döntés lenne,mert itt is elárasztaná a PH!-s tagokat a hülyeségeivel. :DDD

King Unique Így összefoglalva aeromániákus szakemberrel van dolgunk,ha 8,8.1 és 10-ben nincs akkor az nem jó oprendszer,sőt valamelyik videójában olvastam,hogy XP-t sem kedvelte. :W :D

Én is kíváncsi leszek a Games for Live Windows 8.1 videójára. :D

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64GB Black Global Version •

(#2123) Aarpok válasza pzstm (#2121) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Próbáld meg törölni majd újratelepíteni az áruházból nálam ez vált be. ;)

Аарпок

(#2124) sz.balazs.95 válasza Aarpok (#2123) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

nekem ezt mutatja most a OneNote telepítésénél:

(#2125) Aarpok válasza sz.balazs.95 (#2124) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Ezt esetleg még kipróbálhatod [link]
A OneNote ettől helyrejött.A Mail appnál meg simán töröltem újraindítás majd telepítés az áruházból és ekkor már Posta lett belőle.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#2126) sz.balazs.95 válasza Aarpok (#2125) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

és ilyenkor mi a teendő? :F

[ Szerkesztve ]

(#2127) csixy válasza pzstm (#2121) üzenetére

csixy
(PH! addikt)

Már kezdem azt hinni, hogy az én példányom megy a legjobban. Persze a mail app többnyire nem syncel, de néha igen (be-be röffen mint az öreg trabant)!
Még a Vizúr féle régi magyar természeti témát is rányomattam, és ettől végre lett egy igazi sajátgép ikonom az asztalomon nem csak parancsikon. Tök jó.

(#2128) Aarpok válasza sz.balazs.95 (#2126) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Külön futtattam a 2 parancsot először az első,majd a másodikat (nem tudom van e jelentősége)Miután lefutottak újraindítottam a számítógépet és áruházban rákerestem a onenote - ra és telepítettem.
Adminként indítottad a Powershellt?A google fordítóval azt vettem ki a képed alapján,hogy magasabb jogosultság kell a parancshoz.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#2129) sz.balazs.95 válasza Aarpok (#2128) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

nem. :B
na viszont most úgy csináltam, de nem jó.
mindegy, hagyom a fenébe, úgy sem olyan fontos, hogy a legeslegfrissebb OneNote legyen fent. :D

(#2130) Воланд válasza sz.balazs.95 (#2126) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

rendszergazdakent kell futtatni a ps-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2131) Aarpok válasza sz.balazs.95 (#2129) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Sajnálom akkor nincs több ötletem talán majd helyrerázódik vagy helyrerázzák. :U

Аарпок

(#2132) sz.balazs.95

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

Hogy valami pozitív is elhangozzék:
Rövid tesztem alapján a Win10 többmonitoros kezelése példaértékű!
Minden ott nyílik meg, ahol kell, úgy ahogy kell, és az egész tök jól működik. :K
Win7 és Ubuntu alatt sokat szívtam ezzel, de a Win8 sem volt tökéletes. :D
csak kisebb gikszer volt; a hangot újra be kellett lőni.

[ Szerkesztve ]

(#2133) SharpSA válasza sz.balazs.95 (#2132) üzenetére

SharpSA
(PH! addikt)

A skálázás is jó. Azaz ha nem 100%-on, hanem nagyobb értékre van állítva, például 125%-ra. Mert ugyebár még Win 8.1 alatt is kilógnak néhol a szövegek.

(#2134) ReSeTer

ReSeTer
(senior tag)

Üdv!

Lehet már tudni, hogy a végleges 64 bites verzió milyen CPU követelményekkel jön ki?

Vajon az E5200 elég lesz neki?

Köszönöm!

(#2135) pzstm válasza ReSeTer (#2134) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

Mint a Win8.1

Jelenlegi állás szerint, de hivatalos még nincs

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2136) CanibelZ

CanibelZ
(fanatikus tag)

VM-ben mennyire használható? Valamelyik csoporttársam azt mondta, anno amikor kijött, hogy neki VM-ben bugosabb volt, mint a sima telepítés, azóta nem kérdeztem tőle.

(#2137) szabonagyur válasza CanibelZ (#2136) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Kezdetektől fogva fent volt VmWare Workstation-ben és nincs probléma vele, olyan mint élesben.

(#2138) FoLey-v

FoLey-v
(őstag)

Elegem lett ebből a tesztelőből...

Mit vesztünk Windows 8.1-al 3. rész

(#2139) sz.balazs.95 válasza SharpSA (#2133) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)

Azt nem tudom, mivel egy 60 és egy 80 PPI-s kijelzőm van, így nekem felesleges lenne a PPI-t állítani.

Azt egyébként meg lehet csinálni, hogy az egyik megjelenítőt hozzáigazítsam a másikhoz fel vagy leskálázással?

Ugyanis az egyik kijelző 1280 magas, de fizikailag kisebb, mint a másik, ami csak 1080 magas.
mivel általában egy-egy ablak fut a két kijelzőn, így nem feltűnő a jelenség, de azért jó lenne, ha össze lehetne hangolni a kettőt.

(#2140) bzoley válasza FoLey-v (#2138) üzenetére

bzoley
(PH! kedvence)

Akkor minek nézed? És egyáltalán minek rakosgatod ide, amikor semmi köze a témához? És mi lenne, ha nem baromságokkal foglalkoznátok állandóan? Ti legalább annyi hülyeséget összehordtok, csak nem veszitek észre.

(#2141) FoLey-v válasza bzoley (#2140) üzenetére

FoLey-v
(őstag)

Csak ide tettem ennyi hát ha valakinek van humora meg akinek nincs ennyi én kérek elnézést. :R

[ Szerkesztve ]

(#2142) szabonagyur válasza FoLey-v (#2141) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Kössük a témához akkor. A kipróbált játék megy Win8 és Win10 alatt is, ha fel van rakva a megfelelő games for windows live program. A hiba is ugyebár azért jött elő mivel a telepítőn lévő program önmagában is régi, amit mondjuk meg lehetett volna oldani egy csak mindig legfrissebbet letöltő kliens segítségével. Csak ugye a probléma abból ered, hogy a maga a Windows live cucc megszűnt/átalakult lett belőle a market place dolog, és a kettő összekötése nem megy mindig a legjobban. De ha felrakjuk a netről a legújabb (legutolsó) klienst utána már nincs baj, csak ugyebár magában a DLL másolgatás kevés.

Ahogy tapasztaltam ez sok régi játéknál előfordul ami ilyen saját klienst használ(na).

[ Szerkesztve ]

(#2143) FoLey-v válasza szabonagyur (#2142) üzenetére

FoLey-v
(őstag)

Pontosan és igazad is van,végül is win 8.1 és 10 témához akartam volna hozzáfűzni nem csak humornak csak én szarul indítottam a hozzászólásomat,köszönjük! :R :)

(#2144) szabonagyur válasza FoLey-v (#2143) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Rengeteg ilyen játék van aminél az emberek elvárják, hogy menjen az új rendszeren, pedig amúgy szerintem ez nem elvárás. De a többi játék is amit mutatott azok is mennek, maximum patch kell hozzá, de ez szerintem elvárható. Anno asszem az Office 2003 esetében is volt ilyen, hogy a WIn7 esetében csak a gyárilag minimum SP2-es verziót lehetett már feltelepíteni is.

(#2145) worxland válasza szabonagyur (#2144) üzenetére

worxland
(őstag)

. - hülyeséget írtam, töröltem. :DDD

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2146) szabonagyur válasza worxland (#2145) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

:D

Nincs azzal baj ;)

[ Szerkesztve ]

(#2147) FoLey-v válasza szabonagyur (#2144) üzenetére

FoLey-v
(őstag)

Igen windows 10-el kapcsolatban is lesz ilyen és nem csak a 8.1-ben,de ezeket a kis apró hibákat is meg lehet oldani vagy egy kis trükközés kell ennyi csak az ember is értsen hozzá régi programok is elindulhatnak rajta ezeken az új rendszereken.

[ Szerkesztve ]

(#2148) szabonagyur válasza FoLey-v (#2147) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Legtöbb esetben nem trükközések ezek, csak ugye nem sokan figyelnek arra, hogy a játékok is frissülnek meg úgy minden, de természetesen végtelenségig semmit sem lehet kompatibilissé tenni.

(#2149) Taifa Díaz válasza szabonagyur (#2148) üzenetére

Taifa Díaz
(őstag)

Így van, ez nem a Microsoft sara. Annyiban van igaza a videó készítőnek, hogy joggal lenne elvárható több segítség, támogatás a játékforgalmazók ügyfélszolgálatától a még az XP/Vista/7 korszakban vásárolt, eredeti játékok problémamentes futtatásához az újabb rendszereken. Nem mindenki járatos az ilyen módosításokban attól, hogy esetleg fel tud telepíteni egy operációs rendszert, arra pedig egy játékprogramot.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#2150) szabonagyur válasza Taifa Díaz (#2149) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Amúgy ha felmegy a játék holnapjára vagy felveszi a kapcsolatot a készítővel szerintem kap segítséget. le merem fogadni, hogy a játékok FAQ részében ezekre is van már válasz.

Az meg, hogy mondjuk egy Games for Windowslive-ból leszeded a legújabbat nem is módosítás, tudás sem kell sok hozzá. Kb első gugli találat ha ilyen hibád van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.