Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132101) DarkChild válasza Csupingo (#132097) üzenetére


DarkChild
senior tag

Nem tudom. A monitor gyári USB-C kábelével megy, eddig nem volt vele gond.
Most azt csináltam, hogy DEVCON-nal újraindítottam kizárólag a dedikált GPU-t és egyből visszatért a 60 fps. A franc se érti... :F

(#132102) KISDUCK válasza #86564352 (#132099) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát a revo uninstaller nem segített, most a frissítési segéddel próbálkozok.

(#132103) KISDUCK válasza KISDUCK (#132102) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ugyanúgy feldobja a problémát. Mindig ez a végeredmény:

(#132104) Songo


Songo
senior tag

Na megfejtődött a rejtély. Megdöglött az egerem....
Miután 8féle vírusirtót futtattam, wint telepítettem (és telepítő közben is előjött a hiba) biost frissítettem így a kizárt lehetőségekkel végül eljutottam egy olyan google kereséshez ami végre magyarázattal szolgált.
Másik gépre rádugva 20-30percen belül ott is produkálta a ctrl beragadást. kihúzva egyből rendesen használható minden.

(#132105) #86564352 válasza KISDUCK (#132103) üzenetére


#86564352
törölt tag

Windows alól indított MCT (lásd összefoglaló) telepítővel ráfrissítést nézted?

(#132106) UnSkilleD válasza Songo (#132104) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

már a legelején mondtuk hogy ez hw hiba, nem windows

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#132107) King Unique válasza KISDUCK (#132103) üzenetére


King Unique
titán

Ha a 6.10.18-as verziójú VirtualBoxot telepíted és úgy sem megy az upgrade, illetve a program megfelelő eltávolítása után sem, akkor az szép. Ez esetben lehet más program is bekavar, ami a VirtualBoxhoz kapcsolódik, lásd a Microsoft fórumáról más esetét a LiLi-vel.

(#132108) ElektrikusDE válasza macilaci78 (#132092) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Megoldható akár 4 egyidejű VPN kapcsolat is, de ezek nem lesznek azonos hatókörűek.

Pl.

Az első VPN kapcsolatot beállítod a hálókártyára. (ekkor minden kapcsolat ezen megy)

A második VPN kapcsolatot beállítod az egyik böngészőre akkor a böngészőben a 2. VPN fog működni.

A harmadik VPN kapcsolatot beállítod egy másik böngészőre akkor azt fogja használni.

Persze ha nem böngészőben kell a másik VPN kapcsolat akkor ez neked nem segítség.

Egyébként (megfelelő hálózati ismeretekkel) végül az is megoldható hogy bizonyos IP címeket az egyik, másfajta IP címeket a másik VPN kapcsolaton keresztül érjen el a géped.

Legjobb megoldás (amit én is használni fogok) 2 hálózati kapcsolatos gép különböző VPN kapcsolattal. (persze ez még önmagában nem elég, megfelelő beállítások is kellenek hozzá)

Vagy pl. Virtuális gépet használsz. de ez neked valószínűleg nem jó megoldás.

DE ez már itt offtopic, szerintem [itt] találsz segítséget ebben.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#132109) movax válasza Songo (#132104) üzenetére


movax
őstag

Ilyenkor említést kell tenni erről is, hogy van egy 100 gombos egerem, amin konfigolva vannak a módosító gombok stb. Mert tuti, hogy nem egy sima kétgombos egér.

(#132110) zolee001 válasza macilaci78 (#132092) üzenetére


zolee001
őstag

copy ezt a desktopra
%AppData%\Roaming\Microsoft\Network\Connections\Pbk\rasphone.pbk
Katt rá és beáálitod a kivánt kapcsolatokat

(#132111) KISDUCK válasza #86564352 (#132105) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azt még nem próbáltam, majd vasárnap megpróbálkozok vele. Köszi a tippet!
King Unique:
majd később ránézek arra is, köszi!

(#132112) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Segítsetek abban kérlek, hogy a jelszó kérést hogy a francba lehet VÉGLEG eltűntetni, hogy SOHA ne kérje a Win. indításakor, vagy valami nagyobb frissítés telepítése után. Apósom gépén szenvedek vele perpill. netplwiz-ben ki van kapcsolva a jelszó kérés, a gépházban a fióknál be van állítva hogy soha ne kérjen bejelentkezést. Ehhez képest most indításnál valamiért mégis kér, és ráadásul kétszer jelenik meg a neve bal alul (egyik az MS fiók, a másik valami helyi, vagy miért?). És a fura, hogy az egyiknél a felhasználónévhez hiába írom be a jelszót, nem jó, azt írja. A másikkal (ami az MS fiók) be tudok lépni. Na de épp ezt akarom megszüntetni, elkerülni valahogy! Hogy mindenféle bejelentkezés nélkül egyből az aztalra dobjon.

[ Szerkesztve ]

(#132113) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Az MCT-vel létrehozott Windows 10 telepítő még mindig a 2020.11.19. lezárt build-et telepíti vagy jött frissebb a 20H2-höz?

(#132114) Doky586 válasza Gabesz87 (#132112) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha telepítéskor nem adtál volna meg jelszót [kép] akkor nem kérne jelszót..
Ez ilyen egyszerű. Miért gáncsoltad el magad..?

(#132115) Gabesz87 válasza Doky586 (#132114) üzenetére


Gabesz87
addikt

Őszintén szólva nem emlékszem már, hogy adtam-e meg telepítéskor jelszót. De eddig nem is volt gond, nem kért jelszót, csak tegnap telepített frissítéseket, és azt hiszem azóta "zaklat" ezzel. Kioktatás helyett inkább arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudom ezt kiküszöbölni most.

(#132116) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

Sziasztok!
Samsung 850 Pro 256GB-os SSD az alany (konfig megtalálható az adatlapomon).
OS és programok vannak rajta így van körülbelül 170 GB szabad helyem. GTA 5 telepítésénél észrevettem, hogy telepítés közben egyszerűen elfogy a hely, majd egy újraindítás után rendeződik és van 70-80 GB szabad helyem.
Milyen beállítás okozhatja ezt? :F

(#132117) King Unique válasza Gabesz87 (#132112) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél leírtakat, erről is már számtalanszor volt szó itt.

(#132118) King Unique válasza TigerDzsó (#132116) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél leírtakat a hogyan lehet megnézni mi és mennyi lemezterületet foglal + a hogyan lehet lemezterületet felszabadítani témában.
Azon pedig nincsen semmi meglepő, hogy ha telepítve lesz egy combos játék a C-re, akkor fogy a szabad lemezterület a C meghajtón... Szükség esetén már a telepítésnél megadható másik partíció/meghajtó, valamint utólag is átmozgató másik partícióra/meghajtóra az adott játék (bővebben).

(#132119) zolee001 válasza Gabesz87 (#132115) üzenetére


zolee001
őstag

Halkan jegyzem meg,hogy nem zaklatás hanem egyféle józan ész az MS részéröl,ha fejreáll a rendszer és csökkentett mód,recovery console belépés szükséges esetleg oda password nélkül nem lehet belépni
A egységsugaru user mindig okosabb ugye,sebaj és jöhet a reinstall

(#132120) Gabesz87 válasza King Unique (#132117) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi, már kezdtem átbogarászni a linkeket, és talán az egyikben olvastam is, hogy a netplwiz-nél újra be kellett pipálnom a jelszókérést, OK, majd újra kivenni a pipát, jelszót megadni, és OK. És voilá, mostmár belép az asztalra :C :R
Ez majdnem olyan tipikus Windowsos dolog, hogy ha nem működik valami, kikapcs bekapcs és megoldódik :D

(#132121) Geth válasza Gabesz87 (#132120) üzenetére


Geth
addikt

Főleg ha elsőre el lett írva a felhasználó vagy a jelszó a netplwiz-ben.
Vagy ha valami változás van ezekben, mivel a netplwiz nem követi le ezeket :)

(#132122) TigerDzsó válasza King Unique (#132118) üzenetére


TigerDzsó
tag

:R

(#132123) Meza


Meza
tag

Sziasztok!
Lehet, hogy már volt, nem olvastam teljesen vissza, de abban kérnék segítséget, hogy hogyan lehet az Intel RST vezérlőt biztonsággal eltávolítani win 10 pro alól? (Nem szeretnék újrahúzást, ha nem muszáj...)
Egy BIOS frissítés után figyelmetlen voltam és újraindításkor nem vettem észre, hogy aktiválódott. Elindult vele Windows, fent van a vezérlő az eszközkezelőben és most viszont gondokat okoz. Néhány indításnál nem látom a meghajtóimat, de ez random, mert van amikor meg minden jól működik. Sokszor nem reagál a leállítás, újraindítás gombokra sem, ezt mind ennek a változásnak tudom be.
Köszi, ha tudtok segíteni, vagy esetleg van más megoldás a problémára?

"Olvashatatlan aláírás"

(#132124) Lauda válasza Lauda (#131042) üzenetére


Lauda
félisten

KB5000808

18363.1440

(#132125) PitLee


PitLee
őstag

Nem értek hozzá, de kíváncsi voltam mi ez az RST, és gugli dobot egy ilyen linket az Intel-től
https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000027232/technologies/intel-rapid-storage-technology-intel-rst.html

itt vannak elvileg a hiba kódok
https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000024044/technologies/intel-rapid-storage-technology-intel-rst.html

de szerintem várjál egy hozzáértő fórumtársra ő mit mond.

(#132126) qdak


qdak
addikt

Sziasztok, most nekem lenne segítségre szükségem:

Tálca gombok összevonása: mindig
Mégis így hagyja frissítés óta.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#132127) King Unique válasza qdak (#132126) üzenetére


King Unique
titán

Windows 10 Notification Area: adding and removing icons

Ami a screenshoton van az a tálca értesítési területe, aminél a linkelt leírás szemlélteti hogyan lehet ikonokat hozzáadni / eltávolítani, rejtett ikonok közé áthúzni avagy éppen fordítva, stb...

[ Szerkesztve ]

(#132128) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata eszközkezelővel és hálózati kártya driverrel kapcsolatban?
Mert eléggé barom lett a Microsoft és a Windows 10 és eleve gyenge funkcionalitású drivereket adnak a régebbi Intel-es hálókártyákhoz, a gond viszont az, hogy mikor eszközkezelőben próbálok egy "régebbi" driver-t ráerőltetni úgy, hogy külön megadom neki az inf fájlt, akkor olyan hálókártya neveket hoz ki, amik sem az inf, sem a driver fájlokban nem szerepel.
A jelenlegi példa egy Intel 82576, ehhez pedig a e1q62x64.inf fájl kell, amiben szerepel is, erre viszont behoz nekem olyanokat, amik nem is szerepelnek benne, hogy I218, I218-LM, I219 stb....
Tudom, egy hulladék eleve a rendszer, meg geci a Microsoft, de nincs erre valami megoldás, hogy tudjam melyik kártyát válasszam ki? Mert ez gyakorlatilag rákamuz nekem a listában lévő kártyákra olyan neveket, amik nincsenek is benne.
Ezt amúgy WS 2016 esetén is megcsinálja, de ott utána az eszközkezelőben ha eltalálom, akkor mégis a megfelelő kártyanevet írja ki, de Windows 10-ben már a "kamu" nevet.

[ Szerkesztve ]

(#132129) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Amennyiben vannak itt a fórumon olyanok, akiknek az őseik között volt nyomolvasó, vagy kódfejtő :D , azoktól kérdezném, hogy mi a franc állhat emögött:

Ma tapasztaltam először, amikor indítottam a PUBG-ot, és most már minden indításkor ez a hibaüzenet jön.
Tegnap még semmi problémám nem volt, ma meg semmilyen driver, vagy más egyéb frissítés nem történt. Egyébként a Win a legfrissebb, azaz 19042.867 -es verzió.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#132130) Songo válasza movax (#132109) üzenetére


Songo
senior tag

Egy logitech G502 volt a halott sajnos. aminek az egyik gombja default ctrl. és már onnantól kezdve gondot okoz ahogy a telepitő felrak hozzá egy általános drivert. így már a win install közben is szanaszét tud szivatni. sajnos nem kosz vagy hasonló okozta a hibát esélyesen elhalálozott... ami azért bosszantó mert ismét a 17éves mx510emet használom amin azon kívül hogy 4x cseréltem kábelt még mindig hibátlan :(

(#132131) Jorus


Jorus
nagyúr

Azzal lehet vmit kezdeni, hogy a Windows minden kisebb-nagyobb frissítés után ne állítsa vissza az indexelést Kibővítettről Klasszikusra? Rém kellemetlen, hogy mindig azt veszem észre, hogy az épp keresett filet nem találja, elmegyek a Gépházban a Keresésre, és látom, hogy már megint visszaállította Klasszikusra, és visszapakolta a kizárt mappákat, amik körül néhányat korábban kivettem. És persze az Outlookban való keresést is szétcs*szi, és nem talál semmit a kereső, amíg újra be nem indexeli az ~1 millió elemet. Mivel gyakran jön frissítés, ezt is gyakran kell visszaállítani, ezért ha van erre megoldás, annak örülni tudnék.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#132132) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Van arra bármiféle lehetőség, hogy a Windows 10 licence kódomat megnézzem?

Ezen felül szeretném megkérdezni, hogy meg lehet-e oldani valahogyan azt, hogy a drivereket ne frissítse a windows 10 automatikusan. Tehát újratelepítés után ne töltse le őket automatikusan és ha én feltelepítek valamit a laptop gyártói driverei közül, akkor azt a windows update ne frissítse.

Köszönöm szépen :R

(#132133) zolee001 válasza Alteran-IT (#132128) üzenetére


zolee001
őstag

Az inf fileból hogyan tud a windows "bekamuzni" nem létezö dolgokat?
"Ezt amúgy WS 2016 esetén is megcsinálja, de ott utána az eszközkezelőben ha eltalálom,"
Igen,igy tanitják a driver telepités,hogy találomra kell és mindezt serveren és remélem produktiv ,éles környezetben
Komoly cég lehet ahol ilyen szaktudással serverhez engednek valakit

(#132134) hhgygy válasza smallmer (#132132) üzenetére


hhgygy
senior tag

Már rengetegszer volt: a Control Panelben System/Advanced System Settings/Hardware/Device Installation Settings
Do you want to automatically download...
No (your device might not work as expected)

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#132135) zolee001 válasza smallmer (#132132) üzenetére


zolee001
őstag

Mindkét kérdésedre a válasz: Group policy

(#132136) Alteran-IT válasza zolee001 (#132133) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én is ezt kérdezem, de ezek szerint még nincs tapasztalatod hasonlóval, vagyis segíteni sem tudsz.
Ez egyébként egy saját otthoni gép és szerver (mindkettőben régebbi szerver hálókártya van), nyilván cég esetén, főleg normális cég esetén az ember eleve nem szenvedne régebbi hálókártyákkal, meg régebbi driverekkel sem, bár lehet Windows-al sem, de komoly logikai képesség kellhet ahhoz, hogy ezt véletlenül se találd ki, plusz hülyeséget is mondjál.
Egyébként ha esetleg mégis tudnál segíteni amit ezek után kétlek, akkor a cél az, hogy ezeken a régebbi kártyákon működjön a WoL, mert Windows 7-el, illetve 8.1-el még működtek, viszont Windows 10 és WS 2016 alatt a Windows-os driverrel nem akarnak működni, régebbi, illetve újabb Intel-es drivereket meg nem akar telepíteni.
Gondolom így akarnak kibaszni az emberrel (MS és Intel oldalról is), hogy vegyen új kártyát, de én azért valahogy megoldanám, ha meg lehet.

(#132137) King Unique válasza smallmer (#132132) üzenetére


King Unique
titán

Minek? Ha egy esetleges újratelepítés miatt akarod kiolvasni, akkor teljesen felesleges, ami nemrég lett elmagyarázva egy másik válaszban.

Az automatikus drivertelepítésre vonatkozóan meg lásd az alábbi leírásokat, ez sem újdonság itt.

How to Turn On or Off Automatic Device Driver Installation in Windows 10
How to Enable or Disable Including Driver Updates in Windows Update in Windows 10
How to Hide or Show Windows Updates in Windows 10

[ Szerkesztve ]

(#132138) zolee001 válasza Alteran-IT (#132136) üzenetére


zolee001
őstag

Ott sz intel oldalán a driver,WS2012 az utolsó de minden további nélkül müködik
Server és WOL???? Na ez komolytalanság,a server azért server ,hogy állandóan menjen ugye
Otthoni játszós környezet az rendben ellenben a hozzászólásod stilusa és a jelzök eléggé gáz megitélésem szerint föleg ugy ,hogy jelen esetben nem az MS a hunyo,Intel kiadott drivert a windowshoz,az Ms adja a windowst a user pedig nem tud egy sima drivert telepiteni

Megsugom a WS2016 on az energia sémát majd át kell állitanod ugyanis minden serveren alwasy on séma van by default

(#132139) Alteran-IT válasza zolee001 (#132138) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Láttam az Intel oldalán a drivereket, de mint ahogy a legelső ezzel kapcsolatos hozzászólásomban is írtam, a hagyományos módszerekkel nem lehet azt telepíteni, a setup-os verzió nem talál adaptert, ami vicces, ha meg manuálisan etetem meg vele azt az inf fájlt, ami az adott adapterhez tartozik, akkor teljesen más kártyákat hoz be a listába, ahonnan ki tudnám választani, melyiket telepítsem, de a listába nem szerepel egy olyan sem, mint ami az inf-ben van, sőt a I218 ami egyáltalán nincs benne, az kb 3x is szerepel benne úgy, hogy utána ott van zárójelbe, hogy (2), (3) stb.
Ezt máshogy nem tudom elmagyarázni, hogy megértsd mi a problémám.

A szerver meg nagyon nem azért szerver, hogy állandóan menjen, sosem volt azért és sosem lesz. A szerver maga a hardver és a szoftver szinten is szerver, vagyis kiszolgálói feladatokat lát el, ezt el tudja látni folyamatosan és időszakosan is, az hogy a legtöbb szerver 0-24-ben megy, az nem azt jelenti, hogy a szervereknek folyamatosan menniük kell, sőt ez nettó hülyeség, csupán a világ tagoltsága, a nem egyforma időzónák és hasonlók miatt a szerverek többsége állandóan megy (ami kurva nagy pénzkidobás, környezetszennyezés és így tovább), de vannak olyan vállalatok, ahol simán több szervert, sőt a munkaállomásokat is simán WoL-al kapcsolják be amikor a munka megkezdődik és csoportos paranccsal ki amikor vége van, de ez környezet, vállalat, illetve szerver függő, de a lényeg az hogy hülyeség amit mondtál.
Ami a stílusomat illeti, azzal minden rendben, csupán az amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten elvet vallom, vagyis azt adom amit kapom. Nem értetted meg rendesen amit mondtam, fingod nem volt a környezetről, amit azért nem mondtam, mert nincs értelme ebből a szempontból, de mégis elég sértő dolgot feltételeztél rólam, egy olyan cégről, amiről szó sem volt, szóval igazából a te stílusod lett minősítve, nem az enyém, így a véleményed számomra nem releváns ezen a téren.
Na de visszatérve, ennek a házi szervernek elég napi 10-12 órát mennie, addig szolgálná ki a gépeket, meg egyéb okos eszközöket a hálózaton, X időben automatikusan leállna (Minek menjen, ha nem használjuk? Ugye ezt nevezik tudatosságnak, ami nem hogy az országban, sajnos a Földön sem sok van, akkor nem lenne globális felmelegedés, meg egy rakás hülye vezetői pozíciókban, na de mindegy.), az első felhasználó meg aki használná a rajta lévő szolgáltatásokat, az be tudná kapcsolni WoL-al akár telefonról is, na már csak az a bajom, hogy ez pl. a szervernél WS 2016 esetén az integrált adapterekkel nem működik a legújabb Windows-os beépített driverrel, amit a hagyományos módszerekkel lecserélni sem enged, mert nincs újabb, nincs adapter, stb. ha meg az eszközkezelőben manuálisan adom meg neki (Választás a számítógépen található illesztőprogram listából) és ott betallózom neki az inf fájlt, aminek jónak kellene lennie angol fórumok szerint is, akkor bejön minden, csak az a hálókártya nem, ami a listában van, szóval akárhogy is nézem, a hiba nem bennem van, nem egyszer csináltam már ilyet más hardverekkel több Windows-on is, de egyiknél sem fordult olyan elő, hogy nem hozza ki azt drivert listába, ami az inf-be szerepel, mondjuk nem is kellene ilyennel szórakozni, ha ugye az alap "Intel által szállított Windows-os" driverrel működne, mert hogy egyébként BIOS beállításokkal minden rendben van, régebbi operációs rendszeren is működik, sőt ha WS 2016 alá beteszek egy PCIe-os Realtek kártyát és leszedem hozzá a legújabb gyári drivert, azzal is működik, csak az a baj, hogy ha benne van a házban az összes HDD, akkor a hálókártya már pluszba nem fér be (ez egy 1U ház), egyébként nem szarakodnék ezzel, de ezek szerint itt is újat mondtam, mert még nem találkoztatok ilyennel, vagy legalább is zolee001nem.

(#132140) Alteran-IT válasza Alteran-IT (#132139) üzenetére


Alteran-IT
őstag

A probléma még vagy egy óra szenvedés után meg lett olva, ahogy az inf-be sorba vannak a hardverek, úgy választottam ki a sorrendnek megfelelő I218-LM-t a 2012R2-es telepítőcsomagból és azzal működik a WoL az 1-es kártyán, amin eredetileg is használtam volna (utána próbáltam ki csak a 2. kártyával, azzal valamiért nem megy, de mindegy is), szóval most már semmi gond.
A vicces viszont az, hogy automatán egyáltalán nem ette meg a drivert, pedig frissebb, ugyanis a Windows-os (ahol Microsoft a szállító) 12.15.22.6-os verziójú, míg amit telepítettem, az 12.17.8.7-es, szóval a frissebbet nem akarja telepíteni, amivel egyébként normálisan is működik, még mindig érdekes, de mindegy, legalább már működik.

(#132141) laszlohu


laszlohu
addikt

A windows 10 frissítésnél a 2021 01 havi frissítés telepítés lefutása után újra akarja indíttatni a gépet,
míg a 2021 03 havi összesítő frissítésnél még Telepítés 60 % 70 stb. százalékon fut,
szerintem ilyenkor nem kéne újraindítást kérnie, miközben telepít, csak miután befejezte az összes telepítést.
windows névjegy : 19041.804 -es verzió

(#132142) manu75


manu75
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék a windows 10 funkciófrissítéshez. Jelenleg 1909-van és nem ajánlja fel a további frissítést. link1 Korábban már próbált 2004-re váltani de valamiért nem sikerült és a figyelmem elkerülte. link2 Olvasom a teendőket de nem tudom mit kellene tennem. Eset Int Sec van a gépemen nem tudom ez okozhat e gondot, 67gb szabad tárhelyem van azon a meghajtón amin a win 10 van.

szerk: felcseréltem a képeket

[ Szerkesztve ]

(#132143) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Adott az asztali gépem az aláírásomban, és a laptopom amin 1909-es Pro rendszer fut. Egy azon build számúak, és mindkettő kirakta a jelet, hogy: Az Ön Windows10-es verziójának támogatása hamarosan megszűnik. Ide kakkintva töltse le a Windows 10 újabb verzióját.

Na most ha rákattintok akkor feljön az update, és ott azt írja hogy naprakész a rendszer, de alatta ott a funkciófrissítés 20H2-re. Erre utalna a tálcán megjelenő kis jel?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#132144) pendre54


pendre54
addikt

Tegnap leírtam egy problémámat [link] , amire nem találtam megoldást még úgyse, hogy az érintett programot is leszedtem, majd újratelepítettem. Ma reggel indítva a gépet, feldobta ezt a frissítést:

Az újraindítás után, volt probléma, nincs probléma, szóval a fene tudja, hogy mi volt a gond a háttérben, de most ezzel a frissítéssel úgy tűnik, hogy helyreállt a világ rendje.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#132145) modflow


modflow
veterán

A Win10-em is SSD-n van, csakúgy, mint a játékok.

SSD-t nem szabad töredezettségmentesíteni ugye?
Pedig ez elég gázul néz ki....

(#132146) Jorus válasza modflow (#132145) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sajnos a Windows default beállításon magától elvégzi hetente, pedig nem kellene, SSD-n nem értelmezhető a töredezettségmentesítés.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#132147) Cs1csó válasza Jorus (#132146) üzenetére


Cs1csó
félisten

:F A Windows 10 érzékeli, hogy SSD van a gépben és azt nem fogja töredezettségmentesíteni, esetleg optimalizál és aktív a TRIM.

(#132148) Jorus válasza Cs1csó (#132147) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor ezek szerint javították ezt a hibát tavaly óta, amikor legutóbb néztem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#132149) Beren válasza modflow (#132145) üzenetére


Beren
tag

Mivel az SSD-k egészen más elven működnek, mint a HDD-k, ezért nincs szükségük töredezettségmentesítésre, sőt! Mivel az SSD-k esetén minden írási-törlési ciklus csökkenti valamelyest az élettartamot, és a töredezettségmentesítés az adatok átmozgatásával, azaz írással-törléssel jár, így jelentősen csökkentheti az SSD működési idejét.

[ Szerkesztve ]

(#132150) modflow


modflow
veterán

Akkor ezek szerint a játékokat futtató ssd 93%-os töredezettsége is teljesen oké? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.