Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) szabonagyur válasza worxland (#2449) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig ez a cél, a gépház teljes mértékű helyettesítését szolgálja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2452) Bodz válasza msgt.fubar (#2438) üzenetére


Bodz
nagyúr

Közbe nekem is felment, de eléggé kiakaszt az új start menü...

(#2453) szabonagyur válasza msgt.fubar (#2450) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ott a kulcs beaktiválod, a régió meg ugyanaz mint WP esetében, amerikát kell beállítani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2454) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Office csomagot nem lehet feltolni alá? Próbáltam az Office 2007, 2010, 2013-at is, de egyik sem megy fel :((( 9841 build van fent jelenleg, és offline profilt használok.

Köszi

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#2455) msgt.fubar válasza szabonagyur (#2453) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Ezzel? NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR

Mert ezt nem fogadja el.

gottagofast

(#2456) szabonagyur válasza msgt.fubar (#2455) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig elkéne de megnézem mindjárt én is mit mond.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2457) vlevi


vlevi
nagyúr

Windows intéző mappa ikonjai igencsak harsányak lettek :)

És, mintha a Onedrive még mindíg nem lenne a helyzet magaslatán.

[ Szerkesztve ]

(#2458) vlevi válasza vlevi (#2457) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, azért az új start menü még kihívásokkal küszködik, de nagyon. Ki akartam rakni a valutaváltó app (XE Currency) két árfolyamát. A start menü aljára még oda is pakolja rendesen, de, amikor fel akarom húzni a tetejére, abba már beledöglik. Elhalványul, és többé nincs meg az ikon.

(#2459) pzstm


pzstm
titán

hmm... nekem 15 perce megy a downloading new preview build... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2460) szabonagyur válasza msgt.fubar (#2455) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felraktam élesbe egy külön SSD-re és automatikusan aktiválta magát, kulcsot nem kért sosem.

Amúgy miért nem kérdezi meg első indításkor milyen gép nevet akarok neki adni?

Huhh elsőre tényleg szembeütő a változás :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2461) vlevi válasza pzstm (#2459) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem 30-40Mbit/sec-el töltődött (60-as netem van). Letöltés közben néztem a taskmanager performance lapján.

OneDrive-al mi van? Mintha abban semmi változás nem történt volna a 9879 óta. Vagyis, a 9879-ből kivették a Win8-ban használt módszert, és visszarakták a win7 féle, semmi extra alkalmazást, és most is az van. Ráadásul el sem indul.

[ Szerkesztve ]

(#2462) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#2459) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Privbe adhatok linket ha gondolod, de előtte azért érdeklődnék, hogy milyen sávszéllel töltesz lefelé?
(Ahol melóztam, gyorsan feltoltam 5 perc alatt cluodba mindkét (x86/x64) ISO-t, de a cloud fiókom ingyenes, nem tudom hogy lefelé így mennyi a sávszél(most meg "süvítek hazafelé" itt csak max 5-10MBit/s van jelenleg, sosem próbáltam mennyivel megy a fiók amúgy maxon), de ha gondolod, megosztom a letöltési linket PRIVÁTBAN, hátha gyorsabb...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2463) Balazs_ válasza vlevi (#2461) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Kb. mennyi idő alatt töltődött le?

Szerk.: Gondolom csak egy bug, de ha bezárom a Gépházat és újra megnyitom, akkor ismét kattinthatóvá válik a letöltés link a download preview build-nál, de a letöltés a feladatkezelő szerint nem szakad meg. Höh.

[ Szerkesztve ]

(#2464) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#2462) üzenetére


pzstm
titán

Köszi, de kivárom inkább. Direkt az updaten keresztül akarom.

Amúgy új buildben már WU-n keresztül fog jönni frissítés. Ez is az egyik bizonyítéka többek között, hogy a véglegesre majd lehet upgradelni Preview buildről ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2465) szabonagyur válasza vlevi (#2461) üzenetére


szabonagyur
félisten

Onedrive app közel sem Win7-es hiszen lehet személyre szabni hogy mit szinkronizáljon stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2466) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, akkor a további kérdések.
Nem találom a power optionsban (a régi control panelben) a hibrid alvás kikapcsolási lehetőséget. Régebbi windowsokon mindíg megtaláltam, most meg sehol. Pedig nagyon kikapcsolnám, mert nincs rá szükségem.
Az új startmenü nagyon instabil. Nekem villódzik, kínlódik, látszik, hogy időnként újraindul.
Lehet, az lesz belőle, hogy majd egyszer mégiscsak újrarakom nulláról ezt a gépet, mert a legelső win10 TP-től kedzve csak frissítettem.
Itt az ideje az ISO letöltésének :)

(#2467) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#2462) üzenetére


pzstm
titán

routerrel lehetett valami, mert néhány perc alatt lejött most egy router restart után. 40-45Mbit-el húztam. Előtte 3-5 volt valamiért...mindegy is. Most install

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2468) Levwi


Levwi
aktív tag

Lehet már sokan kérdezték de én kíváncsi vagyok van e új álláspont.
Szóval a Technical Preview-ról lehet majd frissíteni a végleges verzióra vagy sem? Egy hete raktam újra a gépemen a 8.1-et és nem igazán akarnám felrakni a 10-et úgy hogy nem lehet majd frissíteni hanem előtte vissza kell majd raknom a 8.1-et. Másik kérdésem meg az hogy mindennapi használatra érdemes e felrakni, vagy várjak még inkább vele amíg lesz egy stabilabb verzió?

Huawei P20 Pro Black

(#2469) msgt.fubar válasza szabonagyur (#2460) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Tőlem sem kér kulcsot, csak ha megnyitom a rendszer panelt írja, hogy aktiváljam.

gottagofast

(#2470) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#2464) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezidáig nem volt időm alapjaiban vizsgálni a rendszert, de a 9926-ban még ott vannak azon "fájlok" és " nyomok" amik biztosan nem engednek update-elni véglegesre.
Holnap meg talán hétvégén már lesz időm(ha megint nem figyel be ilyen "gyorsan, de septiben" meló stb), hogy a kernelt megnézzem... Szvsz augusztus környékén fog megjelenni a szokásos 90 napos RC, amit majd valóban lehet véglegesre frissíteni(de 10-nél még ez sem biztos), de mint írtam ezidáig nem jutottam el a kernel-ig... (Mindig ott a "titok", legalábbis ezidáig mindig úgy volt)
A jelenlegi verziók pont azt a célt szolgálják, ami a neve, azaz TP, szóval senkit nem az érdekel(mármint hibák szempontjából), amikkel az átlag user-k előjönnek, mert a kernel-t meg úgy "általában" a rendszermagot tesztelik(bár ezzel Te nyilván tisztában is vagy)

Az egyetlen dolog, amivel nem értek egyet az MS-el(de már 8.1-nél sem), hogy illet volna egy natív x64-es verziót készíteni, nem pedig töketlenkedni, hogy a 32 bites app-okat is tudja futtatni. :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#2471) szabonagyur válasza msgt.fubar (#2469) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálam aktiválta magát, amúgy akit érdekel írtam egy rövid bejegyzést a Win10TP és egy Dell 3537 házasságáról szoftveres részről. Cortana egész érdekes, el lehet vele szórakozni, de külön kell bekapcsolni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2472) szabonagyur válasza msgt.fubar (#2469) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy most nézem neked Enterprise van, ahhoz más kulcs volt emlékeim szerint.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2473) Crepy válasza msgt.fubar (#2469) üzenetére


Crepy
csendes tag

Enterprise
PBHCJ-Q2NYD-2PX34-T2TD6-233PK

(#2474) Tournament


Tournament
aktív tag

Technical Preview for Consumer: 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT

(#2475) szabonagyur válasza Tournament (#2474) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez nem Win8.1 generic kulcs véletlenül?

A TP Consumer oldalon sem ez van kint.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2476) msgt.fubar válasza Crepy (#2473) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Köszönöm! Épp most kaptam meg a Technet fórumban is: [link]

Furcsa is volt, hogy Enterprise verziót írt ki a rendszer panel. :))

gottagofast

(#2478) Tournament válasza szabonagyur (#2475) üzenetére


Tournament
aktív tag

Gyakorlatilag az de mivel a 9901 is benne van a consumer és a 9926 is mert megnéztem ahhoz használt generic key . Aktiválásra nem is alkalmas csak telepitésre

[ Szerkesztve ]

(#2479) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#2470) üzenetére


pzstm
titán

márpedig a cél az, hogy lehessen upgradelni a végsőre is majd.

64 bittel én akár Win7 óta egyet értenék, de félek, hogy még akár most is parasztlázadás lenne, akár OEM-ek részéről is.... :W

Mik azok a nyomok/fájlok ha szabad megkérdeznem esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2480) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Na, második nekifutásra már összejött a dolog. :D

Az új tálca, illetve az új ablak-gombok* nagyon tetszenek.

*nem tudom mi a rendes neve, ezek a _ X négyzet, stb, szóval tudjátok, na. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2481) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Cortana bekapcsolasa:
1. Control Panel/Region resz: location reszt atrakjuk USA-ra, formatum: english (USA).
2. Kep szerint beallitjuk:

[ Módosította: #40993792 ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2482) msgt.fubar válasza szabonagyur (#2481) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Nem engedi így sem sajnos. Restart után sem.

gottagofast

(#2483) pzstm


pzstm
titán

másnál is dualbootot csinált magától a kicsike és a recovery bekerült ugyebár egy go back to a previous version ;)

azt hittem feature, nem bug, de csak véletlen hagyták benne mint megtudtam :)

That's a known issue with this build - we left behind the rollback BSD entry.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2484) _t0Mi_ válasza msgt.fubar (#2482) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Nekem azt írja, hogy Cortana not available on your market. Pedig mindent a leírás alapján csináltam..

---

(#2485) szabonagyur válasza msgt.fubar (#2482) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor amit még érdemes lehet: Region belül a formátum is USA meg ha ez is kevés billentyűzetet angolra. (ezek nekem mind alapból angolok szóval ezért nem írtam).

Megnéztem a formátum meg a location is USA-ra kell állítani. Módosíttatom a leírásom....

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2486) msgt.fubar válasza szabonagyur (#2485) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Megpróbálom. De van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem fog működni úgy sem. Mégpedig azért, mert az update utáni első indításkor még ott volt valami olyasmi, hogy Turn on Cortana vagy Try it out, nem is tudom már. Lényeg a lényeg, rákattintottam, majd elsötétült, és kiírta, hogy nem elérhető a régiómban. És ha igaz, amitől félek, akkor ha ez egyszer átáll az úgy is marad. Ne legyen igazam.

gottagofast

(#2487) szabonagyur válasza msgt.fubar (#2486) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pont ezért a régiós cuccok miatt, előbb kikapcsoltam a 2 régió beállítást és nem engedte nekem sem.

Aztán vissza és megy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2488) vlevi válasza pzstm (#2483) üzenetére


vlevi
nagyúr

Láttam ilyet én is. Habár nálam b....hatja a visszaállást, mert az első volt, hogy töröltem minden előzményt. Csak 64gigás az SSD, amin van, spórolni kell a helyen.
hiberfil.sys-t is törölném, mert nem fogok hibernálni, de nem találok ilyen beállítást. Marad a jólbevált powercfg -h off

Más. Élő csempéknek lőttek? Némelyik azért csak jó lenne, ha menne.
Megaztán a gépen lévő kikapcs gomb most sem megy.
Lehet, hogy teljesen új, nulláról telepítés lesz ebből hétvégén...

[ Szerkesztve ]

(#2489) Bodz


Bodz
nagyúr

Egyébként akkor ez most hogy lesz? Jöhő héten is jön egy build? Mintha erről lett volna szó.

(#2490) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Végre megoldották, hogy az inaktív ablakban is lehessen görgetni, hogyha az egér felette van! :DD

Mondjuk más kérdés, hogy ezt már az XP-ben meg kellett volna csinálniuk, de jobb később, mint soha. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2491) msgt.fubar válasza szabonagyur (#2487) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Működik, jópofa :) Általában érti, amit mondok, megkérdeztem például, hogy szükségem van-e esernyőre, és kiírta az időjárást. :))

gottagofast

(#2492) bzoley


bzoley
veterán

Az első verzióknál még reménykedtem, de a jelenlegi állapot nem tetszik. Vonalka rajzok mindenhol?
Start menu nem igazán működik rendesen, az előzőt még lehetett méretezni, most van egy nagy üres, szürke lap. Onedrive annak ellenére elindul, hogy ki van kapcsolva, és még állítani sem nagyon lehet.
Én meg amiatt aggódtam, hogy majd xboxos baromságokkal lesz tele minden. Szerencsére abból nem sokat látok. Nem nagyon találják a jó irányt.

(#2493) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Windows updatet le lehet valahogy beszélni, hogy ne töltse le VGA drivereket. Mindig felülírja az újat valami régivel intel-amd valami 2013 as driverrel megy, ha megy, mert felkiáltójeles. 2014 es driverrel meg minden okénak tűnik, míg vissza nem teszi a windows update a régit.

[ Szerkesztve ]

(#2494) derossi


derossi
aktív tag

Hello!

na sikerült feltennem nekem is ,a 64 bites usbről nem ment fel ,cask a 32 bites nem tudom miért . A Cortana megy de még elég kezdetleges . Átlátszóságot hol kel állítani hogy a start menu átlátszó legyen ?

(#2495) Воланд válasza derossi (#2494) üzenetére


Воланд
titán

nincs meg benne az atlatszosag.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2496) derossi válasza Воланд (#2495) üzenetére


derossi
aktív tag

miért nincs ? a képeken még átlátszó volt . :F

(#2497) Lazika


Lazika
senior tag

Hali!

Ha frissitek 8.1-ről, erre az előzetesre, akkor majd "eredeti" lesz a windowsom ha majd frissít a véglegesre? Természetesen a 8.1-em legális.

(#2498) geri005


geri005
tag

Asus TA100 alatt nem működik a Continuum. Sőt, ha manuálisan váltok Desktop és Tablet mód között akkor is a tablet Start screen-t jeleníti meg. Van erre valami mókolás, hogy működjön?

(#2499) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Kicsit azért erőszakos tud lenni a OneDrive, helyi fiókot is próbálgatok, minden indításnál feldobja:

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2500) leviske válasza Lazika (#2497) üzenetére


leviske
veterán

Tuti nem. A TP nem hiszem, hogy a 8.1 aktiválási adatait megjegyzi.

A 8.1 újrarakása nélkül valószínűleg úgy tudsz majd frissíteni, mint a 8>8.1 esetén. Beírsz egy általános serialt az újnak, majd aktiváláskor beírod a régebbi rendszer serialját és úgy aktiválod.

MÁS téma: A 7-ről ingyenes frissítés hír hallatán felpakoltam az itthoni 7-est futtató laptopra a TP-t és azt vettem észre, hogy valami borzalmasan tekerte a hdd-t. Arra van minimális esély, hogy az ilyesmik majd azért a véglegesre elmúlnak, vagy ezt a sok szinkronizációs meg egyéb plusz feature okozza? Csak mert a 10-essel így gyakorlatilag használhatatlan volt a gép, míg a 7-essel gond nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.