Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) #73029888


#73029888
törölt tag

Ezt találtam:

[link]

(#3502) King Unique válasza #73029888 (#3501) üzenetére


King Unique
titán

Nekem személy szerint már a tököm tele van, az ilyen félinfós, lehetséges stb. hírekkel... :((( Bár ebben most van ráció, de ki tudja mi lesz, meg hogy, meg mikor lesz pontosan...
Szinte hetente jönnek a hírek a Win10-ről, látszik nagyon felkapta és tolja most a szaksajtó. :D

[ Szerkesztve ]

(#3503) kispx válasza King Unique (#3502) üzenetére


kispx
addikt

Ha jól emlékszem ez az oldal dobálózott "mini-SP" meg hasonló hírekkel, szóval én már azóta kerülöm őket.

(#3504) Aarpok


Aarpok
őstag

Egy kis frissítés :U

Аарпок

(#3505) pzstm


pzstm
titán

Valami hasonló jó lenne egy új ringnek, mondjuk heti gyakorisággal ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3506) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Ltöltöttem a Win 10-et, telepítettem, jelenleg arról írok már. Szeretném megadni neki a termékkódot, viszont nem fogadja el. Mit kéne beírni neki?
Az MS-től szedtem le a 64-bites ISO file-t és a kód is onnan van, azt írja érvénytelen, próbáljak mást :Y :F !

Ja és videókártya drivert milyet lehet telepíteni hozzá? Jó a Win 8.1 féle? Nem találok hozzá az nvidia driver letöltőjben, vagy csak rosz helyen keresem...

A Windows Update hol van?

[ Szerkesztve ]

(#3507) Tournament válasza AthlonXP (#3506) üzenetére


Tournament
aktív tag

Nem kell kod mivel minden MS iso tartalmaza ugyan azt a kodot amit be akarnál irni

AUTO aktiválás van nem kell kod .

[ Szerkesztve ]

(#3508) szabonagyur válasza AthlonXP (#3506) üzenetére


szabonagyur
félisten

win10 driverek meg nincsenek igy a 8.1 maradt

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3509) Negyven válasza Tournament (#3507) üzenetére


Negyven
tag

Hál istennek ide még nem kell a kód benne van az isoban,ahogy az elöttem szoló mondja :)

(#3510) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Jól van köszönöm a segítséget! Nem találom a Win Update-t. Hová lett?

(#3511) Negyven válasza AthlonXP (#3510) üzenetére


Negyven
tag

másképp néz ki de van

(#3512) szabonagyur válasza AthlonXP (#3510) üzenetére


szabonagyur
félisten

gephazban van

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#3514) pzstm válasza netpeti98 (#3513) üzenetére


pzstm
titán

Jaja. Reggel irt meg Gabe. Merlegelnek meg megnezik milyen a hiba, javítható-e esetleg WU-n keresztül

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3515) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Felraktam újra a Win 10-et közben.
Miután telepítettem az nvidia drivert ( 8.1 x64-es ), újraindítást kért. ( Ezt furcsálltam, mert kb a Vista óta nem kellett video driver telepítés után újraindítani a rendszert, de végülis nem zavart a dolog, hisz béte rendszerről van szó.)
Újraindítás után viszont már csak egy nagy zöld képernyő fogadott, semmi felirat nem volt rajta. A gép nem fagyott ki, de látszólag semmit nem csinált, itt megállt és kész.
Próbáltam a telepítő lemez helyreállító részével megoldani a problémát, de semmi használható megoldás nem volt, így muszáj volt reinstallt nyomni. :F

Most nem merem feltenni a drivert, viszont így meg 1024*768-as felbontásban baromi hülyén néz ki a rendszer egy 24-es fhd monitoron... :(

Mondjuk nem kompatibilis módban telepítettem, hanem csak simán, nem tudom, az megoldás lenne-e?
Ti hogy telepítettétek?

Esetleg az Intel HD-val hogy áll a Win 10? Mert ha máshogy nem megy, akkor használnám a procim saját vga-ját, ha muszáj.

(#3516) prolad válasza AthlonXP (#3515) üzenetére


prolad
őstag

Érdekes, nekem nem kellett külön video drivert telepíteni alapból fent volt.

(#3517) AthlonXP válasza prolad (#3516) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ráadásul most lefutattam a Win update-t ( megtaláltam a géphazban, köszi a tippet! ), majd a frissítések telepítése után, ujra csak egy sima zöld háttér fogad és nem indul el a rendszer, itt megáll. Most mi a fene van?! :Y

Még jó, hogy van másik gépem, így hirtelen van mivel írnom ide. :)

[ Szerkesztve ]

(#3518) Negyven válasza prolad (#3516) üzenetére


Negyven
tag

töröld azt a drivert és hagyd hogy megoldja win10

(#3519) Negyven válasza Negyven (#3518) üzenetére


Negyven
tag

van eszközkezelö ott frissitsd le a drivert

(#3520) AthlonXP válasza Negyven (#3519) üzenetére


AthlonXP
őstag

Lefrissíteném, de egyelőre a winbe sem tudok belépni. Nem teleptettem semmijen drivert, csak a frissen telepített windowson elindítottam az update-t, ami talált 3-4 frissítést ( defender, vmi szoftver eltávolító, ie frissítés, meg még vmi rendszer frissítés, kb ennyi ), majd restart és ennyi. Zöld háttér, semmi üzenet és itt megáll a rednszer, nem fagy le, de semmit nem csinál. :F :(

(#3521) AthlonXP válasza AthlonXP (#3520) üzenetére


AthlonXP
őstag

Oké, probléma megoldva. Természetesen én voltam a hülye.. :U

A gépre a monitor mellett rá van kötve a tv is és újraindítás után a win, valamiért a tv-t tette meg elsődleges megjelenítőnek, ezért nem láttam semmit a monitoron. Sajnos erre csak akkor jöttem rá, miután már kivettem a gépből a vga-t ( mert azt hittem az nem tetszik neki ), és most az Intel HD megy, arra meg csak a monitor van kötve most.
Közben telepítette is a drivert hozzá...
Erre nem gondoltam, pedig minden egyes telepítéskor megszívom emiatt! :W :U

(#3522) netpeti98


netpeti98
addikt

(#3523) samgar


samgar
őstag

Újra kellett telepítenem a rendszert és azóta nem tudom átállítani a pin kódos bejelentkezésre.Előtte működött. Mitől lehet?

Oppo Find X5 PRO

(#3524) Negyven válasza samgar (#3523) üzenetére


Negyven
tag

Mert amennyire értem azt irja hogy be van állitva.
Csak a többire tudod átállitani

[ Szerkesztve ]

(#3525) emvy válasza Negyven (#3524) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalam is az van, h hiába van beállítva, passwordot kér..

while (!sleep) sheep++;

(#3526) samgar válasza Negyven (#3524) üzenetére


samgar
őstag

Csak passwordot tudok beírni, nincs pin lehetoseg

Oppo Find X5 PRO

(#3527) prolad


prolad
őstag

0xc000007b hibával mit tudok csinálni?

(#3528) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Akinek fenn van a win10 nem írna egy olyat az ms-nek, hogy tegyenek már be az alap fájlkezelőbe egy olyan opciót, ami kétablakossá változtatja? Mint a total commander pl. Nem lenne nagy cucc, de rengeteget segítene, mert sokkal gyorsabban lehet másolgatni stb....

Vagy senkinek se jutott eszébe még rajtam kívül? :(

[ Szerkesztve ]

(#3529) netpeti98 válasza ReSeTer (#3528) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha két panel kell, akkor én Aero snappal egymás mellé rakok 2 ablakot.:)

(#3530) prolad válasza netpeti98 (#3529) üzenetére


prolad
őstag

Én is így szoktam,ez a klegegyszerűbb.

(#3531) King Unique válasza netpeti98 (#3529) üzenetére


King Unique
titán

Igen az jó dolog, de azért mégsem uaz, mint a TC.
Ha már úgyis nagyba fejlesztgetnek, elcsennek innen-onnan egy kis ötletet, vmi hasonlót akár kreálhatnának.
Bár lehet meg van kötve a kezük és ezért is nekiállnál cseszegetni őket, hogy lemásolják a másét...

(#3528) ReSeTer: ha már úgyis annyira tolják a 10-esben a modern appokat, ott a Metro Commander ás társai. ;)

(#3532) worxland válasza ReSeTer (#3528) üzenetére


worxland
addikt

Nem. Ha TC kell, használj TC-t vagy valamelyik klónját, van százötvenhétezerkilencszáztizennyolc-féle. A picipuha utoljára még DOS alatt próbálkozott ilyesmivel, de sohasem komolyan. Felesleges is lenne.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3533) pzstm


pzstm
titán

páran talán olvashattátok, néhányan letölthettétek a ma kiszivárgott 10036-os buildet, bár felrakni nem igazán javaslom. :B

10037-es stabilabbnak hatot számomra mikor próbáltam, illetve a fiúk már a 10040-esnél járnak a "bányában" ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3534) King Unique válasza pzstm (#3533) üzenetére


King Unique
titán

És mikor termelnek ki a bányából vmi publikusat a felszínre? :)

(#3535) pzstm válasza King Unique (#3534) üzenetére


pzstm
titán

interim teszt van mint GabeAul is írta, jövő héten szerintem 99% hogy lesz (csak azt nem tudom, hogy melyiket....USA-ban dolgozók csütörtökön a 10037-eset kapták meg belső tesztre dogfood keretein belül)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3536) King Unique válasza pzstm (#3535) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint még márciusban kijön egy 100xx build, az jó. :K
Winbeta oldalán [link] a 10036-osról van pár anyag, átlátszó Start menü, tálcán a 7/ 8.1-hez hasonló wifi hálózatok ablak (nem dob a gépházba feltétlen), gépházban még több beállítási lehetőség stb. Alakul ez.

(#3537) pzstm válasza King Unique (#3536) üzenetére


pzstm
titán

ha valami érdekel 10036-ból szólj, virtuális gépen fenn van, el tudom érni és megnézem Neked ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3538) pushalias válasza King Unique (#3536) üzenetére


pushalias
addikt

Bő 3 tucat képernyőkép
Az új telepítő, bár ami nekem van, 10036-os, annak még a régi telepítője van, és bétább, mint ami kiszivárgott.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#3539) pushalias válasza pushalias (#3538) üzenetére


pushalias
addikt

Pár furcsaság ebből a kiszivárgott verzióból:

- App nevek helyett itt-ott class nevek bukkannak fel, és ez mondjuk beállításoknál is tud így lenni.
- A Paint ribbonja default nem gördül le (ez lehet, hogy csak nekem szokatlan).
- Mentésnél nem Pictures jelenik meg default, hanem az általában rejtett valódi hozzáférési út.

Cserébe az első Windows verzió, ami automatikusan felismeri az Elefánt „egzotikus” videokártyáját. Semmilyen drivert nem telepítettem kézzel.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#3540) Phvhun válasza pushalias (#3538) üzenetére


Phvhun
őstag

A 3 tucat képernyőképes post nem tölt be hanem csak ilyen fura karaktereket mutat.

(#3541) pzstm válasza pushalias (#3539) üzenetére


pzstm
titán

ha jobban megnézed, melyik három app amelyik ebben a buildben a normál név helyett a class nevet kapta, akkor sejtheted, hogy talán nem is véletlen ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3542) osztszoroz


osztszoroz
aktív tag

Letölthető a kiszivárgott Windows 10 build 10036

hátha érdekel valakit.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#3543) Negyven válasza osztszoroz (#3542) üzenetére


Negyven
tag

Megvárom a hivatalost

(#3544) osztszoroz válasza Negyven (#3543) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

szintén...csak érdekességként.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#3545) King Unique válasza pushalias (#3538) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a linkeket, megnézegettem! :R
Annyira nem estem hasra tőle első blikkre, még van mit reszelni rajta, de alakul ez.

(#3537) pzstm: engem több dolog mellett, az egész Win10 kapcsán speciel az is érdekelne, hogy az USB-s eszközök biztonságos leválasztása opció fog-e fejlődni vmit?? Csak mert XP óta egy kaptafára épül, a tálcán úgy kell "körömmel" kiügyeskedni, hogy rá lehessen bökni. Ez pl. W8-as hibrid notiknál is kényelmetlen igy, mivel nincs, nem találtam rá modern applikációt az áruházban (!), és a Gépházban lévő eszközök eltávolításánál pedig full, az illesztőprogrammal együtt eltávolítja, nem pedig csak leválasztja...
Tehát erre jó lenne vmi app, v gépházas megoldás, esetleg tálcán vmi nagyobb, kényelemesebb kattintási lehetőség.
Ezt MS-től megérdeklődnéd, azt megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#3546) tatararpad válasza King Unique (#3545) üzenetére


tatararpad
őstag

Én már legalább 10 éve csak kihúzom őket. Mivel sose lett semmi bajuk elkönyveltem valami városi legendának. Pláne hogy tudtommal a Windowsban is ez az alapértelmezett működési mód.

[ Szerkesztve ]

(#3547) King Unique válasza tatararpad (#3546) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezt én is tudom [screenshot] és elvileg, ha befejeződött rajta az írás-olvasás, be lett zárva minden, akkor akár ki is lehet húzni [link], főleg pendrive-oknál.
Viszont többször előfordul olyan, hogy "beragad" néhány folyamat és csak Unlocker és társai segítségével (vagy x perc várakozással) lehet feloldani [screenshot]. Ha enélkül húzod ki, akkor eléggé sanszos, hogy okoz vmi gikszert...tapasztaltam. Illletve külső merevlemezeknél problémásabb ez az egész, főleg 2,5"-oknál, amik csak USB-ről mennek. Ott leválasztáskor lecsatolja OS-ről, porttól elveszi az áramot, leállítja az eszközt. Enélkül kirántva, már maga a szimpla vészleállás se egészséges a merevlemeznek hosszútávon + fájlrendszer is sérülhet és jön a jó kis RAW... :D

Amúgy ezen tényleg ideje lenne fejleszteni, ott van a W10 gépházban is megannyi beállítási lehetőség, végigkattintgatni is már fárasztó, nem igaz, hogy nem lehet ennek is külön csinálni egyet. Vagy akár az új értesítési központ, nagy váltógombjaihoz berakni egy ilyet.
Én már korábbi buildok kapcsán írtam nekik erről feedbacket, de semmi....remélem kolléga többre megy.

(#3548) pzstm válasza King Unique (#3545) üzenetére


pzstm
titán

Vista óta ki lehet rángatni az USB-t egész nyugodtan ;)

Elmúlt 6 évben biztos nem használtam biztonságos eltávolítást;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3549) vlevi válasza King Unique (#3547) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ráadás még win10-nél, hogy ha több usb eszközöd van, és elkezded leválastani az eszközöket, akkor egy idő után vagy nem értesit rola, hogy a leválasztás megtortent, de olyan is volt, hogy a levalaszto ikon eltunt, de volt meg pendrive bedugva a gepbe...

A kirangatas nem mindig szerencses. Kulso hddd.nel semmikepp. Tobbszor volt már pendrivenál is, hogy azt irta ki a kovvetkező bedugaskor, hogy vizsgálat szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#3550) King Unique válasza pzstm (#3548) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez a kijelentés (egy szakitól...??), mint mondtam, max pendrive-oknál állja meg a helyét úgy, ahogy. Egy külső merevlemeznél nem éppen ajánlott. :N
De nem is feltétlen ezen van a most hangsúly, hanem, hogy kéne rajta változtatni, mert így sokaknak kényelmetlen. Van, aki pusztán azért nem használja az ikont, mert eldugott helyen van, macerás kibogarászni, főleg érintőképernyőn.
Szal ez ügybe, ha lépne MS, v nyomatékosabban a tudtukra lenne adva, az jó volna. :K

(#3549) vlevi: igen, még ez is. Nem éppen kellemes, mikor a vizsgálat/ javítás üzikkel zaklat (ráadásul CHKDSK is képes akár elbarmolni ezt-azt), annyit nem ér az a pár kattintás megspórolása. Ha már formázni akarja és RAW a partíció, akkor meg pláne nem...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.