Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18226) Kernel válasza Zoshi85 (#18180) üzenetére


Kernel
nagyúr

Közben eszembe jutott, természetesen a BIOS / UEFI felületen is lehet a bootsorrenddel variálni, csak azért is felejtettem el, mert elállítódik, ha másképp dugom a HDD-ket, ezért inkább nem is nyúlok már hozzá, illetve egyéb kavarodást is okozhat. Például olyat, amit leírtál.

A fixmbr paranccsal sokan nincsenek tisztában, a merevlemez első szektorában található kis kódot írja felül szabványosra. Ennek a kódnak feladata a partíciós tábla alapján az aktív partíció első szektorának betöltése, ahol következik egy másik indítókód (ezt lehet javítani a fixboot paranccsal).

Master Boot Record minden MBR-alapú lemezen van, még Windows sem kell hozzá. x86 PC-standard, mióta az IBM bevezette.

Teljesen felesleges piszkálni ezt a kis kódot, amennyiben egyébként is végzi a dolgát.

A Windows bootfolyamatának további feltétele a gyökérben a bootmgr fájl és a Boot mappa, ami nyilván nem pótolható a Fixmbr paranccsal, de megoldható másképp, ahogy előzőleg leírtam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.