Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132251) Jorus válasza Jorus (#132247) üzenetére


Jorus
nagyúr

Finomítottam a naplózáson, így most már látszik a hiba, amikor leáll az indexelés, és visszaáll üresre:

SearchIndexer (21108,D,29) Windows: A(z) „C:\ProgramData\Search\Search\Data\Applications\Windows\Windows.edb” fájlból beolvasott adatbázislap ellenőrzése nem sikerült, mert a lap-ellenőrzőösszegek nem egyeznek (bájtok száma: 32768 (0x00008000), eltolás: 1114112 (0x0000000000110000), adatbázislap: 33 (0x21)). A várt ellenőrzőösszeg [14cd14cd99f99d31:453b453b56f4384d:92986d67355f7285:951a951ab663ac9e], a kiszámított ellenőrzőösszeg [14cd14cd99f99d31:4452445241d6bb07:92986d67355f7285:951a951ab663ac9e]. Az olvasási művelet a következő hiba miatt meghiúsul: -1018 (0xfffffc06). Ha ez az állapot megmarad, állítsa vissza az adatbázist egy korábbi biztonsági másolatból. A hiba valószínűleg a hardver meghibásodása miatt lép fel. A probléma okának pontos meghatározásához forduljon a hardver gyártójához.

A keresési szolgáltatás sérült adatfájlokat észlelt az indexben {id=4811 - onecoreuap\base\appmodel\search\search\search\gather\server\gathertbl.cxx (318)}, és megpróbálja automatikusan javítani a problémát az index újbóli létrehozásával.
Részletek:
A tartalomindex-adatbázis sérült. (HRESULT : 0xc0041800) (0xc0041800)

A Windows Search szolgáltatás a(z) The catalog is corrupt indexelő hibája miatt leáll.
Részletek:
A tartalomindex-katalógus sérült. (HRESULT : 0xc0041801) (0xc0041801)1

Megpróbálom másik SSD-re tenni az indexet próbaképpen.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#132252) liszi70 válasza Jorus (#132251) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én ezeket az indexelős anomáliákat tök egyszerűen elimináltam. Simán letiltottam az indexelő szolgáltatást, és Everything-et használok a kereséshez. :D

(#132253) #86564352


#86564352
törölt tag

Ezzel se találkoztam még, nem is használom a térképeket számítógépen.

Elindítva működik. Hipochonder kicsit. :)

(#132254) Jorus válasza liszi70 (#132252) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ránézek arra is, köszi a tippet! Ahogy néztem file szinten okés, nagyon hamar beindexelte az 1M+ filet, de tartok tőle, hogy Outlook elemekben nem keres.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#132255) Fire/SOUL/CD válasza liszi70 (#132250) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Akkor végül is mi a pontos menete a telepítésnek, ha azt akarjuk, hogy a lehető legkevesebb partíció jöjjön létre?"
Rábízod a telepítőre...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#132256) Cs1csó válasza liszi70 (#132252) üzenetére


Cs1csó
félisten

Everything-et használok én is de az indexelést nem tiltottam le volt már abból furcsa anomália inkább nem bántom. :DDD

(#132257) Doky586 válasza liszi70 (#132250) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem akarsz problémát így telepítesz: [link]

Egyéb esetben (csak formázza) jönnek a panaszosok hogy eladta a régi hdd-t és azóta nem bootol az ssdje; vagy rengeteg apró rejtett partíció jött létre nála az idők folyamán miért ilyen, pedig mindez az önhibájuk miatt van, de a wint hibáztatják, tele van ilyen panaszokkal a topik.

[ Szerkesztve ]

(#132258) liszi70 válasza Fire/SOUL/CD (#132255) üzenetére


liszi70
nagyúr

És Doky
"Rábízod a telepítőre..."
Persze, rábíztam eddig is a telepítőre, de előtte az én döntésem, hogy a telepítőben törlöm a partíciókat, formázom, és Next, vagy törlöm a partíciókat és formázás nélkül Next. Azt hittem évek óta, hogy ez tökmindegy, míg nem olvastam a linkelt hozzászólásokat. :)

(#132259) Geth válasza liszi70 (#132250) üzenetére


Geth
addikt

Nyilván a cél az, és azt kedveli az átlagúzer, hogy a lehető legkevesebb partícióból oldja meg az oprendszer a telepítést
Az átlaguser nem foglalkozik ezzel, sokszor a partîció fogalmát se ismeri. Összekeverted az "énjobbantudom Janikkal", nekik van ez a teljesen értelmetlen célkitűzésük, amit nem is tudnak igazán megmagyarázni.

(#132260) arcitec válasza Sub-ZeRo (#129807) üzenetére


arcitec
addikt

"akkor nem hozza létre a a többi kis partíciót"
Khümm és miért nem? Ez egy új technika, ha van van, ha nincs akkor mára az a jobb?
Mi a változás engem is érdekelne. UEFI , nem UEFI vagy mik? :U

[ Szerkesztve ]

(#132261) norba69 válasza liszi70 (#132250) üzenetére


norba69
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#132262) Sub-ZeRo válasza arcitec (#132260) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom, nálam ha előreformázott partícióra telepítettem a windowst akkor nem csinált magának kis partíciókat. Ha a telepítőre bíztam, akkor csinált magának. Lehet hogy ez MBR idején volt. Mára passzolom mert UEFI-vel a telepítőre hagytam a dolgokat. Főleg úgy hogy az ssd-t a gép összerakása előtt bontottam ki és deidkáltan megkapta a a windows az egész ssd-t. Nem partícionáltam semmit. Hagytam a rendszerre.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#132263) liszi70 válasza Cs1csó (#132256) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az indexelést nem tiltottam le volt már abból furcsa anomália"

Milyen anomális lehet a Windows Search letiltásából?

(#132264) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali,

éppen win 10 20H2 frissítés közben vagyok, és kb 12 órája babrálok ezzel a rakás sz@rrral. :O (Állapot: Telepítés - 88%)
Találtam egy használható metódust arra, hogy gyorsabban végezze el a frissítést, csak ahhoz le kellene állítani.Ha simán kikapcsolom a gépet, lesz baja? , vagy loop-ba kerül, és cseszkenyálhatom... :W :W
Eddig minden frissítés megvolt max 20 perc alatt, ez meg fél napot vesz már lassan igénybe. A gépen dolgoznék, sajnos addig nem nagyon lehet. Köszönöm előre is a gyors választ. :U

szerk: Nem AMD-s vagyok hanem Inteles, ezért is lepett meg a dolog. (Mert ugye az AMD-sek szívtak ezzel a frissítéssel még októberben....)

"... hát persze ..."

(#132265) KISDUCK válasza King Unique (#132107) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát kipróbáltam több mindent ami ott a fórumban volt írva, de nem jött be semmi se.

#132105 twofatcat:
Ez az MCT-vel ráfrissítés pontosan hogy zajlik csinál majd egy új windows mappát vagy csak simán frissíti a mostanit?

(#132266) Sipasanyi


Sipasanyi
tag

Üdv olyan problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni hogy a legutóbbi windows 10 frissítés óta nem tudom tölteni az ipod shuffle zenelejátszómat. Ez idáig úgy működött ha csatlakoztattam az eszközt akkor automatikusan fájl kezelés módban indult és ha rámentem az eszköz kiadásra akkor töltés módba kapcsolt, most a legutóbbi update óta ha a usb kiadásra megyek nem tölt nem világít a töltés indikátor a ipodon. USB energia beállításokat átnéztem ott nem változott semmi. Help :(

[ Szerkesztve ]

LUXURY IS A CHOICE

(#132267) arcitec válasza Emunem (#132264) üzenetére


arcitec
addikt

Nem értem a készítőt,miért nem lehet egy normálisan működő valamit előállítani.Ha tudja, hogy miért nem sikerül telepíteni,mi a francokért ad meg nem fejlesztőnek értelmezhetetlen hibaüzenetek tömkelegét. Oldaná meg magának a telepítési gondot. A legegyszerűbb arra hivatkozni, hogy telepítse újra. Nonszensz. Azzal vannak elfoglalva, hogy a következő frissítéskor a már jól megszokott megfelelő helyen lévő dolgokat átrakják máshova.
Mint a boltokban a polcokat. Röhej a köbön. Bizton lehetne egy olyan modult összerakni, ami le debuggolná a telepítést és konkrét megoldással jönne. Csak épp foglalkozni kellene vele.
Sajnos én is hasonló cipőben járok,nekem fel sem ment eddig, eltoltam májusig,vagy ameddig engedi. Lehet vehetek majd ki 1 hét szabit, hogy mindent újrarakjak.
Brávó MICROSOFT. :o

[ Szerkesztve ]

(#132268) qdak válasza melan (#132240) üzenetére


qdak
addikt

Nálam ez után sem látszik, csak 1 gép ... :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#132269) Emunem válasza arcitec (#132267) üzenetére


Emunem
aktív tag

A kérdés az, hogy telepítési fázisban, (még nem indúlt újra) lehet leállítani, hogy stoppoljon a frissítés? (nagyobb bajok nélkül?)
Sürgős lenne sajnos 91 %-on van (begyorsult..) :R

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#132270) Emunem válasza Emunem (#132269) üzenetére


Emunem
aktív tag

Újraindítás jön, imádkozzatok értem :U :U :U :DD

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#132271) Doky586 válasza Emunem (#132264) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

5 másodperc időt se vesz igénybe a 20h2 automatikus frissítése legtöbbünknél.

(#132272) Emunem válasza Doky586 (#132271) üzenetére


Emunem
aktív tag

20h1 nem volt fenn amúgy nekem, sok rosszat olvastam róla (telóról vagyok)

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#132273) King Unique válasza Emunem (#132264) üzenetére


King Unique
titán

Milyen metódos az, amivel gyorsabban lemegy a funkciófrissítés és le kel közben állítani a PC-t? :B :))

Itt az upgrade-nél a gyorsabb az lehet, ha a már előre letöltött ISO-fájllal történik az upgrade és nem kell a telepítőt előtte letölteni, mint a WU, MCT stb. esetében. Vagy ha csak az Enablement Package telepítése történik, mint pl. 2004 —► 20H2 upgrade esetében, ami eleve elég hamar megvan.
Ha teljes funkciófrissítés történik és nem csak az Enablement Package telepítése, mint pl. 2004 —► 20H2 upgrade esetében, akkor az előbbi valóban tovább tarthat - amiben az ISO letöltése is benne van - , de normál esetben nyilván nem fél napig. Ha nálad olyan sokáig tart, akkor ott nagyon nem stimmel valami...
Az éppen folyamatban lévő funkciófrissítést pedig nyilván nem javasolt erővel megszakítani, hagyni kell, amíg befejeződik.
Ha épp nem alkalmas a funkciófrissítés és nagy munkában van a user, akkor adott a szüneteltetés lehetősége, illetve Pro kiadástól ott van pl. a WUfB a csoportházirendnél, amivel lehet késleltetni, meg amiket értelemszerűen még előtte kellene beállítani, nem utólag megpróbálni megszakítani a már folyamatban lévő frissítést. :B

[ Szerkesztve ]

(#132274) Emunem válasza King Unique (#132273) üzenetére


Emunem
aktív tag

...csak ugye eddig a júzer hozzászokott a 10 perces frissítésekhez max, így nem gondolta, hogy most szabadnapot kell kivennie :F :W
ha ezen túl vagyok, lesz egy teljes reinstall.

amúgy van, ha megtalálom linkeken ide be.

... közben már megvolt a reinstart, 44% beállt mint a szög. Tűkön ülve várom a végét, ismerős gépe 4 órás frissítés után újragyalulásra kényszerült, ott is ua frissítés volt a ludas...

"... hát persze ..."

(#132275) Ombre2


Ombre2
csendes újonc

Szervusztok!
Lehalt egy NVMe SSD-m. Egy SATA SDD-re újra telepítettem a WIN 10-et.
A régi kulccsal elindult. Lassan mindent összeraktam, majd a CD meghajót akartam használni és a hozzáférés megtagadva..

G:\ nem érhető el.
A hozzáférés megtagadva.

Egy usb -t is kipróbáltam, azt sem engedi! A hiba üzenet azonos, csak más meghajtó névvel.

A lemezkezelőben láthatóak. (igaz az USB eltávolítható állapotú)

Az eszköz tulajdonságánál "Az objektum tulajdonságainak megtekintéséhez olvasási engedéllyel kell rendelkeznie."

Folytatás után:" Nincs meg az engedélye az objektum beállításainak megtekintéséhez és szerkesztéséhez."

Hogy tudom a jogosultságot megszerezni?
:(

(#132276) King Unique válasza KISDUCK (#132265) üzenetére


King Unique
titán

Miért, talán nincsen telepítve a VirtualBoxhoz köthető egyéb szoftver (pl. LiLi), vagy ha igen, akkor az is megfelelően el lett távolítva? :F Mert vélhetően a telepítő sem véletlenül írja azt amit...

A hogyan lehet a Windows 10-et upgrade-elni folyamathoz már többször linkelve lett itt az alábbi útmutató, ami világosan leírja, végig screenshotokkal szemlélteti hogyan oldható meg az MCT-vel. Illetve nemcsak az MCT létezik, adott a frissítési segéd, ISO-féjl stb. módszer is. Viszont ha egyiket próbálva a korábban kapott hibaüzenet volt, akkor először értelemszerűen azt kellene megoldani.

How to Upgrade to Windows 10

Ha nem használ semmi, akkor marad az alaphelyzetbe állítás, vagy a clean install, ennyi.

How to Reset Windows 10
How to Clean Install Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#132277) Emunem válasza Ombre2 (#132275) üzenetére


Emunem
aktív tag

Nekem ugyanez volt a baj (vagy hasonló, nem láttam meghajtót) biosban kellet bűvészkedni valamit, aztán jó lett. Hogy mit, azt már nem tudom, 6 éve volt. :))

"... hát persze ..."

(#132278) Doky586 válasza Emunem (#132272) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát csak elodáztad a problémát.
Legközelebb tartsd frissen a rendszered.

(#132279) Emunem válasza Doky586 (#132278) üzenetére


Emunem
aktív tag

De nyilvánvaló bajt senki nem akar, az sztem nálad is érthető indok, amiért vártam erre a “borzalomra”. :B (Sok külföldi fórumon is többen voltak, akik ellene voltak az 1. szériának) :U

"... hát persze ..."

(#132280) King Unique válasza Emunem (#132274) üzenetére


King Unique
titán

Milyen 10 perces frissítések általánosan, van arról fogalmad mi a különbség egy havi kumulatív frissítés, meg egy féléves teljes (nem Enablement Packege) funkciófrissítés között? :D Meg le lett írva az előbb világosan, hogy az utóbbi tovább eltarthat, van akinél pl. negyed-fél óra, másnál 1 óra, stb., hw/sw környezet
+ internetkapcsolat sebességének is a függvénye lehet. + Az is le lett írva és kismilliószor volt már szó erről ebben a topikban, hogy ha a usernek épp nem alkalmas a frissítés, akkor hogyan tudja szüneteltetni, késleltetni, stb.
Az meg nem világos, hogy ha sikeresen megtörténik, megtörtént a funkciófrissítés, akkor miért kell utána újratelepíteni a Windows 10-et, vagy ha az a cél, akkor nem egyből clean install, de mindegy... :))

[ Szerkesztve ]

(#132281) Doky586 válasza Emunem (#132279) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs itt semmi a “borzalom”. A 19xx verzióról való funkció frissítés valóban kicsit tovább tart az addigiakhoz képest, de ez az ára hogy ezentúl gyors legyen. Ezt már akkoriban is lehetett tudni. Gondolom pont ezért esett a választás a mai munkaszüneti napra.. :B

(#132282) King Unique válasza Ombre2 (#132275) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer és hozzáférési engedélyek, ahol egy újratelepítés után, ha a korábbi Windowsban létezett felhasználó volt a meghajtó tulajdonosa, akkor értelemszerűen a most aktuális felhasználói csoportot kellene beállítani a meghajtó tulajdonosának.

Na de nem egy optikai meghajtónál, ott nem világos mit sikerült alkotni... A felhasználói fiók típusa rendszergazda, illetve helyi fiókkal vagy Microsoft-fiókkal lett telepítve a Windows 10, ha az utóbbi akkor a személyazonosság, illetve e-mail megerősítése már megtörtént? :F

[ Szerkesztve ]

(#132283) Emunem válasza King Unique (#132280) üzenetére


Emunem
aktív tag

Mert ott nem lett sikeres :)) Gondolom azt észrevetted, hogy nem írtam azt, hogy sikeres frissítés után... :U
ezekkel amiket írsz tisztába voltam, vagyok, amikor volt a művész frissítés (paint tudja a 3D-t is kezelni) nekem megvolt 22 perc alatt. Mint mondtam, váratlanul ért ez az idő intervallum.

fent van amúgy, azt már most látom, hogy a Vga az mókolásra szorul .

"... hát persze ..."

(#132284) Emunem válasza Doky586 (#132281) üzenetére


Emunem
aktív tag

Ja, csak a baj az, hogy itt nálunk nem szünnap :DD :)) Sógoréknál máskor lesz,van.

"... hát persze ..."

(#132285) King Unique válasza Emunem (#132283) üzenetére


King Unique
titán

Most egyszer nem sikeres, utána igen, érdekes ez. De akkor ezek szerint végül csak sikerült és a korábbi Alkotói frissítés - vagy mire akart az vonatkozni - sem 10 perc, hanem 22 perc volt a leírtak szerint. :)
Az meg ugye már le lett írva, hogy ha épen nem alkalmas a frissítés, akkor nem kell nekiállni, pláne nem egy full funkciófrissítésnek, ilyen egyszerű. Vagy ha már nekiáll a user, akkor meg kell várni amíg befejeződik, illetve ma amúgy is munkaszüneti nap van mint említette más is. :))

(#132286) karldergroße válasza Jorus (#132247) üzenetére


karldergroße
senior tag

Windows...

(#132287) Ombre2 válasza King Unique (#132282) üzenetére


Ombre2
csendes újonc

A WIN 10 telepítése után a Microsoft fiókból azonosítottak. (igaz az office azonosítás nem sikerült)
Az jelenlegi rendszernél is azonos nevet adtam meg. Ez lehet gond?

A BIOS-t többször átnéztem, ott is és a WIN alatt is látszik inden meghajtó. A megnyitást tagadja meg..

(#132288) Emunem válasza King Unique (#132285) üzenetére


Emunem
aktív tag

Nem akarom magam fel bosszantani, de nem írtam sose, hogy nála sikeres volt, csak azt, hogy a frissítés után (ami a jelen helyzetre való tekintettel tisztázok: kék halálos volt) kényszerült újragyalulni .

Nálam volt sikeres (egyenlőre)
Ismerős gépét hagyjuk most. A 20+ perc sztem te is belátod, hogy nem 14 óra (fent van már) :U
Azért köszönöm a bújtatott segítési szándékod. Nem a te hibád, hogy a Microsoft gyári hibás, alap szintű Programozó számára is releváns hibákkal adja ki a kezei közül ezeket a borzalmakat.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#132289) King Unique válasza Emunem (#132288) üzenetére


King Unique
titán

Én alapvetően úgy értettem, azt hittem, hogy a saját telepítésedre vonatkozik. Akkor legközelebb egyértelműbben kellene fogalmazni, ilyen egyszerű...

Igen, valóban nem feltétlen csak a Microsoft hibája, hogy ki tudja egyeseknél éppen hogyan van szétcseszve a rendszer, milyen borzalmas állapot van és összevissza telepítve mindenféle programmal + driverrel, amik közül némelyik adott esetben inkompatibilis és az okoz az upgrade-nél problémát. Meg ha ugye másoknál lemegy hiba nélkül a 20H2 funkciófrissítés és nem tart fél napig, akkor abból is sejthető, hogy nem a jelen esetnél vázolt állapot az általános mindenkinél, akinél olyan van, akkor ott meg bizonyára nagyon nem stimmel valami. :B

[ Szerkesztve ]

(#132290) Emunem válasza King Unique (#132289) üzenetére


Emunem
aktív tag

Nálam pont (elvileg) minden rendben kellene hogy legyen, egy sfc/scannow-t azért lezavarok.
Ötleted lenne, mit kellene mivel leellenőrizni? Makulátlan programokkal, egyedül a Steam ami berondithat a képbe.
Ha van ötleted jöhet PÜ-be is.

(közben a rendszerellenőrző se talált semmit)

"... hát persze ..."

(#132291) arcitec válasza King Unique (#132289) üzenetére


arcitec
addikt

"akinél olyan van, akkor ott meg bizonyára nagyon nem stimmel valami"
Akár hogy is, bizony a problémát a microsoftnak meg kellene oldani,mármint azt, hogy ha elakad a telepítés azt határozottan és pontosan konkretizálja, ne egy halom értelmezhetetlen hibakód tömeggel. Minden más csak csúsztatás telepítsd újra, mert nekik az a legolcsóbb.
A mobilomra is jeleztem problémát. Mi a válasz. Húzd újra szedj le mindent amit csak lehet.
Na persze. Eltelt pár hónap mire kijavították,ebből következik az új telepítés sem oldotta volna meg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#132292) Emunem válasza arcitec (#132291) üzenetére


Emunem
aktív tag

+1

"... hát persze ..."

(#132293) King Unique válasza Emunem (#132290) üzenetére


King Unique
titán

Ha nálad csaknem fél napig tart egy funkciófrissítés + BSOD is van, akkor nyilván nincsen rendben minden, ahol az inkompatibilis driver / program mellett akár még a hardverhiba is szóba jöhet. :N
A mit lehet tenni, megnézni nemrég lett leírva, illesztőprogramok ellenőrzéséhez ott van a Driver Verifier (+), stb.

(#132294) King Unique válasza arcitec (#132291) üzenetére


King Unique
titán

Tehát számodra egy konkrét hibakód nem értelmezhető, a gúgli nem ad rá megannyi találatot és megoldási javaslatot (példa), + egy ilyen és ilyen üzenet + teendő a sikertelen / elakadt funkciófrissítésről nem elég egyértelmű és világos, értem. :))

(#132295) Emunem válasza King Unique (#132293) üzenetére


Emunem
aktív tag

1. Megvolt, ahogy te is írtad, vannak ismert hibái. (Ugye...)
2. Hasonló megvolt, saját gyártó által jóváhagyott ellenőrző programmal, de ránézek erre is.
3. Hardveresen nem tudom hol lehetne a hiba, ph-n raktuk össze még kb 5 éve. Azóta sok változás nem volt, rendszeres takarítás meg ellenőrzés is 3 havi szeánsz.
frissítés után a 2. újraindítás után érzésre jobb lett, hogy mennyivel majd este megnézem. :))

"... hát persze ..."

(#132296) KISDUCK válasza King Unique (#132276) üzenetére


KISDUCK
addikt

Sikerült az update. A lili volt a gond nálam is valóban, nem is gyanakodtam rá mert portable rufust szoktam használni és nem is emlékeztem hogy telepítettem volna a gépre a lilit és ugye a telepítő is csak a vboxra hivatkozott. Köszi a segítséget! :R

(#132297) Emunem válasza King Unique (#132294) üzenetére


Emunem
aktív tag

:DD :DDD Szeretnék én is abból, ami te szedsz, olyan idilli :R

"... hát persze ..."

(#132298) King Unique válasza Emunem (#132295) üzenetére


King Unique
titán

1. Igen, vannak ismert hibák, csak ugye azok közül több már nem aktuáils, mert javítva lett, megoldásra került (resolved) a havi CU-kkal. ;)
2. Itt nem a gyártó ellenőrző programja volt linkelve, hanem a Microsoft saját megoldása, a beépített windowsos. Ahol ha a hardvergyártó esetleg nem adott ki időben, az újabb Windows 10-verzióval kompatibilis eszözillesztőt, akkor amiatt lehet gond...
3. Hát pl. RAM, HDD/SSD tesztelése, nincs-e a gépben olyan hardverelem, adapter, ami az új Windows 10-verzióval esetleg nem kompatibilis, stb.
Egy funkciófrissítésnél többször is újraindulhat a Windows 10, tehát ott a 2 restart reális és nyilván akkor kell nézni a végeredményt, amikor teljesen befejeződött a funkciófrissítés.

[ Szerkesztve ]

(#132299) King Unique válasza KISDUCK (#132296) üzenetére


King Unique
titán

Ez már kb. a legelején kérdés volt, de utólag akkor csak kiderült, hogy esetedben is telepítve van a LiLi, ami ugye a VirtualBoxot használja. Meg ami már több éve nem fejlesztett program és manapság amúgy sincs sok értelme használni, Linux Live rendszert, meg multiboot eszközt lehet egyéb módon, más programokkal is kreálni.
Szívesen, a lényeg hogy végül megoldódott!

(#132300) Emunem válasza King Unique (#132298) üzenetére


Emunem
aktív tag

Köszönöm.

én saját akaratból indítottam újra, nem a gép a frissítés miatt csinálta, ahol a vírusirtó gyorsabb betöltése/ levelező megnyitásának gyorsasága tűnik gyorsabbnak (kb 1/3 idővel gyorsabb)
:C

"... hát persze ..."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.