Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133851) Csupingo válasza mmdms (#133850) üzenetére


Csupingo
veterán

Itt nézted az msconfig-ban? Ha kiveszed a pipát a processzorok elől és újraindítod, akkor se jó? Valami energiatakarékos okosságok nincsenek telepítve, vagy az amd-nek a programja (pl. amd ryzen master), ami bekavarhat? Biosban nem lehet magokat tiltani?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#133852) mmdms válasza Csupingo (#133851) üzenetére


mmdms
addikt

Mindent átnéztem már amit írtál, és mi segített? Még egy clear rtc ram. Nem értem, összeraktam, evvel kezdtem.
De köszönöm a segítőkészséged!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#133853) shrink


shrink
újonc

Nem tudom, hogy jó helyre írok. Segítséget szeretnék kérni. A laptomat (Asus Zenbook, win1064bit) eddig gond nélkül tudtam összekapcsolni a tvvel (Samsung smart 7) vezeték nélkül egyszerűen a kivetítés funkcióval. De néhány napja a TV-n ez a felirat fogad. A gép látja TV-t, egyéb BT kapcsolat simán működik. Másnál előfordult ilyen? A neten keresgélek, de nem találtam semmit. Próbáltam a rendszer visszaállítást, de nem segített. Van valakinak valami ötlete? (Ha rossz topicba írtam, akkor megírjátok, hogy hova kellett volna :))
Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#133854) chopin42 válasza chopin42 (#133567) üzenetére


chopin42
őstag

Üdvözletem!
Sikerült lapot cserélni. :R
Lépések:
Lan driver le, eszközkezelőből eltávolítva.
Alaplapi hang le, eszközkezelőből eltávolítva.
Chipset driver az alkalmazások közül vezérlőpultból leszedve.
Minden automatikusan induló super-io vezérlő (argus monitor, hwinfo) kilőve.
Gyorsindítás kilőve.
Syspreppel a gép kikapcsolva.
Régi lap kiszed, új berak, bios konfigurélás, majd réádugtam a meghajtókat, indítottam a windowst, szépen végigmentem a léápéseken (véletlenül csináltam egy új felhasználót, de töröltem később).
Azóta a gép megy, és többnyire stabil.
Miért többnyire? [link]
Nem hinném, hogy ehhez van köze, mert tegnap-tegnapelőtt csomó játékot teszteltem, és semmi gond nem volt. Procicsere előtti teszt, szóval tényleg alaposan, sokféleképpen teszteltem (az is cserélve lett 3600-ról 5600x-re).
De amennyiben mégis: van-e lehetőség újrarakni a windost úgy, hogy ne kelljen mindent újrarakni vele együtt (böngésző, tcmd, diagnosztikai szoftverek, játékok, azok kliensei, rengeteg tesztprogram, meg ezer ás ezer olyan belakott dolog, amit észre sem veszek lehet, de hiányozna újratelepítésnél)?
Vagy hogyan diagnosztizálhatnám legjobban, hogy hardveres, vagy windows gond?
Köszönöm :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#133855) SunMount3r válasza PitLee (#133784) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az utolsó lett a megoldás (ahogy mindíg), de ezt valahogy mindig elfelejtem, hogy a Portable MPCHC is tud ilyet, köszi az emlékeztetőt. Ezért is mondom most már biztosan, hogy gyak. semmi hátránya nincs, hogy Portable és legalább nem eszi be magát a registry-be.

[ Szerkesztve ]

(#133856) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok.
Próbáltam rá keresni, de nem kaotam választ.

Alvó módban megszakad az internet (wifi) kapcsolatom.
Mi lehet az oka?
Ez így van beállítva. (bár töltőröl megy amúgy is)

köszi előre is!

(#133857) szabonagyur válasza kekedi (#133856) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát ha alszik a gép az olyan mintha ki lenne kapcsolva kivéve,hogy gyorsabban magához tér.

Ez teljesen logikus szerintem, hogy lemegy a hálóról.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#133858) SunMount3r válasza szabonagyur (#133857) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is így gondolnám, de akkor mi értelme lenne az ilyen beállításnak?

(#133859) Geth válasza SunMount3r (#133855) üzenetére


Geth
addikt

Szerinted a file típus hozzárendelések hol vannak? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#133860) SunMount3r válasza Geth (#133859) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem értem mit kérdezel. Ha ezt, akkor elárulom, hogy nem minden Portable (meg még telepítős sem) program tud ilyet, hogy bármikor aktiválni lehet a Windows-os file hozzárendeléseket benne. Mondhatni véletlen, hogy ez pont tudja.

[ Szerkesztve ]

(#133861) szabonagyur válasza SunMount3r (#133858) üzenetére


szabonagyur
félisten

Passzolom. Én az angol kiadásban nem is találom ezt a menüpontot. :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#133862) Geth válasza SunMount3r (#133860) üzenetére


Geth
addikt

A helyes válasz a registry.
Ha a "portable" programod nyílik meg egyes filetípusoknál, akkor már nem annyira portable, illetve a registry-be is beette magát :)

Btw az MPC-HC egyetlen kulcs "mappát" használ, kb. 600 bejegyzéssel. Egy mozdulattal exportálható (a programból). Spóroltál kemény ~55 kilobyte-ot.

[ Szerkesztve ]

(#133863) pappkarcsi válasza zolee001 (#133831) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

király, köszi! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#133864) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Ha az asztalon lévő ikonokra rámegyek kurzorral, akkor az ikon bal felső sarkában megjelenik egy checkbox, amivel ki lehet jelölni az adott ikont. Hogy lehet ezt kikapcsolni, hogy ne jelenjen meg ha föléviszem a kurzort?

[ Szerkesztve ]

(#133865) #86564352 válasza Atomantiii (#133864) üzenetére


#86564352
törölt tag

Fájlkezelő, nézet menüben kapcsold ki a pipálós jelölőnégyzeteket. Képekkel: How to Remove Checkboxes in File Explorer on Windows 10

(#133866) kekedi válasza SunMount3r (#133858) üzenetére


kekedi
senior tag

Hát ez az. 🙂

(#133867) Atomantiii válasza #86564352 (#133865) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, kerestem már mindenütt neten de sehol sem találtam a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#133868) Geth válasza Atomantiii (#133867) üzenetére


Geth
addikt

Hogy kerested? Gugliba a "file explorer checkboxes" kifejezésre nálam töménytelen találatot ad.
(Magyarul is, mielőtt.)

A konkrét kérdésedet kivágva és rákeresve kiadta a gugli a gyakorikerdeseken a választ.

[ Szerkesztve ]

(#133869) Atomantiii válasza Geth (#133868) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ikonnal kerestem nem file explorerrel, na mindegy lényeg megvan.

(#133870) Geth válasza Atomantiii (#133869) üzenetére


Geth
addikt

Ezért tettem hozzá, hogy én a Te kérdésedet is bedobtam változtatás nélkül, arra is kiadta.

(#133871) SunMount3r válasza Geth (#133862) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha jól látom az pont egy registry file-ba exportálja a beállításokat és az összeset egybe, nem csak a Formátumokét. Tehát ha futtatom a reg file-t, akkor nem nyertem vele semmit. Ez úgy is csak azonos program verziók esetén ajánlott, amire nekem kell (hogy egy újabb verzió használatakor megmaradjon -csak ez- a beállítás) épp nem annyira jó.

Az más kérdés, hogy amint látom a Formátumok menüben, ha aktiválom a Futtatás Rendszergazdaként-et és Jóváhagyom a változásokat, akkor az összes többi beállítást is beírja a registry-be, nem csak a formátumokét. Ezt mondjuk nem gondoltam volna. De van sejtésem, hogy a telepítéssel még több lenne (és lehet nem csak a regitry-ben).

(#133872) Geth válasza SunMount3r (#133871) üzenetére


Geth
addikt

Ha jól látom az pont egy registry file-ba exportálja a beállításokat és az összeset egybe
Pont ezt írtam.

Ez úgy is csak azonos program verziók esetén ajánlott
Amikor upgradelek, frissítem az exportált .reg-et is.

De van sejtésem, hogy a telepítéssel még több lenne (és lehet nem csak a regitry-ben).
Én sejtés helyett megnéztem: a már említett reg mappán kívül nincs több, és a registry-n kívül a telepített könyvtár van csak.

Én értem, hogy Neked van egy speciális use-cased, ahol több különböző verzió között váltogatsz, ez a Te dolgod.
Én csak árnyalni akartam azzal, hogy:
1) ha hozzárendeled a file típust, akkor az nem portable, és mellesleg a registry-be is ír - nem csak ez, nem csak a portable-ök, de bármi aminek köze lesz a file típus hozzárendelésekhez. Muszáj, mert a hozzárendeléseket a rendszer tárolja a programokhoz (és nem fordítva).
2) MPC-HC esetén a registry teleszemetelés (a rendszerhez tartozó hozzárendeléseken kívül) egyetlen könyvtár alá van szervezve, és elhanyagolható méretű.

[ Szerkesztve ]

(#133873) SunMount3r válasza Geth (#133872) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezek világos dolgok nekem is, de az MPCHC csak egy program a sok közül, amik már nem biztos, hogy ennyire kíméletesek a rendszerrel. Szóval nekem ez inkább az általános gyakorlat miatt van, hogy ha lehet mindenből Portable-t használok.

(#133874) Geth válasza SunMount3r (#133873) üzenetére


Geth
addikt

Érthető. Én csak olyan programokat használok, ami kíméletes.

(#133875) King Unique válasza SunMount3r (#133782) üzenetére


King Unique
titán

Hát kinek mi, én meg szándékosan nem szívatom magam portable verziókkal, pláne nem minden programnál és nincs is ilyen problémám. :)) Meg ugye nem véletlenül vannak a standard telepítők, alapesetben azt kellene, javasolt használni, de mindegy.

(#133876) SunMount3r válasza King Unique (#133875) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csakis hivatalos Portable verziókat használok, amik működésükben legtöbbszőr ugyan azt hozzák, mint a telepített. Ha nem lenne ugyan olyan jó, akkor általában nem is csinálnak belőle Portable-t. Lehetnek kivételek és akkor sem biztos, hogy zavaró az adott hiányosság. Pl. a HDSentinel Portable-t máig nem sikerült megoldanom, hogy a Win-el együtt induljon, még a Windows saját "trükkjei" segítségével sem (amit nem is értek miért), no ez már egy kicsit zavar.

[ Szerkesztve ]

(#133877) King Unique válasza SunMount3r (#133876) üzenetére


King Unique
titán

Nem is az volt a felvetés, hogy ne működhetne a portable program és ne tudhatná programfunkciók terén azt amit a telepített, hanem hogy lehetnek fájltársítási, autostart stb. problémák, mint a saját példáid is szemléltetik. :B Meg továbbra sem világos minek kényszeresen mindenből portable változatot használni, ahol a mert nem "szemetel" a registry-be is gyenge érv, mivel egyrészt akár portable esetén is létrejöhet ott bejegyzés, másrészt attól hogy egy program bejegyzéseket hoz ott létre, még nem feltétlen lesz amiatt probléma, eddig X év alatt magam sem tapasztaltam hátrányát... De mindegy is, mert mint már említették, ha valaki szereti direkt bonyolítani a dolgokat és ezzel + vesződséget okozni magának, akkor csak tegye, az ő dolga, de attól még nyilván nem feltétlen az lesz az általánosan helyes és követendő megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#133878) tordaitibi válasza SunMount3r (#133876) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Erintolegesen hozzaszolnek.
En magam is nagy portable fan voltam, W2000, XP es W7 vonalon.
Szinte mindent ilyen programokkal oldottam meg. A mai napig megvan a portable mappam amibe vagy 100 kis apro celiranyos szoftver van. En ezt a mappat a PStart nevu szinten portabla programmal egy masodlagos startmenu-szerusegbeszerveztem es eleg volt ezt inditani, minden benne volt.
Akkor meg eleg volt egy mp3-mon jobbkatt, tarsitas es ennyi.
Vagy pl IrfanViewbe kijeloltem a jpg bmp stb. fajlokat, es 1 kattintassal tarsitva volt, az ikonja is megjelent a kepeken.

Aztan jott a W8 es a 10 illogikus, baromi nehezen es sok kattingatassal kivitelezheto fajltarsitasa. Szerintem undorito de ezt nem ragoznam mert itt olyan fanatikus win fanok vannak akik szerint minden ugy jo ahogy van.

Lassan atalltam a telepitett programokra, az vitathatatlan hogy az ezek kozti atjarhatosag, egymas meghivasa adott feladatnal sokkalta gordulekenyebb.
Es a portable hasznalat helyett most mar eloterbe helyezem a telepitett szoftvereket, ES a legalabb havi mentest.
Igy nem kell egy komplett rendszert a semmibol ujraepiteni barmilyen gebasz eseten.

Ami portable maradt, az tan 5 darab, egyik az a portable Thunderbird amibe meg 2006-os levelek is megvannak, fut W10 es Wine alatt is. Ez szerintem nagyon jo igy. De mar tarsitani nem lehet, a mailto linkeket nem kezeli, maceras a hasznalata. De megtartom mert egyben egy helyen, barhol pendrajvrol inditva ott a 15 evnyi levelezesem.

De erosen hajlok most mar evek ota a telepitett szoftverek fele.

Probald ki a Pstart szoftvert. Ha maradsz portable fan, meg fogsz lepodni, fantasztikus kis szoftver, plane autostartba teve.

[ Szerkesztve ]

(#133879) Geth válasza tordaitibi (#133878) üzenetére


Geth
addikt

Akkor meg eleg volt egy mp3-mon jobbkatt, tarsitas es ennyi.
Nekem most is ennyi volt... Ismeretlen típus, kiválasztom a progit, bepipálom, hogy mindig és kész.

[ Szerkesztve ]

(#133880) tordaitibi válasza Geth (#133879) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hat Geth en nem tudom hogyan csinalod.
Tarsitas, behoz vagy valami vagy semmit, behozza hogy a Winstorebol majd keressel, aztan meg gorcsoles, legaljan aztan nagy kegyesen van a masik program lehetoseg es meg ott is lehetnek szivasok. Portable tarsitasi kiserletnel hatvanyozottan. Hogy ez igy van az is biztos mert 15 eve winezo ismeroseim keresnek a mai napig hogyan is kell egy nyamvadt fajlt tarsitani.

(#133881) Geth válasza tordaitibi (#133880) üzenetére


Geth
addikt

Telepített programokkal :)
Portable-t nem társítunk, nem autostartolunk, ettől portable.

(#133882) zolee001 válasza SunMount3r (#133876) üzenetére


zolee001
őstag

Pedig a Task Scheduler 30 éve a windows része

(#133883) tordaitibi válasza Geth (#133881) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ookes! :)

Amugy mar xp-be is agressziven piszok volt pl. a WMPlayer, telepites utan amig 1x nem inditottad el es nem vetted ki belole a videok tarsitasat addig nem engedett semmi kulso lejatszot, telepitettet sem tarsitani.

(#133884) tordaitibi válasza zolee001 (#133882) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az nagyon jo lehetoseg, csak neha agyuval verebre modszer.
xxx.exe, jobbgomb huzas, inditopultba elenged, felugro menube parancsikon letrehozasa. Ennel faek egyszerubb a vilagon nincs.

(#133885) Geth válasza tordaitibi (#133883) üzenetére


Geth
addikt

Ha a Windows Media Playerről van szó, azt nem használom (igazából már a .wim-ben kikapcsolom, így anélkül települ a rendszer).

#133884 tordaitibi
xxx.exe, jobbgomb huzas, inditopultba elenged, felugro menube parancsikon letrehozasa. Ennel faek egyszerubb a vilagon nincs.
Próbáltad olyannal is, ami csak adminként fut (pl. HDS)? :)

[ Szerkesztve ]

(#133886) tordaitibi válasza Geth (#133885) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Latod olyannal meg nem. Es ahogy a szavaidbol kiveszem, nem is megy.
Illetve de, a Taskmanagerrel, es valoban nem mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#133887) King Unique válasza tordaitibi (#133878) üzenetére


King Unique
titán

How to Choose Default Apps to Open Files with in Windows 10

Az új, modern Windowsoknál is alapesetben csak pár kattintás, kiválasztani a fájltársításnál a használni kívánt programot, majd alul bejelölni, hogy mindig azt használja és kész. :)) + Szükség esetére külön beállítható fájltípus, protokoll és alkalmazás szinten is. Szerintem mincs ebben semmi nehéz és illogikus, meg a nagyja eleve nem újdonság. :N

How to Create Task to Run App or Script at Logon in Windows 10

Az autostart esetében meg pont hogy az indítópultus megoldás a kevésbé hatékony, nem minden programnál működik és eleve szakszerűbb, biztosabb a feladatütemező használata, sőt pl. az említett HDS program is eleve így oldja meg, + a korábban kérdezett feladatkezelő esetében is ugye így célszerű. ;)

[ Szerkesztve ]

(#133888) chopin42


chopin42
őstag

Ennek a második felére valaki tud valamit? :F

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#133889) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem akarok nagyon belemenni megint, elég az hozzá, hogy Win7-en volt tapasztalatom a telepített programok által évek alatt felgyülemlő szemetelés rendszer lassító hatásával kapcsolatban. (Azt azért ne mondja senki, hogy azért volt, mert magától "elfáradt" a Windows). És nem vagyok az a típus, aki akár csak fél évenként szereti "csak azért" újra húzni az egész rendszert. A másik, amit itt is szinte mindig írtam már, hogy régi proci, kevés RAM, így minden bit-et megspórolok ha lehet. Android-on is tapasztalom, hogy van pár olyan app, ami féreg módjára, sunyin rettenet erőforrás zabálást tud trigger-elni, még akkor is, ha elvileg nem is fut(hatna). Windows vonalon pedig szintén vannak elég falsúlyos app-ok, amik állítólag irdatlan módon és irreverzibilisen beeszi magukat a rendszerbe, még talán a rendszerfile-okat is megmókolják (ilyen dilemma nálam pl. a Bluestack telepítése is, mert sok helyen olvasom róla ezt). Aztán a telepített programokkal még azok háttérben (szintén "sunyi") módon futó "segéd" process-jei is a kérdés részei, amik csak akkor tűnnek fel, ha az ember egy alaposabb átnézés alá veti a Task Manager-t és amik persze mindig futnak, a program elindításától függetlenül. Pár órám pl. arra is ráment, hogy a Steam-et annyira kigyomláljam (Offline, minimal mód, meg ilyenek), hogy nyertem vele vagy 100+ Megát, meg kitudja mennyi CPU-t, ami egy 4GB-os DualCore-os gépen azért már számít valamit. (Portable Steam valaki :D ?!)

Ja és ezzel se maradjak adós:

Tehát ennek nálam semmi hatása sincs. Egyéb javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#133890) King Unique válasza SunMount3r (#133889) üzenetére


King Unique
titán

Ez így megint érdekes, az eddigi X év alatt nem nagyon tapasztaltam egyszerű, általános programok telepítése miatt ezt a hatalmas nagy lassító hatást se W10, se korábbi Windowsok esetében, nem kellett emiatt újratelepítenem a rendszert, meg okvetlenül portable változatokat sem használnom... Meg ugye egy MPC HC, HDS megint nem azok a programok, amik akkora erőforrást igényelnének, pláne ha épp nem is futnak.

A téma topikjában nemrég el lett magyarázva (+ infó) hogyan oldható meg a HDS-nél az autostart a feladatkezelőben manuálisan létrehozva, ami ha annak megfelelően van csinálva, akkor nyilván működik is. Ahol nem, ott meg vélhetően nem a leírtak szerint lett csinálva, vagy pont a portable programváltozat okoz gondot, ami ugye normál esetben nem ilyen célra való - arra ott van a telepíthető változat - , mint már többször említve lett.

[ Szerkesztve ]

(#133891) SunMount3r válasza King Unique (#133890) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Természetesen ezek mind stimmelnek, egyedül az /AUTORUN argumentum hiányzott, de most azt is hozzá adva továbbra se jó. (Már ha ez befolyásolna egyáltalán valamit).

Viszont amit megfigyeltem:
1. A manuális indításnál mindig felugrik az User Agent Control figyelmeztető ablaka (amit le kell OK-zni). Ez a legtöbb másik programom esetében sose ugrik fel.
2. Átállítanám, hogy az .exe-je mindig rendszergazdaként fusson. Ha ez a második nem segít, akkor lehet az első ok a probléma.

(#133892) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ha átrakom a laptopot energy saverre minden alkalommal be kell állítanom, hogy a OneDriver szinkron menjen tovább. Erre ötlet, hogy az mindig maradjon On-ban?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#133893) SunMount3r válasza SunMount3r (#133891) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most ezt próbáltam volna ki, de nem működik, a Shortcut-ot elindítva nem is történik semmi. Sőt ha csak egy olyan Task-ot csinálok a Scheduler-ben, ami annyit csinálna, hogy simán elindítja a HDSentine.exe-t (paraméterek nélkül), és ott rányomok a Run-ra, akkor sem történik semmi...???

(#133894) tordaitibi válasza King Unique (#133890) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezt alairom, az elso bekezdesed maximalisan igaz.
Kornyekemen 4 ceges es a sajat Winem, 3-6 eves telepitesek, esszel gyomlalva, karbantartva es minden update utan 26-41GB a meretuk es semminemu faradas vagy lassulas nem tapasztalhato egyiken sem. Pedig a 4 ceges os az nonstop megy evek ota, 24/24-be.
Nalam a rekord az Edesanyam XP-s konyvelogepe volt, ha jol emlekszek 9 evet ment mindenfele ujratelepitgetes nelkul.

(#133895) tobias40


tobias40
veterán

Hi all!
Van egy régi P4-es gépem abit IS7 alaplappal.
Win xp volt rajta de nem volt indítva már több éve és most nem indul el.(jogtiszta xp telepítő cd megvan de a kód nincs mert az külön adták hozzá papíron ami már eltünt.pedagógusoknak adták anno,tiszta szoftver programban)
WIN7 telepítését szeretném megcsinálni mert sztem a win10 már sok lenne neki.
Van egy WIN7 ISO- elmentve hozzá a seriallal,usb-s pendriveről gondoltam telepíteni.
Jó lesz így vagy más a megoldás?
Mit és hogyan kell csinálnom,régen csináltam már usb-ről telepítést,dvd-n meg nincs meg a telepítő.

Oda akarom adni a gépet ha jól működne egy rászoruló családnak az online oktatás miatt,ezért vettem elő a gépet,már vagy 5-6 éve nem volt használva.

Köszi a segítséget!

(#133896) zolee001 válasza tobias40 (#133895) üzenetére


zolee001
őstag

Aztán képes e usb-röl bootolni,elöbb azt nézd meg

(#133897) Doky586 válasza tobias40 (#133895) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win7 telepítés: [link]
Megjegyzem a 'kód' alaplaphoz kötődik és nem DVD-hez, így nem biztos hogy jó lesz.

De esetleg jó lehet rá linux is. [link] :B

(#133898) zyben


zyben
tag

Üdv. Már egy csomót olvastam utána, de nem találom a megoldást. Tudna valaki segíteni.
Zsír új gép. Pendriveon win 10 rajta van. A gépben csak ssd van. És nem látja.

(#133899) King Unique válasza zyben (#133898) üzenetére


King Unique
titán

Lád egy másik válaszban leírtakat, ha drivert hiányol a telepítő.
Ahol majd szépen kiválasztod, hogy esetedben mi a helyzet, mivel se az alaplap típusa és az ott beállított AHCI/RAID és BIOS/UEFI mód, se a portok/meghajtók állapota a BIOS/UEFI-ben (ott megjelenik-e, nincs-e letiltva) és hogy pl. M.2 PCIe SSD használatánál nem-e tiltódtak le az egyes SATA portok, se az SSD típusa (2,5"/M.2 SATA / M.2 PCIe NVMe), se a W10 ISO forrása és a hogyan lett kiírva pendrive-ra stb. nem derült ki...

[ Szerkesztve ]

(#133900) tobias40 válasza zolee001 (#133896) üzenetére


tobias40
veterán

Igen,tud de bonyi a helyzet majd leírom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.