Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) HoaryFox válasza sz.balazs.95 (#3300) üzenetére


HoaryFox
őstag

Bocs, hogy az i5-4200H proci mellé csomagoltak egy "fostalicska" HD4200-t is, mellette meg egy GTX760M figyel, de hát a képernyőt az Intel hajtja... :U

Szerk.: Na, legalább az Asus által adott driver felmegy csak HD4600-at ír ki :DDD

Serk2.: Bazzeg, nem ismerem a saját gépem :O :DD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3302) sz.balazs.95 válasza HoaryFox (#3301) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ezt hívják árukapcsolásnak. :)
gondoltam, hogy nem direkt az Intel HD miatt vetted. ;)

Pontosan nem tudom, hogy Inteléknél hogy megy, de ha teljesen letiltható a HD, akkor jó, ha meg nem, akkor elgondolkodnék egy FX-6300-on. csak az alaplapot és a procit kéne cserélni, és máris sokkal élhetőbb lenne a konfig. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3303) ArsenalF válasza sz.balazs.95 (#3300) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

az MS Surfacek Pro-k is Intel HD-val jönnek. Mellesleg egy 4400-as gond nélkül végzi a dolgát az én Win 10-em alatt.

(#3304) sz.balazs.95 válasza ArsenalF (#3303) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha jól látom, annak még éppen van támogatása.
(ami vicc egy kimondottan friss hardver esetén... :((( )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3305) HoaryFox válasza sz.balazs.95 (#3302) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ja, tök jó érzés lenne cserélgetni az alaplapot meg a procit... egy laptopban :C

(Volt AMD itthon, soha még egyszer) <- EGYÉNI VÉLEMÉNY, attól még az AMD jó... valakinek :P

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3306) sz.balazs.95 válasza HoaryFox (#3305) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ezt mondjuk nem tudtam, hogy laptopról van szó.

"attól még az AMD jó... valakinek :P"

pl. annak, aki nem 2 évre tervez gépet venni. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3307) CharlieDrop válasza sz.balazs.95 (#3306) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Van olyan rész, ahol be lehet állítani a hálózati meghajtó biztonságát? Vagy ilyesmi.

VirtualBoxból futtatom, a D meghajtóm megosztott mappaként van automatikusan csatolva, de az exe-ket nem akarja futtatni, csak ha átmásolom, minden más oké...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3308) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#3307) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hm, meg kipróbáltam, hogy elérem párom Win7Pro megosztott mappáját is, azt el sem éri, Win7 alól semmi para, mi lehet a baj? :F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3309) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#3307) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jepp, ez megjavult a WebClient service nem volt elindítva :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3310) westcoastog válasza mttssz (#3296) üzenetére


westcoastog
veterán

Köszi, ránézek. :R
Nagyon piszkálja a fantáziámat a 10, csak sajnálnám megsemmisíteni a jó öreg 7-est, így ha akarom visszadobom a gépet úgy ahogy volt. :)
(#3297) necsak
:R

(#3311) csixy válasza osztszoroz (#3285) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm. Megnézem.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3312) csixy válasza osztszoroz (#3285) üzenetére


csixy
addikt

Ez tényleg egyszerű volt vele.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3313) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Arról már van biztosnak tűnő infó, hogy ha egy éven belül ingyen frissítek win10-re, akkor az pontosan hogy fog működni?
Kell egy Win7/8/8.1 install, és arra lehet csak feltenni a Win10-et, vagy tiszta install is lehetséges lesz Win7/8/8.1 serial-lal?
Illetve, ha egy éven belül váltok, és pl. 2 év múlva újra akarom húzni bármi miatt, akkor ez lehetséges lesz (tisztán)?

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3314) King Unique válasza Bici (#3313) üzenetére


King Unique
titán

Ez az, ami még nem világos... korábban arról volt szó, hogy csak 1x lehet frissíteni az 1 éves időtartamon belül home usereknek (cégeknek nem ingyenes úgy tudom). Utána, ha újra kéne húzni, ghostolás, v egyéb megoldás kell.
Vagy nem és adnak hozzá külön 10-es kulcsot, amivel bármikor újraaktiválható azon a gépen, azt nem tudom...?
Plusz, ahogy fórumtárs mondja, természetesen kell hozzá a 7/8.1, mint frissítési alap.

[ Szerkesztve ]

(#3315) sz.balazs.95 válasza Bici (#3313) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szerintem kelleni fog egy Win7 vagy 8.x, hamár frissítés.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3316) mttssz válasza sz.balazs.95 (#3315) üzenetére


mttssz
senior tag

De ha teszem azt felrakom majd a 10-t, és utána csinálok egy Macrium mentést, és minden alkalommal reinstall helyett azt rakom vissza, akkor az érvényes, igaz?

(#3317) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Eh, gyorsan tettem vissza a jó öreg Win8.1-et... egy DX9.0c-s játékot nem tudtam elindítani :D Jó, tudom, jön a szokásos szöveg, hogy ez fejlesztői verzió, nem játékra való, stbstb.

Inkább leülök és várok a stable release-ig :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3318) csizi90


csizi90
aktív tag

System image-t windows-zal is lehet csinálni.
http://www.howtogeek.com/167984/how-to-create-and-restore-system-image-backups-on-windows-8.1/

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#3319) Bici válasza King Unique (#3314) üzenetére


Bici
félisten

King Unique, sz.balazs.95: Kössz a válaszokat!

Ha valóban így lesz, akkor nekem sajna nem lesz ingyen. :D
Van dobozos Win7-em, de nem létezik, hogy egy Wiin7 installról frissítsek egy másik OS-re. Főleg, ha majd az új gépre csak azért kell majd Win7-et felrakni, hogy utána installálhassam a Win10-et... Ez gányolás szerintem.
Persze, lehet, hogy addig még változik. Remélem. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3320) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Konkret megjelenesi datumot kapott mar a w10?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3321) lewton


lewton
csendes tag

Sziasztok

Azt valaki tudja hogy lehet kikapcsolni hogy a Win Update ne frissítse autómatikusan a videókari driverét? Valamiért a rendszer frissítésekkel együtt felteszi magától és én szeretném inkább magam intézni.

(#3322) tDr1v3r válasza adamssss (#3320) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem kapott. Gondolom max szeptemberre már kint lesz az RTM és október-november fele meg is jelenik...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3323) Petyyyyy válasza lewton (#3321) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Win update -> Beállítások módosítása -> ott tedd mondjuk auto keresés, de én döntöm el...-re.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3324) bon válasza Bici (#3319) üzenetére


bon
őstag

Eddig se kellett felrakni frissítés esetén korábbi oprendszert, ezután se lesz így.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#3325) adamssss válasza tDr1v3r (#3322) üzenetére


adamssss
veterán

Ergo iden megjelenik meg?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3326) tDr1v3r válasza adamssss (#3325) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Simán.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3327) lewton válasza Petyyyyy (#3323) üzenetére


lewton
csendes tag

Jaja de azt nem tudtam hozzáférni hogy beállítsam hogy szeretném kapni a frissítéseket. Azóta megtaláltam hogy kell hozzáférni úgyhogy mostmár jó, kösz.

(#3328) Bici válasza bon (#3324) üzenetére


Bici
félisten

Vagyis elfogadja a régebbi OS serial számát?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3329) netpeti98


netpeti98
addikt

A frissítési segéd lefuttatása után megjelenik a Win Update menüben mint frissítés, ez már most az előzetessel is kipróbálható.
Szerintem valami ilyen lehet majd a a frissítés menete a véglegessel is, de ezzel továbbra is megmarad a kérdés, hogy újratelepítés után mi a helyzet.

(#3330) Воланд válasza Bici (#3328) üzenetére


Воланд
titán

nem fogadja el. ha az ms frissito mediat fog letolthetove tenni, akkor az bizony csak frissitessel fog felmenni, tiszta telepitessel nem (pontosabban fel lehet tenni tiszta telepitessel is, csak eppen aktivalni nem lehet majd, mivel nem lesz hozza kulcs). de amikor ott a reset, refresh, meg a rendszervisszaallitasi pontok akkor teljesen felesleges napokat elcseszni egy tiszta telepitesre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3331) tatararpad válasza Bici (#3328) üzenetére


tatararpad
őstag

Attól hogy még ingyen van gondolom adnak majd egy új kulcsot hozzá.

(#3332) Warter válasza Воланд (#3330) üzenetére


Warter
őstag

Ha van telepítő, akkor tiszta telepítés is elképzelhető. Az aktiválás meg csak kulcs függő. A win8 upgrade is felment csupasz gépre.

(#3333) bon válasza Воланд (#3330) üzenetére


bon
őstag

Napokat elcseszni? Esetleg órákat. Tiszta telepítés mindig jobb mint a frissítés. Amúgy Windows 7-ről Windows 8-ra frissítés esetén se kötelező fenn lennie a Windows 7-nek. Én biztosra veszem, hogy kapni fogunk új kulcsot, mint Windows 8 esetén.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#3334) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Azonkívül, hogy betekintő változat, mitől lehet az, hogy most nem működik a tálcám?
Semmi, de még a start sem jön be, csak a 3 alapikon van ott (reagálnak az egérre, de csak az ikonok), és egy kiegészítő, amit én raktam fel a gyorsindítón vagy min...

+ kérdezném, hogy nektek érzésre gyorsabb a nem hibernációból induló boot, vagy sem, mint a 7-8.1?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3335) #73029888


#73029888
törölt tag

Mikor fog az új BUILD kijönni?

A mostanit nem szeretném felrakni,mert a gépemen összeomlik. Tálca és egyéb gondok.

(#3336) tatararpad válasza ledgeri (#3334) üzenetére


tatararpad
őstag

Nekem SSD van és érzésre lassabb mint 8.1, a Windows logónál sokkal többet áll, hogy ez mennyire befolyásolja a végső boot időt sajnos nem tudom, mert nem mértem le, de érzésre nekem lassabb. Aki lemérte a különbséget majd lehet megmondja hogy időben nincs különbség.

(#3337) ledgeri válasza tatararpad (#3336) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3338) Negyven válasza netpeti98 (#3329) üzenetére


Negyven
tag

Csak azt nem találom amit lekéne tölteni hogy frissitsek win7röl win 10

(#3339) Negyven válasza Negyven (#3338) üzenetére


Negyven
tag

nincs ott frissitési segédlet

(#3340) mefistofeles válasza ledgeri (#3334) üzenetére

Szerintem (szigoruan csak érzésre) hangyányit több a bebootolás mint 8.1 nél a kikapcsolás viszont übergyors. Nekem még egy oprendszer sem tudta ilyen hamar lekapcsolni a villanyt!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3341) sz.balazs.95 válasza mefistofeles (#3340) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nálam az ubuntu kapcsol ki a leggyorsabban. :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3342) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Uj BUILD -ot akarok !!!!!!!! :R :D

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3343) mefistofeles válasza sz.balazs.95 (#3341) üzenetére

Nevetni fogsz, nekem a linux mint nem volt gyorsabb......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#3344) sz.balazs.95 válasza mefistofeles (#3343) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mert az linux mint. :P ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3345) DS39 válasza ledgeri (#3334) üzenetére


DS39
nagyúr

attól hogy előzetes változat. nálam azóta lehalt Cortana, hangkereső része, mindig mikrofon hibát ír (error code 0x80070102)

(#3346) ledgeri válasza DS39 (#3345) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem mintha ez most mennyire rossz lenne, de szerintem én ilyet nem fogok csinálni többet...

Olyan rossz, hogy rossznak látom, miközben még úgy is készül :B

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3347) ledgeri válasza ledgeri (#3346) üzenetére


ledgeri
nagyúr

amit hangsúlyban gondoltam, de kimaradt az írásből: értsd: készülőben van

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3348) Barthezz2 válasza ledgeri (#3334) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam ugyan ez volt múltkor, csak a win reset oldotta meg.

Everybody lies.

(#3349) Bici válasza Воланд (#3330) üzenetére


Bici
félisten

Nekem mindenképpen új Win telepítés kell majd, mert új lesz a gép is, meg a winyó is (SSD lesz helyette).
Ezenkívül nem a mostani progikat akarom feltenni rá, hanem újabb verziókat (a cégtől kapok Corel és Autodesk progikat).
Így pont a jelenlegi rendszer masszírozása felesleges számomra, mivel nem lesz átmentendő adatom, vagy beállításom.
Ott leszek új, üres géppel, és így kell majd Win10-et telepítenem.
Ezért lenne jó, ha a kifizetett Win7 licenszemmel tudnék frisset telepíteni.

(#3331) tatararpad: Ahhaa, akkor majd kiderül, hogy lesz, mert ezek szerint még az sem biztos, hogy nem biztos semmi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3350) tatararpad válasza Bici (#3349) üzenetére


tatararpad
őstag

Windows 8 frissítésnél adtak új serialt, de ott fizetni is kellett. De azt warez Windows 7-re is lehetett vásárolni, mert csak az aktiválást nézte gondolom, ha most is ilyen lesz a rendszer, akkor valós lehet a félelem, hogy mindenki agyba főbe Windows 10 kulcsokat fog igényelni hogy hátha így jogtiszta rendszere lesz ingyen (nem lesz). Ezt elkerülendő szerintem bölcs dolog lenne a dobozos kiadást is olcsóbban adni az egy éves időszak alatt, de lehet a Microsoft máshogy oldja meg, mondjuk nem ad majd új serialt. Messze még az október és tényleg nem sokat tudni :S

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.