Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133051) Pityu. válasza King Unique (#133043) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem rég raktam újra a windowst a hardver fejlesztés dolog meg 2 napja jutott eszembe ezért nem kalkuláltam be előre.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#133052) mezis válasza Bibby (#133045) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha ki lehet venni az akkut, akkor éjszakára vedd ki és úgy nézd meg reggelre mennyit merült.

mezis

(#133053) isti732712 válasza King Unique (#133035) üzenetére


isti732712
aktív tag

Az nem lehet hogy a win10 összezavarodott esetleg? Belakott rendszerről van szó,amit nem frissítés közben akarom tisztogatni lemezkerbantartóval! Azt észrevettem ha a windows update fájlokat törlömami 4 GB ra duzzadt akkor jön elő újraindításnál a kék halál,tök mindegy hol törlöm tárterület segéd lemezkarbantartó mindig elhasal,pedig nem szabadna!
Windows 10 Uefi 64bit 20H2 naprakész rendszer!

"Az adott hibakódhoz tartoznak itt is megoldási javaslatok (példa)"

No ezekből a jvaslatokból egyik sem működött pedig mindent megcsináltam!! Maradt a jó öreg macrium megoldás!
Kérdés: Szerinted ha újratelepítem egy másik ssd-re a windows 10 et ott is elhasalhat lemezkarbantartó után? Vagy lehet hogy a jelenlegi rendszerem kavarodott össze hülyült meg valamiért,és egy újratelepítés esetleg segíthet ebben a problémában?
Szerinted érdemes kisérletezni?
Köszi

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133054) krealon válasza Bibby (#133045) üzenetére


krealon
veterán

"Nem altatom, nem hibernálom, hanem lekapcsolom."

Ha a hibernalas vagy a gyorsinditas nincs letiltva, akkor bizony a kikapcsolas is hibernalas.

"Tehát éjjel kinyomom, reggelre veszít a töltésből (pl tegnap 60%-ról 47%-ig, kb 8 óra alatt)."

Ez annak koszonheto, hogy hajnali kettokor (2:00 AM) indulnak el az automatikus karbantarto folyamatok alapertelmezes szerint.

(#133055) Bibby válasza krealon (#133054) üzenetére


Bibby
addikt

Hibernálás nincs, gyorsindítás van. De a kezdetektől így volt, a probléma meg most jelentkezett először, azt hiszem egy hete. Megnéztem, ezt telepítette március 26-án., bár nem úgy néz ki mintha ennek bármi köze lenne.
Sajnos az akkut nem lehet kivenni. :(
Az éjszakai merülés csak példa volt. Ma reggel ahogy írtam 45%-on volt, most kapcsoltam be újra és 38%... szóval folyamatosan merül.

Ελευθερια η θανατος

(#133056) Doky586 válasza Bibby (#133055) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én a gyorsindítás-t kapcsolnám ki. Minden esetben.

(#133057) Fire/SOUL/CD válasza Bibby (#133055) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Gyors rendszerindítás csak akkor van, ha a hibernálás be van kapcsolva/nincs letiltva. Képeden meg jól látszódik, hogy van gyors rendszerindítás...
Hibernálás előtt nincs pipa meg nem azt jelenti, hogy a hibernálás le van tiltva, hanem csak azt, ami oda is van írva, azaz nem jelenik meg a hibernálás lehetősége a főkapcsoló menüjében.

Szóval tiltsd le a hibernálást, ahogy azt korábban írtam is ... ;]

Ha letiltod a hibernálást és azt követően is ilyen léptékkel merül az aksi, akkor az aksi.
(Ha ez a szitu, akkor még egy ideig az is megoldás, hogy kikapcsolt állapotban is tápra kötöd)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#133058) krealon válasza Bibby (#133055) üzenetére


krealon
veterán

"Hibernálás nincs, gyorsindítás van."

A gyorsinditas a kernelt hibernalja, igy az allitasodban ellentmondas van.

(#133059) King Unique válasza isti732712 (#133053) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki, hogy nálad miért van ez, de nem feltétlen általános jelenség, nemrég frissítettem én is 1909 és 20H2 rendszereknél, utána töröltem a felesleget lemezkarbantartóval és tárterületsegéddel, + nemrég újra rápróbáltam még1x, de sehol nem volt újraindítás után BSOD. :N
A clean install esetleg opció lehet és úgy lehet tesztelni, hogy előjön-e újra a probléma, de ha már van komplett rendszermenésed, akkor gondolom nem akarod teljesen a 0-ról újratelepíteni a rendszert és újra belakni, stb.

(#133060) isti732712 válasza King Unique (#133059) üzenetére


isti732712
aktív tag

Nem persze nem szándékozom 0 ról kezdeni az egészet,de hajt a kíváncsiság,hogy esetleg egy másik ssd re feldobom nyílván belakom,ezt megteszem kb 3 óra alatt,és legalább kiderül a turpisság.
Ha viszont egy tiszta telepítésnél ezt nem csinálja akkor meg eleve jót tettem,mert inkább belakok egy új rendszert,és a továbbiakban arról készítek macriummal backupot.
Még egy kérdés hozzád van valami eltérés aközött hogy a macriummal windows alatt csinálok biztonsági mentést,vagy inkább WinRE bootoljak és végezzem úgy? Mert idáig én mindig windows alatt mentettem,nem pedig winRE +macrium bootolható pendrive-al.

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133061) King Unique válasza Bibby (#133045) üzenetére


King Unique
titán

Ez a "kinyomom" nem derült ki, hogy pontosan mit jelent, laptopon lévő be/ki kapcsolóval, fedél lehajtásával, vagy a Windowsban Start menüből / egyéb módon leállítva. Ha az előbbiek, akkor kérdés, hogy ott milyen művelet van beállítva és tényleg leállítás/kikapcsolás történik-e pl. alvó mód helyett, amely utóbbiból felébredhet és akkor nem meglepő, ha merül az aksi. Ha leállítás/kikapcsolás, akkor viszont nem kellene, meg még bekapcsolt gyorsindítás mellett sem. De ha már annyira emlegetve van, akkor esetleg ki lehet próbálni a gyorsindítás kikapcsolását és utána a leállítást, amit elég nyilván csak a gépházban a linkelt útmutató alapján, vagy a Shift + leállítás módszerrel, nem feltétlen kell teljesen letiltani a hibernálást.

(#133062) winbox


winbox
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Ismerősöm gépén van egy csomó kép mappákba rendezve, a képek össze vissza nevekkel, de egy bizonyos sorrendben, amit jól jelenít meg a windows, de nem név szerint, nem is módosítás szerint van rendezve. Na ő most át akarja nevezni őket 1-100+-ig, úgy, hogy maradjon a sorrend. Ugye a kijelölöm az összeset, átnevezés az első képre azért nem jó, mert zárójelben növekednek a számok. Találtam Bulk rename utility programot, ami tökéletes lenne, azonban mikor betölti a mappát, vagy módosítás dátuma szerint, vagy betűrend alapján listázza eleve a mappát, ezért ott már el is csúszik az egész. Az lenne jó, ha a windows gyári összes átnevezése nem zárójelben növelné a neveket. Van valakinek erre ötlete?

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#133063) King Unique válasza isti732712 (#133060) üzenetére


King Unique
titán

Mindkét megoldás működőképes lehet, illetve lehet a Macrium szoftverével működő Windows alól is menteni és visszaállítani, bár az utóbbi értelemszerűen WinPE/WinRE környezetbe bootolással működik csak. Ahol ha a működő Windows alól indított esetedben már bevált és aszerint csinálod régóta, akkor nem világos a kérdés miértje. :) Én inkább a másik szerint szoktam, WinPE/WinRE változatot külön pendrive-ról (vagy esetleg Windows boot menüből) bootolva és onnan visszaállítva, az szvsz biztosabb és értelemszerűen akkor is használható a mentéshez és/vagy a visszaállításhoz, ha az adott PC-n nem bootol vagy nincsen telepítve W10, vagy tönkrement a rendszermeghajtó, stb.

[ Szerkesztve ]

(#133064) isti732712 válasza King Unique (#133063) üzenetére


isti732712
aktív tag

Szuper!

Köszi a gyors választ! :R

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133065) mrbego válasza winbox (#133062) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
a Total Commanderben van egy elég jól paraméterezhető csoportos átneveztés menüpont.
Szerintem ezzel próbálkozz.

szerk.: amúgy mi szerint listázza az adott Windows ablak?

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#133066) isti732712 válasza King Unique (#133063) üzenetére


isti732712
aktív tag

Nos! A helyzet az,hogy ráengedtem egy javító telepítést,még mielőtt clean install-t csináltam volna! Jól tettem! A probléma megoldódott és ezekszerint valami összekutyulódhatott a rendszerben,igaz miért vagy hogyan ez rejtély mert,semmi olyat nem tettem!
Na de kérlek áruld már el nekem miért csinált még egy helyreállítási particiót? Ugyan is ebből most kettő van!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133067) King Unique válasza isti732712 (#133066) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a repair install hasznos lehet és megoldhat különféle problémákat, + a személyes fájlok mellett még a telepített programok, beállítások stb. is megmaradnak.

A 2 db WinRE partíció normális lehet, ha eredetileg ≤ 1909 verzióval történt a telepítés és az lett tovább upgrade-elve, erről is volt már szó itt.

(#133068) isti732712 válasza King Unique (#133067) üzenetére


isti732712
aktív tag

Nem 1909 hanem 20H2 telepítővel lett repair install és eredetileg is friss rendszer az az 20H2 volt fent!
Tehát előzőleg mikor telepítettem ez 2020 dec 26 volt akkor hoztam létre boot pendriv ot 20H2 telepítővel MTC vel és akkor ez egy tiszta telepítés volt clean install!

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133069) winbox válasza mrbego (#133065) üzenetére


winbox
senior tag

Nagyon köszi, a Total Commanderes csoportos átnevezés úgy működik, ahogy emberünk akarta!

Windowsban "Mappa" nézet van bekapcsolva, és a "008" után rakta a "8" számot, viszont betűrendben meg a végére, mert a többi kép "010" stb volt. Tehát a sima számokat külön előtte átneveztük "008-1"-re, hogy jó helyre kerüljön, utána a többit pedig megoldotta a Total Commander. Köszi!

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#133070) King Unique válasza isti732712 (#133068) üzenetére


King Unique
titán

Az mindegy milyen verzióval történik az in-place upgrade, itt az a lényeg, hogy eredetileg milyennel lett a telepítésnél particionálva a célmeghajtó. Ahol 2004-es verzió óta van UEFI-s telepítésnél ilyen elrendezés, azaz alapból a C után van a WinRE, ellenben ≤ 1909 verzióknál eredetileg még előtte jött létre, mint esetedben is. Ha 20H2 UEFI clean install esetén sikerült ilyet összehozni, akkor meg vélhetően nem megfelelően telepítettél, szükség esetén nem törölted a korábbi telepítésnél létrehozott partíciókat, ennyi. :B

[ Szerkesztve ]

(#133071) isti732712 válasza King Unique (#133070) üzenetére


isti732712
aktív tag

Lehet clean install nál elb... bár úgy emlékszem töröltem minden partíciót,de végül is ha nem gond engem nem zavar! Viszont így ugyanúgy menthetem a rendszert és adott esetben vissza is állíthatom ha gond van igaz? Nem fog bekavarni ez a másik helyreállítási partició?

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133072) isti732712 válasza King Unique (#133070) üzenetére


isti732712
aktív tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ nem nem nem!!! Igazad van bocsánat! Az még nem 20H2 volt!!! :R

Már belekavarodtam,bocsánat hogy fére informáltalak!!!! Én kérek elnézést!!!

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133073) movax


movax
őstag

Na végre történik valami misztikus rendellenesség az én rendszeremen is. :)
Egy napja a wireless egér elkezdte felébreszteni az alvó gépet. Természetesen rögtön nézem a Device managerben a beállítást, nincs bekapcsolva az energiagazdálkodásnál a gépélesztési opció. Az energiasémánál sincs bekapcsolva a Sleep alatt. Ezek egyébként mindig ki vannak kapcsolva nálam.
Nézem a powercfg -lastwake kimenetét: a vétkes az Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller. :) Sehol egy szál hibaüzenet, tulajdonságok fülön minden rendben, driver update nem volt mostanában, win update sem volt a napokban. Azért unistall neki, restart, semmi változás. Átdugom az egér bizbaszát a másik portba, ugyanaz.
Szóval ez, úgy tűnik, hogy csak úgy jött.

És akkor a megoldás:
A megoldás az volt, hogy a Device managerben az egér energiagazdálkodás fülén tulajdonképpen aktív volt a rendszerébresztési opció (nem tudom, mi aktiválta), DE A PIPA NEM VOLT LÁTHATÓ A KIS NÉGYZETBEN. :D :D Csak az USB controller újrainstallja UTÁN lett látható a pipa, amit aztán simán ki lehetett venni és most minden rendben. Úgyhogy ne becsüljük le kis windóvzainkat, tudnak meglepetéssel szolgálni!

[ Szerkesztve ]

(#133074) BigManus


BigManus
addikt

Sziasztok!

Ikreim új gépére telepítettem egy Win 10-et.
Automatikus bejelentkezést állítanék be, de a netplwiz panelen nincs meg a lehetőség beállítani. Ezt a lehetőséget már kivették? Van valami más módszer?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#133075) King Unique válasza BigManus (#133074) üzenetére


King Unique
titán

(#133076) BigManus válasza King Unique (#133075) üzenetére


BigManus
addikt

Kösz

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#133077) Kovap


Kovap
csendes tag

Sziasztok! 
Szerintetek mi okozhatja, hogy a google keresőben pl kamera tesztekre keresve, a találatok között több megnyitni kívánt oldal helyett a https://hu.huonline2021.com/categor.... oldal nyílik meg? (valami ruházati oldal)
Egyéb keresővel ok. Mobilon, mobilinternettel is ez a helyzet a google-t használva.
Találkozott valaki már ezzel?
csatoltam képernyő képeket
erre klikkelek:

ez nyílik meg

ennek kéne lennie

[ Szerkesztve ]

(#133078) King Unique válasza isti732712 (#133071) üzenetére


King Unique
titán

Menteni és visszaállítani nyilván ugyanúgy lehet, csak immáron már mind a 4 db, illetve pontosabban 5 db partíciót kell, csak az MSR nem látszik a lemezkezelőben, ennyi.

(#133079) movax válasza Kovap (#133077) üzenetére


movax
őstag

Cache-ürítés, AdwCleaner-rel szkennelni, törölni, amit talál. Ha ezután is, akkor Hitman Pro.

(#133080) isti732712 válasza King Unique (#133078) üzenetére


isti732712
aktív tag

Rendben! Nagyon köszönöm a segítséget!! :R

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133081) Kovap válasza movax (#133079) üzenetére


Kovap
csendes tag

Köszönöm ezt megteszem.

Azonban egyéb keresővel ok, mobilon, mobilinternettel is ez a helyzet a google-t használva.

(#133082) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Kisvállalkozásnál (2 PC) szeretnénk átállni win7-ről win10-re (pontosabban nem szeretnénk, de muszáj). A kérdés az, hogy van-e értelme megfontolni az Enterprise LTSC verziók használatát a sima Enterprise-al szemben, járhat-e ez valamilyen hátránnyal a mindennapi használatban? Igazából a Pro verzió is elegendő lenne, mert nem a funkciók, hanem a hosszabb terméktámogatás végett hajlunk az Enterprise verziókra.

Azt tudom, hogy licenszelés szempontjából nagy a különbség, de a kérdésem elsősorban a funkcionalitásra és a működésre irányul, amennyiben megelégszünk a biztonsági frissítésekkel, és nincs igény az MS Store-ra sem (az ár másodlagos). LTSC verziónál nagyon kecsegtető az 5+5 év támogatás, és abban még benne van a hagyományos control panel is, amire nagy szükség lenne. (tudom, a 19h2-ben is benne van, de annak a támogatása 1 év múlva véget ér, az LTSC használata pedig kitolható akár 2029-ig is)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#133083) Cs1csó válasza A_ScHuLcZ (#133082) üzenetére


Cs1csó
félisten

2db modern PC-re - főleg ha brand gép - simán mehetne a PRO is eltolt build frissítéssel.

(#133084) King Unique válasza A_ScHuLcZ (#133082) üzenetére


King Unique
titán

Az Enterprise kiadás normál esetben szervezeti, illetve nagyvállalati használatra való mennyiségi licencszerződés és előfizetés keretében (talán 5 db PC-től), ahol ez kkv szinten mindössze 2 db PC-re nem feltétlen reális... Az Enterprise LTSC meg speciális célra való, illetve általános használathoz nem ajánlott (bővebben). Az egyéb módon és forrásból beszerzett termékkulcsokat, licenceket, aktiválást meg lehetőleg nem kellene itt ragozni. :B

Egyébként a Pro kiadás nem jó, ami még reálisabb is lenne 2 db PC-re?
A támogatási idő meg úgy néz ki, hogy a Home és Pro kiadásoknál 18 hónap, őszi (tavaszi szintén 18 hónap) Enterprise és Education kiadásoknál 30 hónap, Enterprise LTSB/LTSC kiadások esetén meg 10 év. Ahol ha véget ér pl. a 20H2 Pro támogatása jövő májusban, attól még ingyen lehet upgrade-elni újabb verzióra, azt ugyanúgy használni a 18 hónapos életciklusáig, stb. Vagyis az LTSC annyival tud többet, hogy annál 1 verzió támogatása hosszabb és tovább kitolható annak használata funkciófrissítés, verzióváltás nélkül, ellenben a folyamatos támogatás egy Pro kiadásnál is biztosított, csak az utóbbinál gyakrabban kell upgrade-elni újabb verzióra, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#133085) wolfman válasza Fire/SOUL/CD (#133042) üzenetére


wolfman
veterán

Ezzel kezdtem, hogy a gpedit.mac-s mozzanatot már megejtettem, sőt ott minden más mosult is kikapcsoltam vagy letiltó modult engedélyeztem. Régóta nem ia volt baj vele, Avastal se, csak mostanság előfordult, hogy ha le akartam tölteni valamit, akkor a windows ugatott be hogy le lett tiltva a letöltés (defender) vagy mikor letöltöttem akkor írta ki, hogy a defender letiltotta az exe futtatását. F..zom, hogy, mikor rég ki van kapcsolva? Csak fut valahogy a háttérben. Ez elég ritka, de akkor idegesítő.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#133086) Doky586 válasza BigManus (#133074) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha telepítéskor nem adtál volna meg jelszót, akkor nem kérne jelszót. Ez ilyen egyszerű. Nem kell(ett volna) trükközni se..

(#133087) Kovap válasza movax (#133079) üzenetére


Kovap
csendes tag

sajnos nem változott a helyzet

(#133088) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!
Van egy Dell E6440-em. Ezt azt csinálja, hogy egy idő után leválik az addig használt wifi hálózatról, majd azt mondja, hogy semmilyen wifi hálózatot nem észlel.
Ha a windows 10-et rajta újra indítom, akkor ismét észlel minden wifi hálózatot a környéken, és visszacsatlakozik a korábban használtra.
Tipp?
Köszi előre is.

ps:
Bocs, jobbnak láttam itt kezdeni, a win10-es topikban.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#133089) Cs1csó válasza piadex2 (#133088) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek driver frissítés, vagy egy korábbi felpakolása.

Nekem egy régesrégi notin csinált ilyet - a tiéd nem ilyen - ott az volt a megoldás, hogy az eszközkezelőben kivettem a pipát az "energiatakarékos mód engedélyezése" elől, kezdésnek ezt próbáld ki.
Nálam ez kevés volt, így az vált be amit a neten olvastam az én WIFI adapteremre, hogy letiltottam az "N"-es szabványt, és csak a "G" szabványon kommunikálást engedélyeztem, így lassabb lett de stabil.

Remélem lesz akitől kapsz esetleg más tippet de ezeket kipróbálni nem túl bonyolult, tehát akár tesztelheted is amíg nem jön valami jobb tanács.

Driver keresésre a gyártó honlapját hasznád ha ott nem találod akkor ajánlom a Driver Easy programot aminek a próbaverziója is tud segíteni a legfrissebb driver megtalálásában de a telepítést neked kell manuálisan elvégezni ami nem macerás: a mappát amiben a driver található betallózod az eszközkezelőben elindított manuális driver keresés során és frissíted azt utána esetleg egy gép restart és teszteld.
Ha valami nem klappol az új driver-rel akkor ha eltávolítod és nyomsz egy gép restart-ot - az sosem árt egy driver frissítés után - akkor vissza fog állni a rendszer a korábbi driver-re amit a rendszer biztonsági okból mindig megőriz a gyors visszaállítás érdekében.

(#133090) Bibby válasza King Unique (#133061) üzenetére


Bibby
addikt

Igen, nem fejtettem ki, de a "kinyomom" az egy normál leállítást jelentett, start menüből.
Délután kivettem a pipát a gyorsindítás elől, és lekapcsoltam, nem látok változást sajnos. Megint merült azóta 10%-ot kikapcsolva. :W

Ελευθερια η θανατος

(#133091) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Hilfe!

Van egy Win10 Home rendszer, ami tegnap úgy döntött, hogy nem hajlandó elindulni. Illetve elindul, de nem jeleníti meg a user account választó képernyőt, hanem automatikusan az Admin accountba jelentkezik be, ahol fekete képernyő fogad, ahol csak az egérkurzort lehet mozgatni, de semmi nem történik.

Mi ez, ill. hogyan lehet visszakapni az account választó menüt?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#133092) A_ScHuLcZ válasza King Unique (#133084) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem tudtam, hogy minimum 5 gépre kell megvenni, a licenszeléséről még keveset olvastam, először a technikai oldal érdekelt.

Funkcionálisan a Pro kiadás is tökéletes lenne a feladatra, és azt is értem, amit írsz, azonban nem látok olyan lehetőséget, amelyben Pro kiadással meg tudnánk valósítani, amit szeretnénk.

A folyamatos támogatottság mellett az egyik legfontosabb cél, hogy olyan kiadást szeretnénk használni, amelyből az MS még nem irtotta ki teljesen a classic Control Panel-t. Tudomásom szerint ez a legutolsó (20h2) kiadásban történt meg, tehát Pro esetén két lehetőségünk van:
- 19h2: 2022. májusig támogatott, ami kb. 1 év
- 20h1: 2021. októberig támogatott, ami kb. fél év

Egyik sem túl hosszú, fél/egy évet követően kénytelenek lennénk olyan verzióra upgradelni, amelyben elveszik a lehetőség, ezért kezdtünk Enterprise és Enterprise LTSC kiadásokban gondolkodni.. :(

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#133093) Cs1csó válasza A_ScHuLcZ (#133092) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy biztos, az LTSC tuti drágább.

(#133094) Reflax


Reflax
tag

ÜDv! Nem tudom jó topik e, de Win 10 alatt egy elég bagatel és eszetlen hibát vétettem amilyet sose csináltam még nem is értem mi ütött belém.

Futtattam ezt a kódot mivel a recycle folyton meghibásodást írt ki és nem olvastma utána, hog ymit tesz ez a kód..
rd / s / q D: $ Recycle.bin

Az 1TB Vinyómról szinte mindent kötörölt szerencésre gyorsan kiléptem a cmd-ből.
Hogyan tudnám visszahozni az elveszett file-kat? kb 600 Megányi adatot törölt le és azopk közül rengeteg adat volt ami életek képei, emlékei.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#133095) Cs1csó válasza Reflax (#133094) üzenetére


Cs1csó
félisten

Windows-ban ameddig nem írod felül a területet, ahol korábban az adataid voltak azok még most is ott vannak.
Valami visszaállító programmal próbálkozz amit lehetőleg ne oda telepíts ahol az adatok voltak hanem egy másik meghajtóra.
Pl. Recuva, Test Disk
ezekkel próbálkozz.

(#133096) Reflax válasza Cs1csó (#133095) üzenetére


Reflax
tag

Most épp eseusozok de az úgy látom fizetős

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#133097) Cs1csó válasza Reflax (#133096) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az általam ismert két ingyenest ajánlottam.

(#133098) Reflax válasza Cs1csó (#133097) üzenetére


Reflax
tag

és ez egyébként a képeke tis eredeti minőségükben adja vissza?

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#133099) Cs1csó válasza Reflax (#133098) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha rendben visszaállítja akkor természetesen igen, hiszen a kép is csak nullák és egyesekből áll tehát ha visszaállítja - teljesen vissza tudja, ha nem lett felülírva - akkor igen.

Nekem anno volt olyan, hogy visszaállított sok cuccot de a fájlnevekkel volt gond. Igaz ott egyéb barmolás is volt tehát ha SEMMI barmolás nem volt és felülírás stb. akkor mindennek is - vissza kell jönnie.

Amúgy a legszerencsésebb, ha nem a rendszermeghajtódról tűntek el az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#133100) King Unique válasza Reflax (#133094) üzenetére


King Unique
titán

How to Fix Corrupted Recycle Bin in Windows

Az rd / s / q D: $ Recycle.bin parancs normál esetben csak a lomtárat üríti a D meghajtón és csak az ott lévő fájlokat törli, nem magát a D meghajtót törli teljesen le, vagyis nem világos hogyan sikerült az utóbbit összehozni...

A hogyan lehet törölt fájlokat visszaállítani (az is ugye másik fizikai meghajtóra, véletlenül sem az eredetire (forrás), kockáztatva azzal a felülírást) meg adatmentéses téma, minek van külön topikja, de oda már felesleges újra beírni, ha itt már feltetted a kérdést. Illetve értelemszerűen adatmentő programmal (példák), ahol ha teljesen ingyenes kell Windowsra, akkor ott van pl. a Recuva és a TestDisk, sőt még a Microsoftnak is van Windows 10-hez saját és ingyenes adatmentő programja (Windows File Recovery), igaz csak parancssoros formában. Na meg ugye akkor lehet esélye a mentésnek, ha HDD-ről, abból is PMR/CMR típusról van szó, mert SSD-knél és a TRIM-et támogató SMR HDD-knél törlés után mennek a fájlok a levesbe (példa). :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.