Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1493) bzoley


bzoley
veterán

Nem kizárólag ide tartozik, de jelenleg Win10-et használok, leginkább azt érinti.
Vajon hogy viselkedne a rendszer, ha a GTX650Ti-t, és az Intel HD2000-et is rádugnám a tévére(jelenleg hol egyik, hol másik van bedugva).
Két kijelzős rendszert érzékelne, klónozni kéne az asztalt, minkét gpu dolgozna, vagy esetleg felismerné, hogy egyszerre csak az egyik van használatban, és alkalmazkodna a tévén kiválasztott forráshoz?

(#10594) King Unique válasza Szinyák (#10592) üzenetére


King Unique
titán

AMit a cikk is említ, arról van szó, hogy technikailag engedi a rendszer a kalózt is frissíteni, csak utána sem lesz jogtiszta, illetve aktiválást kérhet. De az megoldható ugye. :DDD
Amúgy nem értem, hogy VGA és SSD csere esetén mért nem tudtad újraaktiválni, hiszen ha OEM, akkor az alaplaphoz van kötve :F SSD-ről a másikra meg át tudok klónozni, illetve lehet el kellett volna távolítani az előző telepítésből a termékkulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#18129) Kernel válasza Döglött Róka (#18128) üzenetére


Kernel
nagyúr

Partíciómentésről volt szó, a Paragon nevű programról, amivel partíciót lehet klónozni például.

Mi a probléma már megint, itt mindig kötekedik valaki?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#24540) vlevi válasza Megvagyok (#24531) üzenetére


vlevi
nagyúr

Easeus Partition Master Home edition tud klónozni meghajtók között. Méretkülönbség nem számít neki, megcsinálja a másolást. Utána a másolat HDD-n ki kell nyújrani a méretet, hogy legyen hely. Aztán mehet arra a win10 frissítsé, és ha aktiválódott, akkor az eredeti SSD-re az üres telepítés, formázással együtt.

(#26674) rgeorge


rgeorge
addikt

Nos, a "hivatalos" Microsoft Community szerint az ingyenes Windows 10 frissítés után a frissítési alap operációs rendszer licensze változatlanul fennáll, nyilván a két rendszer közül pontosan az egyik lehet telepítve bárhol is. Azzal tehát, hogy valaki az egy éves időszak alatt frissítést hajt végre, megszerzi a Windows 10 licenszét, amit utána bármikor felhasználhat, de a régi rendszerre is visszaállhat bármilyen módszerrel (recovery, sima telepítés, stb.). Azaz ha valaki be szeretné biztosítani az ingyenes Windows 10-et magának, elegendő a meglévő legális rendszerét mondjuk klónozni, a klónt frissíteni Windows 10-re. Valószínű, hogy a háttértárcsere nem befolyásolja a hardverazonosítót, de ez persze nem biztos, de nyilván telefonos aktiválással megy a dolog, a háttértárcsere elég gyakori dolog.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#29900) Sn00k válasza pzstm (#29894) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi az infót.
Még ,annyi, hogy adott egy win10-es SSD- , viszont kerülne a gépbe egy új SSD, ami még teljesen szűz. Erre át lehet klónozni a win10es ssd-t, az újra ? A régit ki akarom venni a gépből, így megoldódna, minden problémám. Ha igen, hogy ?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#30552) Jazz válasza lck (#30551) üzenetére


Jazz
veterán

Erre is tudnátok valami megoldást?:
- Új Notiban volt 1db HDD a "Mastery" SATAIII helyen. Erre a szűz rendszerre felment win10 és minden más.
- Jönne egy SSD. Ergo: A HDD-t kéne meneszteni a "Secondery" SATAII helyre. SSD meg betenni a "Mastery" helyre.
- Ezen felül a HDD teljes tartalmát kéne klónozni SSD-re hogy arról fusson a rendszer. (Hiba nélkül)

Hogy lehet ezt megoldani atom stabilan, későbbi rendszerösszeomlás nélkül? Egyáltalán meg lehet?
Köszi! :R

Más:
A "Minden alkalmazás" beállításáról:
- 1.: Ellehet tüntetni az ABC jelölő betűket valahogy?
- 2.: Ellehet szeparálni valahogy az alkalmazásokat (áruház, első lépések...stb.) a programoktól?
- 3.: Miután eltűntek az ABC jelölők (mivel eddig ez fix), az utána keletkező listát lehet valahogy telepítési idő (program hozzáadása) szerint rendezni?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32214) vlevi válasza Luissimo (#32177) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha még nem választolt más, akkor Macrium Reflect Free.
Ingyenes, menteni és klónozni tud, pont, ami neked kell.

(#33386) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Win10-et szeretnék klónozni HDD-ről SSD-re. Google alapján a EaseUS programot szedtem le, amivel ok, hogy át tudom klónozni a C-t az SSD-re, de van egy 128 és egy 300 Mb-os rejtett partíció is a HDD-n, az nem fog kelleni hozzá, elég a C?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#36712) B-L-A-C-K válasza dokee78 (#36711) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Inkább lassabb, vagy ugyan olyan mint gyorsabb lesz ha át akarod klónozni a régi rendszert, egy friss telepítés mindig rugalmasabb. Illetve ha gyorsaságra akarsz menni érdemes venni az oprendszernek egy SSD-t, na ott már megfogod érezni az ugrást.

(#39248) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Sziasztok! Elolvastam az összefoglalót, de nem kaptam meg belőle a szükséges választ a most felteendő kérdésemre.

A helyzet a következő: dolgozós gépemen tavaly nyáron jogtiszta OEM Win7/64 bit-ről frissítettem 10-re, eddig minden gond nélkül. A rendszer egy 64GB-os SSD-n van (lásd adatlapom), és egy év alatt rendesen el is szemetelődött. Most veszek egy vadiúj, nagyobb SSD-t, és szeretném "tisztán" belakni,tehát nem szeretném a mostani meghajtómat klónozni. Hogyan tudok legális, aktivált WIN10-et varázsolni az új meghajtóra? Kezdjem megint Win7 telepítéssel és upgrade (ha még lehet egyáltalán), vagy van valami értelmesebb megoldás is arra, hogy aktivált, de tök szűz Win10-hez jussak?

Helyreállító lemezt az előbb már csináltam, de nincs Win10 képfájlom, és regisztrációs kulcsom sem. Mi a teendőm, mit és milyen sorrendben csináljak?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43656) westlake válasza Lacces (#43654) üzenetére


westlake
félisten

Tudomásom szerint USB-s eszközre nem lehet Windows-t telepíteni. Fel kell rakni egy belső csatolósra (SATA/PCIe), utána pedig át kell klónozni. Én így csináltam Window 10-es pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#44320) sinick válasza King Unique (#44309) üzenetére


sinick
senior tag

Akkor passz...

SSD-t mivel ajánlatos klónozni, majd azt - hiba esetén - SSD-re visszarakni? Szervízgépem nincs hozzá.

(#49945) King Unique válasza aram01 (#49940) üzenetére


King Unique
titán

Lehet vele klónozni USB-n csatlakoztatott SSD-re, de utána nyilván vissza kell tenni a gépbe és SATA-n kell használni. Ha külső SSD-ről akarod futtatni a rendszert, akkor vannak arra egyéb megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#51061) King Unique válasza hedgehog01 (#51057) üzenetére


King Unique
titán

A jelenlegi HDD tartalmát simán át tudod klónozni 1:1-ben a javasolt Macrium programmal. A használatáról van több leírás is a neten —► [link], [link]. Klónozáskor maga a célmeghajtó (SSD) csatlakozhat akár USB-n is. Aztán, ha már annyira nem lehet / nem engedik megbontani a gépet, akkor majd utólag a szervizben belerakják az SSD-t, mint ahogyan említetted is.

[ Szerkesztve ]

(#51063) cozmo válasza hedgehog01 (#51059) üzenetére


cozmo
őstag

Nem. Mint írtam, ha külső házba csatlakoztatod az SSD-t akkor át tudod klónozni a rendszert a macrium reflect-tel. A szervizben meg beteszik az SSD-t. Kérd meg hogy a biosban állítsák át, hogy arról töltsön be a rendszer.
És otthon mikor visszakaptad a géped akár formázhatod is a régi winyót.

B verzió pedig:
Most csinálsz egy külső usb-re vagy hdd-re rendszer mentést, és mikor már bent van az ssd a gépben ezt a korábbi mentést boot usb segítségével felhúzod rá.

A lényeg hogy a szervizben az SSD-t az 1-es SATA portra kössék! A kettesre pedig a hdd-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#51081) hedgehog01 válasza Popes (#51078) üzenetére


hedgehog01
tag

Igen, ez jó ötlet, rákérdezek. :)

cozmo: Köszi szépen, azt hiszem, megpróbálom így, mármint a beszerelést követően megpróbálom klónozni, és ha hülye eredményt kapok, akkor jöhet a clean install. Amúgy azért kell szervízbe vinnem, mert az Asus garancia policy-je miatt - bár ssd-vel bővíthető a gép - ha nem a garanciáls szervíz csinálja, ugrik a garancia, mert ezen a gépen nincs szerelő ablak, hanem az egész hátlapot el kell távolítani.

(#51743) Essejó válasza [CS]Blade2 (#51741) üzenetére


Essejó
veterán

A W10 a géped hardver elemeiből képez egy egyedi azonosító kulcsot (gondolom a mac kódokból) úgymint alaplap, és a processzor. Tehát ha a két gép közt felcseréled a rendszer adathordozót, akkor elindul a W10 de aktiválatlanná válik mert nem egyezik az azonosító kódja.
Ha úgy is egy SSD-t raksz az egyik gépbe akkor az abba való HDD-t tudnád az SSD-re klónozni, pl a Macrium Reflect Free programmal. A felszabaduló HDD-re meg ráklónozhatnád a másik HDD tartalmát és máris megúszod a telepítés és az aprólékos beállítással járó időt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#52122) King Unique válasza simo9555 (#52121) üzenetére


King Unique
titán

Itt azért az is fontos, hogy milyen licence? Ha OEM, akkor azt eleve nem lehet másik gépre átvinni. Ha BOX (dobozos) kiadás, illetve retail kulcs, akkor már igen.

A régi gépen elég lehet akár a rendszer partíciójának törlése is, de magát a termékkulcsot is el lehet távolítani. Utóbbira vannak különféle parancsok. Ha esetleg nincs a kulcs feljegyezve valahol, akkor persze előtte érdemes kiolvasni pl. ezzel a programmal.

A másik gépen meg értelemszerűen csinálni kell egy tiszta telepítést. De lehet akár a régi gépről klónozni is a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#52664) King Unique válasza TRob1 (#52659) üzenetére


King Unique
titán

Annak az ingyenes változata nem tud rendszert klónozni, ellenben a Macrium igen.

(#52677) TRob1 válasza TRob1 (#52676) üzenetére


TRob1
veterán

Ne is agyalj tovább, szerintem rájöttem. Mivel én 11-én tettem fel, ez még a 3.5-ös verzió, viszont úgy látom, 13-án megjelent a 4-es. Ezek szerint abban már nem él az opció. 3.5 alatt meg igen, changelogban is külön írja.

De mindjárt rádobom a 4est, nem probléma ha esetleg "elcseszi" - hisz már úgysem kell -, de most már kíváncsi vagyok.

Mondjuk itt is írja a leírásban:

szerk: Persze 4es elcseszte, ahogy sejtettem. De előzőt visszarakva újra él alapból. :)

Tehát akkor: az AOMEI Backupper a 12-13-án kiadott 4.0-ás verziótól Nem Tud INGYENESEN Rendszert Klónozni. Ha vki ingyeneset szeretne, használja a már jól bevált Macrium Reflect Free-t!

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#52678) King Unique válasza TRob1 (#52676) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a screenshotot valóban benéztem, mert azt hittem más és nem a vezérlőpult. Egyébként a 4.0 telepített mérete már csak 211 MB. Illetve nálad a 3.5-ös verzió van telepítve és annál tényleg ez van. De a 4.0 esetében már nem, annál a másik állapot. Illetve az illesztőprogram hibája ugyanúgy megvan nálam, tehát az speciel nem vigasztal, hogy másnál minden ok. Ellenben a másik program esetében soha nem volt ilyen gond.

Igen, tehát akkor kijelenthetjük, hogy a Macrium verziótól függetlenül, illetve mindenféle plusz regisztráció és egyéb trükközés nélkül is tud ingyenesen rendszert klónozni. :K

[ Szerkesztve ]

(#53598) kovi166


kovi166
tag

Sziasztok.

Segítség kéne.
Hogyan tudok Win 10 alatt monitort klónozni úgy hogy a TV 4K a monitorom meg csak FullHD.
A problémám képernyőkímélőnél átrendezi az asztalomat mikor vissza lépek.
Vagy van olyan játék ahol főmenübe vissza lépve kis képernyőn mutat és nem is tudom vissza váltani nagyra.
Gondolom mindig a TV hez igazit, pedig nem az az elsődleges és alapnak is a 1920 FullHD van be állitva kijelzőnek.

Köszönöm a segítséget.

Kovi

(#53801) Lecsoo11


Lecsoo11
csendes tag

Sziasztok! Remélem jó helyre tévedtem be. :))

A helyzet a következő: a mostani rendszerem egy 1 terás HDD-n van, ami 800-200gb arányban particionálva van. Természetesen a kisebben a windows. A közeljövőben tervezek költözni egy 120gb-os SSD-re, szeretném klónozni a rendszeremet. Miután klónoztam a rendszerem (ami 60gb körüli, szóval gond nélkül elférek) a 200 és a 800-as partíciót szeretném egybenyitni újra. Lehet ezt úgy, hogy a volt rendszerparticóm kitakarítom, de a másik partíción az adatok megmaradjanak és úgy vonjam össze a kettőt? :F :)

(#53917) KubanitoS válasza vlevi (#53916) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem szeretnék klónozni semmit, clean install lenne a cél. :B

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#54825) Barthezz2 válasza tordaitibi (#54824) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ugyan ott, bal oldali vezérlőpult sáv, azt hiszem a második, talán speciális beállítások néven van(telefonról írok). A felugró panelen pedig az alsó gomb, és ott lehet klónozni mindenhova a nyelvet.

Everybody lies.

(#58812) jozsi252 válasza Zoz (#58808) üzenetére


jozsi252
veterán

Klónozni nem szeretném, tiszta telepítés lenne jó, de annyira nem sürgős szóval megvárom inkább az új SSD-t. Már csak azt nem tudom hogy az MCT elfogja-e fogadni az OEM kulcsot is.
Közbe este még kutakodtam, és találtam HA-n eladót Win 10 Pro OEM kulcsra. Inkább megveszem drágábban itthon, de így legalább tutira megyek vele hogy később se lesz semmi gond a kulccsal. :K

Illetve ahogy néztem az alaplap csere se kizáró ok, mert van lehetőség lap csere esetén is újra aktiválást kérni. Legalábbis ez alapján ez a helyzet.

iPhone 13 Pro Max

(#61801) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! 5 Azonos konfigon dolgozok, nem szeretnék 5x windowst telepíteni. Tudnátok javasolni egy olyan programot amivel teljesen tudom klónozni az SSDket hogy időt spóroljak? :R

(UEFI telepítés)

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#62679) Mokele válasza TRob1 (#62676) üzenetére


Mokele
csendes tag

Klónozni nem akarom, halálra tele van szemetelve és be van lassulva a jelenlegi rendszer (lányom használja a maga módján...)

Jobbára ártalmatlan

(#62685) King Unique válasza Mokele (#62674) üzenetére


King Unique
titán

Ha azt akarod, hogy a komplett rendszer, programok, beállítások stb. megmaradjanak, akkor márpedig klónozni célszerű pl. a Macrium Reflect programmal. A laptopokban ezek a 2,5" | 5400 RPM | 8/16 MB cache HDD-k meg eleve lassúak OS alá, szóval nincs min csodálkozni. Ellenben az SSD-n már jóval gyorsabb lesz minden.

Aztán, ha annyira össze van cseszve a rendszer, netán vírusos stb., hát akkor meg telepítsd újra! A telepítő média pedig letölthető az MS-től, vagy akár egyéb helyekről is, amelyek egyébként szintén az MS szervereiről szedik az ISO-t.

(#62678) allein:
Szintén a Macrium szoftverével kellene lementeni képfájlba / leklónozni a rendszert. Ami természetesen történhet USB-n csatlakoztatott HDD / SSD meghajtóra is, amit utána be kell tenni a gépbe (SATA). Klónozásnál 1:1-ben átmásolja a program a lemezt / kiválasztott partíciókat, tehát ahhoz nagy tárolókapacitású (külső) háttértár kell. Ha képfájlba történik a mentés, majd abból a visszaállítás, akkor az már valamivel kisebb méretű lesz.

[ Szerkesztve ]

(#63660) King Unique válasza sonaj0203 (#63658) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak a háttértárat cseréled ki, az nem gond. A régiről pl. a Macrium Reflect programmal lehetne "áttelepíteni" a rendszert és a további szükséges partíciókat az újra. Van a használatához másik leírás is egy fórumtárs jóvoltából. Tehát klónozni kell a jelenlegi lemezt, illetve a tartalmát az újra, vagy lemezképfájlt készíteni és abból visszaállítani. Utóbbi megoldásnál lenne egy plusz biztonsági mentés, amit szükség esetén akár később is elő lehetne venni.

[ Szerkesztve ]

(#63975) King Unique válasza sonaj0203 (#63973) üzenetére


King Unique
titán

Nem muszáj újratelepíteni a 0-ról. A meglévő Win10-et a HDD-ról az SSD-re simán át lehetne klónozni pl. a sokat emlegetett Macrium Reflect programmal. Ilyenkor az SSD-t lehet akár USB-n is csatlakoztatni a géphez, majd a csere után már értelemszerűen SATA-n kell használni. Vagy akár le lehetne menteni képfájlba is a rendszert egy másik háttértárra, majd az SSD beszerelése után egy WinPE pendrive-ról bebootolva helyreállítani az SSD-re. De, ha annyira tiszta telepítést akarsz csinálni, akkor arra is vannak különféle leírások (példa). A license meg magára az adott hardverre (gépre) vonatkozik, nem különállóan a háttértárra.

[ Szerkesztve ]

(#64012) King Unique válasza sonaj0203 (#64007) üzenetére


King Unique
titán

Ha a rendszerpartíció (C) nincsen nagyon tele, akkor a lemezkezelőben a kötet zsugorítása opcióval lehetne csökkenteni a méretét. Illetve a Macrium esetében is van lehetőség a klónozni / lementeni kívánt partíciók méretének változtatására. Ha nem sikerül a megfelelő méretre csökkenteni, akkor jobb híján marad pl. a tiszta telepítés.

Egyébként itt partíciók szintjén kell lementeni a Windowst, azaz a rendszerét (C) és a Legacy / UEFI telepítésnél létrehozott kisebb partíciókat. Tehát nem csupán átmásolni pár mappát egyik-másik partícióról.

[ Szerkesztve ]

(#64350) Markizmark válasza King Unique (#64349) üzenetére


Markizmark
addikt

Köszönöm!

Még szűz a rendszer, egyszer kapcsoltam be. Akkor klónozni fogok.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#64510) sonaj0203 válasza King Unique (#64499) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszönöm az összefoglalást nagyon jól jött, hogy mindent megtalálok egy helyen :R

Éppen a tanácsaidat követtem mármint az elsőtől kezdve, vagyis vettem egy 1tb külső hdd-t, a C-ről lementettem minden adatot, így már tudtam a macriummal klónozni az egész C partíciót az ssd-re, szépen meg is csinálta az összes program stb. látható volt, hogy ott van az ssd-n.

A gond ezután kezdődött, ahogy tanácsoltad 1:1-ben akartam törölni a C partíciót, de nem tudtam :( :F gondoltam, hogy én vagyok a béna, sehol nem találtam olyan lehetőséget, hogy "törlés", formázni is próbáltam, de azt sem engedte. :O És csak mérgemben kezdtem el mappánként gányolni hátha, de úgy sem ment. :W

És most, itt tartok :F

Kérdés lehet-e újra kezdeni? SSD-újra formázása, vagy csak simán újabb klónozás a hdd C partíciójáról az ssd-re?

És a hdd C partícióját ezek után csak ilyen bonyolultabb módszerekkel tudom törölni?

Bocsi és Köszi hogy nyűglődsz velem :B

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#64516) King Unique válasza sonaj0203 (#64510) üzenetére


King Unique
titán

Ha átklónoztad a HDD-ről a rendszert az SSD-re és az utóbbiról bootoltál, akkor az alól elvileg tudni kellene törölni a HDD-n lévő rendszert. Vagyis, ha szerepel a listában, akkor törölni az indítóbejegyzését, a lemezkezelőben / fájlkezelőben formázni / törölni a korábbi partíciót stb. De, ha esetleg valami miatt nem engedi, akkor az előző válaszban említett Live rendszerek alól már simán működnie kellene.

Ha újrakezded, akkor én a Macrium WinPE változatával csinálnám a klónozást. Abban előhívható a diskpart is, amivel le lehetne gyalulni az SSD-t és a 0-ról kezdeni. De csak az SSD-t és nehogy véletlenül a HDD-t! Utána az SSD-t felesleges külön particionálni és formázni, mert a Macrium eleve megcsinálja ezt a klónozásnál. Illetve nem feltétlen muszáj klónozni, mert lehetne a külső HDD-re mentést készíteni egy képfájlba a HDD-n lévő rendszerről. Azt utána a program pendrive-ról bebootolt változatával ugyanúgy vissza lehet állítania a külső HDD-n lévő képfájlból 1:1-ben az SSD-re. Plusz ezzel lenne a rendszerről egy biztonsági másolat a külső HDD-n. Aztán, ha az eredeti HDD másik partícióján vannak még adatok és azokról nincsen másolat, akkor a korábbi C: partíciót is legtisztább lenne Live környezet alól törölni. Ezt viszont egy Live Linux / WinPE-alapú Windows alól lenne érdemes.

De, ha letöltesz pl. egy ilyet / ilyet, azokban eleve van Macrium, külső particionáló program és egyéb tool is. Tehát valamelyiket elindítod pendrive-ról és meg tudsz vele mindent oldani. Igaz, ezek nem hivatalos kiadások és ennek megfelelően kezelendők, de ilyen célra rendszerint megfelelnek. Használtam már őket, illetve pl. az UEFI boot helyreállítása is kényelmesebb volt egy ilyennel, mint külön Windows telepítő + GParted kombóval vacakolni.

[ Szerkesztve ]

(#64602) VGYke válasza quailstorm (#64598) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Próba nélkül is kételkedem, egészen biztosan nem elég a sima másolás, klónozni kell.... Csak egyet említek a lehetséges problémákból: NTFS jogosultságok...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#64603) quailstorm válasza VGYke (#64602) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én már többször csináltam nagyobb HDD-re migrálást aztán betűjelkorrekciót, sose volt gondom, ettől persze még másnak lehet.
Klónozni meg neked most ingyen van, nálam csak mappák mentek át.

[ Szerkesztve ]

(#65435) King Unique válasza syler123 (#65433) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben mindkét megoldás gond nélkül kivitelezhető, de az elsőnél valamivel nagyobb a hibafaktor, mint említve volt. A mentést meg azért szokták javasolni, mert egy rendszerpartíció utólagos megpiszkálása eleve kényes művelet. Illetve az egy dolog, hogy normál esetben elvileg gond nélkül lefut, de előfordulhatnak ettől eltérő helyzetek is. Ha utóbbi történik és elszáll valami, akkor pedig legyen hova nyúlni és a mentésből visszaállítani mindent. A Macrium Reflect tökéletes ilyen célra, amiről már a korábbi válaszban is volt szó, valamint legutóbbi pl. ITT. Illetve nyilván nemcsak 1:1-ben klónozni lehet vele a rendszert, hanem lementeni a szükséges partíciókat egy lemezképfájlba. Utóbbiból utána ugyanúgy helyreállítható lesz a Windows a program pendrive-ról bebootolt WinPE változatát használva. De pl. az ezen hsz végén említett komplett WinPE rendszerekben szintén van Macrium és külső particionáló program is.

[ Szerkesztve ]

(#68799) quailstorm válasza tomama (#68797) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hardverkulcs, tehát jó eséllyel semmit se fog kérni.

Amúgy meg ne hallgass a baromságaira, eszetlen sok marhaságot összehordott.

Kell egy gép amibe be tudod dugni egyszerre a vinyót meg az SSD-t, vagy egy hatalmas USB HDD (köztes tároló). Macrium Reflecttel szépen átklónozod. Figyelsz a blokkalignálásra, ha nem jó, akkor Minitool Partition Wizarddal korrigálsz.
Ezután ha nem bootolna a gép, akkor windows telepítőről egy indítási helyreállítás kell legfeljebb. Ha a HDD-n van adatpartíció, akkor lehet csak partíciókat klónozni Macriummal. Ha a HDD nagyobb, de a cucc rajta nem foglal sok helyet, akkor klón előtt le kell shrinkelni a partíciót az SSD mérete alá, utána meg visszanöveszteni az SSD méretéig.

Lényeg hogy nekem nem tartana ez sokáig, legtöbb idő a malmozással telne míg teker.

[ Szerkesztve ]

(#68803) quailstorm válasza tomama (#68800) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az is működik, hogy felteszel egy, a géphez adott Win10 licenszének megfelelő Win10-et tiszta telepítéssel a gépre és az beaktiválja magát. Licenszkulcs valószínűleg nem kell, kiolvassa az UEFI-ből.

(#68801) King Unique: nem mindennap klónozok, és az elején nem is optimálisan csináltam, ezért soroltam fel ennyi lehetőséget. Legutóbb csak HDD to HDD klón volt W10-en köztes USB HDD-vel.

Mindenesetre nekem már sikerült hibás alignálással klónozni máskor, és Minitool hozta helyre.
Macriumot se használtam még bootfixre, de valóban pont azt tudja amit kell, úgyhogy kösz, hogy szóltál.

(#69266) King Unique válasza pc360 (#69264) üzenetére


King Unique
titán

Milyen anomáliákat? Pedig a kínálatban az az egyik legjobb, az ingyenesek között meg pláne. Illetve egy korábbi logout cikkben is kitűnt a mezőnyből. De amúgy akár a Windows 10-ben lévő mentési opció és helyreállítási meghajtó is megteszi. Bár én ilyen célra többre tartom a külső szoftvereket, amit legutóbb is említettem.

Egyébként amit ITT írnak, hogy egyáltalán nem kezeli a linuxos partíciókat, az sem egészen úgy van. Lehet vele akár Linuxot is klónozni, csak utána a rendszerbetöltőjét kell egy Live rendszerről helyreállítani, mert azt nem csinálja meg a klónozásnál rendesen. Illetve javítási opciót csak a Windowsnál kínál fel.

[ Szerkesztve ]

(#71014) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. Kinőttem a jelenlegi ssd meghajtóm (Samsung 850 pro 1128 GB), és ezért a rajta lévő windows 10 pro jogtiszta 64 bit op. rendszert át szeretném klónozni egy beszerzendő nagyobb 256 GB-os ssd-re. Ebben az esetben újra kell aktíválni az operációs rendszert, vagy nem szükséges? Előre is köszönöm a segítséget

(#73265) Doky586 válasza philoxenia (#73263) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az adat-partíciókat (D G) szerintem felesleges volt klónozni, simán filekezelővel is átmásolhattad volna az előtte kézzel létrehozott partíció(k)ra, csak ugyan azt a betüjelet kell adni nekik ha valami program is volt rajtuk.

(#73850) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Újratelepítettük unokaöcsém gépét, az Edge hiba miatt, hogy az nem töltött semmit, s így a microsoft store se ment, s semmilyen vírusírtó nem tudta rendbe hozni (adwcleaner stb), nos 5 órába telt mire mindent a legapróbb részletekig visszaállítottunk a gépen, frissítések fent, s ugye a macrium reflect free-vel klónozni akarjuk a C: megjajtót, hogy ha bármikor elcsesződik a gép a jövőben akkor legalább ne kelljen újra 5 órát szenvedni az újratelepítéssel. Erre mire mondom ,hogy végre minden jó, kék halállal kifagyott a már a gép többször, (kernel security check failure) hibakóddal.
Agyam el dobom, eddig sose csinált ilyet a gép, így kár is klózoni mert hibás. Gyanakodom a driver boosterre, mert lefuttattuk, és mindent drivert frissített.

S itt kérdezném, hogy mennyire jó ez a driver booster? Mert frissített sok ilyet is , hogy USB gyökérhub, meg ICH7 stb, amiknek egész eddig a windows adott egy 2006- ban kiadott illesztőprogramot, ugye a szokásost.. na most a booster ezeknek adott egy 2013 -as Intel drivert. Lehet ez okozza a gondot? Ezeket inkább hagyni kell a 2006-os microsoft driverekkel futni a gépen? (Aztán próbáltuk visszaállítani a gépet rendszer-visszaállítással ,de rendre azt írja a végén, hogy nem sikerült a gépet visszaállítani, így lehet megint újratelepítés lesz a vége ha nem sikerül megoldani).

(#74454) King Unique válasza tata93 (#74448) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván nem kell, erre való a jelenlegi rendszerről lemezkép készítése, majd annak visszaállítása az új meghajtóra, vagy közvetlenül a klónozás. Lemezképet és helyreállítási meghajtót a Windows 10 is tud készíteni. De pl. a Macrium Reflect szintén megfelel a célra, vagy akár még jobb választás is. Aztán, hogy esetedben mi van átirányítva, meg átrakva a HDD-re, az már más dolog. De amúgy felesleges az SSD túlkímélése, ami a téma topikjában is le volt írva számtalanszor (példa).

(#74453) krealon:
Lehet a Macrium esetében közvetlenül klónozni is, sőt a célmeghajtó erre az időre csatlakozhat akár USB-n is. Lemezképet akkor célszerű készíteni, ha egyúttal biztonsági másolat is kell a rendszerről, amiből később is helyreállítható. A kiíráshoz meg inkább Rufus, vagy a felcsatolt ISO tartalmának manuális átmásolása a FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra. A YUMI normál változata UEFI boot módban egyáltalán nem működik és a külön UEFI-s verziója is csak kikapcsolt Secure Boot mellett... Továbbá, ha előre elkészített WinPE rendszer kell, akkor az egyik fórumtárs weboldalán mindig a naprakész verzió van és nem az X éves régebbiek...

[ Szerkesztve ]

(#74714) King Unique válasza kertsa (#74691) üzenetére


King Unique
titán

Van a Windows 10-ben is erre beépített eszköz, az is tud a rendszerről lemezképet készíteni, valamint a visszaállításhoz helyreállítási meghajtót pl. egy pendrive-ra.

De van Windowsra számos olyan külső program is (példák), amelyek szintén képesek a rendszerről mentést készíteni, illetve közvetlenül klónozni stb. A másik válaszban ajánlott AOMEI Backupper is megfelelhet a célra, lemezképfájlba elvileg az is le tudja menteni a rendszert, valamint Linux-alapú és WInPE boot eszközt is lehet az ingyenes verziójával készíteni. Az ingyenes viszont a rendszer klónozását már nem engedi, ahhoz a Pro változat kell, vagy az előbbivel esetleg a teljes lemezt klónozni. Másik népszerű szoftver ilyen célra pl. a Macrium Reflect, amelynek az ingyenes változatával szintén lehet a rendszerről lemezképfájlt, valamint a helyreállításhoz WinPE-alapú boot pendrive-ot készíteni, továbbá ez már a rendszer klónozását is engedi.

[ Szerkesztve ]

(#75080) King Unique válasza CHIPman (#75073) üzenetére


King Unique
titán

Pedig az alap dolog, hogy a klónozásnál nemcsak magát a rendszerpartíciót (C), hanem jelen esetben az UEFI-s telepítésnél létrehozott kisebb partíciókat is eleve át kellett volna klónozni... Sőt, egy normális programban ilyenkor ezek alapértelmezetten ki vannak jelölve. Az EFI-rendszerpartíció (ESP) pedig ilyenkor normál esetben eleve szükséges a rendszer megfelelő működéséhez. Valamint az is normális, hogy ilyenkor nem maga a fizikai meghajtó, hanem a Windows Boot Manager szerepel a boot menüben az első helyen.

Az EasyBCD UEFI-s telepítésnél elvileg nem nagyon használható, már a megnyitásnál problémázik. Viszont ott van helyette az EasyUEFI, amellyel szintén lehet a boot sorrendet módosítani és akár magát az SSD-t berakni elsőnek, új bejegyzést hozzáadni, meglévőt törölni stb. Szükség esetén pedig akár a teljes UEFI-s rendszerindítás helyreállítható, az ESP újból létrehozható stb, amelyhez vannak jól használható leírások (péda).

[ Szerkesztve ]

(#75788) King Unique válasza sajog159 (#75787) üzenetére


King Unique
titán

Lehet a jelenlegi rendszerről lemezképet készíteni, majd azt egy másik fizikai meghajtóra helyreállítani, vagy akár közvetlenül klónozni is. Nemrég említve volt ilyen célra néhány program. Ha pedig tiszta telepítést kell csinálni, akkor nyilván le lehet tölteni a Windows 10 telepítőjét és ki lehet írni pl. egy pendrive-ra is, nem kell ahhoz gyári DVD lemez.

Viszont a másik gép = másik hardverkörnyezet, ellenben egy előtelepített gépnél az OEM licenc nyilván csak az eredeti hardverre érvényes. De, ha csak a háttértár (HDD) változik az eredeti gépnél, akkor az nyilván nem gond. Sőt, pl. a digitális licenc összekapcsolható a Microsoft-fiókkal és ezáltal akár jelentős hardvermódosítás után is megoldható az újraaktiválás.

[ Szerkesztve ]

(#76358) King Unique válasza #61392896 (#76355) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég egy másik válaszban volt szó ilyen programokról. Az előzmények alapján lehetne akár mindkét rendszert egyből klónozni, mármint ha Linux is van most a Windows mellett. Például a Macrium akár ilyen felállásnál is használható (szoktam), max. utána szükség esetén a GRUB-ot újra kell telepíteni egy Live rendszerről. Egyébként meg a Windowsnál nem elég a klónozás során kizárólag csak a rendszerpartíciót kijelölni, mert Legacy BIOS és UEFI telepítésnél is egyaránt létrehoz plusz partíciókat a rendszer számára. De mondjuk az utóbbinál a Linux esetében is kell nyilván egy EFI-rendszerpartíció. Másrészt épp ezért felesleges és nem is túl jó megoldás fixen 1 db NTFS partíciót létrehozni neki előre a másik SSD-n. Majd a klónozáshoz használt program beállítja, illetve automatikusan particionálja a háttértárat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.