Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Telda


Telda
addikt

Hali!

A Win7/8 kulcsok beváltása hogy fog működni?
Illetve nekem még a fősikolától vannak meg a kulcsaim, azokkal működni fog?

(#3602) Воланд


Воланд
titán

Windows 10 Launching This Summer in 190 Countries and 111 Languages

Microsoft sheds light on minimum hardware requirements for Windows 10 for phones and desktops

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3603) Воланд válasza Telda (#3601) üzenetére


Воланд
titán

meg nem tudjuk.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3604) Dilikutya válasza Telda (#3601) üzenetére


Dilikutya
félisten

Dreamspark? Azok csak a hallgatói jogviszony ideje alatt érvényesek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3605) tatararpad válasza Dilikutya (#3604) üzenetére


tatararpad
őstag

Diákverzió is lehet, amiben tudtommal nincs jövőre vonatkozó megkötés. Elég furcsa is lenne, ha egyszer megvettem diákként, 5 év múlva meg fizessem ki a különbözetet.

(#3606) King Unique válasza Dilikutya (#3604) üzenetére


King Unique
titán

:N ...utána is lehet használni, csak "hivatalosan" újratelepíteni nem lehet, v átvinni másik gépre, de a gyakorlatban akár ez se akadály, mert retail kulcsot ad.
A tisztaszoftveres verziók (KMS szerver?) azok, amik jogviszony megszűnése után nem használhatóak tudtommal. Hasonló az ingyen sulis O365 is.

(#3605) tatararpad: + amit te mondasz, van az a 11xxx HUF-os diákverzió MS Store-ban, aminél viszont odaírják, hogy a jogviszony alatt használható, de utána se jár le tudtommal, használható tovább. Hülyén is venné ki magát, ha időkorlátos lenne...majd a Windows 365. :D

[ Szerkesztve ]

(#3607) tatararpad válasza King Unique (#3606) üzenetére


tatararpad
őstag

Én még ezt se láttam benne, csak annyit hogy jogviszony kell a kedvezményes árhoz, de nem jogosultsághoz kötött a használata, hanem ugyanúgy egy sima retail licenc. Majd ha lesz ingeren átnézem. Tisztaszoftvernél egyértelmű mert a licenc tulajdonosa alapból nem én vagyok ha jól tudom hanem állambácsi, ő meg eldönti kinek adja oda. A W365 meg érdekes lesz, szerintem olyan lesz mint a RedHat meg Cannonical csinál, hogy a supportért számláznak, nem a termékért, ami szerintem összecseng azzal, hogy a W10 elvileg rolling release lesz.

(#3608) Dilikutya válasza tatararpad (#3605) üzenetére


Dilikutya
félisten

Iskolától kapta, tehát nem vette. A diákként 11 ezerért megvehető Professional valóban örökös licenc.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3609) tatararpad válasza Dilikutya (#3608) üzenetére


tatararpad
őstag

Igaz, főiskolárólt olvastam hála 4"-os kijelzőnek, napsütésnek, és asztali weblapnak, akkor meg gondolom ha a suli megveszi neki.

(#3610) King Unique válasza tatararpad (#3607) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem maga az OS használata lesz időtartamhoz, időszakos megújításhoz kötve W365 esetében.

(#3611) Telda válasza Dilikutya (#3604) üzenetére


Telda
addikt

Még megvan a jogvisznyom :).

(#3612) csizi90


csizi90
aktív tag

(#3613) Milestone2 válasza csizi90 (#3612) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azért ez nem túl baráti a hivatalos vásárlókkal szemben (ha igaz).

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3614) worxland válasza csizi90 (#3612) üzenetére


worxland
addikt

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3615) #58000384


#58000384
törölt tag

Sziasztok!

Valaki, aki éles rendszerként használja a Win10-et, megosztaná velem, hogy mire nem alkalmas jelenleg, amire a 8 igen? Vagy mennyire hajlamos hibákat produkálni önmagában, mi nem működik (pl. appok, Steam)? Nagyon régi build-et használtam utoljára, még mikor leállításkor az explorer hibát írt ki mindenkinél. Bankolásra, levelezésre lehet biztonsággal használni, vagy azért nem ajánlott?

Egyébként kíváncsiságból elindítottam a frissítést, pontosabban a kis programot hozzá, ami beadta a WU-t, ami nem talál új frissítést. Most nem működik a dolog.

(#3616) worxland válasza #58000384 (#3615) üzenetére


worxland
addikt

Sokan panaszkodnak kisebb-nagyobb problémákra alkalmazásoknál, azt senki nem fogja megjósolni, hogy Te ezeket a problémás alkalmazásokat használod-e. Levelezés: mehet, ha a magánszférád nem félted. Bankolás: azt ugye tudod, hogy MINDEN billentyűnyomást eltárol (és tetszés szeriint elküldhet Redmondba) a béta?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3617) tatararpad válasza csizi90 (#3612) üzenetére


tatararpad
őstag

Ennek értelmét nem látom. Akkor ez már nem upgrade senkinek, hanem maga az OS ingyenes lenne.

(#3618) CharlieDrop válasza #58000384 (#3615) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem használom élesben, mert nekem hálózatkezelési problémáim vannak...
Amúgy amire eddig használtam az okés volt :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3619) #58000384 válasza worxland (#3616) üzenetére


#58000384
törölt tag

Csak úgy általánosságban érdekel, hogy kinek hány alkalmazása nem működik rendesen, mert így azért az ember képet kap a jelenlegi állásról. Tudom, hogy naplózza az egészet a rendszer, de gondoltam egy tűzfallal letiltom a rendszerfolyamatokat, de aztán végül rájöttem, hogy ez így hülyeség. De köszönöm a választ.

CharlieDrop: Köszi Neked is, az azért problémás, mert a hálózatot gyakran használom (pl. másolás, a nyomtató is meg van osztva). Egyelőre akkor marad a 8 :)

(#3620) ArsenalF válasza #58000384 (#3615) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Élesben használom, semmi baja a rendszernek, minden popec. Ami zavar az a wifi csatlakozási folyamat, na az marha idegesítő ebben a buildben még, illetve hogy lassú a start menü. Ettől függetlenül vissza nem váltok már szerintem a 8-asra, mert több pozitívumot ad.

(#3621) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Lehet már tudni a Windows 10 - ról annyit, hogy érdemes-e felfrissíteni a stabil Win8.1 rendszeremet arra?!
Windows 10

Szerintetek?! Várjak még vele?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#3623) emvy válasza Milestone2 (#3613) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezt sose ertettem. Megvetted a 8-at, vagy a 7-et. Hasznalhattad, legalisan. Miert rossz neked, ha mas is kap ingyen 10-et?

while (!sleep) sheep++;

(#3624) netpeti98 válasza emvy (#3623) üzenetére


netpeti98
addikt

Ráadásul az ingyenes frissítés =/= legalizálás. A kalózöbölben úgyis megoldják a Win 10 törését is, akik frissítenek ugyan ott lesznek.
Legalább az eddigi hírek alapján így néz ki.

(#3625) King Unique válasza ÁdiBá (#3621) üzenetére


King Unique
titán

Várjál... :K
Majd, ha kijön a végleges RTM, akkor állj neki upgrade-elni, addig max egy másik partícióra tedd fel dualbootban.

(#3623) emvy: valahol meg lehet érteni őt is. Akik megvásárolták (v pl.suliból kapták), legálisan, hivatalosan ők használhatják. Az, hogy vki kalózverziót használ, az ő dolga, működik az a megoldás is. De az, hogy itt hivatalos cikke jellenek meg arról, h törtről is nyugodtan lehet és ehhez MS még asszisztál is, a valahol elég gáz és cinkes... :U Akkor vagy tennék full ingyenessé, h mki kapjon (amit nem fognak sose), vagy ne asszisztáljanak ilyen nyíltan ehhez, mert attól még ők is tudják, h ugyanúgy warez lesz jogilag a rendszer.... ennyi erővel reklámozhatnák, támogathatnák nyíltan a különféle aktivátorok használatát is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3626) Dave™ válasza Воланд (#3576) üzenetére


Dave™
nagyúr

Surface Pro-n is ilyen, nem kínai sajátosság.

King Unique: egy szóval sem mondták, hogy legális lesz így, csak hogy működni fog. Arra meg szükség van az egységes platform elterjesztése miatt. Remélhetőleg majd vesznek appokat vagy előfizetnek szolgáltatásokra idővel.

[ Szerkesztve ]

(#3627) King Unique válasza Dave™ (#3626) üzenetére


King Unique
titán

Igen csak MS, aki nemrég még vmi tagot perelt be illegális kulcsok árusításával, most meg burkoltan a tört verzió használatára buzdít félig-meddig, az azért gáz...úgyis tudja mki, hogyan megy ez, h vsz lesz Win10-hez, MSO 2016-hoz is okosító tool és akinek nincs meg a frissítési alap (XP), az is felteheti és használhatja ingyen. De az, h ehhez MS is asszisztál vmilyen szinten, azzal saját magukat köpik arcon...
Meg ez, h jóformán szinte ingyenessé kell tenni a rendszert és majd a szolgáltatásokra fizetnek külön elő se mhol állná meg a helyét. Vállalati környezetben, ahol szükséges lehet néhány plusz dolog, ott inkább, de egyszerű home userek, akiknek csak netezni, zenét hallgatni, filmet nézni kell a gép, azok kétlem :N . Pont le fogják sz*rni, hogy milyen funkciókat lehetne belevarázsolni, ha alapból nem is érdekli őket, nem is akarják használni. Modern appért se akarnak feltétlen fizetni, bankkártya adatokat megadni. Még ha, Windows-os mobilküyüje van esetleg, ha összevonják a 2 Store-t és több eszközön is tud használni 1 alkalmazást. De, ha nem, akkor nem biztos, h desktopon ezekkel akar szórakozni, pláne fizetni érte...pont azok sokasága, akik a rendszerért se akartak, hanem ráfrissítettek a törtre. :DDD
Talán majd idővel, talán.

(#3628) Yllgrim válasza Dave™ (#3626) üzenetére


Yllgrim
őstag

Aha, valoszinuleg azert hasznaltak eddig is a tortet, mert fizetni akartak erte csak nem sikerult... :) De ezek utan majd rohanni fognak a store-ba, hogy teletomjek MS bacsi penztarcajat :)

Mondjuk nekem edesmindegy, engem izgat annyira a dolog, lesz egy eve mindenkinek hogy beszerezze legalisan a sajat verziojat.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#3629) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Új ikonok, amiket a Microsoft rajzolt:

[link]

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#3630) Dave™ válasza King Unique (#3627) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az egy kicsit más kategória hogy valaki tört kulcsokat árul.

vm93hun: az előzőeknél sokkal jobbak, de azért még van hova fejlődni.

Yllgrim: látom meglep, de ha valaki warezol, az nem egy veleszületett betegség, hanem egy állapot, ami változhat. A Windows amúgy is csak egy alap, nem azon van a hangsúly, számos egyéb bevételi forrás viszont ahhoz kötődik, azért érdekes, hogy "kvázi ingyen" adják.

[ Szerkesztve ]

(#3631) vm93hun válasza Dave™ (#3630) üzenetére


vm93hun
aktív tag

A Build 10036-ban levő ikonokat én se tudtam volna elviselni. Ezt a változatot akár a véglegesben is elfogadnám, bár ez a ferde szemszög egy kicsit furcsa.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#3632) netpeti98 válasza vm93hun (#3629) üzenetére


netpeti98
addikt

Na ezek már sokkal jobban néznek ki, és mintha az ablakok vezérlőelemeinek helynén is igazítottak volna.
Ha a Universal appok kicsit szürkés színvilágán is igazítanak akkor már egész jól néz ki desktopon. A modern UI új dizájn elemei viszont nem tetszenek, pl a lekerekített a kapcsolók.

(#3633) Boonen007


Boonen007
őstag

Hoppá!

A jó hír hozóját jutalmazni szokták! :C

[ Szerkesztve ]

(#3634) King Unique válasza Boonen007 (#3633) üzenetére


King Unique
titán

Oppá :Y akkor lehet nekiállni tölteni. :K

(#3635) #73029888 válasza Boonen007 (#3633) üzenetére


#73029888
törölt tag

Remélem hamar lesz ISO is ;)

(#3636) Tournament válasza #73029888 (#3635) üzenetére


Tournament
aktív tag

Az iso kb anyiből tart hogy lejőn az ESD fájl updaten és már mehet is iso-ba átt

(#3637) #58000384 válasza ArsenalF (#3620) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ezeket éppen javították elvileg az új build-ben :)

Ezt már virtuális gépre lehet, hogy felrakom :D Az újabb ikonok már tényleg szebbek, bár a számítógép ikonja még mindig elég ronda szvsz, mint valami nagyon régi Linuxban. De legalább alakítanak rajta.

(#3638) Tournament válasza #58000384 (#3637) üzenetére


Tournament
aktív tag

Igen a 10036 be kellett irni a 4 Powershell parancsot a bug mentesitésre ... Ezzek lettek a 10041 kijavitva .. Kiváncsi vagyok a regedit meddig üzemmel a 10041 builden hogy azt javitoták e mert azis bugos volt 10036-ba :D

[ Szerkesztve ]

(#3639) #58000384 válasza Tournament (#3638) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ki kell próbálni :D

(#3640) csixy válasza #58000384 (#3639) üzenetére


csixy
addikt

:DD Nagyerünk!!! ;]

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3641) CharlieDrop válasza Boonen007 (#3633) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ebben már van office?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3642) csixy válasza CharlieDrop (#3641) üzenetére


csixy
addikt

:K Majmeglássuk .... :C
36%

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3643) vlevi


vlevi
nagyúr

Na, végre, legalább van csík (9926-s buildben), és látom, hogy töltődik. 5%.

Tényleg, ha erre csinálnék egy "remove everythinh and reinstall"-t, akkor tulajdonképp oda jutnék, mintha ISO-ból felraktam volna a 10041-et? Vagy a legelső TP változatra áll vissza? Csak nem...

[ Szerkesztve ]

(#3644) Milestone2 válasza csixy (#3642) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha valaki elkészítette az ISO-t, megköszönnénk ha megosztaná, bár az ESD is jó, majd átalakítom én.
Sajnos nincs internetem az update-hez jelenleg. :R

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#3645) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Olvastam, hogy kalózverziókról is lehet majd frissíteni.... ezt hogy értik szerintetek?

Először is:

Frissíteni....tehát akkor lennie kell egy kalózos win8-nak pl, és arról frissül fel? Mi van akkor, ha valaki teljesen szűz rendszert akar?

Másik:

Kizárt dolognak tartom, hogy ugyanazt kapják ők is, akik megvették eredetiben.
Milyen korlátozások várhatóak szerintetek?

(#3646) Bodz válasza Boonen007 (#3633) üzenetére


Bodz
nagyúr

Éljen, de azért még nem teljes az örömöm. Letölti, de 0x80070241 hibával nem települ. Kezdődhet a hibafeltárás... :((

[ Szerkesztve ]

(#3647) Воланд válasza ReSeTer (#3645) üzenetére


Воланд
titán

eddig is lehetett kaloz verziot frissiteni, nincs semmilyen valtozas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3648) ReSeTer válasza Воланд (#3647) üzenetére


ReSeTer
senior tag

De windows10-re. :) Hülye lennék megvenni, ha ugyanazt kapom, ergo mindenkinek ingyenes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3649) bzoley


bzoley
veterán

Remek. Frissítés után pont a leglényegesebb nem működik, a tévének nincs hangja:)

(#3650) Воланд válasza ReSeTer (#3648) üzenetére


Воланд
titán

persze, lesz egy illegalis szoftvered. hajra!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.