Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) szabonagyur válasza ReSeTer (#2350) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olyan hibád van mint nekem csak laptop fronton. valamilyen hardver elemet nem szeret a OS. Win8 nekem megy a laptopon, de se frissítéssel se tiszta telepítéssel nem megy fel a 8.1, se a TP. 6 éves gép ez is, ez van, nem várható el az örök támogatás.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2352) Sweet Lou 6 válasza ReSeTer (#2350) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nem, 64 biteshez CMPXCHG16b kell.

sweetlou6.wordpress.com

(#2353) bon válasza ReSeTer (#2344) üzenetére


bon
őstag

Én megértem, de 2008-ban jelent meg a proci, ha ilyet még kapni akkor inkább az a kicseszés a felhasználőval.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2354) westcoastog


westcoastog
veterán

Amúgy a legfrissebb buildekre való frissítés hogyan történik?
Ha mondjuk felteszem majd a CP-t, és jön frissítés egy új build-ről új ficsőrökkel, akkor a store-ból letöltődik, feltelepül és megy tovább minden?

(#2355) Tournament válasza westcoastog (#2354) üzenetére


Tournament
aktív tag

Igen mükődik minden tovább .. :DDD Nem store-bol megy itt már a gépházba updateként oldoták már meg .

[ Szerkesztve ]

(#2356) westcoastog válasza Tournament (#2355) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem, alig várom már hogy kijöjjön a CP és felrakhassam. :D
Vagy rakjam fel a TP-t és majd frissül?

(#2357) Tournament válasza westcoastog (#2356) üzenetére


Tournament
aktív tag

Tedd amit jónak látsz a 9879 megkapta az awesome updatet ... ami lehetővé teszi majd a CP-re való updatet . Nálam 9901 van nekem sajna reinstall lesz majd ha kijőn a CP .

[ Szerkesztve ]

(#2358) westcoastog válasza Tournament (#2357) üzenetére


westcoastog
veterán

Most nem lehet letölteni semmit, csak coming soon..

(#2359) Tournament válasza westcoastog (#2358) üzenetére


Tournament
aktív tag

Akkor már az új buildra készülnek elő

(#2360) pzstm válasza westcoastog (#2356) üzenetére


pzstm
titán

Jövőheti build is TP ugyanúgy...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2361) ReSeTer válasza Sweet Lou 6 (#2352) üzenetére


ReSeTer
senior tag

http://www.cpu-world.com/Compare/178/Intel_Pentium_Dual-Core_E5200_vs_Intel_Pentium_Dual-Core_E6600.html

E szerint ez is van :F

(#2362) westcoastog válasza pzstm (#2360) üzenetére


westcoastog
veterán

Az volt kiírva most igen, de akkor a CP-t mikorra emlegették? Úgy rémlik mintha mostanra ígérték volna.
Vagy csak keverem már a szezont a fazonnal.

[ Szerkesztve ]

(#2363) szabonagyur válasza westcoastog (#2362) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ki mondta, hogy lesz CP nevezetű?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2364) netpeti98


netpeti98
addikt

Amúgy megoldották, hogy VHD is lehessen új buildeket telepíteni vagy tervben van a megoldása?

(#2365) westcoastog válasza szabonagyur (#2363) üzenetére


westcoastog
veterán

Ezt találtam pl, lehet az ilyen hírekből maradt meg bennem a hülyeség.
erről asszociáltam arra hogy jön valami cp a tp helyére, na mindegy, mindig okosodok egy kicsit. :)

(#2366) szabonagyur válasza westcoastog (#2365) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen a cikk is csak várhatónak írja, illetve egy picit vannak félrefordítások néha. Mivel ugye a korábbi verziók azok ugyan publikusak voltak de nagyon is fejlesztői verziók, ez lesz majd az első ami ahogy mondták bemutató mindenkinek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2367) westcoastog válasza szabonagyur (#2366) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem, még az elején feltettem a legelső letölthető változatot, azóta nem foglalkoztam semmit a dologgal, nem informálódtam róla.

Így most már tiszta minden.

[ Szerkesztve ]

(#2368) bzoley válasza szabonagyur (#2363) üzenetére


bzoley
veterán

"Ki mondta, hogy lesz CP nevezetű?"

Pont te mondtad egy nappal ezelőtt:

"Consumer preview jön a jövőhéten? Ami már nem "kémkedik"? "

"(#2295) westcoastog:
CP jövőhéten igen."

(#2369) szabonagyur válasza bzoley (#2368) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bocs ez fel sem tűnt, a megnevezések összekavartak. :R Mivel nem CP-nek hívják majd de olyan mint a CP lenne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2370) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Szeretnek telepiteni egy win10 et de azt irja, hogy nem tud letrehozni uj particiot es nem akarja teleiteni. Tudnatok linkelni egy mukodot amit penrol tudnek telepiteni. Nem tudom mi a baj, a gep egy Backard bell laptop 3 eves i7-es proci nvidia videokrtya elvileg kene rajta menni. Esetleg leirnatok, hogy mikent lehet masodik rendszernek installalni, vagy semmi extra csak kijelolok neki egy particiot es kesz? 110gb-ot adtam neki, az csak eleg.

(#2371) vlevi


vlevi
nagyúr

egy másik weboldalon találtam a win10 bemutatóról egy képet.
Na, ez, még lehet, hogy tetszik is, vagy nemistudom :)

Teljes képernyőre nagyítható startmenü.

[link]

(#2372) lck válasza vlevi (#2371) üzenetére


lck
senior tag

Ez egy win 7 csempe formájú ikonokkal :)

(#2373) szabonagyur válasza vlevi (#2371) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez a kezdőképernyő felújítása.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2374) cattus válasza vlevi (#2371) üzenetére


cattus
őstag

Végre szabadon (úgy értem nem csak a 2 közepes méret széles oszlopok mentén oszlopfolytonosan) rendezhetőek a csempék és folytonossá vált a kategóriarendezés. \o/

Do the thing!

(#2375) csixy válasza Sweet Lou 6 (#2347) üzenetére


csixy
addikt

Nem tudom, hogy az Acer Emachines EL1600 tud-e PAE ill NX bit opciót, de a win8.1 32 bites verziója úgy fut rajta mint a huzat, csak a túlreklámos HTML oldalak le-fel ugrálása bosszant egy kicsit amíg betöltődik az oldal. Igaz, hogy az egyetlen ramot 2 Gigás modulra cseréltem (létezik 4gigás DDR2-es modul?, és vajon az alaplap tudna-e vele mit kezdeni?, persze itt még a 32bites rendszer is akadály), a SATÁs optikai egységet kivettem és a felszabaduló SATA portra egy 64gigás SSD került (ennek elhelyezéséhez kellett egy kis akrobatika) , az optikai egységet pedig egy PATA portossal pótoltam ,de ehhez a tápot egy csípőfogó és némi forrasztóón segítségével kellett generálni (a táp elbírja , mert a pluszban betett SSD nem sokat eszik , az optikai egység , meg nem sokat megy). A 160gigás HDD maradt úgy ahogy volt. Továbblépési lehetőség egy ma még driverezhető PCI portos videokártya lehetne, ha volna ilyen (Tudna valaki ilyenre tippet adni?).

Na erre az ócskavasra rá lehet majd tolni a 32bites Win10 frissítést?

A mostani win8.1-em legális, mert az előzmény XP-re vettem anno az akcióban 7000-ért frissítés gyanánt.
Igaz hogy előtte az XP-t clonezillával copiztam a vinyóról az SSD-re.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2376) Tournament válasza lck (#2372) üzenetére


Tournament
aktív tag

Ez a continuum [link] 9901 is benne van csak engedélyezni kell regbe ... de ezzen a képen már van aero glass szerüség mert azt is vissza hozzák

[ Szerkesztve ]

(#2377) Воланд válasza Tournament (#2376) üzenetére


Воланд
titán

ez atlatszo, az aero meg ilyen tukrozodo, uvegszeru volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2378) Tournament válasza Tournament (#2376) üzenetére


Tournament
aktív tag

A dx12 se újdonság benne volt eddig is csak nincs a dx diagba átirva de mindenhol máshol már az szerepel . Nem feltétlenül tükrőződés kell érteni , mivel ha rátolod aero glassra a blurt akkor már nem az , a multi taskon se véletlenül van rajta alt +tab / win + tab stb ..

[ Szerkesztve ]

(#2379) cattus válasza Воланд (#2377) üzenetére


cattus
őstag

Nekem ez az átlátszóság sokkal jobban bejön, mint a Win 7-féle. Egyre szimpatikusabb ez a Win 10.

Do the thing!

(#2380) Mate


Mate
nagyúr

A jövőhéten kijövő verzió mennyire fog "kémkedni"?

(#2381) Воланд válasza Mate (#2380) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2382) Mate válasza Воланд (#2381) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, ezt láttam én is. Nagyjából le is tudtam fordítani, de nem tudtam eldönteni, hogy ebből a szempontból okés vagy sem éles rendszerként használni.

(#2383) Воланд válasza Mate (#2382) üzenetére


Воланд
titán

nem valtozik semmi, csak finomitottak a szovegen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2384) Mate válasza Воланд (#2383) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm!

Akkor még várok vele, bár nem csak emiatt.

(#2385) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Kezdi piszkálni az agyam a W10.
Jelenleg egy cégtől kapott gépen tolom amin W7 van, de nemsokára visszaadom mert sok vele a gond.
Az asztali masinára kellene egy OS-t vennem. (anno Vista volt rajta)
Egy egybegéppel kapott Vista volt előtte, amit aztán beaktiváltam alaplap csere után. (neten simán engedte).
Mivel már eljárt a Vista felett az idő és a gép is változott azóta, én meg lemaradtam a W7 /W8 upgraderől jó árasítva így nem tudom mit tegyek.
Gondolom a C2D időkből származó Vista 3 alaplap csere után már nem is lenne "hivatalosan legális" bár lehet be tudnám aktiváltatni, de azóta teljesen más a gép.
Két variációt látok.
a: W8.1-et veszek és frissítek W10-re
b: W10 et veszek
Nem tudjátok, hogy milyen verziók várhatók belőle? (pro, home stb és milyen butítással).
Illetve jelen esetben én ki tudom próbálni a W10 előzetesét, vagy ahhoz egy W7 vagy újabb beaktivált OS kellene? (céges gépet nem akarom belekeverni, az asztalin pedig egy ubuntu fut jelenleg)
Kösz a válaszokat előre is! :R

Aprós W7-8-akkal mennyire érdemes foglalkozni ? (gondolom a számlán nem a nevem van így ha úgy nézzük nem lenne legális nem?)

(#2386) vlevi válasza Tournament (#2376) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ablakok teteje is áttetsző lesz? Mert akkor hurrá :-)
Mert nekem valahogy olyan felemás érzésem volt, hogy a tálca áttetsző, de az ablakok nem.
Mostmár csak arra leszek kíváncsi, hogy a korábbi powergombos problémáim megszűnnek-e. A power gomb a gépen nem akart működni, és időnként altatásból felébresztés helyett úgy lekapcsolt, hogy alig lehetett feléleszteni. Nem tudom, hogy ez a tápegységnek valamilyen energiagazdálkodási hiányossága, vagy valamilyen bios beli energiatakarékossági beállítás? Ha majd kijön a frissítés a 9879-hez, akkor komolyabban belemélyedek, mert már nagyjából csak ennyi bajom volt a 8, 8.1, 10 windowsokkal. Win7 alatt soha semmilyen ilyen problémám nem volt.
Vajon számít-e az előbb írt problémáknál, hogy a win10-t uefi-ben telepítettem, a win7-t wiszont bios modban használom. Értelemszerűen nem dual boot módban, mert ugy lehetetlen, hanem atdugom a sata kábelt egy másik hddd-be, es olyankor csak az van a gépben, a másik rendszer nincsen.

Asus b85m lap, i5-3470 cpu, 2x4giga corsair memoria, Sapphire amd 7770 vga, enermax 485w táp, coolermaster n200 ház.

(#2387) szabonagyur válasza szacsee (#2385) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Első dolog: ha most kell a rendszer akkor csak Win8.1-et tudsz venni, majd ha lesz Win10 fel tudod rá frissíteni, jogtiszta maradsz. Vagy vársz még ki tudja mennyit és majd veszel Win10-et addig használod a jövőhéten megjelenő Win10 előzetest. Win10 előzetest majd a insider.windows.com oldalról tudod leszedni, ide kell egy MS fiók a reg idejére.

Második dolog: az aprón vásárolható kulcsok nagy részével nem leszel jogtiszta. A Windows legális lesz mivel a kulcsok az esetek nagy részében MSDN előfizetésből származnak, de mivel ez nem a tied nem jogtiszta. ugyan vásárolhatsz nem MSDN kulcsot is, de itt a beaktiválástól tartanék, problémás lehet. Egyszer kell megvenni rendesen és nincs gond utána vele, hogy kié volt, használja e még másik 5 ember a kulcsot stb stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2388) csixy válasza szacsee (#2385) üzenetére


csixy
addikt

A w10 előzetesét kipróbálhatod nyugodtan , ahhoz nem kell előzmény, ha fel tudod mire tolni.
Például az ubuntura telepíts vmware playert és abba simán bele tudod egy virtuális gépre telepíteni a w10-et.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2389) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

A jövőheti új verziót ISO formában lehet majd feltenni vagy frissítésre is lesz majd mód a jelenleg TP-ről?

(#2390) King Unique válasza Vasinger! (#2389) üzenetére


King Unique
titán

Mind2, pont feljebb linkelte is már ki, h 9879 alól a gépházból lehet majd upgrade-elni...

(#2391) Tournament válasza vlevi (#2386) üzenetére


Tournament
aktív tag

Ezt még énse tudom jó kérdés lehet benne van csak még nem engedélyezték .A video bemutaton nem mutatak semmit File Explorer-ről , illetve még a bemutaton a continuum se volt átlátszó , az oldalukon meg meglepő modon olyan képet raktak ki amibe átlátszó kis színezéssel. ;] [link]

[ Szerkesztve ]

(#2392) Nashaba


Nashaba
tag

Sziasztok!
Ha van egy legális Windows 8.1-em jelenleg feltelepítve és feltelepítem a W10 mostani változatát akkor ingyenesen frissíthetek a teljes változatra vagy maradnom kell a 8.1-en?

(#2393) cattus válasza Nashaba (#2392) üzenetére


cattus
őstag

A mostani TP-ről (és a később megjelenő, nem végeleges verziókról) nem lehet majd frissíteni a végleges 10-re, csak Win 7 / 8.1 alól.

Do the thing!

(#2394) Milestone2 válasza cattus (#2393) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nyilván elég korai a kérdés. És akkor minden egyes újratelepítésnél (hardvermeghibásodás után például) előbb a hivatalos Win8-at kell telepítenem, majd utána rá a Win10-et? Vagy azonosítás után lesz Win10 telepítőm?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2395) pzstm válasza cattus (#2393) üzenetére


pzstm
titán

ki a fene mondott Neked ilyet, hogy a Preview buildrekről nem lehet frissíteni majd véglegesre? nem a kiszivárgott, csak Insider program keretein belül elérhetőekre gondolok :U

Milestone2. Jövő péntek után remélhetőleg meg tudom mondani, hogy upgrade jogosultság után lesz-e ISO-hoz vagy bármihez hozzáférhetőség, vagy ezt hogy akarják megoldani(ha tudják már egyáltalán)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2396) Milestone2 válasza pzstm (#2395) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R Köszönöm Mesterem! :R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2397) worxland válasza pzstm (#2395) üzenetére


worxland
addikt

Se Win7, se Win8 bétákról nem lehetett frissíteni véglegesre.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#2398) pzstm válasza worxland (#2397) üzenetére


pzstm
titán

ez így is van.... :B ;)
Én Win10-ről beszéltem ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2399) Воланд válasza worxland (#2397) üzenetére


Воланд
titán

semmi

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2400) #58000384 válasza Mate (#2327) üzenetére


#58000384
törölt tag

Valóban, köszönöm :R

(#2324) woland_y2k: Vajon ha az ember nem az IE-t (vagy Spartan-t) használja, akkor is kap adatokat az MS a böngészésről? Pl. Firefoxból is ki tudja olvasni a sütiket?

Egyébként lényegében ugyanaz a két szöveg, csak az új kicsit konkrétabban leírja, milyen adatokat gyűjt (nekem még mindig túl sokat az éles rendszerhez).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.