Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133501) Attila2019 válasza Attila2019 (#133499) üzenetére


Attila2019
tag

Egy kókány megoldással sikerült internetet varázsolni . Usb kábelel mobilról (android) sikerült internetet megosztani amíg frissített a windows újabb verzióra utána már sikerült telepíteni a drivereket. :))

(#133502) _seth_


_seth_
veterán

Dell E4300 + Win 10 Pro tavaly (vagy tavaly előtt?, egy ideje pihent) ősz óta minden hanglejátszásnál akad, kissé pattog, nem folyamatosan, de elég gyakran ahhoz, hogy használhatatlan legyen. Driver eltávolítás, újratelepítés megvolt, legfrissebb, jogtiszta win van fent ami frissen települt, de a probléma ugyanúgy megvan. Találkozott ezzel a hibával már valaki? Mi lehet a megoldása?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#133503) gabber01 válasza _seth_ (#133502) üzenetére


gabber01
addikt

Dpc Latency Checker nevű progival megnézném, hogy nincs-e magas latency olyankor amikor akad a hang.
Gyakran valami vírusirtó/tűzfal probléma szokott ilyesmit okozni, ha semmi egyébre nem lehet gondolni.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#133504) _seth_


_seth_
veterán

"Ütemesen" van egy piros kiugró sáv, a program kicsivel a hang akadása után mutatja, de minden esetben ott van a hang akadás után. Csak a win tűzfal és vírusírtó van fent. Már kikapcsoltam teszt jelleggel korábban a valós idejű védelmet és úgy is akadt, megnézem még egyszer. Köszi a segítséget mindenesetre!

Hogy lehet kideríteni, hogy mi miatt akad? Megnézem ismét a tűzfal és vírusírtó párost, ha kikapcsolom akkor is megvan ugyanannyi időközönként az akadás. A probléma egyébként egy win frissítés után jelentkezett elsőnek.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#133505) _seth_ válasza _seth_ (#133504) üzenetére


_seth_
veterán

LatencyMon ki is dobta, hogy mivel lehet bibi, két intel driver, megnézem mit lehet tenni. Köszi a tippet :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#133506) Geth válasza _seth_ (#133505) üzenetére


Geth
addikt

Ha van a biosban eist (enhanced intel speedstep), kapcsold ki. 1 próbát megér.

(#133507) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Üdv.

Van több fájl (ikon/mappa) is az asztalomon. Ha jobb gomb -> frissítés-re kattintok, akkor a bal felső sarokban lévő "ez a gép" ikon hirtelen leugrik a sor aljára, oda, ahová egy új fájl létrehozásánál, asztalra mentésénél kerülne. Viszont a helyére nem kerül semmi, hanem egy üres "lyuk" lesz, és ha tényleg létrehozok az asztalon egy új fájlt, akkor az meg kitölti azt a lyukat. A többi fájl nem mozdul meg.
Ha a frissítést követően, egérrel visszateszem a helyére az "ez a gép" ikont, akkor a következő frissítésnél is ugyanúgy leugrik. Ezt ugye néha megcsinálja magától is, amikor újraindításnál, vagy más esetben frissül az asztal.
Mi a megoldás erre a hibára?
Rejtett fájlok/mappák megjelenítését ha bekapcsolom, nem jelenik meg semmilyen plusz fájl sem az asztalon.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#133508) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok.
Kicsit több, mint 2 éve lett Win 10 pro telepítve a fiam gépére. Azóta volt alaplap, processzor, memória is cserélve, generációs ugrásokkal, de a Windows egyszer sem lett újrahúzva, Windows Update csinál mindent. Mostaban memory leak problémákat tapasztal, érdemes lehet megpróbálkozni egy újratelepítéssel? Igazából semmi kedvem visszapakolgatni a játékait, programjait, jelszavait, de ha szerintetek megoldás lehet, nekiülök.
Köszönöm.

(#133509) #16939776


#16939776
törölt tag

Ebben a pillanatban frissítette magát 1903-ról 20H2-re a rendszer, kb.: 2 perc alatt megtörtént.
Meg vagyok lepődve, mert eszméletlen mértékben gyorsult a rendszer, feltámadott a Wi-fi adapter is, amit eddig kínlódás volt használni.

H67, Xeon E3-1265L, 16GB ram, DC s3710 400GB, Atheros 5B95

Ha valaki ilyen öreg gépre telepítené. :R

Szerk: Nem kavarta el az IGP Driverét, beállításaimat, nem hiszem el :Y :DD :R

[ Szerkesztve ]

(#133510) vlevi


vlevi
nagyúr

Tudom, úgy tűnhet, mintha csak nyafogni és trollkodni járnak ide, de megint egy megszűnő w10 funkciorol van szó.
Úgy tűnik, a timeline is erre a sorsra fog jutni.
[link]
Igaz, ami igaz, eredetileg ezt arra szánták, hogy több eszköz között szinkronizálja a felhasználó tevékenységet, de nincs telefon, tablet, satöbbi. Jellemzően egy gépen használja egy felhasználó a w10-et, így tényleg nincs értelme online szinkronnak. A másik oldala, a Cortana-s kapcsolat is háttérbe szorul, így már tényleg nem sok használható része marad a timeline-nak.

(#133511) Cs1csó válasza vlevi (#133510) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy dolog lenne amire talán érdemes lenne rágyúrniuk és a többi BULLSHIT-et elhagyhatnák:

CORTANA tanuljon meg magyarul.

Ehhez 3 dolog kell: pénz, pénz, pénz

Amit ugye nem szívesen áldoz a "szegény" magyarokra a Microsoft.

[ Szerkesztve ]

(#133512) Geth válasza Cs1csó (#133511) üzenetére


Geth
addikt

Most elképzeltem ezt a fórumot és hszt még vagy 50 random másik nyelven (adott nyelv gépi használatának nehézségétől igazából függetlenül).

[ Szerkesztve ]

(#133513) Cs1csó válasza Geth (#133512) üzenetére


Cs1csó
félisten

Oldják meg. Ha meg tudott tanulni pl. németül vagy angolul akkor meg tud tanulni magyarul is.

(#133514) Geth válasza Cs1csó (#133513) üzenetére


Geth
addikt

Én megoldottam. Te várjál akkor.

(#133515) Cs1csó válasza Geth (#133514) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tud magyarul, vagy angol nyelven használod, vagy van más beszédfelismerő program ami tud magyarul és azt használod?

(#133516) #86564352 válasza vlevi (#133510) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egyébként is egy átgondolatlan félkész cucc a timeline, és még el is rontotta az addig smooth win+tab nézet animációját. Első dolgom install után kikapcsolni. Szerintem file explorer recent files és böngészőben az előzményekkel többre megy az ember. Egyébként régebbi rendszerekben volt olyan a start menüben hogy recent documents, az is hasznosabb volt ennél a félkész idővonalnál.

csicso82: Cortana már angolul is kukázva, lekorlátozva, közelében nincs 6-7 éve Nokia Lumián mennyit tudott, akkor talán legjobb asszisztens volt, a Bing is gyenge angol területen kívül

(#133517) Cs1csó válasza #86564352 (#133516) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#133518) vlevi válasza Geth (#133514) üzenetére


vlevi
nagyúr

Google tud magyarul. Pl. telefonon gépelés helyett simán diktálhatod neki a beírandó szöveget.
A Cortana, jónéhány a magyarnál elterjedtebb nyelveken sem használható.
Hasonló a Bing keresőhöz, az is elsősorban az USA területre koncentrál, azon kívül nagyon gyatrán keres.

"Szerintem file explorer recent files"
Hááát, ha azt megoldanák, hogy a File Explorerben a könyvtár címsorban, a comboban kiválasztva, tényleg a legutóbb használt könyvtárakat kínálná fel, az már sokat segítene...

[ Szerkesztve ]

(#133519) Geth válasza Cs1csó (#133515) üzenetére


Geth
addikt

Én beszélni angol :D
Gépen amúgy se használtam soha, itthon elég az alexa (ugye az se tud magyarul).

(#133520) #86564352 válasza vlevi (#133518) üzenetére


#86564352
törölt tag

A quick access recent files részen azt utálom, hogy kukába húzni onnan nem lehet, nem engedi shift+del se. El kell menni a fájl tényleges helyére.

(#133521) Cs1csó válasza Geth (#133519) üzenetére


Cs1csó
félisten

Könyörgöm, ne magadból indulj ki és ezt vetítsd ki másokra! Főleg Magyarországon nagyon alacsony az idegen nyelveket beszélők aránya.

(#133522) Geth válasza Cs1csó (#133521) üzenetére


Geth
addikt

Hol vetítettem másokra? Én csak leírtam itt mi a helyzet.
Ne gondold tovább amit írtam, köszi :)

(#133523) mpo válasza Cs1csó (#133521) üzenetére


mpo
veterán

Mivel te jársz a "hülyétkapokazapróktól" topikba, láthatod, hogy magyarul sem tudnak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#133524) Cs1csó válasza mpo (#133523) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U Ezt nem Geth-nek kellett volna írnod hogy ne várjuk már el az idegen nyelv tudást miközben még magyarul sem tudnak sokan?

(#133525) Geth válasza Cs1csó (#133524) üzenetére


Geth
addikt

Felőlem szólhat nekem is, itt a helyzet változatlan :DDD

(#133526) liszi70


liszi70
nagyúr

Mi okozhatja, hogy a startmenü nem kezelhető, nem mozgatható le-fel az egérkerékkel? Ha megmozdítom a nyíllal a görgetősávot, vagy valahová bekattintok, utána már működik az egérkerék, de automatikusan nem. Ilyet még nem tapasztaltam egy gépen sem. Vadi új telepítés, szűz és friss win10.

(#133527) Geth válasza liszi70 (#133526) üzenetére


Geth
addikt

Tipp: Gépház | Eszközök | Egér alatt az utolsó kapcsoló?
Bár akkor nem csak a Start menünél kellene így viselkednie, illetve nekem úgy tűnt, hogy az alapból be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#133528) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok Van windows pro a gépemen gyárilag,csak SSD csere után ujra akarom rakni.. Honnan tudnám letölteni a pro verziót? MSDN kellene,rufussal tenném pendrive ra.. Köszönöm

(#133529) Geth válasza Remekelek28 (#133528) üzenetére


Geth
addikt

Összefoglaló, techbench.

(#133530) liszi70 válasza Geth (#133527) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ott a pont, mert az "Inaktív ablakok görgetése rámutatáskor" volt kikapcsolva. :D

"Bár akkor nem csak a Start menünél kellene így viselkednie"
Hát ez az. Sehol máshol nem volt gond, weblapoknál, gépházban, mindenhol rögtön működött a görgetés, egyedül és kizárólag a startmenüben nem. Fene se érti.... :)
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#133531) King Unique válasza Remekelek28 (#133528) üzenetére


King Unique
titán

How to Download Official Windows 10 ISO file from Microsoft

Ahol nem újdonság az említett letöltési források, meg az itteni téma összefoglalóban is linkelve vannak, Microsoft weboldala elég alap gúglis keresés után, stb... :B
Meg nyilván nem kell semmilyen MSDN ISO, jó otthonra a standard konzumer ISO, + az is le lett írva itt kismilliószor, hogy nincs csak Pro ISO, mivel pl. az MCT-s is eleve több kiadást tartalmaz, amik közül Pro is válaszható a telepítésnél (azt is lehetőleg a linkelt útmutatók, információk alapján kellene).

Egyébként nem világos, hogy szimplán az SSD cseréje miatt minek okvetlenül clean install a 0-ról, amikor adott a klónozás lehetősége is, ami itt is le lett írva már számtalanszor (példa)? :F :))

[ Szerkesztve ]

(#133532) Remekelek28 válasza King Unique (#133531) üzenetére


Remekelek28
őstag

értelek,köszi a ,szerintem egyszerűbb újratenni a gépet, a klónozáshoz két ssd kell egy gépbe nem? azt meg nehéz összehozni,külső vinyt meg nem szedegetem szét..

(#133533) King Unique válasza Remekelek28 (#133532) üzenetére


King Unique
titán

A klónozáshoz a forrásmeghajtó (régi SSD) és a célmeghajtó (új SSD) kell, ahol alapesetben vagy mindkettő a PC-be van téve, vagy a célmeghajtó csatlakozhat akár USB-n is a klónozás idejére, vagy klónozás helyett adott a képfájlba mentés (akár külső HDD-re, amit nyilván nem kell szétszedni emiatt) és visszaállítás lehetősége is, világosan le vannak ezek írva a linkelt példáknál.
A clean install annak egyszerűbb és akár gyorsabb is, akinek nem belakott rendszere van és könnyű a 0-ról reprodukálni ugyanazt az állapotot. Ellenben akinek nagyon belakott rendszere, Windows 10-e van sok beállítással és sok telepített programmal, akkor az nyilván nem fogja állandóan, meg csak egy szimpla SSD csere miatt újratelepíteni a 0-ról és kezdeni mindent elölről. :N

[ Szerkesztve ]

(#133534) KovyZoly válasza King Unique (#133533) üzenetére


KovyZoly
tag

Nekem pl. tök új ez a dolog, nem is hallottam még a klónozásról.

Viszont lenne egy kérdésem.
Asztali parancsikonok. Egyre több parancsikonok van csak egy fehér lapot, vagy a földgömböt rakja be ikonképnek, hiába van a saját képe beállítva. Ez mitől lehet. Remélem érthető.

(#133535) karldergroße válasza Cs1csó (#133513) üzenetére


karldergroße
senior tag

Tanuljatok meg németül :))

(#133536) Remekelek28 válasza King Unique (#133533) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nos ujrattettem az új sdd t. De a videokártyáknál eltűnt az amd rx550 és az intel uhd is. Ezeket hogyan tudom visszahozni?

(#133537) mpo válasza Cs1csó (#133524) üzenetére


mpo
veterán

Geth nem jár abba a topikba, neked címeztem.
Ha magyarul sem tudnak, akkor a Cortana sem értené.

Ha érted, akkor már elavult.

(#133538) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! Sokat visszaolvastam, de még így sem teljesen egyértelmű....
Egyik gépen csak VirtualBoxban van telepítve a W10 pro, amit aktiváltam. Dell notebook, amihez elvileg nem kell külön kulcsot beírni. Mégis kérte a kódot (gondolom mert virtuális rendszer) és én beírtam a noti alján lévő Win serialt, amit elfogadott.
Azt gondoltam ezzel jót teszek és majd emlékezni fog erre a gépre akkor is, ha élesben lesz telepítve a W10. Közben megtudtam, hogy VBoxban telepítve teljesen külön gépnek számít. :B

Emiatt lehet majd nem fogja elfogadni ezt a kulcsot a simán telepített rendszeren?
Nem hoztam létre MS fiókot. Úgy tudom az is megjegyzi az aktiválást. Érdemes lenne fiókot csinálnom és majd később azzal a fiókkal használni a rendesen telepített rendszert? Vagy pont azért csináljak MS fiókot, hogy abban le tudjam választani a virtuális rendszerről a kulcsot? :)
"A Windows 10 1607-es vagy újabb verziójában fontos, hogy összekapcsolja a Microsoft-fiókját az eszközön levő Windows 10-es digitális licenccel. Ha Microsoft-fiókját összekapcsolta a digitális licenccel, az Aktiválási hibaelhárítóval jelentős hardvermódosítás után is újraaktiválhatja a Windowst."

(#133539) King Unique válasza Remekelek28 (#133536) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk többek között ezért sem feltétlen kellett volna egy szimpla SSD csere miatt újratelepíteni, mert akkor lehet mindent kezdeni elölről, drivereket telepíteni, stb... Illetve ha már friss telepítés, akkor talán meg kellene várni, amíg a Windows Update telepíti a szükséges Windows-frissítéseket és illesztőprogram-frissítéseket, + az utóbbinál szükség esetén manuálisan letölteni és telepíteni a VGA drivert.

[ Szerkesztve ]

(#133540) Cs1csó válasza karldergroße (#133535) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#133541) movax válasza Cs1csó (#133521) üzenetére


movax
őstag

Ma nem tudni angolul olyan, mint nem tudni írni, olvasni. Leginkább a szinkroniparnak kellene megköszönni, az vágta haza több generáció nyelvtudását.

(#133542) King Unique válasza Krystal_s (#133538) üzenetére


King Unique
titán

Újraaktiválás témában lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat, ahol ilyenkor bár célszerű lehet de nem feltétlen kötelező a Microsoft-fiók használata, csak egy opció a több közül. Meg digitális licenc nyilván lehet Microsoft-fiók nélkül is a hardverazonosító alapján, + már meglévő digitális licenc esetén újratelepítéskor nem kell az aktiválásnál megadni újra a termékkulcsot, stb. Ha nincsen korábbról digitális licenc az éles rendszernél, akkor meg értelemszerűen igen.
+ Ha a virtuális gépen lévő W10 már nem lesz használva, netán még deaktiválva is lett, akkor jó esetben az éles telepítésnél elég csak megadni a W7 termékkulcsot - az lehet ha matricás, mivel W8.1/10-zel előtelepített laptopoknál már UEFI OEM Key van - , vagy az sem feltétlen kell, ha az adott kiadáshoz (Pro) már van meglévő digitális licenc az adott hardverkonfigurációnál.

[ Szerkesztve ]

(#133543) Remekelek28 válasza King Unique (#133539) üzenetére


Remekelek28
őstag

Elvileg a win 10 esetében már minden drivert magát tesz fel a gép. Nem olyan mint a win 7 nél volt.
Akkor most honnan tölthetem le az amd vga drivert. Hp elitebokk 850 g6 ról van szó.

(#133544) King Unique válasza Remekelek28 (#133543) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk értelemszerűen a hardvergyártó weboldaláról, már ha szükséges.

(#133545) tordaitibi válasza movax (#133541) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez azert kisse eros kifejezes.
Egy, a szakmajaban legjobbak koze tartozo komuves vagy acelonto 1 angol szo nelkul is megallja a helyet.
En nagyon gyenge vagyis inkabb nemleges vagyok tarsalgasi angolbol, a muszaki angolom kozepes.
Soha nem ereztem azt amit irtal, hogy en angoltudas nelkul analfabeta vagyok.
Polihisztor tipus vagyok, hazepites, autoszereles, szamitastechnika, gepek, haztartasi gepek javitasa, elektronikai es mechatronikai teruletek, szinte mindenben otthonosan mozgok.
Helyesen irok, jo a magyar nyelvtanom.
Erre te leanalfabetazol.
Hat tudod...

(#133546) Geth válasza tordaitibi (#133545) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem ezzel semmi gond nincs, a Te buborékod kisebb, ennyi.

(#133547) Remekelek28 válasza King Unique (#133544) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen meglett köszönöm.

(#133548) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! Otthoni hálózaton szeretném megosztani a mappáim tévével. Windows DLNA csak a rendszer meghajtón megosztott mappákat engedi. Más meghajtóról megosztott mappákat nem tallózza be a tévé. Mit kéne tennem, hogy ne csak a sztenderd, videó-képek-zene mappát lássam?

(#133549) Krystal_s válasza King Unique (#133542) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm.

Létrehoztam MS fiókot és hozzáadtam a (Vbox) gépet. Utána biztonsági problémát jelzett, hogy szükséges lenne a Windows Hello használata. Nem akartam PIN kódot megadni, mert nekem megfelel a sima felhasználó és jelszó belépés. Ezért hagytam a figyelmeztetést. Azóta akárhogyan indítom újra a rendszert csak az MS fiókkal akar belépni. Már nem a felhasználónevem jelenik meg, hanem az MS fiók email címe és nem kér jelszót sem, magától akar bejelentkezni. Aztán kiírja nem tud kapcsolódni a nethez. (pedig van net)
Csökkentett módban sem megy. A sima hibaelhárításnál kérte az MS jelszót, (nem értem miért azt és miért nem a sima fiókét :((( ) beírtam és közölte nem tudja megjavítani a hibát. Sehol nem adtam meg, hogy MS fiókkal lépjen be. Csak a hülye aktiváláshoz hoztam létre egy MS fiókot. Még csak fel sem ajánlja, hogy hagyományos módon beléphessek. Nem értem... gondolom a VBox miatt nem tud csatlakozni a nethez belépésnél, de akkor ha valakinek nincs net nem is tud belépni ebbe a ..... rendszerbe? Nagyon felidegesített. Még szerencse, hogy nem a fő rendszerem. :(((
Szerencsére van mentésem, :) de akkor is zavar, hogy ilyen könnyen képes kizárni a felhasználót.

ui: Nagyon felhúzott. Elnézést, ha olyan hangnemben írok. Most a neten keresgélek megoldást.
pl itt sokan panaszkodnak erre VBox nélkül is és nem tudnak belépni.

[ Szerkesztve ]

(#133550) mpo válasza hibavissza (#133548) üzenetére


mpo
veterán

A standard mappákban nem tartok semmit, más meghajtón van a tartalom.
Azokat megosztom, TC-t használok, nem intézőt.
Régen Serviio-t használtam (Plexet soha), most médialejátszó van, nem kell a Serviio.
Próbáld ki.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.