Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) FoLey-v válasza szabonagyur (#2098) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hát én sem,de amiket mondott kész röhej,ha neki nem tetszik az új oprendszerek akkor nem,de azért nem kéne többieket is rávennie a hülyeségeivel.

vlevi Igen valakinek bejön,valakinek meg nem,mint írtam,hogy ízlések kérdése és remélem a 10-ben is meghagyják vagy legyen telepítésnél 2 választható design aero és flat között,de ugye ez úgy sem fog valóra válni.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2102) szabonagyur válasza FoLey-v (#2101) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rengeteg ilyen hozzáállás van csak azok nem kerülnek fel a netre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2103) Negyven


Negyven
tag

Kb leszarom az ilyen embereket.Kiprobáltam 50 féle linuxot win7 win8-8.1 és most win 10 alol vagyok.
egy öreg laptopon.A win 10 a 10-11" gépekre lesz tökéletes.Minden fut majd ablakosban is nekem ennyi a lényeg

(#2104) csixy válasza FoLey-v (#2095) üzenetére


csixy
addikt

Én négy percig bírtam nézni , akkor elővett a h@@@nyinger és bezártam az ablakot.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2105) csixy válasza bzoley (#2100) üzenetére


csixy
addikt

Hát igen, egyenlőre még a nyóc giga ramot szereti.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2106) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Az egyébként mesteri volt, amikor a Windows hardverigényét összekapcsolta a játékok gépigény-növekedésével...
Mi foglal 50 GB-ot? talán a HD textúrák, a hatalmas pályák, stb... :U :W

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2107) Edween válasza bzoley (#2100) üzenetére


Edween
őstag

9879 a 9841-hez képest elég nagy hátra arc.

(#2108) bzoley válasza Edween (#2107) üzenetére


bzoley
veterán

Hasonló aggályok miatt érdeklődtem meg telepítés előtt, hogy van-e olyan használható ez a build, mint az előzőek, de túl sok válasz nem nagyon érkezett. A legtöbben itt is azzal vannak elfoglalva, hogy ki mennyire idióta. Érdemi társalgás alig van.
Mindegy, valószínűleg így marad a következő frissítésig, ha nem lesznek nagyobb gondok.

(#2109) osztszoroz válasza bzoley (#2108) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

nálam sok csodát művel,de mivel Ubuntu mellett használom,néha még szórakoztató is.Például ha bezárom a konzolt,azonnal újraindul.A Store-ból nem tudok semmit telepíteni.(nem mintha szükségem lenne rá ;) )Rákattintok a kiszemelt alkalmazásra,install,majd néhány perc múlva leáll a telepítés. ;) Napokig a PC Settings-be sem tudtam életet lehelni.Egy számomra érthetetlen parancssor életre keltette,amit a yt-on kukáztam és 8.1-es rendszer megoldásaként javasolták.Bevált.Újra van Pc Settings.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#2110) sz.balazs.95 válasza osztszoroz (#2109) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

egy pre-alpha rendszernél kb. már az is nagy dolog, hogyha elindul. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2111) osztszoroz válasza sz.balazs.95 (#2110) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

ja,nem is panaszként írtam..kicsit tamagochi-feelingje van..mindig igényli a törődést. :B

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#2112) sz.balazs.95 válasza osztszoroz (#2111) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ja kb. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2113) Aarpok


Aarpok
őstag

Nálam is volt egy-két furcsaság.Először nem akart 2 appot frissíteni (OneNote,Posta).Utána olvasva és javításokat próbálva sem.Fogtam töröltem őket majd újra telepítettem és helyrejöttek.A másik inkább grafikai bug volt eltűntek az ikonok a tálcán és a modern appoknál is csak a keret látszott még kijelentkezés sem volt.Ctrl + Alt + Del kijelentkezés és újra helyreállt a rend. :D

Аарпок

(#2114) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

nálam most 3 appot nem tud (vagy nem akar) frissíteni: Posta, Naptár és Kapcsolatok - ez elvileg egy app :D Olvasó és OneNote

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2115) King Unique válasza FoLey-v (#2095) üzenetére


King Unique
titán

Megnéztem én is....no majd a második rész, az lesz érdekes.
Amúgy nem értem, milyen programhoz kell annyira az Aero, sima Aero 8.0+ verziókban is van, amiről ő áradozik, az az Aero Glass?
Meg ez az, h ilyen nyilvános videókkal befolyásolni a laikus, hozzá nem értő réteget.....de legalább akkor fogalmazna pontosabban, objektívebben, kevésbé trágárul... Én is épp unatkoztam és Windows 10-ről kerestem nem éppen szakmai véleményeket, értékeléseket (gyakori kérdések és társai), és akkor akadtam rá az ő munkásságára... :DDD Csak ennyi erővel más is könnyen ráakadhat, megosztja face-en, stb., ez itt a baj.
Azért látom használja a Start gomb jobb klikkes menüjét, azt bezzeg nem említette milyen jó, h mindent elérni 1 kattal, nem mint korábbi verzióknál. :)

[ Szerkesztve ]

(#2116) netpeti98 válasza King Unique (#2115) üzenetére


netpeti98
addikt

Az egyik videójában azt mondta hogy a Frapshoz. Való igaz a régebbi Fraps verziók nem mindig működnétek a nyolcason, de az újak elméletileg tökéletesen működnek. Gondolom valahonnan lewarezolt egy régi verziót és azt próbálja ráerőszakolni a rendszerre. Azt meg már nem képes felfogni, hogy van aero a rendszerben.

(#2117) King Unique válasza netpeti98 (#2116) üzenetére


King Unique
titán

Ja, értem, az új verziót meg nem akaródzik használni...+ Aero is valóban van.
Megjelenik nemsokára az új Win10 build, van rá esély, h azt is majd véleményezni fogja. :DDD Gondolom biztos objektívebben, mint innen pzstm kollega szokta, nem is tudom kettejük közül majd kinek a szavára adjak...? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2118) szabonagyur válasza netpeti98 (#2116) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerinte a Vista alatt a minialkalmazást csak a sávba lehet rakni... :F Pedig ki lehetett bárhova csak a sávot nem lehetett kikapcsolni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2119) netpeti98 válasza szabonagyur (#2118) üzenetére


netpeti98
addikt

A videóiból az jön le, hogy elégé el van a saját valóságában :DDD
Az is sokat elárul, hogy 2 videó alatt nem sikerült rájönnie, hogy a tálcán az a gomb a virtuális asztalokat kezeli és nem izé, meg a Vistában megismert alkalmazásváltó.
Elmondja, hogy mennyi mindennek nincs értelme, de az ő mozgó ikonjainak már lenne értelme. :DDD

Más: a következő lépcsőfok a CP lesz vagy folyamatosan frissülni fog a TP a továbbiakban is?

[ Szerkesztve ]

(#2120) szabonagyur válasza netpeti98 (#2119) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elég mókás a figura az tuti, valaki nem akarja meghívni köreinkbe? :DD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2121) pzstm válasza sz.balazs.95 (#2114) üzenetére


pzstm
titán

nekem csak reader és mail, contact, people app nem frissül :B

már egy hete kb :D

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2122) FoLey-v válasza szabonagyur (#2120) üzenetére


FoLey-v
addikt

Másik oldalon árasztja a hülyeségeit még pedig gépigény oldalon,áthívni szerintem rossz döntés lenne,mert itt is elárasztaná a PH!-s tagokat a hülyeségeivel. :DDD

King Unique Így összefoglalva aeromániákus szakemberrel van dolgunk,ha 8,8.1 és 10-ben nincs akkor az nem jó oprendszer,sőt valamelyik videójában olvastam,hogy XP-t sem kedvelte. :W :D

Én is kíváncsi leszek a Games for Live Windows 8.1 videójára. :D

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2123) Aarpok válasza pzstm (#2121) üzenetére


Aarpok
őstag

Próbáld meg törölni majd újratelepíteni az áruházból nálam ez vált be. ;)

Аарпок

(#2124) sz.balazs.95 válasza Aarpok (#2123) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem ezt mutatja most a OneNote telepítésénél:

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2125) Aarpok válasza sz.balazs.95 (#2124) üzenetére


Aarpok
őstag

Ezt esetleg még kipróbálhatod [link]
A OneNote ettől helyrejött.A Mail appnál meg simán töröltem újraindítás majd telepítés az áruházból és ekkor már Posta lett belőle.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#2126) sz.balazs.95 válasza Aarpok (#2125) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és ilyenkor mi a teendő? :F

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2127) csixy válasza pzstm (#2121) üzenetére


csixy
addikt

Már kezdem azt hinni, hogy az én példányom megy a legjobban. Persze a mail app többnyire nem syncel, de néha igen (be-be röffen mint az öreg trabant)!
Még a Vizúr féle régi magyar természeti témát is rányomattam, és ettől végre lett egy igazi sajátgép ikonom az asztalomon nem csak parancsikon. Tök jó.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2128) Aarpok válasza sz.balazs.95 (#2126) üzenetére


Aarpok
őstag

Külön futtattam a 2 parancsot először az első,majd a másodikat (nem tudom van e jelentősége)Miután lefutottak újraindítottam a számítógépet és áruházban rákerestem a onenote - ra és telepítettem.
Adminként indítottad a Powershellt?A google fordítóval azt vettem ki a képed alapján,hogy magasabb jogosultság kell a parancshoz.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#2129) sz.balazs.95 válasza Aarpok (#2128) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem. :B
na viszont most úgy csináltam, de nem jó.
mindegy, hagyom a fenébe, úgy sem olyan fontos, hogy a legeslegfrissebb OneNote legyen fent. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2130) Воланд válasza sz.balazs.95 (#2126) üzenetére


Воланд
titán

rendszergazdakent kell futtatni a ps-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2131) Aarpok válasza sz.balazs.95 (#2129) üzenetére


Aarpok
őstag

Sajnálom akkor nincs több ötletem talán majd helyrerázódik vagy helyrerázzák. :U

Аарпок

(#2132) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Hogy valami pozitív is elhangozzék:
Rövid tesztem alapján a Win10 többmonitoros kezelése példaértékű!
Minden ott nyílik meg, ahol kell, úgy ahogy kell, és az egész tök jól működik. :K
Win7 és Ubuntu alatt sokat szívtam ezzel, de a Win8 sem volt tökéletes. :D
csak kisebb gikszer volt; a hangot újra be kellett lőni.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2133) SharpSA válasza sz.balazs.95 (#2132) üzenetére


SharpSA
veterán

A skálázás is jó. Azaz ha nem 100%-on, hanem nagyobb értékre van állítva, például 125%-ra. Mert ugyebár még Win 8.1 alatt is kilógnak néhol a szövegek.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#2134) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Üdv!

Lehet már tudni, hogy a végleges 64 bites verzió milyen CPU követelményekkel jön ki?

Vajon az E5200 elég lesz neki?

Köszönöm!

(#2135) pzstm válasza ReSeTer (#2134) üzenetére


pzstm
titán

Mint a Win8.1

Jelenlegi állás szerint, de hivatalos még nincs

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2136) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

VM-ben mennyire használható? Valamelyik csoporttársam azt mondta, anno amikor kijött, hogy neki VM-ben bugosabb volt, mint a sima telepítés, azóta nem kérdeztem tőle.

(#2137) szabonagyur válasza CanibelZ (#2136) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kezdetektől fogva fent volt VmWare Workstation-ben és nincs probléma vele, olyan mint élesben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2138) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Elegem lett ebből a tesztelőből...

Mit vesztünk Windows 8.1-al 3. rész

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2139) sz.balazs.95 válasza SharpSA (#2133) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Azt nem tudom, mivel egy 60 és egy 80 PPI-s kijelzőm van, így nekem felesleges lenne a PPI-t állítani.

Azt egyébként meg lehet csinálni, hogy az egyik megjelenítőt hozzáigazítsam a másikhoz fel vagy leskálázással?

Ugyanis az egyik kijelző 1280 magas, de fizikailag kisebb, mint a másik, ami csak 1080 magas.
mivel általában egy-egy ablak fut a két kijelzőn, így nem feltűnő a jelenség, de azért jó lenne, ha össze lehetne hangolni a kettőt.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2140) bzoley válasza FoLey-v (#2138) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor minek nézed? És egyáltalán minek rakosgatod ide, amikor semmi köze a témához? És mi lenne, ha nem baromságokkal foglalkoznátok állandóan? Ti legalább annyi hülyeséget összehordtok, csak nem veszitek észre.

(#2141) FoLey-v válasza bzoley (#2140) üzenetére


FoLey-v
addikt

Csak ide tettem ennyi hát ha valakinek van humora meg akinek nincs ennyi én kérek elnézést. :R

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2142) szabonagyur válasza FoLey-v (#2141) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kössük a témához akkor. A kipróbált játék megy Win8 és Win10 alatt is, ha fel van rakva a megfelelő games for windows live program. A hiba is ugyebár azért jött elő mivel a telepítőn lévő program önmagában is régi, amit mondjuk meg lehetett volna oldani egy csak mindig legfrissebbet letöltő kliens segítségével. Csak ugye a probléma abból ered, hogy a maga a Windows live cucc megszűnt/átalakult lett belőle a market place dolog, és a kettő összekötése nem megy mindig a legjobban. De ha felrakjuk a netről a legújabb (legutolsó) klienst utána már nincs baj, csak ugyebár magában a DLL másolgatás kevés.

Ahogy tapasztaltam ez sok régi játéknál előfordul ami ilyen saját klienst használ(na).

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2143) FoLey-v válasza szabonagyur (#2142) üzenetére


FoLey-v
addikt

Pontosan és igazad is van,végül is win 8.1 és 10 témához akartam volna hozzáfűzni nem csak humornak csak én szarul indítottam a hozzászólásomat,köszönjük! :R :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2144) szabonagyur válasza FoLey-v (#2143) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rengeteg ilyen játék van aminél az emberek elvárják, hogy menjen az új rendszeren, pedig amúgy szerintem ez nem elvárás. De a többi játék is amit mutatott azok is mennek, maximum patch kell hozzá, de ez szerintem elvárható. Anno asszem az Office 2003 esetében is volt ilyen, hogy a WIn7 esetében csak a gyárilag minimum SP2-es verziót lehetett már feltelepíteni is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2145) worxland válasza szabonagyur (#2144) üzenetére


worxland
addikt

. - hülyeséget írtam, töröltem. :DDD

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2146) szabonagyur válasza worxland (#2145) üzenetére


szabonagyur
félisten

:D

Nincs azzal baj ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2147) FoLey-v válasza szabonagyur (#2144) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igen windows 10-el kapcsolatban is lesz ilyen és nem csak a 8.1-ben,de ezeket a kis apró hibákat is meg lehet oldani vagy egy kis trükközés kell ennyi csak az ember is értsen hozzá régi programok is elindulhatnak rajta ezeken az új rendszereken.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#2148) szabonagyur válasza FoLey-v (#2147) üzenetére


szabonagyur
félisten

Legtöbb esetben nem trükközések ezek, csak ugye nem sokan figyelnek arra, hogy a játékok is frissülnek meg úgy minden, de természetesen végtelenségig semmit sem lehet kompatibilissé tenni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2149) Taifa Díaz válasza szabonagyur (#2148) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Így van, ez nem a Microsoft sara. Annyiban van igaza a videó készítőnek, hogy joggal lenne elvárható több segítség, támogatás a játékforgalmazók ügyfélszolgálatától a még az XP/Vista/7 korszakban vásárolt, eredeti játékok problémamentes futtatásához az újabb rendszereken. Nem mindenki járatos az ilyen módosításokban attól, hogy esetleg fel tud telepíteni egy operációs rendszert, arra pedig egy játékprogramot.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#2150) szabonagyur válasza Taifa Díaz (#2149) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy ha felmegy a játék holnapjára vagy felveszi a kapcsolatot a készítővel szerintem kap segítséget. le merem fogadni, hogy a játékok FAQ részében ezekre is van már válasz.

Az meg, hogy mondjuk egy Games for Windowslive-ból leszeded a legújabbat nem is módosítás, tudás sem kell sok hozzá. Kb első gugli találat ha ilyen hibád van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.