Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133151) A_ScHuLcZ válasza King Unique (#133106) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Valóban, a vezérlőpultot én néztem be, bocsánat. (saját gépeimen angol nyelvű win-t használok, és megszokásból Control Panel néven próbáltam előcsalogatni a friss magyar nyelvű telepítésen :U )

zolee001: köszönöm Neked is az észrevételt, ezek valóban sokkal nagyobb problémák. :Y

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek, maradunk a Pro verziónál. :R

lajosx: AIMP

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#133152) nullpoint válasza nullpoint (#133138) üzenetére


nullpoint
senior tag

Gratulálok a w10 "alkotóinak" ....

Van egy public desktop mappa, itt látszik minden parancsikon az asztalon, de semmi más. Van egy "user" desktop mappa ott meg látszanak az asztalon levő mappák ,és pár random parancsikon ,de nem minden.

Komolyan , a microsoftnál már tényleg csak azok dolgoznak akiknek a szülei testvérek??? :W :W :W :W :W

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#133153) Cs1csó válasza nullpoint (#133152) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez már régebb óta így van. Gondolom a jogosultságokkal függ össze tehát van olyan program ami minden felhasználó számára látható van ami csak az aktuális stb. (public - privat) A Windows szakik biztos tudják, hogy mi az oka.

(#133154) nullpoint válasza Cs1csó (#133153) üzenetére


nullpoint
senior tag

Teljesen agyrém. :(

Másik ami tetszik hogy Notepad++, szeretném afterburner ini filet módosítani és menteni, de nem lehet, csak ha újraindítja magát rendszergazdai módban.

Jóvanakkó, beállítom hogy állandóan rendszergazdakánt fusson. Ha ilyen állapotban nyitom meg a módosítani kívánt fájlt vele, akkor hibaüzenettel leáll, bármilyen olyan olyan file megnyitásakor ami a C meghajtón van. :C

Nagyon imádom a látszatrendszergazdai jogosultságokat.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#133155) King Unique válasza nullpoint (#133138) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos miért lenne ez hiba és miért van ennek akkora jelentősége amikor az asztalon elhelyezett ikonok és mappák nyilván eleve ott vannak a helyükön, meg ezek szerint ismeretlen számodra a rejtett és védett mappák, + hogy nem mindegy hol nézik azt a desktop mappát a C-n. :)) :D

A Notepad++ meg ugye 3rd party program, ahol ha az nem megfelelően működik, akkor az inkább programspecifikus, mintsem Windows specifikus probléma... Aztán az meg nem meglepő, ha a C rendszermeghajtón, illetve rendszerpartíción módosítani akar egy fájlt a felhasználói mappán kívül, akkor ahhoz ugye NTFS fájlrendszer esetén megfelelő hozzáférési engedély, meg a program rendszergazdaként történő futtatása lehet szükséges, ami amúgy a muzeális W7-nél is így volt/van. :B

[ Szerkesztve ]

(#133156) Cs1csó válasza nullpoint (#133154) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg jobb egér klikk és kiválasztani a "futtatás rendszergazdaként" opciót?

(#133157) nullpoint válasza King Unique (#133155) üzenetére


nullpoint
senior tag

Amellett hogy nem volt szó arról a rejtett dolgok megtekintéséről, nem ismeretlen számomra. Hallottam már olyat aki ismert valakit akinek az unokatestvérének a volt szobatársa szerint a win 10en is ugyanúgy a mappanézet beállításoknál állítom be a rejtett cuccok nézését ahogy eddig is mióta awindowsoknál ez opció,

Ettől független az, hogy miközben az asztal tartalmát elrejtem hogy az asztalon a háttér legyen csak, meg a sticky notes, ezért mappából nézném a tartalmát, akkor minek kell külön osztaniuk. Nulla értelme van.

Notepad++ az elvárt módon viselkedik a w7-nél, csak w10-nél nem. Bizonyítottan aw10hibája nem a notepad++-é. Notepad++ kell, amit ugye nem kell részletezni miért van használva.....

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#133158) nullpoint válasza Cs1csó (#133156) üzenetére


nullpoint
senior tag

Érdekes módon ha rendszergazdaként indítva betallózom neki a módosítani kivánt fájlt, akkor jó. Amikor a kontext menüből nyitnám meg a rendszergazdai jogosultságú notepad++-szal, akkor csinálja a hisztériát.

Majd ellenőrzöm másik w10 gépen , lehet mivel a itt a legfrissebb w10 kiadást telepítettem, az a baja, majd javítják később.

(Mellesleg W7 kulcsot továbbra is megeszi aktiválásnál, ha estleg felmerülne a kérdés valakinél.)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#133159) King Unique válasza nullpoint (#133157) üzenetére


King Unique
titán

Ott nemcsak rejtett, hanem védett mappákról és fájlokról is szó van, + ott van a symlink, junction stb. is. Azt meg a blőd rokonos hasonlotok, példák nélkül is tudjuk, hol kell az előbbit beállítani, bár a védett rendszerfájlok megjelenítése + opció.

A megfelelő útvonalon elérhető az asztal tartalma, ahol igen, valóban nem sok értelme van a leírtaknak, meg ha használok egy programot, akkor annak az ablakát és tartalmát nézem az asztalon, nem a hátteret. :D Vlamint alapesetben a felhasználói fiók default mappáiban tárolom az egyéb fájlokat ha már mindenképpen a C-n kell és nem feltétlen az asztalon.

Nem világos, hogy szimpla bemondással miért lenne bizonyított, hogy a rendszer hibája, ez nem éppen így megy... Meg ugye, ha a kedves programfejlesztők nem tudtak a legutóbbi 7.9.5-ös programverzióban sem kiirtani minden bugot, akkor majd bizonyára kiadnak újabbat, ami már mentes az említett problémától, ilyen egyszerű.

Az meg nem újdonság, hogy technikailag továbbra is működhet a W10 aktiválása a W7, 8.1 termékkulcsokkal, ami ugye a korábban megadott határidőn túl alkalmazva már nem feltétlen lesz jogtiszta, azt sem árt tudni. :))

(#133160) Geth válasza nullpoint (#133152) üzenetére


Geth
addikt

Mekkora agyvérzést fogsz kapni, ha kiderül, hogy nem csak a Desktop mappából van így kettő (vagy több)? :DDD
Félreértés ne essék, szerintem mókásak a hsz-eid, látszik, hogy megoldást vagy magyarázatot baromira nem szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#133161) Pyttawrx válasza Geth (#133160) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D :C Ezen (is) jót nevettem. 😀

(#133162) Emunem válasza Emunem (#133144) üzenetére


Emunem
aktív tag

Még aktív a kérdés, köszönöm előre is. Vagy erre is jön egy javítás? ;]

"... hát persze ..."

(#133163) Pyttawrx válasza Emunem (#133144) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem egyedi lehet a hiba, nálam pl egyik gépnél sem jelenkezett. Más frissítés nem volt? Nézd meg a frissítési előzményekben mi frissült még.

(#133164) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ti mit tudtok arról, mikor jön a "tavaszi nagy frissítés", ami állítólag nem is lesz nagy... Szóval mikor frissülhet a media creation tool?
1 PC-t tiszta telepítéssel újra kellene húznom, de ha nem sokat kell várni, nem kapkodnám el a win10 telepítést.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#133165) Cs1csó válasza VGYke (#133164) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hogy a Microsoft oldaláról hivatalos MCT-vel tudd telepíteni a 21H1-et arra még sokat kell várni valamikor talán májusban fog ott megjelenni.
Itt: [link]
Windows 10 21H1, for the uninitiated, is a service pack-style update with the focus entirely on quality improvements and bug fixes. There won’t be any new major feature additions (as the October 2020 Update was the previous year) and Microsoft is now planning to release it in May or June 2021.

[ Szerkesztve ]

(#133166) nullpoint válasza Geth (#133160) üzenetére


nullpoint
senior tag

Pontosan hogy megoldást szeretnék, azért írtam ide. Az hogy megoldás helyett csesztetik a kérdezőt egyesek, meg személyeskednek, ami ugye amúgy is tilos lenne a fórumon, az nem az én hibám. (Tisztelet a kivételnek, aki tényleg segíteni akar.)

:)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#133167) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok! Tud valaki segíteni Windows 10 Pro frissítési hibában? Köszi!

(#133168) Cs1csó válasza csabaspecial (#133167) üzenetére


Cs1csó
félisten

:D
Melyik build, mi a hibajelenség? Miket próbáltál már eddig?

(#133169) King Unique válasza csabaspecial (#133167) üzenetére


King Unique
titán

Nem árultad el, hogy mi a pontos hibakód... De amúgy lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol értelemszerűen az esetedben lévő hibakódhoz tartozó megoldási javaslatokat kell alkalmazni, + másik opció a repair install, ennyi.

(#133170) csabaspecial válasza Cs1csó (#133168) üzenetére


csabaspecial
tag

Kiadás Windows 10 Pro
Verzió 20H2
Telepítés dátuma ‎2021. ‎04. ‎04.
Operációs rendszer buildszáma 19042.906
Minőség Windows Feature Experience Pack 120.2212.551.0

(#133171) csabaspecial válasza King Unique (#133169) üzenetére


csabaspecial
tag

Hibakód: 0x80070643 Lényegében megakad az egyik biztonsági frissítésnél, nem tudja azt telepíteni....KB2267602 (verzió: 1.335.188.0)

(#133172) csabaspecial válasza Cs1csó (#133168) üzenetére


csabaspecial
tag

Hibalelhárítást próbáltam futattni egyenlőre csak....

(#133173) King Unique válasza VGYke (#133164) üzenetére


King Unique
titán

A hivatalos megjelenésre és a nagyközönség számára az elérhetőségre nyilván majd csak május-június környékén lehet számítani, mint a másik válaszban linkelt cikk is taglalja. Viszont ha annyira 21H1 ISO kell, akkor az nem újdonság, hogy a hivatalos megjelenés előtt is elérhető a korai változat, lásd pl. UUP RG, az onnan letölthető CMD eszközzel generálható 19043.906 ISO. Ahol ha a 21H1 tényleg csak egy kisebb frissítés lesz, vagyis csak egy Enablement Package, mint pl. 2004-re a 20H2, akkor reális is a 19043-as build.

Egyébként meg hova ez a nagy sietség? :F Támogatott még a jelenlegi 20H2 verzió is a Home és Pro kiadásoknál 2022 májusig, + attól hogy félévente megjelenik egy-egy újabb verzió, nem muszáj rá azonnal váltani. Meg ugye a Windows Update is alapesetben csak választható frissítésként ajánlja fel aktívan támogatott rendszernél az új funkciófrissítést, + szükség esetén külön halasztható is, meg ugye a Home és Pro kiadásoknál 18 hónap egy-egy verzió életciklusa, stb.

(#133174) King Unique válasza csabaspecial (#133171) üzenetére


King Unique
titán

Ez csak a beépített vírusirtóhoz, a Windows Defenderhez kapcsolódó frissítés, ami ha nem megy, akkor lásd az alábbi cikkben javasoltakat.

FIX: Definition Update for Windows Defender Fails with Error 0x80070643

A 20H2-es Windows 10-ed meg teljesen naprakész, sőt a 19042.906-os buildszám alapján még a csak opcionális KB5000842 számú frissítést is telepítetted, ami ha sikeres volt, akkor nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#133175) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Asus Zenbook UM431D, Win 10
Azt tudtam hogy ha gyors kikapcsolást szeretnénk akkor onedrivot nem érdemes bekapcsolva hagyni. Ki is kapcsoltam es nagyon gyors kapcsolt ki. Kb 3 sec ahogy a bekaocs is egy ket masodperc. Most viszont ujra lassu a kikapcs. Nincs onedriv bekapcsolva, igaz telepult cortana meg pár frissites foleg az a fő frissites win10 re 20h vagy micsoda. Mit kapcsolhatott be?

F.K.T.

(#133176) csabaspecial válasza King Unique (#133174) üzenetére


csabaspecial
tag

köszi!

(#133177) Cs1csó válasza psg5 (#133175) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a gyors kikapcsolás mit jelent? Alvó mód vagy leállítás? Bármilyen a rendszer indításával vagy leállításával kapcsolatos hiba esetén azt szoktam ajánlani, hogy a Vezérlőpult, Energiagazdálkodás résznél kapcsold ki a Gyors indítás opciót. Majd csinálj egy gép újraindítást és ez után teszteld - oly módon ahogy korábban a probléma előjött - sokszor ez meg szokta oldani.
Ha ez nem oldja meg akkor máshol kell keresni a hibást, valószínűleg egy program vagy beállítás zavar be.

[ Szerkesztve ]

(#133178) psg5 válasza Cs1csó (#133177) üzenetére


psg5
veterán

Szia!

Azt jelenti hogy kikapcsolom és kb 2 masodperc alatt a kijelző már sötét, de látom a bekapcsoló gombon hogy világít vagyis még nem kapcsolta ki magát teljesen. Pár napja amikor lekapcsolt a kepernyo arra rá 2 másodpercre már teljesen kikapcsokt, most viszont kikapcsolt képernyő után még 20-40sec kell. onedrivot teljesrn kiiktattam pedig.

F.K.T.

(#133179) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy miért váltott át angolra a Vezérlőpultban a Felügyeleti eszköz ikonok megnevezése szerintetek? Mivel eddig magyarul voltak ott.

(#133180) pvt.peter válasza King Unique (#133036) üzenetére


pvt.peter
őstag

Elolvastam az útmutatót, ugyan ezeket a lépéseket használtam korábban is.
Azért nem sikerült a javítás, mert az OS -em és a forrás verziója eltért.
Repairt install nem jöhetett szóba, mert nincs optika meghajtó a laptopomban, USB pedig nem volt nálam.

Végül egy másik ugyanilyen telepítéssel rendelkező gépről másoltam át a sérült fájlokat, utána már nem írt hibát az sfc /scannow -val futtatva.

Köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#133181) VGYke válasza King Unique (#133173) üzenetére


VGYke
addikt

csicso82, King Unique köszönöm! Nem sietek én, csak ha már tiszta újratelepítést akarok, gondoltam ezt a legfrissebb verzióval teszem meg. De ha május-június, addig nem várok.
Nem szeretek gyakran újra telepítgetni. Nem a win10 5 perc telepítési ideje zavar, hanem az az 1 nap, amíg minden (régi hardver) driver, program, beállítás a helyére kerül 3 fiók esetén.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#133182) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!
Mennyire normális dolog ha egy 8.5 éves SSD kb 35 másodperc alatt tölti be a WIN10-et indításkor?
HDS 80%-os teljesítményt és 80%-os kondíciót mutat.
Érdekesség, hogy a HDS szerint Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív.
Viszont parancssorban megnézve a Windows szerint aktiválva van.

(#133183) tlala válasza King Unique (#133125) üzenetére


tlala
addikt

Oh... köszi!
Ez a Macrium egyszerűen tökéletes nekem. Ha előbb ismerem, nem is kellett volna a külső SSD ház.

(#133184) Csupingo válasza Ladislaoca (#133182) üzenetére


Csupingo
veterán

Akár még normális is lehet, ha gombnyomástól méred és a gyorsindítás ki van kapcsolva. Sok ryzen-es gép szokott akár 10mp-et is malmozni a bios képernyő után, mielőtt elkezdené tölteni a win-t. Mondjuk már ebben a topikban is jeleztek olyat, hogy sokat lassult az indulás, leállás az új frissítések után.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#133185) Ladislaoca válasza Csupingo (#133184) üzenetére


Ladislaoca
tag

Természetesen gombnyomástól számítva.
A gyorsindítás be volt kapcsolva.
De csak akkor tudtam elérni amikor a hibernálás engedélyezve volt. (Valahol azt olvastam, hogy SSD esetén ki kell kapcsolni a hibernálást.)
I7 3770K-s gépről van szó.
Én is a frissítésekre tippelek.

(#133186) Doky586 válasza Ladislaoca (#133182) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel fullra tele van írva (ki tudja mi óta) a TRIM hiánya miatt, ezért belassul és az állapota is leromlott. [link]

(#133187) Ladislaoca válasza Doky586 (#133186) üzenetére


Ladislaoca
tag

Volt bekapcsolva TRIM korábban.
Csak most tűnt fel, hogy HDS szerint viszont inaktív.
Parancssorban megnézve viszont elméletileg aktív.

(#133188) Doky586 válasza Ladislaoca (#133187) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Parancssorban megnézve"
Semmit nem számít.. :((

Inkább képeket mutatnál.
Tudod van egy mondás: Egy kép többet mond ezer szónál...

(#133189) King Unique válasza pvt.peter (#133180) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk a főverziónak annyira nem kellene, ha pl. naprakészre frissített W10 20H2 (19042.906) alatt futtatom CMD-ben a DISM parancsot, akkor annak verziójánál 10.0.19041.844-et ír, ahogyan a microsoftos forrásból letölthető 20H2 konzumer ISO-knál is 19041-et, max. .631 a vége. Érdekes! :))

A repair install esetében meg nem kell külön bootolt telepítési adathordozó (DVD / USB-s meghajtó), nem tudom ezt mégis honnan szedik egyesek... :F A linkelt útmutatóban sincs ilyen, illetve a Windows alól indított in-place upgrade megoldható nyilván az MCT-vel, letöltött ISO-val, stb., meg pont az a lényeg, hogy a rendszer alól indítva és nem külön bootolva.

Szívesen!

(#133190) King Unique válasza Ladislaoca (#133182) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem derült ki, hogy pontosan (modellszám) milyen SSD-ről van szó, HDS esetében a legújabb (5.70) verzió van-e a használva, milyen a szoftverkörnyezet és ott nincs-e olyan program telepítve ami lassítja a bootolást, stb.
A 80%-os kondíció alapesetben nem gond az SSD-nél - lásd a linkelt leírást - , ellenben a 80%-os teljesítmény nem működő TRIM-re utal, ami viszont már igen. Ahol a Windows 10-nél a fsutil behavior query disabledeletenotify parancs csak azt mutatja meg, hogy OS szinten aktív-e a TRIM az adott fájlrendszereknél, ellenben azt nem, hogy ténylegesen működik-e az adott SSD-nél, az utóbbit pl. SSDOK, HDS programokkal, vagy az SSD gyártójának saját szoftverével (példák) célszerű ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#133191) Ladislaoca válasza King Unique (#133190) üzenetére


Ladislaoca
tag

Köszönöm, ez segített:

Felraktam gyorsan a HDS 5.70-es verziót.
Ez már azt mutatja, hogy :
Teljesítmény : 100%
Kondíció : 80%
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
Akkor ez így már rendben van?
Az SSD pedig egy Samsung 840 Series

(#133192) King Unique válasza Ladislaoca (#133191) üzenetére


King Unique
titán

Igen, így már nyilván rendben. Az meg ugye alap, hogy a HDS-nél is mindig a legújabb verziót kell használni, nem egy muzeálisat. :B

A Samsung 840-es sorozat viszont pont érintett a belassulásnál, annál meg szükség esetén a firmware-t kellene frissíteni, ha eddig nem történt meg.

(#133193) Ladislaoca válasza King Unique (#133192) üzenetére


Ladislaoca
tag

Világos!
Még egy kérdés:
Mitől van az, hogy a HDS ikonjai nem jelennek meg a tálcán.
Gondolok itt a kis zöld hőmérsékletjelző ikonokra.
Pedig be van állítva, hogy automatikusan induljon a HDS.

(#133194) King Unique válasza Ladislaoca (#133193) üzenetére


King Unique
titán

Ha már beállítások, akkor az is be van állítva (pipálva), hogy megjelenjen az ikonja a tálcán?

Általánosan meg lásd az alábbit.

Windows 10 Notification Area: adding and removing icons

(#133195) Ladislaoca válasza King Unique (#133194) üzenetére


Ladislaoca
tag

Ezeket végigzongoráztam már én is.
Mégsem jeleníti meg.
Próbáltam ütemezett feladatok közzé is betenni, de úgy sem mutatja.
El sem indítja magától a programot amikor betölti a WIN10-et.

[ Szerkesztve ]

(#133196) King Unique válasza Ladislaoca (#133195) üzenetére


King Unique
titán

Miket, meg mégis mi köze az ütemezett feladatnak ahhoz, hogy megjelenik-e a tálca értesítési területén a HDS ikonja? :D
Ha a beállításoknál be van jelölve az automatikus indítás a Windowszal együtt, de ennek ellenére abnormális módon maga a program sem indul el (normál esetben nyilván elindul) - ami nemrég a téma topikjában ki lett tárgyalva - , akkor meg azt kellene írni, meg az esetben nyilván nem meglepő, ha nem jelenik meg a Windows indításakor automatikusan a tálca értesítési területén az ikonja sem, hiszen maga a program sem fut...

[ Szerkesztve ]

(#133197) Geth válasza King Unique (#133189) üzenetére


Geth
addikt

A 10.0.19041.844 az a DISM verziója.

$ dism /online /?

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.19041.844

Image Version: 10.0.19042.906

A letöltött iso verziója ugye ritkán a legfrissebb, a benne lévő servicing stack (ahol nincs értelmezve a 19042, 19043) pedig buildben is kisebb számú (ez logikus, mert előkövetelmény).

(#133198) Ladislaoca válasza King Unique (#133196) üzenetére


Ladislaoca
tag

Bocsánat!
De jól értelmezted. :D
Maga a program sem indul a Windows indításakor.
A téma topikot be tudnád újra linkelni? Mert nem tudom megnyitni.

(#133199) King Unique válasza Geth (#133197) üzenetére


King Unique
titán

Ez lett leírva, ott van előtte a W10 20H2 aktuális buildszáma + utána a DISM után az annak verziójára értelemszerűen az utóbbira értendő, meg ugye világosan írja CMD-ben (megnéztem). :)
+ Arról szintén volt szó, hogy a 20H2-es microsoftos forrásból letöltött ISO-nál 19041-es verziót fog írni a DISM ezzel a módszerrel megtekintve, ez sem újdonság.
Most már csak az a kérdés, hogy a fórumtagnak miért nem ment a javítás, a service pack számának (.906) is pontosan egyeznie kell? :F

[ Szerkesztve ]

(#133200) Ladislaoca válasza Ladislaoca (#133198) üzenetére


Ladislaoca
tag

Sajnos továbbra sem sikerült beállítanom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.