Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Milestone2 válasza Barthezz2 (#2883) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szia Barthezz!

Tudtommal (és majd kijavítanak ha tévedek)

1. Ha rátelepíted, baromi nagy helyet foglal, mert létrehoz egy windows.old mappát a régi fájlokkal.
2. Én tiszta telepítést csináltam külön winchesterre.
3. A TP-k nem lesznek a véglegesre válthatók. Az egyéb ki tudja milyen nevüek talán ráhúzhatók lesznek.
4. A véglegeshez biztos clean install kell majd szerintem.
(És nem a TP-seknek jár majd, hanem a jogtiszta W7, W8 rendszerekhez)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2902) tatararpad válasza Barthezz2 (#2883) üzenetére


tatararpad
őstag

Windowsnál a tiszta telepítés mindig jobb ötlet, szerintem van elég hibalehetőség így is.

(#2903) mefistofeles

Skacok!
Feldobtam a win 10 TP-t de van egy apró bibi. A videokártyát nem tudom frissíteni. Win 8.1 alatt simán driver update és letöltötte a legújabb drivert a Geforce 9600 GT-m hez. Most is elindul a keresés, majd a telepítés de féluton megakad és annyi.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2904) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi mindenki :R

Azt hiszem, akkor a laposom nyugton marad, majd valahol máshol kipróbálom.

Everybody lies.

(#2905) mefistofeles válasza mefistofeles (#2903) üzenetére

...manuálisan sikerült..... :DD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2906) mefistofeles

Na beindul az éles teszt...
Én nem a profik, hanem a tök átlag felhasználók szemszögéből nézem a cuccost.
Eddig tetszik amit látok.
A telepítés pofon egyszerű, gyakorlatilag egy az egyben mint a win 8.1. A videodrivert megoldottam manuálisan telepítve. Internet, videok (zoom player telepítve), zene tökéletes, sebesség rendben. Még sok mindent ki fogok próbálni de eddig több mint bejövős........ nem sok mindent pakoltam fel eddig, de eddig 8.1-es driverrel mindent hibátlanul lefogad.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2907) prolad


prolad
őstag

Játékok kinél hogy működnek?
Nálam rengetegnél hibát dob mielőtt elindulna,de mennek régiek és újak is (pl. Mafia vagy Vanishing of Ethan Carter),nem értem mitől függ,hogy jó-e vagy nem.

(#2908) csizi90


csizi90
aktív tag

Na mai nap a wifi halt meg. Természetesen csak az otthoni routerrel nem megy, ha telóról osztom meg akkor megy.
Ja a windows update is lehalt nekem 8084402f-es hibát dob.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#2909) sz.balazs.95 válasza csizi90 (#2908) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a wifi nálam is szarakodik néha.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2910) mefistofeles válasza prolad (#2907) üzenetére

Én csak egy gamét tolok a World of Tanks szerencsére hiba nélkül települt és fut.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2911) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Még egy gyors kérdés. Miként tudom egy UEFI módban felrakott win 8.1 mellé feltenni a 10et, hogy ne csessze el a 8.1et?
Egy merevlemez van, több partícióval.

Everybody lies.

(#2912) emvy válasza Barthezz2 (#2911) üzenetére


emvy
nagyúr

En felraktam, utana bebooltam megegyszer a boot mediarol, es bootrec /rebuildbcd-vel meg lehet fixalni, utana lesz bootmenu.

ooohm, ez UEFI-vel nem tudom, hogy van.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#2913) Barthezz2 válasza emvy (#2912) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

UEFI miatt kérdezem csak én is, mert erről lila gőzöm nincs. Annyi dolgom volt eddig vele, hogy egy éve felraktam a win-t, és szevasz. Azon kívül nem tudom, hogy működik.
Most vagy beleveszi a boot közé az új wint, és akkor ad egy választóképernyőt, vagy letúrja a régi indítót, és csak az új indul. Vagy egyik se.
Na ebből csak az első variáció lenne elfogadható :)

Hopp, ez talán jó lehet, de azt hiszem már csak holnapra marad, ma már nincs kedvem vesződni vele.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#2914) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#2913) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A link alapján felment, és lett is választóképernyő. Hát.. Érdekes így elsőre, van még mit csiszolgatni rajta.

Everybody lies.

(#2915) #56573440


#56573440
törölt tag

én gyak az elejétől használom laposon amióta elérhető teljes megelégedéssel, de aki kivette a keresősávot a startmenüből az remélem elhagyja a céget kb tegnap előtt... értem hogy ott a cortana meg akármi, de mégis mi a baj volt azzal hogy nyomtam egy wint és gépeltem ami kellett? de most komolyan? nagyon remélem hogy visszateszik, mert ez így számomra hatalmas érvágás...

(#2916) FіkuszKukіsz válasza #56573440 (#2915) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem tudom miről beszélsz, mert továbbra is ugyanúgy lehet keresni.

Romanes eunt domus

(#2917) Milestone2 válasza FіkuszKukіsz (#2916) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nekem is átalakult Cortana-vá a keresõ, De biztos visszaalakítható...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2918) #56573440 válasza FіkuszKukіsz (#2916) üzenetére


#56573440
törölt tag

szinte így néz ki csak egy nagyító van a keresősáv helyén. ha a startmenüben gépelek akkor csak pittyeg hogy oké hagyd abba, a csajszinak meg azt mondom hogy skype, erre kidob a bingre hogy tessék skype. ezt értékelném ha nem lenne fent a gyári mslivefiókkalösszekötöttistenseértiminekcsinálták verzió és a desktop is.

mondom oké fejlesztői változat meg akármi, nem végleges, csak remélem tényleg nem marad így mert ez így gáz :O

(#2919) samgar


samgar
őstag

Jó estét!

Valahol sikerült beállítanom, hogy ne töltse az akkut 80 %-nál többre és most nem tudom kikapcsolni. Hol lehet mert nem találom :F


[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#2920) Loboda válasza #56573440 (#2918) üzenetére


Loboda
senior tag

Meg lehet változtatni a start menüt, és akkor ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2921) samgar válasza Loboda (#2920) üzenetére


samgar
őstag

És hol?

Oppo Find X5 PRO

(#2922) Loboda válasza samgar (#2921) üzenetére


Loboda
senior tag

Regedit módosítása kell hozzá. Feltettem ide.
Csak futtatni kell, megcsinálja a regedit változtatást, najd újra indítani a rendszert.
Ha mégsem kell a változtatás, vissza lehet állítani az eredetit, csak meg kell változtatni a
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"EnableXamlStartMenu" értékét 1-re.

(#2923) samgar válasza Loboda (#2922) üzenetére


samgar
őstag

Köszi!

Oppo Find X5 PRO

(#2924) netpeti98 válasza Loboda (#2920) üzenetére


netpeti98
addikt

Viszont ezt csak azért, mert még bent van a régi. A idő múlásával valószínűleg el fog tűnni a régi start menü.

(#2925) Tails111 válasza Loboda (#2922) üzenetére


Tails111
aktív tag

Vazze nagyon fasza. Végre néz ki valahogy!

(#2926) #56573440 válasza Loboda (#2922) üzenetére


#56573440
törölt tag

:R

(#2927) csizi90 válasza #56573440 (#2918) üzenetére


csizi90
aktív tag

Nálam pont úgy néz ki mint a képen, tök jól működik valszeg csak egy bug-ba szaladtál bele, van belőle pár.
:(

Szerk:

Meg is van a megoldás:

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#2928) kleinguru válasza samgar (#2919) üzenetére


kleinguru
addikt

Biosban kell keresni:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2929) #56573440 válasza csizi90 (#2927) üzenetére


#56573440
törölt tag

valszeg ilyesmi lehet, de valahol pont ugyanabba a képbe futottam bele mint ami nekem van a régi kereső ikonnal és az új elrendezésű starttal. mostmár regedittel nekem is jó, hiába frissítés, hiába restart nem akart megjavulni. érdekes btw. mindegy most így jó, ha kijön a végleges úgyis marad win 7-el jött a gép, majd kap egy upgradet aztán csók :K

(#2930) Barthezz2 válasza csizi90 (#2927) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez nálam is így van beállítva, de nincs ott mégse. De nagyon remélem én is, hogy akkor valami bug, mert kb vista óta ezzel indítok egy csomó mindent..

Everybody lies.

(#2931) mefistofeles

Hát egyenlőre állam leesik......
Nehéz elhinni, hogy ez még csak egy TP.
Vasárnap telepítettem és azóta napi 5-6 órát nyüstölöm de SEMMI hibát nem találtam eddig. Akár driverek, akár webszerkesztő, torrent kliens vagy média lejátszó, esetleg játék, tök mindegy, mindent hibátlanul és probléma mentesen telepít, futtat. Semmi anomália, semmi lefagyás......
Szerettem a 8.1-et de a 10 nálam már most veri. :C

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2932) Barthezz2 válasza mefistofeles (#2931) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem viszont vista óta az első olyan előzetes, amiben egy csomó bug van.
Most pl 2 perce várom, hogy az intéző megjelenítse a D meghajtó tartalmát. Persze TC alatt meg megy, de egy jpg kiterjesztésű fájlra azt mondja, hogy programfuttatási hiba..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#2933) vlevi válasza mefistofeles (#2931) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nehéz elhinni, hogy ez még csak egy TP."
Kicsit elvesztettem a fonalat, mert időlegesen visszatértem a heteshez.
Olvastam itt a fórumon féligmeddighivatalos, véletlenül kikerült, majd visszavont újabb buildekről. A január 21-i állapothoz képest (ha jól emlékszem 9926-os ) van valami újdonság?

"Szerintem viszont vista óta az első olyan előzetes, amiben egy csomó bug van."
Nekem is inkább ez a véleményem. A hetes első publikust felrraktam és mindenem működött rajta (még 2009-ben), pedig elvileg videókártya driver sem volt hozzá. De volt, mert valamelyik ati catalyst benne volt, tehát volt rendes gyári drivere is. Játékok, satöbbi ment.
Itt viszont tényleg nehéz olyan helyre nyúlni, ami működik. Nálam pl. a játékok a 9926-al gyengébben mennek, mint a korábbi 10-es previewel, vagy a hetessel. Tudom, nincs hivatalos ati driver 10-re.

Nálam pl. a startmenü is hülyéskedett, amíg a 10-est próbálgattam. Megróbáltam 1-1 ikont arrébbhúzni benne, hát, ettől úgy összeomlott, hogy rossz volt nézni. Escape gombra nem záródik be, szóval ilyenek. Megírtam nekik már sok ilyen apróságot, nem tudom, hogy mennyire egyedi az én problémám, és mennyire fognak ránézni a dologra, de azért reménykedek.

[ Szerkesztve ]

(#2934) mefistofeles válasza Barthezz2 (#2932) üzenetére

Azt már eddig is észrevettem a sok hozzászólásból, hogy két különféle gépen ég és föld lehet a tapasztalat a win 10-el. Úgy látszik én szerencsés vagyok....

vlevi: most is a 9926 build megy....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#2935) Barthezz2 válasza vlevi (#2933) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam stabilitási gond eddig nincs(kopp-kopp). 2 játékot próbáltam, eddig mennek, bár az elsőnél az első 2 indítás után a játékban nem volt billentyűzetem. Azóta jó.

A start menü nálam is bugzik, be van kapcsolva, hogy legyen keresősáv, de nincs. Az értesítéseknél ha rákattintok egyre, vagy nem történik semmi, vagy felvillan a tálcán az adott program, de meg nem nyílik, vagy -ritka esetben- úgy működik, ahogy kellene. Van, mikor a csempére kattintva se nyitja meg, csak odateszi a tálcára.
Ha jön egy mail, a csempén jelzi, de ha elolvastam, akkor is ott marad, ugyan ez a skype üzeneteknél. Még most is egy tegnapit jelez, pedig restart is volt azóta. Meg ehhez hasonló apróságok. Sokat még nem nyüstöltem, de ezek amik így kapásból előjöttek..

Egyébként tablet módhoz a 8 jobb volt. Ez a kiterjesztett start menü a tálcával rohadtul nem "tabletes". A task váltás jól meg lett oldva jobbról húzva, de pl a többi gesztusvezérlést kár volt kivenni. Zavaró az is, hogy tabletként használva is ott a tálca rajta az összes program, azt sem tudom, hogy X-el bezárja-e a metro appokat, vagy sem, tablet módban be sem lehet zárni normálisan(erre a lefelé dobó gesztus tök jó volt, most az sincs).

Szóval nyugodtan lehet kövezni, de engem egyelőre nem vett meg. Látom az irányt, nem rossz, de jelen állapotban nem is jó szerintem, és most itt nem a hibák miatt mondom, elvégre csak TP, hanem a "design" és működés szempontjából.

Azt meg hagyjuk is, hogy a skálázás még mindig szar..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#2936) csizi90 válasza Barthezz2 (#2935) üzenetére


csizi90
aktív tag

Az eventen azt mutatták, hogy a lefelé dobó cucc továbra is működni fog tableteken, csak pluszban még a rendes desktop appokra is jó lesz.

Tablet mód alatt a full screen start menüt érted, vagy notification centerben váltottál át tablet módra, mert elvileg a kettő nem ugyanaz? Pl: ha kiteszek egy app-ot fullscreenre a két irányú nyíllal, nekem pl el is tűnik az x a sarokban és az egérrel kell fent matatnom, hogy újra előtünjön.

Tableten még nem próbáltam a rendszert úgyh arról nem tudok nyilatkozni, de az eventen amit demóztak az alapján, minden maradni fog ami eddig volt, csak új funkciókkal fog bővülni.

Videó

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#2937) Sqveeze


Sqveeze
tag

Nagyon adnám ezt a windows 10-et már. Steamen is meg jó pár helyen írják, hogy a játékok is jól futnak rajta, meg sok program is. Pedig ez csak TP. Szerintetek ha most ráfrissítem az eredeti 8.1-re akkor a TP a végén felfrissíti magát teljes verzióra? Vagy most még nem foglalkozik a rendszer a sorozatszámmal?

GeTreKt!.hu - Magyar Teamspeak Közösség

(#2938) ArsenalF válasza csizi90 (#2936) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Nekem egyedül a Wifi kapcsolódás kivétele fáj, de az nagyon! Röhej hogy még ssd-vel is 3 másodperc mire megnyílik a PC Settings. Vajon normál hdd-vel ez meddig tarthat...

(#2939) #98452736 válasza RootRulez (#2871) üzenetére


#98452736
törölt tag

Én a jelszó megváltoztatása opcíónál üresen hagyon az új jelszó mezőket és kész, utána nem kér jelszót.

(#2940) Воланд


Воланд
titán

The next chapter of Office on Windows

elerheto a word, excel es powerpoint preview a beta store-ban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2941) pzstm


pzstm
titán

.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2942) Воланд


Воланд
titán

Windows 10 Technical Preview Update Rollup: February 4, 2015

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2943) tatararpad válasza Воланд (#2942) üzenetére


tatararpad
őstag

Mindenki most tölt ISO-t hogy 3kb/s-el jön lefele vagy az én oldalamon van a hiba?

(#2944) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Végül is jött valami február 4. én ha nem is a telefonos verzió :)

(#2945) Negyven


Negyven
tag

Mi jött mert nem érem el az oldalt

(#2946) Dr.FantastiK válasza Negyven (#2945) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

egy ujabb frissites.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#2947) Negyven válasza Dr.FantastiK (#2946) üzenetére


Negyven
tag

köszönöm

(#2948) samgar válasza Dr.FantastiK (#2946) üzenetére


samgar
őstag

? kb 3 perc alatt leszedte, telepítette és újraindult a gép. Ez új build lenne? vagy milyen iso-ról van szó?

Oppo Find X5 PRO

(#2949) Bodz válasza samgar (#2948) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nincs uj build, se iso, frissites van. :)

(#2950) samgar válasza Bodz (#2949) üzenetére


samgar
őstag

Az lejött elég gyorsan :U

Oppo Find X5 PRO

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.