Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133401) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Ujabb buta kerdeesel jonnek amirol csak itt korulottem az irodaban is mast gondol a tobbseg...
Alaplap es HDD csere lesz. Itteni "nyomasra" clean installal kezdek viszont a korabban megvasarolt Win10-et szeretnem atvinni ertheto okokbol.

A jelenlegi konfig alatt szukseges lehet a Windows deaktivalasa vagy sem?

(#133402) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Újabb nyűg, kb 2 hete jött elő. A jelenség: mintha az egéren a görgővel állandóan lefelé gördítenék. Nem minden alkalmazásban és nem is egyformán.
Adobe Acrobat Reader: folyamatosan görgeti lefelé az oldalakat, nem is kell aktívnak lennie az ablaknak, elég, ha a tartalom fölött áll a kurzor. Illetve ha a Ctrl billentyűt lenyomom, akkor folyamatosan kicsinyíti az adott oldalt, de nem görget.
MS Office: itt görgetés nincs, de Ctrl gombra a vég nélküli kicsinyítés adott.

Kiadás Windows 10 Home
Verzió 20H2
Telepítés dátuma ‎2021.01.01
Operációs rendszer buildszáma 19042.867
Minőség Windows Feature Experience Pack 120.2212.551.0

Azóta már több egérrel is próbáltam: vezetékes (USB és PS/2) és vezeték nélküli, az USB-seket másik számítógépen kipróbálva a másik gépen nincs hiba.
Az Eset online vírus scan nem talált semmit.

Merre lehet a hiba?

Köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#133403) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Win10 20H2-ben nem megy a keresés, a tálcán a bal oldalon lévő nagyítóra kattintva nem törtnéik semmi, és a fájlkezelőben sem lehet a keresőmezőbe írni. Már 1 órát néztem a neten mit lehetne tenni, de nem találtam megoldást. Volt hibaelhárító futtatás, eredmény nélkül.

searchui nem fut, nem is lehet elindítani, mert a system32-ben nem található

Mi lehet a megoldás?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#133404) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#133403) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs kikapcsolva a szolgáltatásoknál?

[ Szerkesztve ]

(#133405) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!
Van egy gép, ami le van választva a win update-ről, tehát onnan letölteni nem tud semmit. Telepítenem kellene offline fileból a .net 3.5-öt, mert van egy app, ami 2.0-ra támaszkodik, és ugy az egyben van. Több tucat ilyen telepítést csináltam már, miszerint win10 iso mount és utána
Dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /source:d:\sources\sxs /LimitAccess
aminek gyorsan fel is kellene tennie és aktiválni a feature-t, ahogy pl az alábbi képen is megtettem n+1-edszer.

Viszont azon a gépen, amin kellene is, hogy ott legyen, nem megy fel.
próbáltam több helyről telepíteni az offline cabokat, isoból is, de semmi [pastebin]

A net tele van ezzel a kóddal, amit ő is visszaad, de mindenhol csak ugyanaz a megoldás, hogy ne fileból, hanem isoból telepítsem. Odaadtam neki a 20H1-es disket, igaz, hogy 20H2 van rajta, de itthon kipróbáltam, mindkét verzióról települ 20H2-re
Tud valaki egyéb, bármilyen megkötést (akár prereq), ami miatt nem mehet fel a gépre ez?

Köszi! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#133406) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#133404) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem is látom a szolgáltatások között. Mit keressek, mi a neve?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#133407) zolee001 válasza pappkarcsi (#133405) üzenetére


zolee001
őstag

1 db pipa bonyolultabb mint ps-el büvészkedni?

(#133408) pappkarcsi válasza zolee001 (#133407) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Mint említettem, az eszköz offline wu szempontból, az általad javasolt telepítési módszer pedig netről szerzi be és telepíti a kért feauter-t.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#133409) -szabi- válasza Speeedfire (#133397) üzenetére


-szabi-
őstag

Sikerült megoldanod?

(#133410) zolee001 válasza pappkarcsi (#133408) üzenetére


zolee001
őstag

A link csak példa:
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=6523
Pendrive-majd next nextt finish

Elméletileg ugyanazon "iso" kell(ene) source forrásnak ami telepitve van,ellenben mintha a szokásos WU hiba lenne
sfc ,restorehealth volt már?

(#133411) Geth válasza pappkarcsi (#133405) üzenetére


Geth
addikt

Package helyett Capabilityként próbáltad? Nem lepődnék meg, ha így se menne, de egy próbát megérhet.

/Add-Capability /CapabilityName:NetFx3~~~~ /Source:könyvtár-ahol-a-cabok-csücsülnek [egyéb kapcsolók]

Nekem ezek vannak a könyvtárban:
Microsoft-Windows-NetFx3-OnDemand-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~.cab
Microsoft-Windows-NetFx3-OnDemand-Package~31bf3856ad364e35~amd64~en-US~.cab
A magyar is biztos beszerezhető valahonnan, én nem használom.

(#133412) King Unique válasza No.01 (#133401) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég egy másik válaszban már világosan le lett írva neked + linkelve a szükséges információk, hogy az alaplapcsere miatt nem feltétlen kell clean install a 0-ról, a HDD —► SSD cserénél adott a klónozás lehetősége, hardvermódosítás után hogyan oldható meg az újraaktiválás, stb. Vagyis nem világos, hogy mindez miért kérdés most újra. :F

(#133413) grizlisandor válasza grizlisandor (#133179) üzenetére


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy miért váltott át angolra a Vezérlőpultban a Felügyeleti eszköz ikonok megnevezése ? De csak ezek, máshol nem vettem észre.
3 hetes friss telepítés, 1 hét után hozzáadtam egy merevlemezt, az után vettem észre, hogy átváltott angolra.
Minden frissítés telepítve van.

Ismerős informatikus ajánlotta, hogy tegyem át a windows nyelvét angolra és vissza magyarra, ez nem oldotta meg.

(#133414) No.01 válasza King Unique (#133412) üzenetére


No.01
őstag

Ezek szerint nem jol ertelmeztem a dolgot :U
Koszonom a helyreigazitast ;)

(#133415) pappkarcsi válasza zolee001 (#133410) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Megpróbáltam kézzel feltenni, de offline exe telepítésnél is próbál felcsatlakozni a WU serverre, ami után hibára fut. Nem értem, ha offline az installer, miért akar kinézni a netre. De még ha ki akar, oké, de nem lát ki, akkor miért nem lehet folytatni az install-t, ha egyszer minden ott van az exe-ben?

Amugy ezeket kell feltennem, és a 3.5 mindent megold egyszerre.

Az fura, hogy van mellette egy másik ugyanilyen gép, amire hiba nélkül felment. Ja, szokásos WU hiba is esélyes, lehet megnézem a restorehealth-et. köszi!

Geth
A gép magyar, és a 2004-es telepítő is magyar volt, a paste-lt dok végén visszanéztem, amugy a hu-hu végűt sikerült feltenni, de az 1 mb kb, míg azt, aminek dupla tilde van a végén, arra hibát dob, ahogy olvasható is.
Capability-t is próbálom, köszi!

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#133416) King Unique válasza SeniorTilla (#133403) üzenetére


King Unique
titán

Pedig van ilyen problémára több megoldás is, lásd pl. az ennél és ennél leírtakat, ahol a gépházban a hibaelhárító futtatása csak 1 a több közül. A Windows Search szolgáltatást meg értelemszerűen a szolgáltatásoknál kellene nézni, manuálisan újraindítani.
+ Nem derült ki, hogy a W10 20H2 esetedben naprakész-e (+ ugye ma van patch kedd), rendszer újraindítása után is fennáll-e a probléma, stb.

[ Szerkesztve ]

(#133417) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tegnap települt valami frissítés (bár ahogy látom a frissítési előzményeket, csak Defender Antivirus update volt tegnap), és nem tudom, lehet-e köze hozzá, de most nagyon fura dolgok történnek. Acrobat Reader megnyitás után pár másodperc múlva szó nélkül kilép. Használhatatlan. Vagy pl. egy másik app, az egerem SW-e Win indítása után megnyílik egyből, most az is elkezdett homokórázni, és szintén bezáródik, összeomlik szó nélkül :F WTF?

(#133418) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#133417) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hm, van itt baj. Leszedtem az Adobe-ot, gondoltam újra telepítem akkor. Megnyitom a telepítő filet, és ugyanazt csinálja! Írja, hogy a telepítés hamarosan megkezdődik, de kifagy, és kilép. AZ előbb a Start menüm sem nyílt meg, homokórázott az egér a tálcára állva :W
Van valami ötletetek, mitévő legyek?

(#133419) King Unique válasza Gabesz87 (#133418) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem derült ki milyen Windows 10-verzióról van szó, az naprakészre van-e a frissítve, újraindítás volt-e már, Adobe programverzió megfelelő-e és passzol-e az új rendszerhez, stb. + Ha sikerült szétcsesződnie a rendszernek, akkor adott a repair install lehetősége is, ami itt le van írva mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#133420) Gabesz87 válasza King Unique (#133419) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja, bocs. Up-to date a rendszer, 20H2, 19042.906 a build. Volt restart, teljes kikapcsolás is. Sajna nem csak az Adobe-al van gond, sok más programmal, és ugyanaz a hiba (megnyitás után nem sokkal kilép):
- notepad
- Total Commander
- Adobe
- Malwarebyte
- de még csak alap Windows dolgok is, pl. ha vezérlőpultban megnyitom az Energiagazdálkodási lehetőségeket, és a Séma beállításainál a speciális energiaellátási beállításokra kattintok, az előugró ablak szintén kifagy, és kilép.

Hát akkor megpróbálkozom max ezzel a repair install-al.

(#133421) Gabesz87 válasza King Unique (#133419) üzenetére


Gabesz87
addikt

Sajna ezzel a repair installal sem tudok mit kezdeni, mert a Media Creation Tool szintén kifagy, kilép. Pendrive-on van egy januárban letöltött, létrehozott telepítőm, arról megnyitva a setup.exe-t dettó, Win logóig jut el :W Hát akkor lehet hogy ebből clean install lesz!? :( Nem értem, mi történhetett. Vagy megpróbálok még egy rendszer visszaállítást, ha van.

(#133422) Bubee82 válasza Gabesz87 (#133421) üzenetére


Bubee82
őstag

Malware fronton mi a helyzet? Ellenorizted a rendszered, hogy nem-e valami fertozesrol van szo? (naprakesz anti-malware-el persze)

(#133423) pappkarcsi válasza pappkarcsi (#133415) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Megoldódott a probléma. Odamásoltam a 20H2 (10.0.19042.867) -es sxs folderből a c-re a cab-ot, majd megadtam neki azt az útvonalat, amit eddig 100x, enter, és most jó volt. Annyi változás történt, hogy most a 20H2-esről szerzett cab is ott volt a már letöltött 100 másik mellett. Tehát 20H2-re 20H2-es .net framework file kell, melynek neve: microsoft-windows-netfx3-ondemand-package~31bf3856ad364e35~amd64~~.cab
Ha valakinek kell [link]
Azt még érdemes megemlíteni, hogy a gép lokalizációja egyébként hu-HU, én pedig en-us isoból másoltam ki a fájlt.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#133424) Geth válasza pappkarcsi (#133423) üzenetére


Geth
addikt

Mindig ez a neve :D
A megosztást nem pontosan értem, ez mindig rajta van a gyári image-eken.
Mivel a ennek a konkrét filenak a nevében nincs locale (a két ~ között van a helye), ezért ez nyilvánvalóan ugyanaz minden ugyanolyan verziójú imagen, nyelvtől függetlenül.

Most nézem a korábbi posztod, célszerű nem elírni a filenevet:
An error occurred trying to open - Microsoft-Windows-NetFx3-OnDemand-Package~31bf3856ad364e35~amd64~.cab
El van írva a filenév (1 db ~ a végén). Legközelebb +1-szer elolvasni a hibaüzenetet! :)

(#133425) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, lehet a Windows Store-ból feldobni úgy appokat, hogy ne lokálisan, az adott userhez, hanem az összeshez települjön?
A cél az, hogy egy feldobott app másik userrel is elérhető legyen, ÉS ne kelljen nála is telepíteni. Felrakhatnám mindkét usernél is, de egyrészt szerintem baromság kétszer telepíteni ugyanazt ugyanarra a gépre, másrészt tök feleslegesen pazarolja a laptop így is szűkös SSD tárterületét. Természetesen a beállítások profilonként eltérnének.

Ez már a színes-szagos UWP előtt is ismert fogalom volt: az installerek közös Program Files folderbe pakolták a programkódot, de a data a user profile folderben foglal helyet.
Na, ugyanez kéne, csak a Store-os appokkal.

[ Szerkesztve ]

(#133426) pappkarcsi válasza Geth (#133424) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

érdekes, mert a 20H1-en kisebb volt, mint a 20H2-ön. ezért is mentettem ki, nem tudtam, hogy a file név mindig egyezik. egyébként a 20H1-en kettő fájl van dotnet related, míg a 20H2-n már csak egy. Megosztottam, hátha valakinek nincs telepítője, de maga a fájl kellene.
A fájlneves részt bizonyára láttad, utána próbáltam ~~ vel is, de arra viszont más hibát dobott.
Processing 1 of 1 - An error occurred - Microsoft-Windows-NetFx3-OnDemand-Package Error: 0x800f0818

zolee001
Amugy DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth szerint rendben volt a gép. :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#133427) Gabesz87 válasza Bubee82 (#133422) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, szerettem volna, csak az a bökkenő, hogy még csökkentett módban sem nagyon akarodzik elindulni az ellenőrzés. Malwarebyte nem akar megnyilni, service unavailable vagy valami hasonló üzit dob ha jól emlékszem, a Windows defender meg akár teljes akár gyors vizsgálatot inditok, semmit nem csinál! Nem is dolgozik, nem megy sehova a sáv, nem villog a hdd LED sem. Már az is eszembe jutott hogy esetleg az SSD makkant meg, de persze a HD sentinelt sem tudom elindítani :O

(#133428) zolee001 válasza pappkarcsi (#133426) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor rendben van,az egyik tippem akkor bejött,ugyanazon verziószámu image kell mint ami telepive van
A lényeg,hogy sikerült a probléma megoldva

(#133429) petakpa1


petakpa1
őstag

Van egy 24/7-ben futó MiniPC-m Windows 10 Professional OS-sel. Ip címe belső hálón 192.168.1.102.

Azt szeretném megoldani, hogy az erre az ip címre az XY porton bejővő kéréseket a MiniPC ne válaszolja meg, hanem irányítsa át a routerem 192.168.1.1 80-as portjára. Tehát azt szeretném, hogy a MIniPC-n futó Windows 10 csináljon egy port fw-od, úgy mintha egy router lenne.

Googleval találtam egy ilyet, de úgy gondolom, hogy ez csak azokat a kéréseket irányítja át amit magáról a MiniPC-ről indítok. Jól gondolom ezt?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#133430) zolee001 válasza petakpa1 (#133429) üzenetére


zolee001
őstag

Beállitod a routeredben,arra valo,hogy az intézze a port forwardot

Önszivatásnak egy netsh parancs példának

netsh interface portproxy add v4tov4 listenaddress=127.0.0.1 listenport=9000 connectaddress=192.168.0.10 connectport=80

A 127.0.0.1 cimet a 9000 porton átirányitjuk a 192.168.0.10 80 as portjára

[ Szerkesztve ]

(#133431) King Unique válasza Gabesz87 (#133427) üzenetére


King Unique
titán

Van Defender Offline scan lehetőség is, + antivírus szoftvereknek pendrive-ról bootolható live változata (példák), ha már szóba került a másik topikban a Linux is tesztelési célra.

(#133432) Gabesz87 válasza King Unique (#133431) üzenetére


Gabesz87
addikt

Esetleg vmi alternatív letöltési forrás van ezekhez? Mert Eset-et is és Kaspersky-t is próbáltam, de valamiért gyök 2-vel tölt, órákat ír ki :( Már megijedtem, hogy a letöltési sebességet is "szétcseszte" valami, de speedtestben szerencsére jön az 1000/1000.

(#133433) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Ez normális Win 10 esetében, hogy néha ilyen 8kb/s-es csomagokat fogad?

Igazából volt az este egy fura üzenet, Google-val kerestem volna erre kidobta az üzit, hogy gyanús forgalom az IP címről, oldjam meg a captca-t stb. A fura az volt benne, hogy az adott időpontban én itthon sem voltam, viszont 3 telefont akkor használtak az adott hálózaton, de ugye nem tudom beazonosítani, hogy melyikről ment a gond.

Na mindenesetre inkább router reset, lett új IP, üzenet eltűnt, biztos ami biztos Win beépített víruskergetőjét meg a Malwarebytes-t futtattam, egyik sem talált semmit. Viszont utána néztem, hogy hálózaton megy ez, de mindig fogadás csak, van mikor ritkábban stb. Olvastam valami olyasmit, hogy úgymond a hálózatot tartja csak életben.

Kell ezzel valamit kezdeni vagy normális? Illetve jól sejtem akkor hogy a google begerjedését valamelyik telefonos forgalom okozhatta? Már abból kiindulva, hogy adott időben gép ugyan be volt kapcsolva, de nem volt használva.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#133434) jozsi252


jozsi252
veterán

Meglett az NVMe SSD újra is telepítettem a rendszert. Minden tök jól működik, viszont bassza a csőröm az Eszközkezelőbe 1 sárga figyelmeztetés.
Egyéb eszközök azon belül Alapvető rendszereszköznél jön ki a sárga háromszög. Próbáltam keresni illesztőprogramot de semmi találat.
Szerintetek honnan tudnám meg hogy az mi akar lenni?
PCI-busz: 0, eszköz: 8, művelet: 0 a Hely.
A Windows-ra bíztam a driverek telepítését.
Ezeket rakta fel.

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#133435) Pyttawrx válasza jozsi252 (#133434) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Látatlanban az alaplai nvme driver lehet. De milyen ssd-t vettél mi a típus. Dobj már képet az eszközkezelőről.
valahogy így kell kinézni pl:

[kép]

(#133436) jozsi252 válasza Pyttawrx (#133435) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia,

WD SN750-t vásároltam. A tároló nálam nem írja így ki mint neked. Lehet érdemes lenne felrakni külön a MSI oldaláról az Intel RST drivert?

Vagy arra is gondoltam hogy az M2_2 slotba helyezett SSD letiltotta a Sata 5-6 portokat. Ez a hiba nálam nem jelentheti a letiltott portokat?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#133437) Pyttawrx válasza jozsi252 (#133436) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Katt rá jobb klikkel hardverazobosítót másold googliba nézd meg. Lehet usb3 port stb is.

(#133438) King Unique válasza jozsi252 (#133434) üzenetére


King Unique
titán

How to Find Drivers for Unknown Devices in the Device Manager

+ Érdemes előtte a választható frissítéseknél is megnézni nincs-e eszközillesztő.frissítés, lásd más esetét: [link], [link].

(#133439) jozsi252 válasza Pyttawrx (#133437) üzenetére


jozsi252
veterán

Sajnos sokkal előrébb nem lettem a hardverazonosítókkal hogy beillesztettem a Google-ba, mert 4db is volt. Közbe szerencsére választható frissítések megoldották.

King Unique
Köszi a tippet a választható frissítésekkel! 2db volt.
- Intel - Other hardware - Intel(R) Xeon (R) E3 -1200/1500 v5/6th Gen Intel (R) Core (TM) PCIe Controller (x16) - 1901
- INTEL - System - 1/1/1970 12:00:00 AM - 10.1.1.38

Először az Intel Other hardware raktam de az nem oldotta meg, utána felraktam a INTEL System majd gépresit csináltam és most eltűnt. :)
Remélem semmi katyvasz nem lesz belőle hogy a Xeon-os Other Hardware-t felraktam, mert nem tudom az milyen driver lehet pontosam.
Illetve ami még zavar picit hogy kicsivel fentebb ahova bemásoltam hogy milyen drivereket rakott fel a Win, ott látszik hogy egy csomó INTEL System driver felkerült, plusz még most ez is. Szóval remélem ebből se lesz később semmi gond, mármint hogy esetleg amit most felraktam az régebbi driver lehet a verzió alapján.

Mindenesetre megoldódott, köszönöm! Csak tényleg nem tudom miért rak fel ennyi chipset drivert.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#133440) Pyttawrx válasza jozsi252 (#133439) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Örülök, hogy megoldódott, ez az volt amit gondoltam végül. Le tudtad volna te is szedni a gyártói oldalról, de már mindegy. Gratula :)

(#133441) jozsi252 válasza Pyttawrx (#133440) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezek a driverek valók a lapomhoz: https://www.msi.com/Motherboard/support/MAG-Z490-TOMAHAWK#down-driver&Win10%2064
Itt a RST driver vagy a chipset driver oldotta volna meg? Chipset drivert azért nem akartam mert fogalmam sem volt hogy amiket a Win 10 felrakott magától mi történik ha ezt felrakom én külön.
Igen jó az a lényeg!
:R

Mondjuk azt még mindig nem tudom hogy gép indítás után a "Ez a gép" "Vezérlőpult" ikon miért vándorol el az eredeti helyéről az asztalon mindig ugyanarra a helyre?? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#133442) Pyttawrx válasza jozsi252 (#133441) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem ez esetben a chipsetben lett volna. De mind 2 fel kell tenni. Én a god mod-os vezérlőpultnál láttam ilyet. Ez a gépnél még nem

(#133443) Nixon18 válasza Nixon18 (#133390) üzenetére


Nixon18
senior tag

Erre esetleg valaki valamit?

A kérdés, hogy dns vagy ip-re a válasz az volt, hogy a tp lik dns-ét használom. Csak pont az enyém volt a 133400. hozzászólás.

(#133444) jozsi252 válasza Pyttawrx (#133442) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe megoldódott ez a vándorlás. Most már nem mászik el.
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-start-win_desk/this-pc-icon-moving-every-time-desktop-is/71b3b76c-e0cc-4d27-9165-e6bdc99f1202

Akkor szerinted az Intel RST Drivert még érdemes lenne felraknom? Vagy mivel most már minden jó, az NVMe sebessége is meg van, nincs sárga háromszögem hagyjam a továbbiakat?

iPhone 13 Pro Max

(#133445) Lauda válasza Lauda (#132124) üzenetére


Lauda
félisten

(#133446) Pyttawrx válasza jozsi252 (#133444) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Már elvileg fent van minden, már mindegy. Ezt telepítésnél érdemes feltenni sorban mmindent ami szükséges

(#133447) Gabesz87 válasza King Unique (#133431) üzenetére


Gabesz87
addikt

Eset-et végül sikerült leszedni, éjszakára hagytam is futni. Nem nagyon tudtam mihez kezdeni az eredménnyel, talált 4 objektumot, 1-et javított, de hogy mi van a többivel, és mik voltak ezek, mely file-ok, fogalmam sincs, sehol nem találtam. Se log file-ban, sem karanténban.

(#133448) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#133447) üzenetére


Gabesz87
addikt

Csináltam egy refresh telepítést, végül nem clean install-t, de eddig úgy tűnik, minden ok, még nem jelentkezett ez a lefagy-bezár anomália.

(#133449) robi212


robi212
tag

Sziasztok,
Előre is bocs, valószínűleg off topik, irányítsatok nyugodtan a megfelelő helyre.
Több helyen is belefutottam már, hogy olyan billentyűkombinációt adnak meg egyes szoftverekben, mint pl. a Ctrl + \ vagy Ctrl + [ . Ezekkel az a baj, hogy mindkettő karakter Alt Gr lenyomása után jön csak elő. Ha úgy próbálom megadni, hogy Alt Gr -t nyomok a karakter elé, akkor sem csinál semmit (tehát pl. Ctrl + \ -hez Ctrl + Alt Gr + q -t).
Tudtok erre valami megoldást? Sajnos átállítani nem lehet a kombinációkat.
Előre is köszi.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#133450) movax válasza laceszgamer (#133433) üzenetére


movax
őstag

Ez engem is érdekel, mert félórája én is belefutottam eppe a Google-os capchta-izébe.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.