Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Negyven


Negyven
tag

Én akár hogy keresem nemtalélom a win7röl win 10 re frissités lehetöségét amit valamelyikötök belinkelt ott nincs olyan

(#3352) Kephamos


Kephamos
addikt

Kaptam egy eamil, hogy letölthetem és kipróbálhatom a win10-et. Érdemes? Használható? Játékok futnak rendesen?

(#3353) netpeti98 válasza Negyven (#3351) üzenetére


netpeti98
addikt

Lehet időközben leszedték azt az installert. Jelenlegi formájában amúgy sem érdemes rá lecserélni az éles rendszert.

(#3354) Negyven válasza netpeti98 (#3353) üzenetére


Negyven
tag

nekem tökéletesen müködik két gépen is ezért akarom az asztali gépemet is frissiteni

(#3355) DS39 válasza Kephamos (#3352) üzenetére


DS39
nagyúr

tesztelésre, ismerkedésre a rendszerrel. éles rendszerként azért nem ajánlanám a használatát.

(#3356) prolad válasza Kephamos (#3352) üzenetére


prolad
őstag

Futnak, régebbiek is (pl. Mafia, vice city), újabbak is (pl. Sleeping dogs, Murdered, Mafia 2).Ami gond lehet (tudom, nem szabad beszélni róla) de warezolt játékok közül csak azok mentek, amiket még korábban 8.1 alatt raktam fel, pl. Steames játékoknál minden oké.

(#3357) CharlieDrop válasza Negyven (#3354) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem még mindig hálózatelérési problémáim vannak

lehet még nem tökéletes benne

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3358) Negyven válasza CharlieDrop (#3357) üzenetére


Negyven
tag

mire gondolsz hálozat elérési gondoknál

[ Szerkesztve ]

(#3359) ledgeri válasza Barthezz2 (#3348) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nálam már a következő resi óta megint jó... (volt azóta vagy 2...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3360) CharlieDrop válasza Negyven (#3358) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Írtam lentebb:

van egy win7-en megosztott mappa és még a gépet sem érem el, plusz virtualboxból meg és az automatikusan hozzácsatolt mappából nem futtatja az exe-ket

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3361) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Buildek milyen gyakran jelennek meg illetve mennyire halalos a build update? Erdemes-e inkabb ujra tolni a cuccot?

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#3362) Dr.FantastiK válasza Yllgrim (#3361) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Februar vegere volt igerve, de meg sehol semmi ,,, :O

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3363) pzstm válasza Dr.FantastiK (#3362) üzenetére


pzstm
titán

ki mikor ígért ilyet? :U

utolsó infóm, hogy nagyjából havonta várható, ha minden jól megy, első időszakot kivéve, hogy a telefonos Win10 beta megjelenjen :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3364) Dr.FantastiK válasza pzstm (#3363) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

Gabriel Aul ,, a twitteren. meg Februar kozepen irta !!

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3365) Воланд válasza Dr.FantastiK (#3364) üzenetére


Воланд
titán

o biztos, hogy nem irt ilyet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3366) pzstm válasza Dr.FantastiK (#3364) üzenetére


pzstm
titán

nem...így nem írta

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3367) LámaZ


LámaZ
addikt

8.1-esről hallottam.
Apropó, a 9-est kihagyták?

Még egy kérdés: ha vkinek 7-ese van fent, 32 bites, lehet simán frissíteni 64 bites 8.1-esre vagy 10-esre?

(#3355) DS39
Ja, értem, akkor a 8.1 a tuti még.

Akkor újrafogalmazom:
lehet frissíteni 32 bites 7-esről 64 bites 8.1-re?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#3368) Воланд válasza LámaZ (#3367) üzenetére


Воланд
titán

igen, ki.

nem, 32 bites rendszert nem lehet frissiteni 64 bitesre. es ez forditva is igaz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3369) LámaZ válasza Воланд (#3368) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszi, világos.
Most látom, hogy a dobozos Win 8.1 Pro 90k ft (332$).
Ezek nem normálisak. :(

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#3370) CharlieDrop válasza LámaZ (#3369) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Pro-ra miért van szükséged?

Otthoni igényeknek bőven megfelel a sima is :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3371) tatararpad válasza LámaZ (#3369) üzenetére


tatararpad
őstag

Diákverzió 11 ezer JMF, de a sima is csak 40k MS Storeban, webshopokban láttam huszon valahányezrekért is. Windows 10 meg most ingyen van, ha kell egy Windows, annak az árazása meg majd kiderül.

(#3372) csixy válasza LámaZ (#3369) üzenetére


csixy
addikt

Amikor akcióba adta Win 8 Pro with Mediacenter-upgadet ,akkor kb 7000 JMF-ba jöttki.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3373) worxland válasza csixy (#3372) üzenetére


worxland
addikt

Az ápgréd volt.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3374) csixy válasza worxland (#3373) üzenetére


csixy
addikt

Igen! Közben javítottam én is a szöveget.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3375) LámaZ válasza tatararpad (#3371) üzenetére


LámaZ
addikt

Jaj, de jó lenne megint diáknak lenni!
Apropó, most tanulok németül. Akkor diák vagyok?

Legyen minden jó!

(#3376) netpeti98 válasza LámaZ (#3375) üzenetére


netpeti98
addikt

Akor számítasz diáknak, ha van érvényes diákigazolványod.

(#3377) janos666 válasza lewton (#3327) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Segítenél nekem is megtalálni? :U
A Control Panel alatt már nem látok Windows Update-et, az újféle Start Menu / Settings / Update & Recovery / Windows Update alatt nem látom, hogy miként tudnám szelektíven mellőzni csak az AMD driver-t. Csak Auto és Notify mód van, de ez a leírás alapján csak azt befolyásolja, hogy magától reboot-ol update után (és ez a default/recommanded -> Oh! JESUS! :Y) vagy zaklat, míg nyomsz egy reboot-ot kézileg (mint régen), OFF vagy "félautomata" (megkérdez, hogy most letöltheti és telepítheti-e) mód már nincs, ahogy szelektív update kezelés (mit telepítek és mit nem, esetleg mi az amit el is rejtek nincs).

A gond csak az, hogy a Win10-es DX12 beta driver-el (az én kártyám csak "legacy" 1.3 driver-el fut, a hírek szerint TerraScale2-re később sem lesz WDDM 2.0 és DX12 támogatás, de működhet tovább WDDM 1.3 és DX11 módban, míg ehhez lesz valamilyen driver támogatás) a D3D programok nagyobb része egyáltalán nem működik (már a Direct3D HAL lekérdezéskor elszállnak, köztük a dxdiag.exe is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3378) tatararpad válasza LámaZ (#3375) üzenetére


tatararpad
őstag

Persze egyénfüggő és nem akarlak butaságra sem csábítani, de kevés olyan embert ismerek akiknek ne lenne egy elfekvő érvényes diákigazolványa a közeli rokonságban.

(#3379) Tournament válasza janos666 (#3377) üzenetére


Tournament
aktív tag

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX]
"IsConvergedUpdateStackEnabled"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings]
"UxOption"=dword:00000000

Üdv

janos666 itt a megoldás + windowsba lekell tiltani

Control Panel\System and Security\System

advenced system settings

hardware

device installation settings

itt pedig a jelőld be a: 1. NO részt 2. Never és az automatic alatta pipa enyi

van egy hallom regedit paraméter amivel vissza rakható minden ahogy volt régen

[ Szerkesztve ]

(#3380) janos666 válasza Tournament (#3379) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a két registry kapcsoló visszahoztam a Control Panel-be az Update-et, de szürke az "üzemmód" választó (fixen auto), de majd elindulok google-el ezen az úton. Kösz.

Amit a GUI-ból írsz, az itt irreleváns, mert ha azt letiltom, az Update akkor is megtalálja a driver-t (ez mindig is így volt) és feltelepíti (most már agresszíven, fixen automatikusan, régen beállítás szerint auto, kézi vagy sehogy...). Az arra vonatkozik, hogy új hardware észlelésekor mit csináljon, azonnal keresgéljen vagy ne. Később Update kereséskor ettől függetlenül is keres driver-t is (mint régen is).

Alapvetően amúgy szeretem, ha frissítgeti a driver-eket, csak a VGA-t szoktam volt ignoráltatni a korábbi Windows(ok)-al és itt is ráhagynám most (végül is passzolna, hogy friss Win10 beta-t húz le Win8.1-es helyett, sőt, kíváncsi is voltam, vajon az előzetes hírek ellenére mégis kapott-e DX12 támogatást a VGA-m), ha nem lenne túl sok gond azzal az egyedi driver verzióval.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3381) Воланд


Воланд
titán

Microsoft’s Internet Explorer successor demonstrated in leaked video

mivel a cortana ennyire bele van drotozva a bongeszobe kenytelenek lesznek a bingre rafekudni, hogy ne csak amerikaban es ne csak angolul adjon ertelmes talalatokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3382) Warter válasza Воланд (#3381) üzenetére


Warter
őstag

Aztán majd az EU jól nyakon vágja őket.

(#3383) worxland válasza Warter (#3382) üzenetére


worxland
addikt

Oszt akkor mutogathatnak a Chrome-ra, azt már most tudja mindezt, mellesleg sokkal jobban - gyerekem most kapott új androidos occó (tizenezer forintos) telót, kipróbáltam a hangfelismerést és hanyatt dobtam magam. A Siri és a Cortana a felét nem ismerte fel annak, amit angolul mondtam, ez meg 95%-os pontossággal fogta, mit vartyogtam neki magyarul. Ha a Guglinak szabad, akkor az MS-nek is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3384) vlevi válasza Воланд (#3381) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ne csak amerikaban es ne csak angolul adjon ertelmes talalatokat."
Ez tényleg nagy hiányossága a bingnek. A google sokkal értelmesebb találatokat ad. Példaképpen, ha beírsz valamilyen eszköz (laptop, monitor, akármi) nevét a keresőbe, akkor az árukereső és hasonló oldalak a találati lista elején benne vannak. Bingnél semmi.

(#3385) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Azért érdemes ezt is meg nézni Siri vs ausztrál olasz mama. Naggyon jó! :)

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#3386) prolad


prolad
őstag

Furcsa dolog történt az előbb,nem tudtam megnyitni az IE-t,a task managert és programot se tudtam eltávolítani a programs and settings menüből.Érdekes módon,ha csak simán újraindítottam a gépet nem történt semmi,leállítás+indítás után viszont ismét tökéletes megy. :F

(#3387) samgar válasza prolad (#3386) üzenetére


samgar
őstag

Valaki használ itunest? Nekem egy ideje egyszerűen nem indul el.

Oppo Find X5 PRO

(#3388) LámaZ


LámaZ
addikt

Ha veszek Raspberry Pi 2-t, amihez ugye a Microsoft ingyen adja a Windows 10-et, de nincs rajta, hogy lehet feltenni?

Legyen minden jó!

(#3389) netpeti98 válasza LámaZ (#3388) üzenetére


netpeti98
addikt

Még nem adták ki és az se teljes Win10 lesz hanem az IoT verzió.

(#3390) kleinguru válasza samgar (#3387) üzenetére


kleinguru
addikt

Futtasd adminisztrátorként, nekem is csak úgy indul el:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3391) LámaZ válasza LámaZ (#3388) üzenetére


LámaZ
addikt

(törölve)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#3392) samgar válasza kleinguru (#3390) üzenetére


samgar
őstag

Úgy sem indul el az anya hétszentségit!

Oppo Find X5 PRO

(#3393) bon válasza LámaZ (#3388) üzenetére


bon
őstag

Én már nagyon várom, hogy a Windows Developer Program For IoT program keretében elérhetővé tegyék beta-ként a Pi2-höz a Windows 10-et. Ezen múlik, hogy veszek e magamnak.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#3394) LámaZ válasza bon (#3393) üzenetére


LámaZ
addikt

VGA sincs rajta. Nincs 2 GB RAM. Értem én, hogy lelkes amatőröknek van, de ennyire?

Legyen minden jó!

(#3395) LámaZ válasza King Unique (#3206) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha én cég lennék, akkor vékony klienseket szerelnék fel, azokkal tényleg nem lenne gond.

Legyen minden jó!

(#3396) King Unique


King Unique
titán

Csak nekem nem tetszenek a 10009 és 10022-es buildok ikonjai :F Kicsit fura ez a dizájn, remélem a végleges nem ilyen lesz...

[ Szerkesztve ]

(#3397) Dr.FantastiK válasza King Unique (#3396) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

szerintem tobb mint biztos hogy ugymarad . :B

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3398) bon válasza LámaZ (#3394) üzenetére


bon
őstag

Van hdmi kimenet rajta, az boven jó. Amúgy célhardver, nakem is arra kell. Nem asztali számítógépnek szánják. Pl az egyik ismerösöm időjaras figyelőnek szánja otthon.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#3399) csixy


csixy
addikt

Mitől változott meg a bejelenkezési képernyőm háttere?
Eddig egy meteorrajos volt, ma reggel szürke homokdűne fogadott.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3400) Dr.FantastiK válasza csixy (#3399) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

igen, az is benne van a 9926-ba.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.