Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) Negyven válasza szabonagyur (#3150) üzenetére


Negyven
tag

1024x600

[ Szerkesztve ]

(#3152) mmdms válasza Negyven (#3149) üzenetére


mmdms
addikt

Jessz, nem lesz nyomi képarány a netbookon! :D
Eddig csak ugy tudtam a 8.1 et használni, ha átállítottam 1024*768-ra, de olvashatatlanul kicsik ugy a betűk, plusz nem mindegyik driver engedte a monitor által nem támogatott felbontást beállítani.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3153) mmdms


mmdms
addikt

A blútuszos hedszetet se latja ez a vacak, szerencse hogy nem töröltem egyből a 8.1-et, elég sok kis idegesítő szarsága van még ennek.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3154) szabonagyur válasza mmdms (#3153) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugye az feltűnt, hogy nem a végleges rendszer és Win10 driverek sem léteznek még?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3155) mmdms válasza szabonagyur (#3154) üzenetére


mmdms
addikt

Persze, de itt lényegesen jobb a helyzet mint vista64re álláskor.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3156) szabonagyur válasza mmdms (#3155) üzenetére


szabonagyur
félisten

A nincs driver ugyanazt jelenti mindenhol, ha nem megy a WIn8as akkor várni kell, hogy legyen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3157) InterFox


InterFox
senior tag

Játékoknál vettetek észre valami javulást vagy romlást?
Mert nálam a Skyrim +8 FPS-el megy...

PSN ID: interfoxthedead

(#3158) mmdms válasza szabonagyur (#3156) üzenetére


mmdms
addikt

Az az érdekes telómat látja, fejhallgatót nem. De a teló meg látja a hs-t.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3159) szabonagyur válasza InterFox (#3157) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hűha már mindjárt játszható is lesz a játék :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3160) vlevi válasza InterFox (#3157) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem a project cars eszrevehetoen rosszabbul fut win10-en. De más, amit próbáltam, assetto corsa, crysis3, azokban nem tunt fel a lassulas

(#3161) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Csak a World of Tanks játékkal nyomom de ott semmi különbség a 8.1-hez képest.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3162) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Másnál is történt olyan hogy telepítés közben, az első restart után beragadt a Getting ready-nél a rendszer? VMWare Playerre (a Workstation része) akarom felrakni. Az első preview build jól felment, azt a gépet használtam erre is egyazon beállításokkal, csak a HDD-t töröltem.

2x újrakezdtem már, de ugyanott beragadt. Most suspendeltem.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3163) emvy


emvy
nagyúr

Frissitettem a Win8-rol indult asztali rendszeremet (W8->W8.1->W10), minden tokeletesen mukodik, including jatekok, stb. (Sandy i7, Asus mobo, GTX770, ha valakinek segit.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#3164) emvy válasza emvy (#3163) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez csak aktiv hasznalat soran tunt fel, de a window snap mukodese onmagaban eleg ok, hogy korabbi Winrol W10-re valtson valaki, szerintem..

while (!sleep) sheep++;

(#3165) Xero válasza emvy (#3163) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért a start és kereső még hajlamos elhasalni, szóval bőven nem 100-as a rendszer. Az update bugokról nem is beszélve.
Élesben én nem használnám még, de pár build és jó lesz. Ez lesz a jelenkor 98SE/XP/Win7 kiadása. :K

(#3166) emvy válasza Xero (#3165) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem ma volt egy explorer.exe fagyi, eddig mas nem nagyon. De tenyleg egy masfel eves rendszert upgradeltem, amin tobb Linux peldany fut Hyper-V-ben, X szerver, VPN, mittudomen, minden eleg szepen megy.

A Cisco Anyconnectet megtorte most egy update, de az W8-on is elcseszodott..

Azert raktam fel elesben, mert van csomo mas gep is a kornyeken, szoval nem annyira kockazatos.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#3167) Xero válasza emvy (#3166) üzenetére


Xero
nagyúr

Jó, akkor ha Nálad nem fossa össze magát teljesen pár hét alatt, akkor kijelenthető, hogy stabil. :DDD

Negyed ennyire nem terheltem még meg, de majd ha lesz időm/kedvem megnézem én is hol kezd el vérezni a torka. :P

(#3168) emvy válasza Xero (#3167) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem szerettem volna az anekdotalis erveles hibajaba esni :)

while (!sleep) sheep++;

(#3169) prolad válasza InterFox (#3157) üzenetére


prolad
őstag

Nálam játékok terén vannak bajok,sok minden el sem indul.Régebbi címek mennek gond nélkül,meg amik nem használnak dx 11-t,a többi vagy nem indul,vagy kisebb textúrahibákkal megy.Persze lehet csak nálam gond ez,egyébként elsődleges rendszernek is megfelelő.

(#3170) Barthezz2 válasza emvy (#3163) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én win 8.1-ről akartam, de kipróbálva még inkább nem lépem meg. Azért még van baj, ha nem is katasztrófálisak. Eddig 2x sleep után indítva hidegen indult, nem tudom miért. Fagyott már le a start menü, múltkor a swype parancsok nem mentek, az értesítéseket is csak úgy tudtam előhozni, ha az ikonra kattintottam.
Én még várok pár frissítést.

Más:
Az normális, hogy amit win8 alatt megvettem, azt a beta store szerint megint meg kellene(régi látja, hogy már megvettem)?

Everybody lies.

(#3171) King Unique válasza Barthezz2 (#3170) üzenetére


King Unique
titán

Majd az RTM-re lesz érdemes, vsz Store-ból lehet majd kényelmesen.
Egy ilyen félkész rendszerre szerintem (totál) hülyeség upgrade-elni még a 8.1-et, annyi pluszt nem ad...max egy külön gépen ki lehet próbálni. Legtöbb AV se kompatibilis vele, ahogy többeknél driver problémák is előfordulnak.

[ Szerkesztve ]

(#3172) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én drukkolok a Win10-nek, jó lenne egységesíteni majd a céges platformot, na de fél év alatt még sok melója lesz ezzel a Microsoftnak, na meg attól félek a hardvergyártóknak és az alkalmazások programozóinak.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3173) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok.
Szeretnék venni op.rendszert,
most ezt a kis időt várjam ki?

(#3174) Petyyyyy válasza #63761920 (#3173) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem muszáj. Vehetsz 8/8.1-et is, arról meg majd ingyen frissíthetsz.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3175) #41133696


#41133696
törölt tag

Ha van új Windows frissítése megjelenik már a SuperBar értesítési területén és / vagy az új Windows 7 féle start menüben?

(#3176) #63761920 válasza Petyyyyy (#3174) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm.

(#3177) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

http://www.neowin.net/news/free-100-gb-onedrive-storage-deal-now-available-globally

:C :C :C

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3178) #41133696 válasza Dr.FantastiK (#3177) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#3179) CanibelZ válasza Dr.FantastiK (#3177) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Nekem ezt írja ki: Sorry! Something went wrong. Please try again. :(

(#3180) Milestone2 válasza CanibelZ (#3179) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mobilról is megcsinálta. Nem dobott hibaüzenetet.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3182) Milestone2 válasza Milestone2 (#3180) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De csak a .com végződésű boxra engedte. Az outlook.hu-ra nem!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3183) netpeti98 válasza #41133696 (#3181) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk itt csak annyit írt, hogy az átlátszóság jön. Arról nem volt szó, hogy mi lesz átlátszó.
Mondjuk az ablakok se néznének ki rosszul azzal az átlátszósággal, mint ami a Start menü koncepciókon van. Bár engem nem zavar az Aero Glass hiánya.

(#3184) #41133696 válasza netpeti98 (#3183) üzenetére


#41133696
törölt tag

Engem sem zavar, meg - még nem olvastam el a cikket, csak belenéztem egy pillanatra -, az is lehet, hogy asztali rendszeren lesz csak, vagy mint ahogyan volt már a Vista óta, futtat telepítéskor egy teljesítménytesztet és ha bírja a HW akkor bekapcsolja. Lassan 3 éve jelent meg a Windows 8.0, azóta a táblagépek is sokat erősödtek, így igazából azokon sem lehet gond.

(#3185) sz.balazs.95 válasza #41133696 (#3181) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Remélem azért ez a gagyi átlátszóság kikapcsolható lesz.😒

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3186) Воланд válasza #41133696 (#3184) üzenetére


Воланд
titán

ennek az atlatszosagnak semmi koze az aero glass effekthez, kb nulla rendszerigenye van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3187) Воланд válasza sz.balazs.95 (#3185) üzenetére


Воланд
titán

most miert, telefonon is milyen jol nez ki. :D

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3188) sz.balazs.95 válasza Воланд (#3187) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Telefonon még el tudnám viselni, bár nem ezzel a színösszéállítással. :DDD

Amúgy direkt ilyen rettenetes színekkel demózzák ez a feature-t, hogy még a kedve is elmenjen az embernek a W10M-től? :))

Vagy nincs egy ember se, aki képes berakni egy értempmes hátteret és hozzá egy értelmes csempeszínt? :O

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3189) Воланд válasza sz.balazs.95 (#3188) üzenetére


Воланд
titán

nem ok, hanem en demozom direkt ilyen rettenetes szinekkel, csak hogy latszodjon, hogy miert sirtak annyit a userek. :DDD amugy sima fekete hatter van beallitva, zold csempekkel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3190) sz.balazs.95 válasza Воланд (#3189) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ja, az más.
De ha megnézed, kb. egy rendes home screen sincs a neten. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3191) Воланд válasza sz.balazs.95 (#3190) üzenetére


Воланд
titán

mert nem jo ez a megoldas, az atlatszo csempeknek sokkal tobb ertelme van. nagyon nehez ugy hatteret plusz csempeszint valasztani, hogy ne ilyen ronda legyen a vegeredmeny. mondjuk a fenti kep pirossal, vagy vorossel mar turhetobb egy fokkal.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3192) netpeti98 válasza Воланд (#3187) üzenetére


netpeti98
addikt

A csempék átlátszóságát lehet állítani? Egy egyszínű slate gray háttér (ami pl a Nextgen Readerben is van) nem átlátszó narancssárga csempékkel egész jól nézhet ki.

[ Szerkesztve ]

(#3193) Воланд válasza netpeti98 (#3192) üzenetére


Воланд
titán

nem lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3194) King Unique válasza #41133696 (#3181) üzenetére


King Unique
titán

Micsoda bulvárcím... :D
Na most jönnek majd, a "na megmondtuk, hogy így lesz a jó" , "végre ez is olyan lesz, mint a Win7" mítoszok. De hát vmivel csak be kell nyalni annak az 5x%-nak, hiába lesz free upgrade, ha nem átlátszó, akkor nem fognak váltani. :DDD
Amúgy meg nyilván marad flat dizájn, nem az a giccses megjelenés, mint a 7-esben.

Ezek a cikkek is érdekesek:

Windows 365 néven érkezhet majd a Windows előfizetéses változata

Havi 2000 forintba fog kerülni az előfizetéses Windows

Korábban volt róla szó, hogy a havi előfizetős milyen jó lehetőség, de nem feltétlenül home usereknek, főleg ha nekik is havi 2000 körül lesz...

(#3195) FіkuszKukіsz válasza Воланд (#3193) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Gondolom ez aztán bejönne neked . :DDD

Romanes eunt domus

(#3196) #41133696 válasza King Unique (#3194) üzenetére


#41133696
törölt tag

3 évente 72 K :D, amikor a Windows 8.1 nekem 30 €-ba került - és nem csak 3 évig használhatom :)

(#3197) FіkuszKukіsz válasza #41133696 (#3196) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Te cég vagy?

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#3198) #41133696 válasza FіkuszKukіsz (#3197) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha azt nézed, hogy a cégek jó része még mindig Windows XP-t használ, akkor szerinted havi 2k-val megéri Windowst vásárolnia? Tökmindegy, hogy megkapja a legfrissebb Windows-t 3 évente, ha a gépparkot nem cseréli le, ameddig nem hibásodik meg az alaplap - mert majd az új Win úgysem fog települni a régi 10 éves deszkára -, és a célszoftverek is lassan követik az új Windows verziókat... Sehol a világon nem jellemző az, hogy a cégek minden új Windowsra megjelenéskor frissítenének, jó esetben minden másodikra csak. Akkor is minimum 6 évig fizet havonta 2k-t.

Megveszi majd a Windows 10-et (jó esetben, mert még lehetett, sok olyan cég amelyik a korszerűsítés mellett döntött már megtette, és a Windows 7-et választotta, tehát a Windows 10 ki fog nekik maradni) hagyományos formában, aztán az fog futni X évig.

[ Szerkesztve ]

(#3199) FіkuszKukіsz válasza #41133696 (#3198) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hát elég nagy baj, hogy egy hivatalosan nem támogatott rendszert üzemeltetnek. A támogatási ciklus végének időpontja már jó régen köztudott volt, ergó intézkedni kellett volna a szoftverek kompatibilitásának megoldásáról. Ha még is van ilyen rendszer akkor ezek esetében a biztonsági kockázatokat minimalizálni kell. A 2K meg igen baráti annak tekintetében, hogy az adott felhasználó több eszközére is telepíthetik az op. rendszert. És gyakorlatilag követés is lesz hozzá, ami a jelenlegi win 7, win 8.1 -nél elég drága mulatság. Jelenleg nem ismerjük a win 10 frissítési kockázatait, de vélelmezhető, a win 8.1 win 10 kompatibilitási helyzetéből, hogy nem lesznek alkalmazással kapcsolatos problémák. De ez egy jól szervezet vállalati informatikánál egyébként sem lehet gond. ( tesztet utáni terítés).

Romanes eunt domus

(#3200) King Unique válasza #41133696 (#3196) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja, nem olcsó...cégeknek is akkor meg igazán, ha több (5) gépes licenszt adnak. Korábban pedzegettük is, ha ha kb. 500 Ft körül lenne havonta, akkor érné meg, de nem hiszem, hogy annyiért adnák home usereknek... :N
Home felhasználóknak meg szerintem ez kevésbé jó megoldás, h havi 2k-t kicsengessen a rendszerért, amit tulajdonképpen folyamatosan használ, anélkül semmit nem tud csinálni, max ha felrak egy másik OS-t. De, mint tudjuk, az a bizonyos "másik" se mindenkinek alternatíva.
Egy O365 azért más, annál, mivel van más, viszonylag használható office alternatíva is, akár csak bizonyos időtartamra fizet elő a user, majd szünetelteti, megint megújítja, ha munkához fontos a full formátumkompatibilitás, v épp csak a megszokás.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.