Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133301) Doky586 válasza zsoltzsolt (#133296) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"bitlocker miatt gondolkodtam rajta"

Bitlocker a C: meghajtót kivéve működik Home verzión is.
Csak wintogo-val kell bekapcsolni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#133302) zsoltzsolt válasza King Unique (#133298) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi a választ!
Ez a laptoppal előre telepített Win10 Home.
A Gépház azt írja, hogy az Eszköztitkosítás be van kapcsolva (ez egy Asus ZenBook , 8.gen intel).

(#133303) King Unique válasza zsoltzsolt (#133302) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor van TPM és használható az eszköztitkosítás, vagyis minden oké. Illetve csak és kizárólag a titkosítás miatt felesleges Pro lenne kiadásra váltani, ha egyrészt megoldható máshogyan is, másrészt ha közben nem használnád ki célirányosan az egyéb előnyeit.

(#133304) King Unique válasza ledgeri (#133297) üzenetére


King Unique
titán

Hát értelemszerűen a HackTool:Win32/AutoKMS találat... :DD

Ha nem a billentyűzet a probléma, másikkal kipróbálva is ez van, akkor nem annak hibája okozhatja. Ellenben az nem derült ki, hogy milyen felugró ablakok voltak, ott mi lett nyomogatva, + hogy milyen ISO-val lett telepítve a rendszer, történt-e egyéb módosítás, stb. Ha a tulaj nem tud informatív választ adni ezekre, akkor meg felesleges tovább vesződni ezzel, mehet a repair install, vagy szükség esetén az adatok lementése után a clean install, aztán kész.

(#133305) zsoltzsolt válasza King Unique (#133303) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi és azt gondolom, hogy marad a Home, az bőven elég.

(#133306) ledgeri válasza King Unique (#133304) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R Csak hát itt jön szembe a nem techy user a vonal túlfelén... De akkor majd lesz valami.
(A találatról te találtál valami konkrétabbat? Nekem a vírustotál nem dobott kis semmit, bár csak a fent is szereplő kiírással, és annak csorbitásaival próbálkoztam)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#133307) King Unique válasza ledgeri (#133306) üzenetére


King Unique
titán

Ez és ez elég konkrét? :))
Amúgy meg a vírusirtó topic témája, ott lehet tovább fejtegetni, sőt már meg is történt ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#133308) mzso


mzso
veterán

Helló!

Manapság melyike a legstabilabb W10 verzió? Amelyik nem fossa össze magát, nem pusztít el fájlokat, és általában normálisan működik is.

Most 1909 van, de sosem volt jó. A régi DX-et használó játékok csesztek működni, az egész rendszer meg beszaggat, ha háttérképet változtatok. (Ki is kellett kapcsolnom az automatikus háttérkép váltást) Emellett az animált záróképernyő sem működik. Beragad statikus képpel.

A rendszervisszaállítás mennyire tudja visszacsinálni a dolgokat ha nagyon ganéj lesz az upgrade?

(#133309) pRoject22 válasza King Unique (#133294) üzenetére


pRoject22
őstag

Köszi a választ, közben megtaláltam a probléma okát, a kormányon az egyik effekt okozta, azt kikapcsoltam és jó lett minden, amúgy amiket írtál azokon végigmentem meg még más dolgokat is próbáltam de a rohadt kormány felülírt mindent :D

¯\_(ツ)_/¯

(#133310) ledgeri válasza King Unique (#133307) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja, nem gondoltam, hogy ez ilyen általánosított név, és nem valami konkrétabb (mint ahogy pl a ransomware-ek külön nevezettek...). Akkor ez ennyi volt.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#133311) Dexter68 válasza movax (#133284) üzenetére


Dexter68
addikt

Lassan rákényszerülök valami ilyesmire, ami nem oldja meg a problémát, de majd leszarom.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#133312) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok!
Ez mennyire hiteles Windows 10 pro vásárlás céljából? [link]

Köszönöm!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133313) Cs1csó válasza isti732712 (#133312) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tetszik, már ott érdekes, hogy azt írja OEM/Retail
Most akkor OEM vagy Retail?
Mivel a Windows 10 kvázi az "utolsó" Windows ezért szerintem nem éri meg OEM licenc vásárlása. Ha veszel egy jó Retail-t akkor azt mivel ugye "utolsó" Windows 10 elvileg akár 20 év múlva is használhatod az akkori gépeden. DE ha OEM-et veszel azt bukod ha meghal a géped, vagy elpasszolod.

OEM-ért nem adnék többet 2-3k-nál.

(#133314) Pyttawrx válasza isti732712 (#133312) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Volt itt ez már téma számtalanszor.
Ha ennek a 7 feltételnek megfelel, akkor ok: [link]
De gyanús ez... :D

(#133315) isti732712 válasza Cs1csó (#133313) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133316) isti732712 válasza Pyttawrx (#133314) üzenetére


isti732712
aktív tag

Nekem is gyanús volt ezért is kérdeztem itt meg!

Köszönöm!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133317) King Unique válasza isti732712 (#133312) üzenetére


King Unique
titán

Ránézésre elvileg még oké is lehet és az ára is reálisabb, mint a gyanúsan olcsó termékkulcsoknak. Ténylegesen meg ki tudja, illetve le lett írva nemrég újra, hogy ez ügyben elsődlegesen az adott boltnál, webáruháznál tessék érdeklődni, meg hogy ez most OEM/Retail/MAK termékkulcs-e, van telefonszáma és e-mail címe az általad linkeltnek is. + Arról is volt szó, hogy milyen feltételeknek kell megfelelnie egy használt szoftverlicencnek egy hazai szakértő szerint.

[ Szerkesztve ]

(#133318) Geth válasza mzso (#133308) üzenetére


Geth
addikt

Nálam egyik verzióval sem voltak ilyen problémák, amiket taglaltál.
A második bekezdésre én egy DDU + gpu driver reinstallt csinálnék.
Rendszervisszaállítás passz, de mintha build upgrade-nél csak visszarakná a régi rendszert, ha megvan még a windows.old mappa (csak 10(?) napig tárolja). De nem 100%, életemben nem használtam.

[ Szerkesztve ]

(#133319) King Unique válasza mzso (#133308) üzenetére


King Unique
titán

Nincs olyan, hogy általánosítva melyik a legstabilabb, max. olyan, hogy pl. melyik kiforrottabb, lásd régebbi - újabb / frissen megjelent verziók esetét. Meg ugye kinél melyik, ami lehet hw/sw környezet és felhasználói magatartás függvénye is. Nálam pl. a 1909-es verzió is oké, ahogyan a 20H2 is és nem nagyon tapasztaltam eddig az általad leírtakat, max. talán hosszas alvó állapotból ébresztve a rendszert néha kis fáziskését a bejelentkezési képernyő megjelenéséig.

A 1909-es verzió támogatása a Home és Pro kiadásoknál májusban véget ér, vagyis mindenképpen váltani kellene egy újabb verzióra a további aktív támogatáshoz. Ahol funkciófrissítés, teljes (nem Enablement Package ami utólag könnyen eltávolítható) build upgrade után 10 napig van lehetőség a gépházban közvetlenül visszaállni az előző Windows 10-verzióra, ha esetleg valami gond lenne az újjal. + Lehet előtte teljes rendszermentést is készíteni lemezképfájlba, amiről szintén volt már szó itt.

[ Szerkesztve ]

(#133320) mzso válasza King Unique (#133319) üzenetére


mzso
veterán

Leginkább tapasztalatokra voltam kíváncsi. Amelyikkel jóval kevesebben szívnak az nyilván stabilabb/megbízhatóbb.

(#133321) Geth válasza mzso (#133320) üzenetére


Geth
addikt

Mármint ha ezt tekinted metrikának.
Objektíve akinek nem volt egyikkel se szívás (pl. összemérhetően egyformán kevés hibát tapasztal), annak egyformán stabil és emiatt a legutolsó a legjobb választás.
Puding próbája :)

(#133322) isti732712 válasza King Unique (#133317) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszönöm!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#133323) mzso


mzso
veterán

Nos. Megcsináltam az upgrade-et. Úgy néz ki az animált zárolási képernyő ugyanúgy rossz (egy zárolásnál még jó volt, utána nem.). A régi DX játékok ugyanúgy működésképtelenek. Csak az asztalháttér néz ki úgy hogy megjavult. (Legalább is egyelőre. Még elromolhat...)

Úgyhogy továbbra is egy nagy rakás...

(#133324) Geth válasza mzso (#133323) üzenetére


Geth
addikt

Milyen régi dx? 3?

(#133325) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Van hálózati meghajtóm mappelve (smb), de ha nem az itthoni wifire csatlakozom az intéző be tud fagyni (néha még újra is indul az explorer.exe). Erre van valami megoldás?

Illetve az nfs megosztást nem sikerült beállítanom:
1. Windows szolgáltatások között bekapcsolom, az nfs- szolgáltatásokon belül az nfs- ügyfélszolgáltatást [link]
2. Felcsatolom ip címmel, mint hálózati meghajtót: na itt szokott a gond lenni. Alapból mindig az smb-t hozza ki, nem tudom ráerőltetni, hogy nfs-ként legyen. Csináltam parancssorból még anno úgy, hogy nfs-ként hozzáadtam, látszik is mint hálózati meghajtó, de nem működik.
Hol rontom el?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#133326) mzso válasza Geth (#133324) üzenetére


mzso
veterán

DX7, meg directdraw.

(#133327) mzso válasza mzso (#133323) üzenetére


mzso
veterán

Sejtettem: A háttérkép váltás is sz*r csak, csak először kevésbé szaggat, majd ahogy fut a rendszer egyre rosszabb.
Magyarul megjavulni nem javult meg semmi, de legalább elbarmolódtak dolgok. Tudtam hogy bízhatok a Microsoftban.

[ Szerkesztve ]

(#133328) Geth válasza mzso (#133326) üzenetére


Geth
addikt

Jajó, az nem támogatott.
A háttérképes dolog tippre nálam jó, de nem nagyon látom a desktopot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#133329) mzso válasza Geth (#133328) üzenetére


mzso
veterán

Win 8-on ment. Másoknak meg 10 alatt is megy.

(#133330) Geth válasza mzso (#133329) üzenetére


Geth
addikt

Akkor csak Nálad szar? Akkor mégse a win10 a hiba. Jó tudni.

(#133331) #86564352 válasza mzso (#133327) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egy db fix háttérképet használok, mert slideshow-nál engem is zavart a darabos váltás. Win10 ilyen, több animáció darabos.

(#133332) Bubee82


Bubee82
őstag

Hello,

Kb. 2 hete vettem eszre, hogy a Windows 10 keresojebe valamifele anomalia van, illetve ketszeres veletlenszeruseg.

Az elso veletlenszeruseg az, hogy kb. minden masodik, harmadik alkalommal fordul elo a kereso hasznalatakor - tehat nem minden alkalommal. A masodik veletlenszeruseg az, hogy ugyanazon billentyu lenyomasakor nem azt a karaktert viszi be, amire rendeltettek a billentyuzeten, hanem minden mast. Minden leuteskor mast. Alabb lathato a kepen, hogy csak a "b" billentyut nyomogatva, aktualisan mit visz be. Sehol mashol nem fordult elo ez a problema, csak a keresoben.

Mi lehet a problema?

Malwaretol elvileg mentes vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#133333) King Unique válasza Bubee82 (#133332) üzenetére


King Unique
titán

Mármint esetedben, a nálad telepített rendszernél, mert én most pl. 20H2-nél a keresőt megnyitva akárhogyan nyomkodom azt a "b" billentyűt, az ugyanúgy "b" marad. :))

Ha esetedben ilyen abnormális módon működik, akkor meg lehet próbálgatni az alábbiakat.

How To Fix Keyboard Typing Random Letters On Windows 10?

+ Sok egyéb mellett azt sem derült ki a leírtakból, hogy nincs-e telepítve valamilyen keylogger protection program, mert az is tud ilyet okozni (példa).

(#133334) Bubee82 válasza King Unique (#133333) üzenetére


Bubee82
őstag

Koszonom.

Termeszetesen nem Bill Gates desktopjara telepitett Windows 10 20H2-re gondoltam, hanem a sajata lokalis rendszeremre ;]

Amugy a tipped ugy nez ki bejott (zarojeles pelda), mert pont volt Sophos Home telepitve, ami mar a multte, mert egeszen veletlenul pont most csereltem le BitDefenderre. A lenyeg, hogy most mar tudom mit kell keresnem, ha ujra elojon BD-vel is :K

[ Szerkesztve ]

(#133335) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

csak egy gyors kérdés mert valamiért nem futtatja le a .bat fájlt az exe-vel együtt
így kell futtatni egy parancsikon.exe után egy .bat fájl-t is? (a cél részhez írtam ezt)
C:\Users\@user\AppData\Roaming\Spotify\Spotify.exe "lyrics-cli.bat"

[ Szerkesztve ]

(#133336) Geth válasza Hege1234 (#133335) üzenetére


Geth
addikt

Mert 1 parancsikon = 1 belépési pont (nem lehet csak úgy egymás után írni n+1. programot).
Befoglalhatod egy második .bat fájlba a 2 programot, és akkor elég erre a második .bat fájlra parancsikont tenni.
Illetve megoldható második .bat nélkül is, ha a cmd.exe-re csinálsz parancsikont, és annak a /C vagy /K paraméterébe "inline" írod a 2 parancsot.

Mi a célod?
A Spotify.exe futása után (tehát abbóli kilépéskor) akarod elindítani a lyrics-cli.bat-ot?
Vagy egy időben induljanak el?

C:\Users\@user\AppData\Roaming
helyett célszerű az
%APPDATA% használata, a teljes útvonalat idézőjelbe téve

[ Szerkesztve ]

(#133337) Hege1234 válasza Geth (#133336) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi! mindjárt ki is próbálom amiket írtál

az a célom hogy egy időben induljanak el

(#133338) Geth válasza Hege1234 (#133337) üzenetére


Geth
addikt

%SystemRoot%\System32\cmd.exe /C "start /D "%APPDATA%\Spotify" Spotify.exe & "lyrics-cli.bat""

A lyrics-cli.bat-ot érdemes lenne abszolút útvonallal megadni, mert így a PATH illetve a parancsikon kezdőkönyvtárában fogja keresni.

(#133339) Hege1234 válasza Geth (#133338) üzenetére


Hege1234
addikt

jaa, hogy így :)
köszönöm! :R

(#133340) mzso válasza Geth (#133330) üzenetére


mzso
veterán

Hah! Bárcsak. Mindig Win hiba.

(#133341) Geth válasza mzso (#133340) üzenetére


Geth
addikt

Jól értem, az a hiba, hogy másnál jó?

[ Szerkesztve ]

(#133342) Pyttawrx válasza mzso (#133308) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez vmi egyedi gond lesz. Szépen visszaállít mindent, de csinalj image-t macriummal

[ Szerkesztve ]

(#133343) mzso válasza Pyttawrx (#133342) üzenetére


mzso
veterán

A chipset (meg sata) drivert az AMD-től, vagy az alaplap gyártótól (Asus) érdemes felrakni?

(#133344) mzso válasza Geth (#133341) üzenetére


mzso
veterán

Az hogy másnál jó még nem jelenti azt hogy nem Windows hiba. Véletlenszerűen bármi megfekszik benne. (Azon hibákon felül amik mindenkinél jelentkeznek)

(#133345) mzso


mzso
veterán

Na jól van...
Reseteltem a Windows-t. Annyit csináltam, hogy felraktam GPU drivert beállítottam a téma kinézetet, méretet.
Erre az animált a zárolási képernyő már nem működik. Egy rakás sz@r az egész.
Gondolom a DX játékok ugyanúgy csesznek majd működni.

(#133346) Pyttawrx válasza mzso (#133345) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én most clean install-t csinálnék a legujabb iso-val, és a gyártói oldalról leszedett drivereket tenném fel. Nyilván ha kell ments előtte.

[ Szerkesztve ]

(#133347) Geth válasza mzso (#133344) üzenetére


Geth
addikt

Tehát másnál semmi nem jelentkezik abból amit írtál, sőt, az ellenkezője (működik), de az oka nem pl. driver (ami a tünetek alapján a legvalószínűbb), hanem Windows. Érdekes logika.
Mivel részleteket nem írsz (milyen gpu, milyen verziószám, milyen dx title, volt-e ddu, stb.), és mivel szerinted win hiba, így nem értem hogy akarod megjavítani. Írsz hozzá javítást? Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

(#133348) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

Laptopra váltok és ha csak egy meghajtó van a gépben / m2 ssd / van gyakorlati haszna manapság a partícionálásnak win-adatok tekintetében?

/ Régen ajánlott volt külön tudni a wint, ha gikszer lenne, ne az adatokkal legyen egy partíción. Részemről winnel évek óta nem volt gond, még 3 hardverváltást is gond nélkül élt meg, bár nem is volt soha egy meghajtón azzal, ami fontos. /

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#133349) #86564352 válasza --Disztroj-- (#133348) üzenetére


#86564352
törölt tag

Bizonyára van rendszeres külső biztonsági mentés, így hagyhatod egyben is.

(#133350) sz.j válasza --Disztroj-- (#133348) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én konzervatív vagyok ebben a témában, még akkor is ha csak egy meghajtó van a gépben.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.