Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132351) King Unique válasza tobias40 (#132347) üzenetére


King Unique
titán

A TC külső program, az hogy annál mi működik és mi nem, az nem feltétlen Windows 10 specifikus, hanem inkább programspecifikus. Ahol vsz nem volt megfelelő jogosultság, nem rendszergazdaként lett indítva a program és azért nem lehetett törölni. + A muzeális programverzió használata sem szerencsés, amiatt is lehet gond.

"Igaz hogy van rajta 11 bad sector de a Sentinel azt írja a vinyóra hogy 100/90.
Vagy ez lenne a gonja?"

Ez is! Az ilyen HDD-ről mielőbb le kell menteni a fontos adatokat, ha vannak rajta, aztán utána lehet tesztelni, vagy nem vesződni vele és kukázni, ennyi. Mert ugye HDD-knél a 90%-os kondíció nem épen normális. :N

[ Szerkesztve ]

(#132352) jokeph válasza tobias40 (#132349) üzenetére


jokeph
nagyúr

Érdekes tünet. :)
Régebbit (7.0) használok W10x64 PRO 1909 alatt (is), de ezzel a hibával még sosem találkoztam. :U

Rákeresve, láttam 2015-ös bejegyzést is erről a hibáról.

A törlés résznél számíthat valamit, ha engedélyezve van az Explorer módszere ? (gyorsabb törlési mód, nem kezeli a bejegyzéseket).

#132351King Unique: igaz, én admin módban futtatom a TC-t. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#132353) tobias40 válasza Zoz (#132350) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,ez egy "specko" TC,feltettem az 5.9-es változatot és rendben van!

Köszi a helpet mindkettőtöknek! :R

(#132354) lanszelot válasza Angel2014 (#132339) üzenetére


lanszelot
addikt

nem töröltem le
akkor vettem észre, amikor a másikon felraktam a win10-et, hogy ilyen is van.
Néztem a szerkesztőt nincs benne olyan, hogy nézet
Mivel az 1esről szinkronizált be a 4-esre, így nem értemmi van

Win10pro mind a kettőn, mind a kettő ugyanaz a verzió

Gondoltam a felbontásra is, de ahol 1es van az 4k, ahol 4es az FullHD
Tehát az se

(#132355) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Csak egy gyors kérdés, még nem is volt időm jobban átnézni a dolgot: adott valami régebbi hp laptop, és kötöttek rá egy külső monitort. Sajnos a win 10-nél csak olyan beállítást találok hohgy duplikálás, vagy kizárólag az 1 vagy 2 monitor. Ha kiválasztom a külső monitort akkor nem enged felbontást állítani, akkor is a laptop kijelző felbontását használja. Ezt hogyan tudom megoldani? ( még tényleg csak pár percem voltránézni, mert használniuk kell oktatni, holnap lesz időm, de gondoltam előre rákérdezek)
Aza felbontás ami a külső monitornak kellene nem is választható semmikor.

(#132356) Pityu.


Pityu.
nagyúr

windows 10 alvó állapotban csak a memóriák kapnak áramot vagy a hdd-k is?Azért kérdem mert pl alvó állapotban nem lehet lehúzni a hdd-t és mondjuk másikat rádugni,vagy csak teljesen kikapcsolt állapotban lehet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#132357) Doky586 válasza Pityu. (#132356) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Alvó állapotban a ram-ban van beolvasva a filerendszer ezért ha kicseréled alatta a fizikai lemezt abból nagy valószínűséggel adatvesztés lesz. :(((
(függetlenül attól van e rajta tápfesz)

[ Szerkesztve ]

(#132358) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

windows újratelepítésről, jogosultságokról lenne pár kérdésem
most készülök újrarakni a gépet..
van a gépbe 5 hdd arra mi a megoldás hogy a programok amik a C:\ meghajtón lesznek
ne kelljen a jogosultságokkal bajlódni a többi hdd-n?
pl. Kodi alapból a C:\ meghajtón van de a másik meghajtókon már csak akkor látja a filmeket ha a jogosultságokat átrakom a jelenlegi felhasználóhoz
qbittorrent is és még jó pár program
mi lehet a probléma?
lehet azért mert a többi hdd-n nem csak adat van hanem
van "windows" is és tartalmaz egy user-t?
ezt amúgy take ownership-el szoktam megoldani újratelepítésnél hogy mindegyik hdd-n lefuttatom de ha van jobb megoldás inkább azt használnám

újratelepíteni úgy szoktam hogy lementem ami kell appdata meg hasonló..
kiveszem az összes hdd-t és törlöm az ssd-t majd újraformázom
online fiókkal telepítem nekem egyértelmű lenne hogy ilyenkor minden más hdd is megkapja az online fiókom jogosultságát de ez nem így van
vagy pont ott szoktam hibázni hogy kiszedek minden a hdd-t?

remélem nem az lesz az egyetlen megoldás hogy mentsem le a többi hdd-ről a cuccokat és formázzam le mindet

köszi előre is!

(#132359) Pityu. válasza Doky586 (#132357) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Minden adat? És árthat a hdd-nek? Csak üres hdd lenne amit rádugnék és lehúznék.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#132360) Csupingo válasza Pityu. (#132359) üzenetére


Csupingo
veterán

Mi lenne, ha nem alvó állapotban babrálnád azt a hdd-t? Előbb rendesen elindítod a wint, aztán asztalon alt+f4 és leállítás. Ha jól tudom, ilyenkor rendesen leáll és lehet szerelgetni. Akár a gyors rendszerindítást is ki lehet kapcsolni előbb, ha tutira akarsz menni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#132361) |AP| válasza King Unique (#132198) üzenetére


|AP|
veterán

semmi nem használt ezek közül, már csak az in-place upgrade maradt, amit ki lehetne próbálni.
Mielőtt azonban megtenném: ugye jól értem, hogy ezzel nem vesztem el a beállításokat és a telepített programokat? Tehát minden marad a korábbi állapot szerint :R

[ Szerkesztve ]

(#132362) Pityu. válasza Csupingo (#132360) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok csak vagy 30hdd-t meg kéne néznem de az akkor min félnapos munka lesz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#132363) Csupingo válasza Pityu. (#132362) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezt még nem néztem, de van olyan bios ha jól tudom, amiben leválaszthatóvá lehet tenni a meghajtókat. Talán ilyenkor a win alól is leállítható, mint egy pendrive. Vagy usb-s külső hdd házban cserélgetni őket.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#132364) OldMike


OldMike
őstag

Szeretném megkérdezni, hogy a választható KB5001567 frissítés kizárólag a nyomtatóproblémákat javítja-e? Nekem nincs nyomtatóm, nem tenném fel, ha nem szükséges. Köszi.

42LM660S

(#132365) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Van egy telepített Windows 10, ahol nem a teljes merevlemez / ssd méretre történt meg a telepítés, és mögé került egy 509MB méretű helyreállítási partíció.
További partíció a lemezkezelővel csak a helyreállítási partíció mögé hozható létre.

Milyen ingyenes lehetőség van arra, hogy ezt a helyreállítási partíciót a lemez végére tehessem - azaz, a szabad terület használatára1 db partícióm legyen csak?

Előre is köszönöm a tanácsokat. :R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#132366) Pityu. válasza Csupingo (#132363) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Oké,köszi az infot

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#132367) Fire/SOUL/CD válasza MrCsiT (#132365) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"További partíció a lemezkezelővel csak a helyreállítási partíció mögé hozható létre."
Hát ha ez annyira zavar téged, akkor az alábbi progival megoldható.
(Saját felelősségre, mert régebben már javasoltam egy versenyzőnek, de neki valahogy nem sikerült összehoznia. Minden lett a partícióstruktúrából, csak pont az nem, ami kellett volna) :DDD

AOMEI Partition Assistant Standard | Move Partition funkció segítségével.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#132368) Doky586 válasza Pityu. (#132359) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem minden. Csak néhány file.
Fizikailag nem megy tönkre csak adatok veszhetnek el.

Ezért javaslom a gyorsindítás kikapcsolását [kép] és leállított azaz kikapcsolt gépen a lemezek csereberéjét. USB-n is érvényes ez!
Sose altatott, hibernált gépen cserélgess hardwert..

[ Szerkesztve ]

(#132369) |AP| válasza |AP| (#132361) üzenetére


|AP|
veterán

végül ez megoldotta a problémám és minden program/beállítás megmaradt :R

(#132370) King Unique válasza MrCsiT (#132365) üzenetére


King Unique
titán

Ha utólag a C-t akarod kiterjeszteni, illetve a WinRE partíció utáni nem lefoglalt területet a C-hez hozzáadni, akkor azt 3rd party particionáló programmal lehet és ott is programfüggő lehet hogy megvalósítható-e, lásd korábbról más esetét.

Másik lehetőség a WinRE után lévő nem lefoglalt területen létrehozni egy külön adatpartíciót, meg ha nagy tárolókapacitású a HDD/SSD, akkor a W10-nek, illetve a C-nek nyilván nem kell pl. bruttó 1 TB, ilyenkor lehet értelme a külön adatpartíciónak is.

Egyébként ha SSD-ről van szó és csak az OP miatt lett leválasztva nem lefoglalt (unallocated) terület, akkor ez nem feltétlen kötelező, elég ha már meglévő partíción van mindig kellő szabad terület.

[ Szerkesztve ]

(#132371) King Unique válasza |AP| (#132361) üzenetére


King Unique
titán

Igen, jól, illetve a linkelt válaszban világosan le van írva, hogy a repair install clean install, az előbbinél megtarthatók a személyes fájlok és a telepített alkalmazások + beállítások.

[ Szerkesztve ]

(#132372) King Unique válasza Pityu. (#132356) üzenetére


King Unique
titán

Az alvó állapot teljes leállítás. + Bár adott SATA-n a Hot Swap (Hot Plug) lehetősége, de ki/be szerelni egy HDD-t nyilván kikapcsolt állapotban javasolt. Illetve ha pl. egyik gépből a másikba van pakolva és adatok írva rá, akkor Shift + leállítás vagy kikapcsolt gyorsindítás használata és utána történő leállítás mellett javasolt ezt megtenni az esetleges adatvesztés elkerülése érdekében (példa).

(#132373) Doky586 válasza MrCsiT (#132365) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy került az oda..? :Y

Normál telepítéskor [kép] [link] is eleve a végére rakja mindenféle trükközés nélkül.
Ha meg volt már ott adatoknak partíció akkor az elejére. De sose középre.

[ Szerkesztve ]

(#132374) King Unique válasza Hege1234 (#132358) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer, hozzáférési engedélyek, a HDD-k tulajdonosa a korábbi Windowsban létezett felhasználó volt, ami az újratelepítés után nyilván megszűnt és ilyenkor az új felhasználónak újra be kell állítani a megfelelő hozzáférési engedélyeket, saját tulajdonba venni a meghajtókat, stb.

"ne kelljen a jogosultságokkal bajlódni a többi hdd-n?"

Ne telepítsd újra a W10-et állandóan a 0-ról, ilyen egyszerű. :))
Ha kisebb gond van, akkor adott pl. a repair install lehetősége, aminél a hozzáférési engedélyek is megmaradnak, + ott van a rendszer-visszaállítás és a rendszermentés-visszaállítás lehetősége, lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat.

"újratelepíteni úgy szoktam hogy lementem ami kell appdata meg hasonló.."

Ennyi erővel akkor már komplett rendszermentést is lehetne készíteni és szükség esetén azt visszaállítani...

(#132375) Doky586 válasza Hege1234 (#132358) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy lemez (ntfs) formázása után bármelyik user elérhet rajta bármit akár másik gépben akár reinstall után is.

Ha nálad nem így megy azt te állítottad be. Azaz magadat szivattad meg. Kivéve persze ha szándékos sokuseres környezet ahol korlátozni kell másokat.

(#132376) King Unique válasza Doky586 (#132373) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván úgy, hogy vagy a telepítésnél létrehoztak a C mellett külön adatpartíciót is, illetve nem a teljes lemezterület adták meg telepítési célnak. Vagy másik opció, hogy utólag lett átméretezve a C, illetve SSD esetén pl. OP célra a gyártó szoftverével leválasztva unallocated terület.
De ugye normál esetben ha a screenshoton szemléltetett módon a teljes lemezterület van megadva telepítési célként, akkor nyilván nem lesz unallocated terület a céllemezen telepítés után.
A WinRE partíció alapesetben mindig közvetlenül a C után van, lásd BIOS/MBR és UEFI/GPT szerinti telepítésnél is. Illetve az utóbbinál ≤ 1909 verzióknál az volt az 1. partíció, de 20H1 (2004) óta clean install esetén már a C után van a WinRE.

[ Szerkesztve ]

(#132377) Hege1234 válasza King Unique (#132374) üzenetére


Hege1234
addikt

a HDD-k tulajdonosa a korábbi Windowsban létezett felhasználó volt
köszi a választ így már értem és azt is miért nem engedi törölni csak úgy ezeket a mappákat/felhasználókat

nos pár nappal ezelőtt tettem kísérleteket hogy megszabaduljak ezektől a mappáktól :D
aminek eredménye hogy most itt vagyok :B
röviden csoda hogy le tudom menteni a
cuccaimat a c ről és tudok írni róla .. még :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#132378) Hege1234 válasza Doky586 (#132375) üzenetére


Hege1234
addikt

a C -t nem szoktam különvenni és mindig egy usert használok csak van régebbi vinyóm amikor még nem volt online fiók lehetőség az ott lévő filmeket a kodi és a qbittorrent-se látja csak ha rendszergazdaként indítom őket

(#132379) krealon válasza Hege1234 (#132358) üzenetére


krealon
veterán

"most készülök újrarakni a gépet..
van a gépbe 5 hdd arra mi a megoldás hogy a programok amik a C:\ meghajtón lesznek
ne kelljen a jogosultságokkal bajlódni a többi hdd-n?
pl. Kodi alapból a C:\ meghajtón van de a másik meghajtókon már csak akkor látja a filmeket ha a jogosultságokat átrakom a jelenlegi felhasználóhoz
qbittorrent is és még jó pár program
mi lehet a probléma?"

Az a problema, hogy a Windows NT-tol kezdodoen mar a Windows is tobbfelhasznalos rendszer.

Minden telepiteskor a rendszer general maganak egy globalisan egyedi azonositot (Global Uinqe Identity (GUID)).
A telepiteskor, a letrehozott felhasznalot a fenti GUID-bol generalt System ID (SID) azonositja.
A "nev"-kent megadott karaktersorozat, csak egy jelzo, amivel az ember szamara is konnyen azonosithatova valik a felhasznaloi fiok, de a rendszer a SID alapjan kezeli a hozzafereseket.

Emiatt van, hogy egy adott felhasznalo kizarolagos tulajdonaban levo fajl vagy mappa, ujratelepites utan elerhetetlenne valik.

A MEGOLDAS, hogy leteznek a rendszerben elore, rendszer szinten definialt csoportok, amelyekbe az uj felhasznalok automatikusan bekerulnek (pl Felhasznalok (Users)).
Ezek a csoportok azonositoi elternek (nem a GUID alapjan generalodnak) a felhasznaloi azonositoktol.

Ha ezekhez a csoportokhoz tarsitjuk a hozzaferesi jogokat, akkor azok az ujratelepites eseten automatikusan ervenyre jutnak es nem kell manualis jogosultsag allitasokkal bibelodni.

Alapertelmezeten peldaul a Windows altal letrehozott uj NTFS fajlrendszeru koteten letrehozott mappa es az az alatt letrehozott tobbi elem, minden olyan felhasznaloi fiok, ami a "felhasznalo" csoport tagja, kepes modositani (olvasni, irni, torolni).

A cacls (Change Access Control ListS) es az icacls (Interactive CACLS) parancsokkal listazhato az aktualis hozzaferesi jog (es esetleg modosithato is).

C:\>cacls \
C:\ BUILTIN\Administrators:(OI)(CI)F
    NT AUTHORITY\SYSTEM:(OI)(CI)F
    BUILTIN\Users:(OI)(CI)R
    NT AUTHORITY\Authenticated Users:(OI)(CI)(IO)C
    NT AUTHORITY\Authenticated Users:(special access:)
                                     FILE_APPEND_DATA

C:\>cacls \Users
C:\Users NT AUTHORITY\SYSTEM:(OI)(CI)F
         BUILTIN\Administrators:(OI)(CI)F
         BUILTIN\Users:R
         BUILTIN\Users:(OI)(CI)(IO)(special access:)
                                   GENERIC_READ
                                   GENERIC_EXECUTE
         Everyone:R
         Everyone:(OI)(CI)(IO)(special access:)
                              GENERIC_READ
                              GENERIC_EXECUTE

C:\>icacls \
\ BUILTIN\Administrators:(OI)(CI)(F)
  NT AUTHORITY\SYSTEM:(OI)(CI)(F)
  BUILTIN\Users:(OI)(CI)(RX)
  NT AUTHORITY\Authenticated Users:(OI)(CI)(IO)(M)
  NT AUTHORITY\Authenticated Users:(AD)
  Mandatory Label\High Mandatory Level:(OI)(NP)(IO)(NW)

Successfully processed 1 files; Failed processing 0 files

C:\>icacls \Users
\Users NT AUTHORITY\SYSTEM:(OI)(CI)(F)
       BUILTIN\Administrators:(OI)(CI)(F)
       BUILTIN\Users:(RX)
       BUILTIN\Users:(OI)(CI)(IO)(GR,GE)
       Everyone:(RX)
       Everyone:(OI)(CI)(IO)(GR,GE)

Successfully processed 1 files; Failed processing 0 files

C:\>

(#132380) Doky586 válasza Hege1234 (#132378) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A C: meghajtón is csak a "c:\users" "c:\Program Files*" "c:\Windows" mappát érintik az alapértelmezett jogosultságok. Én ezekben nem tárolok semmi doksit. Ha kell külön könyvtárat hozok létre. Újratelepítéskor pedig mindenesül törlöm a C: partícióját (és a rejtett kicsiket is) hogy a rendszer beállíthassa magának amit kell..

[ Szerkesztve ]

(#132381) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Hol tudom megnézni, hogy aktivált-e a Win10 rendszerem?

Samsung Galaxy A55 5G

(#132382) King Unique válasza DrDobos (#132381) üzenetére


King Unique
titán

(#132383) Hege1234 válasza krealon (#132379) üzenetére


Hege1234
addikt

köszönöm a segítséget de ez nekem elég kínai

mivel a mostani rendszerem kuka
így ha este újraraktam csinálok inkább képeket
mert most még azt se tudom megmutatni hogy
egy-egy mappának kihez van jogosultsága

(#132384) Kátai


Kátai
senior tag

Eladnám a laptopomat.Milyen megoldást ajánlotok a teljes adattörléshez(win10,SSD) ?Elég a gyári alaphelyzetbe állítás,vagy van nála jobb is?

(#132385) King Unique válasza Kátai (#132384) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban, illetve az ott linkelt másik b. pontjában leírtakat + külön blogbejegyzés is íródott erről.
Alaphelyzetbe állítást futtatni akkor célszerű, ha Windows 10-zel előtelepítve lett vásárolva a laptop és eladva is azzal lesz, ellenkező esetben felesleges, utóbbinál mehet az adatok lementése után pendrive-ról bootolva a teljes meghajtótörlés, illetve SSD-knél a Secure Erase (példa).

[ Szerkesztve ]

(#132386) #86564352 válasza Kátai (#132384) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Windows 10 helyreállítási lehetőségei (microsoft.com)
a számítógép alaphelyzetbe állítása, minden elem eltávolítása, adatok törlése be

Az Adatok törlése Be törli a fájlokat és megtisztítja a meghajtót. Ha el szeretné ajándékozni, le szeretné adni újrahasznosításra, vagy el szeretné adni a számítógépét, használja ezt a lehetőséget. Ez akár egy-két órát is igénybe vehet, de mások számára megnehezíti az eltávolított fájlok helyreállítását.

(#132387) Doky586 válasza Kátai (#132384) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#132388) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Van egy windows 7 pro kulcsom ami a Lenovo Thinkpadom akksija alatt van egy cimkén.
Most Windows 10 pro van rajta, így vettem.
A kérdésem, hogy ha szeretném újra telepíteni a windowst akkor felrakhatom egyből a windows10 pro-t és elfogadja majd a kulcsot vagy windows 7et kell felrakjam és onnan upgradelni?

(#132389) King Unique válasza Szajo (#132388) üzenetére


King Unique
titán

Mehet ez esetben egyből a W10 Pro telepítése, ami az itteni téma összefoglalóban + a frissítési kisokosban is világosan le van írva. :B
+ Ha már megvan a W10-nél a digitális licenc a hardverazonosító alapján, akkor ugyanazon kiadás (Pro) újratelepítésénél a (W7) termékkulcsot sem kell újra megadni, amit amúgy a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.

Egyébként miért akarod újratelepíteni a 0-ról (clean install), javítási céllal a repair install - aminél a személyes fájlok mellett a telepített alkalmazások és a beállítások is megtarthatók - nem opció, vagy esetleg az alaphelyzetbe állítás? :F Bár az utóbbi beállítástól függően tovább eltarthat, ahol hanem cél a sezmélyes fájlok megtartása, akkor valóban célszerűbb a clean install.

[ Szerkesztve ]

(#132390) Szajo válasza King Unique (#132389) üzenetére


Szajo
őstag

Értem, köszönöm!
Annyi van, hogy nem azt írja, hogy digitális licensz hanem ezt:
Ezzel van valami egyéb teendő?

Szerk:
SSD Upgrade a reinstall oka!

[ Szerkesztve ]

(#132391) Fire/SOUL/CD válasza Szajo (#132390) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mennyiségi licences cucc lehet.

Admin joggal futtatott parancssorban (WIN+R, cmd beír CTRL+SHIFT+ENTER) add ki az alábbi parancsot

slmgr /dli

Még részletesebb infóért

slmgr /dlv

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#132392) King Unique válasza Szajo (#132390) üzenetére


King Unique
titán

Ez amúgy céges laptop, azért van szervezeti aktiválás, illetve mennyiségi licenc, vagy csak otthoni KMS bohóckodás, vagy netán az előző tulaj ügyeskedett? :B Parancsorban amúgy lekérdezhető a licenc típusa és egyéb információk is.

Az SSD cseréje miatt pont nem feltétlen kell clean install, mivel adott a klónozás lehetősége is, lásd egy másik válaszban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#132393) Szajo válasza Fire/SOUL/CD (#132391) üzenetére


Szajo
őstag

Hát ez elég sokmindent kiadott, nem tudom mit tehetek be ide "nyílvánosba" viszont ezek nekem nem mondanak semmit.

Szerk King Unique:
Mindenképp clean installt akarok mivel használtan vettem a gépet nem én tettem rá a windowst.

[ Szerkesztve ]

(#132394) King Unique válasza Szajo (#132393) üzenetére


King Unique
titán

Jó, akkor telepítsd újra a 0-ról és vegyél hozzá érvényes Windows 10 licencet, termékkulcsot, vagy a Windows 7 termékkukcsát add meg aktiválásnál, mert ez a KMS aktiválás sejthető, hogy micsoda...

(#132395) Fire/SOUL/CD válasza Szajo (#132393) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk a részletes infót nem szokás megosztani...
De ezen az látszik, hogy mennyiségi licencel aktiválták, KMS-en (nem MAK-on), és sajnos az is, hogy itt a "szervezet" az digiboy-ra hallgat... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#132396) Szajo válasza Fire/SOUL/CD (#132395) üzenetére


Szajo
őstag

Akkor azt mondjátok, hogy ezt szimplán valaki a crackelt módon aktiválta?
De azt nem értem miért, mikor ott van egy matrica az akksi alatt.

(#132397) Zoz válasza Szajo (#132396) üzenetére


Zoz
őstag

Igen, béna volt megtalálni a matricát.
Telepítéskor írd be a matricás kódot és kész.

(#132398) Szajo válasza Zoz (#132397) üzenetére


Szajo
őstag

Értem, így lesz és köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#132399) Fire/SOUL/CD válasza Szajo (#132396) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Windows 10-es matrica, serial-al? Az érdekes lenne. :N (Max OEM/COA/Refurb (újrahasznosított))
Lehet, hogy aki telepítette, az nem volt tudatában, hogy W7/8/8.1-es kulcsokkal is lehet aktiválni avagy olyan régi buildet telepített(annó), ami még nem fogadta el a korábbi OS-ek kulcsait.

Ha újrahúzod, akkor azzal a matricás serial-al kell majd megpróbálkozni, csak a kulcsnak megfelelő OS-t kell telepíteni (Home/Home Premium esetén W10 Home-t, Pro/Ultimate esetén meg W10 Pro-t)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#132400) Szajo válasza Fire/SOUL/CD (#132399) üzenetére


Szajo
őstag

Ehhez gondolom értelemszerűen a pro win10 kell.
A microsoft honlapjáról töltöm le pendrivera akkor az a tiszta és ezt a kulcsot adom be remélem nem lopta le valaki aki előttem használta.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.