Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132751) Tiger. válasza King Unique (#132749) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem enged már semmit sem, helyi fiokba vagyok, nem tudok semmit megnyitni, mert nincs engedélyem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#132752) King Unique válasza Tiger. (#132751) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb linkelt válaszok, útmutatók nyilván normális állapotot feltételeznek, akkor alkalmazhatók az ott szemléltetett megoldások. Ellenben ha a user által az ilyen-olyan elállítgatásokkal össze lett kutyulva a felhasználói fiók, az már egyéni probléma... Ahol nem derült ki, hogy pontosan mit jelent ez a "nincs engedélyem", azaz a felhasználói fiók típusa milyen, stb. Ha sikerült ügyesen kizárni a felhasználót a rendszerből és nincsen rendszergazda jogosultság, vagy sikerült a jelszót elfelejteni stb., akkor egy másik válaszban ezek helyreállításához is linkelve vannak útmutatók.

[ Szerkesztve ]

(#132753) Tiger. válasza King Unique (#132752) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ilyenkor mit tudok csinálni? Amiket linkelsz angolul van felét nem értem.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#132754) King Unique válasza Tiger. (#132753) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincsen rendszergazda jogosultság és nem sikerül létrehozni sem olyan felhasználói fiókot, akkor azt, amik az előző válaszban linkelve lettek, lásd más esetét + ezt.

A linkelt leírások értelmezéséhez nem feltétlen kell perfektül tudni angolul, ha egyszer végig screenshotokkal vannak szemléltetve a lépések, + létezik pl. Google Fordító is akár komplett weboldalak lefordításához, lásd pl. ezt és ezt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#132755) Tiger. válasza King Unique (#132754) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Itt elakadtam, mit írjak be és hogyan?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#132756) King Unique válasza Tiger. (#132755) üzenetére


King Unique
titán

Ez 2 külön parancs és angol nyelvi lokalizációt feltételezve (ha magyar akkor administrator helyett rendszergazda), ahol a "password" értelemszerűen az általad megadott jelszó, csak a példa kedvért volt úgy írva. + A net user paranccsal kilistázhatók a jelenlegi felhasználók, + tessék elolvasni a linkelt példákat, hozzászólásokat, ott is le van írva a lényeg.

net user administrator /active:yes
net user administrator password

Ha nem megy, akkor másik lehetőség az adatok lementése után az alaphelyzetbe állítás, vagy a clean install, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#132757) Tiger. válasza King Unique (#132756) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Felhasználó név nem található. Nem igaz hogy enniyre szar legyen valami, hiába irok bármit is be, nem jó.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#132758) Tiger. válasza King Unique (#132756) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Adatokat hogyan tudok menteni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#132759) seger


seger
addikt

Mi okozza, hogy minden gép indításkor a hálókártya le van tíltva. (Win10 pro)
Kb 1 hete kezdte.

(#132760) Sub-ZeRo válasza seger (#132759) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Opcionális frissítésnél nem kapott új drivert a lan kártya?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#132761) seger válasza Sub-ZeRo (#132760) üzenetére


seger
addikt

Megnézem amint a gépnél leszek. Köszi az infot

(#132762) Zoz válasza Tiger. (#132757) üzenetére


Zoz
őstag

Ha magyar windowsod van akkor ne administrator-t írj, hanem rendszergazda-t.

(#132763) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

win 10 pro aktiválatlan változatot használok.
Matatnék a registry-ben, azonban szürkék azok a fülek, amiket babrálni szeretnék.
[link]
Ezeket szeretném állítani.
Ha nincs aktiválva nem érhetem el a registry-t?

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#132764) Tiger. válasza Zoz (#132762) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Megprobalom úgy is majd. Magyar amúgy.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#132765) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Az energiagazdálkodási lehetőségeknél a vezetéknélküli adapter beállításainál van energiatakarékos mód. Elképzelhető az, ha nem a full teljesítmény van beállítva, akkor az a wifi elérést valamilyen szinten befolyásolja? Akadozás a kapcsolatban, lassabb kapcsolat stb.?! Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#132766) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok!
Segítsetek, Win10, Google Crome könyvjelzőjét szeretném a masik gépemre átteni, de nem találom a lehetőségét, csak az importot.
Előre is koszi.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#132767) zolee001 válasza Janos46 (#132766) üzenetére


zolee001
őstag

Ha google fiókot használsz akkor automatikusan synceli a másik eszközre
Egyébiránt Bookmark Manager és export

[ Szerkesztve ]

(#132768) Fire/SOUL/CD válasza Janos46 (#132766) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Chrome indít, CTRL+SHIFT+O, jobb felső sarokban menü (...), Könyvjelzők exportálása

Légy szíves legközelebb a Google Chrome topikban tegyél fel ilyen jellegű kérdéseket, mert ehhez a Windows 10-nek semmi köze. Thx!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#132769) woodworm válasza Janos46 (#132766) üzenetére


woodworm
veterán

Ne a Beállításokat nyisd meg, hanem a Könyvjelzők >> Könyvjelzőkezelőt. Ott már van exportálási lehetőség.

(#132770) Janos46


Janos46
tag

#132767zolee001
#132768Fire/SOUL/CD
#132769woodworm
Köszönöm a segítségeteket.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#132772) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

BélaXX
Szia. :)
Fura módon kérsz segítséget... :D
Bár nem most, de én is kötöttem 3 monitort 1 gépre, amin 2 kimenet volt.
1 vga, ez monitor volt meg 1 hdmi (ezen volt egy splitter, amin 2 tv volt), ott volt lehetőségem állítani, hogy mind a 3 eszközön ugyanaz legyen a kép, vagy a 2 tv más, mint a monitoron.

Esetleg picit pontosíthatnál az összekötésen, hogy nálad hogy van ez pontosan. Hátha tudunk segíteni neked is, hogy már sokaknak. :R

(#132774) HoTaZo válasza HoTaZo (#132747) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mára, hálózati vezeték kihúzva pihentetés, odáig jutott a gép, hogy újraindítás után "Felkészülés automatikus javításra" felirat jelent meg. 3 órát hagytuk, semmi nem változott.
Nem jutott soha odáig, hogy bármilyen hibakódot tudott volna mutatni.

Valakinek, valamilyen ötlete, esetleg?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#132775) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tönkre mehet a rendszer ha elakarom végelege4sen távolítani az Edge böngészőt?Találtam egy leírást,hogyan is lehetne kivitelezni.Illetve esetleg lenne e rá másik mód is?
És ha windows szolgáltatások ki és bekapcsolásánál továbbá ha kilövöm az internet explorer 11-et az okozhat e valami gondot a rendszerben?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#132776) Geth válasza Pityu. (#132775) üzenetére


Geth
addikt

Simán. Nem támogatott az eltávolítás. Ha most nem is tapasztalsz semmit, a jövőben sem fog tudni senki támogatást nyújtani, ha belefutnál valamibe amit ez okozott.
Az IE kikapcsolása támogatott, hiszen ott van még a felületen is a lehetőség rá.
Van valami konkrét oka, hogy el akarod rontani a rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#132777) isti732712 válasza Pityu. (#132775) üzenetére


isti732712
aktív tag

Tönkre! Így vágtam haza én is! Eltávolítottam és onnatól újraindításnál nem állt fel a rendszer!
Jöhetett a mókolás...
Nem ajánlott eltávolítani!! Tapasztalat

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#132778) Pityu. válasza Geth (#132776) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szóval internet explorer előtt kiveszem a pipát nem gáz? Na és a programok eltávolításából legalább uninstallálhatom az edge frissítését? Mivel gondolom az nem az edgét törli véglegesen.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#132779) Pityu. válasza isti732712 (#132777) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szomorú,hogy ez így van megalkotva.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#132780) Geth válasza Pityu. (#132778) üzenetére


Geth
addikt

Az IE kikapcsolása támogatott, hiszen ott van még a felületen is a lehetőség rá.

Az Edge frissítést eltávolíthatod (hiszen ott van a felületen is). Kérdés hogy mennyi értelme van. Ha jól tudom ilyenkor visszakapcsolja a régi Edge-t (aminek a törlése nem támogatott). Legkésőbb pár hónap múlva újra fel fog mászni az aktuális Edge, amikor kukázzák a régit az image-ből. Én az egész Edge dolgot úgy hagynám békén ahogy van. De gondolom Te jobban tudod :)

(#132781) Doky586 válasza Pityu. (#132775) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

MINEK akarod eltávolítani..??? :Y
Helyszűkében vagy? Azért manapság már lehet kapni 30GB-nál nagyobb ssd-ket jóáron.. :B
Ha csak nem akarod használni, akkor ne használd. Ennyi. :U

[ Szerkesztve ]

(#132782) isti732712 válasza Pityu. (#132779) üzenetére


isti732712
aktív tag

Szomorú erre én is rájöttem :W

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#132783) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Régebben kaptam itt választ a következő probléma megoldására, de most sehogyan sem találom!
Probléma: Van több felhasználói fiók 1 win10 alatt.
Egy fiókba belépve, majd win10 kikapcsoláskor azt írja, hogy mások is be vannak jelentkezve...
Megoldás talán valami olyasmi volt, hogy a Windosw Update-n belül kellett valamit állítani, de már nem tudom mit. De lehet hogy rosszul emlékszem.
Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#132784) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Online oktatás felvételéhez kellene olyan ingyenes program, ami nem mikrofonon keresztül vesz fel, hanem a hangkártyából közvetlenül.
A program neve, amin keresztül az online oktatás folyik Cisco Webex
Köszönöm!

(#132785) Noxy válasza pataslogeza (#132784) üzenetére


Noxy
veterán

Ehhez nem program kell, hanem megfelelő hangkártya. [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#132786) PROTRON válasza pataslogeza (#132784) üzenetére


PROTRON
addikt

Elvileg minden ilyen program képes rögzíteni, de ha az előadást tartó személy nem járul hozzá akkor persze letilthatja. Ez innentől a te részedről is jogi kategória.

Egyébként audacity, 2 sec volt rákeresni [link]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#132787) qdak válasza VGYke (#132783) üzenetére


qdak
addikt

Ha jól értem, csak te lépsz be, de ha leállítanád, akkor is ezt a választ kapod ?
-érdekes-

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#132788) King Unique válasza pataslogeza (#132784) üzenetére


King Unique
titán

Legközelebb inkább "Milyen program, ami...?" topik, annak a témája ez...

(#132789) Doky586 válasza pataslogeza (#132784) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

PC hangszóró jack kábelére beiktatsz Y elosztóval egy diktafont.. (azt tuti nem tiltják le)

(#132790) VGYke válasza qdak (#132787) üzenetére


VGYke
addikt

Igen, jól érted. Van erre magyarázat és megoldás, de tényleg nem találom.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#132791) pataslogeza válasza Noxy (#132785) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ez megvan, de hogyan tudok felvételt készíteni? A felvétel készítéshez kell egy program, amivel elindítom majd leállítom a felvételt.

(#132792) OldMike válasza King Unique (#132723) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi, igaz nekem AMD processzorom van.

42LM660S

(#132793) jozsi252 válasza isti732712 (#132702) üzenetére


jozsi252
veterán

Annyit még hozzáteszek hogy mióta frissítettem 1909-ről azóta a "Ez a gép" "Vezérlőpult" asztali parancsikon minden gép bekapcsolásakor elkerül a helyéről.
Tartok tőle hogy ebből egy Win10 reinstall lesz mert mióta frissült annyi baja van hogy hihetetlen. Nem is értem hogy lehet elbaszni ennyire egy frissítést.

iPhone 13 Pro Max

(#132794) pataslogeza válasza PROTRON (#132786) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ha lehetne vele felvenni akkor nem kérdezném. Az audacity-nél egyszerűbb nincs?

Ja, mi volt a kulcsszó amivel rákerestél 2 sec alatt? Mert én is kerestem, de ezt pont nem ajánlotta fel.

[ Szerkesztve ]

(#132795) pataslogeza válasza King Unique (#132788) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Oké. kössz.

(#132796) robagp


robagp
tag

Hello,
A windows10pro kb hetente dobálja fel ezt

Be kell jelentkeznem.
Nem jelentkezek ki sose, nem cserélek jelszót, se semmi.
Miért csinálja?

(#132797) Fire/SOUL/CD válasza robagp (#132796) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Próbáld ezt, hátha: [link]
(Magyarul kapcsold ki az eszközök közti ill. a közeli megosztást)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#132798) qdak válasza VGYke (#132790) üzenetére


qdak
addikt

Csak ez az 1 gép van ?
"whoami" beírod CMD-be, vagy "query user"
vagy task manager/felhasználók
Kit hoz ki rajtad kívül?
Azért is érdekes, mert régebben pont azon ügyködtem, hogy be tudjak lépni a hálózaton lévő gépekre úgy, hogy ne dobja ki a másikat, már az is melós volt, de az hogy auto login -oljon
úgy, hogy közben neked meg ott a bejelentkező képernyő :F
Ez meghaladja a tudásom.
Szerintem batch be meg tudom csinálni, hogy ne kérdezzen semmit, vagy a figyelmeztetést ki lehet kapcsolni, de attól még ki az aki belép :F

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#132799) Pityu. válasza Doky586 (#132781) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Van helyem csak nem akarom használni,oka is van de azt nem írom ide.De ezt eltávolíthatom nem?A programok eltávolítása és módisítása menüpont alatt.

# isti732712

Mindegy majd eltüntetem a szemem elél,azt akarom egy böngésző legyen a gépen.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#132800) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, újra raktam igy már jó, viszont nem tudok bejelentkezni a google fiokommal a levelekbe, azt irja hiba történt nem találtuk a beállításokat.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.