Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132301) King Unique válasza liszi70 (#132244) üzenetére


King Unique
titán

Ez a téma már számtalanszor ki lett tárgyalva itt, íme az elmúlt hetek, hónapok termései közül pár: [link], [link], [link]. :B

Ahol amúgy sehol nincsen az előírva, hogy telepítésnél formázni kell a célmeghajtót, elég megadni a szabad területet telepítési célként és tovább, ennyi. Illetve egy belső HDD és SSD meghajtó gyárilag sincsen se inicializálva, se particionálva, se formázva, mégis lehet rá telepíteni az előbbi módszerrel.
Telepítésnél a formázás csak opcionális művelet, nem kötelező, illetve akkor lehet érteme formázni, ha pl. már a telepítésnél külön adatpartíció létrehozása a cél.
Az ilyen eseteknél nem önmagában a formázás a gond, hanem hogy előre és fixen particionálják 1db partícióval a célmeghajtót és azt adják meg telepítési célnak + nem a célmeghajtó van beállítva a BIOS/UEFI boot menüben elsődlegesként, szükség esetén nem törlik a céllemezt, emiatt a telepítő nem feltétlen tudja azon a rendszer számára szükséges kicsi partíciókat létrehozni és ha talál másik lemezt, azon elsődlegesen partíciót, akkor azon hozza létre vagy azt jelöli meg ilyen célra. Ellenben ha a telepítővel az "Új" opcióra kattintva megtörténik a rendszer számára szükséges kicsi partíciók létrehozása is, akkor az úgy oké és utána már mindegy, hogy a C-nek kijelölt nagyobb partíció vagy egyéb partíció formázva van-e, illetve ott sem kötelező külön formázni, elég megadni telepítési célnak és tovább.

[ Szerkesztve ]

(#132302) arcitec válasza King Unique (#132294) üzenetére


arcitec
addikt

Igen, vagy is nem, mert nem javul tőle és csak nem telepíthető.Az a legtöbb esetben általánosan meghatározott blablabla... ;] U.I: Hangyafing az amit tudok a windowsról hozzád képest. A telepítési problémára senkinek sem láttam konkrét ajánlást amire visszaírták volna, hogy igen OK.

[ Szerkesztve ]

(#132303) VinoRosso válasza Fire/SOUL/CD (#132245) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem, csak simán kivettem az eszközkezelőből.

De amúgy miért gondolod, hogy valamelyik beviteli eszközről jön ez az input?
Ha onnét jönne akkor nem kellene mindenhol csinálnia? Ahogy korábban írtam ez csak az operációs rendszer felületein jelentkezik. Ha mondjuk beragadna valamelyik gomb billentyűzeten, akkor ugyanúgy jönnie kellene a böngészőben is, meg a notepadban, vagy játék közben. De ott sose jelentkezik semmiféle beragadt inputra utaló jel. Olyan mintha a magában a Win10-ben szopódott volna be valami.

(#132304) King Unique válasza arcitec (#132302) üzenetére


King Unique
titán

Pedig volt több ilyen eset ebben a topikban is, illetve pont az imént visszaírt más, hogy a korábban említett probléma volt nála a sikertelen frissítés oka, ahol az adott program eltávolítása után már működött. :)

[ Szerkesztve ]

(#132305) bringasisti


bringasisti
őstag

Üdv. Asztali gépen ha válaszolok egy email esetén ahol esetleg van néhány csatolmány piszkozatba teszi aztán egy fél óra múlva vagy elküldi vagy nem. Mit tudok tenni mert már idegesít

BENEFON DELTA--------N8

(#132306) Tibro5


Tibro5
senior tag

Segítséget szeretnék kérni 2 furcsa dolog történik a windowsommal és nem tudom, hogyan lehetne fixálni. Mostanában valamelyik frissítés hatására jöttek elő ezek.
1. Friss bootnál belépek és nincsenek ikonok a tálcán, nem működik a start menü sem, létrehoztam egy másik rendszergazda felhasználót ilyenkor azzal belépek majd vissza a saját fiókomba és akkor megjavul.
2. Az óra rendszeresen 1 óra mínuszban van és manuálisan kell frissítenem, hogy magához térjen. Régió, időzóna jól van beállítva.
A rendszer dualbootos és a linuxon nincs ilyen idő probléma.

Előre is köszi a segítséget.

(#132307) ElektrikusDE válasza Tibro5 (#132306) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Erre tudok válaszolni:

"A rendszer dualbootos és a linuxon nincs ilyen idő probléma."

Amig nekem is Dual Bootos (sőt Triple Bootos) volt a rendszerem ez mindig elfordult.

Úgy oldottam meg, hogy kikapcsoltam Windowsban az automatikus átállást nyári időszámításra.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#132308) Doky586 válasza Tibro5 (#132306) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kapcsold ki linuxon az idő beállítást.
Az rontja el.

(#132309) vlevi válasza Tibro5 (#132306) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért, mert a Linux a rendszer órát a biosban az UTC-hez állítja be, a Windows pedig nem. Emiatt a Linux boot elallitja, és a Windows addig nem állítja vissza, amig nem szinkronizálja az időt az interneten.

(#132310) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
van pár mappám amin az van beállítva, hogy dátum szerint legyenek rendezve. De baromi lassan csinálja meg. Elvileg van index a mappákon. Lehetne ezt gyorsítani valahogy?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#132312) Fire/SOUL/CD válasza VinoRosso (#132303) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Korábban felsoroltál pár appot, ahol van ez a jelenség. Azok mind ún. UWP-k.
Ezért feltételeztem, hogy elsőre ha eltávolítod a bill-t meg az egeret driverestül (meg a BT adaptert driverestül), akkor helyreáll(hat) a rend.

Ha azóta azt tapasztalod, hogy most már egyre több alkalmazásban jön elő a jelenség, akkor ki kell zárni, hogy nem-e valamely hardver döglődik (ezért kellene egyszerűen csak bebootolni egy Live Linux-ról (nem kell telepíteni semmit))
Ha Linux alatt semmi gond, akkor marad a szovtferes hiba (W10), vagy vírnyák...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#132313) Ombre2


Ombre2
csendes újonc

Nálam látszik minden meghajtó.
A lemezkezelő szépen listázza. A külső HDD estében, mint a belsőnél a partíciók is látszanak.

:Y de nincs jogosultságom. A WIN telepítés után azonosítottam magam, elfogadta. :W

[ Szerkesztve ]

(#132314) Tibro5 válasza King Unique (#132311) üzenetére


Tibro5
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget :R @ElektrikusDE, @Doky586, @vlevi, @King Unique
Esetleg van ötletetek a másik problémára?

Bootoláskor hiányzó tálca ikonok és nem működő start menü.

(#132315) Emunem válasza King Unique (#132293) üzenetére


Emunem
aktív tag

Na kb 4 óra Driver Verifier után (azt mondják sok helyen, hogy alaposabb munka végett 36 órát menjen, de az első 2 órában ki kell adja, ha nagy baj van, nem akarom feleslegesen terhelni a gépet) se híre se hamva kék halálnak, közben ellenőriztem parancssorral is, nincs sehol semmi galiba.

Kis játék, + egyéb nagyobb programok, benchmark (3DMark) teszt is volt, proci terhelés stb...

Köszönöm a tippet. Szóval szoftveresen nincs baj, hardveresen még ellenőrzöm. Ha van valami error, írok, ha nincs, akkor valszeg semmi gond nincs.

Köszönöm a tippeket. :C

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#132316) szeva000


szeva000
addikt

Sziasztok!

Valakinél jött elő ilyen hiba már a márciusi frissítésnél?
Igazából most jöttem rá mi okozza a nyomtatási gondot, mikor töröltem a KB5000802 csomagot.
A probléma az, hogy hiába törlöm, fel is megy vissza. Gyakorlatilag hibát nem talál semmi és mégis totál sz*r a nyomtatás.
csomag eltávolítással újra jól nyomtat.
Epson L1800, így néz ki hibás nyomtatással:

(#132317) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
egy Tp-link Ac750 routerre kötött hdd-n SMB1 megosztás van, amit szépen el is érek Win7 alól. A Win10-zel viszont gondom van, mert először reklamált, hogy elavult protokol, használjak 2 vagy 3-ast, amit viszont nem tudok, mivel a routeren a legfrissebb firmware van, customot meg nem tennék rá. De a szolgáltatásoknál telepítettem az SMB1 ügyfelet (helyi hálón úgysincs túl nagy biztonsági kockázat), így már nem reklamál, de hiába írom be a garantáltan helyes nevet/jelszót, azt mondja "hozzáférés megtagadva".

Mi lehet még a gond? Szeretném látni a megosztott vinyót.
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#132318) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv, Win10-es DLNA-t hogy lehet beröffenteni?
Bekapcsoltam a szolgáltatást, látszólag jó.

Sony TV: DLNA-n belül látja a PC-t, megnyitom, ki tudom tallózni a mappákat (tehát tűzfalon is átmegy) és...nincs benne semmi.
Ha képeket néznék, akkor a jpg-kkel teli mappákat üresnek látja
Zenéknél meg az mp3-akat, tehát a videók kompatibilitásáig el se jutottunk még :D

Amit javasoltak neten, hogy a windows összetevők\SMB1.0/CIFS...\SMB1.0/CIFS rendszerű kiszolgálót is telepítettem.

Ötletek?

Make Love not war!

(#132319) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok nálatok is szokott fagyni és remegni a a böngésző mostanában?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#132320) Cs1csó válasza Angel2014 (#132319) üzenetére


Cs1csó
félisten

:N
csak a böngésző? VGA gondra utalhat. Kapcsold ki a hardveres gyorsítást.

[ Szerkesztve ]

(#132321) Angel2014 válasza Cs1csó (#132320) üzenetére


Angel2014
addikt

Csak el kéne bírni ennek a konfignak nem?

Néztem az eseménynaplót nem ír hibát.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#132322) Cs1csó válasza Angel2014 (#132321) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Nem is a VGA gyengesége, hanem a rá írt böngészős hardvergyorsítás nem jó, vagy ha máshol is jön a hiba akkor lehet az, hogy a VGA nem jó.

Esetleg frissítsd a VGA driver-t vagy tegyél fel egy régebbit, a böngészőből egy újabbat, vagy régebbit.
Melyik böngésző? Firefox, Chrome, Edge? Vagy mindben?

(#132323) Angel2014


Angel2014
addikt

Chrome Verzió: 89.0.4389.90 (Hivatalos verzió) (64 bites)

Hibajelenség az volt hogy elmentem fürdeni berakott a windows egy héttárképet és onnan nem lépet be újra bármit nyomtam,de az egér mozgott. Nagy nehezen beléptem ctrl-alt delete utána megnyitom a böngészőt és ismét fagy. Lent a tálcán ott vannak az ikonok de semelyik nem reagál de az egér mozog.

Ez is mi a chromba a jobb szélén hogy olvasási lista?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#132324) #68216320 válasza Tibro5 (#132306) üzenetére


#68216320
törölt tag

Állítsd be a windows-on, hogy UTC-t használjon ahogy a világon az összes többi operációs rendszer. Itt a registry hozzá: [link]

(#132325) FatMonster válasza FatMonster (#132190) üzenetére


FatMonster
tag

Erre senki?

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#132326) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Napot!

Asus vivobook win 10. Cseréltem hdd ről ssd re. 8gb os pendriveon a windows letöltős legális win 10. Ez fogad telepítésnek az elején. Amit nem értek hisz ha az usb vel van baja eddig a képig el sem jtnék. Ha nem menne az usb driver akkor nem indulna a telepítő illetve a win 10 ben natív az usb támogatás nem?

Jelölje ki a telepítendő illesztőprogramot.

Ablakban: illesztőprogram betöltése.

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#132327) King Unique válasza ClayMore (#132326) üzenetére


King Unique
titán

Ha drivert hiányol a telepítő, akkor lehet próbálgatni ezen leírás megoldási javaslatait.
Ahol ha egy másik esethez hasonlóan netán nálad is Intel RST van és AHCI helyett RAID módban akarod telepíteni a Windows 10-et, akkor a megfelelő drivert kellene letölteni és betallózni a telepítőben, vagy inkább AHCI szerint telepíteni, ha van rá mód, ennyi.
+ Még az USB 3.X port miatt is lehet ilyen gond és ilyenkor USB 2.0 porthoz (ha van) kellene csatlakoztatni a telepítéshez használt pendrive-ot vagy a BIOS/UEFI-ben az xHCI beállítást megnézni. De ez is inkább a szabványt natívan nem támogató Windows 7-nél szokott probléma lenni (példa), nem a legtöbb (nem feltétlen mind) vezérlőnél natív támogatással bíró Windows 10-nél.
+ A honnan, hogyan kell letölteni a Windows 10 ISO-fájlt, pendrive-ra írni, majd pendrive-ról telepíteni a Windows 10-et témában lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat, lehetőleg azok szerint kellene csinálni, nem máshogyan.

[ Szerkesztve ]

(#132328) ClayMore válasza King Unique (#132327) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Még annyi hogy az ssd men volt már egy másik win oartíció is meg tároló partíció is.

Usb2 be dugtam és ahci van beállitva.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#132329) King Unique válasza ClayMore (#132328) üzenetére


King Unique
titán

Lásd ugyancsak egy másik válaszban, illetve nyomatékosan az 1. és 2. pontoknál leírtakat. + A telepítésnél ne legyen csatlakoztatva a telepítéshez használt pendrive-on és max. az egeren, billentyűzeten kívül egyéb USB-s, vagy egyéb felesleges periféria.
+ Nem derült ki milyen SSD-re történne a telepítés, azaz 2,5"/M.2 SATA, vagy M.2 PCIe NVMe. Alapesetben a 2,5" SATA HDD helyett adja magát a 2,5" SATA SSD, de azért jobb tudni esetedben mi is van pontosan. Valamint hogy ha eredetileg HDD volt a laptopban és az SSD külön lett vásárolva, akkor nem-e esetleg OEM, aminél előfordulhatnak telepítési problémák, lásd más esetét: [link], [link].

Ha előbbieket, a 2 válaszban leírtakat kivétel nélkül mind ellenőrizted, kipróbáltad, de továbbra sem megy a telepítés, akkor lehet tovább fejtegetni a témát, addig viszont felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#132330) ClayMore válasza King Unique (#132329) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Törlésig nem jutok el.

Azt honnan tudom meg hogy a korábbi hdd OEM-e? Gyárilag az volt benne, ha ez számít.

Amit most dobtam be az egy samsung 850.

Semmi nincs csazlakoztatva hisz laptop. Nem szükséges.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#132331) ClayMore válasza King Unique (#132329) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Az ssd nem laptopból ki vett. Simán boltban meg lehet kapni a 850et. Extremedigitalban vettem.

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#132332) ClayMore válasza King Unique (#132329) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Fastbootot és securebootot már kilőttem. Ahcin vagyok. Usbt látja és első helyen van a sorrendben. Mondjuk csak az van mint opció a biosban.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#132333) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Sziasztok!

A mai napi az történt, hogy a feladatkezelőm egyszerűen megfagyott állapottal működik, vagyis a grafikonok nem mozognak (a százalékos kihasználtságnál az van, hogy felfüggesztve) és a folyamatoknál is csak akkor változnak az érkékek, ha mondjuk bezárok valamit, vagy ilyesmi.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

Szerk.: Megtaláltam rá a megoldást, a nézet fülön átváltódott (mert hogy én biztos nem váltottam át) felfüggesztettre a frissítés gyakorisága, ha visszarakom szokásosra, akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#132334) King Unique válasza ClayMore (#132330) üzenetére


King Unique
titán

Az OEM-et az SSD-re értettem, nem a HDD-re, ahol ha az előbbi boltban vásárolt, SATA3-as Samsung 850, akkor semmi extra, annak normál esetben nem kellene gondot okozni. Max. olyan lehet, hogy a régi alaplap/BIOS nem kompatibilis az új SSD-vel (példa), de jelen esetben a laptop gondolom nem ennyire muzeális.

A legelső válaszban linkelt javaslatokat kipróbáltad? :F Azaz kihúzni és újracsatlakoztatni a pendrive-ot, újrabootolni a telepítőt, másik USB-porthoz csatlakoztatni a pendrive-ot, akár másik pendrive-val is kipróbálni a telepítést, stb.
+ Nem derült ki, hogy a W10 ISO honnan lett letöltve és hogyan lett kiírva a pendrive-ra. Ha nem a linkelt útmutatókban foglaltak szerint, akkor értelemszerűen újra kellene kreálni a telepítési adathordozót, majd újrapróbálni a telepítést.

Ha UEFI-s telepítés a cél, akkor nyilván maradhat bekapcsolva a Secure Boot és akár a Fast Boot is. Az UEFI boot menüben pedig a célmeghajtót (SSD) kell beállítani elsődlegesként, a telepítéshez használt pendrive-ot felesleges, azt elég a POST-nál F12/egyéb billentyűvel kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#132335) isti732712


isti732712
aktív tag

Hozzám most érkezett mint választható frissítés!
[link] KB5001567 [link]

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#132336) King Unique válasza isti732712 (#132335) üzenetére


King Unique
titán

Ahol a KB5001567 tartalmazza a javítást a nemrég említett nyomtatási problémára.
A választható frissítések ugye csak opcionálisak és nem kötelező ezeket telepíteni, amiről már volt szó itt. Ellenben akit érint az említett nyomtatási probléma és nem akar a javításra a követkető standard patch keddig várni, akkor az értelemszerűen telepítheti manuálisan a "Letöltés és telepítés" lehetőségre kattintva.

(#132337) isti732712 válasza King Unique (#132336) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszönöm gyors válaszod! :R

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#132338) lanszelot válasza lanszelot (#132185) üzenetére


lanszelot
addikt

Ebben tudna valaki segíteni?

(#132339) Angel2014 válasza lanszelot (#132338) üzenetére


Angel2014
addikt

Mert lehet alul szerkesztetted és letörölted a többi 3-at.

Új időzítő szerkesztése. itt letörölheted a többi 3-at.

Ha új időzítő beállítására mész akkor meg csak az egy marad nem?

Amúgy egyforma a win verzió?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#132340) ClayMore válasza King Unique (#132334) üzenetére


ClayMore
aktív tag

A javaslatokat próbáltam. Ez így küzdés a jégen. Régen soha nem volt ilyesmi gondom windowssal.

A hivatalos letöltővel generáltam egyből a pendrive-ra a telepítőt. Nem kézzel raktam rá.

Azt látom ez így lényegesen több idő mint ha kerítek egy 3000Ft-os külső keretet és csak simán klónozom a hdd-t egy partícióra az SSD-re.

Így futok inkább neki.

A lapsi egy Ánusz vivoBook S15 i3

"ha az előbbi boltban vásárolt, SATA3-as Samsung 850" Igen, az.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#132341) Jorus válasza Jorus (#132251) üzenetére


Jorus
nagyúr

Leírom, hogy áll a dolog, hátha más is belefut vmikor.

Négy SSD-vel próbáltam SATA-n és Nvme-n is, a Windows ugyanarra a hibára fut az indexelésnél, hogy hibás az edb file, ami szerinte valószínűleg hardver hiba miatt van, ami nem feltétlen igaz.

Az lett a féllábú megoldás egyelőre, hogy a Windows Searchindexerével kizárólag az Outlookot indexelem, mert anélkül a levelezésben nincs kereső, így most a Windows keresés Klasszikuson van és a kijelölt keresési helyekben csak az Outlook van megadva, így most egy napja rendben működik, beindexelte a 16 mailbox sokévnyi levelezését (~600.000+ elem), nem futott hibára, keresés funkció rendben működik.
Feltettem az Everythinget, ami remekül és nagyon gyorsan keres a teljes gép filejaiban, könyvtáraiban, erre a célra nagyon jól használható. Amit nem tud: nem épít indexet a fileok tartalmából, így arra nem használható. Ez azért hiányzik, mert ha rákeresek munkaügyben egy szériaszámra, szerződésszámra, akkor a keresőnek ki kellene dobnia, hogy melyik excel, word doksiban, stb. található meg, na ez most nincs. És ebben az a szomorú, hogy ez nem egy utópisztikus, álomszerű igény, a searchindexer a Win7-ben tökéletesen működött.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#132342) Viszlát


Viszlát
addikt

Üdv!

Körülbelül egy hete azt csinálja velem a Windows (ami azért érdekes, mert nem történt frissítés), hogy azonnal lemászik a wifi hálózatról ha nincs internet kapcsolat. Rendkívül bosszantó, mert így a lokál hálózatot sem érem el amíg nem csatlakozom vissza manuálisan és nem találok olyan beállítási lehetőséget ami arról szólna, hogyan viselkedjen ilyen esetekben.

A különböző angol fórumokon található tippekkel nem mentem semmire: állítsam privátra a hálózatot (eleve az volt), a WiFi Sense már egy ideje ki lett véve a Windowsból elvileg és nincs is ilyen opció már a beállításoknál, az adapter vezetéknélküli beállítási lehetőségeinél meg soha nem is volt bepipálva a "Look for other wireless networks while connected to this network" opció és a Power Managementnek sincs engedve, hogy kikapcsolja a hálózati kártyát.

Esetleg valakinek valami ötlet ezeken kívül, hogy mi a megoldás?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#132343) ClayMore


ClayMore
aktív tag

A kérdés most az, hogy lehet-e egy winyón két rendszerpartíció és honnan fogja tudni a gép melyikről kéne (melyikről tud) adott hardver set-up felállni?

Csak mert a régi partíciót az SSD-men megtartom amíg nem látom, hogy a klónozottal fel tud állni...

:R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#132344) Fire/SOUL/CD válasza ClayMore (#132343) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Klónozás után majd lecsatlakoztatod a klónozott SSD-t és próba. Ha elindul minden, akkor OK.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#132345) King Unique válasza ClayMore (#132340) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mindet és megfelelően, újracsatlakoztatás, másik port, másik pendrive, esetleg másik verziójú (pl. 20H2 helyett 2004) W10 ISO stb. mind megvolt? :F Ha esetedben rejtélyes módon semmi nem használ, az felettébb érdekes, viszont ha valamit kihagytál, nem megfelelően csináltál, akkor az ugye megint más dolog...

Ki mondta amúgy, hogy egy HDD —► SSD csere miatt okvetlenül clean install kell? :B Számtalanszor volt arról szó itt is, hogy felesleges és adott a klónozás, vagy a mentés-visszaállítás lehetősége, lásd pl. ebben és ebben a válaszban leírtakat.
Ezt az ebben és a másik topikban duplikálva fejtegetett "egy winyón két rendszerpartíció" okosságot meg inkább hagyjuk, az előbb linkelt válaszokban világosan le van írva hogyan is kellene klónozni, vagy menteni és visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#132346) RoyBatty válasza Márton (#132317) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Szia,
a hitelesítőadat-kezelő-ben ellenőrizd a Windows rendszerbeli hitelesítő adatok fül alatt, hogy van-e a megosztásra valamilyen user/jelszó páros letárolva. Ha van akkor töröld, és újra add hozzá a helyeset. Ja és az SMBv1 engedélyezés után nyomj egy teljes rebootot ha még nem történt meg.
Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#132347) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok a problémámmal!
Mi lehet a gond ha egy 2 terrás vinyónál nem lehet törölni a file-ket mert ezt a hibát dobja:

Win 10 van a gépen,ntfs-re formázva,régi 2 terrás vinyó de nem értem mi lehet a gondja.
Már formáztam is de semmi.
Igaz hogy van rajta 11 bad sector de a Sentinel azt írja a vinyóra hogy 100/90.
Vagy ez lenne a gonja?
Nem nagy érték ez a régi vinyó csak érdekelne a megoldás,ha van rá egyáltalán.
,betenném egy syno nas-ba hogy filmek menjenek róla a belső hálózatban..

szerk:a totálcommander alatt van ez,a win file kezelővel simán tudom törölni..
Másik vinyónál nincs ez a gond uebben a gépben a totálkommanderrel sem!! :W

[ Szerkesztve ]

(#132348) #86564352 válasza tobias40 (#132347) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nézd meg file explorerből törölve oké? Mert akkor a kb. 10 éves total commander a probléma. ;]

(#132349) tobias40 válasza #86564352 (#132348) üzenetére


tobias40
veterán

Hoppsz,eltaláltad.. :R
Tehát kukázzam a totál commandert?
Már ezt használom vagy 15-20 éve.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#132350) Zoz válasza tobias40 (#132349) üzenetére


Zoz
őstag

9.51-es TC az aktuális.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.