Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133101) Reflax válasza Cs1csó (#133099) üzenetére


Reflax
tag

igazából azonnal jöttem ide, ahogy észre vettem mit csinál a progi

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#133102) Reflax válasza King Unique (#133100) üzenetére


Reflax
tag

na igen én sem értem még is what happened mivel csak is anynit írtam be amit leírtam, ki is ctrl+cx-ztem

Wester Digital Blue 1TB 7200 RPM

UI:: Szerintem azért törölhette rögtön, mivel amint iírtam aproblémám a kuka meghibásodása volt és lehe t akód a kukba dobja de mivel hibás, instant törli.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#133103) Cs1csó válasza Reflax (#133101) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Ez a legfontosabb, nem elsietni semmit. Látom írtad, hogy egy HDD-ről van szó, gondolom nem is rendszerlemez tehát nem lesz itt gond.

(#133104) King Unique válasza Reflax (#133102) üzenetére


King Unique
titán

Ami a kukába lett helyezve, max. azokat a fájlokat törli normál esetben a parancs, mint említve volt.
Ha a régi, 3,5"-os WD Blue, akkor annál nem téma, az még CMR, annál törlés után jó esetben visszaállíthatók, lementhetők a fájlok másik fizikai lemezre.
+ Ha olyan fontosak, pótolhatatlanok azok a fájlok, akkor ugye miért nem volt azokról legalább 1 biztonsági másolat máshol, de ez már más téma. :B

(#133105) Cs1csó válasza King Unique (#133104) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

+ Ha olyan fontosak, pótolhatatlanok azok a fájlok, akkor ugye miért nem volt azokról legalább 1 biztonsági másolat máshol

Hogy ez mindig téma, sajnos. Pedig nem is kell MINDEN akár több TB adatról mentés, elég a pótolhatatlan és esetleg a nehezen pótolhatókról (nálam ilyen a zenegyűjtemények)

(#133106) King Unique válasza A_ScHuLcZ (#133092) üzenetére


King Unique
titán

Akkor rosszul tudod, mert a jelenlegi 20H2 kiadásban is még benne van a klasszikus vezérlőpult, max a "rendszer" része lett elrejtve, de az is előhívható. Viszont már nem teljes értékű, mert a beállítások jó része már az UWP gépházban van, de ez alapból megvan a Windows 10-nél, illetve a korábbi verzióknál is, max. valamivel kisebb mértékben. Valamint olyan vezérlőpult, aminél minden beállítás ott található, a W7-ben volt utoljára és már a W8, 8.1 esetében is egy része a gépházban kapott helyet.
Egyébként az nem derült ki, hogy a gépházzal mi a gondod és miért kell okvetlenül vezérlőpult, ami ugye jelenleg is van a 20H2-nél és még vélhetően marad is egy ideig az újabb verzióknál is. Valamint csak és kizárólag a vezérlőpult miatt régebbi verzióra épülő Enterprise LTSC kiadást használni szvsz nem sok értelme van, meg ugye olyat legálisan beszerezni is problémás csak 1-2 eszközre, + nem feltétlen általános használatra való, az meg a másik.

[ Szerkesztve ]

(#133107) zolee001 válasza A_ScHuLcZ (#133092) üzenetére


zolee001
őstag

Hivd fel az MS-t,ajánlanak majd vmit,akár 1 fös cégeknek is adnak el már SA licencet,ha nektek az megéri....
Ne a CP miatt aggódj hanem a programok,funkciók miatt
5+5 év mulva biztos létezik majd az a 2 fös multi?

From January 2020, Microsoft Office 365 will not be supported on LTSC

LTSC does not keep pace with feature enhancements to Windows Defender ATP

Potential Independent Hardware and Software Vendor support and limitations on LTSC

Non-security operating system fixes and enhancements may not get back-ported to LTSC

Loosely defined LTSC release cycles make planning ahead more difficult

(#133108) Geth válasza King Unique (#133100) üzenetére


Geth
addikt

Tippre nem pont így nézett ki a parancs amit kiadott, de pl. ha a D: és a könyvtárnév között volt szóköz, akkor az két külön útvonalnak számít...
(ráadásul a nem létező könyvtárnevekre ír csak ki hibát, a többit törli)

(#133109) BigManus válasza Doky586 (#133086) üzenetére


BigManus
addikt

Azta... Majd a komplett Outlook fiók jelszavát kikapcsolom, ugye??

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#133110) Doky586 válasza BigManus (#133109) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt nem írtad hogy mindenképp online fiókba akarod beléptetni a gyerekek gépét.. :Y
A többség inkább helyi fiókot választ. [link] kép14

[ Szerkesztve ]

(#133111) BigManus válasza Doky586 (#133110) üzenetére


BigManus
addikt

Miért kellett volna írni? Volt egy kérdésem, kolléga meg is válaszolta.
Ikreimnek, mint írtam, tehát iskolai fiók.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#133112) Doky586 válasza BigManus (#133111) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"iskolai fiók"
Bocs, még nem hallottam róla, nem használok ilyesmit...

(#133113) tlala


tlala
addikt

Van egy mini PC-m, ami hivatalos, előtelepített windows-zal jött.
Szeretném bővíteni a 32GB-os SSD-t, mert kinőttem.
Hogyan tudom áttenni az új SSD-re úgy a rendszert, hogy minden működjön, és az esetleges rejtett partíció (ahonnan szerintem a telepítés történt bekapcsolás után) is átmásolásra kerüljön?
Van USB-s külső házam, amibe be tudom tenni az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#133114) Reflax válasza Cs1csó (#133095) üzenetére


Reflax
tag

A recuva is pénzért állítja vissza
ui..: rossz fajtát töltöttem, hirdetés :D

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#133115) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali,.

Nemtudom hova írni, így ide írom,,...

Bejelentkezési oldalon ide, ha nem irom be rögtön a mélcimet és a jelszót, csak később, akkor nemtudok bejelentkezni, mert olyan f@szságos hibát dob, hogy érvénytelen token. tölsd újra az oldalt, és próbálkozz később. ez mi a franc?

(#133116) isti732712 válasza tlala (#133113) üzenetére


isti732712
aktív tag

Klónozással! macrium reflect pl [link]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133117) Cs1csó válasza Reflax (#133114) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Ránéztem 3 dologban tud többet a Recuva PRO, de ezek alapvetően nem lényegesek:
1. automatikus frissítés
2. támogatás - premium support
3. virtuális meghajtó támogatás, gondolom virtuális rendszer alól elveszett adatokra vonatkozik

(#133118) #86564352 válasza Reflax (#133094) üzenetére


#86564352
törölt tag

GetDataBack

(#133119) Cs1csó válasza #86564352 (#133118) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez fizetős.

(#133120) norba69 válasza Cs1csó (#133119) üzenetére


norba69
senior tag

Kérjen árajánlatot profi cégektől. Ahhoz képest egész occsó :)
A legolcsóbb a naprakész mentés.
Nem ártana elmagyarázni neki, hogy minél többet próbálkozik a visszaszerzéssel hozzáértés nélkül, annál kevesebb esélye marad a profi cégeknek, és hatványozottan nőnek az adatmentés költségei.

[ Szerkesztve ]

(#133121) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Új fejlemények (előzmények itt: #133091)

Elhoztam magamhoz a gépet. Sikerült előcsalnom végre a user választó képernyőt. Ha a többi, a gépen levő fiókba jelentkezek be, akkor megjelenik a desktop wallpaper és egy félig üres tálca (csak a Windows ikon, a keresősáv, Cortana + az a filmszalag-szerű ikon [sorry, 10+ éve Mac-et használok, nem tudom mi a neve :)], az óra és az értesítések ikonja jelenik meg. Az egérkurzor mozgatható, de ha leviszem a tálcára, akkor átvált a körbefutó kék gyűrűre. Bármire kattintok a tálcán, nem történik semmi. Pár kattintás után a képernyő egy pillanatra elsötétül, majd visszajön a desktop wallpaper + a tálca a fent leírt állapotban (ilyenkor az órán az idő frissül az aktuális pontos időre, de enélkül az idők végezetéig az akkori aktuális időt mutatja, nem frissül). Ezt tudom ismételgetni, semmi más nem történik.

Ctrl+Alt+Del-re előjön a megfelelő képernyő, ki tudok jelentkezni, tudok felhasználót váltani, de a feladatkezelő pl. nem működik (visszakerülök az előzőekben megénekelt, csak wallpapert + system trayt tartalmazó képernyőre, ahol minden ugyanúgy zajlik, ahogy korábban írtam). A jobb alsó sarokban levő kis ikonok (internet, főkapcsoló, stb.) a Ctrl+Alt+Del képernyőn működnek, de ennyi.

Ugyanez a helyzet csökkentett módban is, csak kisebb felbontásban. :) A csökkentett mód parancssorral működik.

Gondolom valami rendszerfájl megadta magát. Megpróbáltam SFC-vel javítani ("sfc /scannow" parancssorból történő bootolás után), de az alábbi, rendkívül "hasznos" hibaüzenetet kapom: "Windows Resource Protection could not perform the requested operation").

Kicsit tanácstalanná váltam a hogyan tovább-bal kapcsolatban.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#133122) Cs1csó válasza norba69 (#133120) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 a rendszeres adatmentés mellett. Ez nem is vitás. De kezdésnek simán lehet próbálkozni a két ajánlott ingyenes programmal a Recuva-val és a TestDisk-kel.

Az is egyértelmű, hogy a profi adatmentéssel dolgozó cégek még drágábbak.

Ha nem történt felülírás, csak sima törlés akkor nem nehéz visszaállítani az adatokat, mert ugye azok még ott vannak. Erre az ingyenes említett progiknak is képesnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#133123) norba69 válasza Cs1csó (#133122) üzenetére


norba69
senior tag

Amennyiben az érintett disket azonnal kiveszi a gépből, és bitpontos másolatot készít róla, úgy a másolaton lehet próbálkozni adatmentő, helyreállítő programokkal.
Az eredeti disket óvja, mint a hímes tojást, és másolatkészítésen kívül semmit ne csináljon rajta.
Különben vagy drága lesz, vagy kurva drága, és nem is biztos, hogy minden visszajön!

(#133124) Pyttawrx válasza Reflax (#133094) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én a mini partition tool progit használom erre. Pendriveról indítom, lehet választani partíció meg adatvisszállítást is. Napokban is pobt jól jött, és minden fontos adat meg is lett, ami kellett. :)
elotte max macriummal készíts imaget, hogy ha valami balul sül el, tudj mihez nyulni. :)

[ Szerkesztve ]

(#133125) King Unique válasza tlala (#133113) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk klónozással vagy képfájlba mentéssel és visszaállítással, amiről már számtalanszor volt szó itt (topik keresője), lásd egy másik esetnél + ennél leírtakat, + arról is, ha eltérő a forrás- és a célmeghajtó tárolókapacitása.

[ Szerkesztve ]

(#133126) King Unique válasza Reflax (#133114) üzenetére


King Unique
titán

Az előző választ elolvastad, ahol világosan le van írva, hogy a Recuva ingyenes, illetve van ingyenes verziója is?
A lényeg, hogy teljes scan legyen és másik fizikai lemezre történjen a mentés legyen szó akármilyen adatmentő programról is. + Előtte lehet akár lemezképet is készíteni, de ahhoz megint +1 HDD kell, meg akkor indokoltabb, ha a forrásmeghajtó állapota (HDS) problémás.

(#133124) Pyttawrx:
Azzal csak az az 1 bökkenő van, hogy fizetős mind az adatmentő, mind a bootable media készítő eszköze és a free verzió azokat értelemszerűen nem tudja, de esetedben akkor gondolom minimum megvásárolt Pro, illetve Pro Deluxe kiadásról lehet szó.

[ Szerkesztve ]

(#133127) Pyttawrx válasza King Unique (#133126) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen én megvettem egyik ismerősömmel közösen, mert használjuk sokat. Mindig olcsóbb mint egy adatmentés😀 :R

[ Szerkesztve ]

(#133128) Cs1csó válasza Pyttawrx (#133127) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U

Adatmentés nem "olcsó" vagy "olcsóbb" hanem kb. a 100%-os biztonságot jelenti. Nyilván nem kell minden adatról mentés - pl. 4K HDR film gyűjtemény letölthető megint.

(#133129) Pyttawrx válasza Cs1csó (#133128) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Adat visszaállításra gondoltam, mivel most is arról van szó.
egy cég azért durva árakat kér el. Igen a rendszeres adatmentés kell a fontos dolgainkról. Nekem 3 helyen van mentésem. De sokak
nincs

(#133130) #86564352 válasza Cs1csó (#133119) üzenetére


#86564352
törölt tag

Cserébe visszahoz olyat, amit az ingyenes Recuva nem. Trial módban lefut a vizsgálat, előnézetben látható a helyes fájl és elég akkor megvenni. Read-only a vizsgálat, így nincs további elbarmolás veszélye sem.

(#133131) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon sokat használok touchpad-ot és van egy olyan jelenség a Win 10 20H2-nél, hogy időközönként akadozik „laggol” a kurzor huzamosabb ideig, mint ha terhelve lenne. (Rendes egérnél nem jelentkezik csak touchpad-nél).

Próbáltam utána olvasni, beállításokon végig menni, de semmi, akármit állítok marad a jelenség. Több gépen is bele futottam és mindegyiknél bevoltam jelentkezve a Microsoft fiókomba. Létezik, hogy felhőből lehúz valamit? Ezeket, hogyan tudom kiütni amennyiben igen?

Esetleg más is találkozott hasonlóval? Több topikban is megkérdeztem de, nagyon egyeddinek tűnik a problémám, nagyon zavaró.
Előre is nagyon köszönöm! :R

// -

(#133132) Cs1csó válasza #hpq (#133131) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Touchpad driver-ét esetleg próbáld meg frissíteni.

(#133133) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#133115) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

valamelyik it café oldal alapító csak tudja a választ,hogy mi ez a bullshit hülyeség, :D

[ Szerkesztve ]

(#133134) Fire/SOUL/CD válasza Ga3rieL (#133133) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ide írjál ez ügyben.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#133135) Roxkex válasza King Unique (#132911) üzenetére


Roxkex
senior tag

Szia(sztok)!

Igen, nekem is nyilvánvaló, hogy legyen hiba kód de sajnos nem minden esetben volt és nem mindegyik frissítéshez. De fixen mindegyik meghalt :(
Viszont már nem releváns, mert sikerült a repair installal megoldani. Viszont itt kellett egy kicsit trükközni, mert elsőnek úgy próbáltam, hogy letöltöttem a Windows 10 ISO toolt és "ezt a gépet frissíteni most" opciót választottam. Ennek folyamán pedig volt net az updatenek amit nem engedhetek meg mert akkor fel akarja rakni az AMD vidi kari drivert ami viszont ki van égve, ezért kitoltam pendrive-ra megszüntettem a netet és tádám :)

Az alap probléma, ha valakit érdekel: [link]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#133136) Ga3rieL válasza Fire/SOUL/CD (#133134) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

:R :R

(#133137) #hpq válasza Cs1csó (#133132) üzenetére


#hpq
aktív tag

Köszi, leszedtem a DELL oldaláról a hivatalos drivert, jelenség nem szűnt meg. Annyit próbáltam, hogy kikapcsoltam a rámutatás pontosságának a javítását.

// -

(#133138) nullpoint


nullpoint
senior tag

Érdekes hiba, az asztalon lévő parancsikonok nem mindegyike látszik akkor, amikor C/users/felhasználónév/desktop módon tekinteném meg az asztal tartalmát.

Erre van valami mágia? Win7 nél ez tökéletesen működött.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#133139) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Lehet nem ide illő kérdés de win10 64 bitre milyen zene lejatszót ajánlotok? Gondolok itt olyanra mint régen a winamp volt. Vagy a gyárit használjátok? Köszönöm :R

(#133140) UnSkilleD válasza lajosx (#133139) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

foobar

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#133141) Cs1csó válasza lajosx (#133139) üzenetére


Cs1csó
félisten

+ 1 Foobar2000
Van hozzá automatikus dalszöveg megjelenítő modul ami nagyon jó.

(#133142) lajosx válasza UnSkilleD (#133140) üzenetére


lajosx
őstag

Már nézem is köszönöm szépen :R neked is köszi csicso82 :R

(#133143) Cs1csó válasza lajosx (#133142) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nézz majd be ha kérdésed van a Foobar2000 topikba

(#133144) Emunem


Emunem
aktív tag

A frissítés óta (20h2 utáni javító frissítés után) mérhetően lelassult a gép. Mivel tudnám ellenőrizni mi a baja? (Driver, vagy valami beakadt..?)
Minden indításkor kb 2x annyi idő, de a kikapcsolás is... :W

Ja, meg a színkalibrálás is mindig elszáll, erre valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#133145) Armagedown válasza lajosx (#133139) üzenetére


Armagedown
őstag

Még a mostani verziókon is fut a Winamp.
Telepítheted azt is.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#133146) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

2 kerdesem lenne: Alaplapot cserelnek. Az SSD amire a vasarolt Win10 telepitve lett egyelore marad bar mivel csak 120-as igy lehet cserelni kellene, de keret jelenleg meg nincs ra.

Mire keszuljek? alaplap cserenel lesz problemam vagy minden menni fog mint elotte?

Ha kesobb az SSD-t is cserelnem, akkor viszont mar tutira az uj alaplap lesz a gepben. Ilyenkor mi a process? Meg a rgi SSD-vel csinalok egy boot-ot es atteszem a nagyobbra vagy keszuljek "extrakkal"?

(#133147) lajosx válasza Cs1csó (#133143) üzenetére


lajosx
őstag

megnézem köszönöm :R

Armagedown

Nem akartam már azt használni,valami újabb lejátszóra gondoltam,.Bár biztos annak is van valami fejlesztett verziója.,de gondoltam Inkább meg kérdezem mostanság mit használnak. :R

(#133148) #86564352 válasza lajosx (#133139) üzenetére


#86564352
törölt tag

MusicBee

(#133149) King Unique válasza No.01 (#133146) üzenetére


King Unique
titán

Megfelelően fel kell készülni és akkor nem lesz kellemetlen meglepetés a hardvermódosítás miatt, amiről volt már szó itt számtalanszor, korábban és nemrég szintén. Másik opció a clean install a 0-ról.
Az SSD cseréje miatt pedig megint nem feltétlen kell clean install, mivel adott a klónozás lehetősége, amiről ugyancsak pont nemrég volt szó újra.
+ Még mielőtt kérdés lenne, nem, új licenc sem feltétlen kell és szükség esetén megoldható az újraaktiválás, ami meg ugye korábban lett elmagyarázva, linkelve egy másik válaszban.

[ Szerkesztve ]

(#133150) Bubee82 válasza Bibby (#133090) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem lehet, hogy bekaptal egy malware-t?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.